Naujienos

Kalėdos Panemunės pilyje

2021-12-02 18:45:26

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gruodžio 1 d.
Renginio pradžia: 10:00
Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2022 m. sausio 9 d.
Renginio vieta: Panemunės pilis, Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.

Šventiniu laikotarpiu Vilniaus dailės akademijos (VDA) Panemunės pilis lankytojus pasitinka su išskirtine renginių programa – vokalinės muzikos koncertai, paskaitos-ekskursijos, edukacijos, naujos ekspozicijos bei kvapnioji kalėdinė mugė.

Kviečiame susipažinti su kalėdinių renginių programa Panemunės pilyje:

Gruodžio 1 d. - sausio 9 d. Ekskursija-pasakojimas „Kalėdos dvare“
Galima užsakyti bet kurią dieną, skirta visai šeimai.
Ekskursijos kaina 15 Eur + bilietas į pilį (4 Eur / asm).

Gruodžio 1 d. - sausio 9 d. Paroda „Panemunės pilies šiaurinio korpuso pritaikymo idėjų dirbtuvės“
Eksponuojami 2021 m. lapkričio 14-20 d. Panemunės pilyje vykusių VDA partnerio Berno taikomųjų mokslų universiteto (Bern University of Applied Sciences) žiemos praktikos metu architektų ir inžinierių sukurti darbai. Praktikos vadovai prof. dr. Axel Christoph Gampp ir prof. dr. Dirk Proske.
Parodą galima apžiūrėti nusipirkus lankytojo bilietą.

Gruodžio 1 d. - sausio 9 d. S. I. W. Witkacy fotografijos paroda
Paroda skirta žinomam XX a. I pusės menininkui - dramaturgui, tapytojui, filosofui ir fotografui Stanisławui Ignacy Witkiewicziui-Witkacy (1885-1939). S. I. W. Witkacy buvo paskutiniosios Panemunės pilies šeimininkės Kunegundos Šemetaitės Gelgaudienės antros eilės anūkas.
Parodos kuratoriai: Gabriella Cardazzo (Artspace), Giuliana Carbi (Trieste Contemporanea), Helmutas Šabasevičius (VDA). Parodos organizatoriai: Trieste Contemporanea, Artspace, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos kultūros tyrimų institutas, Prancūzų institutas Lietuvoje.
Parodą galima apžiūrėti nusipirkus lankytojo bilietą.

Gruodžio 8, 10, 11 d. 18 val. Naktinė ekskursija po kalėdinę Panemunės pilį
Susitarus galimos ir kitos datos. Kaina 8 Eur / asm.

Gruodžio 12 d. 13 val. Dr. Mariaus Daraškevičiaus knygos „Magiškasis kambarys arba dvaro vaistinėlė“ pristatymas ir ekskursija po Panemunės pilies vaistinėlę
Renginys nemokamas.

Gruodžio 12 d. 15 val. Adventinis Jurbarko bardų klubo koncertas
Renginys nemokamas.

Gruodžio 15-23 d. Kalėdinė vieno eksponato paroda: M. A. Carême cukraus skulptūra „Šiaudinis namelis ant uolos“ pagal Evaldą Jušką
Vyriausio konditerijos šefo Evaldo Juškos cukraus skulptūra „Šiaudinis namelis ant uolos“, įkvėpta Panemunės pilies šeimininkų Mykolo ir Eleonoros Tiškevičiūtės Gelgaudų amžininko, legendinio konditerio Marie Antoine Carême (1784-1833), vadinto „virėjų karaliumi ir karalių virėju" (Le Roi des Chefs et le Chef des Rois).
Evaldas Juška - įvairių gastronomijos menui skirtų čempionatų nugalėtojas, šiuo metu dirba restorane „Arrivée“ (Kaunas) ir dėsto Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje. Parodą remia pirmosios Europoje porceliano manufaktūros „Meissen“ atstovas Lietuvoje „Artable by Isto“.
Parodą galima apžiūrėti nusipirkus lankytojo bilietą.

Gruodžio 18 d. 11 val. Paskaita-ekskursija „Stalo pasaka arba desertinio stalo statyba XVIII amžiuje“
Skaito ir veda ekskursiją dr. Marius Daraškevičius.
Paskaitoje-ekskursijoje dalyvauti galima nusipirkus lankytojo bilietą.

Gruodžio 18 d. 13 val. Italų ir prancūzų baroko muzikos koncertas „Baroko eskizai“
Skambės C. Monteverdi, B. Strozzi, J.B. Lully, A. Scarlati ir kitų kompozitiorių kūriniai.
Atlieka LMTA baroko operos solinio dainavimo studentai: Karolina Parmianova (sopranas), Justina Kaminskaitė (sopranas), Fausta Balčaitytė (sopranas), Vaiva Storastienė ir Eglė Rudokaitė (klavėsinas).
Renginys nemokamas.

Gruodžio 3-5 d. 10-12 d. ir 17-19 d. Kvapnioji kalėdinė mugė pilies virtuvėje
Mugėje apsilankyti galima nusipirkus lankytojo bilietą.

Sausio 9 d. 15 val. Vokalinės muzikos koncertas „Trys karaliai atskubėjo“
Vadovė Lina Lukošienė.
Renginys nemokamas.

Kiekvieną pilies darbo dieną (nuo antradienio iki sekmadienio, 10-17 val.) galima apžiūrėti papuoštoje pilyje veikiančias ekspozicijas ir užsakyti specialią ekskursiją „Kalėdos dvare“ arba „Naktinė ekskursija po kalėdinę Panemunės pilį“, savaitgaliais pilies virtuvėje veikia kvapnioji Kalėdinė mugė.

Grupėms siūlomos įvairios teminės ekskursijos po pilį ir edukacijos dvarų kultūros tema.

Ekskursijų ir edukacijų rezervacija bei kita informacija: tel. 8 447 41729, el. paštu: panemunespilis@vda.lt

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
       2022-05-13 15:18:02

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių.
       2022-05-13 15:11:39

TV tendencijos Lietuvoje: „Eurovizija“ muša rekordus

Didžiausią išmaniosios televizijos platformą Lietuvoje valdančios bendrovės „Telia“ statistika rodo, kad Lietuvos žiūrovų favoritais lieka „Eurovizija“, krepšinis ir Dakaras.
       2022-05-13 11:42:01

Ruošiatės draugų susibūrimui? Išmėginkite šiuos tris greitų užkandžių receptus

Planuojantiems šeimos susibūrimą savaitgalį ar „Eurovizijos“ finalo žiūrėjimą su draugais, tikru galvos skausmu gali tapti vaišės, kuriomis reikės nudžiuginti svečius.
       2022-05-13 11:35:54

3 pasaulio turtingieji, kurių karjera susiklostė tik sulaukus 40 metų

· Kai kurių milijonierių karjera susiklostė tik sulaukus 40 arba net daugiau metų. · Harlandas Sandersas įkūrė „KFC“ („Kentukio keptos vištienos“) bendrovę būdamas 62 metų. · 45 metų Henris Fordas tapo turtingu pristatęs automobilį „Model T“. · Rėjaus Kroko karjera susiklostė būnant 52 m. ir tapus „McDonald‘s“ franšizės agentu.
       2022-05-13 11:32:11

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT?

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.
       2022-05-13 09:47:11

Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai.
       2022-05-13 09:41:07

Atgaivinantys burbuliukai: kokteilių receptai lietuvių meilės dienai paminėti

Lietuvių įsimylėjėliai gali džiaugtis, kadangi meilės garbei mūsų šalyje yra švenčiama ne viena, bet dvi šventės. Vasario mėnesį minime aistringąją Valentino dieną, o šiandien, gegužės 13 d. švenčiame lietuvių meilės deivės Mildos šventę.
       2022-05-13 08:46:17

Sukčiai įžūlėja: pernai išviliojo dvigubai daugiau pinigų

Praėjusiais metais sukčiai iš gyventojų elektroninėmis priemonės, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, išviliojo 10,2 mln. eurų - tai dvigubai daugiau nei 2020-aisiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.