Naujienos

Slidinėjimas: kokios taisyklės šiuo metu galioja Alpių regiono šalyse?

2021-02-01 11:31:01

Pagaliau sulaukus tikros žiemos ir daug sniego, daugelis pradeda svajoti apie slidinėjimo atostogas. Deja, koronaviruso pandemija niekur nedingo ir šiais metais žiemos pramogų mėgėjai greičiausiai bus priversti atidėti slidinėjimo atostogų planus užsienyje.

Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net) nuolat dalinasi aktualia informacija vartotojams tinklui priklausančiose Europos Sąjungos šalyse, Islandijoje, Norvegijoje ir Jungtinėje Karalystėje, bei teikia konsultacijas vartotojams tarpvalstybinio pobūdžio vartotojų teisių apsaugos klausimais. Atsižvelgdami į naujausią Austrijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo nuotolinę konferenciją, kuri buvo skirta slidinėjimo turizmui, dalinamės aktualia informacija, kokios taisyklės šiuo metu galioja minėtose šalyse.

Austrija: slidinėjimo trasos atviros, tačiau ne užsieniečiams

Šiuo metu Austrija sunkiai pasiekiama žiemos turizmo mėgėjams iš užsienio. Slidinėjimo trasos yra atviros, tačiau įvažiuojantiems į šalį privalomas 10 dienų karantinas. Penktą dieną po atvykimo galima atlikti COVID-19 testą ir jeigu testas yra neigiamas, galima nutraukti karantiną. Visi asmenys, atvykstantys į Austriją, turi iš anksto užsiregistruoti Elektroninėje registracijos sistemoje. Laikinai, iki vasario 7 d. dienos leidžiama atvykti į slidinėjimo kurortą ir slidinėti tik tą pačią dieną, kadangi restoranai, viešbučiai, laisvalaikio ir kultūros objektai yra uždaryti, o turistams nėra teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Taip pat turistiniais tikslais negalima apsistoti privačiuose būstuose. Maistas išsinešimui galimas tik ten, kur yra privažiuojamieji keliai, todėl kalnuose jis paprastai neleidžiamas. FFP2 apsaugines kaukes reikia dėvėti uždarose patalpose ir keltuvuose (gondoloje, uždengiamame keltuve), o keltuve galimas maksimalus užimtumas 50 proc. Burnos-nosies kaukės yra privalomos stovint eilėje, o tarp asmenų turi būti išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Dėl dienos turizmo apribojimo Austrijos rytiniai slidinėjimo kurortai, esantys netoli didžiųjų miestų, yra gausiai lankomi vietinių, ypač savaitgaliais, o vakarų federalinėse žemėse esantys kurortai svarsto apie laikiną užsidarymą dėl patiriamų nuostolių, nes nesulaukia įprastai apsilankančių turistų iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Italija: planuojama atnaujinti veiklą vasario viduryje

Visi slidinėjimo kurortai Pietų Tirolyje yra uždaryti, tačiau planuojama, kad jie bus atidaryti visoje Italijoje nuo 2021 m. vasario 15 d. Dėl pokyčių Italijos Vyriausybėje taisyklės gali keistis. Norėdami patekti į šalį, keliautojai privalo pranešti apie savo atvykimą vietinėms sveikatos apsaugos institucijoms (Dipartimento di prevenzione dell’Azienda Sanitaria locale) ir turėti neigiamus, ne seniau nei prieš 48 val. atlikto COVID-19 (antigeninio arba molekulinio) testo rezultatus, kitaip keliautojai turės būti karantine 14 dienų.

Žygiai pėsčiomis ar kita veikla toliau nuo slidinėjimo trasų yra įmanoma, nes turistams leidžiama įvažiuoti. Tai paskatino slidinėjimo turizmo bumą, nes šiuo metu kalnų nameliams leidžiama teikti paslaugas, o nuomojamos turistinės įrangos regione beveik nebėra.

Nuo 2021 m. sausio 31 d. visuomeninio maitinimo įstaigos Pietų Tirolyje bus uždarytos 2 savaitėms.

Vokietija: slidinėti draudžiama

Slidinėti trasose draudžiama iki vasario 14 dienos imtinai. Dėl dabartinio draudimo, kalnų geležinkeliai ir slidininkų keltuvai liks uždaryti. 2021 m. sausio 27 d. Bavarijos administracinis teismas panaikino 15 km taisyklę, kuri buvo apribojusi keliones visoje Vokietijoje iki minimumo. Atsižvelgiant į tai, vėl galimos dienos kelionės po lygumų slidinėjimo trasas. Pažymėtina, kad Vokietija turi nustatytus reikalavimus užsieniečiams iš rizikos zonų, tokių kaip Lietuva. Atvykimo į Vokietiją taisyklės yra beveik tokios pačios, kaip Austrijoje (skaitmeninė registracija; ne senesnis, kaip 48 val. neigiamas testas, privalomas 10 dienų karantinas, kuris gali būti sutrumpintas ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną pasidarius COVID-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą).

Prancūzija: keltuvų atidarymas atšauktas

Atvykus į Prancūziją, būtina pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki kelionės, rezultatą ir praleidus savaitę karantine vėl atlikti pakartotinį testą. Nuo 18.00 iki 06.00 val. Prancūzijoje taikoma komendanto valanda. Slidinėjimo turistams leidžiama keliauti į Prancūzijos Alpes, tačiau vasario 1 d. paskelbtas galimas keltuvų atidarymas atšauktas ir keltuvai lieka uždari.

Liuksemburgas: jokių apribojimų, bet ir nedaug pasiūlymų

Liuksemburge šiuo metu nėra jokių kelionių apribojimų ar įpareigojimų dėl karantino, tačiau be kelių lygumų slidinėjimo trasų Öslinge, šalyje daugiau nėra slidinėjimo galimybių.

Ką daryti su neišnaudotu slidinėjimo pasu ar abonementu?

Daugelyje Europos šalių slidinėjimo sezonas turėjo baigtis praėjusių metų pradžioje, todėl slidininkai negalėjo pilnai pasinaudoti savo sezono abonementu ar bilietu.

Šiuo atveju už nepanaudotą laiką vartotojams rekomenduojama reikalauti proporcingo pinigų grąžinimo iš slidinėjimo kurorto paslaugų teikėjo. Geriausia į paslaugų teikėją kreiptis elektroniniu paštu, taip, kilus ginčui, turėsite įrodymą dėl kreipimosi. Kai kurie paslaugų teikėjai grąžina bent dalį pinigų arba suteikia kreditą tai sumai, kurį galima panaudoti įsigyjant bilietą/abonementą naujam sezonui.

Prieš perkant naujus abonementus ar bilietus, varotojams patariame pasidomėti bendrosiomis taisyklėmis ir nuostatomis. Kai kurie paslaugų teikėjai nurodo, kad sezono trukmė nėra garantuota. Pastaruoju metu daugelis keltuvų operatorių į savo bendrąsias taisykles ir sąlygas įtraukė išlygas dėl koronaviruso.

Tais atvejais, kai slidinėjimo kurortas yra atviras, tačiau vartotojams neleidžiama įvažiuoti į šalį, gali būti sudėtinga apginti savo interesus, kadangi tokiu atveju laikoma, kad paslaugų teikėjas įvykdė savo dalį sutartyje numatytų įsipareigojimų (keltuvai, trasos ir kt.). Tokiais atvejais tikimybė susigrąžinti pinigus yra labai nedidelė.

Europos vartotojų centras Lietuvoje veikia nuo 2005 m. Jis priklauso Europos vartotojų centrų bendradarbiavimo tinklui (ECC-Net), kuris jungia centrus, įsikūrusius 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje. Centro misija – padėti spręsti problemas, kilusias Lietuvos vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Europos Sąjungos valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje bei šių valstybių vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Lietuvoje. Centro paslaugos vartotojams – nemokamos.

Daugiau informacijos Europos vartotojų centro Lietuvoje svetainėje www.ecc.lt

Šis pranešimas buvo finansuojamas Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020).

Šio spaudos pranešimo turinys atspindi tik autoriaus poziciją bei yra jo atsakomybė; tai negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir/ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-02-08 10:23:27

Nuo pirmadienio keliautojams – naujos procedūros, raginama pasiruošti

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo pirmadienio oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.
       2021-01-21 08:59:50

Tenerifė: vasariškos šilumos išsiilgę keliautojai derina keliones

Kelionių organizatoriai įvardija ne vieną priežastį, dėl kurios ryžtasi palengva atnaujinti užsakomuosius skrydžius. Tarp jų – ne tik prasidėjusi vakcinacija, bet ir keliauti norintys ir galintys asmenys bei vis didesnis Covid-19 persirgusiųjų, kurių Lietuvoje vien oficialiais duomenimis – daugiau nei 110 tūkst. – skaičius.
       2020-12-03 11:16:44

Susigundę nuolaidomis kelionėms gali skaudžiai nukentėti

Lietuvos kelionių verslo asociacija pastebėjo, kad kai kurios turizmo įmonės pardavinėja keliones su nuolaidomis, kurios kai kada siekia iki 20 proc. nuo oficialiai kelionių deklaruojamų kainų.
Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.