Naujienos

Pandemija – aukso amžius IT ir telekomunikacijų rinkoje

2021-04-07 08:36:14

Paslaugų augimą skaičiuoja ir 1000 proc.

Jau metus gyvenant įvairių ribojimų sąlygomis, nerasime srities ir verslo sektoriaus, kuris nebūtų vienu ar kitu lygmeniu paveiktas šios pasaulinės krizės.

Verslams tai didelių išbandymų metas, tačiau sudėję visus taškus ant „i“ dalis jų metus vadina nuosmukio, stagnacijos, kiti – pokyčių ir augimo metais. Vieni tokių – telekomunikacijų rinkos žaidėjai, skaičiuojantys ženkliai išaugusius pardavimus ir paaktyvėjusį naujų paslaugų poreikį.

Apžvelgdamas praėjusių metų tendencijas telekomunikacijų rinkoje, joje veikiančios „CSC Telecom“ vadovas Maksimas Staškūnas sako, jog ryšio paslaugų poreikis keitėsi – duomenų perdavimo greitį užtikrinančios naujausios mobiliojo ryšio technologijos, šviesolaidinis internetas, pasikeitus aplinkybėms tapo būtinybe, tačiau daugiausia verslas investavo ne ten – pastaruoju metu dėmesys krypo į tuos sprendimus, kurie leidžia optimizuoti verslo procesus ir juos valdyti efektyviau. Taip pat užtikrinti sklandų ir saugų darbą per nuotolį.

Verslas praėjusiais metais suskubo integruoti IT ir komunikacijų sistemas

Daugelis įmonių bendrauja su klientais skirtingais kanalais: telefoniniai skambučiai, el. paštas, „Viber“, kitos programėlės. Pasak M. Staškūno, pandemijos metu išryškėjo poreikis komunikaciją su klientais valdyti efektyviau.

„Vidutinio dydžio ir mažesnės įmonės tokį bendravimą įvairiomis platformomis su klientais iki šiol tik testavo ir dažnai nesuko sau galvos, jei visos komunikacijos nebuvo galima apskaityti vienoje sistemoje. Tokiu būdu dalis informacijos likdavo žinoma tik santykį su klientu palaikančiam vadybininkui. Tačiau perėjus prie nuotolinio darbo, vertinti darbo su klientais progresą neturint dalies duomenų vadovams tapo itin sudėtinga. Tuomet stebėti organizacijos pulsą realiu laiku buvo ypač svarbu tam, kad būtų galima operatyviai priimti pagrįstus verslo sprendimus. Susidurta ir su kitu iššūkiu – susirgus vadybininkams, užtikrinti sklandų tolesnį bendravimą su jo klientais kolegoms nematant dalies informacijos būdavo sunku – strigdavo informacijos perdavimas, procesas išsitęsdavo ilgai, strigdavo derybos ir pan. Visas šis neefektyvumas reiškia nuostolius verslui. Todėl, matyt, neatsitiktinai praėjusiais metais sulaukėme ženkliai daugiau nei bet kada anksčiau užklausų dėl skirtingų komunikacijos kanalų integravimo į vieną sistemą“, – pasakoja M. Staškūnas.

Pasak jo, apjungus visus bendravimo kanalus ir integravus juos į klientų valdymo sistemą, visa komunikacija su klientu matoma kliento kortelėje, o toks centralizuotas komunikacijos su klientu vykdymas yra patogesnis ir efektyvesnis. „Ypač tuomet, kai visa komanda dirba nuotoliniu būdu: mažėja administracinio darbo ir darbuotojai gali visą dėmesį skirti klientų problemų sprendimui. Tai tik vienas iš daugelio sprendimų pavyzdžių, tapusių itin aktualiais verslui pandemijos metu, kai visa komunikacija persikėlė į skaitmeninę erdvę“, – pažymi M. Staškūnas.

Trumpųjų numerių paslauga išgyveno aukso amžių

Pakitę verslo poreikiai atsispindi ir įmonės veiklos rezultatuose. „CSC Telecom“ skaičiuoja, jog debesijos paslaugos pernai augo 164 proc., VPN ir ugniasienių paslaugų pardavimai išaugo 250 proc., „Microsoft 365“ sprendimai – įdomus skaičių sutapimas – augo 365 proc., o mokamų trumpųjų numerių paslauga – net 1339 proc.

„Pernai labai išaugo skambučių centro sprendimų ir su jais susijusių paslaugų poreikis. Skambučių centro funkcionalumus aktyviai diegė įvairūs paslaugų tiekėjai – bankai, elektroninės parduotuvės, taip pat viešosios įstaigos. Trumpųjų numerių paslaugos augimas taip pat nestebina – jie buvo sparčiai diegiami viešajame sektoriuje siekiant gyventojams užtikrinti lengvesnį informacijos prieinamumą. Į interneto erdvę persikėlę verslai taip pat suprato, kad trumpąjį numerį patogiau komunikuoti reklamoje, vartotojai jį įsimena geriau, todėl ir reakcijų sulaukiama daugiau“, – sako „CSC Telecom“ pardavimų vadovas Tadas Ivašauskas.

Prioritetą teikė įrangos išperkamajai nuomai

Darbo procesams persikėlus į namus augo ir įrangos išperkamosios nuomos, priežiūros paslaugos.

„Praėjusiais metais atsipirko mūsų investicijos į infrastruktūros išperkamosios nuomos paslaugos vystymą. Ši paslauga mūsų įmonėje pernai išaugo 43 proc. Tokį paklausos augimą lėmė naujoji verslo realybė. Staiga sustojus tiekimo grandinėms daliai įmonių apyvartinės lėšos tapo rimta problema, kita vertus investicijų persiorientuojant reikėjo daug ir įvairiose srityse. Kritiškai būtinos buvo tos, kurios galėtų užtikrinti sklandų veiklos tęstinumą. Daugumai tai reiškė prisitaikymą efektyviai dirbti iš namų. Visos šios aplinkybės lėmė, kad išperkamoji infrastruktūros nuoma tapo idealiu sprendimu tomis aplinkybėmis“, – pasakoja T. Ivašauskas.

Išaugęs dėmesys – duomenų saugumui

Pasak T. Ivašausko, kuomet visas pasaulis persikėlė dirbti iš namų, suaktyvėjo kibernetinės atakos. „Natūralu – metas tam buvo idealus, mat ne visos įmonės visuotinio sąmyšio metu pirmiausia galvojo apie darbo per nuotolį saugumą. Prioritetas tuomet trumpuoju laikotarpiu buvo pasirūpinti bazinėmis priemonėmis darbui iš namų, kad įmonės veikla nesustotų. Todėl labai greitai mažos ir vidutinės įmonės tapo kibernetinių atakų prioritetiniu taikiniu. Visgi iš Lietuvos verslo pavyzdžių matome, kad susigriebta buvo operatyviai. Tą rodo ir spartus įvairių duomenų apsaugos sprendimų paklausos augimas. Vien VPN ryšio bei ugniasienės sprendimų pardavimai mūsų įmonėje praėjusiais metais augo šimtus procentų. Taip pat augo ir kitų kibernetinio saugumo sprendimų paklausa“, – sako „CSC Telecom“ atstovas.

T.Ivašauskas taip pat pabrėžia, kad net patys sudėtingiausi ir kompleksiškiausi duomenų apsaugos sprendimai, kurie paprastai kainuoja itin daug, nėra panacėja. „Matome, kad kibernetinių atakų daugėja, jos tampa vis sudėtingesnės, tad darbuotojų švietimui kibernetinio saugumo srityje taip pat svarbu skirti atitinkamą dėmesį“, – pabrėžia ekspertas.

El. parduotuvės suskubo apsaugoti savo pirkėjus

Sparčiai augant elektroninei komercijai augo ir poreikis saugesnei galutinio vartotojo interakcijai. Įmonė pastebi, jog siekiant užtikrinti saugesnį vartotojo prisijungimą prie elektroninės parduotuvės dar aktualesnė tapo dviejų lygių autorizavimo paslauga. Pandemijos laikotarpiu prekybai persikėlus į internetą tai tapo el. parduotuvių standartiniu sprendimu. T.Ivašauskas svarsto, kad padidintą dėmesingumą tokiai apsaugai lėmė ir pasigirdusi informacija apie naujausius masinius asmens duomenų nutekinimo incidentus.

M. Staškūnas pažymi, kad išaugę verslo poreikiai reikalauja ir daugiau vadybinių kompetencijų įmonės viduje, tad pandemijos metu investuojama į darbuotojų kompetencijų kėlimą. Iš viso įmonių grupė, kurią sudaro „CSC Telecom“ ir „TCG Telecom“, fiksuoja 12 proc. 2020 m. išaugusias pajamas, lyginant su 2019-aisiais metais.

Kompleksinių telekomunikacijų ir IT paslaugų įmonė „CSC Telecom“ priklauso „Top Connect OU“ (Estija) įmonių grupei, veikiančiai Baltijos šalyse. Lietuvoje „CSC Telecom“ veiklą vykdo daugiau kaip 15 m. Įmonė teikia interneto, mobiliojo ryšio, telefonijos, IT priežiūros, įrangos nuomos, debesijos, skambučių centro, rinkodarinius sprendimus ir paslaugas Lietuvoje. Šiuo metu „CSC Telecom“ įmonių grupėje dirba 50 darbuotojų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 08:29:05

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?

Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu.
       2021-04-15 08:23:39

Skaitmenizacija: kaip tai realizuoti?

Dar prieš prasidedant pandemijai Europos Sąjunga (ES) išreiškė siekį tapti pasaulinės skaitmeninės ekonomikos pavyzdžiu ir dalį savo išteklių nukreipė į šio prioriteto įgyvendinimą.
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.