Naujienos

Arsiu kaip bėris, kad tik netektų niekam pirkti vainikų

2020-03-22 07:47:15

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta atviras medikės laiškas. Moteris dėsto mintis ne tik apie pastaruoju metu šiurpią gydymo įstaigas kamuojančią realybę, bet ir apie tai, kaip svarbu apsaugoti tuos, kuriuos naujasis virusas gali pasiglemžti pirmiausia.

„Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...“, – sako ji.

Aš šiandien po budėjimo priimamajame, po dienos su visais skafandrais, testų darymais ir taip toliau, pakeliui namo užsukau į parduotuvę ir vaistinę. Žinokite, grįžusi į automobilį atsisėdau ir apsiverkiau.

Buvau pabadyta nosimi į situacijos beviltiškumą ir fatališkumą... Pilna parduotuvė, net lūžta, kaip prieš Kalėdas ar „jamam“, senoliai turbūt visi sutartinai išsiruošė pasižmonėti – stovi būriais, jaunimas irgi panašiai. Visi grūdasi visur – aikštelėje nėra vietų...

Ir tik vienas jaunas vyriškis P. Lukšio „Iki“ – su įmantriu respiratoriumi, akiniais ir pirštinėmis – gerbiu! Turgelis šalia – irgi įkarštyje. Karantinas nė motais, visiems smagu...

Dar naktį su kolegėmis diskutavome kad va, pas mus truputį anksčiau susivokė – gal taip labai blogai ir nebus – su minimaliai dviem mėnesiais visiško pragaro darbe mes jau seniai visi susitaikėme... O va, tada supratau, kad bus... Kai visi atsitokės, bus post factum.

Pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Vyšnaitė ant torto, mano pažįstamas dar socialiniame tinkle „Facebook“ pakomentavo, kad susirgę gydytojai galėtų toliau su infekuotais ligoniais dirbti. Na, turbūt kol kris negyvi darbo vietoje... Va taip ir pasijutau ano meto plantacijos juodaodžiu: „Jūs dirbkite ir sirgdami, o mums, namie kelias savaites pasėdėt per sunku“.

Italijoje, Ispanijoje irgi visi juokėsi, linksminosi, baruose sėdėjo, kol atvejų skaičius kilo iš lėto. O paskui prasidėjo lavina... Atvejų skaičiui kylant aritmetine progresija, mirčių skaičius kyla geometrine...

Priimamasis padalintas į dvi atskiras zonas (suaugusiųjų ir vaikų dabar bendrai): infekcinę ir neinfekcinę. Neinfekcinėje zonoje – lūžiai, nedidelės traumos, skundimasis pilvo skausmais ar padidėjusiu kraujospūdžiu. Infekcinėje – visi karščiuojantys, su panašiais į „Covid-19“ simptomais.

Į infekcinę zoną įeidami velkamės naujus drabužius, vienkartinius chalatus, kepurėles, respiratorius, akinius, apvalkalus ant batų, pirštines. Išeidami iš infekuotosios zonos viską nusimauname ir metame į specialias urnas. Begalę kartų procese keičiame pirštines, sterilizuojame rankas.

Kol sėdi ten, – nei valgyti, nei gerti, nei į tualetą (kas šešias valandas keičiamės). Apsauginiai akiniai užrasoja, kad nieko nesimato, nuspaudžia visur iki galvos skausmo, per respiratorių sunku kvėpuoti... Iki šiol vis tiek dar didelio srauto nėra – bijau ir pagalvoti, kas laukia... O kažkam namie sunku pasėdėti...

Iš tikrųjų, šis visas reikalas iškelia ir netikėtai nemažai šviesių dalykų.

1. Gerbiu savo vadovus (vakar tik iš atostogų grįžau į visas naujienas) už tikrai nekvailą ekstremalios situacijos organizavimą. Labai visa tai nervina, apsunkina darbą, bet šiame etape būtina. Apsaugos priemonių turime – gal ne viskas idealu, bet esamoje situacijoje per visą Lietuvą – geriausias įmanomas scenarijus.

2. Gerbiu kolegas – gydytojus, rezidentus, slaugytojas, padėjėjus. Visiems baisu, sunku, daug kas neaišku, bet niekas neinkščia, dirba. Ir žinau, kad dirbs, koks pragaras priekyje beateitų.

3. Atsiranda vis daugiau įmonių, verslininkų, kurie suprasdami situacijos rimtumą, prisideda darbais, parama. Na, net atvežtas skanesnis maistas personalui – ne tiek pamaitina, kiek morališkai sušildo (malonu pajusti, kad tave vertina ir žmogumi laiko).

4. Kad ir ką kas besakytų, bet daug kur parduotuvėse, vaistinėse jau tenka matyti pardavėjas su apsaugos priemonėmis. „Iki“ visos šviežios bandelės, duona, batonai, kurie vietoje kepami, supakuoti į atskirus popierinius maišelius, kad niekas neapčiupinėtų. Prie vaisių, daržovių padėtos vienkartinės pirštinės, kad plika ranka nečiupinėtų...

5. Produktų beveik visur užtenka... Užtenka net tualetinio popieriaus. Pasigedau tik jau pagamintų konservuotų sriubų – bet šiaip visko yra.

Prašymas: pamąstykite apie pažįstamus senjorus – tėvus, senelius, kaimynus. Jei tik yra galimybė, apipirkite juos. Aš, tarkime, mamai pagal sąrašą supirkau viską, palikau prie durų, paskambinau ir nuėjau – vis šansai užkratui mažesni.

Suprantu, kad jiems sunku suvokti situacijos rimtumą, nes apsipirkimas – tam tikra atrakcija, bet tai yra tiesus kelias į tragediją. Ir patys likite šeimoje, bet tik su tais, su kuriais gyvenate.

Neikite pas tėvus, senelius, nesusitikite su draugais. Tik tuos kelis mėnesius! Kai pragaras praeis – galėsime visi kepti šašlykus. Svarbu, kad liktų kam. Aš šiemet jau turėjau pakankamai nesėkmingą metų pradžią – teko palaidoti artimą draugą. Daugiau nenoriu.

Galiu susitaikyti su bet kokiu sunkiu darbu ir nepatogumais, viso ko trūkumu ir pasikeitusiu gyvenimu, sumažėjusiais patogumais, jau supratau ir susitaikiau, kad planuotų atostogų gegužę neišeisiu, kad renginiai, kuriems taip ruošiausi ir taip svajojau neįvyks, kad ilgai planuotas remontas ir pirkiniai atsideda neribotam laikui...

Su viskuo galiu susitaikyti, sutinku arti kaip bėris – kaip trys bėriai, jei žinosiu, kad man brangūs žmonės yra saugūs, jei reanimacijoje neteks su siaubu pamatyti pažįstamų veidų. Ir saugok, Dieve, neteks daugiau niekam pirkti vainikų...

Pagalba priimant palydovines TV programas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



2020-03-22 16:43:09 / Vytautas

Izraelio policija šiandien patikrino keliolika tūkstančių ar sėdi privalomam karantine. Jeigu neranda - 5000 šekelių bauda. Jei kitą dieną neranda namie - dar viena bauda 10 000, o trečią kartą - dar 20 000. Paskui byla teismui.

Jeigu grįžo iš užsienio ar kontaktavo su sergančiu ir neužsiregistravo - bauda 3000, o paskui už kievieną neregistruotą dieną dar po 600 priedo...

Policija dirbą visą laiką - karantinas juodas, jokių pasivaikščiojimų pas draugus...

2020-03-22 16:06:32 / Nuomonė

Kasiulevičius: žmonės masiškai nesilaiko saviizoliacijos, tai – netoleruotina.

Tai ne nuomonė, tai - faktas.

„Aišku, kad infekcija plis toliau. Aš esu skelbęs anksčiau, kad iki balandžio pradžios mes turėsime 500 atvejų, panašu, kad tai ir pasitvirtins, nes kas 10 dienų 5 kartus padaugėja sergančiųjų. Nesilaiko žmonės masiškai saviizoliacijos, jie ir toliau grįžta iš kitų kraštų, važiuoja į namus, pas draugus, lanko gimines – tai visiškai netoleruotinas dalykas. Mes tiesiog dauginame ir dauginame atvejų skaičių, jokios kontrolės nėra, tik įspėjimai ir viskas.

Tai geruoju nesibaigs – vienareikšmiškai galiu atsakyti. Tęsiant apie visų mūsų elgesį, net ir medikų, noriu kategoriškai pasakyti, kad kai kurios ligoninės dar nesivokia, jog kiekvienas susidūrimas su infekcija, bet kokia infekcija, yra susidūrimas su COVID-19. Tyrimai yra esminis dalykas, jei norime nustatyti infekciją ir matyti situaciją, kaip ji toliau vystosi. Jei nieko netiri, tu gali sėdėti ir toliau galvoti, kad viskas yra gerai, o tada žmonės pradeda mirti“, – dėsto V. Kasiulevičius.

Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.