iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Naujas kompiuteris – galvosūkis, kurį padės išspręsti keli paprasti patarimai

2016-03-22 15:59:59

Pavasaris – puikus metas atsinaujinti ne tik spintos turinį, bet ir poreikių nebetenkinančią kompiuterinę techniką. Išsirinkti kompiuterį, jeigu renkamasi tik pagal gamintoją ar kainą, gali būti paprasta.

foto

Tačiau, norint turėti visas funkcijas sparčiai ir kokybiškai atliekantį ir poreikius patenkinantį kompiuterį, jo paieškos gali tapti tikru galvosūkiu. Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ ekspertai pataria kompiuterį rinktis pagal tai, kam jį daugiausiai naudosite – mokslui, darbui ar pramogoms, – bei kokie kompiuterio parametrai užtikrins našų jūsų darbą.

Namams ir darbui – biudžetinės klasės įrenginiai

Prekybininkai pastebi, kad gyventojai, kompiuterinį techniką daugiausiai naudojantys eiliniams darbams ar mokslams, nereikalaujantiems didelių resursų, pirmiausia naują kompiuterį renkasi pagal kainą.

„Biudžetinės klasės kompiuteriai skirti pirkėjams, kurie dažnai namuose ar biuruose turi atskirus įrenginius pramogoms, pvz., galingesnį kompiuterį, televizorių ar žaidimų konsolę. Todėl jiems svarbiausias kriterijus, renkantis prekę, – jos kaina. Žinoma, kuo ji mažesnė, tuo paprastesni ar žemesnės klasės komponentai komplektuojami tarpusavyje. Jie gali neblogai patenkinti kasdienius poreikius, tačiau, jeigu kompiuteris ateityje bus naudojamas ir didesniems duomenų kiekiams apdoroti, rekomenduotume rinktis kitos klasės įrenginį ir pirmiausia žiūrėti ne į kainą, o į jo parametrus“, – sako didžiausios internetinės parduotuvės rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Pasak IT specialistų, pigesnis procesorius su mažo našumo integruota vaizdo posisteme, tokia kaip „Intel Celeron“, „Intel Pentium“ ar „AMD“, puikiai tinka vidutinio sunkumo ar panaudojimo programoms. Tokius kompiuterius sudaro įprastos raiškos ekranai, pigūs plastikiniai korpusai, vyriai bei klaviatūros.

„Didžiausia klaida yra padaroma renkantis ne biudžetinės klasės kompiuterį, o programiškai tuščią įrenginį. Pradžioje tai leidžia sutaupyti apie 50 Eur, tačiau šioje vietoje pirkėjai iš tiesų pralaimi. Patys to nežinodami, kartu su nelegaliai įsidiegta operacine sistema į savo kompiuterį įsileidžia virusų bei saugos sistemos spragų, kurios stabdo kompiuterio potencialų darbą ar gamykliškai nustatytas programas. Todėl tolimesnis taisymas ar vėliau originalios operacinės sistemos diegimas kainuoja žymiai brangiau“, – aiškina G. Vilkė.

Darbui ir mokslams skirti kompiuteriai – populiariausi. „Pigu.lt“ duomenimis, tokie kompiuteriai sudaro 58 proc. visų parduodamų įrenginių. Pasirinkus aukštesnius šios klasės kompiuterių parametrus, jie puikiai tiks aukštesnės (HD) ir itin aukštos (FullHD) raiškos vaizdo medžiagos peržiūrai, muzikai, mažesnio našumo žaidimams.

Pramogoms – daugiau greičio, atminties ir raiškos

Pramogoms ir žaidimams skirti kompiuteriai dažniausiai turi aukštesnių klasių procesorius (Intel Core i5 ar i7) bei našesnes vaizdo plokštės posistemes, tokias kaip „Nvidia GeForce GT/GTX“ ar „AMD Radeo R7/R9”. Dažnai šie kompiuteriai turi daugiau operatyvinės atminties (6, 8, 16 GB) ir didžiausio greičio diskų komponuotes (SSD: 128, 256, 512 GB ar bent hibridines: 1 TB + 8/24/128 GB).

Ekrano raiška – taip pat ne paskutinėje vietoje. Stiprūs programiniai parametrai leidžia naudoti didesnės raiškos ir kokybės kompiuterių ekranus (Full HD, WQHD, Retina, QHD+) bei platesnes spalvų gamas (IPS, IGZO). Kartais yra komplektuojami verčiami („convertible“) ar liečiami („touchscreen“) ekranai.

Pasak G. Vilkės, išskirtinai žaidimams nuperkama apie 8 – 15 proc. kompiuterių. Šie kompiuteriai dažniausiai yra bent tris kartus brangesni bei biudžetiniai.

„Ne tik žaidimams, bet ir pramogoms skirtų kompiuterių kartu nuperkama apie 31 proc. Šie kompiuteriai turi didesnio našumo vaizdo posistemes ir centrinius procesorius, kurie leidžia žiūrėti aukštos (FullHD) ir labai aukštos (4K) kokybės vaizdo medžiagą, ją redaguoti ar konvertuoti. Taip pat puikiai tinka žaidimams, muzikos kūrimui ar kitiems, daugiau kompiuterio resursų reikalaujantiems, darbams”, – sako internetinės parduotuvės rinkodaros vadovė.

Kai reikia mobilumo

Kiekvieną nešiojamąjį kompiuterį galima vežtis ar neštis kartu su savimi į darbą, vykstant atostogų ar į verslo kelionę. Tačiau ne kiekvienas įrenginys gali patenkinti mobilumo poreikius. Jeigu kompiuteriu dažnai naudojamasi kelionių metu, jį reikia visur nešiotis, rekomenduojama rinktis lengvesnius, metaliniu korpusu ir/ar mažesnio storio („ultrabook“) įrenginius. Jie patenkina tiek verslo žmonių darbo ritmą, tiek eilinius poreikius namuose.

„Šie kompiuteriai populiariausi tarp verslininkų. Tokie kompiuteriai turi našesnius akumuliatorius, kurie neišsikrauna bent 7-8 val., taigi su jais galima dirbti visą darbo dieną. Kadangi šio tipo kompiuteriams svarbi ir darbo kokybė, ieškoma matinio ekrano paviršiaus variantų, kurie suteikia patogumo dirbant dienos šviesoje. Pramoginiams tikslams ekrano blizgumas netrukdo, netgi atvirkščiai, tamsiame fone blizgaus ekrano spalvos atrodo dar išraiškingesnės“, – pasakoja G. Vilkė.

Verslui tinkančių kompiuterių internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ yra nuperkama apie 7 proc. Šie kompiuteriai yra vieni brangiausių, vidutine kaina nedaug atsiliekantys nuo žaidimams skirtų kompiuterių. Taip yra todėl, kad jų funkcionalumas yra labai aukštas ir platus: apverčiamas ir/ar liečiamas ekranas, metalinis, pagamintas iš anglies ar kitų kompozitinių patvarių medžiagų korpusas, matinis ekranas, galingesni centriniai procesoriai, našesnės baterijos ir tobulesnės aušinimo sistemos.

Planšetės keičia kompiuterius

Vis labiau į rinką veržiasi planšetės, kurios jau turi operacines sistemas „Microsoft Windows 8“ ar „Microsoft Windows 10“. Jos turi integruotą „Microsoft Office“ paketą (Word, Exel, Powerpoint), todėl, papildomai prisijungus pelę ar klaviatūrą, gali puikiai funkcionuoti kaip ribotus poreikius atitinkantis biudžetinis kompiuteris. Egzistuoja ir santykinai brangesni žinomiausių gamintojų planšetiniai kompiuteriai kaip „Lenovo Thinkpad Tablet“, „HP Elite“ ar „Microsoft Surface“ serijų gaminiai, kurie yra beveik tokie pat pilnaverčiai, kaip ir nešiojami kompiuteriai (išskyrus ekrano dydį), bet juos paprastai naudoja verslo atstovai.

Pastebimas ir naujos klasės – „du viename“ (angl. 2in1) planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio hibridų populiarėjimas (žymiausi – Asus Transformer serijos, Lenovo MIXX, Dell Inspiron 11 3000 ar 13 7000 2in1). Šių kompiuterių išskirtinis bruožas – galimybė atskirti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti jį kaip planšetę, arba vėl sujungti magnetiniais pritraukėjais ir naudoti kaip įprastą, mažesnio ekrano nešiojamąjį kompiuterį. Tikima, kad hibridiniai kompiuteriai taps vis populiaresni ir ateityje užims įprastų, su mažesniu ekranu kompiuterių vietą rinkoje.

Diskusija ir informacija apie LRT HD tinklą
paslauga
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-07-12 15:39:34

Įsigaliojo sprendimas blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos (toliau – LLA) 2019 m. birželio 28 d. prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net 2019 m. liepos 10 d. šį prašymą patenkino.
iliustracija2019-07-08 16:38:54

Ainius Lašas: vakarietišką išsilavinimą galima įgyti ir Lietuvoje

Studijos Lietuvoje ar užsienyje? Dėliojantiesiems visus „už“ ir „prieš“ Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas siūlo bent porą rimtų argumentų, pagrindžiančių, kodėl verta studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.
iliustracija2019-07-08 16:32:59

Gatves užplūdę elektriniai paspirtukai tapo ne tik pramoga: traumų vis daugėja

Labai greitai išpopuliarėję ir tapę ne tik pramoga, bet ir susisiekimo priemone – elektriniai paspirtukai kartu tapo ir dar vienu pavojumi sveikatai. Nors judėjimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą, vasarą neatsargūs dviračių, riedučių, riedlenčių, paspirtukų vairuotojai sukelia vis daugiau incidentų.
iliustracija2019-07-07 09:15:32

Kas lėmė, kad beveik visi gamintojai pradėjo kurti SUV automobilius?

Asmeniniai automobiliai prieš šimtą metų pradėjo didelio masto pokyčius. Žmonėms jie suteikė dar neregėta mobilumą ir judėjimo laisvę – vidutinis europietis per metus automobiliu įveikia net 13 tūkst. kilometrų.
iliustracija2019-07-05 16:43:51

Mindaugo karūnavimas: lietuviai nežino kur, baltarusiai – kada

Liepos 6-ąją tradiciškai minime Valstybės dieną – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą. Šio įvykio tikroji data ir vieta nėra žinomos – užtat netrūksta įvairių spėjimų ir versijų.
iliustracija2019-07-04 15:32:17

Naujiena vairuotojams: „Tele2“ pradėjo siūlyti privalomojo draudimo paslaugą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams suteiks galimybę įsigyti privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslaugą. Nuo šiol operatoriaus klientai už draudimą atsiskaityti galės paprasčiau ir greičiau, o taikomas mokestis visiems bus vienodas.
iliustracija2019-07-03 19:36:02

Pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje: ką turi žinoti vilniečiai?

Liepos 10 d. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba planuoja patvirtinti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžius 2020-iesiems. Šis sprendimas užbaigs pernai Vilniuje pradėtą įgyvendinti atliekų surinkimo reformą.
iliustracija2019-07-03 19:32:15

4 taisyklės, padėsiančios konservavimą atrasti iš naujo

„Roges ruošk vasarą“ – puikiai į sąmonę įstrigęs posakis, pritaikomas daugelyje gyvenimiškų situacijų. Kai kalba pasisuka apie maisto ruošą, ši taisyklė – ne išimtis. Bene labiausiai ji tinka konservavimui: nes nors vasaros gėrybėmis smagu mėgautis šiltuoju metų laiku, tačiau jų atsargos puikiai praverčia ir žiemą.
iliustracija2019-07-03 19:29:42

Tyrimas: ką lietuviai dažniausiai pamiršta pasiimti į kelionę?

Keliaudami atostogauti, didžioji dalis lietuvių ruošimąsi palieka paskutinėms dienoms ar net minutėms ir neretai pamiršta įsidėti ne tik drabužius ar techniką, bet ir vaistus ar dokumentus. Ką būtina pasiimti, planuojant kelionę, ir kaip nieko nepamiršti?
iliustracija2019-07-02 19:23:21

Atostogos kaip kine: 5 kelionėms įkvepiantys filmai

Ar kada svajojote apie atostogas, kurios atrodytų tarsi iš kino filmo? Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kurias aplankyti inspiruoja žinomos kino juostos ar populiariausi visų laikų TV serialai.
iliustracija2019-07-02 19:21:10

Ateities technologijos jūsų televizoriuje – ko dar nežinojote?

Daugelis žmonių televizoriaus nėra linkę keisti taip dažnai kaip, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Tačiau technologijos sparčiai vystosi, todėl televizorių vaizdo ir garso kokybė per pastaruosius penkerius metus gerokai išaugo.
iliustracija2019-07-02 19:18:24

Kad kelionė vyktų: ką reikėtų žinoti apie skrydžiui reikalingus dokumentus?

Nors kelionės dažniausiai yra laukiamos ir atidžiai planuojamos, mažiau patyrusiems keliautojams, skrendantiems į užsienį pirmą kartą, gali būti neramu, ypač jei tenka keliauti savarankiškai ar su mažamečiais vaikais.
iliustracija2019-07-02 19:15:53

Už geriausią „Huawei“ telefonu darytą nuotrauką – garbė ir 10 tūkst. eurų

Esate kada nors užfiksavę unikalų momentą ir norėjote patikrinti, ką apie jūsų nuotrauką galvoja profesionalūs fotografai? „Huawei“ organizuojamas fotografijos konkursas „InFocus“ jums ne tik suteiks puikią progą tą padaryti, bet ir leis pasivaržyti dėl 10 tūkst. eurų pagrindinio prizo.
iliustracija2019-06-28 07:56:34

Naujas šaldytuvas: 4 žingsniai, kaip išsirinkti tinkamiausią

Šaldytuvas – bene svarbiausias buities prietaisas namuose. Nors pagrindinė šaldytuvų funkcija nesikeičia, jų technologijos nuolat tobulinamos, tad šiandien pasirinkimas – platus ir atitinkantis įvairiausius žmonių poreikius.
iliustracija2019-06-27 10:44:36

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti.
iliustracija2019-06-26 11:37:50

SMS žinutes nugalėjo susirašinėjimo programėlės

SMS žinutės nebepatenka tarp trijų svarbiausių mobiliojo telefono funkcijų – jas aplenkė naršymas internete, skambinimas ir bendravimas per specialias programėles. Tačiau „Telia“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa rodo, kad SMS žinutes kasdien vis dar rašo apie 65 proc. žmonių.
iliustracija2019-06-26 11:23:04

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.
iliustracija2019-06-26 08:48:10

Daug valstybių aplankiusio lietuvio patarimai, kaip kelionėje elgtis su pinigais

Keliautojas Danas Pankevičius, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip daugiausia valstybių aplankęs lietuvis, sako, kad norint išvengti nemalonių siurprizų kelionėse, reikia sąžiningai atlikti namų darbus.
iliustracija2019-06-26 08:44:21

Kokiems dar IT specialistams darbdaviai pasirengę mokėti dvigubai?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų užimamų darbo vietų nuosekliai daugėja – per pastaruosius metus jų skaičius išaugo net 15 proc.
iliustracija2019-06-25 08:47:30

Prakaitavimas išduoda vyrų jaudulį ir stresą. Kas grąžina pasitikėjimą savimi?

Oro temperatūrai siekiant rekordinius skaičius, visi stengiasi išvengti saulės ir apsisaugoti nuo prakaitavimo. Bet ar kada susimąstėte apie prakaito svarbą mūsų organizmui? Prakaitavimas apsaugo mus nuo perkaitimo ir mirtinai pavojingo šilumos smūgio.
iliustracija2019-06-25 08:34:58

Keliauju be rūpesčių: kaip įveikti skrydžio baimę?

Nors lėktuvai ne veltui tituluojami saugiausia transporto priemone, nemažai žmonių patiria skrydžio baimę ar nerimą kelionės metu. Ekspertų teigimu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad nemalonūs jausmai nedrumstų kelionės nuotaikos ir nerimo būtų kuo mažiau.
iliustracija2019-06-25 08:30:35

Atostogautojų įpročiai: šeši iš dešimties į keliones leidžiasi su antrąja puse

60 proc. Lietuvos gyventojų prisipažįsta, kad dažniausiai į kelionę leidžiasi su partneriu arba sutuoktiniu. Labiausiai sumažėjo kartu su giminaičiais ir draugais atostogauti vykstančių mūsų šalies žmonių skaičius. Tai patvirtina draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atlikta apklausa.
iliustracija2019-06-20 10:22:18

BBQ mama: „Šašlyką galima iškepti net iš šoninės“

Šašlykai – vienas pagrindinių lietuviškos vasaros atributų. Tą patvirtina ir gegužę „Lidl Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Būtent šašlykus kepsninėje dažniausiai gamina 92 proc. apklaustųjų.
iliustracija2019-06-20 10:11:20

Lietuvos oro uostai: apie naują ir esamus

Komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis. Tai turbūt pirmas kartas, kuomet į susisiekimo oru sektorių pažiūrėta ne 4 metų perspektyvoje. Bandome įvertinti situaciją ir priimti strateginius sprendimus, kurių vaisiai būtų raškomi mūsų anūkų.
iliustracija2019-06-20 08:10:00

Renginių inžinerija: specialistai graibstomi jau nuo pirmųjų kursų

Pasaulyje plečiantis pramogų rinkai, didėja specialistų, turinčių ne tik įgarsinimo ar apšvietimo žinių, bet ir gebančių pasiūlyti profesionalių ir patogių sceninių sprendimų, paklausa.
iliustracija2019-06-20 07:52:17

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu.
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama