Naujienos

Ruošiamės sodo darbų sezonui: daržo ir sodo patarimai kiekvienam

2021-02-15 09:58:58

Nors už lango – pusnys sniego, o pavasariu dar nekvepia, tikri daržo ir sodo entuziastai puikiai žino, kad tai – puikus metas pradėti pirmuosius darbus. Kaip jau įprasta, artėjant pavasariui prekybos tinklo „Lidl“ asortimentas pasipildo sodo ir daržo prekėmis, sėklomis ir trąšomis, o nuo vasario 15 d. pasirodo ir „Lidl“ sodo bei daržo prekių katalogas.

Šiemet katalogo veidu tapo ir jame patarimais dalijasi užkietėjusi daržininkė, „Lidl“ socialinių tinklų ambasadorė Solveiga Pranckūnė, „Instagram“ platformoje geriau žinoma „My cozy garden Lietuva“ vardu.

Kone kiekvieną savaitę nuo vasario iki vasaros pradžios „Lidl“ pirkėjų laukia vis nauji pasiūlymai, o juos lydinčiame „Lidl“ sodo kataloge ieškoti bus galima ne tik įkvėpimo sodininkystės ar daržininkystės kelio pradžiai, bet ir naudingų patarimų, nustebinsiančių net ir patyrusius auginimo žinovus, sako „Lidl Lietuva“ pardavimų skatinimo departamento vadovo Linas Baltušis.

„Iki pat vasaros pradžios „Lidl“ pirkėjai galės įsigyti „Grandiol“ trašų, skirtų gėlėms, daržovėms ir kitiems augalams, įvairių daržovių ar prieskoninių žolelių sėklų, komposto aktyvatoriaus bei gėlių svogūnėlių sėklų, gumbų. Na, o nuo vasario 22 d. asortimente pasirodys vis nauji „Parkside“ ir „Florabest“ pasiūlymai, padėsiantys užtikrinti, kad sodininkystės darbai vyktų sklandžiai. Smulkūs sodo ir daržo įrankiai, daigyklų rinkiniai, akumuliatorinės vejapjovės, šiltnamiai, komposto dėžė, aukšto slėgio valytuvas – tai tik nedidelė dalis to, ką bus galima rasti šiemet. Su visu asortimentu susipažinti kviečiame jau dabar – šiuos ir kitus pasiūlymus, kartu su „Lidl“ socialinių tinklų ambasadorės S. Pranckūnės patarimais, galima rasti „Lidl“ sodo kataloge – įprastoje fizinėje arba interaktyvioje elektroninėje versijoje. Tikimės, kad šis katalogas suteiks skaitytojams noro ir žinių savo sodus, šiltnamius ar net namus paversti dar žalesnėmis erdvėmis.“, – teigia pašnekovas.

Daržininkystė gyvenime atsirado netikėtai

S. Pranckūnė pasakoja, kad sodo ir daržo veikla ji susidomėjo gana netikėtai, tai jai buvo didžiulė staigmena. Anot pašnekovės, prieš šešerius metus ji, kartu su vyru, nusprendė įsigyti kaimo sodybą, kurioje rado nedidelį šiltnamį, įkvėpusį pasimatuoti daržininkės prijuostę.

„Pradėjusi laisvalaikiu daržininkauti, pajutau, kad čia norisi praleisti vis daugiau laiko, tad nusprendėme ūkiniame pastate įsirengti kambarėlį. Remontui pasirinkome buvusios vištidės patalpas, o rekonstruodami ją, galiausiai panorome transformuoti ir kitas ūkinio pastato patalpas. Namus įsirengėme minimaliais kaštais, o namelio plotas – vos 37 kv. m., tačiau geresnės vietos gyventi dabar – nebeįsivaizduoju. Džiaugiuosi, kad įgyvendinome staiga šovusią ir galbūt beprotišką idėją“, – sako daržininkė.

Eksperimentuoja ir su egzotiškomis daržovėmis

S. Pranckūnės teigimu, šiandien daržininkystė yra tapusi bene didžiausiu jos hobiu, kurią ji laiko savotiška meditacija. Ji augina pačias įvairiausias daržoves ir žoleles, tačiau pašnekovės daržo karalius – pomidoras.

„Kasmet išbandau vis kitas veisles, sodinu kuo egzotiškiau atrodančius pomidorus – dryžuotus, violetinius, žalius ar rožinius. Taip pat mėgstu Lietuvoje rečiau auginamus žalumynus, daržoves ir nuolat stengiuosi atrasti kažką naujo. Pernai auginau japonišką petražolę „mitsuba“, įvairias japoniškas garstyčias, o šiemet auginsiu etiopinius baklažanus“, – sako „Instagram“ puslapio „My cozy garden Lietuva“ kūrėja.

Spėjo susidaryti pirkinių planą

S. Pranckūnė pratęsia, kad ji daugybę sodo ir daržo prekių randa prekybos tinkle „Lidl“ – nuo sėklų iki daržo kultivatoriaus, nuo daigyklos iki komposto dėžės: „Jau kelintą sezoną esu itin patenkinta „Lidl“ įsigytomis daigyklomis, kurias išsitraukiu dar sausio mėnesį. Taip pat džiaugiuosi inspektu, kuris šiemet leis dar anksčiau nei lauke nuimti ridikėlių ir salotų derlius. Žinoma, nepamirštu ir sėklų, kurių derlius mane džiugina dar nuo tada, kai prieš prekybos tinklo startą Lietuvoje, „Lidl“ sėklų mama parveždavo iš Vokietijos.“

Pašnekovės teigimu, ji kai kuriuos šiųmečio „Lidl“ sodo katalogo pasiūlymus spėjo nusižiūrėti iš anksto: „Kadangi turėjau galimybę į katalogą užmesti akį kiek anksčiau nei kiti pirkėjai, su vyru jau susidarėme planą, ką ir kuriais mėnesiais norėtume įsigyti. Tikiuosi, kad ir šalies gyventojai nustebins savo sodą, daržą ar palangę neužilgo sužydėsiančia augmenija.“

Vasario viduryje veiklos darže iki kaklo

Daržininkės teigimu, vasario vidurys daržo gyvenime yra ypatingas, nes šiuo metu galima nuveikti ne vieną ir ne du svarbius darbus, pavyzdžiui, atlikti sėklų inventorizaciją ir įsigyti trūkstamų, pasiruošti daigyklas ar susidaryti daržo planą.

„Vasario viduryje taip pat jau galima pradėti sėją, ypač, ilgos vegetacijos augalų, tokių kaip baklažanai ar paprikos. Taip pat galima pasisėti ir ankstyvuosius pomidorus, šakninius salierus, svogūnus, porus ir žemuoges bei įvairias gėles. Jei labai ima niežtėti rankas, o šiltnamyje žemės nesukaustęs įšalas, galima pasėti ankstyviausių ir atspariausių žalumynų – špinatų, garžgarsčių, ridikėlių, tačiau aš asmeniškai esu linkusi dar palaukti kiek palankesnių oro sąlygų. Na ir galiausiai, vasario vidurys – palankus metas sode genėti vaismedžiams, balinti jų kamienus ar storesnes šakas“, – sako S. Pranckūnė.

Auginimo džiaugsmas neturėtų virsti priverstiniu darbu

Pašnekovė, kalbėdama apie įkvėpimą užsiimti daržo veikla, pažymi, kad pradedantieji neturėtų užsigriebti per daug, o priešingai – į šią kelionę leistųsi mažais žingsneliais: „Iš pradžių galima pabandyti mažame plotelyje auginti keletą mėgstamiausių daržovių, o ne krūvą egzotinių ir įnoringų, vien dėl to, kad tai gražiai atrodo ir skamba. Daržą su didele augalų įvairove bus sunku prižiūrėti, tai atims daug laiko, tad gali prapulti auginimo, pažinimo džiaugsmas, o procesas virs priverstiniu darbu.“

S. Pranckūnė akcentuoja, kad norint užsiimti daržininkyste, nereikia iškart pirkti šiltnamių ar kurti daržų – derliaus galima sulaukti net ir neturint balkono ar terasos, o savo namuose. Anot jos, pirmiausia reikėtų pabandyti ant savo palangės susidaiginti mikrožalumynų, užsiauginti svogūnų laiškų, o panorus kažko rimtesnio – auginti saldžiąją papriką, agurkus ar pomidorus.

„Turint didesnę erdvę, pavyzdžiui, balkoną, galima sukurti tikrai nemažą augalų įvairovę – be mano jau minėtų augalų, galima auginti baklažanus, lapinius kopūstus, salotas, net braškes ar žemuoges, nepamirškime ir įvairiausių gėlių. Apskritai, tam tereikia didžiulio noro, nes visas mokymasis vyksta savaime, o pažinti šį džiaugsmą gali bet kas, juk, kaip mėgstu sakyti, ne šventieji puodus lipdo“, – teigia „Instagram“ puslapio „My cozy garden Lietuva“ kūrėja.

„Lidl“ sodo katalogą pamatyti galite apsilankę https://www.lidl.lt/leidinys/sodo-prekiu-katalogas-2021

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.