Naujienos

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

2021-03-03 09:32:40

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.

Dakaro metu dešinysis riešas nukentėjo daugiau nei tikėjausi, todėl jau grįžęs iš Saudi sužinojau, kad turėsiu jį „pagerinimui“ perduoti gydytojui Dariui Jauniškiui. Darius jau yra operavęs mano kairį riešą 2015 metais, po to, kai pusę Dakaro teko įveikti lūžusiu. Tuo pačiu, rekonstrukcijos laukia ir dešinysis petys. Jį tvarkys gydytojas Vytenis Adomaitis. Viską norime nuveikti vienos anestezijos metu, tad medicinos centrai „Northway“ apsiėmė sudėlioti visą šį neprastą projektą nuo tyrimų iki pilnos reabilitacijos. Nuo ateinančios savaitės trims mėnesiams judėjimo ritmas, tikėtina, mažumėlę pasikeis“, – sekmadienį savo socialinio tinklo paskyroje artimiausiais planais dalinosi lenktynininkas, ilgametis Dakaro ralio dalyvis ir rekordininkas Benediktas Vanagas.

Antradienį medicinos centre „Northway“, siekiant išvengti dvigubos anestezijos ir ženkliai sutrumpinti reabilitacinį laikotarpį, Benediktui vienu metu buvo atliktos riešo ir peties atroskopinės operacijos. Buvę kursiokai, o dabar kolegos – plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Jauniškis ir ortopedas traumatologas Vytenis Adomaitis pasakojo, kad tokią operaciją suplanavę atsižvelgdami į lenktynininko užimtumą ir suprasdami, koks svarbus šiuo atveju yra laikas, o taip pat tausodami jo sveikatą.

„Būnant profesionaliu sportininku sudėtinga rasti keletą mėnesių ar daugiau planiniams chirurginiams veiksmams, nes reabilitacija, normalios formos atgavimas ir sugrįžimas į įprastą aktyvią veiklą užtrunka netrumpai. Juokauju, kad Dakaras yra mane išmokęs efektyvumo. Tad vienu šūviu nušauti du zuikius buvo vienas iš tikslų. Dar viena priežastis, nulėmusi tokį sprendimą – galimybė išspręsti dvi problemas naudojant vieną anesteziją“, – prieš operaciją sakė lenktynininkas.

„Kad Benedikto pečiui reikės chirurginės intervencijos, žinojome jau lapkričio mėnesį. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, diagnozuotas peties ankštumas, sąnario artrozė ir kaulinės išaugos. Ankštumo sindromas – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių peties sąnario patologijų, kuriai būdingi riboti rankos judesiai, veriantis skausmas, ypač pasireiškiantis naktį ir neleidžiantis kokybiškai pailsėti. Peties sąnario rekonstrukcija atliekama minimaliai invazyviu artroskopiniu būdu. Artroskopinės operacijos metu visapusiškai apžiūrimas sąnarys ir įvertinama visa peties patologija ir rekonstruojama normali sąnario anatomija“, – pasakojo Vytenis Adomaitis.

Pasak patyrusio peties rekonstrukcijos specialisto, operuojant šiuo metodu, pacientas mažiau traumuojamas, pooperacinis laikotarpis nėra skausmingas, greičiau atsistato sąnarių funkcijos. Po operacijos atlikus specializuotą reabilitacinę programą, išnyksta skausmas, grįžta judesių amplitudė ir rankos jėga. Apie 6 savaites pacientams reikia nešioti rankos įtvarą. Tikslų imobilizacijos laiką ir reabilitacijos rėžimą nustato operuojantis chirurgas. Pacientams leidžiama sportuoti arba grįžti į kitą aktyvią veiklą maždaug po 3 mėnesių.

Paklaustas, kodėl atidėliojo įsisenėjusios problemos sprendimą, B. Vanagas, sakė, kad atlikti operaciją ir kokybiškai reabilituotis anksčiau nebuvo įmanoma dėl artėjančio Dakaro. O sugrįžus paūmėjo ir riešo skausmai.

„Su gydytoju Dariumi Jauniškiu susipažinau po 2015-ųjų Dakaro, kai teko savaitę lenktyniauti lūžusiu riešu. Dar man būnant Pietų Amerikoje, jau dėliojome planą, kas vyks sugrįžus į Lietuvą. Tuomet Darius man buvo rekomenduotas kaip vienas geriausių savo srities profesionalų. Dabar, praėjus jau penkeriems metams po įvykio, galiu tai patvirtinti, todėl net neabejojau į ką kreiptis dėl kito riešo skausmų“, – pasakojo B. Vanagas.

„Iš savo patirties žinau, kad „dakariečiai“ nepaprastai kantrūs skausmams. Jei Dakaro dalyvis kreipiasi ir sako, kad skauda, reiškia, jam tikrai labai skauda ir, greičiausiai, nutikę kažkas rimto. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą (MRT), buvo įtartas riešo raiščių plyšimas, kuris galėjo būti ir kažkada anksčiau įvykusios traumos pasekmė. Plyšus riešo raiščiui – sutrinka riešo sąnario funkcija, judesiai tampa skausmingi, mažėja sąnario judesių amplitudė, atsiranda riešo nestabilumas. Diagnozuoti tokį plyšimą nėra lengva. MRT tyrimas dažnai būna tik papildoma priemonė. Tiksli patologija nustatoma ir reikalingas gydymas atliekamas riešo artroskopijos metu, todėl ji ypač svarbi šiuolaikiškai nustatant ir gydant riešo sąnario raiščių pakenkimus“, – patirtimi dalinosi D. Jauniškis.

„Ranka ta pati, abi reikalingos operacijos minimaliai invazyvios, jos nėra labai skausmingos, todėl, kai Benediktas paklausė, ar galėtų dvi operacijas atlikti kartu, nusprendėme, kad tai tikrai įmanoma“, – pasakojo Darius Jauniškis.

„Kai gyvenimo tempas toks, jog žmogui sunku susiplanuoti ir vieną operaciją, simultaninė operacija, kai vienu metu operuojamos kelios vietos, neabejotinai geras pasirinkimas“, – kolegai pritarė Vytenis Adomaitis.

Medicinos centro „Northway“ specialistų teigimu, operacijos vyko taip, kaip planuota. Peties sąnario dekompresijos operacijos metu lenktynininkui buvo padidintas sąnarinis tarpas, pašalintos kaulinės išaugos ir randiniai audiniai. Riešo artroskopijos metu išryškėjo stiprus riešo nestabilumas, pasitvirtino, kad plyšę du raiščiai, tad jie buvo atstatyti, o sąnarys pilnai stabilizuotas. Pasak operavusių chirurgų, tokiam aktyviam žmogui kaip B. Vanagas, abi operacijos buvo neabejotinai reikalingos, kad jis galėtų džiaugtis kokybišku, netemdomu skausmų, gyvenimu.

Dabar laukia rankos imobilizacija, po to – reabilitacinis laikotarpis, kurio metu reikės atstatyti sąnarių judesius, sustiprinti raumenis.

Benediktas Vanagas po operacijos jaučiasi gerai, džiaugiasi sėkmingai pavykusiomis operacijomis ir, nepaisant to, kad kelis mėnesius teks praleisti be aktyvaus sporto, optimistiškai nusiteikęs laukia ženklaus sveikatos būklės pagerėjimo ir sugrįžimo į aktyvią veiklą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.