Naujienos

Slidinėjimas: kokios taisyklės šiuo metu galioja Alpių regiono šalyse?

2021-02-01 11:31:01

Pagaliau sulaukus tikros žiemos ir daug sniego, daugelis pradeda svajoti apie slidinėjimo atostogas. Deja, koronaviruso pandemija niekur nedingo ir šiais metais žiemos pramogų mėgėjai greičiausiai bus priversti atidėti slidinėjimo atostogų planus užsienyje.

Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net) nuolat dalinasi aktualia informacija vartotojams tinklui priklausančiose Europos Sąjungos šalyse, Islandijoje, Norvegijoje ir Jungtinėje Karalystėje, bei teikia konsultacijas vartotojams tarpvalstybinio pobūdžio vartotojų teisių apsaugos klausimais. Atsižvelgdami į naujausią Austrijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo nuotolinę konferenciją, kuri buvo skirta slidinėjimo turizmui, dalinamės aktualia informacija, kokios taisyklės šiuo metu galioja minėtose šalyse.

Austrija: slidinėjimo trasos atviros, tačiau ne užsieniečiams

Šiuo metu Austrija sunkiai pasiekiama žiemos turizmo mėgėjams iš užsienio. Slidinėjimo trasos yra atviros, tačiau įvažiuojantiems į šalį privalomas 10 dienų karantinas. Penktą dieną po atvykimo galima atlikti COVID-19 testą ir jeigu testas yra neigiamas, galima nutraukti karantiną. Visi asmenys, atvykstantys į Austriją, turi iš anksto užsiregistruoti Elektroninėje registracijos sistemoje. Laikinai, iki vasario 7 d. dienos leidžiama atvykti į slidinėjimo kurortą ir slidinėti tik tą pačią dieną, kadangi restoranai, viešbučiai, laisvalaikio ir kultūros objektai yra uždaryti, o turistams nėra teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Taip pat turistiniais tikslais negalima apsistoti privačiuose būstuose. Maistas išsinešimui galimas tik ten, kur yra privažiuojamieji keliai, todėl kalnuose jis paprastai neleidžiamas. FFP2 apsaugines kaukes reikia dėvėti uždarose patalpose ir keltuvuose (gondoloje, uždengiamame keltuve), o keltuve galimas maksimalus užimtumas 50 proc. Burnos-nosies kaukės yra privalomos stovint eilėje, o tarp asmenų turi būti išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Dėl dienos turizmo apribojimo Austrijos rytiniai slidinėjimo kurortai, esantys netoli didžiųjų miestų, yra gausiai lankomi vietinių, ypač savaitgaliais, o vakarų federalinėse žemėse esantys kurortai svarsto apie laikiną užsidarymą dėl patiriamų nuostolių, nes nesulaukia įprastai apsilankančių turistų iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Italija: planuojama atnaujinti veiklą vasario viduryje

Visi slidinėjimo kurortai Pietų Tirolyje yra uždaryti, tačiau planuojama, kad jie bus atidaryti visoje Italijoje nuo 2021 m. vasario 15 d. Dėl pokyčių Italijos Vyriausybėje taisyklės gali keistis. Norėdami patekti į šalį, keliautojai privalo pranešti apie savo atvykimą vietinėms sveikatos apsaugos institucijoms (Dipartimento di prevenzione dell’Azienda Sanitaria locale) ir turėti neigiamus, ne seniau nei prieš 48 val. atlikto COVID-19 (antigeninio arba molekulinio) testo rezultatus, kitaip keliautojai turės būti karantine 14 dienų.

Žygiai pėsčiomis ar kita veikla toliau nuo slidinėjimo trasų yra įmanoma, nes turistams leidžiama įvažiuoti. Tai paskatino slidinėjimo turizmo bumą, nes šiuo metu kalnų nameliams leidžiama teikti paslaugas, o nuomojamos turistinės įrangos regione beveik nebėra.

Nuo 2021 m. sausio 31 d. visuomeninio maitinimo įstaigos Pietų Tirolyje bus uždarytos 2 savaitėms.

Vokietija: slidinėti draudžiama

Slidinėti trasose draudžiama iki vasario 14 dienos imtinai. Dėl dabartinio draudimo, kalnų geležinkeliai ir slidininkų keltuvai liks uždaryti. 2021 m. sausio 27 d. Bavarijos administracinis teismas panaikino 15 km taisyklę, kuri buvo apribojusi keliones visoje Vokietijoje iki minimumo. Atsižvelgiant į tai, vėl galimos dienos kelionės po lygumų slidinėjimo trasas. Pažymėtina, kad Vokietija turi nustatytus reikalavimus užsieniečiams iš rizikos zonų, tokių kaip Lietuva. Atvykimo į Vokietiją taisyklės yra beveik tokios pačios, kaip Austrijoje (skaitmeninė registracija; ne senesnis, kaip 48 val. neigiamas testas, privalomas 10 dienų karantinas, kuris gali būti sutrumpintas ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną pasidarius COVID-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą).

Prancūzija: keltuvų atidarymas atšauktas

Atvykus į Prancūziją, būtina pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki kelionės, rezultatą ir praleidus savaitę karantine vėl atlikti pakartotinį testą. Nuo 18.00 iki 06.00 val. Prancūzijoje taikoma komendanto valanda. Slidinėjimo turistams leidžiama keliauti į Prancūzijos Alpes, tačiau vasario 1 d. paskelbtas galimas keltuvų atidarymas atšauktas ir keltuvai lieka uždari.

Liuksemburgas: jokių apribojimų, bet ir nedaug pasiūlymų

Liuksemburge šiuo metu nėra jokių kelionių apribojimų ar įpareigojimų dėl karantino, tačiau be kelių lygumų slidinėjimo trasų Öslinge, šalyje daugiau nėra slidinėjimo galimybių.

Ką daryti su neišnaudotu slidinėjimo pasu ar abonementu?

Daugelyje Europos šalių slidinėjimo sezonas turėjo baigtis praėjusių metų pradžioje, todėl slidininkai negalėjo pilnai pasinaudoti savo sezono abonementu ar bilietu.

Šiuo atveju už nepanaudotą laiką vartotojams rekomenduojama reikalauti proporcingo pinigų grąžinimo iš slidinėjimo kurorto paslaugų teikėjo. Geriausia į paslaugų teikėją kreiptis elektroniniu paštu, taip, kilus ginčui, turėsite įrodymą dėl kreipimosi. Kai kurie paslaugų teikėjai grąžina bent dalį pinigų arba suteikia kreditą tai sumai, kurį galima panaudoti įsigyjant bilietą/abonementą naujam sezonui.

Prieš perkant naujus abonementus ar bilietus, varotojams patariame pasidomėti bendrosiomis taisyklėmis ir nuostatomis. Kai kurie paslaugų teikėjai nurodo, kad sezono trukmė nėra garantuota. Pastaruoju metu daugelis keltuvų operatorių į savo bendrąsias taisykles ir sąlygas įtraukė išlygas dėl koronaviruso.

Tais atvejais, kai slidinėjimo kurortas yra atviras, tačiau vartotojams neleidžiama įvažiuoti į šalį, gali būti sudėtinga apginti savo interesus, kadangi tokiu atveju laikoma, kad paslaugų teikėjas įvykdė savo dalį sutartyje numatytų įsipareigojimų (keltuvai, trasos ir kt.). Tokiais atvejais tikimybė susigrąžinti pinigus yra labai nedidelė.

Europos vartotojų centras Lietuvoje veikia nuo 2005 m. Jis priklauso Europos vartotojų centrų bendradarbiavimo tinklui (ECC-Net), kuris jungia centrus, įsikūrusius 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje. Centro misija – padėti spręsti problemas, kilusias Lietuvos vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Europos Sąjungos valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje bei šių valstybių vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Lietuvoje. Centro paslaugos vartotojams – nemokamos.

Daugiau informacijos Europos vartotojų centro Lietuvoje svetainėje www.ecc.lt

Šis pranešimas buvo finansuojamas Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020).

Šio spaudos pranešimo turinys atspindi tik autoriaus poziciją bei yra jo atsakomybė; tai negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir/ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.“

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Turizmas: kitos panašios naujienos
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2021-03-25 08:01:07

Vertingi patarimai keliaujantiems į Dubajų

Ne taip seniai Jungtiniai Arabų Emyratai atsirado tų žmonių, kurie mėgsta keliauti, svajonių šalių sąrašuose. Per kelis dešimtmečius Vidurio Rytų šalis davė pasauliui ne vieną, o dvi prabangiausias atostogų vietas.
       2020-07-07 13:30:36

Frankfurtas – vieta, kurią privalote aplankyti

Ar galite įsivaizduoti nuostabų rezultatą, kai vienoje vietoje dera spindintys dangoraižiai ir tuo pačiu nuostabios gamtos plotmės? Nereikia net įsivaizduoti, jeigu turite galimybę apsilankyti Frankfurte.
       2020-03-24 16:20:18

Vilniaus miesto savivaldybės informacija dėl privalomo karantino

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą, nuo kovo 24 d. visi grįžusieji iš užsienio turi būti privalomai karantinuojami 14 dienų. Kaip Vilniaus miesto savivaldybė įgyvendina šį sprendimą?
Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.