Naujienos

Šiuolaikinių detektyvų herojai: taisyklių nepaisantys vienišiai ir genijai

2022-01-08 09:58:35

Kas yra žymiausias nusikaltimų tyrėjas literatūros pasaulyje? Ko gero, nesuklysime pasakydami, kad Šerlokas Holmsas, kurį sukūrė rašytojas seras Artūras Konanas Doilis.

Jam ant kulnų lipa Erkiulis Puaro iš Agatos Kristi knygų. Tačiau į gaudyti nusikaltėlių pasileido nauja fikcinių tyrėjų karta. Jie kitokie. Greitesni, ūmesni ir, dažniausiai, velkantys sunkų praeities bagažą. Interneto knygynas Patogupirkti.lt kviečia pažinti šiuolaikinių detektyvinių knygų serijų personažus.

Haris Hūlė – talentingas alkoholikas

Harį Hūlę sukūrė norvegų autorius Jo Nesbø. Jis, ko gero, vienas žymiausių skandinaviškų detektyvų rašytojų, gerokai pramynęs kelią savo kolegoms. Sakoma, kad autoriaus knygų galima rasti kas antro norvego namuose, o dar milijonai egzempliorių išsibarstę po visą pasaulį.

Pirmą kartą Harį Hūlę sutinkame knygoje „Šikšnosparnis“, kuri ir pradeda populiarią seriją. Pažinties su skaitytojais pradžioje Haris buvo perkopęs trisdešimt ir jau turintis daugybę problemų, kurias pažinti bus ne viena proga.

Fizinių savybių apibūdinimas: aukštas, sportiškas, lieknas, šviesių plaukų. Haris tikras vienišius. Artimiausias jo draugas – 40% stiprumo „Jim Beam“. Visgi, akyli skaitytojai mato, kad Hūlę aplinkiniai myli ir juo rūpinasi ir nedidelis bičiulių būrelis tikrai susirenka. Policininko šeimą sudaro tik atskirai gyvenanti jaunesnė sesuo, turinti Dauno sindromą.

Haris Hūlė priklauso Oslo policijai ir daugumą nusikaltimų tiria šioje šalyje, nors likimas jį buvo nubloškęs ir į Australiją, Tailandą bei kitus tolimus kraštus. Haris yra kompetentingas, bet nepareigingas policininkas. Jis linkęs į besaikį girtuokliavimą, dažnai visiškai nepaiso taisyklių ir labiau primena vienišą reindžerį nei komandos žmogų. Nors dėl girtavimų detektyvas vis nušalinimas nuo pareigų, artimi kolegos jį mėgsta dėl Hariui būdingo ryškiai išreikšto teisingumo jausmo, pastabumo ir talento analizuoti.

Asmeniniai santykiai sudėtingi. Harį Hūlę kankina komplikuotas ryšys su mylimąja Rakele (ji pasirodė trečioje serijos dalyje). Per visą seriją jie tai išsiskiria, tai susieina, dažniausiai dėl Hario alkoholizmo ir darboholizmo priepuolių.

Hūlei patinka įvairi muzika. Jis klauso ir „Sex Pistols“, ir „Neil Young“, ir „Slipknot“ garso takelių.

Jonas Lina – amžinas teisuolis

Kalbėdami apie populiarias šiuolaikines detektyvinių knygų neišvengsime autoriaus (ar tiksliau autorių, nes po vardu slepiasi šeimyninis duetas) Lars Kepler knygų. Šis vardas yra ryški žanro žvaigždė, o seriją lydintis personažas Jonas Lina nenusileidžia kolegai Hariui Hūlei.

Pirmą kartą jį susitinkame knygoje „Hipnotizuotojas“, kuri pradeda seriją. Jonas Lina yra Švedijos policijos vyriausiasis inspektorius, kilęs iš Suomijos. Jis apibūdinamas kaip aukštas, stiprus, tylus, charizmatiškas, pastabus, patikimas, bebaimis, ryžtingas. Jonas šviesiaplaukis, ryškių mėlynų akių, kalba su suomišku akcentu.

Personažas turi mįslingą praeitį, kuri po nuotrupą atskleidžiama per keletą serijos knygų. Daugelis bylų, kurių jis imasi, susišaukia su praeitimi. Norėdamas išspręsti nusikaltimą Jonas gali griebtis bet kokių metodų, net ir kreiptis pagalbos į ekstrasensus. Šis nepaprastas detektyvas geba įsijausti į žudiko mintis, o kad jį sugautų tikrai ne visada laikosi taisyklių.

Jonas Linas empatiškas ir mėgiamas skaitytojų. Detektyvas nepasižymi ciniškumu, tačiau savyje neša sunkią praeities naštą. Gana ankstyvame amžiuje prarado tėvą ir ši patirtis jam giliai įsirėžė. Didžiausias priešas – serijinis žudikas Jurekas Valteris, kurį sutinkame vėlesnėse serijos dalyse. Artimiausia kolegė – Saga Bauer.

Na ir dar Jonas žymus savo kultine fraze, kuri įvairiomis formomis kartojasi labai dažnai ir nusako, koks šis personažas yra: „aš buvau teisus“.

Robertas Hanteris – genijus

Rašytojas Chris Carter palyginus neseniai mūsų šalyje šovė į populiarumo viršūnę. Jį atradę tinklaraštininkai negailėjo gerų atsiliepimų, o dabar kiekviena autoriaus knyga laukiama su didžiuliu nekantrumu.

Pirmoji serijos knyga – „Krucifiksas“. Autoriaus kūriniai pasižymi neįtikėtinai greitais siužetais, įtampa ir labai žiauriais nusikaltimais. Pats Chris Carter studijavo nusikalstamo elgesio psichologiją, dirbo Mičigano valstijos apygardos prokuroro kriminalinės psichologijos komandoje ir ta patirtis atsispindi jo kūryboje.

Pagrindinis knygų serijos veikėjas yra Los Andželo specialiojo žmogžudysčių skyriaus detektyvas Robertas Hanteris.

Robertas Hanteris yra ne šiaip protingas, jis – genijus tikrąja ta žodžio prasme. Roberto intelekto koeficientas gali pramušti lubas. Universitetą jis baigė paauglystėje, o psichologijos daktaro laipsnį apsigynė dar tada, kai dauguma jo bendraamžių bandė apsispręsti, kuo norėtų būti užaugę. Tačiau, nors detektyvas visada žino daug įvairiausius faktų, per daug to neakcentuoja, o jei kolegos pasidomi iš kur tokios žinios, Hanteris visada atsako: „daug skaitau“.

Robertas Hanteris geba įsijausti į serijinių žudikų mintis ir elgseną, perprasti medžiojamus nusikaltimus, įžvelgti tai, ko nemato kiti.

Hanteris mėgsta gerus gėrimus, tačiau jais nepiktnaudžiauja. Turi praeities traumų, jo tėvai anksti mirė, taip pat policininkas neteko savo ankstesnio partnerio. Visgi praeities atgarsiai per daug į paviršių nesiveržia ir tyrimams netrukdo. Tiesa, detektyvą kankina nemiga.

Robertas išvaizdus ir dažnai traukia moterų dėmesį. Gal dėl to, kad yra tylus ir šiek tiek paslaptingas žmogus. Beje, autorius keliuose interviu minėjo, kad personažui priskyrė vieną kitą savo savybę.

Robertas Hanteris dirba kartu su partneriu Karlosu Garsija ir kartu jie yra nepakartojama komanda, skaitytojų nepaleidžianti iki pat paskutinio puslapio.

Maksvelas Rajenas – sąžiningas romantikas

L.J. Ross – dar viena sparčiai populiarėjanti autorė. Jos knygos gerokai išsiskiria veiksmo vietomis, kurias rašytoja pažįsta iš vaikystės. Tai nepaprasto grožio Škotijos miesteliai bei jų apylinkės. Kiekviena knyga skatina norą keliauti ar bent internete apžiūrėti vietovių nuotraukas.

Maksvelo Rajeno serija prasideda knyga „Šventoji sala“. Jis fikcinės nuovados policininkas, vadovaujantis spalvingam būriui kolegų, kurie nevengia tarpusavio juokelių, puoselėja šiltus santykius ir tuo pelno skaitytojų meilę.

Tradicija – skaudi pagrindinio veikėjo praeitis. Tokią naštą velka ir Rajenas. Detektyvo medžiojamas serijinis žudikas nužudė jo seserį, o jis pats vos liko gyvas. Nepaisant traumų, Rajenas yra puikus lyderis, kuris visada elgiasi taip, kaip liepia sąžinė. Jis klauso intuicijos, turi gerą humoro jausmą ir gana neblogai atrodo!

Rašytoja L.J. Ross vieno interviu metu užsiminė, kad Rajeną iš kitų jo kolegų skiria tai, kad jis sugeba palaikyti prasmingus santykius su savo partnere Ana. Autorė nesupranta, kodėl detektyvas negalėtų turėti sėkmingo asmeninio gyvenimo. Ši serija, nepaisant žiaurių žmogžudysčių, tikrai dvelkia romantika.

Kima Stoun – atskalūnė

Negalvokite, kad detektyvinių serijų pasaulyje karaliauja vien vyrai. Pastaruoju metu šaunios moterys veržiasi į lyderių gretas. Patogupirkti.lt kviečia susipažinti su detektyve inspektore Kima Stoun iš rašytojos Angelos Marsons knygų.

Pirmą kartą Kim Stoun susitinkame knygoje „Nebylus riksmas“.

Kima Stoun yra itin įdomi veikėja. Berniukiškos išvaizdos moteris, apsigyvenusi odinėje striukėje, lakstanti motociklu, o laisvalaikiu kitą restauruojanti savo namuose. Kima gyvena viena, tiesa, po vienos bylos tyrimo kompaniją detektyvei palaiko šuo. Vienintelis artimesnis moters draugas yra jos partneris detektyvas Brajentas. Tik tada kai jie bendrauja paaiškėja, kad Kima turi neblogą humoro jausmą.

Visgi, ši veikėja yra tikrai sudėtinga. Jos praeitis buvo itin sunki. Kima yra nelinkusi savo išgyvenimais dalintis su kitais žmonėmis ir viską laiko savyje. Po tam tikrų siaubingų nutikimų vaikystėje ji keliavo per globėjų šeimas, patyrė daug prievartos ir smurto, tapo atšiauri, nedraugiška, šiurkšti. Vienintelis šiltas prisiminimas – viena globėjų šeima, kurios ji neteko nelaimingo atsitikimo metu. Kitų žmonių į savo gyvenimą neįsileidžia.

Moters socialiniai įgūdžiai yra labai menki. Jai nuolat kyla bendravimo problemų. Tačiau, be abejo, Kima yra talentinga tyrėja, kurią gerbia ir myli jos nedidelės komandos nariai. Be to, jai būdingas itin stiprus teisingumo jausmas, kurio vedina ji aršiai kovoja už visus nuskriaustuosius.

Loganas Makrėjus – normalumo įsikūnijimas

Autorius Stuart MacBride yra dar vienas autorius, kuris Lietuvos skaitytojų širdis užkariavo gana neseniai.

Pagrindinis serijos veikėjas – seržantas Loganas Makrėjus. Veiksmo vieta – Aberdynas. Pirmoji serijos knyga, kurioje sutinkame Loganą, yra „Šaltas granitas“.

Iš tiesų Loganas Makrėjus išsiskiria iš visų aptartų personažu savo paprastumu ir normalumu. Jis nėra tas, kuriam patinka laužyti taisykles. Jis nėra tas, kuris skausmą malšina skandindamas save alkoholyje. Jis socialus, turi merginą, puikiai dirba komandoje ir yra mėgiamas kolegų.

Chaotiškoje Aberdyno policijos nuovadoje seržantas atrodo kone vienintelis sveiko proto tyrėjas, o vyresni, dažnai nekompetentingi, pareigūnai linkę Loganą išnaudoti. Seržantas Makrėjus praeityje susidūrė su žudiku, jį paliko mylima moteris, tačiau į šią patirtį jis reaguoja kaip ir daugelis kitų žmonių: skaudu, sunku, bet atsikvepi ir eini toliau.

Policininkas atidus detalėms ir sugeba suvesti galus bei ištirti nusikaltimus. Sakyčiau, kad savo normalumu jis tikrai patiks tiems, kurie pasiilgo klasikinių detektyvų, neužgožtų vidinių tyrėjų dramų.

Žinoma, detektyvų yra ir daugiau, tad jei nesudomino šie veikėjai, tikrai rasite kitų. Savo personažais ir jų asmeninio gyvenimo detalėmis serijos pririša kur kas labiau nei pavienės knygos. Ar turite savo mėgstamiausią?

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:39:44

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
       2023-05-16 13:20:02

Sunkumai siaurose gatvėse – kas kaltas, kai nepavyksta prasilenkti

Pagreitį įgavęs gatvių siaurinimas ir renovavimas kartais sulaukia vis daugiau vairuotojų pasipiktinimo – dėl projektuotojų priimtų sprendimų ir mažiau gatvėse automobilių parkavimui paliktos vietos neretai sunku net prasilenkti.
       2023-05-16 10:40:13

Lietuvių mėgstamos bulvės: tinkamai vartojant, jos gali būti naudingos

Pavasario pabaigoje prekybos centruose atsiranda pirmos lietuviškos šviežios bulvės. Tinkamai vartojamos, šios daržovės gali būti puikus kalcio, kalio, fosforo, geležies ir kitų sveikatai palankių medžiagų šaltinis.
       2023-05-16 09:19:52

Rekordiškai auga SMS siuntimas, bet ne tarp žmonių

Asmeninį susirašinėjimą perėmusios bendravimo programėles išstūmė tradicines SMS žinutes iš mūsų kasdienybės. Tačiau, skirtingai nei taksofonai, jos niekur nedingo - jau trečią dešimtį skaičiuojančią technologiją vis labiau atranda verslas.
       2023-05-15 20:45:34

Taujėnų dvare varžėsi gražiausi Europos samojedai

Tradicija organizuoti Europos samojedų čempionatus gimė keturiems samojedų veisėjams (Tuula Pratt, Yana Fulierova, Ota Janko bei Renata Fossati) pasiūlius kasmet išrinkti gražiausius kontinento „baltapūkius“.
       2023-05-15 16:50:53

Dirbtinis intelektas pranašas ar demonas – kodėl problemų ieškome ne ten?

Pastarieji metai – dirbtinio intelekto proveržio laikas. Vis daugiau girdime apie įvairias sistemas, galinčias generuoti atsakymus į bet kokius klausimus. Kai kada šie atsakymai taip pribloškia, kad gali nebesuprasti – bendrauji su robotu, ar tikru žmogumi.
       2023-05-12 13:06:55

Virtuvės šefas apie įsibėgėjantį kepsninių sezoną: „naujų vėjų“ daug

Šiltuoju sezonu kepsninėse vis dažniau atsiduria netikėti patiekalai. Kaip pastebi garsus virtuvės šefas Egidijus Lapinskas, kulinarijoje „po atviru dangumi“ kasmet atsiranda naujovių – nuo kugelio, šakšukos ar net ledų desertų.
       2023-05-12 11:24:28

Patarė, ką daryti, jei vaistinėje nerandate antibiotikų

Trūkstant antibiotikų, gyventojai neretai ieško vaistų per pažįstamus, dalijasi naujomis ar senomis jų pakuotėmis su giminėmis, kaimynais ar draugais. Vaistininkė patarė, kaip iš tikrųjų reikėtų elgtis nerandant sau būtinų vaistų.
       2023-05-11 13:10:41

Svečiavimasis vestuvėse: kaip sutaupyti lydint jaunavedžius prie altoriaus?

Prasidėjus vestuvių sezonui, daugybė žmonių sulaukia kvietimo kartu su jaunaisiais švęsti jų meilės sąjungą. Tačiau ne vienam tai sukelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir nerimo, mat vestuvių šventę lydi nemenkos išlaidos.
       2023-05-11 13:05:59

Fotogeniškiausios Peloponeso vietos – atraskite ir įsiamžinkite

Viduržemio jūros skalaujamas Peloponeso pusiasalis Graikijoje rikiuojasi populiariausių šalies regionų sąrašo viršuje. Ir ne veltui – ši kryptis siūlo tūkstantmečių senumo istoriją, baltus paplūdimius, laukinę gamtą, jaukius miestelius.
       2023-05-10 20:06:11

Priimtas sprendimas užblokuoti 3 interneto svetainių kopijas

2023 m. gegužės 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus dėl trijų interneto svetainių kopijų blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
       2023-05-10 14:37:35

Ryšių reguliavimo tarnyba dereguliavo transliacijų rinkas

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nusprendė dereguliuoti transliacijų – Transliacijų perdavimo paslaugų ir Transliacijų perdavimo priemonių paslaugų – rinkas ir panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos centrui ir „Telia Lietuva“ taikomus įpareigojimus.
       2023-05-10 14:15:23

Naujos transporto rūšys – viešajam transportui populiarinti

Lietuvos keleivių vežimo asociacija parengė Kelių transporto kodekso pataisas, kurių tikslas – pripažinti funikulierius ir kabamųjų lynų kelių keltuvus keleivinėmis transporto priemonėmis, kuriomis keleiviai galėtų būti vežami reguliariais reisais.
       2023-05-10 11:19:52

Energiškai efektyvūs pastatai – teorija ir realybė

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) novatoriai vykdė Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą: „Projektinių ir faktinių pastato gyvavimo ciklo energijos poreikių tyrimai įvertinant vartotojų elgsenos įtaką“.
       2023-05-10 11:00:58

Briuselio kopūstai, Frankfurto dešrelės, Kyjivo kotletas: sąsaja su miestais?

Europos dieną, kuri kasmet švenčiama gegužės 9–ąją, džiaugiamasi vienybe Europoje. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pažymi, kad žemyną vienija ne tik bendros vertybės, bet ir maistas – vieni iš kitų mielai perimame patiekalus, dažnai net nesusimąstydami apie tikrąją jų kilmę.
       2023-05-10 10:50:02

„Telia“: „Bitė“ nebūtų pajėgi užtikrinti NATO renginiui Vilniuje reikalavimų

„Telia Lietuvos“ infrastruktūros pajėgumai ir kompetencijos užtikrinti Vilniuje vykstančio NATO viršūnių susitikimo IT ir ryšio paslaugų saugumą yra objektyviai daug didesni nei „Bitės“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.