iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Naujovės taksi rinkoje. Stabdyti ar įteisinti?

2016-03-16 18:39:21

Vilniaus taksistai praėjusią savaitę surengtoje protesto akcijoje reikalavo, kad valdžia sureguliuotų pavėžėjimo paslaugų rinką ir suvienodintų veiklos sąlygas. Taksistus į neviltį varo sparčiai plintančios paslaugos, kai automobilį galima išsikviesti pasinaudojant programėle išmaniesiems telefonams.

foto

"Taxify" programėlės įkūrėjas Markus Villig (dešinėje) susitiko su Lietuvos Seimo nariu Šarūnu Gustainiu aptarti siūlomas įstatymų pataisas (organizatorių nuotr.)

Pritaikę naujoves savo poreikiams, taksistai šiaušiasi nuo minties kad tokiu pačiu principu darbuotis buvo leista ir paprastiems vairuotojams, miesto piliečiams be reikalingų licenzijų. Teigiama, kad tokie vežėjai esą iškreipia konkurencines sąlygas, nes jiems nekeliami tokie reikalavimai, kaip taksi įmonių vairuotojams: turėti taksometrą, tam tikrą darbo patirtį ir kt.

Priešinasi naujiems rinkos žaidėjams

Dalis taksi vairuotojų drąsiai priima naujoves ir savo veikloje noriai naudojasi išmaniomis technologijomis. Sostinėje veikia net kelios mobilios aplikacijos, kurios keleiviams leidžia patogiau išsikviesti automobilį, o vairuotojams dirbti be dispečerinės. Moderniems sprendimams nuolat keičiantis, į Vilnių atėjo ir bendrovės, teigiančios jog keleivių vežimas gali būti vykdomas dar kitaip - naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis keliauti galima pigiau ir išmaniau, iš naujo persvarstant taisykles, kurios buvo sudarytos iki išmaniųjų įrenginių atsiradimo. Dabartiniai taksi vairuotojai džiugiai pritaiko mobilius sprendimus savo veikloje, tačiau priešinasi naujų žaidėjų atsiradimui rinkoje - vairuotojams, vykdantiems panašią veiklą be būtinybės turėti nuo senovės reikalaujamas licenzijas ir patikras.

Daugiau nei metus Vilniuje veiklą plėtojančios Estijos transporto programėlės „Taxify" vadovo Markuso Villig nuomone, reikia ne stabdyti ar drausti naujas paslaugų formas rinkoje, o ieškoti būdų jas reglamentuoti teisiškai. Estija čia yra jau gerokai pažengusi ir yra labai arti tapimo pirmąja šalimi Europoje, kuri legalizuos ir įves reguliacines priemones dalijimosi ekonomika besiremiantiems ir pavežėjimo paslaugas teikiantiems šalies piliečiams. Apie tai neseniai rašė vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje žurnalas „Forbes".

Naujovė populiarėja ir didina savo patikimumą

Remiantis viešomis apklausomis ir vartotojų skaičiaus apskaita, apie 40 proc. žmonių Baltijos valstybių sostinėse jau naudojasi mobiliosiomis programėlėmis išsikviesti taksi. Ši rinkos dalis greitai auga, nes didėja naudojimasis išmaniaisiais telefonais bei mobiliųjų programėlių pasiūla.

„Taxify" sistemoje dirba ir taksi įmonės, ir individualūs vairuotojai. Savo verslą plėtojame 14 miestų, 10 pasaulio šalių, džiaugiamės rinkos lyderio pozicijomis Baltijos šalyse. Matome, kad klientai vertina žemesnes kelionės paslaugų kainas ir aukštesnę kokybę, ko pasekoje tikėtina, kad pavėžėjimo paslauga, dalis transporto paslaugų ateities. Privatūs vairuotojai turi mažiau kliūčių patekti į rinką nei taksi, o tai didina pasiūlą, konkurenciją ir dėl to laimi keleivis", - rinkos pokyčių įžvalgomis dalijasi vienos didžiausių transporto programėlių Europoje vadovas M. Villig.

Lietuvos įstatymdaviai vejasi estus

Į naujus rinkos keliamus iššūkius reaguoja ir Lietuvos įstatymų leidėjai. Seimas prasidėjusioje Pavasario sesijoje žada svarstyti Kelių transporto kodekso pataisas. Jose numatyta įteisinti pavežėjimo paslaugų operatorius - įmones, kurios savo veiklą vykdo per skaitmenines programėles ir jas naudojantiems vairuotojams nereikalinga licencija tokiai veiklai.

Verslas - už teisinį reglamentavimą

Mobiliųjų technologijų atėjimas į transporto rinką jau yra kokybiškas pokytis. Daugiau nei metus Vilniuje su taksi vairuotojais dirbančios „Taxify" atstovai drąsiai teigia savo veikla keičiantys nusistovėjusius stereotipus. Įmonė turi atsiliepimų sistemą ir gauna tiesioginę informaciją iš vartotojų apie tai, ką galima padaryti geriau. Su „Taxify" dirbantys licencijuoti taksi vairuotojai reguliariai informuojami apie vertinimus, o tai leidžia gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Rinkoje pasirodžius įmonei, kuri gavo leidimą pritaikyti pavėžėjimo naujoves šalies sostinėje, „Taxify" negalėjo likti konkurencinėje nuošalėje, todėl taip pat pradėjo siūlyti pavėžėjimo paslaugos variantą. Keleivių įspūdžiai bei vertinimai įrodo, jog ši alternatyva Vilniuje patraukli. Būtina aktyvinti koordinuotą, produktyvų bendradarbiavimą, kad ši veiklos forma greta jau egzistuojančių keleivių pervežimo formų būtų tinkamai įteisinta bei reglamentuota.

Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus Licencijavimo poskyrio vedėjos Vidos Jankauskienės teigimu, šiuo metu Vilniuje veikia apie 80 taksi įmonių, galinčių vežti keleivius lengvaisiais taksi automobiliais Vilniaus mieste. Savo ruožtu mobiliosios transporto programėlės sparčiai plinta ir ši paslauga plečia savo geografiją į kitus Lietuvos miestus.

INFOBOKSAS

Mobiliųjų transporto programėlių privalumai. Ką laimi vartotojas:
" Taksi galite išsikviesti vos kelių mygtukų paspaudimu;
" Jokių užimtų telefonų,dispečerės atsakymo laukimo ar šalimo gatvėje;
" Suvedus kelionės tikslą, būsite informuoti apie preliminarią kelionės kainą
" Kelionės maršrutu galite pasidalinti su jūsų laukiančiais žmonėmis
" Išrašą apie kelionės kainą ir informaciją apie vairuotoją gausite į jūsų el. paštą
" Atsiskaityti už kelionę galima „be piniginės", užsiregistravus mobiliems atsiskaitymams

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-07-12 15:39:34

Įsigaliojo sprendimas blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos (toliau – LLA) 2019 m. birželio 28 d. prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net 2019 m. liepos 10 d. šį prašymą patenkino.
iliustracija2019-07-08 16:38:54

Ainius Lašas: vakarietišką išsilavinimą galima įgyti ir Lietuvoje

Studijos Lietuvoje ar užsienyje? Dėliojantiesiems visus „už“ ir „prieš“ Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas siūlo bent porą rimtų argumentų, pagrindžiančių, kodėl verta studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.
iliustracija2019-07-08 16:32:59

Gatves užplūdę elektriniai paspirtukai tapo ne tik pramoga: traumų vis daugėja

Labai greitai išpopuliarėję ir tapę ne tik pramoga, bet ir susisiekimo priemone – elektriniai paspirtukai kartu tapo ir dar vienu pavojumi sveikatai. Nors judėjimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą, vasarą neatsargūs dviračių, riedučių, riedlenčių, paspirtukų vairuotojai sukelia vis daugiau incidentų.
iliustracija2019-07-07 09:15:32

Kas lėmė, kad beveik visi gamintojai pradėjo kurti SUV automobilius?

Asmeniniai automobiliai prieš šimtą metų pradėjo didelio masto pokyčius. Žmonėms jie suteikė dar neregėta mobilumą ir judėjimo laisvę – vidutinis europietis per metus automobiliu įveikia net 13 tūkst. kilometrų.
iliustracija2019-07-05 16:43:51

Mindaugo karūnavimas: lietuviai nežino kur, baltarusiai – kada

Liepos 6-ąją tradiciškai minime Valstybės dieną – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą. Šio įvykio tikroji data ir vieta nėra žinomos – užtat netrūksta įvairių spėjimų ir versijų.
iliustracija2019-07-04 15:32:17

Naujiena vairuotojams: „Tele2“ pradėjo siūlyti privalomojo draudimo paslaugą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams suteiks galimybę įsigyti privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslaugą. Nuo šiol operatoriaus klientai už draudimą atsiskaityti galės paprasčiau ir greičiau, o taikomas mokestis visiems bus vienodas.
iliustracija2019-07-03 19:36:02

Pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje: ką turi žinoti vilniečiai?

Liepos 10 d. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba planuoja patvirtinti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžius 2020-iesiems. Šis sprendimas užbaigs pernai Vilniuje pradėtą įgyvendinti atliekų surinkimo reformą.
iliustracija2019-07-03 19:32:15

4 taisyklės, padėsiančios konservavimą atrasti iš naujo

„Roges ruošk vasarą“ – puikiai į sąmonę įstrigęs posakis, pritaikomas daugelyje gyvenimiškų situacijų. Kai kalba pasisuka apie maisto ruošą, ši taisyklė – ne išimtis. Bene labiausiai ji tinka konservavimui: nes nors vasaros gėrybėmis smagu mėgautis šiltuoju metų laiku, tačiau jų atsargos puikiai praverčia ir žiemą.
iliustracija2019-07-03 19:29:42

Tyrimas: ką lietuviai dažniausiai pamiršta pasiimti į kelionę?

Keliaudami atostogauti, didžioji dalis lietuvių ruošimąsi palieka paskutinėms dienoms ar net minutėms ir neretai pamiršta įsidėti ne tik drabužius ar techniką, bet ir vaistus ar dokumentus. Ką būtina pasiimti, planuojant kelionę, ir kaip nieko nepamiršti?
iliustracija2019-07-02 19:23:21

Atostogos kaip kine: 5 kelionėms įkvepiantys filmai

Ar kada svajojote apie atostogas, kurios atrodytų tarsi iš kino filmo? Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kurias aplankyti inspiruoja žinomos kino juostos ar populiariausi visų laikų TV serialai.
iliustracija2019-07-02 19:21:10

Ateities technologijos jūsų televizoriuje – ko dar nežinojote?

Daugelis žmonių televizoriaus nėra linkę keisti taip dažnai kaip, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Tačiau technologijos sparčiai vystosi, todėl televizorių vaizdo ir garso kokybė per pastaruosius penkerius metus gerokai išaugo.
iliustracija2019-07-02 19:18:24

Kad kelionė vyktų: ką reikėtų žinoti apie skrydžiui reikalingus dokumentus?

Nors kelionės dažniausiai yra laukiamos ir atidžiai planuojamos, mažiau patyrusiems keliautojams, skrendantiems į užsienį pirmą kartą, gali būti neramu, ypač jei tenka keliauti savarankiškai ar su mažamečiais vaikais.
iliustracija2019-07-02 19:15:53

Už geriausią „Huawei“ telefonu darytą nuotrauką – garbė ir 10 tūkst. eurų

Esate kada nors užfiksavę unikalų momentą ir norėjote patikrinti, ką apie jūsų nuotrauką galvoja profesionalūs fotografai? „Huawei“ organizuojamas fotografijos konkursas „InFocus“ jums ne tik suteiks puikią progą tą padaryti, bet ir leis pasivaržyti dėl 10 tūkst. eurų pagrindinio prizo.
iliustracija2019-06-28 07:56:34

Naujas šaldytuvas: 4 žingsniai, kaip išsirinkti tinkamiausią

Šaldytuvas – bene svarbiausias buities prietaisas namuose. Nors pagrindinė šaldytuvų funkcija nesikeičia, jų technologijos nuolat tobulinamos, tad šiandien pasirinkimas – platus ir atitinkantis įvairiausius žmonių poreikius.
iliustracija2019-06-27 10:44:36

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti.
iliustracija2019-06-26 11:37:50

SMS žinutes nugalėjo susirašinėjimo programėlės

SMS žinutės nebepatenka tarp trijų svarbiausių mobiliojo telefono funkcijų – jas aplenkė naršymas internete, skambinimas ir bendravimas per specialias programėles. Tačiau „Telia“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa rodo, kad SMS žinutes kasdien vis dar rašo apie 65 proc. žmonių.
iliustracija2019-06-26 11:23:04

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.
iliustracija2019-06-26 08:48:10

Daug valstybių aplankiusio lietuvio patarimai, kaip kelionėje elgtis su pinigais

Keliautojas Danas Pankevičius, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip daugiausia valstybių aplankęs lietuvis, sako, kad norint išvengti nemalonių siurprizų kelionėse, reikia sąžiningai atlikti namų darbus.
iliustracija2019-06-26 08:44:21

Kokiems dar IT specialistams darbdaviai pasirengę mokėti dvigubai?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų užimamų darbo vietų nuosekliai daugėja – per pastaruosius metus jų skaičius išaugo net 15 proc.
iliustracija2019-06-25 08:47:30

Prakaitavimas išduoda vyrų jaudulį ir stresą. Kas grąžina pasitikėjimą savimi?

Oro temperatūrai siekiant rekordinius skaičius, visi stengiasi išvengti saulės ir apsisaugoti nuo prakaitavimo. Bet ar kada susimąstėte apie prakaito svarbą mūsų organizmui? Prakaitavimas apsaugo mus nuo perkaitimo ir mirtinai pavojingo šilumos smūgio.
iliustracija2019-06-25 08:34:58

Keliauju be rūpesčių: kaip įveikti skrydžio baimę?

Nors lėktuvai ne veltui tituluojami saugiausia transporto priemone, nemažai žmonių patiria skrydžio baimę ar nerimą kelionės metu. Ekspertų teigimu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad nemalonūs jausmai nedrumstų kelionės nuotaikos ir nerimo būtų kuo mažiau.
iliustracija2019-06-25 08:30:35

Atostogautojų įpročiai: šeši iš dešimties į keliones leidžiasi su antrąja puse

60 proc. Lietuvos gyventojų prisipažįsta, kad dažniausiai į kelionę leidžiasi su partneriu arba sutuoktiniu. Labiausiai sumažėjo kartu su giminaičiais ir draugais atostogauti vykstančių mūsų šalies žmonių skaičius. Tai patvirtina draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atlikta apklausa.
iliustracija2019-06-20 10:22:18

BBQ mama: „Šašlyką galima iškepti net iš šoninės“

Šašlykai – vienas pagrindinių lietuviškos vasaros atributų. Tą patvirtina ir gegužę „Lidl Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Būtent šašlykus kepsninėje dažniausiai gamina 92 proc. apklaustųjų.
iliustracija2019-06-20 10:11:20

Lietuvos oro uostai: apie naują ir esamus

Komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis. Tai turbūt pirmas kartas, kuomet į susisiekimo oru sektorių pažiūrėta ne 4 metų perspektyvoje. Bandome įvertinti situaciją ir priimti strateginius sprendimus, kurių vaisiai būtų raškomi mūsų anūkų.
iliustracija2019-06-20 08:10:00

Renginių inžinerija: specialistai graibstomi jau nuo pirmųjų kursų

Pasaulyje plečiantis pramogų rinkai, didėja specialistų, turinčių ne tik įgarsinimo ar apšvietimo žinių, bet ir gebančių pasiūlyti profesionalių ir patogių sceninių sprendimų, paklausa.
iliustracija2019-06-20 07:52:17

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu.
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama