Naujienos

Mados klyksmai, kurių derėtų išvengti

2016-05-05 20:41:31

Namai – tai vieta, kurioje norime jaustis saugūs. Išeitimi gali tapti išmanieji sprendimai. Visgi tinkamų sistemų pasirinkimas – tai užduotis, į kurią nereikėtų žiūrėti pro pirštus. Nutarus pritaikyti tokius sprendimus ir savo namuose, reikia kruopščiau pasidomėti rinkos siūlomomis galimybėmis.

foto

Įprastos saugumo sistemos pakankamai vienpusiškos

Saugumo problema tikrai niekur nedingo, nes dauguma tracinių sprendimų iki šiol išliko labai vienpusiškais. Tarkim, vagystės arba buitinės avarijos metu suveikus signalizacijai pasiekiamas vienintelis rezultatas – sukeliamas triukšmas ir perduodamas pranešimas atsakingoms institucijoms. Visa tai yra gerai, bet tiesa tokia, kad kol atvyksta gaisrinė ar policija, dažnai jau nebebūna likę ką gelbėti. Tuo tarpu pastate įdiegus išmaniąsias technologijas apsaugos sistemų veikimas tampa nepalyginamai kompleksišekesnis.

„Sakykim, vykstant vagystei suveikė signalizacija. Tuo pačiu perduodamas signalas ir išmaniojo namo sistemai. Taigi be jau anksčiau minėto veikimo, papildomai gali įsijungti viso pastato ir lauko apšvietimas – vagis iš visur kaimynams, kameroms, praeiviams bus matomas kaip ant delno. Apšvietimo sistema gali ir mirksėti – tai tikrai atkreips visų aplinkinių dėmesį. Signalizacijos sireną vagys juk gali neutralizuoti ir panaikinti garsą. Be to, išmani apsaugos sistema gali užblokuoti duris tarp patalpų, taip sulaikant jose vagį“, - dėsto Raimundas Skurdenis išmanius sprendimus namuose diegiančios bendrovės „Jung Vilnius“ vadovas.

Anot jo, pagrindinis išmaniųjų apsaugos sistemų pliusas tas, kad visi jų komponentai veikia išvien, o ne atskirai. „Tarkim, įvykus gaisrui be standartinių funkcijų gali būti aktyvuoti ir balsiniai pranešimai, kurie labai aiškiai instruktuos, kaip evakuotis, ryškiai apšvies tuos kelius, kurie yra saugūs. Tokios priemonės padės išvengti panikos ir leis žmonėms greičiau evakuotis“, – sako specialistas.

Sertifikatai dalinami ne veltui

Jis pripažįsta, kad daugeliui žmonių vis dar šiek tiek trūksta supratimo apie išmaniųjų namų sistemas. Žmonės abejoja jų saugumu, bijo, kad į jas bus galima įsilaužti, perimti valdymą ar net stebėti namuose gyvenančius žmones. R. Skurdenis net nebando slėpti: pasirinkus pačias paprasčiausias ir pigiausias sistemas tikrai susidursite su tam tikromis grėsmėmis. Kita vertus, profesionaliai kuriamos sistemos kaip tik ir gaminamos taip, kad jokių panašių atvejų nepasitaikytų.

„Šiuolaikiniame žmogaus būste yra žymiai labiau pažeidžiamų vietų. Paimkime kaip pavyzdį televizorių. Dabar tai yra nuolatos į tinklą įjungtas pakankamai galingas kompiuteris, kuris turi ir mikrofoną, ir kamerą. Tai yra buitinis įrenginys, į kurį įsilaužti profesionalui nėra sunku. Štai kur tikrasis pavojus. Šiuos išmaniuosius įrenginius galima pirkti parduotuvėje, patys žmonės juos prijungia.Tokių įrenginių mūsų namuose tik daugėja ir milžinišku greičiu daugės toliau. Būtent profesionalų įrengtos išmaniųjų namų sistemos kaip tik ir gali suvaldyti visą tą chaosą. Juk vienas iš joms keliamų reikalavimų ir yra saugumas“, – teigia „Jung Vilnius“ vadovas.

Pašnekovas ragina renkantis išmaniuosius sprendimus neprarasti budrumo. Pastaraisiais metais terminas „išmanieji namai“ itin išpopuliarėjo. Tai ir gerai, ir blogai. Viena vertus, atsirado daugiau besidominčiųjų naujomis galimybėmis. Kita vertus rinką užplūdo gamintojai be patirties, dar tik pradedantys savo veiklą šioje srityje. Tačiau jie visi pakankamai drąsiai pristato savo gaminius kaip „išmaniųjų namų“ sprendimus.

„Visgi tai tik marketinginė sąvoka, kuri nieko nepasako apie tai, kokios konkrečios technologijos naudojamos. Šiandien yra tik dvi didelės grupės gaminių, priskiriamų išmaniųjų namų kategorijai. Vieni skirti profesionalų rinkai, kiti vadinamajai „pasidaryk pats“ rinkai. Profesionalų rinkai skirtos standartus atitinkančios sistemos instaliuojamos apmokytų žmonių, jų kūrimui išleidžiamos labai didelės sumos, nes sistemos privalo tarnauti dešimtmečius. Europoje standartizuota sistema yra KNX protokolu veikiantys gaminiai (apie 4000 sertifikuotų gamintojų) – jie visi testuoti, praėję bandymus, ir gamintojai bei diegėjai garantuoja jų patikimumą“, - dėstė R. Skurdenis.

Svarbūs ir asmeniniai poreikiai

Kaip pastebi „Jung Vilnius“ vadovas, tai, kokius išmaniųjų namų sprendimus geriausia rinktis, priklauso ir nuo kiekvieno žmogaus asmeninių poreikių. Vienam įdomiausias yra valdymas balsu arba naudojant išmaniuosius laikrodžius. Kitam terūpi ekonominis aspektas: kiek išlaidų energijai galima sutaupyti įdiegus sistemą. Abu poreikiai labai skirtingi. Vienu atveju sistema yra labiau žaislas, kitu – realaus gyvenimo poreikis.

„Mes į išmaniuosius namus visų pirma žiūrime per bazinių funkcijų valdymą. Tos funkcijos – tai šildymas, apšvietimas, apsauga. Visa tai yra esminiai dalykai. Kai jie yra valdomi išmaniai ir integruotai, atsiranda ir prasmė pridėti funkcijas, kurios yra labiau efektingos ar įdomios, bet jos realiai didelio efekto nedaro“, - kalbėjo pašnekovas.

Visgi kokie poreikiai bebūtų rinktis derėtų patikimus gamintojus. Juos atskirti galima ne tik pagal sertifikatus, bet ir pagal jų gebėjimą susiderinti tarpusavyje. Net ir po 10 ar po 20 metų įsigijus naujus gaminius juos bus galima lengvai prijungti prie esamos senesnės sistemos. Sistemos, kurios nėra sertifikuotos, ir kurių komponentus gali nusipirkti ir sujungti pats galutinis vartotojas, tokiomis savybėmis niekada nepasižymės. Ypač kvestionuotinas būna ir jų patikimumas.

„Šie produktai yra daugiau mados klyksmas, o jų gyvavimo laikas nėra ilgas. Po metų ar dviejų šios firmos jau leidžia visai naujus gaminius, kurie tuo metu tampa madingais. O tai, kas gaminta prieš dvejus metus, staiga pamirštama. Tad čia yra didžiulė bėda. Atskirų gamintojų gaminiai nesuderinami, reikalauja vis kitos valdymo programos. Dar blogiau, kad nauji gaminiai nelabai suderinami su seniau išleistais. Tad tai gali tapti vienkartiniu pirkiniu. Dabar veikia, bet kas bus po garantinio laikotarpio – jau kliento bėdos. Svarbu, kad įsigydamas sistemą klientas iš karto žinotų, kokio lygio įrangą perką, ir kas jo laukia ateityje“, – pataria R. Skurdenis.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 450 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 450 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.