Naujienos

Naujovės taksi rinkoje. Stabdyti ar įteisinti?

2016-03-16 18:39:21

Vilniaus taksistai praėjusią savaitę surengtoje protesto akcijoje reikalavo, kad valdžia sureguliuotų pavėžėjimo paslaugų rinką ir suvienodintų veiklos sąlygas. Taksistus į neviltį varo sparčiai plintančios paslaugos, kai automobilį galima išsikviesti pasinaudojant programėle išmaniesiems telefonams.

foto

"Taxify" programėlės įkūrėjas Markus Villig (dešinėje) susitiko su Lietuvos Seimo nariu Šarūnu Gustainiu aptarti siūlomas įstatymų pataisas (organizatorių nuotr.)

Pritaikę naujoves savo poreikiams, taksistai šiaušiasi nuo minties kad tokiu pačiu principu darbuotis buvo leista ir paprastiems vairuotojams, miesto piliečiams be reikalingų licenzijų. Teigiama, kad tokie vežėjai esą iškreipia konkurencines sąlygas, nes jiems nekeliami tokie reikalavimai, kaip taksi įmonių vairuotojams: turėti taksometrą, tam tikrą darbo patirtį ir kt.

Priešinasi naujiems rinkos žaidėjams

Dalis taksi vairuotojų drąsiai priima naujoves ir savo veikloje noriai naudojasi išmaniomis technologijomis. Sostinėje veikia net kelios mobilios aplikacijos, kurios keleiviams leidžia patogiau išsikviesti automobilį, o vairuotojams dirbti be dispečerinės. Moderniems sprendimams nuolat keičiantis, į Vilnių atėjo ir bendrovės, teigiančios jog keleivių vežimas gali būti vykdomas dar kitaip - naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis keliauti galima pigiau ir išmaniau, iš naujo persvarstant taisykles, kurios buvo sudarytos iki išmaniųjų įrenginių atsiradimo. Dabartiniai taksi vairuotojai džiugiai pritaiko mobilius sprendimus savo veikloje, tačiau priešinasi naujų žaidėjų atsiradimui rinkoje - vairuotojams, vykdantiems panašią veiklą be būtinybės turėti nuo senovės reikalaujamas licenzijas ir patikras.

Daugiau nei metus Vilniuje veiklą plėtojančios Estijos transporto programėlės „Taxify" vadovo Markuso Villig nuomone, reikia ne stabdyti ar drausti naujas paslaugų formas rinkoje, o ieškoti būdų jas reglamentuoti teisiškai. Estija čia yra jau gerokai pažengusi ir yra labai arti tapimo pirmąja šalimi Europoje, kuri legalizuos ir įves reguliacines priemones dalijimosi ekonomika besiremiantiems ir pavežėjimo paslaugas teikiantiems šalies piliečiams. Apie tai neseniai rašė vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje žurnalas „Forbes".

Naujovė populiarėja ir didina savo patikimumą

Remiantis viešomis apklausomis ir vartotojų skaičiaus apskaita, apie 40 proc. žmonių Baltijos valstybių sostinėse jau naudojasi mobiliosiomis programėlėmis išsikviesti taksi. Ši rinkos dalis greitai auga, nes didėja naudojimasis išmaniaisiais telefonais bei mobiliųjų programėlių pasiūla.

„Taxify" sistemoje dirba ir taksi įmonės, ir individualūs vairuotojai. Savo verslą plėtojame 14 miestų, 10 pasaulio šalių, džiaugiamės rinkos lyderio pozicijomis Baltijos šalyse. Matome, kad klientai vertina žemesnes kelionės paslaugų kainas ir aukštesnę kokybę, ko pasekoje tikėtina, kad pavėžėjimo paslauga, dalis transporto paslaugų ateities. Privatūs vairuotojai turi mažiau kliūčių patekti į rinką nei taksi, o tai didina pasiūlą, konkurenciją ir dėl to laimi keleivis", - rinkos pokyčių įžvalgomis dalijasi vienos didžiausių transporto programėlių Europoje vadovas M. Villig.

Lietuvos įstatymdaviai vejasi estus

Į naujus rinkos keliamus iššūkius reaguoja ir Lietuvos įstatymų leidėjai. Seimas prasidėjusioje Pavasario sesijoje žada svarstyti Kelių transporto kodekso pataisas. Jose numatyta įteisinti pavežėjimo paslaugų operatorius - įmones, kurios savo veiklą vykdo per skaitmenines programėles ir jas naudojantiems vairuotojams nereikalinga licencija tokiai veiklai.

Verslas - už teisinį reglamentavimą

Mobiliųjų technologijų atėjimas į transporto rinką jau yra kokybiškas pokytis. Daugiau nei metus Vilniuje su taksi vairuotojais dirbančios „Taxify" atstovai drąsiai teigia savo veikla keičiantys nusistovėjusius stereotipus. Įmonė turi atsiliepimų sistemą ir gauna tiesioginę informaciją iš vartotojų apie tai, ką galima padaryti geriau. Su „Taxify" dirbantys licencijuoti taksi vairuotojai reguliariai informuojami apie vertinimus, o tai leidžia gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Rinkoje pasirodžius įmonei, kuri gavo leidimą pritaikyti pavėžėjimo naujoves šalies sostinėje, „Taxify" negalėjo likti konkurencinėje nuošalėje, todėl taip pat pradėjo siūlyti pavėžėjimo paslaugos variantą. Keleivių įspūdžiai bei vertinimai įrodo, jog ši alternatyva Vilniuje patraukli. Būtina aktyvinti koordinuotą, produktyvų bendradarbiavimą, kad ši veiklos forma greta jau egzistuojančių keleivių pervežimo formų būtų tinkamai įteisinta bei reglamentuota.

Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus Licencijavimo poskyrio vedėjos Vidos Jankauskienės teigimu, šiuo metu Vilniuje veikia apie 80 taksi įmonių, galinčių vežti keleivius lengvaisiais taksi automobiliais Vilniaus mieste. Savo ruožtu mobiliosios transporto programėlės sparčiai plinta ir ši paslauga plečia savo geografiją į kitus Lietuvos miestus.

INFOBOKSAS

Mobiliųjų transporto programėlių privalumai. Ką laimi vartotojas:
" Taksi galite išsikviesti vos kelių mygtukų paspaudimu;
" Jokių užimtų telefonų,dispečerės atsakymo laukimo ar šalimo gatvėje;
" Suvedus kelionės tikslą, būsite informuoti apie preliminarią kelionės kainą
" Kelionės maršrutu galite pasidalinti su jūsų laukiančiais žmonėmis
" Išrašą apie kelionės kainą ir informaciją apie vairuotoją gausite į jūsų el. paštą
" Atsiskaityti už kelionę galima „be piniginės", užsiregistravus mobiliems atsiskaitymams

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 16:05:55

Mažai judantiems biurų darbuotojams trumpėja raumenys ir formuojasi kupra

Sporto treneriai pastebi, kad vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kurių priežastis dažnu atveju yra paprasčiausias judėjimo trūkumas. Biurų darbuotojų, kurie turi galimybę sportuoti darbe, ne tik fizinė sveikata, bet ir efektyvumas ir produktyvumas yra didesnis.
       2020-09-18 16:03:18

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui vadovaus Martynas Budraitis

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas.
       2020-09-18 09:53:26

Praėjusią parą – 61 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 09:25:54

Dar nebuvote grybauti? Spėsite: štai kokie grybai augs iki pat šalnų

Pirmosios rudens savaitės grybautojams buvo išties dosnios, bet jei dar nespėjote prisirinkti miško gėrybių, laiko tikrai yra – anot profesionalaus grybautojo Vytenio Daugudžio, grybų sezonas tęsiasi iki pat sniego.
       2020-09-18 09:23:41

Ar išmaniems sprendimams atkeliaujant į automobilius vairuosime saugiau?

Šią savaitę vykstanti Europos judumo savaitė ir rugsėjį į miestus sugrįžtančios spūstys, kviečia atkreipti dėmesį į transporto iššūkius. Šiemet, nepaisant pandemijos, jau pirmosiomis rudens savaitėmis vien Vilniuje automobilių srautai lyginant su rugpjūčio rodikliais išaugo beveik dešimtadaliu, viešojo transporto – apie 20 proc.
       2020-09-17 10:12:20

Siūloma įtvirtinti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5015), kuriomis siūloma įtvirtinti asmeninės pagalbos poreikį kaip vieną iš specialiųjų poreikių rūšių ir plėsti asmeninio asistento paslaugą.
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-17 09:13:08

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti maitintis sveikiau?

Vėstantys orai ir artėjantis ligų sezonas priverčia dažniau susimąstyti apie savo sveikatą, o norint būti žvaliems ir energingiems, itin svarbu pilnavertė, subalansuota mityba. Įvairūs išmanūs įrenginiai suteikia vis daugiau galimybių patogiau, lengviau formuoti sveikos gyvensenos įpročius.
       2020-09-17 09:03:03

Lietuva ir informacinių ryšių technologijų reguliavimo sritis pasaulyje

Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą.
       2020-09-17 08:58:22

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: per parą Lietuvoje – net 62

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse.
       2020-09-16 09:41:50

Muilo nuperkame daugiau, tačiau ar rankas plauname taisyklingai?

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rankų muilo pardavimai pagal apyvartą Lietuvoje išaugo 21 proc., o odos dezinfekavimo priemonių – 132 proc., rodo tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen Baltics“ duomenys.
       2020-09-16 09:39:46

Lietuviškos bulvės: ar išties jau visi patiekalai išragauti?

Dažnam mūsų Italija yra skaniausių makaronų ir picų šalis, o į Prancūziją vyksta ištikimi jūros gėrybių gerbėjai, žinantys, kad būtent šioje šalyje ras aukščiausią kokybę. Tuo metu Lietuvos nacionalinė virtuvė neatskiriama nuo patiekalų su bulvėmis.
       2020-09-16 09:15:29

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.
       2020-09-16 09:07:51

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 45-iems žmonėms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 21 iš jų registruotas Vilniaus, 7 Šiaulių, 5 Kauno, 4 Panevėžio apskrityse. Dar po 3 atvejus patvirtinta Tauragės ir Klaipėdos bei 2 Telšių apskričių gyventojams.
       2020-09-16 06:29:15

Kaip išsirinkti žuvų taukus ir ką būtina žinoti prieš juos vartojant?

Visi nuo seno žino žuvų taukų naudą kiekvieno sveikatai. Šis maisto papildas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, kuriam ne visuomet pavyksta pasirūpinti visaverte mityba.
       2020-09-15 10:15:21

Lietuvoje registruota 11 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.
       2020-09-15 06:59:56

Tyrimas: 1 iš 8 merginų Lietuvoje patiria moteriškos higienos priemonių stygių

Net labiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir didžiuosiuose pasaulio miestuose menstruacijų tema vis dar išlieka tabu. Jaunos merginos ne tik nedrįsta šia tema kalbėti, bet ir neturi mensturacijų metu naudojamų higienos priemonių.
       2020-09-15 06:48:40

SM: atvykstantiems į Lietuvą privaloma elektroninė registracija

Susisiekimo ministerija informuoja, kad nuo šio antradienio, rugsėjo 15 d., visi keleiviai, atvykstantys į Lietuvą reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais oro, jūrų ar sausumos transportu, turi elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
       2020-09-15 06:40:00

Sveika ir gardu: kaip vaikų lėkštes papildyti daržovėmis?

„Ką pasiūlyti vaikui, kad daržoves jis valgytų noriai?“ – galvos skausmą tėvams keliantis klausimas. Rudenį savo lėkštes noriai pildome sezoninėmis daržovėmis, tuo tarpu tėveliams jomis sudominti mažuosius – nemenkas iššūkis.
       2020-09-15 06:36:05

Įsigijęs naują būstą, savininkas privalo atsiskaityti už suvartotą elektrą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
       2020-09-15 06:30:55

Baltijos šalys ir Lenkija bendradarbius diegiant 5G ryšio tinklus

Pirmadienį Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, Estijos Ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą.
       2020-09-14 10:31:20

Šalyje užfiksuotas 51 koronavirusinės infekcijos atvejis

Per vakar parą patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis. Beveik pusė jų užfiksuoti Vilniaus apskrityje – 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-13 11:26:39

Lietuvoje patvirtinti 39 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausiai – 11 – Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Tauragės, po 5 Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 09:09:03

Lietuvoje patvirtinti 53 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 08:55:40

Kojų tinimas gali perspėti apie rimtas ligas

Dažniausiai kojos ir pėdos tinsta karštomis dienomis, dėl ilgo sėdėjimo, judėjimo trūkumo ar nepatogios avalynės. „Jei kojos ištino dėl to, kad vartojote daugiau skysčių, daug laiko praleidote automobilyje ar lėktuve nuleistomis kojomis, jeigu tinimas yra laikinas ir pasitaiko retai, dėl to nereikėtų nerimauti.
       2020-09-12 08:49:34

Darbuotojai į biurus negrįš, jei šie neprisitaikys prie naujos realybės

Verslams bandant susiplanuoti galimus tolesnio veikimo scenarijus ir išvengti antro masinio kraustymosi iš biurų į namus, pats laikas atsigręžti į tą, nuo kurio labiausiai priklausys verslo ateitis: žmogų, darbuotoją, komandos narį.
       2020-09-12 08:44:43

Pesticidai maiste: ar pirktas obuolys visuomet blogiau už sode užaugintą?

Neretai tenka išgirsti samprotavimų, kad sveikos daržovės ir vaisiai gali būti tik tie, kuriuos užauginame savo darže ar sode, o rinkdamiesi juos parduotuvėje turėtume būti atidesni, nes šiuose vaisiuose ir daržovėse gali būti daugiau pesticidų likučių.
       2020-09-12 08:36:46

Vaistininkė primena, kaip atskirti COVID-19 nuo peršalimo

Su pirmosiomis rugsėjo dienomis atėję rudeniški orai į vaistines atginė ir pirmuosius peršalimo simptomais besiskundžiančius pacientus. Ateinantis peršalimo ligų sezonas šį rudenį kaip niekad kelia daug nerimo sveikatos priežiūros specialistams ir gyventojams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.