Naujienos

Arsiu kaip bėris, kad tik netektų niekam pirkti vainikų

2020-03-22 07:47:15

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta atviras medikės laiškas. Moteris dėsto mintis ne tik apie pastaruoju metu šiurpią gydymo įstaigas kamuojančią realybę, bet ir apie tai, kaip svarbu apsaugoti tuos, kuriuos naujasis virusas gali pasiglemžti pirmiausia.

„Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...“, – sako ji.

Aš šiandien po budėjimo priimamajame, po dienos su visais skafandrais, testų darymais ir taip toliau, pakeliui namo užsukau į parduotuvę ir vaistinę. Žinokite, grįžusi į automobilį atsisėdau ir apsiverkiau.

Buvau pabadyta nosimi į situacijos beviltiškumą ir fatališkumą... Pilna parduotuvė, net lūžta, kaip prieš Kalėdas ar „jamam“, senoliai turbūt visi sutartinai išsiruošė pasižmonėti – stovi būriais, jaunimas irgi panašiai. Visi grūdasi visur – aikštelėje nėra vietų...

Ir tik vienas jaunas vyriškis P. Lukšio „Iki“ – su įmantriu respiratoriumi, akiniais ir pirštinėmis – gerbiu! Turgelis šalia – irgi įkarštyje. Karantinas nė motais, visiems smagu...

Dar naktį su kolegėmis diskutavome kad va, pas mus truputį anksčiau susivokė – gal taip labai blogai ir nebus – su minimaliai dviem mėnesiais visiško pragaro darbe mes jau seniai visi susitaikėme... O va, tada supratau, kad bus... Kai visi atsitokės, bus post factum.

Pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Vyšnaitė ant torto, mano pažįstamas dar socialiniame tinkle „Facebook“ pakomentavo, kad susirgę gydytojai galėtų toliau su infekuotais ligoniais dirbti. Na, turbūt kol kris negyvi darbo vietoje... Va taip ir pasijutau ano meto plantacijos juodaodžiu: „Jūs dirbkite ir sirgdami, o mums, namie kelias savaites pasėdėt per sunku“.

Italijoje, Ispanijoje irgi visi juokėsi, linksminosi, baruose sėdėjo, kol atvejų skaičius kilo iš lėto. O paskui prasidėjo lavina... Atvejų skaičiui kylant aritmetine progresija, mirčių skaičius kyla geometrine...

Priimamasis padalintas į dvi atskiras zonas (suaugusiųjų ir vaikų dabar bendrai): infekcinę ir neinfekcinę. Neinfekcinėje zonoje – lūžiai, nedidelės traumos, skundimasis pilvo skausmais ar padidėjusiu kraujospūdžiu. Infekcinėje – visi karščiuojantys, su panašiais į „Covid-19“ simptomais.

Į infekcinę zoną įeidami velkamės naujus drabužius, vienkartinius chalatus, kepurėles, respiratorius, akinius, apvalkalus ant batų, pirštines. Išeidami iš infekuotosios zonos viską nusimauname ir metame į specialias urnas. Begalę kartų procese keičiame pirštines, sterilizuojame rankas.

Kol sėdi ten, – nei valgyti, nei gerti, nei į tualetą (kas šešias valandas keičiamės). Apsauginiai akiniai užrasoja, kad nieko nesimato, nuspaudžia visur iki galvos skausmo, per respiratorių sunku kvėpuoti... Iki šiol vis tiek dar didelio srauto nėra – bijau ir pagalvoti, kas laukia... O kažkam namie sunku pasėdėti...

Iš tikrųjų, šis visas reikalas iškelia ir netikėtai nemažai šviesių dalykų.

1. Gerbiu savo vadovus (vakar tik iš atostogų grįžau į visas naujienas) už tikrai nekvailą ekstremalios situacijos organizavimą. Labai visa tai nervina, apsunkina darbą, bet šiame etape būtina. Apsaugos priemonių turime – gal ne viskas idealu, bet esamoje situacijoje per visą Lietuvą – geriausias įmanomas scenarijus.

2. Gerbiu kolegas – gydytojus, rezidentus, slaugytojas, padėjėjus. Visiems baisu, sunku, daug kas neaišku, bet niekas neinkščia, dirba. Ir žinau, kad dirbs, koks pragaras priekyje beateitų.

3. Atsiranda vis daugiau įmonių, verslininkų, kurie suprasdami situacijos rimtumą, prisideda darbais, parama. Na, net atvežtas skanesnis maistas personalui – ne tiek pamaitina, kiek morališkai sušildo (malonu pajusti, kad tave vertina ir žmogumi laiko).

4. Kad ir ką kas besakytų, bet daug kur parduotuvėse, vaistinėse jau tenka matyti pardavėjas su apsaugos priemonėmis. „Iki“ visos šviežios bandelės, duona, batonai, kurie vietoje kepami, supakuoti į atskirus popierinius maišelius, kad niekas neapčiupinėtų. Prie vaisių, daržovių padėtos vienkartinės pirštinės, kad plika ranka nečiupinėtų...

5. Produktų beveik visur užtenka... Užtenka net tualetinio popieriaus. Pasigedau tik jau pagamintų konservuotų sriubų – bet šiaip visko yra.

Prašymas: pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Suprantu, kad jiems sunku suvokti situacijos rimtumą, nes apsipirkimas – tam tikra atrakcija, bet tai yra tiesus kelias į tragediją. Ir patys likite šeimoje, bet tik su tais, su kuriais gyvenate.

Neikite pas tėvus, senelius, nesusitikite su draugais. Tik tuos kelis mėnesius! Kai pragaras praeis – galėsime visi kepti šašlykus. Svarbu, kad liktų kam. Aš šiemet jau turėjau pakankamai nesėkmingą metų pradžią – teko palaidoti artimą draugą. Daugiau nenoriu.

Galiu susitaikyti su bet kokiu sunkiu darbu ir nepatogumais, viso ko trūkumu ir pasikeitusiu gyvenimu, sumažėjusiais patogumais, jau supratau ir susitaikiau, kad planuotų atostogų gegužę neišeisiu, kad renginiai, kuriems taip ruošiausi ir taip svajojau neįvyks, kad ilgai planuotas remontas ir pirkiniai atsideda neribotam laikui...

Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-03-22 16:43:09 / Vytautas

Izraelio policija šiandien patikrino keliolika tūkstančių ar sėdi privalomam karantine. Jeigu neranda - 5000 šekelių bauda. Jei kitą dieną neranda namie - dar viena bauda 10 000, o trečią kartą - dar 20 000. Paskui byla teismui.

Jeigu grįžo iš užsienio ar kontaktavo su sergančiu ir neužsiregistravo - bauda 3000, o paskui už kievieną neregistruotą dieną dar po 600 priedo...

Policija dirbą visą laiką - karantinas juodas, jokių pasivaikščiojimų pas draugus...

2020-03-22 16:06:32 / Nuomonė

Kasiulevičius: žmonės masiškai nesilaiko saviizoliacijos, tai – netoleruotina.

Tai ne nuomonė, tai - faktas.

„Aišku, kad infekcija plis toliau. Aš esu skelbęs anksčiau, kad iki balandžio pradžios mes turėsime 500 atvejų, panašu, kad tai ir pasitvirtins, nes kas 10 dienų 5 kartus padaugėja sergančiųjų. Nesilaiko žmonės masiškai saviizoliacijos, jie ir toliau grįžta iš kitų kraštų, važiuoja į namus, pas draugus, lanko gimines – tai visiškai netoleruotinas dalykas. Mes tiesiog dauginame ir dauginame atvejų skaičių, jokios kontrolės nėra, tik įspėjimai ir viskas.

Tai geruoju nesibaigs – vienareikšmiškai galiu atsakyti. Tęsiant apie visų mūsų elgesį, net ir medikų, noriu kategoriškai pasakyti, kad kai kurios ligoninės dar nesivokia, jog kiekvienas susidūrimas su infekcija, bet kokia infekcija, yra susidūrimas su COVID-19. Tyrimai yra esminis dalykas, jei norime nustatyti infekciją ir matyti situaciją, kaip ji toliau vystosi. Jei nieko netiri, tu gali sėdėti ir toliau galvoti, kad viskas yra gerai, o tada žmonės pradeda mirti“, – dėsto V. Kasiulevičius.

Korona virusas: kitos panašios naujienos
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
Daugiau naujų naujienų
       2020-07-14 16:00:33

Interneto parduotuvėse – atsainus požiūris į vartotojų teises

Lietuvos verslininkai, prekiaujantys internetu, nepaiso privalomų reikalavimų savo el. parduotuvėse pateikti informaciją vartotojams apie jų teises bei šias teises užtikrinti.
       2020-07-14 15:54:58

Ar žinote be ko negali gyventi tikras prancūzas?

Ar žinojote, kad Prancūzijoje kasdien vidutiniškai išleidžiamos dvi kulinarinės knygos? Ši šalis ne veltui visame pasaulyje garsėja savo meile maistui, rafinuota ir elegantiška virtuve – joje daug jūrų gėrybių, išskirtinių mėsos ir daržovių patiekalų.
       2020-07-14 10:09:33

Kviečia išsėdėti tiek, kiek trunka kelionė aplink pasaulį

Jau šį savaitgalį, liepos 17-19 dienomis, Sporto aikštyne prie Baltojo tilto Lietuvos oro uostai siūlo priimti iššūkį, truksiantį tiek, kiek trunka kelionė aplink pasaulį – 45 valandas.
       2020-07-13 15:06:46

Kada 5G sulauksime Lietuvoje: triukšmo daug, pritaikomumas – negreitai

Nors apie 5G pastaruoju metu ir kalbama nemažai, sklando ir nemažai nepagrįstų sąmokslo teorijų, kurias skuba paneigti net valstybių vadovai, vis tik praktinio naujos technologijos diegimo dar reikės palaukti.
       2020-07-10 13:40:04

Greiti užkandžiai: kaip paprastai nustebinti netikėtai užklupusius svečius?

„Esu šalia, galiu užsukti?“ – netikėtas bičiulio ar giminaičio skambutis kartais išverčia iš kojų, nes šaldytuvas – tuščias. O išleisti iš namų nepavaišintą svečią – ne išeitis.
       2020-07-10 13:30:51

Saulės belaukiant: maisto produktai, kurie padės gražiai įdegti

Ne paslaptis, kad vasarą norime gražiai ir tolygiai įdegti, todėl neretai mūsų paplūdimio krepšiuose atsiduria įdegį skatinantys kremai. Tačiau nereikėtų jais piktnaudžiauti, o padėti odai šiek tiek parusti gali ir įvairūs maisto produktai.
       2020-07-10 13:27:35

Įvežtiniai koronaviruso atvejai į Lietuvą – iš visų žemynų

Įvežtiniai COVID-19 atvejai Lietuvoje registruoti iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą, kurioje atvejų nėra užfiksuota. Nuo šių metų vasario 28 d., kai mūsų šalyje buvo patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis, iki liepos 6 d. iš viso užregistruoti 362 įvežtiniai atvejai.
       2020-07-10 12:57:44

Dėl karantino pasikeitęs gyvenimo ritmas, keitė ir vandens vartotojų įpročius

Didžiausios Lietuvoje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovės „Vilniaus vandenys“ duomenimis, įprastai per parą Vilniaus mieste ir aplinkiniuose rajonuose sunaudojama apie 94 tūkst. kubinių metrų vandens, tačiau per karantiną jo sunaudota maždaug 7 proc. mažiau.
       2020-07-10 11:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 9 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-07-10 09:40:36

Nuo metų pradžios – 14 žuvusių darbe

Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 14 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 58 pranešimus apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.
       2020-07-10 09:37:55

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui.
       2020-07-10 09:35:25

Kasdien daugiau nei 3 valandos prie ekranų: kaip apsaugoti akis?

Vidutiniškai suaugęs žmogus kasdien į išmaniojo telefono ekraną žiūri 3 valandas ir 15 minučių, o tūkstantmečio vaikai beveik 7 valandas. Išmaniųjų prietaisų ekranai spinduliuoja nenatūralią, violetinę ir mėlyną šviesą, kuria piknaudžiaujant, ši gali sukelti perštėjimą, nuovargį ar netgi lemti suprastėjusią miego kokybę.
       2020-07-10 09:31:09

Neteisėtas valstybės pagalbos teikimas LRT

Interneto žiniasklaidos asociacija ir UAB „All Media Lithuania“ viešina skundo, pateikto prieš Lietuvos valstybę, tekstą. Skundą Europos Komisijai (EK) dėl valstybės pagalbos teikimo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), pažeidžiant Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisykles, minėtos bendrovės pateikė prieš dvi savaites.
       2020-07-10 06:45:34

Lietuvos paštas iš Gedimino pr. kelsis į Totorių gatvę

Nuo liepos 21 d. Vilniaus centre esantis AB Lietuvos pašto skyrius klientus priims naujose, pagal modernią koncepciją įrengtose patalpose, adresu Totorių g. 8.
       2020-07-09 16:22:36

Liepos danguje įspūdingi sidabriškieji debesys ir nauja kometa

Liepos naktimis šiaurinėje padangėje galima išvysti slaptingą, į šiaurės pašvaistę panašų švytėjimą. Tai paslaptingieji sidabriškieji debesys.
       2020-07-09 11:40:24

Pagaminkite patiekalą neišėję iš namų arba kuo pakeisti trūkstamus ingredientus?

Turbūt daugelis yra susidūrę su ta erzinančia situacija, kuomet nori pradėti gaminti patiekalą, kurio taip trokšti ir pastebi, jog tam trūksta vieno ar dviejų ingredientų.
       2020-07-09 09:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 8 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3.
       2020-07-09 07:48:32

Tyrimas: tik 5 proc. lietuvių jaučiasi saugūs išeiti į pensiją

Beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų šiųmetės krizės akivaizdoje patyrė didelį stresą dėl savo finansinės situacijos, tačiau pradėti taupyti ar investuoti neplanuoja.
       2020-07-09 07:29:45

Smulkios vairuotojų nuodėmės – didelė rizika kitiems eismo dalyviams

Į eismo įvykį patekę vairuotojai paprastai neprisipažįsta, kad kritiniu momentu buvo užimti kitais dalykais: naršė telefone ar skambino, valgė, žaidė su vaikais ar nesusitvarkė su automobilio salone nerimstančiu naminiu gyvūnu.
       2020-07-09 07:23:40

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Šiandien miestuose gyvena per 50 proc. pasaulio gyventojų. Skaičiuojama, kad 2050-aisiais šis rodiklis išaugs iki 75 procentų. Lietuva jau artėja prie šių skaičių – statistikos departamento duomenimis, 2019 m. Lietuvos miestuose gyveno 67,1 proc. nuolatinių šalies gyventojų.
       2020-07-08 18:24:58

Makaronai lietuviškai? 3 vasariški ir greiti receptai iš šviežių daržo gėrybių

Ar makaronai – tai būtinai tik itališkas patiekalas? O galbūt krapų pestas, karamelizuoti burokėliai ar rūkytas varškės sūris ne ką prasčiau dera nei trinti pomidorai ar parmidžianas?
       2020-07-08 18:24:05

Teismų krūvio svarstyklės – ne ginčo bylas gali perimti notarai

Lietuvos teismai pagal gaunamų civilinių bylų skaičių yra vieni labiausiai apkrautų teismų Europos Sąjungoje. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisų paketą, kuriuo siūloma kai kurias teismų funkcijas, nesusijusias su ginčų sprendimu, perduoti kitoms institucijoms.
       2020-07-08 18:19:27

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija

Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas – naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija.
       2020-07-08 18:15:02

Kelionių organizatorius „Tez Tour" stabdo keliones į Bulgariją

Dėl pastaruoju metu blogėjančios epidemiologinės situacijos Bulgarijoje, kuomet fiksuojamas padidėjęs sergamumo rodiklis Covid-19 liga, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ stabdo užsakomuosius skrydžius į Bulgariją.
       2020-07-08 18:12:30

LRTK stabdo TV programų „RT“ laisvą priėmimą

2020 m. liepos 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti Lietuvos Respublikoje retransliuojamų ar platinamų internete televizijos programų „RT“, „RT HD“, „RT SPANISH“, „RT DOCUMENTARY“ ir „RT DOCUMENTARY HD“ laisvą priėmimą.
       2020-07-08 12:24:01

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 7 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10.
       2020-07-08 11:42:44

Ypatingi augalai: švarus ir drėgnas kambario oras be papildomų pastangų

Kambariniai augalai ne tik kuria namų jaukumą, bet ir gerina patalpų oro kokybę. Didžiąją dalį vandens, kurį naudojame jų laistymui, augalai vėliau išgarina per lapus bei sugeria ore esančius teršalus, tad gali būti naudojami kaip natūralus, orą drėkinantis ir jį valantis filtras.
       2020-07-08 08:17:09

M.Dubnikovas: Pigūs pinigai – galimybė tapti stipresniais nei prieš krizę

Ne veltui sakoma, kad krizė gali tapti ir puikia galimybe sustiprėti. Tik reikia laiku ir protingai tuo pasinaudoti. Ši pandemija, kurią su visais jos padariniais, vis dar išgyvena pasaulis, neišvengiamai įeis į istoriją kaip vienas didžiausių iššūkių verslui.
       2020-07-08 08:14:00

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius.
       2020-07-08 08:07:42

Kardiologė: cholesterolį įmanoma kontroliuoti ir be vaistų

Žmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkto ir insulto.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.