Naujienos

Kaip sukurti gyvo renginio įspūdį ir prisijaukinti atakų saugos programas

2021-04-02 12:58:26

Trys dienos, viso 6000 minučių turinio, 300 pranešėjų ir net virš 10 000 dalyvių - kovo pradžioje įvykęs Lietuvos Verslo Forumas unikalia apimtimi įsirašė į virtualių renginių geriausių praktikų vadovėlį.

Pavargusius nuo įprasto online formato, didžiausia šalies istorijoje interneto konferencija kovo pradžioje nukėlė į neįprastą paralelinę erdvę, kuri nostalgiškai leido pasijusti kaip gyvame renginyje. Pasak organizatorių, įgyvendinanti tokio masto renginį buvo nelengvas iššūkis – 9 mėnesiai pasiruošimo, daug sudėtingų techninių niuansų ir kruopšti prikaustančio turinio atranka.

3 dienų interaktyvi programa

Kovo 3-5 dienomis rekordinio dydžio Lietuvos Verslo Forume susibūrė įvairių sričių specialistai – ekonomistai, politikai, verslo ir vadybos konsultantai, kurie renginio metu dalinosi idėjomis, skatinančiomis proveržį aktualiose probleminėse srityse. Šiame renginyje didžiausias dėmesys buvo skiriamas skaitmenizacijos, žaliojo ir žiedinės ekonomikos kurso temoms.

Pasak Lietuvos verslo forumo organizatoriaus, įmonės „Confinn“ vadovo Dainiaus Baltrušaičio, dėl pandemijos padiktuoto ilgo online režimo, daugeliui žmonių pradeda atsibosti virtualus renginių formatas. Visgi, ši Šiaurės ir Baltijos regione neregėto masto konferencija sukėlė visai kitokią žmonių reakciją – visuomenė labai domėjosi renginiu, o jo metu auditorija buvo įsitraukusi nuo pradžios iki pabaigos.

Organizatoriai įsitikinę, kad sėkmės formulę padiktavo inovatyvus renginio formatas. Renginys vyko 3 dienas: interaktyvius pranešimus, diskusijas ir webinarus.

„Praeitais metais mes turėjome 9 sales ir dalyviams buvo sunku visur suspėti, todėl reaguodami į vartotojų patogumą, šiais metais mes programą išskirstėme į kelias dienas, kad žmonės galėtų realiu laiku sudalyvauti ten, kur jie nori. Džiugu, kad po mūsų renginio žmonės jautėsi tarsi patekę į kitokią, paralelinę erdvę, kurioje dėl didelio šurmulio, nuolatinio interaktyvaus migravimo iš vienos salės į kitą, jie galėjo pasijausti tarsi tikrame renginyje“, – komentuoja verslo psichologas D. Baltrušaitis.

Kitas „Confinn“ vadovas Artūras Laucius paantrina, kad dinaminės platformos žmones ne tik įtraukia, bet ir suteikia jiems galimybę mėgautis įtraukiančiu turiniu dar ateinančius puse metų.

„Mes pasirinkome tokį formatą ir formą, nes tai suteikia turiniui daug daugiau pločio ir gylio. Žmones renginyje neprivalo apsilankyti visuose pranešimuose, bet jie gali panorėti juos peržvelgti visai kitokiu, jiems patogiu laiku. Tad įrašytas tokio masto dienos renginys gali tapti mėnesio renginiu, o trijų dienų renginys – trijų mėnesių“, – teigia A. Laucius.

Didžiausi organizavimo iššūkiai

A.Lauciaus teigimu, tokio masto renginys reikalauja labai kruopštaus pasiruošimo. Vienas iš pagrindinių iššūkių – laiku save mobilizuoti. Norint suorganizuoti didžiulę konferenciją be jokių trukdžių, reikia pradėti ruoštis jau prieš 9 mėnesius.

„Svarbu turėti visus ištestuotus techninius sprendimus. Dažnai daugelis organizatorių pakliūna ant šio kabliuko. Esant dideliam žmonių kiekiui, kompiuterinės programos tai pradeda traktuoti kaip kibernetinę ataką, dėl kurios yra blokuojami serveriai. Atliekant „Stress tests“, reikia po truputį didinti sukurtų vartotojų skaičių, nes po tūkstančio, penkių ar daugiau atsiranda vis kitokie techniniai niuansai. Svarbu visada būti žingsniu priekyje – tvirtai žinoti, ką ir kaip renginio metu matys dešimt tūkstančių dalyvių savo ekrane“, – apie verslo forumo organizavimo iššūkius pasakoja A. Laucius.

Kita svarbi organizacinė dalis – turinio atranka. Pasak „Confinn“ vadovo D. Baltrušaičio, užtrunka daug laiko, kol yra tikslingai atrenkama kokybiška medžiaga numatytam renginiui. Svarbu investuoti ir į savo žinomumą, kad į renginį pritrauktum pačius geriausius moderatorius.

„Mes patvirtiname apie 30 proc. pranešėjų. Šiuo atveju kalbant apie 300 pranešėjų ir 20 dienų turinio, reikia labai daug laiko, kol su visais pereini turinio ir formos aptarimus, ir atsirenki geriausius kandidatus.

Tai esminis, laikui imlus procesas. Jeigu atsirenki gerą turinį ir užtikrini sklandų įgyvendinimą – tavo renginys atneš puikių rezultatų. Svarbu remtis ilgamete patirtimi ir puikiai pažinoti regioną“, – įžvalgomis dalinasi D. Baltrušaitis.

Dėmesio išlaikymo technikos ir žiūrovų įtraukimo gudrybė

Anot D. Baltrušaičio, virtualūs renginiai yra labai jautrūs trukmei. Jeigu gyvame renginyje pranešėjas turi dvi minutes padaryti įspūdį, tai virtualiame formate – jis privalo užkabinti žiūrovą vos per pusę minutės.

„Jeigu per pirmą minutę pradedi save pristatinėti – jau tavo matomumas ir pranešimas yra žlugęs. Online formate turi gal trisdešimt sekundžių pateikti tą intrigos tašką, kuris įtikintų žiūrovą tavęs klausyti. Paskui seka esminė kryptis, įžvalgos ir trys pavyzdžiai. Juk gyvame renginyje žiūrovui dažnai nemalonu atsistoti vidury salės, persibrauti per ilgas žiūrovų eiles, o virtualiame renginyje jam užtenka sekundės pereiti į kitą elektroninę erdvę, jei turinys neužkabino“, – sako „Confinn“ vadovas.

„Mūsų turinio specialistai įdeda labai daug pastangų, kad pranešėjai sublizgėtų. Kartais ateina pranešėjas ir tvirtina, kad niekaip negali sutrumpinti 40 minučių turinio. Tuomet mes prašome fiziškai išrašyti viską ant popieriaus lapo. Būna 20 lapų, o mes didžiąją dalį išbraukome, kol lieka tik 2. Mes rekomenduojame, kad pranešimai truktų iki 10 minučių”, – mintimis dalinasi D. Baltrušaitis.

Pasak D. Baltrušaičio, kitas svarbus aspektas – interaktyvus komentarų įskiepis, kurį gali kontroliuoti pats moderatorius. Taikomas klausimų reitingavimo būdas – papildoma inercija įtraukti dalyvius.

„Visi organizatoriai žino, kaip sunku išjudinti auditoriją klausimams. Dažniausiai gyvame renginyje paklausus, ar turite klausimų – stoja nejauki tyla. Mūsų gudrybė – inercija. Reikia išlaukti tą pirminį laiko tarpą, paskatinti juos įsitraukti po 4-5 minučių ir tuomet prasidės klausimų lavina. Virtualiame formate mes įtraukėme interaktyvius komentarų laukus, kuriame iš pradžių yra pateikiama porą klausimų, kuriuos galima reitinguoti. Šis būdas yra paprastesnis, nei pačiam vartotojui dėti pirmą žingsnį. Reitingavimas padeda įtraukti ir dalyvį paskatinti patį formuluoti klausimus,“ – sako D. Baltrušaitis.

„Confinn“ vadovas D. Baltrušaitis džiaugiasi, kad šiame regione įgyta techninė ir turinio „know how“ patirtis tiražuojama svetur. Įmonė „Confinn“, anksčiau daugiausia dirbusi su didžiausiomis konferencijomis Nordic Baltic regione, sulaukia vis daugiau užklausų ir iš visos Europos su prašymu padėti organizuoti didžiulis virtualius renginius nuo kelių tūkstančių iki 100 000 dalyvių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
       2021-04-12 14:22:22

Kaune iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė

Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“.
       2021-04-12 12:26:34

Ką išduoda pykinimas ir kaip sau padėti

Niekas nenuneigs, pykinimas – itin nemalonus jausmas. Pykinant apima silpnumas, pila šaltas prakaitas, oda išblykšta, gausėja seilėtekis, pulsas retėja, mažėja kraujospūdis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.