iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Naujovės taksi rinkoje. Stabdyti ar įteisinti?

2016-03-16 18:39:21

Vilniaus taksistai praėjusią savaitę surengtoje protesto akcijoje reikalavo, kad valdžia sureguliuotų pavėžėjimo paslaugų rinką ir suvienodintų veiklos sąlygas. Taksistus į neviltį varo sparčiai plintančios paslaugos, kai automobilį galima išsikviesti pasinaudojant programėle išmaniesiems telefonams.

foto

"Taxify" programėlės įkūrėjas Markus Villig (dešinėje) susitiko su Lietuvos Seimo nariu Šarūnu Gustainiu aptarti siūlomas įstatymų pataisas (organizatorių nuotr.)

Pritaikę naujoves savo poreikiams, taksistai šiaušiasi nuo minties kad tokiu pačiu principu darbuotis buvo leista ir paprastiems vairuotojams, miesto piliečiams be reikalingų licenzijų. Teigiama, kad tokie vežėjai esą iškreipia konkurencines sąlygas, nes jiems nekeliami tokie reikalavimai, kaip taksi įmonių vairuotojams: turėti taksometrą, tam tikrą darbo patirtį ir kt.

Priešinasi naujiems rinkos žaidėjams

Dalis taksi vairuotojų drąsiai priima naujoves ir savo veikloje noriai naudojasi išmaniomis technologijomis. Sostinėje veikia net kelios mobilios aplikacijos, kurios keleiviams leidžia patogiau išsikviesti automobilį, o vairuotojams dirbti be dispečerinės. Moderniems sprendimams nuolat keičiantis, į Vilnių atėjo ir bendrovės, teigiančios jog keleivių vežimas gali būti vykdomas dar kitaip - naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis keliauti galima pigiau ir išmaniau, iš naujo persvarstant taisykles, kurios buvo sudarytos iki išmaniųjų įrenginių atsiradimo. Dabartiniai taksi vairuotojai džiugiai pritaiko mobilius sprendimus savo veikloje, tačiau priešinasi naujų žaidėjų atsiradimui rinkoje - vairuotojams, vykdantiems panašią veiklą be būtinybės turėti nuo senovės reikalaujamas licenzijas ir patikras.

Daugiau nei metus Vilniuje veiklą plėtojančios Estijos transporto programėlės „Taxify" vadovo Markuso Villig nuomone, reikia ne stabdyti ar drausti naujas paslaugų formas rinkoje, o ieškoti būdų jas reglamentuoti teisiškai. Estija čia yra jau gerokai pažengusi ir yra labai arti tapimo pirmąja šalimi Europoje, kuri legalizuos ir įves reguliacines priemones dalijimosi ekonomika besiremiantiems ir pavežėjimo paslaugas teikiantiems šalies piliečiams. Apie tai neseniai rašė vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje žurnalas „Forbes".

Naujovė populiarėja ir didina savo patikimumą

Remiantis viešomis apklausomis ir vartotojų skaičiaus apskaita, apie 40 proc. žmonių Baltijos valstybių sostinėse jau naudojasi mobiliosiomis programėlėmis išsikviesti taksi. Ši rinkos dalis greitai auga, nes didėja naudojimasis išmaniaisiais telefonais bei mobiliųjų programėlių pasiūla.

„Taxify" sistemoje dirba ir taksi įmonės, ir individualūs vairuotojai. Savo verslą plėtojame 14 miestų, 10 pasaulio šalių, džiaugiamės rinkos lyderio pozicijomis Baltijos šalyse. Matome, kad klientai vertina žemesnes kelionės paslaugų kainas ir aukštesnę kokybę, ko pasekoje tikėtina, kad pavėžėjimo paslauga, dalis transporto paslaugų ateities. Privatūs vairuotojai turi mažiau kliūčių patekti į rinką nei taksi, o tai didina pasiūlą, konkurenciją ir dėl to laimi keleivis", - rinkos pokyčių įžvalgomis dalijasi vienos didžiausių transporto programėlių Europoje vadovas M. Villig.

Lietuvos įstatymdaviai vejasi estus

Į naujus rinkos keliamus iššūkius reaguoja ir Lietuvos įstatymų leidėjai. Seimas prasidėjusioje Pavasario sesijoje žada svarstyti Kelių transporto kodekso pataisas. Jose numatyta įteisinti pavežėjimo paslaugų operatorius - įmones, kurios savo veiklą vykdo per skaitmenines programėles ir jas naudojantiems vairuotojams nereikalinga licencija tokiai veiklai.

Verslas - už teisinį reglamentavimą

Mobiliųjų technologijų atėjimas į transporto rinką jau yra kokybiškas pokytis. Daugiau nei metus Vilniuje su taksi vairuotojais dirbančios „Taxify" atstovai drąsiai teigia savo veikla keičiantys nusistovėjusius stereotipus. Įmonė turi atsiliepimų sistemą ir gauna tiesioginę informaciją iš vartotojų apie tai, ką galima padaryti geriau. Su „Taxify" dirbantys licencijuoti taksi vairuotojai reguliariai informuojami apie vertinimus, o tai leidžia gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Rinkoje pasirodžius įmonei, kuri gavo leidimą pritaikyti pavėžėjimo naujoves šalies sostinėje, „Taxify" negalėjo likti konkurencinėje nuošalėje, todėl taip pat pradėjo siūlyti pavėžėjimo paslaugos variantą. Keleivių įspūdžiai bei vertinimai įrodo, jog ši alternatyva Vilniuje patraukli. Būtina aktyvinti koordinuotą, produktyvų bendradarbiavimą, kad ši veiklos forma greta jau egzistuojančių keleivių pervežimo formų būtų tinkamai įteisinta bei reglamentuota.

Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus Licencijavimo poskyrio vedėjos Vidos Jankauskienės teigimu, šiuo metu Vilniuje veikia apie 80 taksi įmonių, galinčių vežti keleivius lengvaisiais taksi automobiliais Vilniaus mieste. Savo ruožtu mobiliosios transporto programėlės sparčiai plinta ir ši paslauga plečia savo geografiją į kitus Lietuvos miestus.

INFOBOKSAS

Mobiliųjų transporto programėlių privalumai. Ką laimi vartotojas:
" Taksi galite išsikviesti vos kelių mygtukų paspaudimu;
" Jokių užimtų telefonų,dispečerės atsakymo laukimo ar šalimo gatvėje;
" Suvedus kelionės tikslą, būsite informuoti apie preliminarią kelionės kainą
" Kelionės maršrutu galite pasidalinti su jūsų laukiančiais žmonėmis
" Išrašą apie kelionės kainą ir informaciją apie vairuotoją gausite į jūsų el. paštą
" Atsiskaityti už kelionę galima „be piniginės", užsiregistravus mobiliems atsiskaitymams

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-27 13:11:33

Specialistai akcentuoja keliautojų sąmoningumo didinimą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių koronaviruso grėsmei suvaldyti ir jau tris dienas iš eilės visuose trijuose Lietuvos oro uostuose konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis.
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama