Naujienos

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

2021-03-03 09:32:40

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.

Dakaro metu dešinysis riešas nukentėjo daugiau nei tikėjausi, todėl jau grįžęs iš Saudi sužinojau, kad turėsiu jį „pagerinimui“ perduoti gydytojui Dariui Jauniškiui. Darius jau yra operavęs mano kairį riešą 2015 metais, po to, kai pusę Dakaro teko įveikti lūžusiu. Tuo pačiu, rekonstrukcijos laukia ir dešinysis petys. Jį tvarkys gydytojas Vytenis Adomaitis. Viską norime nuveikti vienos anestezijos metu, tad medicinos centrai „Northway“ apsiėmė sudėlioti visą šį neprastą projektą nuo tyrimų iki pilnos reabilitacijos. Nuo ateinančios savaitės trims mėnesiams judėjimo ritmas, tikėtina, mažumėlę pasikeis“, – sekmadienį savo socialinio tinklo paskyroje artimiausiais planais dalinosi lenktynininkas, ilgametis Dakaro ralio dalyvis ir rekordininkas Benediktas Vanagas.

Antradienį medicinos centre „Northway“, siekiant išvengti dvigubos anestezijos ir ženkliai sutrumpinti reabilitacinį laikotarpį, Benediktui vienu metu buvo atliktos riešo ir peties atroskopinės operacijos. Buvę kursiokai, o dabar kolegos – plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Jauniškis ir ortopedas traumatologas Vytenis Adomaitis pasakojo, kad tokią operaciją suplanavę atsižvelgdami į lenktynininko užimtumą ir suprasdami, koks svarbus šiuo atveju yra laikas, o taip pat tausodami jo sveikatą.

„Būnant profesionaliu sportininku sudėtinga rasti keletą mėnesių ar daugiau planiniams chirurginiams veiksmams, nes reabilitacija, normalios formos atgavimas ir sugrįžimas į įprastą aktyvią veiklą užtrunka netrumpai. Juokauju, kad Dakaras yra mane išmokęs efektyvumo. Tad vienu šūviu nušauti du zuikius buvo vienas iš tikslų. Dar viena priežastis, nulėmusi tokį sprendimą – galimybė išspręsti dvi problemas naudojant vieną anesteziją“, – prieš operaciją sakė lenktynininkas.

„Kad Benedikto pečiui reikės chirurginės intervencijos, žinojome jau lapkričio mėnesį. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, diagnozuotas peties ankštumas, sąnario artrozė ir kaulinės išaugos. Ankštumo sindromas – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių peties sąnario patologijų, kuriai būdingi riboti rankos judesiai, veriantis skausmas, ypač pasireiškiantis naktį ir neleidžiantis kokybiškai pailsėti. Peties sąnario rekonstrukcija atliekama minimaliai invazyviu artroskopiniu būdu. Artroskopinės operacijos metu visapusiškai apžiūrimas sąnarys ir įvertinama visa peties patologija ir rekonstruojama normali sąnario anatomija“, – pasakojo Vytenis Adomaitis.

Pasak patyrusio peties rekonstrukcijos specialisto, operuojant šiuo metodu, pacientas mažiau traumuojamas, pooperacinis laikotarpis nėra skausmingas, greičiau atsistato sąnarių funkcijos. Po operacijos atlikus specializuotą reabilitacinę programą, išnyksta skausmas, grįžta judesių amplitudė ir rankos jėga. Apie 6 savaites pacientams reikia nešioti rankos įtvarą. Tikslų imobilizacijos laiką ir reabilitacijos rėžimą nustato operuojantis chirurgas. Pacientams leidžiama sportuoti arba grįžti į kitą aktyvią veiklą maždaug po 3 mėnesių.

Paklaustas, kodėl atidėliojo įsisenėjusios problemos sprendimą, B. Vanagas, sakė, kad atlikti operaciją ir kokybiškai reabilituotis anksčiau nebuvo įmanoma dėl artėjančio Dakaro. O sugrįžus paūmėjo ir riešo skausmai.

„Su gydytoju Dariumi Jauniškiu susipažinau po 2015-ųjų Dakaro, kai teko savaitę lenktyniauti lūžusiu riešu. Dar man būnant Pietų Amerikoje, jau dėliojome planą, kas vyks sugrįžus į Lietuvą. Tuomet Darius man buvo rekomenduotas kaip vienas geriausių savo srities profesionalų. Dabar, praėjus jau penkeriems metams po įvykio, galiu tai patvirtinti, todėl net neabejojau į ką kreiptis dėl kito riešo skausmų“, – pasakojo B. Vanagas.

„Iš savo patirties žinau, kad „dakariečiai“ nepaprastai kantrūs skausmams. Jei Dakaro dalyvis kreipiasi ir sako, kad skauda, reiškia, jam tikrai labai skauda ir, greičiausiai, nutikę kažkas rimto. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą (MRT), buvo įtartas riešo raiščių plyšimas, kuris galėjo būti ir kažkada anksčiau įvykusios traumos pasekmė. Plyšus riešo raiščiui – sutrinka riešo sąnario funkcija, judesiai tampa skausmingi, mažėja sąnario judesių amplitudė, atsiranda riešo nestabilumas. Diagnozuoti tokį plyšimą nėra lengva. MRT tyrimas dažnai būna tik papildoma priemonė. Tiksli patologija nustatoma ir reikalingas gydymas atliekamas riešo artroskopijos metu, todėl ji ypač svarbi šiuolaikiškai nustatant ir gydant riešo sąnario raiščių pakenkimus“, – patirtimi dalinosi D. Jauniškis.

„Ranka ta pati, abi reikalingos operacijos minimaliai invazyvios, jos nėra labai skausmingos, todėl, kai Benediktas paklausė, ar galėtų dvi operacijas atlikti kartu, nusprendėme, kad tai tikrai įmanoma“, – pasakojo Darius Jauniškis.

„Kai gyvenimo tempas toks, jog žmogui sunku susiplanuoti ir vieną operaciją, simultaninė operacija, kai vienu metu operuojamos kelios vietos, neabejotinai geras pasirinkimas“, – kolegai pritarė Vytenis Adomaitis.

Medicinos centro „Northway“ specialistų teigimu, operacijos vyko taip, kaip planuota. Peties sąnario dekompresijos operacijos metu lenktynininkui buvo padidintas sąnarinis tarpas, pašalintos kaulinės išaugos ir randiniai audiniai. Riešo artroskopijos metu išryškėjo stiprus riešo nestabilumas, pasitvirtino, kad plyšę du raiščiai, tad jie buvo atstatyti, o sąnarys pilnai stabilizuotas. Pasak operavusių chirurgų, tokiam aktyviam žmogui kaip B. Vanagas, abi operacijos buvo neabejotinai reikalingos, kad jis galėtų džiaugtis kokybišku, netemdomu skausmų, gyvenimu.

Dabar laukia rankos imobilizacija, po to – reabilitacinis laikotarpis, kurio metu reikės atstatyti sąnarių judesius, sustiprinti raumenis.

Benediktas Vanagas po operacijos jaučiasi gerai, džiaugiasi sėkmingai pavykusiomis operacijomis ir, nepaisant to, kad kelis mėnesius teks praleisti be aktyvaus sporto, optimistiškai nusiteikęs laukia ženklaus sveikatos būklės pagerėjimo ir sugrįžimo į aktyvią veiklą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 08:29:05

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?

Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu.
       2021-04-15 08:23:39

Skaitmenizacija: kaip tai realizuoti?

Dar prieš prasidedant pandemijai Europos Sąjunga (ES) išreiškė siekį tapti pasaulinės skaitmeninės ekonomikos pavyzdžiu ir dalį savo išteklių nukreipė į šio prioriteto įgyvendinimą.
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.