Naujienos

Ruošiamės sodo darbų sezonui: daržo ir sodo patarimai kiekvienam

2021-02-15 09:58:58

Nors už lango – pusnys sniego, o pavasariu dar nekvepia, tikri daržo ir sodo entuziastai puikiai žino, kad tai – puikus metas pradėti pirmuosius darbus. Kaip jau įprasta, artėjant pavasariui prekybos tinklo „Lidl“ asortimentas pasipildo sodo ir daržo prekėmis, sėklomis ir trąšomis, o nuo vasario 15 d. pasirodo ir „Lidl“ sodo bei daržo prekių katalogas.

Šiemet katalogo veidu tapo ir jame patarimais dalijasi užkietėjusi daržininkė, „Lidl“ socialinių tinklų ambasadorė Solveiga Pranckūnė, „Instagram“ platformoje geriau žinoma „My cozy garden Lietuva“ vardu.

Kone kiekvieną savaitę nuo vasario iki vasaros pradžios „Lidl“ pirkėjų laukia vis nauji pasiūlymai, o juos lydinčiame „Lidl“ sodo kataloge ieškoti bus galima ne tik įkvėpimo sodininkystės ar daržininkystės kelio pradžiai, bet ir naudingų patarimų, nustebinsiančių net ir patyrusius auginimo žinovus, sako „Lidl Lietuva“ pardavimų skatinimo departamento vadovo Linas Baltušis.

„Iki pat vasaros pradžios „Lidl“ pirkėjai galės įsigyti „Grandiol“ trašų, skirtų gėlėms, daržovėms ir kitiems augalams, įvairių daržovių ar prieskoninių žolelių sėklų, komposto aktyvatoriaus bei gėlių svogūnėlių sėklų, gumbų. Na, o nuo vasario 22 d. asortimente pasirodys vis nauji „Parkside“ ir „Florabest“ pasiūlymai, padėsiantys užtikrinti, kad sodininkystės darbai vyktų sklandžiai. Smulkūs sodo ir daržo įrankiai, daigyklų rinkiniai, akumuliatorinės vejapjovės, šiltnamiai, komposto dėžė, aukšto slėgio valytuvas – tai tik nedidelė dalis to, ką bus galima rasti šiemet. Su visu asortimentu susipažinti kviečiame jau dabar – šiuos ir kitus pasiūlymus, kartu su „Lidl“ socialinių tinklų ambasadorės S. Pranckūnės patarimais, galima rasti „Lidl“ sodo kataloge – įprastoje fizinėje arba interaktyvioje elektroninėje versijoje. Tikimės, kad šis katalogas suteiks skaitytojams noro ir žinių savo sodus, šiltnamius ar net namus paversti dar žalesnėmis erdvėmis.“, – teigia pašnekovas.

Daržininkystė gyvenime atsirado netikėtai

S. Pranckūnė pasakoja, kad sodo ir daržo veikla ji susidomėjo gana netikėtai, tai jai buvo didžiulė staigmena. Anot pašnekovės, prieš šešerius metus ji, kartu su vyru, nusprendė įsigyti kaimo sodybą, kurioje rado nedidelį šiltnamį, įkvėpusį pasimatuoti daržininkės prijuostę.

„Pradėjusi laisvalaikiu daržininkauti, pajutau, kad čia norisi praleisti vis daugiau laiko, tad nusprendėme ūkiniame pastate įsirengti kambarėlį. Remontui pasirinkome buvusios vištidės patalpas, o rekonstruodami ją, galiausiai panorome transformuoti ir kitas ūkinio pastato patalpas. Namus įsirengėme minimaliais kaštais, o namelio plotas – vos 37 kv. m., tačiau geresnės vietos gyventi dabar – nebeįsivaizduoju. Džiaugiuosi, kad įgyvendinome staiga šovusią ir galbūt beprotišką idėją“, – sako daržininkė.

Eksperimentuoja ir su egzotiškomis daržovėmis

S. Pranckūnės teigimu, šiandien daržininkystė yra tapusi bene didžiausiu jos hobiu, kurią ji laiko savotiška meditacija. Ji augina pačias įvairiausias daržoves ir žoleles, tačiau pašnekovės daržo karalius – pomidoras.

„Kasmet išbandau vis kitas veisles, sodinu kuo egzotiškiau atrodančius pomidorus – dryžuotus, violetinius, žalius ar rožinius. Taip pat mėgstu Lietuvoje rečiau auginamus žalumynus, daržoves ir nuolat stengiuosi atrasti kažką naujo. Pernai auginau japonišką petražolę „mitsuba“, įvairias japoniškas garstyčias, o šiemet auginsiu etiopinius baklažanus“, – sako „Instagram“ puslapio „My cozy garden Lietuva“ kūrėja.

Spėjo susidaryti pirkinių planą

S. Pranckūnė pratęsia, kad ji daugybę sodo ir daržo prekių randa prekybos tinkle „Lidl“ – nuo sėklų iki daržo kultivatoriaus, nuo daigyklos iki komposto dėžės: „Jau kelintą sezoną esu itin patenkinta „Lidl“ įsigytomis daigyklomis, kurias išsitraukiu dar sausio mėnesį. Taip pat džiaugiuosi inspektu, kuris šiemet leis dar anksčiau nei lauke nuimti ridikėlių ir salotų derlius. Žinoma, nepamirštu ir sėklų, kurių derlius mane džiugina dar nuo tada, kai prieš prekybos tinklo startą Lietuvoje, „Lidl“ sėklų mama parveždavo iš Vokietijos.“

Pašnekovės teigimu, ji kai kuriuos šiųmečio „Lidl“ sodo katalogo pasiūlymus spėjo nusižiūrėti iš anksto: „Kadangi turėjau galimybę į katalogą užmesti akį kiek anksčiau nei kiti pirkėjai, su vyru jau susidarėme planą, ką ir kuriais mėnesiais norėtume įsigyti. Tikiuosi, kad ir šalies gyventojai nustebins savo sodą, daržą ar palangę neužilgo sužydėsiančia augmenija.“

Vasario viduryje veiklos darže iki kaklo

Daržininkės teigimu, vasario vidurys daržo gyvenime yra ypatingas, nes šiuo metu galima nuveikti ne vieną ir ne du svarbius darbus, pavyzdžiui, atlikti sėklų inventorizaciją ir įsigyti trūkstamų, pasiruošti daigyklas ar susidaryti daržo planą.

„Vasario viduryje taip pat jau galima pradėti sėją, ypač, ilgos vegetacijos augalų, tokių kaip baklažanai ar paprikos. Taip pat galima pasisėti ir ankstyvuosius pomidorus, šakninius salierus, svogūnus, porus ir žemuoges bei įvairias gėles. Jei labai ima niežtėti rankas, o šiltnamyje žemės nesukaustęs įšalas, galima pasėti ankstyviausių ir atspariausių žalumynų – špinatų, garžgarsčių, ridikėlių, tačiau aš asmeniškai esu linkusi dar palaukti kiek palankesnių oro sąlygų. Na ir galiausiai, vasario vidurys – palankus metas sode genėti vaismedžiams, balinti jų kamienus ar storesnes šakas“, – sako S. Pranckūnė.

Auginimo džiaugsmas neturėtų virsti priverstiniu darbu

Pašnekovė, kalbėdama apie įkvėpimą užsiimti daržo veikla, pažymi, kad pradedantieji neturėtų užsigriebti per daug, o priešingai – į šią kelionę leistųsi mažais žingsneliais: „Iš pradžių galima pabandyti mažame plotelyje auginti keletą mėgstamiausių daržovių, o ne krūvą egzotinių ir įnoringų, vien dėl to, kad tai gražiai atrodo ir skamba. Daržą su didele augalų įvairove bus sunku prižiūrėti, tai atims daug laiko, tad gali prapulti auginimo, pažinimo džiaugsmas, o procesas virs priverstiniu darbu.“

S. Pranckūnė akcentuoja, kad norint užsiimti daržininkyste, nereikia iškart pirkti šiltnamių ar kurti daržų – derliaus galima sulaukti net ir neturint balkono ar terasos, o savo namuose. Anot jos, pirmiausia reikėtų pabandyti ant savo palangės susidaiginti mikrožalumynų, užsiauginti svogūnų laiškų, o panorus kažko rimtesnio – auginti saldžiąją papriką, agurkus ar pomidorus.

„Turint didesnę erdvę, pavyzdžiui, balkoną, galima sukurti tikrai nemažą augalų įvairovę – be mano jau minėtų augalų, galima auginti baklažanus, lapinius kopūstus, salotas, net braškes ar žemuoges, nepamirškime ir įvairiausių gėlių. Apskritai, tam tereikia didžiulio noro, nes visas mokymasis vyksta savaime, o pažinti šį džiaugsmą gali bet kas, juk, kaip mėgstu sakyti, ne šventieji puodus lipdo“, – teigia „Instagram“ puslapio „My cozy garden Lietuva“ kūrėja.

„Lidl“ sodo katalogą pamatyti galite apsilankę https://www.lidl.lt/leidinys/sodo-prekiu-katalogas-2021

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1235

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1235. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1052

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1052. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
       2021-04-29 10:25:28

Saldus IT specialistų gyvenimas: 10 pasiūlymų per dieną ir vilionės

Nors jau bene 15 metų informacinių technologijų sritis yra laikoma populiariausia ir perspektyviausia sfera karjerai, Lietuvoje susiduriama su nuolatiniu šių specialistų trūkumu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.