iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Naujas kompiuteris – galvosūkis, kurį padės išspręsti keli paprasti patarimai

2016-03-22 15:59:59

Pavasaris – puikus metas atsinaujinti ne tik spintos turinį, bet ir poreikių nebetenkinančią kompiuterinę techniką. Išsirinkti kompiuterį, jeigu renkamasi tik pagal gamintoją ar kainą, gali būti paprasta.

foto

Tačiau, norint turėti visas funkcijas sparčiai ir kokybiškai atliekantį ir poreikius patenkinantį kompiuterį, jo paieškos gali tapti tikru galvosūkiu. Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ ekspertai pataria kompiuterį rinktis pagal tai, kam jį daugiausiai naudosite – mokslui, darbui ar pramogoms, – bei kokie kompiuterio parametrai užtikrins našų jūsų darbą.

Namams ir darbui – biudžetinės klasės įrenginiai

Prekybininkai pastebi, kad gyventojai, kompiuterinį techniką daugiausiai naudojantys eiliniams darbams ar mokslams, nereikalaujantiems didelių resursų, pirmiausia naują kompiuterį renkasi pagal kainą.

„Biudžetinės klasės kompiuteriai skirti pirkėjams, kurie dažnai namuose ar biuruose turi atskirus įrenginius pramogoms, pvz., galingesnį kompiuterį, televizorių ar žaidimų konsolę. Todėl jiems svarbiausias kriterijus, renkantis prekę, – jos kaina. Žinoma, kuo ji mažesnė, tuo paprastesni ar žemesnės klasės komponentai komplektuojami tarpusavyje. Jie gali neblogai patenkinti kasdienius poreikius, tačiau, jeigu kompiuteris ateityje bus naudojamas ir didesniems duomenų kiekiams apdoroti, rekomenduotume rinktis kitos klasės įrenginį ir pirmiausia žiūrėti ne į kainą, o į jo parametrus“, – sako didžiausios internetinės parduotuvės rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Pasak IT specialistų, pigesnis procesorius su mažo našumo integruota vaizdo posisteme, tokia kaip „Intel Celeron“, „Intel Pentium“ ar „AMD“, puikiai tinka vidutinio sunkumo ar panaudojimo programoms. Tokius kompiuterius sudaro įprastos raiškos ekranai, pigūs plastikiniai korpusai, vyriai bei klaviatūros.

„Didžiausia klaida yra padaroma renkantis ne biudžetinės klasės kompiuterį, o programiškai tuščią įrenginį. Pradžioje tai leidžia sutaupyti apie 50 Eur, tačiau šioje vietoje pirkėjai iš tiesų pralaimi. Patys to nežinodami, kartu su nelegaliai įsidiegta operacine sistema į savo kompiuterį įsileidžia virusų bei saugos sistemos spragų, kurios stabdo kompiuterio potencialų darbą ar gamykliškai nustatytas programas. Todėl tolimesnis taisymas ar vėliau originalios operacinės sistemos diegimas kainuoja žymiai brangiau“, – aiškina G. Vilkė.

Darbui ir mokslams skirti kompiuteriai – populiariausi. „Pigu.lt“ duomenimis, tokie kompiuteriai sudaro 58 proc. visų parduodamų įrenginių. Pasirinkus aukštesnius šios klasės kompiuterių parametrus, jie puikiai tiks aukštesnės (HD) ir itin aukštos (FullHD) raiškos vaizdo medžiagos peržiūrai, muzikai, mažesnio našumo žaidimams.

Pramogoms – daugiau greičio, atminties ir raiškos

Pramogoms ir žaidimams skirti kompiuteriai dažniausiai turi aukštesnių klasių procesorius (Intel Core i5 ar i7) bei našesnes vaizdo plokštės posistemes, tokias kaip „Nvidia GeForce GT/GTX“ ar „AMD Radeo R7/R9”. Dažnai šie kompiuteriai turi daugiau operatyvinės atminties (6, 8, 16 GB) ir didžiausio greičio diskų komponuotes (SSD: 128, 256, 512 GB ar bent hibridines: 1 TB + 8/24/128 GB).

Ekrano raiška – taip pat ne paskutinėje vietoje. Stiprūs programiniai parametrai leidžia naudoti didesnės raiškos ir kokybės kompiuterių ekranus (Full HD, WQHD, Retina, QHD+) bei platesnes spalvų gamas (IPS, IGZO). Kartais yra komplektuojami verčiami („convertible“) ar liečiami („touchscreen“) ekranai.

Pasak G. Vilkės, išskirtinai žaidimams nuperkama apie 8 – 15 proc. kompiuterių. Šie kompiuteriai dažniausiai yra bent tris kartus brangesni bei biudžetiniai.

„Ne tik žaidimams, bet ir pramogoms skirtų kompiuterių kartu nuperkama apie 31 proc. Šie kompiuteriai turi didesnio našumo vaizdo posistemes ir centrinius procesorius, kurie leidžia žiūrėti aukštos (FullHD) ir labai aukštos (4K) kokybės vaizdo medžiagą, ją redaguoti ar konvertuoti. Taip pat puikiai tinka žaidimams, muzikos kūrimui ar kitiems, daugiau kompiuterio resursų reikalaujantiems, darbams”, – sako internetinės parduotuvės rinkodaros vadovė.

Kai reikia mobilumo

Kiekvieną nešiojamąjį kompiuterį galima vežtis ar neštis kartu su savimi į darbą, vykstant atostogų ar į verslo kelionę. Tačiau ne kiekvienas įrenginys gali patenkinti mobilumo poreikius. Jeigu kompiuteriu dažnai naudojamasi kelionių metu, jį reikia visur nešiotis, rekomenduojama rinktis lengvesnius, metaliniu korpusu ir/ar mažesnio storio („ultrabook“) įrenginius. Jie patenkina tiek verslo žmonių darbo ritmą, tiek eilinius poreikius namuose.

„Šie kompiuteriai populiariausi tarp verslininkų. Tokie kompiuteriai turi našesnius akumuliatorius, kurie neišsikrauna bent 7-8 val., taigi su jais galima dirbti visą darbo dieną. Kadangi šio tipo kompiuteriams svarbi ir darbo kokybė, ieškoma matinio ekrano paviršiaus variantų, kurie suteikia patogumo dirbant dienos šviesoje. Pramoginiams tikslams ekrano blizgumas netrukdo, netgi atvirkščiai, tamsiame fone blizgaus ekrano spalvos atrodo dar išraiškingesnės“, – pasakoja G. Vilkė.

Verslui tinkančių kompiuterių internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ yra nuperkama apie 7 proc. Šie kompiuteriai yra vieni brangiausių, vidutine kaina nedaug atsiliekantys nuo žaidimams skirtų kompiuterių. Taip yra todėl, kad jų funkcionalumas yra labai aukštas ir platus: apverčiamas ir/ar liečiamas ekranas, metalinis, pagamintas iš anglies ar kitų kompozitinių patvarių medžiagų korpusas, matinis ekranas, galingesni centriniai procesoriai, našesnės baterijos ir tobulesnės aušinimo sistemos.

Planšetės keičia kompiuterius

Vis labiau į rinką veržiasi planšetės, kurios jau turi operacines sistemas „Microsoft Windows 8“ ar „Microsoft Windows 10“. Jos turi integruotą „Microsoft Office“ paketą (Word, Exel, Powerpoint), todėl, papildomai prisijungus pelę ar klaviatūrą, gali puikiai funkcionuoti kaip ribotus poreikius atitinkantis biudžetinis kompiuteris. Egzistuoja ir santykinai brangesni žinomiausių gamintojų planšetiniai kompiuteriai kaip „Lenovo Thinkpad Tablet“, „HP Elite“ ar „Microsoft Surface“ serijų gaminiai, kurie yra beveik tokie pat pilnaverčiai, kaip ir nešiojami kompiuteriai (išskyrus ekrano dydį), bet juos paprastai naudoja verslo atstovai.

Pastebimas ir naujos klasės – „du viename“ (angl. 2in1) planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio hibridų populiarėjimas (žymiausi – Asus Transformer serijos, Lenovo MIXX, Dell Inspiron 11 3000 ar 13 7000 2in1). Šių kompiuterių išskirtinis bruožas – galimybė atskirti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti jį kaip planšetę, arba vėl sujungti magnetiniais pritraukėjais ir naudoti kaip įprastą, mažesnio ekrano nešiojamąjį kompiuterį. Tikima, kad hibridiniai kompiuteriai taps vis populiaresni ir ateityje užims įprastų, su mažesniu ekranu kompiuterių vietą rinkoje.

Kokybiškos nuotraukos Jums
paslauga
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-27 13:11:33

Specialistai akcentuoja keliautojų sąmoningumo didinimą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių koronaviruso grėsmei suvaldyti ir jau tris dienas iš eilės visuose trijuose Lietuvos oro uostuose konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis.
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama