Naujienos

Dakaras 2021: 9 faktai, kurių, galbūt, nežinojote apie Dakaro ralį

2021-01-04 11:22:50

Apie Dakaro ralį, kuris pirmą kartą įvyko prieš daugiau nei keturis dešimtmečius, 1978 metais, jau galima pastatyti ne vieną filmą ir parašyti ne vieną knygą. Tiesa, tą jau darė ne vienas, bet šių varžybų istorija tokia gausi, kad negirdėtų ir nežinomų faktų galima rasti dar ir dar.

„iGo2Dakar“ komanda pateikia dar devynis faktus, kurių, galbūt, nežinojote apie Dakaro ralį.

Faktas Nr. 1: Lietuviai – pirmieji pasaulyje

Pagal šiemet sudarytą Dakaro dalyvių sąrašą išskaičiavome, kad pagal tai, kiek automobilių klasės vairuotojų tenka vienam milijonui gyventojų Lietuva užtikrintai yra pirma pasaulyje (1,8 vairuotojo milijonui gyventojų), antroje vietoje Kataras (0,35 milijonui), trečioje – Čekija (0,28 milijonui). Nedaug trūko iki lyderių pozicijų ir „bendroje įskaitoje“ – jeigu Ginto Petraus šturmano nebūtų užpuolusi liga, Lietuva būtų buvusi trečioje pozicijoje pagal dalyvių skaičių Dakaro ralyje milijonui gyventojų, prieš save užleidusi tik mikro-valstybes Andorą bei Monaką. Susiklosčius dabartinėms aplinkybėms trečią vietą užima Čekija, į Dakaro ralį išsiuntusi net 37 dalyvius ir turinti 3,45 dalyvio milijonui gyventojų, kai Lietuvai, esančiai ketvirtoje pozicijoje su devyniais sportininkais tenka 3,32 dalyvio milijonui gyventojų.*
Mes esame pirmi net keturračių įskaitoje, nors ir turime vienintelį Laisvydą Kancių debiutuojantį savo pirmajame Dakare. Įdomumo dėlei paminėsime, kad mes esame septinti motociklų įskaitoje.

*Statistinius duomenis pateikė lietuviai “Team Masonas: Giedrius & Saulius”

Faktas Nr. 2: Pirmajame Dakare finišavo mažiau nei pusė dalyvių

Po to, kai 1977 metais Thierry Sabine pasiklydo dykumoje ir sugalvojo, jog šiuo nuotykiu jis nori pasidalinti su daugeliu, į šią avantiūrą leidosi net 182 ekipažai. Tuometinis maršrutas siekė 10,000 kilometrų ir driekėsi nuo Paryžiaus iki Senegalo sostinės Dakaro. Beje, finišą pasiekė tik 74 dalyviai. Maršrutas driekėsi per Alžyrą, Nigeriją, Malį, Burkina Faso ir Senegalą. Greičio ruožai sudarė net 3000 km su daug smėlio, purvo, akmenų, kopų jūrų ir žolių kupstų. Nors pirmasis Dakaro ralis prasidėjo 1978 ir baigėsi 1979, mums jis yra žinomas, kaip pirmasis, 1979 Dakaro ralis.

Faktas Nr. 3: 2021 metais sumažėjo dalyvių, bet atsirado nauja klasė

Artėjančiame Dakare pagal pirminį dalyvių sąrašą turėjo startuoti 321 transporto priemonė, į šį skaičių įtraukiant ir naujai atsiradusią istorinių automobilių klasę „Dakar Classic“. 2020 metų Dakare startavo 351, 2019 – 334 transporto priemonės. Daugeliui dalyvių šio Dakaro planus sujaukė pasaulinė Covid pandemija.

Faktas Nr. 4: Daugiausiai startų Dakaro ralyje iš eilės

2017 metais lenktynininkas iš Japonijos Yoshimasa Sugiwara pelnė pasaulio Gineso rekordo titulą dėl didžiausio kiekio startų Dakaro ralyje be pertraukos – vyras startavo visuose raliuose nuo 1983 metų. Šis jo rekordas buvo atnaujintas 2019 metais, kai būdamas 77 metų jis startavo savo 36 Dakaro ralyje. Pirmuose raliuose važiavo motociklu, vėliau persėdo į automobilį ir septynis metus praleido prie jo vairo, o visus likusius kartus vairavo sunkvežimį. Šioje klasėje japonui teko net septynis kartus pasipuošti antros ar trečios vietos medaliais.

Faktas Nr. 5: Nenugalimasis misteris

Stefanas Peteranselis, geriau žinomas kaip misteris Dakaras, savo karjerą Dakaro ralyje pradėjo važiuodamas motociklu ir šioje klasėje jis iškovojo net šešias pergales ir tai padarė vos su vienerių metų pertrauka, kai 1996 metais nepasiekė finišo. Pasisotinęs pergalėmis motociklais perėjo į automobilių klasę ir jau po dviejų metų finišavo antroje pozicijoje, ir aplenkė tokius varžovus kaip Carlosas Sainzas ar Giniel De Villiersas, o šeštais metais važiuodamas automobiliu tapo nugalėtoju. Šiuo metu prancūzui priklauso rekordinis pergalių Dakare skaičius – net trylika.

Faktas Nr. 6: Trys dešimtys valstybių

Dakaro ralį įprasta skirstyti į tris epochas pagal tai, kur geografiškai jis vyko: iki 2007 metų Dakaras vyko Afrikos žemyne (kartais startuodavo Europoje), 2009 metais dalyviai startavo Pietų Amerikoje ir šį žemyną 2020 metais pakeitė Saudo Arabija. Nors šios trys geografinės zonos gali pasirodyti mažai apimančios, Saudo Arabija yra jau trisdešimta valstybė, kurioje vyksta Dakaro ralis.

Faktas Nr. 7: Mažiausias skirtumas tarp lyderių

2010 metais vykusiame Dakaro ralyje iki paskutinio kilometro buvo neaišku, kas lips ant nugalėtojo pakylos. Po 9030 km maršruto, iš kurio net 4810 km sudarė greičio ruožai, antrąją vietą užėmęs Nasseras Al-Attiyah nuo pirmąją vietą iškovojusio Carloso Sainzo atsiliko vos 2 minutėmis ir 12 sekundžių. Trečioje vietoje likęs amerikiečio M. Millerio ekipažas lenktynėse užtruko 47 val 42 min ir nuo lyderių atsiliko daugiau nei puse valandos.

Faktas Nr. 8: Šūkis, į kurį telpa Dakaro dvasia

Dakaro idėjos autorius ir pirmųjų ralių organizatorius Thierry Sabine, sugalvojęs kelionę dykuma paversti nuotykiu ir į jį pakviesti daugiau dalyvių, pasakė sparnuotą frazę, kuri iki šiol bene taikliausiai apibūdina Dakaro nuotykį: „Iššūkis tiems, kurie ryžtasi ir svajonė tiems, kurie neišdrįsta“.

Faktas Nr. 9: Tik trys sportininkai istorijoje laimėjo Dakarą dviejose kategorijose

Hubertas Auriolis, Nani Roma ir Stefanas Peterhanselis yra vieninteliai Dakaro dalyviai, kuriems pavyko laimėti Dakarą tiek motociklų, tiek automobilių kategorijoje. Tiek Nani, tiek ir Stefanas varžosi petis į petį, ar gal sakyt reiktų, ratas į ratą ir 2021 metų Dakaro ralyje, tad yra puikiai pažįstami jį stebintiems, o Huberto Auriolio vardas jaunesnės kartos fanams gali būt ir negirdėtas – savo pergales šis prancūzas pelnė dar Afrikoje. 1981 ir 1983 metais laimėjo motociklu, o 1992 metais pelnė pergalę vairuodamas automobilį.

Apie #iGo2Dakar: 2017 m. prasidėjęs projektas, kurio misija – kuo plačiau nušviesti populiariausią automobilių sporto renginį Lietuvoje Dakaro ralį ir paliesti visas gerbėjams įdomias temas. Filmuoti, fotografuoti ir rašyti ne tik tai, ką nori pasakyti lenktynininkai, bet ir šio sporto užkulisius, technikos subtilybes, parodyti nuostabų Saudo Arabijos kraštovaizdį bei nuoširdžius šios šalies žmones.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Autosportas: kitos panašios naujienos
       2021-03-19 19:12:33

„Specialist Racing Team“ Maroke lipa ant aukščiausio podiumo laiptelio

Šešias dienas Sacharos dykumos šiaurėje varžėsi pusantro šimto dalyvių – per šį laiką jiems teko įveikti beveik 1300 kilometrų, iš kurių net 1100 sudarė greičio ruožai. Vieniems tai buvo smagus ir romantiškas nuotykis,
       2021-03-18 15:35:48

Maratonas įveiktas: teko lopyti ir padangą, ir ratlankį

Antroji maratono ir priešpaskutinė „Fenix Rally“ diena baigėsi – grįžę į Douz miestą dalyviai džiaugėsi, kad techniką galės atiduoti į mechanikų globą, o patys dalinosi įspūdžiais iš dviejų greičio ruožų, kuriuose teko tvarkytis be jokios pagalbos.
       2021-03-17 14:42:06

Pirma „Fenix Rally“ maratoninė diena įveikta

Ketvirtoji Tunise vykstančio „Fenix Rally“ diena dalyviams buvo viena iš nervingiausių – tai pirmoji maratono diena ir tai reiškia, kad vakare jie negalės naudotis mechanikų pagalba.
       2021-03-16 15:03:00

Trečioji diena: trūkę diržai ir Dakaro ralį primenantis reljefas

Trečoji Tunise vykstančio „Fenix Rally“ diena baigėsi – šiandien dalyviams teko įveikti ilgiausią atstumą per šešias ralio dienas ir, pasak finišavusių, šiandieniniai kilometrai buvo dar ir labai sudėtingi.
Daugiau naujų naujienų
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.