iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Naujas kompiuteris – galvosūkis, kurį padės išspręsti keli paprasti patarimai

2016-03-22 15:59:59

Pavasaris – puikus metas atsinaujinti ne tik spintos turinį, bet ir poreikių nebetenkinančią kompiuterinę techniką. Išsirinkti kompiuterį, jeigu renkamasi tik pagal gamintoją ar kainą, gali būti paprasta.

foto

Tačiau, norint turėti visas funkcijas sparčiai ir kokybiškai atliekantį ir poreikius patenkinantį kompiuterį, jo paieškos gali tapti tikru galvosūkiu. Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ ekspertai pataria kompiuterį rinktis pagal tai, kam jį daugiausiai naudosite – mokslui, darbui ar pramogoms, – bei kokie kompiuterio parametrai užtikrins našų jūsų darbą.

Namams ir darbui – biudžetinės klasės įrenginiai

Prekybininkai pastebi, kad gyventojai, kompiuterinį techniką daugiausiai naudojantys eiliniams darbams ar mokslams, nereikalaujantiems didelių resursų, pirmiausia naują kompiuterį renkasi pagal kainą.

„Biudžetinės klasės kompiuteriai skirti pirkėjams, kurie dažnai namuose ar biuruose turi atskirus įrenginius pramogoms, pvz., galingesnį kompiuterį, televizorių ar žaidimų konsolę. Todėl jiems svarbiausias kriterijus, renkantis prekę, – jos kaina. Žinoma, kuo ji mažesnė, tuo paprastesni ar žemesnės klasės komponentai komplektuojami tarpusavyje. Jie gali neblogai patenkinti kasdienius poreikius, tačiau, jeigu kompiuteris ateityje bus naudojamas ir didesniems duomenų kiekiams apdoroti, rekomenduotume rinktis kitos klasės įrenginį ir pirmiausia žiūrėti ne į kainą, o į jo parametrus“, – sako didžiausios internetinės parduotuvės rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Pasak IT specialistų, pigesnis procesorius su mažo našumo integruota vaizdo posisteme, tokia kaip „Intel Celeron“, „Intel Pentium“ ar „AMD“, puikiai tinka vidutinio sunkumo ar panaudojimo programoms. Tokius kompiuterius sudaro įprastos raiškos ekranai, pigūs plastikiniai korpusai, vyriai bei klaviatūros.

„Didžiausia klaida yra padaroma renkantis ne biudžetinės klasės kompiuterį, o programiškai tuščią įrenginį. Pradžioje tai leidžia sutaupyti apie 50 Eur, tačiau šioje vietoje pirkėjai iš tiesų pralaimi. Patys to nežinodami, kartu su nelegaliai įsidiegta operacine sistema į savo kompiuterį įsileidžia virusų bei saugos sistemos spragų, kurios stabdo kompiuterio potencialų darbą ar gamykliškai nustatytas programas. Todėl tolimesnis taisymas ar vėliau originalios operacinės sistemos diegimas kainuoja žymiai brangiau“, – aiškina G. Vilkė.

Darbui ir mokslams skirti kompiuteriai – populiariausi. „Pigu.lt“ duomenimis, tokie kompiuteriai sudaro 58 proc. visų parduodamų įrenginių. Pasirinkus aukštesnius šios klasės kompiuterių parametrus, jie puikiai tiks aukštesnės (HD) ir itin aukštos (FullHD) raiškos vaizdo medžiagos peržiūrai, muzikai, mažesnio našumo žaidimams.

Pramogoms – daugiau greičio, atminties ir raiškos

Pramogoms ir žaidimams skirti kompiuteriai dažniausiai turi aukštesnių klasių procesorius (Intel Core i5 ar i7) bei našesnes vaizdo plokštės posistemes, tokias kaip „Nvidia GeForce GT/GTX“ ar „AMD Radeo R7/R9”. Dažnai šie kompiuteriai turi daugiau operatyvinės atminties (6, 8, 16 GB) ir didžiausio greičio diskų komponuotes (SSD: 128, 256, 512 GB ar bent hibridines: 1 TB + 8/24/128 GB).

Ekrano raiška – taip pat ne paskutinėje vietoje. Stiprūs programiniai parametrai leidžia naudoti didesnės raiškos ir kokybės kompiuterių ekranus (Full HD, WQHD, Retina, QHD+) bei platesnes spalvų gamas (IPS, IGZO). Kartais yra komplektuojami verčiami („convertible“) ar liečiami („touchscreen“) ekranai.

Pasak G. Vilkės, išskirtinai žaidimams nuperkama apie 8 – 15 proc. kompiuterių. Šie kompiuteriai dažniausiai yra bent tris kartus brangesni bei biudžetiniai.

„Ne tik žaidimams, bet ir pramogoms skirtų kompiuterių kartu nuperkama apie 31 proc. Šie kompiuteriai turi didesnio našumo vaizdo posistemes ir centrinius procesorius, kurie leidžia žiūrėti aukštos (FullHD) ir labai aukštos (4K) kokybės vaizdo medžiagą, ją redaguoti ar konvertuoti. Taip pat puikiai tinka žaidimams, muzikos kūrimui ar kitiems, daugiau kompiuterio resursų reikalaujantiems, darbams”, – sako internetinės parduotuvės rinkodaros vadovė.

Kai reikia mobilumo

Kiekvieną nešiojamąjį kompiuterį galima vežtis ar neštis kartu su savimi į darbą, vykstant atostogų ar į verslo kelionę. Tačiau ne kiekvienas įrenginys gali patenkinti mobilumo poreikius. Jeigu kompiuteriu dažnai naudojamasi kelionių metu, jį reikia visur nešiotis, rekomenduojama rinktis lengvesnius, metaliniu korpusu ir/ar mažesnio storio („ultrabook“) įrenginius. Jie patenkina tiek verslo žmonių darbo ritmą, tiek eilinius poreikius namuose.

„Šie kompiuteriai populiariausi tarp verslininkų. Tokie kompiuteriai turi našesnius akumuliatorius, kurie neišsikrauna bent 7-8 val., taigi su jais galima dirbti visą darbo dieną. Kadangi šio tipo kompiuteriams svarbi ir darbo kokybė, ieškoma matinio ekrano paviršiaus variantų, kurie suteikia patogumo dirbant dienos šviesoje. Pramoginiams tikslams ekrano blizgumas netrukdo, netgi atvirkščiai, tamsiame fone blizgaus ekrano spalvos atrodo dar išraiškingesnės“, – pasakoja G. Vilkė.

Verslui tinkančių kompiuterių internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ yra nuperkama apie 7 proc. Šie kompiuteriai yra vieni brangiausių, vidutine kaina nedaug atsiliekantys nuo žaidimams skirtų kompiuterių. Taip yra todėl, kad jų funkcionalumas yra labai aukštas ir platus: apverčiamas ir/ar liečiamas ekranas, metalinis, pagamintas iš anglies ar kitų kompozitinių patvarių medžiagų korpusas, matinis ekranas, galingesni centriniai procesoriai, našesnės baterijos ir tobulesnės aušinimo sistemos.

Planšetės keičia kompiuterius

Vis labiau į rinką veržiasi planšetės, kurios jau turi operacines sistemas „Microsoft Windows 8“ ar „Microsoft Windows 10“. Jos turi integruotą „Microsoft Office“ paketą (Word, Exel, Powerpoint), todėl, papildomai prisijungus pelę ar klaviatūrą, gali puikiai funkcionuoti kaip ribotus poreikius atitinkantis biudžetinis kompiuteris. Egzistuoja ir santykinai brangesni žinomiausių gamintojų planšetiniai kompiuteriai kaip „Lenovo Thinkpad Tablet“, „HP Elite“ ar „Microsoft Surface“ serijų gaminiai, kurie yra beveik tokie pat pilnaverčiai, kaip ir nešiojami kompiuteriai (išskyrus ekrano dydį), bet juos paprastai naudoja verslo atstovai.

Pastebimas ir naujos klasės – „du viename“ (angl. 2in1) planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio hibridų populiarėjimas (žymiausi – Asus Transformer serijos, Lenovo MIXX, Dell Inspiron 11 3000 ar 13 7000 2in1). Šių kompiuterių išskirtinis bruožas – galimybė atskirti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti jį kaip planšetę, arba vėl sujungti magnetiniais pritraukėjais ir naudoti kaip įprastą, mažesnio ekrano nešiojamąjį kompiuterį. Tikima, kad hibridiniai kompiuteriai taps vis populiaresni ir ateityje užims įprastų, su mažesniu ekranu kompiuterių vietą rinkoje.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-09-18 16:21:26

Perspėjimas vairuotojams: Lietuvoje prognozuojamos pirmosios šalnos

Jau šios savaitės pabaigoje Lietuvoje prognozuojamos pirmosios šalnos. Iššūkių vairuotojams rudens pradžioje kyla ne tik dėl slidžios kelio dangos, bet ir dėl vis dažnesnio lietaus, darganos – tai lemia prastėjantį matomumą.
iliustracija2019-09-18 16:18:30

Elektromobiliai Lietuvoje įgauna pagreitį

Augant Europos elektromobilių rinkai, pokyčiai ryškūs ir Lietuvoje. Elektromobilių skaičius keliuose perkopė 1200, o iki metų pabaigos visoje šalyje bus įrengta per 110 naujų įkrovimo stotelių. Populiariausias elektromobilis Europoje – „Nissan Leaf“. „Nissan“ skelbia, kad 2018 m. buvo parduota per 40 000 šio modelio elektromobilių.
iliustracija2019-09-18 16:12:31

Kaip sloguojantį vaiką išleisti į darželį ar mokyklą?

Nuo praėjusių metų rudens galioja Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, leidžiantis sloguojantį vaiką leisti į mokymo įstaigą. Vaistininkai pastebi, kad šis sprendimas daugeliui tėvų nėra aiškus ir dalinasi patarimais, kaip elgtis, kad vaikai su sloga jaustųsi gerai, o tie, kuriems slogos nėra, ja neužsikrėstų.
iliustracija2019-09-18 15:26:11

AB Lietuvos paštas - blogiau nei blogai?

Tai bus pasvarstymai apie AB Lietuvos paštą ir labai norėčiau, kad Jūsų patirtis ir nuomonė nebūtų tokia prasta, kokia susidaro man. Kai vidutiniškai dingsta iš užsienio siųsti 1-3 siuntinukai iš dešimties, dar galima sukandus dantis su tuo susitaikyti, tačiau tai yra nemalonu.
iliustracija2019-09-17 20:22:27

78 proc. Baltijos šalių gyventojų nesirūpina savo duomenų saugumu

Kiekvieną dieną tūkstančiai Lietuvos gyventojų kompiuteryje ar išmaniajame telefone jungiasi prie elektroninės bankininkystės, saugo verslo ir asmeninius duomenis įrenginiuose ar duomenų saugyklose, naudojasi dešimtimis programėlių.
iliustracija2019-09-17 19:17:29

Pietryčių Lietuvoje pradedamas transliuoti TV kanalas „TVP Wilno”

Nuo rugsėjo 17 dienos Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą pradedamas retransliuoti naujas kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
iliustracija2019-09-17 19:11:34

Atleistas Lietuvos radijo ir televizijos centro valdybos pirmininkas

Vakar Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) valdybos pirmininkas Egidijus Vaišvilas atleistas iš pareigų. Telecentro valdybai E. Vaišvilas vadovavo nuo 2017-ųjų spalio pabaigos.
iliustracija2019-09-17 19:08:36

5 dalykai, kurie įsigijus telefoną labiausiai varo į neviltį: kaip išvengti?

Įsigijus naują išmanųjį telefoną mus apima džiaugsmas – laukiame, kol galėsime patyrinėti naujas jo funkcijas ar galimybes. Tačiau džiugesį netrukus pakeičia kartėlis, nes žinome, kad senajame įrenginyje lieka daug reikalingos informacijos, kurią reikės persikelti į naująjį telefoną.
iliustracija2019-09-16 16:16:04

Didelis televizorius: kodėl sporto rungtynės stebėti namuose patiks labiau

Nepraleidžiate nė vienų sporto rungtynių, o joms artėjant, didžiausiu klausimu tampa – kur šįkart žiūrėti varžybas? Pirkti brangų bilietą ir keliauti žiūrėti gyvai ar ieškoti kavinės, kurioje rodys transliaciją?
iliustracija2019-09-13 14:34:11

Perspėjimas grybautojams: rugsėjį – antroji erkių užkrečiamų ligų banga

Žinant, kad bent kartą per metus grybauti išsiruošia kas antras Lietuvos gyventojas, o grybai šalies miškuose ėmė masiškai dygti tik vasaros pabaigoje, draudikai perspėja dėl erkių keliamo pavojaus.
iliustracija2019-09-13 14:28:37

„Bolt“ planuose – patys save vairuojantys automobiliai

Europoje lyderiaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“, kartu su Tartu universitetu ėmėsi kurti technologijas ketvirtojo autonomiškumo lygio savivaldžiams automobiliams. Projektą inicijavusi „Bolt“ siekia jau iki 2026 m. pasiūlyti keliones savivaldžiais automobiliais, o pirmieji bandomieji važiavimai prasidės jau kitąmet.
iliustracija2019-09-13 14:23:07

Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?

Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.
iliustracija2019-09-13 14:20:38

VR akiniai ir žaidimų konsolės: naujausios tendencijos

Technologijos žengia į priekį: virtualios realybės akiniais gali naudotis regos sutrikimų turintys, o žaidimų konsolės gali skatinti ir fizinį aktyvumą. Pasaulyje sparčiai populiarėjant esportui ir internetinių žaidimų kultūrai kartu auga ir žaidimų įrangos pasiūla.
iliustracija2019-09-11 14:25:23

Pasibaigus metų „Apple“ renginiui: 6 netikėti siurprizai, kurie nustebino

Vakar įvyko laukiamiausias metų „Apple“ renginys, kurio metu, tradiciškai, kompanija pristatė savo naujienas. Nors visiems buvo smalsu, kokie gi iš tikrųjų bus ir kaip atrodys naujieji telefonų „iPhone“ modeliai, „Apple“ nustebino ir naujais įrenginiais bei paslaugomis.
iliustracija2019-09-06 14:43:21

Telefonų keliamas pavojus vairuojant: įžvelgiama nauja tendencija

Naudojimasis telefonu prie vairo Lietuvoje vis dar išlieka opia problema. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, vien per šių metų sausio–liepos mėn. laikotarpį pareigūnams įkliuvo 12,5 tūkst. pažeidėjų, nepaisiusių minėto Kelių eismo taisyklių (KET) punkto.
iliustracija2019-09-06 14:41:04

5 įsimintiniausi dalykai, kaip „Apple“ pakeitė technologijų rinką

Kompanijos „Apple“ įrenginiai – puikiai visiems pažįstami. Sunku nieko nežinoti ir apie kultinius telefonus „iPhone“, nes kompanija su jais ne kartą pakeitė pasaulį ir mobiliųjų telefonų rinką. O jau rugsėjo 10 d. „Apple“ bandys nustebinti pasaulį dar kartą, pristatydama savo naujienas tradicija tapusiame rugsėjo renginyje.
iliustracija2019-09-05 18:32:37

„8K OLED“ ir „NANOCELL“ televizoriai iš „LG“ pradeda pasaulinę kelionę

Šį mėnesį „LG Electronics (LG)“, pradėdama nuo Australijos, Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų, pradeda pasaulinėse rinkose pristatinėti pirmąjį pasaulyje „8K OLED“ televizorių (modelį 88Z9) ir savo „LG 8K NanoCell“ televizorių (modelį 75SM99).
iliustracija2019-09-04 20:04:12

Cukrus: ar būtina jį pašalinti iš savo mitybos?

Neseniai paskelbti mokslinio tyrimo rezultatai parodė, kad asmenys, gėrę daugiau cukrumi saldintų gėrimų – gaiviųjų gėrimų, vaisvandenių, sirupų, sulčių, saldintų karštų gėrimų, pieniškų cukrumi saldintų gėrimų, sportinių ar energinių gėrimų, dažniau sirgo vėžiu.
iliustracija2019-09-04 20:01:27

Išmanūs priedai: kokie įrenginiai pavers jūsų darbą efektyvesnį

Daug dirbate kompiuteriu, o gal esate kūrybininkas? Bet kuriuo atveju greičiausiai žinote ir naudojate daugybę kompiuterinių programų, kurios paspartina jūsų darbą ir suteikia papildomų galimybių kūryboje. Tačiau ar žinojote, kad ne jos gali palengvinti jūsų atliekamas užduotis?
iliustracija2019-09-04 19:57:28

Kiek iš tiesų kainuoja atsisiųsti prekes iš JAV?

Visuomenėje vyraujanti nuomonė, kad siųstis prekes iš JAV veikiančių elektroninių parduotuvių yra kur kas brangiau nei, pavyzdžiui, iš Kinijos – klaidinga. Mat egzistuoja daugybė būdų, kaip perkant iš jų galima gerokai sutaupyti ir gauti kokybiškesnes prekes.
iliustracija2019-09-03 15:10:38

Klausimai, į kuriuos atsakę galėsite pasirinkti televizijos tipą namams

Dažna dilema iškylanti naujų namų savininkams, jaunoms šeimoms arba tik savarankišką gyvenimą pradėjusiems asmenims, tačiau galinti kamuoti ir ne vieną kartą yra tinkamo televizijos tipo pasirinkimas. Prieinamų paslaugų spektras yra itin platus.
iliustracija2019-09-03 15:07:21

Saulės elektrinė teikią naudą, bet tik jei sumontuota atsakingai

Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialistams.
iliustracija2019-09-02 09:02:59

5 priežastys, kodėl telefono operacinės sistemos atnaujinimas turi tapti įpročiu

Perspėjimas ekrane, kad atnaujintumėte operacinę telefono sistemą, atrodo, visada atsiranda nepatogiausiu metu. Dažnai tai atidedame vėlesniam laikui, nepagalvodami, kad taip patys sau galime prisidaryti žalos. Vis tik yra kelios svarios priežastys, kodėl operacinę sistemą reikėtų atnaujinti reguliariai.
iliustracija2019-08-30 16:10:07

Kas atsitinka, jei trūksta miego?

Miego trūkumas yra žinomas kankinimo būdas. Mokslininkai ir gydytojai atrado miego trūkumo ir tam tikrų ligų tiesioginę priklausomybę. Jei manote, kad vieną naktį neišsimiegojus, kitą naktį galime kompensuoti miegą - esate teisūs. Tačiau neišsimiegojus kelias naktis iš eilės, “užsukame” miego trūkumo spiralę ir tokia būsena tampa nuolatine.
iliustracija2019-08-30 16:06:13

IT specialistai turėtų suklusti – siūlo darbą su perspektyvia technologija

Prieš dvejus metus Lietuvoje įsikūrusi viena sėkmingiausių Olandijos IT bendrovių „Macaw“ Lietuvoje toliau plečia veiklą – skelbiama, kad nuo naujų metų mūsų šalyje darbą pradės dar viena „Sitecore“ platformos specialistų komanda.
iliustracija2019-08-29 15:38:50

Bepiločio orlaivio skrydis per Lietuvą: aplankytos aviatorių gimtinės

Šiemet aviacijos sektoriui didelė šventė – praėjo šimtmetis nuo tos akimirkos, kai mūsų šalyje pradėjo skraidyti lėktuvai. Norėdami įprasminti šią sukaktį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto (VGTU AGAI) atstovai savo sukonstruotu bepiločiu orlaiviu perskrido Lietuvą ir įveikė 397 km atstumą.
iliustracija2019-08-29 15:28:53

Naujoji operacinė sistema „Android 10“: didžiausi atnaujinimai

Jau visai netrukus bus išleista naujoji operacinės sistemos „Android“ versija. Kai kurių telefonų naudotojai jau turi priėjimą prie bandymams skirtos sistemos „beta“ versijos. Bet jau dabar po truputį aiškėja, kad tai gali būti vienas didžiausių „Android“ atnaujinimų per visą istoriją.
iliustracija2019-08-29 15:24:46

Automobilių ekonomiškumas: kas pasikeitė per 10 metų?

Automobilių rinkoje pastaraisiais metais vyksta daug pokyčių. Ypatingai daug jų – ekonomijos srityje. Daugeliui yra tekę girdėti kalbas apie iš JAV atkeliavusius galingus visureigių modelius, kurių apetitas siekdavo dvidešimt litrų šimtui kilometrų benzino.
iliustracija2019-08-28 18:47:30

Ruošiuosi kelionei lėktuvu: ką būtina žinoti apie vaistus ir pažymas?

Rečiau keliaujantieji lėktuvais dėl įprastų oro uostų procedūrų – bagažo registracijos ir saugumo patikros – dažnai nerimauti ima gerokai iki skrydžio. Keleivius, kuriems aktualu lagamine vežti vaistus ar sveikatos būklę nurodančius dokumentus, gali apimti dar didesnis galvos skausmas.
iliustracija2019-08-28 18:43:49

Tyrimas: septyni iš dešimties lietuvių nori dirbti užsienio kapitalo įmonėse

Septyni iš dešimties Lietuvos gyventojų pirmenybę teiktų darbui tarptautinėje privačioje arba užsienio valstybės valdomoje įmonėje, o lietuviškoje – tik trys. Tokius rezultatus atskleidė tarptautinės personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo kompanijos „Manpower“ inicijuota visuomenės nuomonės apklausa.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama