Naujienos

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

2021-04-29 12:47:29

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.

Jo įkurta ekologiškų patiekalų kavinė – tai būdas parodyti visuomenei, kaip galima apsaugoti širdį ir kraujagysles. Prevencinės ir invazinės kardiologijos specialistas iš Detroito galėtų prie šios kavinės neoninėmis raidėmis užrašyti: „Jūs galite būti jauni širdimi ir savo svajonėmis, jei jų turite.“

Sveika širdis gali džiuginti ir senatvėje

Siekdamas padėti ne vienai amerikiečių kartai gyventi sveikai ir laimingai J.Kahnas įsitikinęs, kad nė vieno žmogaus neturėtų užklupti širdies ligos, nes jas galima anksti diagnozuoti ir sėkmingai gydyti.

Kalbėdamas su Lietuvos gydytojais ir vaistininkais nuotolinėse paskaitose amerikiečių kardiologas prisipažino, kad frazė apie išsaugotą iki gilios senatvės jauną širdį nėra vien gražus posakis, kurį būtų galima rasti eilėraščių knygoje.

Mokslu pagrįsta medicina įrodė, kad senatvė nėra liga, o širdies ir kraujagyslių ligų prevencija gali išgelbėti nuo ankstyvos mirties.

Bet norint suprasti, kaip gali būti tausojama širdis, kardiologas J.Kahnas kvietė prisiminti, iš ko sudarytas žmogaus kūnas.

Gamta sukūrė unikalią kraujagyslių sistemą

Daugiau nei prieš trisdešimt metų pradėjęs kardiologo karjerą J.Kahnas prisipažino, kad jį vis dar stebina širdies ir kraujagyslių sistemos dydis. Susumavus visų kraujagyslių, kiek jų yra žmogaus organizme, ilgį susidarytų įspūdingas skaičius – 100 000 kilometrų. Toks yra bendras kraujagyslių perimetras. Jomis būtų įmanoma apjuosti Žemės rutulį.

Galima būtų kelti filosofinį klausimą, kodėl gamta apdovanojo žmogų tokia sudėtinga kraujagyslių sistema. Pasirodo, kraujagyslių ilgis nėra atsitiktinis dalykas, jis yra svarbus garantuoti gerą kraujotaką.

Unikali kraujagyslių sistemos sandara padeda mokslininkams paaiškinti, kas atsitinka, jei bent viename kraujotakos sistemos taške įvyksta krizė, kurią sukelia kraujo krešulys trombas.

Jei bent vienas mažas trombas susidaro kritinėje arterijoje netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje, tai sukelia tikrą katastrofą – infarktą ar insultą. Šios ligos lemia didelį mirtingumą, netgi pasveikus žmogus gali likti neįgalus, priklausomas nuo kitų, o tai smarkiai blogina gyvenimo kokybę.

Vadinasi, būtina mažinti sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Tai įmanoma padaryti, skiriant ypatingą dėmesį išankstinei trombozės diagnostikai bei profilaktikai, taip pat taikant naujas prevencijos priemones.

„Kadangi esu invazinės kardiologijos specialistas, dažniausiai matau jau aterosklerozės pasekmes, tai yra užsikimšusias kraujagysles. Toks kraujagyslės vaizdas yra mano kasdienybė“, – pasakojo J.Kahnas.

Aterosklerozė plinta kaip epidemija

Viena priežasčių, kodėl aterosklerozė pasaulyje yra vadinama epidemija, tai žmogaus polinkis į lėtinius kraujagyslių pažeidimus. Tyrimai rodo, kad ankstyvosios aterosklerozės priežastis yra padidėjęs lipidų kiekis kraujyje.

Įprotis sočiai valgyti, kai su maistu gaunama per daug riebalų, cholesterolio, druskos, skatina pilvinį nutukimą. Nejudrus gyvenimo būdas, mažas fizinis aktyvumas – visus šiuos veiksnius susumavus paaiškėja, kad žmogų tik žingsnis skiria nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Manona, maždaug 90 procentų vidutinio amžiaus žmonių turi pažengusią aterosklerozę, nors jie nejaučia jokių negalavimų. Tačiau aterosklerozę įmanoma pristabdyti ugdant sveikos gyvensenos įpročius, naudojant augalinės kilmės medžiagas, kurias dovanoja gamta.

Bet reikia suprasti, kad cholesterolis nėra bloga medžiaga, ji yra būtina kaip vanduo, angliavandeniai ir baltymai. Cholesterolį organizmas naudoja kaip statybinę medžiagą, nors padidėjęs cholesterolio kiekis paciento kraujyje verčia nerimauti ne vieną gydytoją.

Tam tikromis aplinkybėmis cholesterolis gali sukelti arterijų susiaurėjimą – nesvarbu, ar tai atsitiktų smegenų, širdies, inkstų ar kojų kraujagyslėje. Atsiradęs trombas gali visiškai užkimšti kraujagyslę, o tai rimtas pavojus gyvybei.

Atidžiau patyrinėjus, iš ko sudaryti mirtinai pavojingi trombai, paaiškėtų, kad nėra nieko antgamtiško. Organizmas juos gamina iš to, ką turi. Pavyzdžiui, insultą ar širdies priepuolį sukeliantys trombai yra raudonųjų kraujo kūnelių, trombocitų ir fibrino junginys, kuris sutrikdo kraujotaką.

Gintis nuo trombų moka ir pats organizmas

Vystantis aterosklerozei vis daugiau atsiranda pažeidimų kraujagyslėse, todėl susidarę trombai gali lemti kraujotakos sutrikimus įvairiuose organuose.

Kita vertus, organizmas taip pat moka apsisaugoti. Tokia natūrali apsauga yra organizme nuolat palaikoma krešėjimo ir fibrino skaidymo (fibrinolizės) pusiausvyra. Padidėjus trombozės rizikai, organizmas sugeba aktyvuoti fibrinolizę, kuri gali atitolinti arba padėti išvengti kraujagyslių „užsikimšimo“.

Trombai, apie kuriuos kardiologai tiek daug diskutuoja, neatsiranda per vieną dieną. Kraujo krešuliai susidaro dėl įvairių priežasčių, tai susiję ne tik su gyvenimo būdu, bet ir su polinkiu sirgti tam tikromis ligomis.

Yra ilgas trombozės veiksnių sąrašas, tai genetiškai nulemtas diabetas, nutukimas, rūkymas, fizinio aktyvumo trūkumas, per didelis ir netinkamai valdomas stresas. Prie trombų atsiradimo taip pat prisideda alkoholio vartojimas, pomėgis valgyti sūriai, neracionali mityba.

Yra žinoma, kad pusgaminiai ir perdirbti maisto produktai turi poveikį tokių ligų progresavimui kaip nutukimas, aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio lygis, diabetas, metabolinis sindromas.

Šie veiksniai ilgainiui skatina aterosklerozės vystymąsi, lemia širdies infarktą, insultą, stenokardiją. Trombai susidaro tose kraujagyslių vietose, kurių neapsaugo normali žmogaus organizmo krešėjimo sistemos pusiausvyra.

Trombozė gali būti suvaldyta

Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių valstybių statistika rodo tą pačią tendenciją – beveik trečdalis mirčių yra susijusios su smegenų kraujagyslių ir širdies ligomis, o trombozė yra kritinė būklė širdies ir galvos smegenų kraujotakoje.

J.Kahnas atkreipė dėmesį, kad panagrinėjus stacionarinio gydymo ir gydymo dėl neįgalumo priežastis paaiškėjo, kad širdies ir smegenų kraujagyslių ligos dominuoja JAV ligoninėse. Tokiems pacientams reikalinga priežiūra ir reabilitacija, o tai didelė našta sveikatos apsaugai. Vadinasi, trombozė yra liga, dėl kurios kenčia ne tik pacientai, ji alina kiekvienos šalies ekonomiką.

Bet amerikiečių kardiologas J.Kahnas ragino į ateitį žiūrėti optimistiškai. Tokių vilčių teikia naujas požiūris, padedantis išvengti smegenų, širdies, kojų ir kitų svarbių kūno dalių trombozės. Jis yra siejamas su Japonijos kultūra ir šios šalies gyventojų teikiama pirmenybe tam tikriems maisto produktams, kurie yra naudingi kraujagyslėms ir širdžiai.

Vienas jų – tai fermentuotų sojų pupelių patiekalas natto, kurį japonai mėgsta valgyti pusryčiams. Mokslininkai atrado, kad šio patiekalo sudėtyje yra svarbus fermentas, natokinazė.

Į mokslininkų akiratį fermentas pateko dėl svarbios priežasties. Paaiškėjo, kad natokinazė pasižymi antikoaguliacinėmis, antiagregacinėmis, fibrinolitinėmis savybėmis.

Amerikiečių kardiologas J.Kahnas šį fermentą naudoja širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai ir pirminei profilaktikai. Nuotolinių paskaitų metu, kurios buvo skirtos Lietuvos gydytojams ir vaistininkams, jis pateikė ne vieną pavyzdį, įrodantį teigiamą natokinazės poveikį.

Privačioje klinikoje, esančioje Detroito priemiestyje, Mičigane, J.Kahnas tyrė 59-erių paciento miego arterijas, jos buvo daug storesnės nei įprasta. Šio vyro arterijų amžius buvo įvertintas kaip 72 metų - net 13 metų vyresnės nei jo biologinis amžius.

Pacientas buvo stebimas 2,5 metų, kol jam sukako 61-eri. Per šį laikotarpį jo arterijos tapo 15 metų jaunesnės nei tyrimo pradžioje. Tai puikus rezultatas, nes miego arterijos storis sumažėjo nuo 0,873 iki 0,726. Tai pavyko pasiekti, nes pacientas dvejus su puse metų kasdien vartojo natokinazę.

Apie natokinazę pasakoja ir būsimiems medikams

Vienoje didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų medicinos mokykloje, Veino valstijos universiteto Medicinos mokykloje Detroite J.Kahnas dėsto studentams kursą, kuriame supažindina su privalumais, kuriais pasižymi terapijoje taikoma natokinazė.

Natokinazės istorija prasidėjo 1907 metais, kai buvo nustatyta specifinė bakterija bacillus subtillus, fermentuojanti sojų pupeles. 1925 metais japonų mokslininkai įrodė – natokinazė skaido fibriną, kuris yra trombų susidarymo sistemos pagrindas.

Dėl šios savybės natokinazė sugeba tirpinti krešulius, tačiau neblokuoja fibrinogeno virtimo fibrinu kraujuojant, tai reiškia, kad ji nedidina kraujavimo rizikos.

1987 metais šiam fermentui buvo suteiktas pavadinimas natokinazė. Maždaug prieš 25 metus buvo įrodyta galimybė pernešti natokinazę per žarnyną į kraujotaką, vartojant šią veikliąją medžiagą kaip papildą.

Vienu metu atakuoja trijuose frontuose

Natokinazė pasižymi unikaliu poveikiu. Ji veikia trimis frontais, pirmas – puola fibriną, kuris tarsi siūlas laiko kraujo kūnelius trombo pavidalu ir skaido krešulį ir neleidžia susidaryti naujiems, antras – gerina kraujo cirkuliaciją visoje kraujotakoje – net kapiliaruose, trečias – nežymiai mažina kraujospūdį.

Iš tikrųjų natokinazė neturi vieno veikimo mechanizmo, ši savybė dažnai būdinga natūralioms medžiagoms. Bet ji veikia keliose skirtingose vietose ​ ir paliečia visą kraujo krešėjimo sistemą.

Tai dar vienas akademinis paaiškinimas, kaip natokinazė sugeba šalinti trombus, veikdama fibriną ir plazminą.

Mokslinių tyrimų duomenimis, natokinazė turi dar vieną svarbų poveikį – nors ir nežymiai, bet turi savybę mažinti kraujospūdį.

Biologiškai aktyvi augalinė medžiaga taip pat pasižymi antikoaguliaciniu bei antiagregaciniu poveikiu. Dėl šių priežasčių natokinazė gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Fermentuotų sojų pupelėse aptinkama natokinazė ypač naudinga tada, kai esant kraujotakos sutrikimams ir padidėjusiai trombų susidarymo rizikai būtina praturtinti mitybą.

Standartizuota natokinazė yra matuojama fibrino skaidymo vienetais, remiantis jų kiekiu galima tiksliai nustatyti dozę. Natokinazė gali būti vartojama kapsulėmis ar tabletėmis kaip gryna veiklioji medžiaga arba deriniuose su kitomis augalinėmis medžiagomis.

Kardiologas J.Kahnas pasakojo, kad pastaruoju metu Jungtinėse Amerikos Valstijos natokinazė tampa vis labiau populiarėjančia apsauga nuo trombozės.

Tai rodo sociologinės apklausos. Vienoje sveikatos priežiūros specialistų apklausoje buvo užduotas klausimas apie tai, kokios maistinės medžiagos, jų manymu, bus populiariausios ateityje. Dažniausias atsakymas – tai maistinės medžiagos ir papildai, kurie gerina kraujotaką ir kraujo cirkuliaciją, nes širdies ir kraujagyslių ligos pagal sergamumą užima pirmą vietą JAV.

Atlikus kitą apklausą apie šias funkcines maistines medžiagas, buvo nustatyta, kad perspektyviais papildais laikomi tie, kurie padeda pacientų priežiūrai, o trečias dažniausiai apklausoje minimas papildas buvo būtent natokinazė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Sveikata: kitos panašios naujienos
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-06-29 06:30:48

Kodėl skilinėja kulnai: 3 priežastys ir būdai, kaip to išvengti

Pėdos paprastai daugiau dėmesio sulaukia vasarą, kai uždarą avalynę pakeičiame atvira. Tuomet ir pastebime suskilinėjusius kulnus – daugelį kamuojančią problemą.
       2021-05-20 07:25:10

Per anksti, per vėlai – ar yra tinkamiausias laikas gerti vaistus nuo skausmo?

Skausmas pažįstamas kiekvienam – ar jis būtų ūmus, ar lėtinis, stiprus ar vos maudžiantis. Tačiau mūsų reakcijos į skausmą skiriasi: vieni žmonės pakantesni skausmui, kiti ilgai nė nesvarstę imasi skausmą malšinti, nes jų skausmo slenkstis labai žemas.
Daugiau naujų naujienų
       2021-08-04 17:27:44

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros: patys gaminame namuose

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių.
       2021-08-04 16:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 503

Atlikus 15526 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 503. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-03 19:22:13

Kas padeda išgyventi skyrybas ir kodėl neveikia artimųjų patarimai?

Skyrybos – viena iš skausmingiausių patirčių. Skyrybos dažnai sukelia skausmą dėl artimo žmogaus praradimo, vienatvę, izoliaciją, baimę neatitikti visuomenės standartų.
       2021-08-03 19:17:36

Duomenų apžvalga: koronavirusas labai plinta tarp jaunesnių nei 50 metų asmenų

Lietuvoje nuo liepos antros savaitės visiškai dominuoja delta atmaina – ji dabar sudaro apie 95 % visų diagnozuojamų atvejų. Su šios atmainos dominavimu prasidėjo ir eksponentinis atvejų augimas visoje Lietuvoje, rodo naujausi duomenys.
       2021-08-03 17:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 394

Atlikus 16357 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 394. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-02 16:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 5788 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-01 22:06:07

Prezidentas ES lyderiams: kartu įveikime nelegalios migracijos iššūkį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su ES Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos Ministru Pirmininku Janez Janša laišku kreipėsi į kitus ES lyderius, siekdami atkreipti jų dėmesį į prie ES/Lietuvos ir Baltarusijos sienos augančią įtampą ir kenkėjiškus Baltarusijos režimo veiksmus.
       2021-08-01 18:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 184

Atlikus 8116 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 184. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-31 11:50:10

Bakterijos: šiltuoju sezonu jos padės puoselėti sveikatą ir grožį

Šiandien žodis „bakterijos“ neretai kelia tik neigiamas asociacijas – siejame jas su ligomis, nusilpusiu imunitetu ir kitomis sveikatai žalingomis blogybėmis. Tačiau ne visos bakterijos yra žalingos – gerųjų bakterijų mūsų organizmams dažnai trūksta, ypač šiltuoju atostogų sezonu.
       2021-07-31 11:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 397

Atlikus 16198 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 397. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-30 14:35:35

Laiškai į „Gmail“ paštą? 3 patarimai, kaip atlaisvinti užsikimšusią paskyrą

Beveik kas ketvirtas Žemės gyventojas – daugiau nei 1,8 mlrd. vartotojų – naudojasi „Google“ paskyra, rodo tyrimų bendrovės „Statista“ duomenys.
       2021-07-30 13:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 346

Atlikus 12937 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 346. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-29 11:10:27

Daugiau nei pusė darbuotojų jaučiasi persidirbę – kaip jiems padėti?

Beveik pusė (41 proc.) darbuotojų galvoja apie didelius karjeros pokyčius per artimiausius metus, o kiek daugiau nei pusė jaučiasi persidirbę, rodo „Microsoft“ ataskaita „Work Trend Index“.
       2021-07-29 09:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 380

Atlikus 14162 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 380. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.