Naujienos

Namų vaistinėlės pavojai

2020-07-16 11:29:21

„Žmonės pajutę sveikatos negalavimus dažniausiai puola guglinti, ką tai galėtų reikšti, ieškoti informacijos neaiškiuose forumuose, klausti kaimynės ar tetos patarimų“, - sako šeimos gydytoja Toma Kundrotė.

Ir tai - tik savigydos pradžia. Kur dar didesni pavojai tyko, jei sau ne tik nustatoma diagnozė, bet ir pasiskiriami vaistai. Šeimos gydytojos Jurgos Dūdienės teigimu, ko gero, blogiausia, jei tai – antibiotikai.

Atsakingai vartoti antibiotikus

Šeimos gydytoja Jurga Dūdienė sako, kad sako viena didžiausių ir dažniausiai pasitaikančių savigydos problemų tai, jog pacientai dažnai griebiasi neapgalvotų gydymo būdų ir ieško, kaip jiems atrodo, lengviausios bei greičiausios išeities - nelegaliu būdu įsigyja antibiotikų. Taip pakenkiama ne tik savo sveikatai, žalos padaroma visai ekosistemai, mat stebimas atsparumo antibiotikams augimas.

„Visokio plauko turgeliuose be vargo galima įsigyti baltarusiškų antibiotinių vaistų. Taip pat pacientai dažnai pažeidžia jų vartojimo taisykles ir nebaigia vartoti nurodyto kurso iki galo. Likutį gi kaupia „juodai dienai“, vartoja juos net ir skausmui malšinti. Mat antibiotikai paprastai veikia iškart – ligos simptomai pradingsta jau po pirmųjų vaisto vartojimo dienų. Pajutę ženklų sveikatos pagerėjimą pacientai galvoja pasveikę. Iš tiesų pasveikstama tik kliniškai. Infekcija organizme sunaikinama ne iki galo ir dažnai neilgai trukus vėl atsinaujina. Taip vėl griebiamasi malšinti ligą kliniškai. Nutraukę gydymo kursą anksčiau laiko pacientai padaro žalos ne tik savo sveikatai, bet ir visuomenei“, - įsitikinusi J.Dūdienė.

Gydytoja aiškina, jog iki galo nesunaikintos ir organizme likusios bakterijos įgauna atsparumą tiems antibiotikams, kurių kurso žmogus nesuvartojo iki galo. Taip atsparios bakterijos platinamos visuomenei. Ateina laikas, kai sunkia infekcija susirgęs pacientas nebegali būti pagydytas net ir naujausios kartos antibiotikais, nes bakterijų atsparumas jiems formuojasi sparčiai. O mokslininkams išrasti naujų antibiotikų kuo toliau, tuo sunkiau sekasi.

Kreiptis į specialistus

Šeimos gydytoja Toma Kundrotė, be neatsakingo antibiotikų vartojimo, atkreipia dėmesį ir į tai, jog gydantis namuose dažnos vaistų vartojimo klaidos yra medikamentų perdozavimas, kontraindikacijų nepaisymas, nebaigiamas gydytojo paskirtas vaistų kursas, šie vartojami pasibaigus jų galiojimo terminui ar kreipiamasi pagalbos ne į tuos sveikatos specialistus.

„Žmonės pajutę sveikatos negalavimus dažniausiai puola guglinti, ką tai galėtų reikšti, ieškoti informacijos neaiškiuose forumuose, klausti kaimynės ar tetos patarimo. Be to, užuot ieškoję pagalbos specialistų kabinetuose žmonės dažnai tariasi su vaistininkais. Jie gal ir galėtų tam tikrais atvejais tinkamai patarti, tačiau dažniausiai pradedamas žaisti sugedęs telefonas – pacientai nesugeba tinkamai suformuoti klausimo, nupasakoti simptomų, o ir vaistininkas gali ką nors ne taip suprasti“, - pastebi pašnekovė ir pataria dėl sveikatos negalavimų kreiptis į medikus.

Be to, gydytoja sako pastaruoju metu pastebinti tendenciją naudoti veterinarinės paskirties vaistinius tepalus. Jų veikimo principas nėra numatomas žmonėms.

„Dabar „ant bangos“ pirkti šaldomieji tepalai su mentoliu arkliams. Paanalizavus sudėtį, supranti, kad jie neturi gydomojo efekto. Šaldomąjį poveikį suteiks, bet daugiau nieko. Verčiau tiesiog ant sumuštos ar kitaip pažeistos vietos palaikyti šaltą ledo kompresą“, - pataria T.Kundrotė.

Įsitraukti į artimųjų globą

Dar viena dažna vaistų vartojimo klaida, pasak medikės, - padrikas medikamentų vartojimas. Šie išgeriami visi vienu metu arba tik tada, kai atsimenama. Nors nereti vaistai paskiriami vartoti skirtingu paros metu, to dažniausiai nepaisoma. Viena sauja kasdien – ir ramu. Dar blogesnis „šiandien išgėriau, o gal ir ne“ vaistų vartojimo principas. Mat esama tokių medikamentų, kurių vartojimo ypač svarbu nenutraukti. Nesusipainioti piliulių galybėje gali padėti kone kiekvienoje vaistinėje parduodamos specialios vaistų dėžutės.

„Jos ypač praverčia vyresnio amžiaus ar varginamiems demencijos žmonėms, kuriems ne visada pavyksta tinkamai vartoti vaistus. Papratai demencija progresuoja staiga: šiandien, atrodo, žmogaus sveikata visai nieko, o rytoj, žiūrėk, elektrinį arbatinuką gali padėti ir užkaisti ant dujinės viryklės, tiesiog nesuvokdamas ką daro. Slaugantys artimieji galėtų nupirkti tokią vaistinėlę sergančiajam ir vaistų dozes susiruošti visai savaitei, stebėti, ar vaistai iš dėžutės vartojami tinkamai. Susipainioti čia tikimybė menka. Skyreliuose aiškiai pažymėta, kurie vaistai, kurią savaitės dieną bei kokiu paros metu skirti vartoti“, - apie paprastus sprendimus, kaip nepraleisti ar nepadauginti vaistų dozės aiškina T.Kundrotė.

Specialistė pataria aktyviai įsitraukti į vyresnio amžiaus artimųjų sveikatos priežiūrą, atlydėti šiuos pas gydytoją. Nors medikai dažnai informaciją surašo ir ant lapelio, tai negarantuoja, kad visa suteikta informacija priimta teisingai, yra užfiksuota.

Aktyviau užsiimti savistaba

Vis dėlto pacientai be artimųjų priežiūros ir gydytojų priminimo, anot T.Kundrotės, patys turėtų aktyviau stebėti savo sveikatos būklę, nesuversti visko už juos padaryti medikams. Jei pacientai turi kraujospūdžio problemų, privalėtų jį matuoti ir duomenis užsirašyti kiekvieną dieną, rašyti spaudimo dienynus, aktyviau užsiimti savistaba.

„Kartais pacientai skundžiasi, jog jaučiasi prastai, o paklausti, ar ką skauda, tikina, kad ne. Tenka traukti po žodį, kad būtų galima suprasti, kuo gi iš tiesų žmogus skundžiasi. Norėtųsi, kad pacientai tiesiog būtų pastabesni sau“, - patarimais dalinasi specialistė.

Gydytoja primena, jog šiandien galimos nuotolinės konsultacijos telefonu, kurios ypač aktualios sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Be to, šios konsultacijos praverčia ir peržiūrint ar atnaujinant vaistų vartojimą vasarą. Mat esant šiltam orui dažnam pasitaiko spaudimo nukrypimų – šis krenta, o vaistų dozės taip ir lieka nepakeistos. T.Kundrotė sako, jog taip būti neturėtų.

„Pacientai vasarą dažnai skundžiasi, kad jaučiasi prastai. Kraujo spaudimas dėl aukštos temperatūros žemėja, o vaistais nuo kraujospūdžio jį dar labiau mažina. Todėl dažnai pacientams rekomenduojame ją sumažinti per pusę – paprastai savijauta pagerėja iškart“, - apkreipia dėmesį pašnekovė.

Dalyvauti prevencinėse programose

Kasdienė savistaba – dar ne viskas. T.Kundrotė primena nepamiršti dalyvauti prevencinėse sveikatos patikros programose. Tiesa, dėl karantino jas kuriam laikui teko sustabdyti, tačiau pacientai ir vėl kviečiami atvykti į gydymo įstaigas pasitikrinti, rūpintis, kad nebūtų praleistas vizitas.

„Kai kurios gydymo įstaigos pačios aktyviai kviečia pacientus dalyvauti sveikatos patikros programose. Tai priklauso nuo gydymo įstaigos vidinės tvarkos taisyklių. Dar šiandien pati išsiunčiau gal penkiasdešimčiai pacientų paraginimus atvykti atlikti tam tikrų programų, kurios jiems priklauso. Elektroninė e. sveikatos sistema leidžia atlikti masinius kvietimus. Belieka tuo tik naudotis“,- sako gydytoja.

Verta žinoti:

Namų vaistinėlę būtina peržiūrėti bent kartą per metus: išmesti medikamentus, kurių galiojimo laikas jau pasibaigęs, net ir tuos, kurių pakuotės yra neatplėštos. Tas pats galioja ir tepalam, mat jie linkę susisluoksniuoti. Viena dalis su veikliąja medžiaga tampa skystesnė, kita – tik riebus vazelinas, be jokios veikliosios medžiagos. Tepant odą pasikeitusios konsistencijos tepalu galima ją pažeisti.

Vartojant pasibaigusio galiojimo termino antibiotikus galima turėti rimtų sveikatos pasekmių. Mat susilpnėjus antibiotikų veikliajai medžiagai bakterijos nėra iki galo nugalimos.

Pasibaigę galioti lašai į akis ilgainiui tampa nebesterilūs. Juos vartojant galima akių būklei dar labai pakenkti, jas užkrėsti.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Sveikata: kitos panašios naujienos
       2025-03-28 10:14:01

Pradėti lytinį gyvenimą - apgalvotai

Nors Lietuvoje legaliai lytiškai santykiauti paaugliai gali nuo šešiolikos metų, specialistai atkriepia dėmesį, jog vis daugiau paauglių Lietuvoje lytinį gyvenimą pradeda ankstyvame amžiuje.
       2024-10-09 17:55:52

Šeimos gydytojai bus skatinami atlikti daugiau tyrimų

Nuo spalio 1 d. plečiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis papildomai apmokamų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektras, kad šeimos gydytojai galėtų skirti daugiau svarbių tyrimų pacientams.
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-01-09 14:07:59

Trombocitais praturtintos kraujo plazmos (PRP) injekcijos į sąnarius, sausgysles

PRP (trombocitais praturtintos plazmos) injekcijos – tai natūrali terapija, kurios metu gydymui naudojamas paties paciento kraujas. Jos padeda išspręsti daugelį varginančių sveikatos problemų be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų.
       2023-11-14 16:08:23

Alkoholio, antibiotikų vartojimas kartu gali sustiprinti šalutinį vaistų poveikį

Nors daugumos vaistų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad jų negalima vartoti kartu su alkoholiu, tačiau Lietuvoje, deja, tai nėra vienetiniai atvejai, teigia gydytojas toksikologas.
       2023-04-19 13:45:40

Dirbate sėdimą darbą ar skraidote ilgus skrydžius ir sutino koja?

Giliųjų venų trombozė ne veltui yra vadinama itin klastinga liga – dėl jos pasekmių žmogų gali ištikti net mirtis. Mokslininkai įvardija vieną iš svarbių rizikos grupių – ilgai sėdintys žmonės.
       2021-11-18 17:18:45

Kaip vartoti antibiotikus atsakingai?

Kiekvienais metais lapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios pagrindinis tikslas skatinti visuomenę vartoti šį medikamentą atsakingai. Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Akvilė Ūsaitė pažymi, kad antibiotikais gydomos tik bakterijų sukeltos infekcinės ligos.
       2021-04-01 09:02:48

Pavojingos širdies ligos: kaip apsisaugoti, o susidūrus – pasveikti?

Remiantis PSO duomenimis, širdies kraujagyslių ligos – viena pagrindinių mirties priežasčių šiandien. Nors jau daugiau nei metus gyvename koronaviruso pandemijoje, kuri mus privertė sunerimti ir kardinaliai pakeisti savo kasdienybę,
       2020-07-07 13:30:33

Tinkama pagalvės priežiūra garantuoja ilgaamžiškumą

Ar patalynei reikia skirti dėmesio, kad ji kuo ilgiau tarnautų? Žinoma, tačiau tai daro retas. Štai užvalkalus, užtiesalus daugelis mūsų skalbia kartą per savaitę ir dar dažniau, tačiau tinkamai nesirūpina pačia patalyne.
Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.