Naujienos

Arsiu kaip bėris, kad tik netektų niekam pirkti vainikų

2020-03-22 07:47:15

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta atviras medikės laiškas. Moteris dėsto mintis ne tik apie pastaruoju metu šiurpią gydymo įstaigas kamuojančią realybę, bet ir apie tai, kaip svarbu apsaugoti tuos, kuriuos naujasis virusas gali pasiglemžti pirmiausia.

„Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...“, – sako ji.

Aš šiandien po budėjimo priimamajame, po dienos su visais skafandrais, testų darymais ir taip toliau, pakeliui namo užsukau į parduotuvę ir vaistinę. Žinokite, grįžusi į automobilį atsisėdau ir apsiverkiau.

Buvau pabadyta nosimi į situacijos beviltiškumą ir fatališkumą... Pilna parduotuvė, net lūžta, kaip prieš Kalėdas ar „jamam“, senoliai turbūt visi sutartinai išsiruošė pasižmonėti – stovi būriais, jaunimas irgi panašiai. Visi grūdasi visur – aikštelėje nėra vietų...

Ir tik vienas jaunas vyriškis P. Lukšio „Iki“ – su įmantriu respiratoriumi, akiniais ir pirštinėmis – gerbiu! Turgelis šalia – irgi įkarštyje. Karantinas nė motais, visiems smagu...

Dar naktį su kolegėmis diskutavome kad va, pas mus truputį anksčiau susivokė – gal taip labai blogai ir nebus – su minimaliai dviem mėnesiais visiško pragaro darbe mes jau seniai visi susitaikėme... O va, tada supratau, kad bus... Kai visi atsitokės, bus post factum.

Pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Vyšnaitė ant torto, mano pažįstamas dar socialiniame tinkle „Facebook“ pakomentavo, kad susirgę gydytojai galėtų toliau su infekuotais ligoniais dirbti. Na, turbūt kol kris negyvi darbo vietoje... Va taip ir pasijutau ano meto plantacijos juodaodžiu: „Jūs dirbkite ir sirgdami, o mums, namie kelias savaites pasėdėt per sunku“.

Italijoje, Ispanijoje irgi visi juokėsi, linksminosi, baruose sėdėjo, kol atvejų skaičius kilo iš lėto. O paskui prasidėjo lavina... Atvejų skaičiui kylant aritmetine progresija, mirčių skaičius kyla geometrine...

Priimamasis padalintas į dvi atskiras zonas (suaugusiųjų ir vaikų dabar bendrai): infekcinę ir neinfekcinę. Neinfekcinėje zonoje – lūžiai, nedidelės traumos, skundimasis pilvo skausmais ar padidėjusiu kraujospūdžiu. Infekcinėje – visi karščiuojantys, su panašiais į „Covid-19“ simptomais.

Į infekcinę zoną įeidami velkamės naujus drabužius, vienkartinius chalatus, kepurėles, respiratorius, akinius, apvalkalus ant batų, pirštines. Išeidami iš infekuotosios zonos viską nusimauname ir metame į specialias urnas. Begalę kartų procese keičiame pirštines, sterilizuojame rankas.

Kol sėdi ten, – nei valgyti, nei gerti, nei į tualetą (kas šešias valandas keičiamės). Apsauginiai akiniai užrasoja, kad nieko nesimato, nuspaudžia visur iki galvos skausmo, per respiratorių sunku kvėpuoti... Iki šiol vis tiek dar didelio srauto nėra – bijau ir pagalvoti, kas laukia... O kažkam namie sunku pasėdėti...

Iš tikrųjų, šis visas reikalas iškelia ir netikėtai nemažai šviesių dalykų.

1. Gerbiu savo vadovus (vakar tik iš atostogų grįžau į visas naujienas) už tikrai nekvailą ekstremalios situacijos organizavimą. Labai visa tai nervina, apsunkina darbą, bet šiame etape būtina. Apsaugos priemonių turime – gal ne viskas idealu, bet esamoje situacijoje per visą Lietuvą – geriausias įmanomas scenarijus.

2. Gerbiu kolegas – gydytojus, rezidentus, slaugytojas, padėjėjus. Visiems baisu, sunku, daug kas neaišku, bet niekas neinkščia, dirba. Ir žinau, kad dirbs, koks pragaras priekyje beateitų.

3. Atsiranda vis daugiau įmonių, verslininkų, kurie suprasdami situacijos rimtumą, prisideda darbais, parama. Na, net atvežtas skanesnis maistas personalui – ne tiek pamaitina, kiek morališkai sušildo (malonu pajusti, kad tave vertina ir žmogumi laiko).

4. Kad ir ką kas besakytų, bet daug kur parduotuvėse, vaistinėse jau tenka matyti pardavėjas su apsaugos priemonėmis. „Iki“ visos šviežios bandelės, duona, batonai, kurie vietoje kepami, supakuoti į atskirus popierinius maišelius, kad niekas neapčiupinėtų. Prie vaisių, daržovių padėtos vienkartinės pirštinės, kad plika ranka nečiupinėtų...

5. Produktų beveik visur užtenka... Užtenka net tualetinio popieriaus. Pasigedau tik jau pagamintų konservuotų sriubų – bet šiaip visko yra.

Prašymas: pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Suprantu, kad jiems sunku suvokti situacijos rimtumą, nes apsipirkimas – tam tikra atrakcija, bet tai yra tiesus kelias į tragediją. Ir patys likite šeimoje, bet tik su tais, su kuriais gyvenate.

Neikite pas tėvus, senelius, nesusitikite su draugais. Tik tuos kelis mėnesius! Kai pragaras praeis – galėsime visi kepti šašlykus. Svarbu, kad liktų kam. Aš šiemet jau turėjau pakankamai nesėkmingą metų pradžią – teko palaidoti artimą draugą. Daugiau nenoriu.

Galiu susitaikyti su bet kokiu sunkiu darbu ir nepatogumais, viso ko trūkumu ir pasikeitusiu gyvenimu, sumažėjusiais patogumais, jau supratau ir susitaikiau, kad planuotų atostogų gegužę neišeisiu, kad renginiai, kuriems taip ruošiausi ir taip svajojau neįvyks, kad ilgai planuotas remontas ir pirkiniai atsideda neribotam laikui...

Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



2020-03-22 16:43:09 / Vytautas

Izraelio policija šiandien patikrino keliolika tūkstančių ar sėdi privalomam karantine. Jeigu neranda - 5000 šekelių bauda. Jei kitą dieną neranda namie - dar viena bauda 10 000, o trečią kartą - dar 20 000. Paskui byla teismui.

Jeigu grįžo iš užsienio ar kontaktavo su sergančiu ir neužsiregistravo - bauda 3000, o paskui už kievieną neregistruotą dieną dar po 600 priedo...

Policija dirbą visą laiką - karantinas juodas, jokių pasivaikščiojimų pas draugus...

2020-03-22 16:06:32 / Nuomonė

Kasiulevičius: žmonės masiškai nesilaiko saviizoliacijos, tai – netoleruotina.

Tai ne nuomonė, tai - faktas.

„Aišku, kad infekcija plis toliau. Aš esu skelbęs anksčiau, kad iki balandžio pradžios mes turėsime 500 atvejų, panašu, kad tai ir pasitvirtins, nes kas 10 dienų 5 kartus padaugėja sergančiųjų. Nesilaiko žmonės masiškai saviizoliacijos, jie ir toliau grįžta iš kitų kraštų, važiuoja į namus, pas draugus, lanko gimines – tai visiškai netoleruotinas dalykas. Mes tiesiog dauginame ir dauginame atvejų skaičių, jokios kontrolės nėra, tik įspėjimai ir viskas.

Tai geruoju nesibaigs – vienareikšmiškai galiu atsakyti. Tęsiant apie visų mūsų elgesį, net ir medikų, noriu kategoriškai pasakyti, kad kai kurios ligoninės dar nesivokia, jog kiekvienas susidūrimas su infekcija, bet kokia infekcija, yra susidūrimas su COVID-19. Tyrimai yra esminis dalykas, jei norime nustatyti infekciją ir matyti situaciją, kaip ji toliau vystosi. Jei nieko netiri, tu gali sėdėti ir toliau galvoti, kad viskas yra gerai, o tada žmonės pradeda mirti“, – dėsto V. Kasiulevičius.

Korona virusas: kitos panašios naujienos
       2022-01-05 12:00:21

COVID-19 ligos pasekmės – ne visada apčiuopiamos: į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

COVID-19 liga gali pasireikšti įvairiais būdais – nuo besimptomių ar lengvus simptomus sukeliančių formų iki sunkių sutrikimų, kurie gali turėti ilgalaikių pasekmių.
       2021-12-22 13:55:37

COVID-19 liga persirgęs Vaidas: dariau viską, kad tik grįžčiau namo pas dukras

Po beveik 2 mėnesius trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose Vaidas grįžo į namus. Spalio mėnesį jaunas vyras susirgo COVID-19 liga. „Gydymo laikotarpis buvo sudėtingas, bet mano vaikai maži, todėl norėdamas pasveikti dariau viską, kad tik mano trys dukrytės neliktų be tėčio“, – pasakojimą pradeda jis.
       2021-11-02 18:14:06

Lietuva nusidažė juodai

Nuo šiol visos mūsų savivaldybės juoduoja, paskutinė raudonoji išnyko iš mūsų žemėlapio. Ir ta juoda - ne tik spalva. Tai blogiausias ženklas apie tai, ko labiausiai bijojome nuo pat pandemijos pradžios.
       2021-09-12 12:36:40

COVID-19 pandemijos valdymo priemonės nuo rugsėjo 13 d.

Sparčiai didėjant sergančiųjų skaičiui ir COVID-19 lovų užimtumui ligoninėse, pirmadienį, rugsėjo 13 d., baigsis pereinamasis laikotarpis ir įsigalios patvirtintos papildomos pandemijos valdymo priemonės.
       2021-09-09 16:43:46

Duomenų apžvalga: stebimas naujas koronaviruso atvejų šuolis

Lietuvoje nuo praeitos savaitės vidurio stebimas naujų koronaviruso atvejų šuolis – jų skaičius auga daugumoje Lietuvos savivaldybių.
       2021-06-30 11:03:46

Nustatyti 536 alfa, 1 gama, 11 delta atvejai bei 8 B.1.620 viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikti 536 B.1.1.7 (alfa variantas), 8 – B.1.620, 11 – B.1.617.2 (delta variantas) ir 1 – P.1 (gama variantas) viruso linijų atvejai.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-04-27 15:50:28

Duomenų apžvalga: imunitetą nuo koronaviruso turi jau per 30 proc. asmenų

Lietuvoje imunitetą nuo SARS-CoV-2 viruso šiuo metu, tikėtina, turi jau virš 30 % asmenų, o naujų atvejų augimas pastarąsias 10 dienų buvo nedidelis.
       2021-04-22 10:50:13

Duomenų apžvalga: toliau auga atvejų ir hospitalizacijų skaičius

Lietuvoje toliau auga atvejų ir hospitalizacijų skaičius – vyrauja Vilniaus ir Kauno regionai, tačiau taip pat didėja ir testavimo apimtys – per savaitę PGR, kaupinių PGR ir greitaisiais antigeno testais ištestuojama virš 140 tūkst. asmenų.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-07 09:01:22

Duomenų apžvalga: pusė šalies yra eksponentinio augimo fazėje

Pusė Lietuvos šiuo metu yra eksponentinio augimo fazėje, rodo naujausia COVID-19 situacijos Lietuvoje apžvalga.
       2021-04-07 08:23:31

Viskas apie serologinį COVID-19 IgG antikūnų tyrimą vienoje vietoje!

Šiandieninėje COVID-19 pandemijos akivaizdoje internete galima rasti daug skirtingos informacijos apie šio viruso tyrimus. Tam, kad būtų lengviau, pateikiame Jums susistemintą ir konkrečią informaciją apie COVID-19 antikūnų (COVID-19 IgG serologinį) tyrimą.
       2021-04-02 08:58:52

Vilniau, yra reikalų - užkuriam vakcinavimo fabrikėlį

Vietoje Velykinių margučių siūlome daug "AstraZeneca" vakcinų. Jei jūs esate senjoras, mokytojas, dėstytojas, pilnametis abiturientas, turite lėtinių ligų (o šis sąrašas labai platus, nuo plaučių, kepenų, širdies ligų iki diabeto ar nutukimo, kai KMI virš 35)
       2021-03-30 15:30:32

Duomenų apžvalga: matoma dviejų greičių Lietuva

Toliau matoma dviejų greičių Lietuva: Vilniaus ir Marijampolės apskrityse auga tiek naujų atvejų, tiek mirčių, susijusių su COVID-19, skaičius, o kitose apskrityse naujai nustatomų atvejų skaičius tik pradeda augti.
       2021-03-29 20:09:29

COVID-19 situacija ir valdymo priemonės užsienio šalyse

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) skelbiami 2021 m. 9–10 savaičių duomenys, palyginti su ankstesnėmis savaitėmis: • sergamumas Europos Sąjungos, Šengeno erdvės šalyse ir JK:
       2021-03-28 14:56:34

Profesorius Vytautas Kasiulevičius: drąsesnė nuomonė

"Kaip griežto karantino šalininkams pamilti M.A.M.A? Save visada laikiau griežto karantino šalininku, o tai dar nuolat visus metus kartojo armijos trolių grąsindamos man susidorojimu ir visu įmanomu pragaro karščiu.
       2021-03-26 09:55:11

Audrūnas Gruslys: Vyriausybė prisižaidė

"Vyriausybė prisižaidė. Ignoruodama pavojaus signalus atšaukė kelionių ribojimus tarp dalies savivaldybių, pamaišė po šalį Covid-19 mutacijas, suprato klaidą, ir vėl įvedinės tuos pačius apribojimus. Čia tas pats, kas gaisro pastate metu praverti vidines priešgaisrines duris, kad patalpos prasivėdintų.
       2021-03-24 19:42:36

Praėjusią savaitę šalyje fiksuota 213 aktyvių protrūkių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuota 213 aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių.
       2021-03-23 14:53:14

Vaidotas Zemlys-Balevičius apie šios dienos skaičių tendencijas

"Šios dienos skaičiai nedžiugina, bet žiūrint į duomenis matosi, kad problema deja yra Vilnius. Jame gyvena 20% Lietuvos populiacijos, bet šiandien atvejų Vilniuje yra 40% nuo visų atvejų Lietuvoje.
       2021-03-23 10:45:32

Lietuvoje nustatyta dar viena pavojinga koronaviruso atmaina

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį Seime žurnalistams pranešė, kad Lietuvoje nustatyta koronaviruso atmaina, aptikta Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kol kas patvirtinti 2 tokie atvejai.
       2021-03-23 10:21:17

Profesorius Mindaugas Stankūnas apie galimus COVID-19 scenarijus

"Jau tapo tradicija, kad po kiekvieno Prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos posėdžio pasidalinu savo mintimis apie tai kas buvo kalbėta. O kalbėta buvo apie daug ką.
       2021-03-23 08:26:29

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie perspektyvas

"Šiaip tai judėjimo kontrolė iš Vilniaus ir aplinkinių rajonų į likusią Lietuvą jau paskutinė britiškosios atmainos plitimo užkarda, tik laikinai stabdanti naujų atvejų augimą likusioje Lietuvos dalyje.
       2021-03-22 06:42:59

Vaidotas Zemlys-Balevičius apie COVID-19

"Per pastarąjį mėnesį Lietuvoje naujų atvejų skaičius 100k gyventojų per 14 dienų svyravo netoli 250. Palyginus situaciją vasario 17 su kovo 20 duomenys rodo, kad nors didesnėje dalyje Lietuvos situacija gerėja, ~40% Lietuvos gyvena savivaldybėse, kuriose situacija suprastėjo.
       2021-03-20 07:10:38

Britiškosios COVID-19 atmainos plitimas regionuose

Šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atlikti dar 96 SARS-CoV-2 viruso genomo sekoskaitos tyrimai. Iš 82 (85,4 proc.) sėkmingai nuskaitytų viruso genomų, britiškoji viruso atmaina nustatyta 20 (24,4 proc.) atvejų.
       2021-03-17 08:29:23

Audrūnas Gruslys: Lietuvos vyriausybės veiksmai yra protu nesuvokiami

"Nepaisant akivaizdžių įrodymų, kad SARS-CoV-2 reprodukcinis skaičius R yra daugiau nei vienetas daugelyje šalies rajonų, ir nepaisant signalų, kad šalyje vis sparčiau plinta iš Jungtinės Karalystės atvežta B.1.1.7 viruso atmaina, toliau nesiimama jokių adekvačių prevencinių priemonių trečiąjai bangai stabdyti.
       2021-03-09 15:50:20

Laikinai sustabdytas skiepijimas viena „AstraZeneca“ vakcinos serija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuolat stebi vakcinacijos procesą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, todėl gavusi signalų iš atsakingų institucijų į juos visada reaguoja.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.