Naujienos

Slidinėjimas: kokios taisyklės šiuo metu galioja Alpių regiono šalyse?

2021-02-01 11:31:01

Pagaliau sulaukus tikros žiemos ir daug sniego, daugelis pradeda svajoti apie slidinėjimo atostogas. Deja, koronaviruso pandemija niekur nedingo ir šiais metais žiemos pramogų mėgėjai greičiausiai bus priversti atidėti slidinėjimo atostogų planus užsienyje.

Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net) nuolat dalinasi aktualia informacija vartotojams tinklui priklausančiose Europos Sąjungos šalyse, Islandijoje, Norvegijoje ir Jungtinėje Karalystėje, bei teikia konsultacijas vartotojams tarpvalstybinio pobūdžio vartotojų teisių apsaugos klausimais. Atsižvelgdami į naujausią Austrijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo nuotolinę konferenciją, kuri buvo skirta slidinėjimo turizmui, dalinamės aktualia informacija, kokios taisyklės šiuo metu galioja minėtose šalyse.

Austrija: slidinėjimo trasos atviros, tačiau ne užsieniečiams

Šiuo metu Austrija sunkiai pasiekiama žiemos turizmo mėgėjams iš užsienio. Slidinėjimo trasos yra atviros, tačiau įvažiuojantiems į šalį privalomas 10 dienų karantinas. Penktą dieną po atvykimo galima atlikti COVID-19 testą ir jeigu testas yra neigiamas, galima nutraukti karantiną. Visi asmenys, atvykstantys į Austriją, turi iš anksto užsiregistruoti Elektroninėje registracijos sistemoje. Laikinai, iki vasario 7 d. dienos leidžiama atvykti į slidinėjimo kurortą ir slidinėti tik tą pačią dieną, kadangi restoranai, viešbučiai, laisvalaikio ir kultūros objektai yra uždaryti, o turistams nėra teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Taip pat turistiniais tikslais negalima apsistoti privačiuose būstuose. Maistas išsinešimui galimas tik ten, kur yra privažiuojamieji keliai, todėl kalnuose jis paprastai neleidžiamas. FFP2 apsaugines kaukes reikia dėvėti uždarose patalpose ir keltuvuose (gondoloje, uždengiamame keltuve), o keltuve galimas maksimalus užimtumas 50 proc. Burnos-nosies kaukės yra privalomos stovint eilėje, o tarp asmenų turi būti išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Dėl dienos turizmo apribojimo Austrijos rytiniai slidinėjimo kurortai, esantys netoli didžiųjų miestų, yra gausiai lankomi vietinių, ypač savaitgaliais, o vakarų federalinėse žemėse esantys kurortai svarsto apie laikiną užsidarymą dėl patiriamų nuostolių, nes nesulaukia įprastai apsilankančių turistų iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Italija: planuojama atnaujinti veiklą vasario viduryje

Visi slidinėjimo kurortai Pietų Tirolyje yra uždaryti, tačiau planuojama, kad jie bus atidaryti visoje Italijoje nuo 2021 m. vasario 15 d. Dėl pokyčių Italijos Vyriausybėje taisyklės gali keistis. Norėdami patekti į šalį, keliautojai privalo pranešti apie savo atvykimą vietinėms sveikatos apsaugos institucijoms (Dipartimento di prevenzione dell’Azienda Sanitaria locale) ir turėti neigiamus, ne seniau nei prieš 48 val. atlikto COVID-19 (antigeninio arba molekulinio) testo rezultatus, kitaip keliautojai turės būti karantine 14 dienų.

Žygiai pėsčiomis ar kita veikla toliau nuo slidinėjimo trasų yra įmanoma, nes turistams leidžiama įvažiuoti. Tai paskatino slidinėjimo turizmo bumą, nes šiuo metu kalnų nameliams leidžiama teikti paslaugas, o nuomojamos turistinės įrangos regione beveik nebėra.

Nuo 2021 m. sausio 31 d. visuomeninio maitinimo įstaigos Pietų Tirolyje bus uždarytos 2 savaitėms.

Vokietija: slidinėti draudžiama

Slidinėti trasose draudžiama iki vasario 14 dienos imtinai. Dėl dabartinio draudimo, kalnų geležinkeliai ir slidininkų keltuvai liks uždaryti. 2021 m. sausio 27 d. Bavarijos administracinis teismas panaikino 15 km taisyklę, kuri buvo apribojusi keliones visoje Vokietijoje iki minimumo. Atsižvelgiant į tai, vėl galimos dienos kelionės po lygumų slidinėjimo trasas. Pažymėtina, kad Vokietija turi nustatytus reikalavimus užsieniečiams iš rizikos zonų, tokių kaip Lietuva. Atvykimo į Vokietiją taisyklės yra beveik tokios pačios, kaip Austrijoje (skaitmeninė registracija; ne senesnis, kaip 48 val. neigiamas testas, privalomas 10 dienų karantinas, kuris gali būti sutrumpintas ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną pasidarius COVID-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą).

Prancūzija: keltuvų atidarymas atšauktas

Atvykus į Prancūziją, būtina pateikti neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki kelionės, rezultatą ir praleidus savaitę karantine vėl atlikti pakartotinį testą. Nuo 18.00 iki 06.00 val. Prancūzijoje taikoma komendanto valanda. Slidinėjimo turistams leidžiama keliauti į Prancūzijos Alpes, tačiau vasario 1 d. paskelbtas galimas keltuvų atidarymas atšauktas ir keltuvai lieka uždari.

Liuksemburgas: jokių apribojimų, bet ir nedaug pasiūlymų

Liuksemburge šiuo metu nėra jokių kelionių apribojimų ar įpareigojimų dėl karantino, tačiau be kelių lygumų slidinėjimo trasų Öslinge, šalyje daugiau nėra slidinėjimo galimybių.

Ką daryti su neišnaudotu slidinėjimo pasu ar abonementu?

Daugelyje Europos šalių slidinėjimo sezonas turėjo baigtis praėjusių metų pradžioje, todėl slidininkai negalėjo pilnai pasinaudoti savo sezono abonementu ar bilietu.

Šiuo atveju už nepanaudotą laiką vartotojams rekomenduojama reikalauti proporcingo pinigų grąžinimo iš slidinėjimo kurorto paslaugų teikėjo. Geriausia į paslaugų teikėją kreiptis elektroniniu paštu, taip, kilus ginčui, turėsite įrodymą dėl kreipimosi. Kai kurie paslaugų teikėjai grąžina bent dalį pinigų arba suteikia kreditą tai sumai, kurį galima panaudoti įsigyjant bilietą/abonementą naujam sezonui.

Prieš perkant naujus abonementus ar bilietus, varotojams patariame pasidomėti bendrosiomis taisyklėmis ir nuostatomis. Kai kurie paslaugų teikėjai nurodo, kad sezono trukmė nėra garantuota. Pastaruoju metu daugelis keltuvų operatorių į savo bendrąsias taisykles ir sąlygas įtraukė išlygas dėl koronaviruso.

Tais atvejais, kai slidinėjimo kurortas yra atviras, tačiau vartotojams neleidžiama įvažiuoti į šalį, gali būti sudėtinga apginti savo interesus, kadangi tokiu atveju laikoma, kad paslaugų teikėjas įvykdė savo dalį sutartyje numatytų įsipareigojimų (keltuvai, trasos ir kt.). Tokiais atvejais tikimybė susigrąžinti pinigus yra labai nedidelė.

Europos vartotojų centras Lietuvoje veikia nuo 2005 m. Jis priklauso Europos vartotojų centrų bendradarbiavimo tinklui (ECC-Net), kuris jungia centrus, įsikūrusius 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje. Centro misija – padėti spręsti problemas, kilusias Lietuvos vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Europos Sąjungos valstybėse narėse, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje bei šių valstybių vartotojams, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą Lietuvoje. Centro paslaugos vartotojams – nemokamos.

Daugiau informacijos Europos vartotojų centro Lietuvoje svetainėje www.ecc.lt

Šis pranešimas buvo finansuojamas Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020).

Šio spaudos pranešimo turinys atspindi tik autoriaus poziciją bei yra jo atsakomybė; tai negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir/ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-03-25 08:01:07

Vertingi patarimai keliaujantiems į Dubajų

Ne taip seniai Jungtiniai Arabų Emyratai atsirado tų žmonių, kurie mėgsta keliauti, svajonių šalių sąrašuose. Per kelis dešimtmečius Vidurio Rytų šalis davė pasauliui ne vieną, o dvi prabangiausias atostogų vietas.
       2021-03-09 18:05:37

Atvykimas į Lietuvą. Kas keičiasi nuo kovo 10 d.?

Nuo kovo 10 d. visiems asmenis, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą.
       2021-02-08 10:23:27

Nuo pirmadienio keliautojams – naujos procedūros, raginama pasiruošti

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo pirmadienio oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.
Daugiau naujų naujienų
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1235

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1235. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1052

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1052. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
       2021-04-29 10:25:28

Saldus IT specialistų gyvenimas: 10 pasiūlymų per dieną ir vilionės

Nors jau bene 15 metų informacinių technologijų sritis yra laikoma populiariausia ir perspektyviausia sfera karjerai, Lietuvoje susiduriama su nuolatiniu šių specialistų trūkumu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.