Naujienos

Natūralios šviesos technologija – natūralus pasirinkimas

2022-01-10 17:21:49

Šviesa – vienas pagrindinių dalykų žmogaus gyvenime. Ji gali tiesiogiai paveikti ne tik psichologinę ar fizinę savijautą, bet ir turėti įtakos atliekamo darbo kokybei. Statant išmaniuosius miestus ir išmaniuosius pastatus, naudojamos inovatyvios technologijos.

Tačiau net ir naujausi sprendimai nublanksta prieš „Biownlight“ natūralios šviesos technologiją.

Išmanioji šviesa – ribotas apibūdinimas

Pasibaigus šiltajam metų sezonui ir atėjus rudeniui ar žiemai, didelė dalis Lietuvos gyventojų kenčia dėl sezoninių emocinių sutrikimų, lydimų prastos nuotaikos, galvos skausmo, svorio augimo ir kitų problemų. Taip nutinka dėl natūralios šviesos trūkumo, nes tai sutrikdo emocinę pusiausvyrą ir išbalansuoja biologinį laikrodį.

Stipriausia natūrali šviesa mus džiugina šiltuoju metų laiku – vasarą, o trumpėjant dienoms ir vėstant orui, jos kiekis ima mažėti. Žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, kurios paprastai stokoja natūralios šviesos. Būtent todėl apšvietimas tampa vienu reikšmingiausių veiksnių, galinčių suteikti natūralios šviesos trūkumą pakeičiant jį alternatyviu, inovatyviu apšvietimu.

Tokia yra „Biownlight“ jau šešerius metus vystoma šviesos technologija, kuri yra tiek pažengusi, kad apibūdinimas „išmani šviesa“ jai yra per daug ribotas.

„Reikėtų tai vadinti gerąja šviesa. Išmanioji šviesa yra labiau ribotas apibūdinimas. Mūsų sprendimas yra gerokai aukštesnio lygio ir tai pripažįsta Europos šviesos asociacijos. Jos daug šneka apie gerąją šviesą – tiesiogiai darančią įtaką žmogaus biologiniams, cirkadiniams poreikiams.

Todėl ir „Išmaniajame mieste“ matome daug potencialo: išmanūs pastatai negali būti be inovatyvių sprendimų. Erdvės skirtos ne daiktams, o žmonėms. Čia jie praleidžia didelę dalį savo laiko, o prigimtinė šviesa yra natūrali. Todėl mūsų šviesos sprendimų idėja nukreipta į tai, kad perkeltume natūralią lauko šviesą į vidines erdves. Galima netgi sakyti, kad šios sistemos sukuriama šviesa yra arti tobulumo“, – sako „Biownlight“ produkto vystymo vadovas Ramūnas Danauskas.

Kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais „Biownlight“ technologija dar 2018-aisiais gavo „Metų gaminio“ auksinį apdovanojimą, taip pat nominuota „TiL2018“ apdovanojimuose.

„Dažniausiai norint supaprastinti natūralios šviesos atkartojimą šviestuvuose maišomos dvi baltos spalvos: šilta ir šalta balta spalva. Tai tėra vizualinis efektas, mat tokios šviesos poveikis nėra giluminis, jis neatkartoja natūralios spalvos. Todėl mūsų produktuose maišomos septynios spalvos. Tai ne tik sudėtingesnė technologija, bet ir biologiškai paveiki, orientuota į žmogų.

Norime valgyti labiausiai mums tinkamą maistą, gerti geriausios kokybės vandenį. Taip yra ir su šviesa. Tai yra prigimtinis poreikis, todėl ji turi būti aukščiausio lygio“, – pasakoja R. Danauskas.

Naujiena – pastatomi toršerai

Natūrali šviesa svarbi ne tik darbe, bet ir privačiame gyvenime. Todėl „Biownlight“ technologija universali ir pritaikoma įvairiuose objektuose – kultūros namuose, gydymo įstaigose, senelių namuose, mokykloje, biure, gamybinėse patalpose ar gyvenamuosiuose namuose.

„Šviestuvai su šia technologija turi įvairaus montavimo galimybes: gali būti montuojami į lubas, prie jų ar nuleidžiami nuo lubų, jų korpusas gali būti įvairių atspalvių“, – sako R. Danauskas.

Jis taip pat pasakoja, kad pandemijos laikotarpiu sukurta ir naujiena.

„Tai – pastatomi toršerai. Jie įkvėpti pandeminio laikotarpio, kai stipriai išpopuliarėjo darbas iš namų ir poreikis turėti natūralia šviesa apšviestą darbo vietą.

Prieš išleisdami juos į rinką, surengėme eksperimentą: išdalijome 15 tokių šviestuvų žmonėms, kad jie juos naudotų savo darbo vietose. Buvo labai smagu aptarti rezultatus ir tai, kokį poveikį jie jautė. Dauguma jų šiuos šviestuvus pasiliko sau. Tai yra kokybiškos šviesos vaisiai“, – džiaugiasi „Biownlight“ atstovas.

„Biownlight“ šviestuvas turi aliuminio korpusą, pilnai perdirbamus dangtelius. Todėl tai yra ne tik kokybiška bei inovatyvi, bet ir ekologiška technologija.

Skandinaviškas dizainas

Pastaruoju metu didelio dėmesio sulaukia dizaino sprendimai. Visame pasaulyje įsigali nauja mada – minimalizmas. Tokį standartą atitinka ir „Biownlight“ šviestuvai.

„Šviestuvų dizainą mums kūrė žinomas Lietuvos dizaino industrijos atstovas Tomas Jasiulis. Jis turėjo kelias sudėtingas užduotis. Norint išgauti artimą natūraliai, kintančią baltą šviesą, dizainas turėjo tenkinti spalvų maišymo kameros parametrus. Tai yra skandinaviško tipo, minimalistinis dizainas, kuris realizuoja ir funkcinę gaminio pusę“, – teigia R. Danauskas.

„Išmaniajame mieste“ – nebe pirmą kartą

„Biownlight“ technologija pritaikoma „Išmanaus miesto“ konkurse nebe pirmą kartą. Natūralios šviesos technologija konkurso dalyviams buvo prieinama „Išmanusis miestas 7“ konkurse.

„Visus „Išmanaus miesto“ dalyvius supažindinome su mūsų technologija: kokia tai šviesa, kokie parametrai sudaro esminę naudą, kaip sistema gali būti geriausiai realizuojama atsižvelgiant į objektą“, – sako R. Danauskas.

Jis apibendrina, kad prieš penkerius metus „Biownlight“ technologija buvo dar mažai žinoma, tačiau dabar vis daugiau specialistų kalba apie gerąją, natūralią šviesą.

„Susipažįstame ir kalbamės su savo srities specialistais, ne tik jie, bet ir mes patys išplečiame akiratį. Todėl dalyvaujame projekte antrą kartą, tikiuosi, kad dalyvausime ir ateityje.

Jau dabar jaučiame, kad apie mus šneka ir mus pažįsta. Prieš penkerius metus buvo tik diskusija, o dabar turime ir realizuotų projektų, ir geresnį žmonių supratimą, ką suteikia natūrali šviesa. Natūrali šviesa tampa natūraliu pasirinkimu projektuose“, – įsitikinęs „Biownlight“ atstovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-07-02 09:20:03

Po vidurvasario šventės Vilnius šienauja nužydėjusias pievas

Peržydėjus ir sėklas subrandinus vasariniams augalams, Vilnius pradeda pirmąjį šiemet šienavimą tose vietose, kur kuriamos tvarios pievos. Tuo tarpu gyvenamojoje aplinkoje - kiemuose, vaikų žaidimo aikštelėse, greta namų, kaip ir iki šiol, veja bus pjaunama trumpai.
       2022-07-02 08:52:25

Per kelias dienas – net 12 tūkst. žaibo išlydžių, skaičiuojami nuostoliai

Klimatas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, keičiasi, karščio bangos dažnėja ir stiprėja, o jas dažniausiai lydi ir galingos liūtys, kurios neatsiejamos nuo perkūnijos.
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.