Naujienos

Tenerifė: vasariškos šilumos išsiilgę keliautojai derina keliones

2021-01-21 08:59:50

Kelionių organizatoriai įvardija ne vieną priežastį, dėl kurios ryžtasi palengva atnaujinti užsakomuosius skrydžius. Tarp jų – ne tik prasidėjusi vakcinacija, bet ir keliauti norintys ir galintys asmenys bei vis didesnis Covid-19 persirgusiųjų, kurių Lietuvoje vien oficialiais duomenimis – daugiau nei 110 tūkst. – skaičius.

Taip pat bandoma atsižvelgti ir į naujų laikinų namų kur šilčiau ieškančių gyventojų poreikius. „Dabar, kai pusė Lietuvos dirba iš namų, nuotoliniu būdu, kodėl tie namai negalėtų būti, pavyzdžiui, 20 laipsnių šiluma lepinančioje Kanarų saloje, – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

– Atnaujinami skrydžiai į maloniu klimatu garsėjančią Tenerifę sutampa ir su moksleivių atostogomis, tad nenuostabu, jog ypač paklausus vasario 12-osios skrydis. Matyt, šią paklausą dar didina ir vasario 14-oji – Šv. Valentino diena.“

Tenerifė – tradicinė žiemos kryptis

Iš Vilniaus oro uosto lėktuvai į Tenerifę ir atgal užsakomaisiais skrydžiais skraidys nuo vasario, kiekvieną penktadienį. „Tradiciškai, žiemos kelionės vyksta dviem kryptimis – į kalnus slidinėti arba kur šilta, prie paplūdimių. Nors Tenerifė gerais orais lepina ištisus metus, visgi dėl iš Europos žiemą lengvai pasiekiamų šiltų krypčių deficito sala itin paklausi būtent šaltuoju metų laiku, – pasakojo I. Aukštuolytė. – Šiemet Tenerifė buvo vienintelė mūsų kalėdinių, naujametinių kelionių kryptis.“

Tenerifės patrauklumą lemia ne tik šaltuoju metų laiku vyraujantys malonūs orai, kuomet pietinėje salos dalyje oro ir vandens temperatūra būna apie 20 laipsnių šilumos, bet ir savo dydžiu bei įvairove. Per 2 tūkst. kvadratinių metrų plytinti Tenerifė yra didžiausia Kanarų salyne, ji įvairi ir per vienas atostogas – sunkiai apvažiuojama, todėl į salą galima vykti vėl ir vėl arba tiesiog pabūti joje ilgiau. „Juolab, kad kainos Tenerifėje – dažnai net mažesnės nei Lietuvoje, o parduotuvėse esančios šviežios daržovės ar vaisiai, nokstantys bent kelis kartus per metus, bus gerokai skanesni nei namie šiuo metų laiku. Taip pat viešint saloje rekomenduojama paragauti šviežios, čia pat vietoje pagautos žuvies, – pasakojo ir pati saloje su šeima dažnai atostogaujanti „Tez Tour“ atstovė.

– Geriausia po Tenerifę keliauti išsinuomotu automobiliu. Eismas saloje vyksta mums įprasta kelio puse. Sala kalnuota, didžiuma nacionalinių parkų ar lankytinų vietų, pavyzdžiui, įspūdingasis Maska kaimas, yra kalnuose, tačiau nereikėtų baimintis į juos vykti savarankiškai, mat keliai – pavyzdiniai, saugūs.“

Vienas įspūdingiausių objektų – Teidė

Vykstantiems į salą su vaikais rekomenduojamas Loro parkas, tapęs namais daugybei egzotiškų paukščių. Vandens atrakcionų mėgėjai laukiami Siamo vandens parke. Taip pat saloje daug regioninių gamtos parkų, kurių pažiba – pačiame salos viduryje įsikūręs Teidės nacionalinis parkas, plytintis apie 3718 m aukštį siekiantį Teidės ugnikalnį. Tiesa, ne tik vasarį, bet ir vasarą keliaujant prie ugnikalnio būtina turėti šiltą striukę, tačiau vaizdai, kuriuos išvysite, verti ir šilčiau apsimūturiuoti, ir vienos dienos, kurią užtruksite suvažinėti pirmyn ir atgal, mat parko landšaftas, uolos pasižymi tiesiog fantastinėmis spalvomis ir jų deriniais.

Jei pasiseks, Teidės nacionaliniame parke pamatysite itin įdomių endeminių augalų, kuriuos antrąsyk galite išvysti tik fantastiniame filme. Pavyzdžiui, smulkiais žiedeliais apsipylęs iki 3 metrų siekiantis bokštas Tajinaste Rojo (Alavijinis ežeinis), verčiamas kaip Rojaus paukštės žiedas. Taip pat saloje auga itin impozantiškai atrodantys Drakono medžiai (Dracaena Draco), iš kurių sunkiasi raudoni sakai. Kai kurie jų – labai seni, skaičiuojantys apie 1000 metų.

Dėl ir šaltuoju metų laiku šilto vandens bei vandenyno keliamų bangų į Tenerifę vykstama buriuoti, pvz., į El Medano vadinamą vietovę.

Nors sala arti Afrikos krantų (visas salynas nuo Maroko pakrantės nutolęs per 100–500 km), visgi tai – labai europietiškas kraštas, kuriame keliautojai iš Europos šalių gerai orientuojasi, lengvai randa bendrą kalbą su vietiniais. Tenerifėje galioja ir europietiški aptarnavimo standartai.

Sutrumpinta komendanto valanda

Pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos reikalavimus, vykstant į Tenerifę, kaip ir į bet kurią kitą Ispanijos dalį, reikalingas neigiamas PGR arba TMA testo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. iki kelionės, rezultatas. Testas privalomas asmenims nuo 6 metų amžiaus. Taip pat vykstant į salą reikalingas QR kodas, gautas išvykimo vietoje užpildžius sanitarinės kontrolės anketą, kurią galima atsispausdinti ir pateikti per www.spth.gob.es, arba užpildyti ir pateikti naudojantis aplikacija Spain Travel Health-SpTH.

Nors saloje tebegalioja komendanto valanda, sulig pirmadienį įsigaliojusiais karantino sušvelninimais ji tapo trumpesnė – nuo 23 val. vakaro iki 6 val. ryto. Jau ir į vidų kviečiantiems restoranams, tavernoms prie vieno staliuko leidžiama sodinti ne daugiau keturių asmenų, išimtys daromos tik jei prie to paties stalo įsitaiso vienam namų ūkiui priklausantys žmonės. Restoranų ir kitų maitinimo įstaigų vidaus patalpos gali būti užpildytos tik 50 proc. – kaip ir viešasis transportas.

„Šiuo metu praktiškai visas pasaulis gyvena vieno ilgo karantino sąlygomis. Visgi daugeliui mūsų poilsiautojų atrodo, jog ir kaukę dėvėti, ir saugaus atstumo laikytis ten, kur šilta ir vasara, jiems bus lengviau ir maloniau,“ – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Ji pastebėjo, jog kelionių sektorius stabilizuojasi ir dėl visoje Europoje patvirtintos bendros keliavimo bei svečiavimosi užsienio šalyse tvarkos, taip pat dėl jau įsitvirtinusių ir nebekvestionuojamų asmens higienos ir saugumo įpročių: „Kelionių tvarka tampa aiškesnė, karantino reikia laikytis visur, todėl tiek kelionės tampa paprastesnės, tiek ir patys keliautojai jaučiasi ramiau, saugiau.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-02-08 10:23:27

Nuo pirmadienio keliautojams – naujos procedūros, raginama pasiruošti

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo pirmadienio oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.
       2021-02-01 11:31:01

Slidinėjimas: kokios taisyklės šiuo metu galioja Alpių regiono šalyse?

Pagaliau sulaukus tikros žiemos ir daug sniego, daugelis pradeda svajoti apie slidinėjimo atostogas. Deja, koronaviruso pandemija niekur nedingo ir šiais metais žiemos pramogų mėgėjai greičiausiai bus priversti atidėti slidinėjimo atostogų planus užsienyje.
       2020-12-03 11:16:44

Susigundę nuolaidomis kelionėms gali skaudžiai nukentėti

Lietuvos kelionių verslo asociacija pastebėjo, kad kai kurios turizmo įmonės pardavinėja keliones su nuolaidomis, kurios kai kada siekia iki 20 proc. nuo oficialiai kelionių deklaruojamų kainų.
Daugiau naujų naujienų
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 434 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 434 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.