Naujienos

Elektromobilį vairuoti apsimoka, tačiau dėl infrastruktūros – daug klaustukų

2021-12-28 12:23:20

Elektra varomu lengvuoju komerciniu automobiliu „Peugeot e-Expert“ galima įveikti visą 1 500 km maršrutą nuo Suomijos šiaurėje esančio Rovaniemio iki Vilniaus, kaip tai neseniai padarė žinomi keliautojai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas.

Ar tai reiškia, kad jau nebeliko jokių kliūčių visiems persėsti į elektromobilius?

Iš esmės tai tiesa, tačiau, kaip pripažino po neeilinės kelionės surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavę elektrifikuoto transporto entuziastai ir už jo populiarinimą atsakingų institucijų atstovai, – neišspręstų klausimų dar liko ir didžiuma jų susiję su infrastruktūra.

Ilgą laiką rimta problema buvo itin ribotas elektromobilių pasirinkimas, tačiau pasiūla sparčiai plečiasi ir dauguma gamintojų jau yra pristatę naujus elektrifikuotus modelius arba ketina tai padaryti artimiausiu metu.

O kai kurios bendrovės tam skiria išskirtinį dėmesį – pavyzdžiui, „Peugeot“ siūlo išskirtinai plačią elektrifikuotų modelių gamą, kurioje net tik tokie asmeninės paskirties automobiliai kaip e-208 ir e-2008, bet ir ypač daug komercinio transporto, įskaitant universalumu garsėjančius „e-Partner“ ir „e-Expert“ modelius.

V. Milius pažymėjo, kad „Peugeot e-Expert“ nepriekaištingai susidorojo su ilgu maršrutu, kurio nemažą dalį teko įveikti elektromobiliams pagal konstrukciją itin nepalankiomis žiemiško klimato sąlygomis. Net ir toli šiaurėje 75 kWh talpos bateriją turinčio modelio viena įkrova nuvažiuojamas atstumas siekė 200 kilometrų.

Išlaikyti elektromobilį visuomet bus pigiau

Daugybę testų ir skaičiavimų atlikęs OEV.LT vaizdo kanalo įkūrėjas Tadas Ratkevičius padarė aiškią išvadą – skaičiuojant bendrą išlaikymo kainą bet kuris elektromobilis yra pigesnis už tos pačios klasės modelį su vidaus degimo varikliu.

„Nėra elektromobilio, kurio išlaikymas būtų brangesnis nei įprasto automobilio – visi elektrifikuoti modeliai pigesni. Tai galioja ne tik tokiems modeliams kaip „Peugeot e-208“, bet ir itin galingam bei prabangiam „Porsche Taycan“. Turėti elektromobilį visuomet kainuos mažiau“, – konstatavo elektromobilių entuziastas.

Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius pasidžiaugė, kad pagal elektromobilių pardavimo apimtis šie metai Lietuvoje buvo rekordiniai. Jau gruodžio mėnesį fiziniai asmenys buvo įsigiję beveik 1 600 automobilių, o tai – dvigubai daugiau nei pernai.

2022-aisiais elektromobilių pardavimo tempas šalyje neturėtų sulėtėti. Viena iš to priežasčių – sausio mėnesį turėjęs pasibaigti paraiškų teikimo norintiems gauti kompensacines išmokas laikotarpis pratęstas iki birželio. Kompensacijoms skirtų lėšų likutis – maždaug 1,7 mln. eurų.

„Iki birželio jų gali ir neužtekti, nes per savaitę paraiškas pateikia apie 40 elektromobilių pirkėjų. Trečdalis jų renkasi naujus, o likusieji – naudotus automobilius. Jeigu nepavyks laiku patvirtinti sąmatų, kitais metais gali tekti daryti išmokų skyrimo pertrauką, tačiau reikia tikėtis, kad viskas išsispręs“, – kalbėjo J. Balkevičius.

Vienintelis likęs barjeras – psichologinis

Tinklaraščio „100procentuelektrinis.lt“ autoriaus Dainius Jako teigimu, vartotojai, galintys sau leisti įsigyti įprastą naują automobilį, elektromobilio nesirenka ne todėl, kad šis ne pagal kišenę. Anot pašnekovo, žengti lemiamą žingsnį daugumai trukdo psichologinis barjeras.

„Jei gali sau leisti naują automobilį, elektromobilis tau tikrai nėra per brangus. Galbūt tai bus ne tokios pat klasės modelis ir pradinė įsigijimo kaina atrodys didelė, tačiau atlikus išsamius skaičiavimus tampa akivaizdu – tai tikrai apsimoka“, – komentavo ekspertas.

D. Jako vertinimu, tobulėjant elektromobilių technologijoms infrastruktūros plėtra ilgainiui gali būti ne tokia aktuali, kaip dabar atrodo. Naujiems modeliams viena įkrova įveikiant visą maršrutą A1 automagistrale nuo Vilniaus iki Klaipėdos, ateityje galbūt nereikės įrenginėti papildomų stotelių. Svarbiau būtų pasirūpinti, kad veiktų esamos.

„Iškyla klausimas, ar kažkam tikrai verta investuoti į papildomą infrastruktūrą, jeigu po dvejų metų 80 proc. naujų elektromobilių jos beveik nereikės. Atrodo, tai absurdiškas svarstymas, nes įkrovimo stotelių trūksta, tačiau greitai jų gali tiesiog nebereikėti“, – svarstė elektromobilių entuziastas.

Tikrąjį įkrovimo stotelių poreikį, D. Jako teigimu, galima būtų sužinoti apmokestinus naudojimąsi jomis. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje šalia magistralinių veikiančiomis viešojo įkrovimo stotelėmis vartotojai gali naudotis vis dar nemokamai. Neatsispirdami pagundai, prie tokių stotelių sustoja ir tie vairuotojai, kurie elektromobilius galėtų įkrauti namuose, o taip dirbtinai didinimas jų apkrovimas.

Trūksta reglamentavimo

Kalbėdamas apie elektromobiliams reikalingą infrastruktūrą V. Milius pastebėjo, kad šiuo metu didžiausia bėda yra ne stotelių kiekis ir atstumai tarp jų, o nepatogi bei dažnai apskritai nesuprantama vartotojo sąsaja. Stoteles valdo skirtingi operatoriai, jie nustato savo naudojimo tvarką, nėra numatytas atsiskaitymas kortele, o programėlėse netgi neįmanoma pakeisti kalbos. Su tuo jis susidūrė ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir Suomijoje.

„Atvažiavęs į įkrovimo stotelę kiekvieną kartą turi spręsti rebusą. Esame patyrę keliautojai ir ne vieną tūkstantį kilometrų įveikėme elektromobiliais, tačiau ir mums ne visuomet pavyksta išnarplioti tuos rebusus be vietinių pagalbos. Kartais negalima aktyvuoti krovimo, kai kada – nežinia, kaip jį sustabdyti. Ir taip kiekvieną kartą“, – komentavo keliautojas.

Elektromobilio įkrovimas, anot V. Miliaus, neturėtų skirtis nuo degalų užpildymo. Šiuolaikinės degalinės visame pasaulyje veikia vienodai – užsipili, sumoki ir išvažiuoji. Tokiu pat principu turėtų veikti ir įkrovimo stotelės.

Konferencijos dalyviai sutarė, jog pagrindinius stotelių įrengimo trūkumus būtų galima pašalinti Europos Sąjungoje įvedus reglamentavimą. Pavyzdžiui, reikalaujant, kad, panašiai kaip degalinėje, prie stotelių būtų galima privažiuoti iš bet kurios pusės, ir numatant privalomą atsiskaitymo kortele įrangos montavimą. Pastarasis reikalavimas pagal įstatymus jau galioja Didžiojoje Britanijoje.

D. Jakas pridūrė, kad programėlės gali išlikti, tačiau pašalinus jų trūkumus. Įkrovimo paslauga, eksperto manymu, turėtų būti aktyvuojama pagal daugumai vartotojų intuityviai geriausiai suprantamą principą, t. y. įkišus laidą į įkrovimo lizdą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2022-08-10 10:27:38

Naudotų automobilių trūkumas – ir elektromobilių rinkoje

Su naudotų automobilių trūkumu susiduriantys Lietuvos gyventojai vis dažniau žvalgosi į elektromobilius ar hibridinius variklius turinčias transporto priemones – pastarųjų populiarumą lemia ir augančios degalų kainos.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-02 14:30:17

Augant motociklų populiarumui, daugėja sukčiavimo atvejų

Naudoto motociklo pirkimas – rizikinga investicija. Motociklai dažnai patenka į sunkias avarijas, todėl tikimybė įsigyti daužtą motociklą ne ką mažesnė nei daužtą automobilį.
       2022-08-02 14:12:44

Naujas startuolis dairosi į Lietuvą: važinėjantiems dviračiais ir paspirtukais

Dviračių miestų gatvėse sparčiai daugėja, tad jų savininkai susiduria su problema – kur juos saugiai pastatyti? Atsakymą turi Estijoje veiklą pradėjęs startuolis „Bikeep“, kuris dviračių ir paspirtukų saugojimo bei įkrovimo paslaugas jau teikia Suomijoje, Danijoje, JAV ir dar daugelyje kitų šalių.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-07 12:06:43

Dalis gamintojų atsisako dyzelinių variklių: kuo jie bus keičiami?

Ar jau galime tarti „sudie“ dyzeliniams varikliams? Toks klausimas nuvilnijo žiniasklaidos portaluose ir puslapiuose, kai Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA) paskelbė 2021 metais Senajame žemyne parduotų naujų modelių statistiką.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-04-30 10:29:38

Iš Klaipėdos keliones pradėjo dar vienas naujas keleivinis–krovininis keltas

Balandžio 29 d. į pirmąjį reisą iš Klaipėdos į Švedijos Karlshamną išplaukė „Luna Seaways“ – naujas pirmaujančio Europoje keltų operatoriaus DFDS keleivinis-krovininis keltas, išsiskiriantis dydžiu ir dar didesniais patogumais.
       2022-04-27 14:42:26

Elektromobiliai verslui: ką reikia apie juos žinoti?

Elektromobiliams atkakliai skverbiantis į gyventojų garažus, daugėja ir transportą su vidaus degimo varikliais vis drąsiau į elektros pavarą turinčius komercinius automobilius iškeičiančių verslų.
       2022-04-26 20:02:43

3 klaidos daugiabučio kieme, kurias daro ir patyrę, ir pradedantieji vairuotojai

Daugiabučio kiemas – vieta, kur ištisus metus įvyksta šimtai eismo įvykių. Ir nors didžioji dalis jų būna smulkūs bei padarytos žalos siekia kelis šimtus eurų, tokie incidentai gali ilgam sugadinti nuotaiką.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
       2022-08-11 09:11:28

Vairuotojams liko vos keli mėnesiai apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėlėmis

2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius.
       2022-08-10 16:50:49

Savarankiškas remontas gali kainuoti daugiau nei planavote

Įsibėgėjusi infliacija Lietuvoje lemia naujas madas ir statybų, ir draudimo rinkoje. Vis daugiau žmonių, matydami, kaip pabrango statybos ir remonto darbai, nutaria patys griebti statybinius įrankius.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.