Naujienos

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

2020-10-28 14:23:36

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.

Šiandien jų dirba apie pusę šimto, kartu su komandomis kurdami visame pasaulyje garsius programinės įrangos produktus.

„Bentley Systems“ – tai įmonė, kurianti programinės įrangos produktus, skirtus tiems, kurie kuria, stato ir valdo pasaulio infrastruktūrą. Nuo programinės įrangos architektams, dizaineriams, konstruktoriams iki programų statytojams ar pastatytos infrastruktūros valdytojams. Garsiausi „Bentley Systems“ produktai yra „MicroStation“ (modeliavimo simuliacijoms), „ProjectWise“ (bendradarbiavimo), „AssetWise“ (darbui tinkle) ir „iTwin“ (skaitmeninių infrastruktūros dvynių kūrimui).

Pavyzdžiui, kai Indijoje vyko vienos iš didžiausių pasaulyje naftos perdirbimo gamyklos rekonstrukcija, vienu metu prie brėžinių, reikalingų tam projektui, dirbo per 2 tūkstančius specialistų iš kelių dešimčių skirtingų įmonių penkiose šalyse. Visų jų sklandų darbą ir „susikalbėjimą“ lėmė būtent „ProjectWise“ programinė įranga, užtikrinusi, kad kiekvienas iš tų tūkstančių žmonių prieitų prie naujausios kiekvieno brėžinio versijos ir matytų visą istoriją, kas buvo su tuo brėžiniu daryta ir kodėl.

Ir, taip, štai prie tokių projektų dirba ir „Bentley Systems“ programinės įrangos kūrimo centras Lietuvoje, kurio du padaliniai įsikūrę Kaune ir Vilniuje.

„Mūsų darbuotojai turi galimybę gyventi, kur nori – Vilniuje ar Kaune, ir dirbti viename ar kitame padalinyje. Tad natūraliai turime tokių judėjimų – kauniečiai keliasi į Vilnių, arba, dar dažniau, vilniečiai išsikelia į Kauną,“ – sako „Bentley Systems“ talentų pritraukimo vadovė Girėnė Ščiukaitė.

Būti arčiau KTU

Už jaunų talentų pritraukimą visame pasaulyje atsakinga vadovė neslepia: kompanija į Kauną atėjo tam, kad galėtų būti arčiau Kauno technologijos universiteto (KTU) ir jo ruošiamų IT specialistų. „Lietuvoje iš užsienio kapitalo IT įmonių esame senbuviai – mūsų lietuviškas padalinys skaičiuoja jau 15-tus metus. Iš pradžių dirbdami Vilniuje augome tiek, kiek norėjome augti, bet pradėjus vis daugiau įmonių kurtis Lietuvoje, pamatėme, kad vien Vilniaus nebepakanka. O štai iš Kauno prisitraukti KTU absolventų nepavykdavo: jau daug metų stebime situaciją, kad IT studentai pradeda dirbti dar studijuodami, tad pabaigę mokslus būna įsitvirtinę Kaune ir dirba čia esančiose įmonėse. Štai taip gimė pagrindinė idėja, kodėl „Bentley Systems“ reikalingas filialas Kaune – kad būtume arčiau KTU ir jų ruošiamų gerų specialistų“.

Strategija pasiteisino

Centrinėje kompanijos būstinėje Ekstone, JAV, buvo priimtas galutinis sprendimas, ir netrukus kompanija jau atidarė biurą Kaune, į kurį iš pradžių nusisamdė patyrusių darbuotojų – programuotojų, programinės įrangos analitikų.

„Tai buvo tie žmonės-mentoriai, patyrę profesionalai, galintys auginti jaunesnius kolegas. Ir, žinoma, nuo pat veiklos pradžios pradėjome priimti praktikantus. Iki pat šios dienos siūlome tiek privalomąsias universitetines praktikas, tiek kviečiame studentus padirbėti vasaromis po trečiojo, antrojo ar net pirmojo kurso. Esame turėję net praktikantų moksleivių-gimnazistų, atėjusių iš mūsų bendradarbiavimo su KTU gimnazija – tokiu būdu leidžiame jiems išbandyti šį darbą ir pasitikrinti, ar tai yra TAI, ką jie nori daryti ateityje,“ – pasakoja G. Ščiukaitė.

Studentams tai būna pirmoji profesionali patirtis – ne universitetiniai programavimo darbai, o tikros programinės įrangos kūrimo patirtis įmonėje. Tuo tarpu pačiai įmonei – galimybė užsiauginti naujuosius talentus, juolab kad šį procesą per ilgus metus kompanija yra jau kaip reikiant ištobulinusi: iš šiuo metu Kauno biure dirbančių beveik 50 darbuotojų, daugiau nei pusė pradėjo čia dirbti kaip praktikantai. Tai neabejotinai įrodo, kad pradinė strategija, lėmusi įsikūrimą Kaune, pasirodė esanti teisinga.

Kiekvienam praktikantui – asmeninis mentorius

Kasmet į Kauno padalinį atlikti praktikos pakviečiami 5-7 praktikantai, kuriuos kompanija pritraukia ne tik galimybe dirbti realius darbus prie realių projektų, bet ir kiekvienam skiriamu didžiuliu dėmesiu: kiekvienas praktikantas gauna savo asmeninį mentorių – labiau patyrusį kolegą programuotoją, kuris skiria užduotis, padeda jas įgyvendinant, pataria, ko reikėtų pasimokyti, supažindina su korporatyviniu gyvenimu.

„Mes vertiname, kad praktikantas buvo geras ir praktika buvo gera, jei po pusantro praktikos mėnesio studentas jau daugiau laiko mentoriui sutaupo atlikdamas tegul ir nesudėtingus darbus, nei jo gauna iš mentoriaus,“ – sako G. Ščiukaitė.

Dar viena išskirtinė „Bentley Systems“ taikoma naujokų supažindinimo su darbo specifika ir kompanija sistema – speciali dvejų metų rotacijų programa, į kurią paprastai jaunuoliai pakliūna po čia atliktos praktikos.

„Rotacijų programos metu programuotojas keičia komandą, produktą, technologiją. Kiekvienoje komandoje jis kas 6 mėnesius turi vis naują mentorių. Kodėl tą darome? Nes pastebėjome, kad per šias rotacijas daug greičiau augama ir žmonės tampa geresniais specialistais – galima sakyti, kad žmogus tarsi pakeičia keturias įmones neišeidamas iš vienos įmonės, taip įgydamas daug platesnį akiratį“.

Žvilgsnis – ir į gimnazistus

Konkurencijai aštrėjant tiek dėl patyrusių specialistų, tiek dėl į darbo rinką dar tik žengiančio jaunimo, kompanijos yra priverstos žvelgti dar plačiau ir dėti pastangas, kad taip reikalingų IT specialistų ateityje būtų daugiau. Mąstydami, kaip galėtų prie to prisidėti kaip įmonė, paskatinti rinką ir jos augimą, „Bentley Systems“ ėmėsi remti Nacionalinės moksleivių akademijos informatikos sekciją, Lietuvos moksleivių informatikos olimpiados organizatorius, ir ne tik.

„Nusprendėme žiūrėti, kur yra potencialūs ateities programuotojai ir kuo galime prisidėti prie jų augimo. Štai išgirdę, kad KTU gimnazija ieško paramos atsinaujinti kompiuterių klasę, nedvejodami juos parėmėme, ir nuo tada tapome vienos klasės, kurioje sustiprintas informatikos mokymas, rėmėjais. Kviečiame moksleivius į atvirų durų dienas, supažindiname su profesijomis, kokias turime čia, Kaune. Nuostabiausia yra tai, kad iš tų vaikų, kurie kažkada atėjo su mumis susipažinti į pirmąsias atvirų durų dienas, šiandien net 7 jau yra tapę mūsų kolegomis!“

Nors ši pandeminė vasara kiek pakoregavo įprastą praktikantų priėmimo tvarką, kompanija jau ruošiasi pakviesti studentus privalomosioms universitetinėms praktikoms, auginančioms ateities specialistus tiek pačiai „Bentley“, tiek visai Kauno ir Lietuvos IT bendruomenei.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-11-28 17:11:03

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie karantinus Europoje

"Karantinai Europoje. Po sėkmingos Izraelio ir Airijos patirties spalio pabaigoje blogėjant epidemiologinei situacijai daugelis Europos valstybių pradėjo svarstyti nacionalinio karantino priemonių taikymo galimybę.
       2020-11-28 12:53:16

Persirgę korona galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto

Reaguodama į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19).
       2020-11-28 12:48:16

Lietuva – 7 pagal testavimo apimtis Europoje

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Lietuva ir toliau stabiliai rūpinasi gyventojų testavimu dėl koronaviruso (COVID-19). Lapkričio 26 d. atnaujinta statistika rodo, kad mūsų šalis yra septinta pagal atliekamų testavimų reitingą iš 31 Europos šalies.
       2020-11-28 08:12:37

Kodėl čiabata vadinama šlepete ir kaip gimsta duonos su serbentais receptai?

Duona mūsų šalyje nuo seniausių laikų turėjo ypatingą reikšmę ir užėmė labai svarbią vietą tiek ant kasdienio, tiek ant šventinio stalo. Duonos kepimas buvo tikras ritualas, o ją kepanti moteris – ypač gerbiama.
       2020-11-28 07:52:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai

Atlikus 12,848 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,513
       2020-11-27 14:20:17

Sveikesnė duona: kaip išsirinkti?

Daugelis žmonių į kasdienį mitybos racioną įtraukia duoną. Gamintojai, atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, siūlo įvairių jos rūšių: kvietinės, ruginės, visų grūdo dalių, su saulėgrąžomis, bemielės, be pridėtinio cukraus ir daug kitų.
       2020-11-27 13:58:33

Dirbtinis intelektas išspręs pandemijos keliamas problemas?

Stropiai besimokantis, bet nesuprantantis ironijos ir neskiriantis blogio nuo gėrio. Būtent tokie dirbtiniam intelektui priskiriami bruožai suteikia argumentų skeptikams, o algoritmų kūrėjus verčia sukti galvas, kaip jį patobulinti ir paversti kuo draugiškesniu žmogui.
       2020-11-27 13:48:14

Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą AB Lietuvos radijo ir televizijos centro („Telecentro“). Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-11-27 13:39:17

Būsimam aplinkos ministrui – užduotis išsaugoti Žuvinto turtus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs Žuvinto biosferos rezervate, pabrėžė, kad šios unikalios Lietuvos vietovės išsaugojimas bus pirmas rimtas darbas būsimam aplinkos ministrui.
       2020-11-27 13:15:22

REKORDAS! Praėjusią parą patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 595 iš jų registruoti Vilniaus, 470 Kauno, 299 Klaipėdos, 266 Šiaulių, 203 Panevėžio, 167 Marijampolės apskrityse.
       2020-11-26 11:29:22

Mitai apie kontracepciją

Apklausos rodo, kad Lietuvos jaunimo žinios apie kontracepciją nėra teisingos - tikima visiškai nepagrįstais teiginiais. Matyt, ir dėl tos pačios priežasties maždaug kas ketvirtas paauglių nėštumų baigiasi abortu.
       2020-11-26 09:56:10

Ar žinote, kurio prietaiso naudojimas karantino metu augo kone 70 proc.?

Televizorius jau senai praaugo savo pradines panaudojimo galimybes ir nebėra vien tik prietaisas, kuriame galima sužinoti pagrindines dienos naujienas. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad karantino metu naudojimasis televizoriumi augo net 69 proc. – labiausiai iš visų įrenginių.
       2020-11-26 08:40:14

ES kompensuos virš 5 mln. eurų už medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) sėkmingai baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti.
       2020-11-26 08:34:04

NVSC: viešai pateikiamas situacijos Seime vertinimas yra netiesa

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva situacija dėl Lietuvos Respublikos Seimo narių izoliacijos susiklostė dėl kažkokių kažkieno politinių motyvų, atkreipia dėmesį,
       2020-11-26 08:30:42

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis

Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių, kurie atleidžiami iš darbo.
       2020-11-26 08:20:07

Į ką atkreipti dėmesį vairuojant žiemą, pataria padangų ekspertai

Artėjant žiemai vairavimo sąlygos tampa sudėtingesnės. Ryte važiuojant į darbą tenka įveikti apledėjusius kelius, važiuojant ilgesnius atstumus sutinkame snieguotų kelio ruožų, tad svarbu pasirengti įvairioms situacijoms.
       2020-11-26 08:17:11

Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kas apsipirks saugiausiai, o kas – išlaidaus?

Koronavirusas formuoja naujus pirkėjų įpročius Baltijos šalyse. „Pigu.lt“ prekybos centro internete užsakymu lapkritį atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje, lyginant su kaimynais latviais ir estais, pirkėjai labiausiai linkę saugiai apsipirkti neišėję iš namų – kalėdinių dovanų jie šiemet ieškos internete.
       2020-11-26 07:40:34

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai

Atlikus 11,312 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,305
       2020-11-26 07:33:56

Psichologinės priežastys, kurios trukdo mums taupyti savo ateičiai

Nors Lietuvoje daug kalbama apie tai, kad žmonėms reikia papildomai kaupti pensijai, penktadalis lietuvių nieko nedaro, kad jų senatvė būtų finansiškai saugesnė.
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.