Naujienos

Šiuolaikinių detektyvų herojai: taisyklių nepaisantys vienišiai ir genijai

2022-01-08 09:58:35

Kas yra žymiausias nusikaltimų tyrėjas literatūros pasaulyje? Ko gero, nesuklysime pasakydami, kad Šerlokas Holmsas, kurį sukūrė rašytojas seras Artūras Konanas Doilis.

Jam ant kulnų lipa Erkiulis Puaro iš Agatos Kristi knygų. Tačiau į gaudyti nusikaltėlių pasileido nauja fikcinių tyrėjų karta. Jie kitokie. Greitesni, ūmesni ir, dažniausiai, velkantys sunkų praeities bagažą. Interneto knygynas Patogupirkti.lt kviečia pažinti šiuolaikinių detektyvinių knygų serijų personažus.

Haris Hūlė – talentingas alkoholikas

Harį Hūlę sukūrė norvegų autorius Jo Nesbø. Jis, ko gero, vienas žymiausių skandinaviškų detektyvų rašytojų, gerokai pramynęs kelią savo kolegoms. Sakoma, kad autoriaus knygų galima rasti kas antro norvego namuose, o dar milijonai egzempliorių išsibarstę po visą pasaulį.

Pirmą kartą Harį Hūlę sutinkame knygoje „Šikšnosparnis“, kuri ir pradeda populiarią seriją. Pažinties su skaitytojais pradžioje Haris buvo perkopęs trisdešimt ir jau turintis daugybę problemų, kurias pažinti bus ne viena proga.

Fizinių savybių apibūdinimas: aukštas, sportiškas, lieknas, šviesių plaukų. Haris tikras vienišius. Artimiausias jo draugas – 40% stiprumo „Jim Beam“. Visgi, akyli skaitytojai mato, kad Hūlę aplinkiniai myli ir juo rūpinasi ir nedidelis bičiulių būrelis tikrai susirenka. Policininko šeimą sudaro tik atskirai gyvenanti jaunesnė sesuo, turinti Dauno sindromą.

Haris Hūlė priklauso Oslo policijai ir daugumą nusikaltimų tiria šioje šalyje, nors likimas jį buvo nubloškęs ir į Australiją, Tailandą bei kitus tolimus kraštus. Haris yra kompetentingas, bet nepareigingas policininkas. Jis linkęs į besaikį girtuokliavimą, dažnai visiškai nepaiso taisyklių ir labiau primena vienišą reindžerį nei komandos žmogų. Nors dėl girtavimų detektyvas vis nušalinimas nuo pareigų, artimi kolegos jį mėgsta dėl Hariui būdingo ryškiai išreikšto teisingumo jausmo, pastabumo ir talento analizuoti.

Asmeniniai santykiai sudėtingi. Harį Hūlę kankina komplikuotas ryšys su mylimąja Rakele (ji pasirodė trečioje serijos dalyje). Per visą seriją jie tai išsiskiria, tai susieina, dažniausiai dėl Hario alkoholizmo ir darboholizmo priepuolių.

Hūlei patinka įvairi muzika. Jis klauso ir „Sex Pistols“, ir „Neil Young“, ir „Slipknot“ garso takelių.

Jonas Lina – amžinas teisuolis

Kalbėdami apie populiarias šiuolaikines detektyvinių knygų neišvengsime autoriaus (ar tiksliau autorių, nes po vardu slepiasi šeimyninis duetas) Lars Kepler knygų. Šis vardas yra ryški žanro žvaigždė, o seriją lydintis personažas Jonas Lina nenusileidžia kolegai Hariui Hūlei.

Pirmą kartą jį susitinkame knygoje „Hipnotizuotojas“, kuri pradeda seriją. Jonas Lina yra Švedijos policijos vyriausiasis inspektorius, kilęs iš Suomijos. Jis apibūdinamas kaip aukštas, stiprus, tylus, charizmatiškas, pastabus, patikimas, bebaimis, ryžtingas. Jonas šviesiaplaukis, ryškių mėlynų akių, kalba su suomišku akcentu.

Personažas turi mįslingą praeitį, kuri po nuotrupą atskleidžiama per keletą serijos knygų. Daugelis bylų, kurių jis imasi, susišaukia su praeitimi. Norėdamas išspręsti nusikaltimą Jonas gali griebtis bet kokių metodų, net ir kreiptis pagalbos į ekstrasensus. Šis nepaprastas detektyvas geba įsijausti į žudiko mintis, o kad jį sugautų tikrai ne visada laikosi taisyklių.

Jonas Linas empatiškas ir mėgiamas skaitytojų. Detektyvas nepasižymi ciniškumu, tačiau savyje neša sunkią praeities naštą. Gana ankstyvame amžiuje prarado tėvą ir ši patirtis jam giliai įsirėžė. Didžiausias priešas – serijinis žudikas Jurekas Valteris, kurį sutinkame vėlesnėse serijos dalyse. Artimiausia kolegė – Saga Bauer.

Na ir dar Jonas žymus savo kultine fraze, kuri įvairiomis formomis kartojasi labai dažnai ir nusako, koks šis personažas yra: „aš buvau teisus“.

Robertas Hanteris – genijus

Rašytojas Chris Carter palyginus neseniai mūsų šalyje šovė į populiarumo viršūnę. Jį atradę tinklaraštininkai negailėjo gerų atsiliepimų, o dabar kiekviena autoriaus knyga laukiama su didžiuliu nekantrumu.

Pirmoji serijos knyga – „Krucifiksas“. Autoriaus kūriniai pasižymi neįtikėtinai greitais siužetais, įtampa ir labai žiauriais nusikaltimais. Pats Chris Carter studijavo nusikalstamo elgesio psichologiją, dirbo Mičigano valstijos apygardos prokuroro kriminalinės psichologijos komandoje ir ta patirtis atsispindi jo kūryboje.

Pagrindinis knygų serijos veikėjas yra Los Andželo specialiojo žmogžudysčių skyriaus detektyvas Robertas Hanteris.

Robertas Hanteris yra ne šiaip protingas, jis – genijus tikrąja ta žodžio prasme. Roberto intelekto koeficientas gali pramušti lubas. Universitetą jis baigė paauglystėje, o psichologijos daktaro laipsnį apsigynė dar tada, kai dauguma jo bendraamžių bandė apsispręsti, kuo norėtų būti užaugę. Tačiau, nors detektyvas visada žino daug įvairiausius faktų, per daug to neakcentuoja, o jei kolegos pasidomi iš kur tokios žinios, Hanteris visada atsako: „daug skaitau“.

Robertas Hanteris geba įsijausti į serijinių žudikų mintis ir elgseną, perprasti medžiojamus nusikaltimus, įžvelgti tai, ko nemato kiti.

Hanteris mėgsta gerus gėrimus, tačiau jais nepiktnaudžiauja. Turi praeities traumų, jo tėvai anksti mirė, taip pat policininkas neteko savo ankstesnio partnerio. Visgi praeities atgarsiai per daug į paviršių nesiveržia ir tyrimams netrukdo. Tiesa, detektyvą kankina nemiga.

Robertas išvaizdus ir dažnai traukia moterų dėmesį. Gal dėl to, kad yra tylus ir šiek tiek paslaptingas žmogus. Beje, autorius keliuose interviu minėjo, kad personažui priskyrė vieną kitą savo savybę.

Robertas Hanteris dirba kartu su partneriu Karlosu Garsija ir kartu jie yra nepakartojama komanda, skaitytojų nepaleidžianti iki pat paskutinio puslapio.

Maksvelas Rajenas – sąžiningas romantikas

L.J. Ross – dar viena sparčiai populiarėjanti autorė. Jos knygos gerokai išsiskiria veiksmo vietomis, kurias rašytoja pažįsta iš vaikystės. Tai nepaprasto grožio Škotijos miesteliai bei jų apylinkės. Kiekviena knyga skatina norą keliauti ar bent internete apžiūrėti vietovių nuotraukas.

Maksvelo Rajeno serija prasideda knyga „Šventoji sala“. Jis fikcinės nuovados policininkas, vadovaujantis spalvingam būriui kolegų, kurie nevengia tarpusavio juokelių, puoselėja šiltus santykius ir tuo pelno skaitytojų meilę.

Tradicija – skaudi pagrindinio veikėjo praeitis. Tokią naštą velka ir Rajenas. Detektyvo medžiojamas serijinis žudikas nužudė jo seserį, o jis pats vos liko gyvas. Nepaisant traumų, Rajenas yra puikus lyderis, kuris visada elgiasi taip, kaip liepia sąžinė. Jis klauso intuicijos, turi gerą humoro jausmą ir gana neblogai atrodo!

Rašytoja L.J. Ross vieno interviu metu užsiminė, kad Rajeną iš kitų jo kolegų skiria tai, kad jis sugeba palaikyti prasmingus santykius su savo partnere Ana. Autorė nesupranta, kodėl detektyvas negalėtų turėti sėkmingo asmeninio gyvenimo. Ši serija, nepaisant žiaurių žmogžudysčių, tikrai dvelkia romantika.

Kima Stoun – atskalūnė

Negalvokite, kad detektyvinių serijų pasaulyje karaliauja vien vyrai. Pastaruoju metu šaunios moterys veržiasi į lyderių gretas. Patogupirkti.lt kviečia susipažinti su detektyve inspektore Kima Stoun iš rašytojos Angelos Marsons knygų.

Pirmą kartą Kim Stoun susitinkame knygoje „Nebylus riksmas“.

Kima Stoun yra itin įdomi veikėja. Berniukiškos išvaizdos moteris, apsigyvenusi odinėje striukėje, lakstanti motociklu, o laisvalaikiu kitą restauruojanti savo namuose. Kima gyvena viena, tiesa, po vienos bylos tyrimo kompaniją detektyvei palaiko šuo. Vienintelis artimesnis moters draugas yra jos partneris detektyvas Brajentas. Tik tada kai jie bendrauja paaiškėja, kad Kima turi neblogą humoro jausmą.

Visgi, ši veikėja yra tikrai sudėtinga. Jos praeitis buvo itin sunki. Kima yra nelinkusi savo išgyvenimais dalintis su kitais žmonėmis ir viską laiko savyje. Po tam tikrų siaubingų nutikimų vaikystėje ji keliavo per globėjų šeimas, patyrė daug prievartos ir smurto, tapo atšiauri, nedraugiška, šiurkšti. Vienintelis šiltas prisiminimas – viena globėjų šeima, kurios ji neteko nelaimingo atsitikimo metu. Kitų žmonių į savo gyvenimą neįsileidžia.

Moters socialiniai įgūdžiai yra labai menki. Jai nuolat kyla bendravimo problemų. Tačiau, be abejo, Kima yra talentinga tyrėja, kurią gerbia ir myli jos nedidelės komandos nariai. Be to, jai būdingas itin stiprus teisingumo jausmas, kurio vedina ji aršiai kovoja už visus nuskriaustuosius.

Loganas Makrėjus – normalumo įsikūnijimas

Autorius Stuart MacBride yra dar vienas autorius, kuris Lietuvos skaitytojų širdis užkariavo gana neseniai.

Pagrindinis serijos veikėjas – seržantas Loganas Makrėjus. Veiksmo vieta – Aberdynas. Pirmoji serijos knyga, kurioje sutinkame Loganą, yra „Šaltas granitas“.

Iš tiesų Loganas Makrėjus išsiskiria iš visų aptartų personažu savo paprastumu ir normalumu. Jis nėra tas, kuriam patinka laužyti taisykles. Jis nėra tas, kuris skausmą malšina skandindamas save alkoholyje. Jis socialus, turi merginą, puikiai dirba komandoje ir yra mėgiamas kolegų.

Chaotiškoje Aberdyno policijos nuovadoje seržantas atrodo kone vienintelis sveiko proto tyrėjas, o vyresni, dažnai nekompetentingi, pareigūnai linkę Loganą išnaudoti. Seržantas Makrėjus praeityje susidūrė su žudiku, jį paliko mylima moteris, tačiau į šią patirtį jis reaguoja kaip ir daugelis kitų žmonių: skaudu, sunku, bet atsikvepi ir eini toliau.

Policininkas atidus detalėms ir sugeba suvesti galus bei ištirti nusikaltimus. Sakyčiau, kad savo normalumu jis tikrai patiks tiems, kurie pasiilgo klasikinių detektyvų, neužgožtų vidinių tyrėjų dramų.

Žinoma, detektyvų yra ir daugiau, tad jei nesudomino šie veikėjai, tikrai rasite kitų. Savo personažais ir jų asmeninio gyvenimo detalėmis serijos pririša kur kas labiau nei pavienės knygos. Ar turite savo mėgstamiausią?

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-07-02 09:20:03

Po vidurvasario šventės Vilnius šienauja nužydėjusias pievas

Peržydėjus ir sėklas subrandinus vasariniams augalams, Vilnius pradeda pirmąjį šiemet šienavimą tose vietose, kur kuriamos tvarios pievos. Tuo tarpu gyvenamojoje aplinkoje - kiemuose, vaikų žaidimo aikštelėse, greta namų, kaip ir iki šiol, veja bus pjaunama trumpai.
       2022-07-02 08:52:25

Per kelias dienas – net 12 tūkst. žaibo išlydžių, skaičiuojami nuostoliai

Klimatas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, keičiasi, karščio bangos dažnėja ir stiprėja, o jas dažniausiai lydi ir galingos liūtys, kurios neatsiejamos nuo perkūnijos.
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.