Naujienos

Valentino diena kitaip: 7 būdai originaliai ir saugiai pasveikinti

2021-02-12 10:44:06

Šalyje tęsiantis karantinui, o už lango siaučiant žiemai, atkeliauja žmonių širdis sušildanti Valentino diena. Dėl karantino daugelis su antrosiomis pusėmis namuose praleidžiame ištisą parą, tačiau juk mylimų, brangių žmonių yra ir daugiau: nuo tėvų, senelių, iki draugų ar vienišų kaimynų.

Žinoma, nesiūlome pas juos vykti – nustebinti jums brangius žmones padės technologijos.

„Dabar įvairias šventes ir progas minime kitaip, ne išimtis bus ir Valentino diena. Net jei gyvai pasveikinti jums brangių žmonių negalite, tai nereiškia, kad šventės nebus – ją kuriame kiekvienas, o pasitelkę technologijas ir šiek tiek fantazijos kiekvienas galime kokybiškai praleisti laiką, pasisemti geros energijos ir teigiamų emocijų“, – sako „Telia“ Komercijos ir paslaugų vadovė Elina Dapkevičienė.

Nudžiuginti artimą visada galite ir paprasčiausiu balso ar vaizdo skambučiu, tačiau yra kur kas įdomesnių bei smagesnių būdų nustebinti ir pasveikinti. Kviečiame pasisemti idėjų, ką netikėto ir turiningo galite nuveikti ar padovanoti per Valentino dieną karantine:

1. Surenkite protmūšį. Darbo teks įdėti, bet šios pramogos privalumas yra lankstumas: protmūšį galite sukurti tiek vienam žmogui (pavyzdžiui, klausimai apie jus), tiek šeimos nariams ar draugų kompanijai. Tam skirtų internetinių platformų yra ne viena, populiariausios – „Kahoot!“, „Quizlet“. Tai žaidimų ir mokymosi platformos, leidžiančios lengvai kurti, dalintis bei žaisti mokomuosius žaidimus naudojant interaktyvius įrankius. Jums tereikės sugalvoti klausimus ir atsakymus, suvesti juos į vieną iš šių programų, paskambinti artimiesiems per „Zoom“ ar kitą vaizdo pokalbių programą ir pradėti protų kovas.

2. Pakvieskite į filmų vakarą. Filmus, serialus ir TV laidas galite žiūrėti kartu, net jei esate atskirai. Pavyzdžiui, tam galite naudoti naršyklės įskiepį „Teleparty“ (buvęs „Netflix party“), kuris leidžia vienu metu kalbėtis ir žiūrėti prenumeruojamų platformų HBO, „Hulu“, „Disney“ ir „Netflix“ turinį su artimais žmonėmis internete. Kita alternatyva – „Plex“, kurioje galima žiūrėti filmus ir TV laidas, turinį grupuoti ir sukurtomis grupėmis dalintis su kitais žmonėmis programoje ar elektroniniu paštu.

3. Sužinokite ir išmokite. Išmokti naujų dalykų visada naudinga – ir gali būti smagu! Internete apstu įvairiausių kursų (kepimo, piešimo, fotografijos ir t.t.), belieka išsirinkti. Kursus galite ne tik dovanoti sau, draugams ar šeimai, bet ir žiūrėti juos visi kartu. Tiesa, tiesioginiai kursai būtent sekmadienį jau gali būti išgraibstyti, tad gali tekti paieškoti video pamokų. Arba nukelti staigmeną vėlesniam laikui.

4. Žaiskite. Net jei nesate kompiuterinių žaidimų mėgėjai, internete galite rasti nesudėtingų ir smagių žaidimų, tinkančių įvairiausio amžiaus žmonėms. Pavyzdžiui, galite išbandyti piešimo sugebėjimus žaisdami „Drawasaurus“. Pagrindinė žaidimo idėja – nupiešti jums pateiktą žodį, o kiti žaidėjai turi jį atspėti. Šį žaidimą galite žaisti tiek su šeima, tiek su draugais, be to, jis pritaikytas ir kompiuteriams, ir mobiliesiems įrenginiams. Belieka tik pasitelkti fantaziją!

5. Vakaro karaokė. Jei maudydamiesi duše rengiate autorinius koncertus be klausytojų, tuomet jus gali sudominti karaokė internetu su draugais ar artimaisiais. Karaokė įrašų galite rasti tiesiog „YouTube“, o pačiam vakarėliui tinka tos pačios vaizdo pokalbių programos – „Zoom“, „Teams“, „Messenger“ ir kitos. Dainuokite dainas apie meilę, gyvenimą ir kitus gražius dalykus, sugalvokite balsavimo sistemą ir išrinkite vakaro nugalėtoją. Nepamirškite išsaugoti pokalbio įrašo, kad grįžę į normalų gyvenimo ritmą galėtumėte kartu jį peržiūrėti ir pasikrauti gerų emocijų.

6. Prezentacijos – ne tik darbui. Norite pasidalinti smagiomis istorijomis, prisiminimais, o gal pažerti patarimų? Sukurkite „PowerPoint“ prezentaciją pasirinkta tema! Klodai neišsemiami: „100 priežasčių, kodėl tu man rūpi“, „Linksmiausios vaikystės istorijos“, „Smagūs prisiminimai iš kelionių“, „Mūsų dienos kaip šventė“... Prezentaciją kur kas smagiau žiūrėti ir aptarti kartu, vaizdo pokalbio metu, tačiau jei pašnekovas ar pašnekovai tam neturi laiko, galite ją tiesiog nusiųsti kaip dovaną, kad peržiūrėtų jiems patogiu metu.

7. Dovanokite atsiminimus. Kadangi sekmadienį keistis spalvingais atvirukais susitikus akis į akį galimybės nebus, puiki alternatyva gali būti virtualus nuotraukų koliažas ar video sveikinimas. Tam skirtų nuotraukų, vaizdo įrašų redagavimo programėlių pasirinkimas itin platus: „Vidstitch“, „PicCollage“, „Kapwing“... Meno kūrinius iš nuotraukų ir paveiksliukų galite atsispausdinti ir įrėminti, o vaizdo įrašus – išsisaugoti ir pasilikti atminčiai.

Tai tik keli būdai pasveikinti brangius žmones. Eksperimentuokite, derinkite ir junkite veiklas tarpusavyje, svarbiausia – neužmirškite žmonių, kurie galbūt šią Valentino dieną sutiks vieni.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-18 20:08:48

Populiarėjančios bepilotės skraidyklės kelia naujų iššūkių

Dronai jau nėra naujiena, tačiau spartus technologijų vystymasis augina bepiločių orlaivių prieinamumą tiek karo pramonėje ir komerciniame sektoriuje, tiek laisvalaikiui bei pramogoms.
       2021-05-18 20:04:29

LG Lietuvoje pristato naujus „NanoCell“ televizorius

„LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato 2021 metų „NanoCell“ televizorius. Jie ypač išsiskiria aiškiomis, tiksliomis spalvomis, dėl kurių vaizdas yra ryškesnis, realistiškesnis, o rodomas turinys tiesiog atgyja.
       2021-05-18 19:56:09

Galingiausias autotransformatorius atgabentas iki „LitPol Link“ jungties

Antradienį ryte į prie Alytaus esančią „LitPol Link“ keitiklių stotį sėkmingai atgabentas ir iškrautas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių įrenginių, reikalingas užbaigti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimo projektą.
       2021-05-18 13:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 685

Atlikus 18354 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 685. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-18 13:25:44

Priklausomybė nuo skaitmeninio gyvenimo: kaip išmokti atsijungti?

Ar pastebite, kiek laiko praleidžiate internete? Tyrimai rodo, kad prasidėjus pasaulinei pandemijai, šis laikas stipriai išaugo. Ne tik dirbame iš namų, tačiau ir pramogaujame, bendraujame internetu.
       2021-05-18 13:20:46

Per trisdešimt metų sukūrėme mobingo valstybę

Daug skeletų kabo lietuvių spintose, bet vienas apsivilko juodą lietpaltį, iš senelio pašiūrės pavogė senai begaląstą dalgį ir išėjo rinkti aukų valstybės abejingumo aukurui.
       2021-05-17 16:40:18

Autotransformatorius atplukdytas Nemunu

Šiandien krovininėje Marvelės prieplaukoje Kaune iškrautas iš Klaipėdos jūrų uosto Nemunu atplukdytas autotransformatorius (164 tonos), skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.
       2021-05-17 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 504

Atlikus 5594 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 504. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-16 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 740

Atlikus 11892 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 740. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-15 20:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1141

Atlikus 19715 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1141. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-14 16:10:01

Vyrai dažniau renkasi pomidorų, o moterys – saldžių vaisių sultis

Sultis Lietuvoje mėgsta ir maži, ir dideli – šalyje kasmet išgeriama virš 40 mln. litrų įvairių sulčių, nektarų ir sulčių gėrimų. Visgi, mėgstamiausios sultys skiriasi – tai priklauso nuo vartotojų amžiaus, lyties ir net išsilavinimo.
       2021-05-14 16:04:41

ESO testuoja pirmąjį Lietuvoje reaktyvios galios moduliatorių

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kartu su „Ignitis grupė“ įsteigtu Inovacijų centru testuoja naujas įtampos reguliavimo technologijas, kurios leistų elektros skirstomųjų tinklų įtampą valdyti lanksčiai.
       2021-05-14 12:14:21

Du nuodai jūsų širdžiai – cukrus ir druska

„Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta pasirūpinti savo širdies ir inkstų sveikata, todėl paūmėjo šių organų ligos, padidėjo kraujospūdis. Gegužę farmacininkai skatina skirti daugiau dėmesio širdžiai.
       2021-05-14 12:10:03

Aktualu abiturientams: stojimai į aukštąsias mokyklas – ką šiemet būtina žinoti?

Birželio 1 d. prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas. „Kasmet nemažai streso abiturientams kelia ne tik egzaminai, bet ir pats stojimo į aukštąsias mokyklas procesas.
       2021-05-14 12:03:31

Ką daryti, kai skauda galvą: kaip gydytis ir netapti priklausomu?

Kaip numalšinti galvos skausmą – tai klausimas, kurį vaistininkai kasdien išgirsta bent kelis kartus. Jų teigimu, galvos skausmas yra antras pagal dažnumą žmones kankinantis susirgimas po peršalimo ligų.
       2021-05-14 11:59:58

V. Lašas: medicina nebegalės apsieiti be matematikų ir IT specialistų

Kuriant skiepus ir naujus vaistus, vis geriau pažįstant žmogaus genomą ir analizuojant neurosignalus, medicina nebegalės apsieiti be matematikos ir informacinių technologijų (IT) specialistų.
       2021-05-14 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1125

Atlikus 25180 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1125. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 13:05:34

Saugūs namuose: 5 žingsniai, kaip išvengti kibernetinės atakos

Pasaulyje kas 30 sekundžių įvyksta kibernetinė ataka ir 95 proc. jų pasitaiko dėl neatsargaus žmogaus elgesio. Paspausta provokuojanti antraštė, užsilikę gamykliniai parametrai ar atidarytas nesaugus draugo laiškas – kviečiame programišių užsukti vidun!
       2021-05-13 10:31:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1136

Atlikus 21832 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1136. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-13 10:06:22

5 mitai apie žuvų taukus

Žuvų taukai – omega-3 – žinomi ne vieną šimtmetį. O per ilgą produkto istoriją kilo ne vienas mitas, kuris yra gajus iki šių dienų. Žuvų taukai nuo seno žinomi kaip sveikatos šaltinis. O jeigu tuo abejojate, greičiausiai įtikėjote kokiu nors mitu.
       2021-05-12 21:57:00

Neišnaudotas potencialas: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų neturi interneto svetainės

Nepaisant to, jog internetinės svetainės vis dar išlieka bene populiariausia vieta ieškoti informacijos, absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų asmeninio interneto puslapio neturi, rodo „Interneto vizijos“ iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.
       2021-05-12 21:15:40

Atidėliojimas – kaip jį įveikti?

Naują mokslo metų semestrą studentai dažnai pradeda išsikeldami sau naujus akademinius tikslus, pvz., „padidinti savo bendrą pažymių vidurkį“, „skirti daugiau laiko namų darbams“ ar apskritai tikėdamiesi, jog naują semestrą viskas vyks daug geriau – „daugiau mokysiuosi“, „skaitysiu papildomą literatūrą“ ir pan.
       2021-05-12 21:06:10

Šios vasaros makiažo tendencijos – 3 taisyklės, kurias privalote žinoti

Temperatūra už lango pagaliau peržengė dvidešimties laipsnių ribą, o tai reiškia tik viena – saulėtos vasaros dienos ir atostogos jau visai ne už kalnų. Virtualius susitikimus prie kompiuterio ekrano vis dažniau keis gyvi pasimatymai, todėl progų pasipuošti ir pasidažyti – tik daugės.
       2021-05-12 21:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1230

Atlikus 23900 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1230. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.