Naujienos

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

2020-10-28 14:23:36

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.

Šiandien jų dirba apie pusę šimto, kartu su komandomis kurdami visame pasaulyje garsius programinės įrangos produktus.

„Bentley Systems“ – tai įmonė, kurianti programinės įrangos produktus, skirtus tiems, kurie kuria, stato ir valdo pasaulio infrastruktūrą. Nuo programinės įrangos architektams, dizaineriams, konstruktoriams iki programų statytojams ar pastatytos infrastruktūros valdytojams. Garsiausi „Bentley Systems“ produktai yra „MicroStation“ (modeliavimo simuliacijoms), „ProjectWise“ (bendradarbiavimo), „AssetWise“ (darbui tinkle) ir „iTwin“ (skaitmeninių infrastruktūros dvynių kūrimui).

Pavyzdžiui, kai Indijoje vyko vienos iš didžiausių pasaulyje naftos perdirbimo gamyklos rekonstrukcija, vienu metu prie brėžinių, reikalingų tam projektui, dirbo per 2 tūkstančius specialistų iš kelių dešimčių skirtingų įmonių penkiose šalyse. Visų jų sklandų darbą ir „susikalbėjimą“ lėmė būtent „ProjectWise“ programinė įranga, užtikrinusi, kad kiekvienas iš tų tūkstančių žmonių prieitų prie naujausios kiekvieno brėžinio versijos ir matytų visą istoriją, kas buvo su tuo brėžiniu daryta ir kodėl.

Ir, taip, štai prie tokių projektų dirba ir „Bentley Systems“ programinės įrangos kūrimo centras Lietuvoje, kurio du padaliniai įsikūrę Kaune ir Vilniuje.

„Mūsų darbuotojai turi galimybę gyventi, kur nori – Vilniuje ar Kaune, ir dirbti viename ar kitame padalinyje. Tad natūraliai turime tokių judėjimų – kauniečiai keliasi į Vilnių, arba, dar dažniau, vilniečiai išsikelia į Kauną,“ – sako „Bentley Systems“ talentų pritraukimo vadovė Girėnė Ščiukaitė.

Būti arčiau KTU

Už jaunų talentų pritraukimą visame pasaulyje atsakinga vadovė neslepia: kompanija į Kauną atėjo tam, kad galėtų būti arčiau Kauno technologijos universiteto (KTU) ir jo ruošiamų IT specialistų. „Lietuvoje iš užsienio kapitalo IT įmonių esame senbuviai – mūsų lietuviškas padalinys skaičiuoja jau 15-tus metus. Iš pradžių dirbdami Vilniuje augome tiek, kiek norėjome augti, bet pradėjus vis daugiau įmonių kurtis Lietuvoje, pamatėme, kad vien Vilniaus nebepakanka. O štai iš Kauno prisitraukti KTU absolventų nepavykdavo: jau daug metų stebime situaciją, kad IT studentai pradeda dirbti dar studijuodami, tad pabaigę mokslus būna įsitvirtinę Kaune ir dirba čia esančiose įmonėse. Štai taip gimė pagrindinė idėja, kodėl „Bentley Systems“ reikalingas filialas Kaune – kad būtume arčiau KTU ir jų ruošiamų gerų specialistų“.

Strategija pasiteisino

Centrinėje kompanijos būstinėje Ekstone, JAV, buvo priimtas galutinis sprendimas, ir netrukus kompanija jau atidarė biurą Kaune, į kurį iš pradžių nusisamdė patyrusių darbuotojų – programuotojų, programinės įrangos analitikų.

„Tai buvo tie žmonės-mentoriai, patyrę profesionalai, galintys auginti jaunesnius kolegas. Ir, žinoma, nuo pat veiklos pradžios pradėjome priimti praktikantus. Iki pat šios dienos siūlome tiek privalomąsias universitetines praktikas, tiek kviečiame studentus padirbėti vasaromis po trečiojo, antrojo ar net pirmojo kurso. Esame turėję net praktikantų moksleivių-gimnazistų, atėjusių iš mūsų bendradarbiavimo su KTU gimnazija – tokiu būdu leidžiame jiems išbandyti šį darbą ir pasitikrinti, ar tai yra TAI, ką jie nori daryti ateityje,“ – pasakoja G. Ščiukaitė.

Studentams tai būna pirmoji profesionali patirtis – ne universitetiniai programavimo darbai, o tikros programinės įrangos kūrimo patirtis įmonėje. Tuo tarpu pačiai įmonei – galimybė užsiauginti naujuosius talentus, juolab kad šį procesą per ilgus metus kompanija yra jau kaip reikiant ištobulinusi: iš šiuo metu Kauno biure dirbančių beveik 50 darbuotojų, daugiau nei pusė pradėjo čia dirbti kaip praktikantai. Tai neabejotinai įrodo, kad pradinė strategija, lėmusi įsikūrimą Kaune, pasirodė esanti teisinga.

Kiekvienam praktikantui – asmeninis mentorius

Kasmet į Kauno padalinį atlikti praktikos pakviečiami 5-7 praktikantai, kuriuos kompanija pritraukia ne tik galimybe dirbti realius darbus prie realių projektų, bet ir kiekvienam skiriamu didžiuliu dėmesiu: kiekvienas praktikantas gauna savo asmeninį mentorių – labiau patyrusį kolegą programuotoją, kuris skiria užduotis, padeda jas įgyvendinant, pataria, ko reikėtų pasimokyti, supažindina su korporatyviniu gyvenimu.

„Mes vertiname, kad praktikantas buvo geras ir praktika buvo gera, jei po pusantro praktikos mėnesio studentas jau daugiau laiko mentoriui sutaupo atlikdamas tegul ir nesudėtingus darbus, nei jo gauna iš mentoriaus,“ – sako G. Ščiukaitė.

Dar viena išskirtinė „Bentley Systems“ taikoma naujokų supažindinimo su darbo specifika ir kompanija sistema – speciali dvejų metų rotacijų programa, į kurią paprastai jaunuoliai pakliūna po čia atliktos praktikos.

„Rotacijų programos metu programuotojas keičia komandą, produktą, technologiją. Kiekvienoje komandoje jis kas 6 mėnesius turi vis naują mentorių. Kodėl tą darome? Nes pastebėjome, kad per šias rotacijas daug greičiau augama ir žmonės tampa geresniais specialistais – galima sakyti, kad žmogus tarsi pakeičia keturias įmones neišeidamas iš vienos įmonės, taip įgydamas daug platesnį akiratį“.

Žvilgsnis – ir į gimnazistus

Konkurencijai aštrėjant tiek dėl patyrusių specialistų, tiek dėl į darbo rinką dar tik žengiančio jaunimo, kompanijos yra priverstos žvelgti dar plačiau ir dėti pastangas, kad taip reikalingų IT specialistų ateityje būtų daugiau. Mąstydami, kaip galėtų prie to prisidėti kaip įmonė, paskatinti rinką ir jos augimą, „Bentley Systems“ ėmėsi remti Nacionalinės moksleivių akademijos informatikos sekciją, Lietuvos moksleivių informatikos olimpiados organizatorius, ir ne tik.

„Nusprendėme žiūrėti, kur yra potencialūs ateities programuotojai ir kuo galime prisidėti prie jų augimo. Štai išgirdę, kad KTU gimnazija ieško paramos atsinaujinti kompiuterių klasę, nedvejodami juos parėmėme, ir nuo tada tapome vienos klasės, kurioje sustiprintas informatikos mokymas, rėmėjais. Kviečiame moksleivius į atvirų durų dienas, supažindiname su profesijomis, kokias turime čia, Kaune. Nuostabiausia yra tai, kad iš tų vaikų, kurie kažkada atėjo su mumis susipažinti į pirmąsias atvirų durų dienas, šiandien net 7 jau yra tapę mūsų kolegomis!“

Nors ši pandeminė vasara kiek pakoregavo įprastą praktikantų priėmimo tvarką, kompanija jau ruošiasi pakviesti studentus privalomosioms universitetinėms praktikoms, auginančioms ateities specialistus tiek pačiai „Bentley“, tiek visai Kauno ir Lietuvos IT bendruomenei.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
       2022-05-13 15:18:02

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių.
       2022-05-13 15:11:39

TV tendencijos Lietuvoje: „Eurovizija“ muša rekordus

Didžiausią išmaniosios televizijos platformą Lietuvoje valdančios bendrovės „Telia“ statistika rodo, kad Lietuvos žiūrovų favoritais lieka „Eurovizija“, krepšinis ir Dakaras.
       2022-05-13 11:42:01

Ruošiatės draugų susibūrimui? Išmėginkite šiuos tris greitų užkandžių receptus

Planuojantiems šeimos susibūrimą savaitgalį ar „Eurovizijos“ finalo žiūrėjimą su draugais, tikru galvos skausmu gali tapti vaišės, kuriomis reikės nudžiuginti svečius.
       2022-05-13 11:35:54

3 pasaulio turtingieji, kurių karjera susiklostė tik sulaukus 40 metų

· Kai kurių milijonierių karjera susiklostė tik sulaukus 40 arba net daugiau metų. · Harlandas Sandersas įkūrė „KFC“ („Kentukio keptos vištienos“) bendrovę būdamas 62 metų. · 45 metų Henris Fordas tapo turtingu pristatęs automobilį „Model T“. · Rėjaus Kroko karjera susiklostė būnant 52 m. ir tapus „McDonald‘s“ franšizės agentu.
       2022-05-13 11:32:11

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT?

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.
       2022-05-13 09:47:11

Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai.
       2022-05-13 09:41:07

Atgaivinantys burbuliukai: kokteilių receptai lietuvių meilės dienai paminėti

Lietuvių įsimylėjėliai gali džiaugtis, kadangi meilės garbei mūsų šalyje yra švenčiama ne viena, bet dvi šventės. Vasario mėnesį minime aistringąją Valentino dieną, o šiandien, gegužės 13 d. švenčiame lietuvių meilės deivės Mildos šventę.
       2022-05-13 08:46:17

Sukčiai įžūlėja: pernai išviliojo dvigubai daugiau pinigų

Praėjusiais metais sukčiai iš gyventojų elektroninėmis priemonės, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, išviliojo 10,2 mln. eurų - tai dvigubai daugiau nei 2020-aisiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.