Naujienos

Naujas kompiuteris – galvosūkis, kurį padės išspręsti keli paprasti patarimai

2016-03-22 15:59:59

Pavasaris – puikus metas atsinaujinti ne tik spintos turinį, bet ir poreikių nebetenkinančią kompiuterinę techniką. Išsirinkti kompiuterį, jeigu renkamasi tik pagal gamintoją ar kainą, gali būti paprasta.

foto

Tačiau, norint turėti visas funkcijas sparčiai ir kokybiškai atliekantį ir poreikius patenkinantį kompiuterį, jo paieškos gali tapti tikru galvosūkiu. Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ ekspertai pataria kompiuterį rinktis pagal tai, kam jį daugiausiai naudosite – mokslui, darbui ar pramogoms, – bei kokie kompiuterio parametrai užtikrins našų jūsų darbą.

Namams ir darbui – biudžetinės klasės įrenginiai

Prekybininkai pastebi, kad gyventojai, kompiuterinį techniką daugiausiai naudojantys eiliniams darbams ar mokslams, nereikalaujantiems didelių resursų, pirmiausia naują kompiuterį renkasi pagal kainą.

„Biudžetinės klasės kompiuteriai skirti pirkėjams, kurie dažnai namuose ar biuruose turi atskirus įrenginius pramogoms, pvz., galingesnį kompiuterį, televizorių ar žaidimų konsolę. Todėl jiems svarbiausias kriterijus, renkantis prekę, – jos kaina. Žinoma, kuo ji mažesnė, tuo paprastesni ar žemesnės klasės komponentai komplektuojami tarpusavyje. Jie gali neblogai patenkinti kasdienius poreikius, tačiau, jeigu kompiuteris ateityje bus naudojamas ir didesniems duomenų kiekiams apdoroti, rekomenduotume rinktis kitos klasės įrenginį ir pirmiausia žiūrėti ne į kainą, o į jo parametrus“, – sako didžiausios internetinės parduotuvės rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Pasak IT specialistų, pigesnis procesorius su mažo našumo integruota vaizdo posisteme, tokia kaip „Intel Celeron“, „Intel Pentium“ ar „AMD“, puikiai tinka vidutinio sunkumo ar panaudojimo programoms. Tokius kompiuterius sudaro įprastos raiškos ekranai, pigūs plastikiniai korpusai, vyriai bei klaviatūros.

„Didžiausia klaida yra padaroma renkantis ne biudžetinės klasės kompiuterį, o programiškai tuščią įrenginį. Pradžioje tai leidžia sutaupyti apie 50 Eur, tačiau šioje vietoje pirkėjai iš tiesų pralaimi. Patys to nežinodami, kartu su nelegaliai įsidiegta operacine sistema į savo kompiuterį įsileidžia virusų bei saugos sistemos spragų, kurios stabdo kompiuterio potencialų darbą ar gamykliškai nustatytas programas. Todėl tolimesnis taisymas ar vėliau originalios operacinės sistemos diegimas kainuoja žymiai brangiau“, – aiškina G. Vilkė.

Darbui ir mokslams skirti kompiuteriai – populiariausi. „Pigu.lt“ duomenimis, tokie kompiuteriai sudaro 58 proc. visų parduodamų įrenginių. Pasirinkus aukštesnius šios klasės kompiuterių parametrus, jie puikiai tiks aukštesnės (HD) ir itin aukštos (FullHD) raiškos vaizdo medžiagos peržiūrai, muzikai, mažesnio našumo žaidimams.

Pramogoms – daugiau greičio, atminties ir raiškos

Pramogoms ir žaidimams skirti kompiuteriai dažniausiai turi aukštesnių klasių procesorius (Intel Core i5 ar i7) bei našesnes vaizdo plokštės posistemes, tokias kaip „Nvidia GeForce GT/GTX“ ar „AMD Radeo R7/R9”. Dažnai šie kompiuteriai turi daugiau operatyvinės atminties (6, 8, 16 GB) ir didžiausio greičio diskų komponuotes (SSD: 128, 256, 512 GB ar bent hibridines: 1 TB + 8/24/128 GB).

Ekrano raiška – taip pat ne paskutinėje vietoje. Stiprūs programiniai parametrai leidžia naudoti didesnės raiškos ir kokybės kompiuterių ekranus (Full HD, WQHD, Retina, QHD+) bei platesnes spalvų gamas (IPS, IGZO). Kartais yra komplektuojami verčiami („convertible“) ar liečiami („touchscreen“) ekranai.

Pasak G. Vilkės, išskirtinai žaidimams nuperkama apie 8 – 15 proc. kompiuterių. Šie kompiuteriai dažniausiai yra bent tris kartus brangesni bei biudžetiniai.

„Ne tik žaidimams, bet ir pramogoms skirtų kompiuterių kartu nuperkama apie 31 proc. Šie kompiuteriai turi didesnio našumo vaizdo posistemes ir centrinius procesorius, kurie leidžia žiūrėti aukštos (FullHD) ir labai aukštos (4K) kokybės vaizdo medžiagą, ją redaguoti ar konvertuoti. Taip pat puikiai tinka žaidimams, muzikos kūrimui ar kitiems, daugiau kompiuterio resursų reikalaujantiems, darbams”, – sako internetinės parduotuvės rinkodaros vadovė.

Kai reikia mobilumo

Kiekvieną nešiojamąjį kompiuterį galima vežtis ar neštis kartu su savimi į darbą, vykstant atostogų ar į verslo kelionę. Tačiau ne kiekvienas įrenginys gali patenkinti mobilumo poreikius. Jeigu kompiuteriu dažnai naudojamasi kelionių metu, jį reikia visur nešiotis, rekomenduojama rinktis lengvesnius, metaliniu korpusu ir/ar mažesnio storio („ultrabook“) įrenginius. Jie patenkina tiek verslo žmonių darbo ritmą, tiek eilinius poreikius namuose.

„Šie kompiuteriai populiariausi tarp verslininkų. Tokie kompiuteriai turi našesnius akumuliatorius, kurie neišsikrauna bent 7-8 val., taigi su jais galima dirbti visą darbo dieną. Kadangi šio tipo kompiuteriams svarbi ir darbo kokybė, ieškoma matinio ekrano paviršiaus variantų, kurie suteikia patogumo dirbant dienos šviesoje. Pramoginiams tikslams ekrano blizgumas netrukdo, netgi atvirkščiai, tamsiame fone blizgaus ekrano spalvos atrodo dar išraiškingesnės“, – pasakoja G. Vilkė.

Verslui tinkančių kompiuterių internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ yra nuperkama apie 7 proc. Šie kompiuteriai yra vieni brangiausių, vidutine kaina nedaug atsiliekantys nuo žaidimams skirtų kompiuterių. Taip yra todėl, kad jų funkcionalumas yra labai aukštas ir platus: apverčiamas ir/ar liečiamas ekranas, metalinis, pagamintas iš anglies ar kitų kompozitinių patvarių medžiagų korpusas, matinis ekranas, galingesni centriniai procesoriai, našesnės baterijos ir tobulesnės aušinimo sistemos.

Planšetės keičia kompiuterius

Vis labiau į rinką veržiasi planšetės, kurios jau turi operacines sistemas „Microsoft Windows 8“ ar „Microsoft Windows 10“. Jos turi integruotą „Microsoft Office“ paketą (Word, Exel, Powerpoint), todėl, papildomai prisijungus pelę ar klaviatūrą, gali puikiai funkcionuoti kaip ribotus poreikius atitinkantis biudžetinis kompiuteris. Egzistuoja ir santykinai brangesni žinomiausių gamintojų planšetiniai kompiuteriai kaip „Lenovo Thinkpad Tablet“, „HP Elite“ ar „Microsoft Surface“ serijų gaminiai, kurie yra beveik tokie pat pilnaverčiai, kaip ir nešiojami kompiuteriai (išskyrus ekrano dydį), bet juos paprastai naudoja verslo atstovai.

Pastebimas ir naujos klasės – „du viename“ (angl. 2in1) planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio hibridų populiarėjimas (žymiausi – Asus Transformer serijos, Lenovo MIXX, Dell Inspiron 11 3000 ar 13 7000 2in1). Šių kompiuterių išskirtinis bruožas – galimybė atskirti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti jį kaip planšetę, arba vėl sujungti magnetiniais pritraukėjais ir naudoti kaip įprastą, mažesnio ekrano nešiojamąjį kompiuterį. Tikima, kad hibridiniai kompiuteriai taps vis populiaresni ir ateityje užims įprastų, su mažesniu ekranu kompiuterių vietą rinkoje.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 16:05:55

Mažai judantiems biurų darbuotojams trumpėja raumenys ir formuojasi kupra

Sporto treneriai pastebi, kad vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kurių priežastis dažnu atveju yra paprasčiausias judėjimo trūkumas. Biurų darbuotojų, kurie turi galimybę sportuoti darbe, ne tik fizinė sveikata, bet ir efektyvumas ir produktyvumas yra didesnis.
       2020-09-18 16:03:18

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui vadovaus Martynas Budraitis

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas.
       2020-09-18 09:53:26

Praėjusią parą – 61 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 09:25:54

Dar nebuvote grybauti? Spėsite: štai kokie grybai augs iki pat šalnų

Pirmosios rudens savaitės grybautojams buvo išties dosnios, bet jei dar nespėjote prisirinkti miško gėrybių, laiko tikrai yra – anot profesionalaus grybautojo Vytenio Daugudžio, grybų sezonas tęsiasi iki pat sniego.
       2020-09-18 09:23:41

Ar išmaniems sprendimams atkeliaujant į automobilius vairuosime saugiau?

Šią savaitę vykstanti Europos judumo savaitė ir rugsėjį į miestus sugrįžtančios spūstys, kviečia atkreipti dėmesį į transporto iššūkius. Šiemet, nepaisant pandemijos, jau pirmosiomis rudens savaitėmis vien Vilniuje automobilių srautai lyginant su rugpjūčio rodikliais išaugo beveik dešimtadaliu, viešojo transporto – apie 20 proc.
       2020-09-17 10:12:20

Siūloma įtvirtinti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5015), kuriomis siūloma įtvirtinti asmeninės pagalbos poreikį kaip vieną iš specialiųjų poreikių rūšių ir plėsti asmeninio asistento paslaugą.
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-17 09:13:08

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti maitintis sveikiau?

Vėstantys orai ir artėjantis ligų sezonas priverčia dažniau susimąstyti apie savo sveikatą, o norint būti žvaliems ir energingiems, itin svarbu pilnavertė, subalansuota mityba. Įvairūs išmanūs įrenginiai suteikia vis daugiau galimybių patogiau, lengviau formuoti sveikos gyvensenos įpročius.
       2020-09-17 09:03:03

Lietuva ir informacinių ryšių technologijų reguliavimo sritis pasaulyje

Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą.
       2020-09-17 08:58:22

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: per parą Lietuvoje – net 62

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse.
       2020-09-16 09:41:50

Muilo nuperkame daugiau, tačiau ar rankas plauname taisyklingai?

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rankų muilo pardavimai pagal apyvartą Lietuvoje išaugo 21 proc., o odos dezinfekavimo priemonių – 132 proc., rodo tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen Baltics“ duomenys.
       2020-09-16 09:39:46

Lietuviškos bulvės: ar išties jau visi patiekalai išragauti?

Dažnam mūsų Italija yra skaniausių makaronų ir picų šalis, o į Prancūziją vyksta ištikimi jūros gėrybių gerbėjai, žinantys, kad būtent šioje šalyje ras aukščiausią kokybę. Tuo metu Lietuvos nacionalinė virtuvė neatskiriama nuo patiekalų su bulvėmis.
       2020-09-16 09:15:29

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.
       2020-09-16 09:07:51

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 45-iems žmonėms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 21 iš jų registruotas Vilniaus, 7 Šiaulių, 5 Kauno, 4 Panevėžio apskrityse. Dar po 3 atvejus patvirtinta Tauragės ir Klaipėdos bei 2 Telšių apskričių gyventojams.
       2020-09-16 06:29:15

Kaip išsirinkti žuvų taukus ir ką būtina žinoti prieš juos vartojant?

Visi nuo seno žino žuvų taukų naudą kiekvieno sveikatai. Šis maisto papildas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, kuriam ne visuomet pavyksta pasirūpinti visaverte mityba.
       2020-09-15 10:15:21

Lietuvoje registruota 11 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.
       2020-09-15 06:59:56

Tyrimas: 1 iš 8 merginų Lietuvoje patiria moteriškos higienos priemonių stygių

Net labiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir didžiuosiuose pasaulio miestuose menstruacijų tema vis dar išlieka tabu. Jaunos merginos ne tik nedrįsta šia tema kalbėti, bet ir neturi mensturacijų metu naudojamų higienos priemonių.
       2020-09-15 06:48:40

SM: atvykstantiems į Lietuvą privaloma elektroninė registracija

Susisiekimo ministerija informuoja, kad nuo šio antradienio, rugsėjo 15 d., visi keleiviai, atvykstantys į Lietuvą reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais oro, jūrų ar sausumos transportu, turi elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
       2020-09-15 06:40:00

Sveika ir gardu: kaip vaikų lėkštes papildyti daržovėmis?

„Ką pasiūlyti vaikui, kad daržoves jis valgytų noriai?“ – galvos skausmą tėvams keliantis klausimas. Rudenį savo lėkštes noriai pildome sezoninėmis daržovėmis, tuo tarpu tėveliams jomis sudominti mažuosius – nemenkas iššūkis.
       2020-09-15 06:36:05

Įsigijęs naują būstą, savininkas privalo atsiskaityti už suvartotą elektrą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
       2020-09-15 06:30:55

Baltijos šalys ir Lenkija bendradarbius diegiant 5G ryšio tinklus

Pirmadienį Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, Estijos Ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą.
       2020-09-14 10:31:20

Šalyje užfiksuotas 51 koronavirusinės infekcijos atvejis

Per vakar parą patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis. Beveik pusė jų užfiksuoti Vilniaus apskrityje – 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-13 11:26:39

Lietuvoje patvirtinti 39 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausiai – 11 – Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Tauragės, po 5 Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 09:09:03

Lietuvoje patvirtinti 53 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 08:55:40

Kojų tinimas gali perspėti apie rimtas ligas

Dažniausiai kojos ir pėdos tinsta karštomis dienomis, dėl ilgo sėdėjimo, judėjimo trūkumo ar nepatogios avalynės. „Jei kojos ištino dėl to, kad vartojote daugiau skysčių, daug laiko praleidote automobilyje ar lėktuve nuleistomis kojomis, jeigu tinimas yra laikinas ir pasitaiko retai, dėl to nereikėtų nerimauti.
       2020-09-12 08:49:34

Darbuotojai į biurus negrįš, jei šie neprisitaikys prie naujos realybės

Verslams bandant susiplanuoti galimus tolesnio veikimo scenarijus ir išvengti antro masinio kraustymosi iš biurų į namus, pats laikas atsigręžti į tą, nuo kurio labiausiai priklausys verslo ateitis: žmogų, darbuotoją, komandos narį.
       2020-09-12 08:44:43

Pesticidai maiste: ar pirktas obuolys visuomet blogiau už sode užaugintą?

Neretai tenka išgirsti samprotavimų, kad sveikos daržovės ir vaisiai gali būti tik tie, kuriuos užauginame savo darže ar sode, o rinkdamiesi juos parduotuvėje turėtume būti atidesni, nes šiuose vaisiuose ir daržovėse gali būti daugiau pesticidų likučių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.