Naujienos

Nešiojamo kompiuterio „Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ apžvalga

2016-05-06 21:29:21

Žaidimas skirti nešiojami kompiuteriai – vienas tų įrenginių segmentų, kurie vystosi labai aktyviai. Daug gamintojų šiai kompiuterių kategorijai skiria vis daugiau dėmesio. Potencialiems šių įrenginių pirkėjams nuo to tik geriau, nes asortimentas dideja, o kaina mažėja. „Lenovo“ kompanija jau turi pakankamai nemažą patirtį žaidėjams skirtų modelių kūrime.

foto

Ne per seniausiai gamintojas pristatė atnaujintą „Ideapad Y700“ seriją. Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistai parengė 15,6 colio „Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ modelio apžvalgą.

Dizainas

Išoriškai nešiojamo kompiuterio apdaila daro visai malonų įspūdį. Apatinis ir viršutinis dangteliai metaliniai, o tai iškart suteikia tam tikro vizualinio tono.

Optinio įrenginio nebuvimas leido reikšmingai sumažinti nešiojamo kompiuterio storį. Korpuso su nuožulniais kraštais forma papildomai sumažina bendrą ir taip pakankamai plono (26 mm) kompiuterio storį. Tačiau paėmus įrenginį į rankas supranti, kad išorė iš tiesų gali būti apgaulinga. Taip, nešiojamas kompiuteris plonas, tačiau pakankamai sunkus: sveria 2,6 kg. Tačiau turint omenyje tai, kad tai žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris, toks svoris tikrai nėra nusikaltimas.

Visos sąsajos jungtys išdėstytos šoninėse kraštinėse. Iš kairės yra patentuota maitinimo blokui skirta jungtis, viena USB 2.0 jungtis, keturi viename kortelių skaitytuvas ir kombinuota jungtis ausinių/laisvų rankų įrangos prijungimui. Dešinėje pusėje yra USB 3.0 pora, HDMI vaizdo išvestis, Ethernet ir jungtis skirta prijungti Kensington užraktą. Jungtys išdėstytos ganėtinai tankiai. Šitą dalyką reikia turėti omeny renkantis išorinę saugyklą, nes stambesnio korpuso atmintinukas gali užkirsti prieigos prie kaimyninių jungčių kelią.

Kaip jau minėjome, apatinė korpuso dalis pagaminta iš metalo. Dalį apatinės dalies užima grotelės, dengtos tinkleliu, apsaugančiu nuo dulkių, pro kurį patenka oras į aušinimo sistemą. Būtent šioje srityje yra ventiliatorių pora. Arčiau priekino skydelio yra dekoratyvinės žiaunos, kurios atlieka panašią funkciją. Ant apatinės plokštumos taip pat yra numatyta trimis grotelėmis atskirta terpė, kuri turėtų pagerinti sukibimą su darbiniu paviršiumi.

Centrinėje dalyje yra gerai matomas apskritimas su dekoratyviniu raudonu tinkleliu – tai miniatiūrinio garsiakalbio išdėstymo vieta.

Priekinėje bloko dalyje išdėstyti keturi sisteminiai indikatoriai: veikimas nuo tinklo, baterijos įkrovimas, jutiklinio kilimėlio būsena ir saugyklų aktyvumas. Naudojami neryškūs baltos spalvos šviesos diodai, kurie atlieka savo funkcijas per daug neatkreipdamos dėmesio.

Ekranas

Ekrano įstrižainė yra 15,6 colio. Panaudota 1920x1080 pikselių raiškos IPS matrica. Ekranas pasižymi plačiais žiūrėjimo kampais.

Iš pirmo žvilgsnio spalvinis sodrumas kiek žemesnis nei turi geriausi tokio tipo ekranai. Spalvų perteikimas artimas natūralioms, todėl „šaukiančių“ ryškių spalvų mėgėjai gali būti nelabai patenkinti. Rejestruojama ne itin plati spalvų gama. Temperatūra artima etaloniniam 6500K skaičiui, tačiau pastebimas nedidelis polinkis į šaltus pustonius.

Apšvietimo ryškumas reguliuojamas plačiame diapazone: 2–234 cd/m², tačiau pats valdymas nelabai vienodas. Septynios iš dešimties reguliatoriaus padėčių leidžia ryškumą padidinti nuo 2 iki 82 cd/m², kai tuo tarpu maksimalus lygis pasiekiamas paskutinių trijų žingsnių sąskaita. Kontrastingumas, kaip nešiojamo kompiuterio ekranui, pakankamai neblogas ir siekia 615:1.

Pats ekranas yra blizgus ir turi neatspindinčią dangą. Nors paviršiuje ir matomi atspindžiai, tos dangos dėka jie reikšmingai silpnesni. Ekrano bloko atidarymo kampas yra 140 laipsnių. Ekrano padėtį galima nustatyti pagal savo pageidavimus. Bet kokiu atveju vaizdas atrodo pakankamai gerai.

Formaliai ekrano rėmas pakankamai platus: 20 mm iš kiekvienos pusės. Viršutinėje ekrano dalyje yra 720p raiškos interneto kamera, šalia išdėstyti du integruoti mikrofonai.

https://www.youtube.com/watch?v=aCWgvxwe4v0

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

Vidinė sisteminio bloko dalis yra plastmasinė su matine danga. Atrodo įspūdingai, tačiau aktyviai renka ir pirštų atspaudus. Naudojama „chiclet“ tipo klaviatūra su papildomu skaitiniu bloku.

Gamintojas pakankamai racionaliai išnaudojo prieinamus gabaritus. Kursoriaus klavišai – pilnaformačiai, nors ir kažkiek plotyje sumažinti. Klasikinio stiliaus WASD blokas išskirtas raudona apdaila, tad kaip ir neturėtų kilti abejonių dėl šio įrenginio modelio pozicionavimo.

Klaviatūra turi raudonos šviesos pašvietimą su 2 šviesos intensyvumo režimais ir galimybe atjungti pagalbinį apšvietimą. „CapsLock“ ir „NumLoсk“ mygtukams yra numatyti papildomi indikatoriai. Klavišų eiga, kaip tokio tipo klaviatūrai, yra palyginus nedidelė. Rinkti tekstą labai patogu. Žaidimų kontekste galbūt ir norėtųsi turėti didesnę klavišų eigą, tačiau tai ko gero labiau įpročio dalykas.

Jutiklinis kilimėlis palaiko „multitouch“ daugiajutiminę funkciją ir siūlo įvairias kombinacijas patogiam valdymui. Jutiklinis paviršius yra 105×70 mm matmenų ir yra minimaliai integruotas korpuse.

Garsas

Dešinės ir kairės pusės darbinio skydelio kraštuose išskirtos dengtos raudonu dekoratyviniu tinkleliu zonos skirtos akustinei sistemai. Šiuo atveju garsinę posistimę „Lenovo“ kūrėjams padėjo sukurti „JBL“ specialistai, kurie turi milžinišką dėmesio vertą patirtį kuriant kompaktiškus garso sistemų sprendimus.

Šį „Lenovo“ ir „JBL“ bendradarbiavimą galima laikyti gana sėkmingu. Nors apie žemus dažnius čia galima pasvajoti, turint omenyje formatą, garsas yra labai padorus ir esant net maksimaliems garso nustatymams, triukšmo nėra.

Platforma

„Ideapad Y700-15“ modelių galimybės gali skirtis. Čia apžvelgiamas modelis, kuris yra aprūpintas „Intel Core i7-6700HQ“ procesoriumi. Tai naujas keturių branduolių „Skylake-H“ serijos modelis, pagamintas pagal 14-nanometrų technologiją. Lustas pasižymi baziniu 3,4 GHz taktiniu dažniu. „Turbo Boost“ režime CPU gali pasiekti iki 4 GHz priklausomai nuo apkrovos.

„Ideapad Y700“ yra aprūpintas diskrečiosiomis vaizdo plokštėmis „GeForce GTX 960M“ su 2 GB arba 4 GB GDDR5 atminties. Mūsų testuojamas variantas yras su 4 GB. „GTX 960M“ vaizdo plokštė yra paremta GM107 lustu, kurio bazinis taktinis dažnis siekia 1097 MHz. Mobilioms sistemos tai galingas vidutiniokas, kuris leidžia pasiekti gerus našumo rezultatus. Desktopinės grafikos interpretacijos požiūriu tai būtų „GeForce GTX 750 Ti“ lygio sprendimas. Be diskrečiosios vaizdo plokštės naudojami ir integruoto grafikos branduolio „Intel HD Graphics 530“ galimybės.

Nešiojamas kompiuteris yra aprūpintas 8 GB DDR4-2133 atmintimi. Sistema siūlo du lizdus „So-DIMM“ moduliams, todėl esant norui, RAM dydį galima padinti. Kai kurios „Y700“ kompiuterio modifikacijos turi 16 GB operatyviosios atminties, tačiau ir 8 GB tokio lygio sistemai pakankamai priimtinas dydis. Prisiminkim tai, kad „DDR4“ standarto atmintis pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis nei „DDR3“ moduliai. Didesnis ekonomiškumas be abejonės turi įtakos ir autonominio kompiuterio veikimo laikui.

Testuojamas herojus turi hibridinę disko posistemę, kuri apima 128 GB talpos SSD diską, kuriame nustatyta operacinė sistema ir 1 TB talpos kietasis diskas. Našumo požiūriu SSD didelio įspūdžio nedaro – tipinis tokios klasės įrenginiams greitis. Tačiau kaip bebūtų, pats SSD buvimo faktas – akivaizdus šio nešiojamo kompiuterio privalumas. 2,5‘‘ formato terabaito talpos diskas – WD10SPCX. Tai plona 7 mm korpuso storio „WD Blue“ serijos saugykla, turinti 16 MB spartinančiosios (cache) atminties ir 5400 aps./min sukimosi greitį.

„Core i7-6700HQ“ + „GeForce GTX 960M“ – gana gerai subalansuotas derinys. Tiems, kuriems reikia silpnesnio procesoriaus, „Lenovo“ siūlo modifikacijas su „Core i5-6300HQ“

Našumas

Keturių branduolių „Core i7-6700HQ“ kartu su 8 GB operatyviosios atminties ir SSD garantuoja nešiojamam kompiuteriui gerą bendrą sistemos našumą. Savo ruožtu „GeForce GTX 960M“ apsprendžia nešiojamo kompiuterio žaidimų našumo galimybes.

„Core i5-6700HQ“ ir „GTX 960M“ puikiai dera tarpusavyje. Mano rankose – labai subalansuota konfigūracija su procesoriumi.

Faktiškas fps žaidimuose kiekis, kokio galima laukti, priklauso nuo konkretaus projekto ir grafikos kokybės nustatymų. Pavyzdžiui, „Battlefield 4“ atveju su aukštais kokybės nustatymais galima gauti 50 kadrų/sek., o „Ultra“ režime – 32 kadrų/sek.

Įkaitimas ir triukšmas

Budėjimo režime GPU temperatūra siekia 40–45 С, centrinis procesorius įkaista iki 35–37 laipsnių. Esant didesnei žaidimų apkrovai, grafinio procesoriaus temperatūra pakyla iki 68 laipsnių. Pažymėkim tai, kad dinamiškai GPU spartėjo iki 1200 MHz. Žaidimuose CPU pasiekia faktiškai tokias pat temperatūras kaip ir GPU. Aušinimo sistema pakankamai efektyvi, o skleidžiamas triukšmas nedidelis.

Įkaitusio oro išmetimas iš sisteminio bloko numatytas per ventiliacines angas galinėje korpuso dalyje – beje, ko gero tai patogiausias variantas. Darbinis skydelis esant apkrovoms įkaista pakankamai silpnai. Didelė šilumos kaupimosi zona yra dešinės pusės viršutinėje dalyje, kur išdėstyti du pagrindiniai šilumos generatoriai: CPU ir GPU. Kairėje pusėje temperatūra praktiškai nesikeičia, todėl valandų valandas galima stuksenti WASD klavišais be kokio nors didelio diskomforto.

Autonomiškumas ir energijos efektyvumas

„Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ yra aprūpintas 4 elementų 60 Wh 4050 mAh baterija. Nešiojamo kompiuterio autonominio veikimo laikas maloniai nustebino. Nepaisant to, kad tai žaidimams skirtas modelis, aktyvuoto Wi-Fi modulio skaitymo režime ir esant 118 cd/m² ryškumo nustatymui, baterija veikė beveik 8 valandas vartant puslapius su tekstu. Žaidžiant žaidimus baterijos užtenka maždaug iki 1 val. 45 min., todėl nutolti nuo maitinimo šaltinio nereikėtų.

Didelė baterijos talpa su ekonomišku „Skylake“ serijos procesoriumi duoda puikių rezultatų. Faktinės sistemos energijos sąnaudos esant žaidimų apkrovai siekia 90-110 W.

Apibendrinimas

„Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ – tikrai neblogas žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris su gerai subalansuota aparatine platforma ir 1920x1080 pikselių raiškos IPS ekranu. Keturių branduolių „Intel Skylake-H“ serijos procesorius ir „GeForce GTX 960M“ vaizdo plokšte leis pasiekti patogų našumo lygį žaidimuose esant vidutiniams ir aukštiems kokybės nustatymams. Savo ruožtu SSD diskas reikšmingai padidina įkrovimo greitį ir pagerina sistemos reagavimą. Atsižvelgiant į aštrėjančią konkurenciją žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių segmente, savo kainos kategorijoje „Lenovo Ideapad Y700-15“ yra vienas iš įdomiausių pasirinkimų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 450 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 450 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.