Naujienos

Dujas galėjome turėti „pigiau grybo“, bet...

2021-09-27 07:56:41

Nesuklysiu pasakęs, kad šių dienų aktualija, be abejonės, yra prasidėjęs naujasis šildymo sezonas ir prognozuojami kaštai. Štai vilniečiai gąsdinami, kad šildymas sostinėje gali pabrangti 60 procentų, o dėl to labiausiai kalta dujų kaina.

Daugiau kaip prieš penkerius metus planuota Vilniuje pastatyti naują katilinę, kuri naudotų pigesnį biokurą, tačiau patekėjus Remigijaus Šimašiaus saulutei šis projektas buvo numarintas. Taigi, sostinė faktiškai liko šildoma dujomis, kurių kaina dabar kyla kaip ant mielių. Dėl to aimanuoja ne vien tik Lietuva, bet ir visa Europa.

Vasaros pabaigą ir rudens pradžią ilgai prisiminsime ir dešimtmetį nematytais elektros energijos kainų šuoliais. Skelbiama, kad vidutinė savaitinė vienos megavatvalandės kaina „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos kainų zonoje antrąją rugsėjo savaitę pasiekė 124,12 Eur, kai prieš metus ji buvo vos 43,43 Eur. Brangiai už elektrą mokėta ir Vokietijoje (126,19 Eur/MWh), Prancūzijoje (125,40 Eur/MWh), pietinėje Norvegijos kainų zonoje (106,70 Eur/MWh), o Jungtinėje Karalystėje elektros kaina pasiekė net 193,23 svarų/MWh (virš 226 Eur/MWh) ribą.

Dažniausia priežastis, kodėl brangsta elektra, taip pat nurodoma rekordinė gamtinių dujų kaina ir mažesnis nei įprastai požeminių dujų saugyklų užpildymo lygis. Energetikai ir ekonomistai skaičiuoja, kad šiluminių elektrinių naudojamų gamtinių dujų kaina spalio mėnesiui Europos ateities sandorių rinkoje formuojasi ties 55 Eur/MWh riba, o tai maždaug penkis kartus daugiau nei buvo lygiai prieš metus.

Tie mūsų šalies gyventojai, į kurių namus tiekiama šiluma pagaminama deginant biokurą, gali lengviau atsikvėpti. Tiesa, ir jo kainos kyla, kadangi dar rugpjūtį tapo aišku, jog artėjančiam šildymo sezonui biokuru dar nebuvo pasirūpinta. Premjerė Ingrida Šimonytė leido suprasti, kad ji nieko negali padaryti: kainos nepakeis, biokuro trūksta, nors lietuviškos medienos atliekos paliekamos pūti miškuose.

Bandant nukreipti dėmesį nuo artėjančios skaudžios realybės, grėsmės imtos vynioti į apgaulingus popierėlius. Dabartinė valdžia (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Laisvės partija) esminę žinutę visuomenei – ŠILUMA BRANGS – bandė paslėpti po „gera žinia“ – 15 proc. mažiau MOKĖSITE VISUS METUS“.

Gal geresnė žinia visuomenei būtų pareiškimai apie situaciją iki 2017 metų birželio 1 d., kai šilumos energijai buvo taikomas 9 proc., o ne dabartinis 21 proc. tarifas?

Norėtųsi retoriškai paklausti: ar visa tai reiškia faktą, jog pagrindinė brangstančio šildymo našta teks savivaldybėms, nes konservatorių valdžia, panašu, džiūgauja, jog didės kompensacijų gavėjų skaičius? Per ankstesnį šildymo sezoną kompensacijas už šildymą gavo apie 100 tūkst. gyventojų, o štai 2017-aisiais tokių buvo apie 180 tūkstančių. Gal šįmet sumušime įsisenėjusį rekordą?

Liaudies išmintis siūlo roges ruošti vasarą. Ją būtų galima pritaikyti ir šildymui, šiuo atveju – dujomis. Pamenu, kai verslininkas Bronius Lubys pristatinėjo idėją statyti dujų terminalą, jo pasiteiravau, kokia šio sumanymo esmė. Milijonus į tai investuoti ketinęs „Achemos“ savininkas neslėpė: dujas pirktų vasarą, kai jos pigiausios, tad brangmečiu degintų pigesnes dujas ir taip gamintų konkurencingą produkciją. Kadangi šiame sumanyme nemaža dalis dujų būtų tekusi ne tik verslininko įmonei, dujų terminalas planuotas kaip priemonė, tiekusi pigesnes dujas ir savivaldybių katilinėms.

Visi gerai žinome, kaip buvo įgyvendinta dujų terminalo idėja. Viską į savo rankas paėmė valstybė, išsinuomojo su Singapūro vėliava plaukiojantį dujolaivį „Independence“, kuris, kaip dabar paaiškėjo, tebuvo užpildomas 40-50 proc., kai rinkoje dujos buvo pigiausios. Kai Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje paklausiau ekonomikos ir inovacijų viceministrės, kodėl tuo „pigiu metu“ vežėmės mažiau dujų, nei galėtume, išgirdau, kad į šį klausimą ji negali atsakyti. Ko gero, nenorėjo atvirai pripažinti, kad tiek dujų Lietuva nebūtų įstengusi apžioti, juk latviai ir lenkai, kuriuos matėme kaip mūsų atvežtų dujų vartotojus, po terminalo pastatymo neparodė noro naudotis mūsų paslaugomis.

Skelbiama, kad dujolaivis mūsiškiame terminale gali švartuotis vidutiniškai du kartus per mėnesį, tada jis išpumpuoja dujas į dujotiekį. Vadinasi, galėtume prisipirkti pigių dujų ir, turėdami kur, „pasidėtume“ vėlesniam naudojimui, kai jos rinkoje bus brangios. Būtent tam pasaulyje yra įrengiamos požeminės dujų saugyklos. Bet ne Lietuvoje.

Arčiausiai mūsų esanti požeminė dujų saugykla įrengta Latvijoje. Tik didelis galvosūkis: ar pavyktų su latviais susitarti dėl pigesnių dujų pasaugojimo, ar visos ekonominės naudos nesurytų ta pasaugojimo paslauga?

Šiandien mažai kas nori prisiminti, kad požeminę dujų saugyklą galėjome turėti Lietuvoje. 2009-2014 metais atlikti ilgamečiai geologiniai tyrimai parodė, kad Telšių rajone, Syderiuose esanti vieta yra tinkama požeminei gamtinių dujų saugyklai įrengti. Tačiau buvo atsižvelgta į tai, kad Latvijoje esančioje Inčiukalnio požeminėje gamtinių dujų saugykloje numatyta galimybė saugoti gamtines dujas ir kitoms šalims, tad požeminės gamtinių dujų saugyklos Lietuvoje projektas buvo užšaldytas.

Kaip mums sekasi bendradarbiauti su latviais energetikoje, vaizdžiai iliustruoja vėl ir vėl keliama baltarusiškos elektros patekimo per Latviją į Lietuvą problematika. Ignoruodami lietuvių interesus, latviai teisinasi pirmiausia besirūpinantys savo marškiniais, nes jie arčiau kūno. O juk savo laiku Lietuvoje buvo atrastos net 129 geologinės struktūros, tinkamos savai saugyklai įrengti. Tarp tyrinėtų vietovių – ir Vindeikių-Vileikiškių ruožas Širvintų rajone. Dar 1992 metais tuometinė Gargždų valstybinė naftos geologijos įmonė šiame rajone atliko žvalgybą dėl poringojo sluoksnio, į kurį būtų galima pumpuoti dujas. Geologus domino 760 m gylyje esančių uolienų sudėtis. Prognozuota, kad tame gylyje yra poringasis sluoksnis, o virš jo pakankamai kietas gruntas.

Taigi, Vindeikių-Vileikiškių vietovė buvo laikoma viena iš galimų vietų požeminei dujų saugyklai įrengti. Turint omenyje, kad netoliese, Graužių kaime, šiandien yra Jauniūnų dujų perpumpavimo stotis, į kurią ateina magistralinis vamzdynas, Širvintų rajone įrengta dujų saugykla būtų labai patogi naudoti. Juo labiau kad dėl tiesiamo „LitPol Link“ dujotiekio netrukus turėsime galimybę dujas gauti ir perduoti į Lenkiją. T. y., pirkti pigesnes dujas iš Europos, jei rinka tokių pasiūlytų. Nereikėtų nė dujolaiviu atsivežti.

2014 metais baigus analizę, energetikams potencialiai tinkamiausia pasirodė esanti Syderių geologinė struktūra, kurios vidutiniškai 1450 metrų gylyje slūgsantis smiltainis gali būti pritaikytas gamtinių dujų saugojimui. Saugykloje būtų sukauptas reikiamas dujų kiekis, leidžiantis net esant ypatingai šaltoms oro sąlygoms užtikrinti dujų tiekimą Lietuvos vartotojams iki 52 parų. Kaip šią problematiką pristato Energetikos ministerija, „įrengta saugykla (...) leistų operatyviai patenkinti sezoninius dujų poreikio svyravimus, išnaudoti sezoninius dujų kainų svyravimus, optimizuoti Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo veiklą, nutiesus Lietuvą ir Lenkiją sujungsiantį dujotiekį, saugykla galėtų būti naudojama ir dujų saugojimo paslaugoms“.

Kai 2011 metais konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė iškilmingai atidarė suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą, savos požeminės saugyklos problematika dar buvo aktuali. Bet vėliau vėjai ėmė pūsti iš kitur. Nesulaukus Lenkijos energetikos įmonių dėmesio bei atsiradus galimybei naudotis Latvijos Inčiukalnio dujų saugykla, 2018 metais Lietuva atsisakė ketinimų Syderiuose įrengti kelių šimtų milijonų eurų vertės požeminę dujų saugyklą. Skaičiuota, kad saugyklos įrengimas kainuotų apie 170 mln. eurų, o dar 140 mln. eurų prireiktų 500 mln. kubų dujų „pagalvei“. Tada pasigirdo kalbų, kad dujos rinkoje yra „pigesnės už grybus“, todėl investuoti į brangią saugyklą nėra prasmės. Juo labiau kad iš Latvijos saugyklos į Lietuvą tais metais atitekėjo 28,5 proc. reikiamo dujų kiekio, beveik du trečdalius (64 proc.) pigių dujų mums atpumpavo „Gazprom“, o iš SGD terminalo tegavome vos 7,3 proc. dujų.

Beje, pabaigai dar apie latvius. Trečiadienį Ekonomikos komiteto posėdyje buvo pagarsinta, kad tuo metu, kai Europoje požeminės saugyklos geriausiu atveju užpildytos iki pusės, latviai savąją Inčiukalnio saugyklą yra užsipildę 80 proc. Kaimynai pasiruošė žiemai.

LR Seimo narys, Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Energetika: kitos panašios naujienos
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-07-05 13:48:10

Gausite garantinio tiekimo paslaugą? ESO paaiškina kas laukia toliau

Pasibaigė antrasis šalies elektros rinkos dereguliavimo etapas. Nors į jį patenkantys gyventojai toliau aktyviai renkasi savo naują ir nepriklausomą elektros energijos tiekėją, dalis jų, kurie sprendimo nepadarė laiku, gaus garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-03 19:55:52

Atliktas svarbus žingsnis perimant elektros energetikos valdymą

Baltijos šalių elektros perdavimo tinklo operatorės Lietuvos „Litgrid“, Latvijos „Auspriegum Tikls“ ir Estijos „Elering“ bendru sutarimu atsisakė sisteminių paslaugų iš Rusijos, kurias tiekė bendrovių grupė „Inter RAO“.
       2022-06-01 11:00:42

Buitiniai, nebuitiniai vartotojai: vienodos galimybės prisijungti prie tinklų

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ginčą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę reikalingus tinklo plėtros darbus atlikti savo lėšomis.
       2022-06-01 08:44:37

VERT patvirtino UAB „Ignitis“ gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis“ gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, įsigaliosiančius nuo 2022 m. liepos 1 d.
       2022-05-28 11:31:01

Keičiamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės

Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-18 18:08:46

Automobilio degalų sąnaudų mažinimas: Paprasti būdai taupyti pinigus

Automobilio įsigijimo kaina vis didėja. Degalų kainos kyla, todėl vairuotojai vis labiau suinteresuoti mažinti degalų sąnaudas ir vairuoti protingiau. Šiame straipsnyje rasite praktinių patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų ir kartu sumažinti automobilio degalų sąnaudas bei išmetamo CO2 kiekį.
       2022-08-18 17:44:32

Iš finansinių klaidų nepasimokiusiems lietuviams žiema gali apkarsti

Kad ir kokį finansiškai tvarkingą gyvenimą gyventume, kiekvienam iš mūsų bent vieną kartą greičiausiai teko apmokėti mažesnę ar didesnę skolą.
       2022-08-18 15:03:49

VERT: dėl UAB „Perlas energija“ pranešimo stabdyti veiklą

UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo sutartys fiksuotomis kainomis, atžvilgiu.
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.