Naujienos

Patarimai, kaip pritaikyti planšetinį kompiuterį vaikams

2021-08-18 07:44:28

Norime to ar ne, tačiau šiandien planšetiniai kompiuteriai vaikams tampa vienu labiausiai trokštamų daiktų. Planšetė gali tapti išties smagiu ir lavinančiu įrankiu, tačiau ne visos programos ir svetainės yra tinkamos mažamečiams.

Kokio amžiaus vaikui galima pirkti tokį įrenginį, gali nuspręsti tik tėvai, tačiau šiuolaikiniai planšetiniai kompiuteriai gali būti pritaikyti įvairių amžiaus grupių poreikiams. Kviečiame atidžiau susipažinti su jų galimybėmis ir patarimais, kurie padės paruošti šį įrenginį net ir mažiausiam naudotojui.

Užtikrinkite vaikų saugumą

Vaikų saugumą naudojantis planšetiniu kompiuteriu gali padėti užtikrinti specialios programos. Sukūrus bendrą šeimos paskyrą, jos leidžia automatiškai apriboti laiką, kurį vaikas praleidžia prie savo įrenginio ir blokuoti pasirinktas programas. Naudojantis „Android“ operacine sistema, tokią paskirtį atlieka „Google Family Link“ ar „Samsung Kids Mode“ aplikacija, o „iOS“ – „Apple Screen Time“. Pradėti naudotis šiomis programėlėmis itin paprasta – užtenka jas įdiegti savo ir vaiko įrenginiuose bei prisijungti naudojantis ta pačia paskyra. Tokia apsauga padės ne tik sekti vaikų prie ekranų praleidžiamą laiką, tačiau taip pat ir apsaugoti juos nuo nepageidaujamo turinio.

Atsisiųskite specialias programėles, skirtas vaikams

Didžiąją dalį vaikams skirtų programėlių sudaro žaidimai, tačiau yra aplikacijų, kurių pagalba mažamečiai gali mokytis ir lavinti savo gebėjimus. Be to, planšetiniu kompiuteriu ypač smagu piešti. Pavyzdžiui, naujasis „Samsung Tab S7 FE“ turi išmanųjį rašiklį „S Pen“, kuris padeda pažadinti vaizduotę ir išlaisvinti kūrybinį potencialą. Vaikas galės mokytis rašyti, piešti ir kūrybiškai perteikti tai, ką įprastai pieštų baltame popieriaus lape. Specialios programėlės gali paskatinti vaikus tyrinėti, pažinti pasaulį ir lavinti socialinius bei emocinius įgūdžius. Viena iš tokių – „Toca Nature“. Žaidėjai gali formuoti kraštovaizdį bei stebėti, kaip jis vystosi: sodinti medžius ir auginti mišką, kopti į kalną ir grožėtis vaizdu, rinkti miško gėrybes ir šerti įvairiausius gyvūnus. Žaidimo metu vaikai sužino įdomios informacijos apie gyvūnus, gamtą. Loginį vaikų mąstymą gali padėti lavinti „Lightbot“ ir „Lightbot Jr“ programėlės, kurios vaikams pasiūlys tikrais iššūkiais tampančių galvosūkių.

Apsaugokite planšetinį kompiuterį tvirtu dėklu

Dažniausiai vaikai nesusimąsto apie išmaniųjų įrenginių saugumą, todėl gali netyčia apipilti juos gėrimais ar numesti. Dėl šios priežasties itin svarbu planšetinį kompiuterį papildomai apsaugoti. Parduotuvėse galima rasti ryškiaspalvių, žaismingų dėklų, kurie ne tik apsaugos įrenginį nuo kritimo, bet pritrauks mažylio akį ir bus specialiai pritaikyti mažoms rankytėms, todėl planšetę vaikui laikyti bus patogiau. Taip pat naudokite ir ekrano apsaugą. Ji suteikia planšetiniam kompiuteriui beveik nematomą papildomos apsaugos sluoksnį. Nesijaudinkite, ekrano ryškumas tikrai nesumažės, o planšetinis kompiuteris bus geriau apsaugotas nuo įbrėžimų ir nešvarumų.

Sukurkite atsarginę duomenų kopija

Jeigu vaikui leidžiate naudotis savo asmeniniu planšetiniu kompiuteriu, pirmiausiai būtinai sukurkite atsarginę duomenų kopiją. Dažniausiai įrenginiuose saugome svarbią informaciją, nuotraukas ar kitus dokumentus, todėl atsarginės duomenų kopijos perkėlimas į kompiuterį padės išvengti informacijos praradimo. Įsivaizduokite, parengėte svarbiam projektui skirtą prezentaciją, o mažylis nė pats to nesuprasdamas, žaidžiant ištrynė šį failą ar perkėlė į jums nežinomą vietą. Sukurti atsarginę duomenų kopiją nėra sudėtinga. Nors kiekvienas įrenginys reikalauja skirtingų veiksmų, pats paprasčiausias ir mažiausiai painus būdas yra naudoti programėlę „Dropbox“. Tai debesijos principu veikianti saugojimo programėlė, kuri leidžia kurti atsargines jūsų įrenginyje esančių nuotraukų, failų ir panašių duomenų kopijas.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2025-01-10 11:18:59

Slidinėjimo trasos bei saulės vonios – kur traukia lietuvių keliautojai žiemą?

Įsibėgėjus žiemos sezonui, daugelis lietuvių svajoja apie idealias atostogas, kol už lango darganota ir neretai pilka. Vieni ieško adrenalino snieguotuose kalnuose, leisdamiesi slidinėjimo trasomis, o kiti trokšta atsipūsti šiltuose kraštuose, kur tropinė saulė ir maudynės leidžia pamiršti žvarbų orą.
       2025-01-10 11:02:41

Spalvos ir pinigai: kaip nepasiduoti slaptiems rinkodaros triukams

Ar kada susimąstėte, kodėl nuolaidų etiketės dažniausiai yra raudonos, o kvietimo veiksmui mygtukai (angl. call to action) – oranžinės spalvos? Spalvų psichologija yra veiksminga rinkodaros priemonė, galinti reikšmingai paveikti vartotojų elgesį ir sprendimus.
       2025-01-07 21:12:10

Euro ir dolerio kurso paritetas: euras – pasmerktas kurį laiką būti pigesnis

Ką tik prasidėję 2025-ieji jau spėjo atnešti įdomių tendencijų į finansų rinkas. Viena iš jų – tolesnis euro silpnėjimas JAV dolerio atžvilgiu. Nuo 2025 m. pradžios euras dolerio atžvilgiu jau spėjo nukristi 0,4 proc.
       2025-01-02 11:05:49

Įsigaliojo SIM kortelių registravimo reikalavimas: viskas, ką reikia žinoti

Siekiant apsunkinti telefoninių sukčių veiklą, Lietuvoje nuo Naujųjų metų atsirado reikalavimas registruoti naujas išankstinio mokėjimo SIM korteles. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šis pokytis atims iš sukčių pagrindinį jų ginklą – anonimiškumą.
       2024-12-27 10:15:52

RRT įspėjo Telią dėl įpareigojimų nevykdymo

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pripažino, kad Telia Lietuva, AB (Telia) netinkamai vykdė jai 2019 m. nustatytus prieigos ir nediskriminavimo įpareigojimus.
       2024-12-21 15:24:09

Apsaugokime gyvūnus: atsisakykime fejerverkų ir neskubėkime dovanoti augintinių

Aplinkos ministerija primena, kad artėjantis šventinis laikotarpis gali tapti tikru išbandymu tiek laukiniams gyvūnams, tiek mūsų augintiniams dėl fejerverkų keliamo triukšmo ir neatsakingo gyvūnų dovanojimo.
       2024-12-21 15:18:15

Daugelyje naujų automobilių Lietuvoje veiks tiktai šios bendrovės internetas

„Bitė Lietuva“ dėl partnerystės susitarė su pasauline telekomunikacijų lydere „Vodafone“. Dėl šio susitarimo daugelyje Lietuvoje parduodamų naujų automobilių jau veikia ar netrukus veiks išskirtinai tik „Bitės“ internetas.
       2024-12-19 18:36:31

Taikant ES sankcijas, blokuojami 36 IP adresai ir 621 interneto svetainė

2024 m. gruodžio 18 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus blokuoti 621 interneto svetainę ir 36 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti į ES Tarybos sankcijų sąrašą įtrauktas televizijos programas.
       2024-12-18 10:21:03

Teismas patvirtino Telecentro teikiamų LRT siuntimo paslaugų kainų pagrįstumą

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 17 d. nutartimi patvirtino Vilniaus apygardos teismo birželio 14 d. sprendimą, kuriuo buvo atmestas LRT ieškinys AB Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) dėl neva piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir neva nesąžiningos kainodaros.
       2024-12-11 10:46:30

Draudimas apeliacinės instancijos teismui priimti blogesnį sprendimą

Lietuvos teisinėje sistemoje viena iš pamatinių teisingumo vertybių yra užtikrinti sąžiningą ir teisingą bylos nagrinėjimą. Čia ypatingai svarbus principas „non reformatio in peius“, kuris užtikrina, kad asmuo, apskundęs pirmosios instancijos teismo sprendimą, nepatirs dar blogesnių pasekmių vien dėl to, kad pasinaudojo savo teise į apeliaciją.
       2024-12-07 15:35:40

Kaip teisingai interpretuoti prietaisų skydelio siunčiamus signalus

Daugelis vairuotojų į prietaisų skydelio rodmenis žvilgteli tik tada, kai reikia pasitikrinti greitį ar degalų likutį. Tačiau ką daryti, kai prietaisų skydelyje netikėtai užsidega koks nors indikatorius ar perspėjanti lemputė?
       2024-12-07 15:19:48

5 programėlės, kurios pravers kiekvienam vairuotojui

Šiais laikais galima rasti programėlę kiekvienai gyvenimo sričiai – ne išimtis ir automobilio vairavimas. Rinkoje siūloma daugybė mobiliųjų aplikacijų, kurios ne tik palengvina kasdienę automobilio priežiūrą, bet ir padeda išvengti aibės nepatogumų kelyje.
       2024-12-04 12:13:29

KTU kibernetinio saugumo specialistas: DI tampa puolimo įrankiu

Sparčiai augant technologijų naudojimui kasdienybėje, daugėja ir kibernetinių grėsmių. Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) kibernetinio saugumo specialistas doc. Šarūnas Grigaliūnas sako, kad pasaulyje kibernetinių išpuolių skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 75%.
       2024-11-30 12:44:22

5 magiški šventinio laikotarpio filmai, kuriuos privalote pamatyti su visa šeima

Kalėdų laikotarpis – tai metas, kai daugiau laiko praleidžiame namuose, apsupti šeimos šilumos ir jaukumo. Šventinė atmosfera suartina, o viena mėgstamiausių veiklų šaltuoju metu – kartu žiūrėti filmus, kurie įtraukia ir padeda atsipalaiduoti.
       2024-11-27 10:33:13

Ar verta kurti interneto svetainę savo hobiui ir kokį domeną naudoti?

Pasak psichologų, laisvalaikio pomėgiai yra vienas geriausių būdų, kaip po sunkios darbo dienos toliau negalvoti apie darbinius reikalus ir atsipalaiduoti. Hobis – sveikos emocinės sveikatos šaltinis, todėl vis daugiau lietuvių ieško įdomių laisvalaikio veiklų, kurias siekia paversti net savo verslu.
       2024-11-22 10:00:32

Ekspertai apie atliekų rūšiavimą: kartais žmonių pastangos nueina perniek

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje vidutiniškai perdirbama tik apie 9 proc. plastiko, 21 proc. stiklo ir 60 proc. popieriaus atliekų. Jungtinių tautų organizacijos (JTO) vertinimu, situacija gali dar labiau pablogėti, nes iki 2050 m. kietųjų komunalinių atliekų susidarymas išaugs nuo 2,3 mlrd. iki, tikėtina, 3,8 mlrd. tonų.
       2024-11-20 17:16:39

„Teltonikos“ skandalas atskleidė biurokratijos problemų mastą

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ragina kurti verslo tarybą. Pastarosiomis dienomis kilęs įmonės „Teltonika skandalas atskleidė ne tik vienos įmonės problemas, bet ir platesnį biurokratijos iššūkių kontekstą Lietuvoje.
       2024-11-20 17:11:42

Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: infrastruktūros spragos stabdo pažangą?

„Teltonikos“ atvejis tikėtina padės spręsti elektros infrastruktūros vystymo klausimus. Tačiau Lietuvai turint ambiciją tapti skaitmeninės pažangos lydere, lygiai taip pat būtina turėti aukštos kokybės patikimą interneto ryšį, kurį gali užtikrinti tik išvystyta plačiajuosčio ryšio infrastruktūra.
       2024-11-16 15:20:51

Dėl vasarinių padangų nebegalioja automobilio techninė apžiūra ir draudimas

Naudodami šaltajam sezonui netinkamas automobilio padangas, vairuotojai rizikuoja ne tik savo ir kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybėmis, bet ir gali susidurti su kitais nemalonumais, pavyzdžiui, nebegaliojančiais techninės apžiūros pažyma ir draudimu.
       2024-11-13 18:05:56

Technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?

Ne visi herojai dėvi apsiaustus – kai kurie jų turi tik ekranus, bet yra visada pasiruošę traukti mus iš mirties gniaužtų. Jie pastebi net menkiausius savininko sveikatos nukrypimus, geriau už bet ką kitą žino, kada iškviesti pagalbą, o prireikus – netgi patys jį pristato į gydymo įstaigą.
       2024-10-30 17:45:08

Per 20 metų patyčių mastas Lietuvoje beveik nesumažėjo: kas kiša koją pokyčiams?

Nepaisant daugybės pastangų kovoti su patyčiomis mokyklose ir internete, naujausi tyrimai rodo, kad Lietuvoje šios problemos mastas išlieka vienas didžiausių Europoje – jas patiria trečdalis paauglių.
       2024-10-30 17:42:54

Kenčiate nuo šiukšles kaupiančio kaimyno? Išeitis yra, tik ne visi apie tai žino

Į namus sklindantis dvokas, keliaujantys tarakonai ir nuolatinė gaisro baimė – su tokia kasdienybe susiduria daugiabučių gyventojai, šalia kurių gyvena šiukšles kaupiantis kaimynas.
       2024-10-30 17:40:00

Slaugytojai konsultuodami galės pratęsti paskirtą gydymą receptiniais vaistais

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) plečia bendrosios praktikos slaugytojų profesines veiklos sritis. Nuo šiol slaugytojai, įvertinę pacientų sveikatos būklę, galės savarankiškai pratęsti gydytojo paskirtą lėtinių ligų gydymą ir išrašyti receptą vaistams.
       2024-10-30 17:33:32

Kaip išvengti klaidų renkantis pirmąjį būstą?

Nors pirmuosius namus žmonės perka sau, profesiniai ar šeimos pokyčiai dažnai lemia tai, kad tokį turtą ilgainiui gali tekti parduoti ar išnuomoti. Ekspertų teigimu, būtent patrauklumas antrinėje rinkoje turėtų būti prioritetas jaunam žmogui ar šeimai renkantis pirmąjį būstą.
       2024-10-30 17:27:45

Naudotos ar naujos padangos: kam vairuotojai teikia pirmenybę?

Artėjant žieminių padangų sezonui, daugelis vairuotojų sprendžia, kokias padangas pasirinkti savo automobiliui – naujas ar naudotas? Ar verta skubėti pas meistrus, ar galima darbus atlikti savarankiškai?
       2024-10-30 17:21:50

Pasakė, kam orgazmas yra naudingiausias: sumažina tikimybę susirgti vėžiu

Nepaisant to, kad orgazmas yra natūralus žmogaus kūno atsakas, apie jį vis dar sklando daugybė mitų ir netikslių įsitikinimų. Kodėl vieniems žmonėms šį jausmą pasiekti lengviau nei kitiems?
       2024-10-25 09:54:44

Milijonierius po savaitės: kaip laimėjus loterijoje neprarasti šalto proto

Visai neseniai šalį apskriejo žinia apie lietuvį, loterijoje laimėjusį istoriškai didžiausią sumą Baltijos šalyse – 81 mln. eurų. Nors apie tokią sėkmę svajoja kone kiekvienas, daugelis neįvertina tinkamo finansinio raštingumo pasirengimo svarbos.
       2024-10-21 17:21:30

Kas pragraužė skylę: kandis ar kailiavabalis?

Drabužinės kandys ir kailiavabaliai – vabzdžiai, kenkiantys tekstilės gaminiams, kailiams, kilimams, baldams ir net muziejų eksponatams. Nors pamačius skylę vilnoniame megztinyje, kašmyro šalike ar kilime dažniausiai kaltiname kandžių lervas.
       2024-10-21 14:03:20

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Vidutinis „TikTok“ naudotojas programėlėje praleidžia bent 95 minutes per dieną, nepalyginamai daugiau nei bet kuriame kitame soc. tinkle. Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis.
       2024-10-21 13:56:51

Atliko elektros naudojimo eksperimentą namuose: kiek pavyktų sutaupyti

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skaičiuoja, kad buitiniai vartotojai per 2023 metus sunaudojo 28 proc. visos elektros energijos Lietuvoje. Todėl skatinant energetinį efektyvumą šalyje svarbu tampa kalbėti ne tik apie elektros energijos mažinimą įmonėse, bet ir namų ūkiuose.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.