Naujienos

Natūralios šviesos technologija – natūralus pasirinkimas

2022-01-10 17:21:49

Šviesa – vienas pagrindinių dalykų žmogaus gyvenime. Ji gali tiesiogiai paveikti ne tik psichologinę ar fizinę savijautą, bet ir turėti įtakos atliekamo darbo kokybei. Statant išmaniuosius miestus ir išmaniuosius pastatus, naudojamos inovatyvios technologijos.

Tačiau net ir naujausi sprendimai nublanksta prieš „Biownlight“ natūralios šviesos technologiją.

Išmanioji šviesa – ribotas apibūdinimas

Pasibaigus šiltajam metų sezonui ir atėjus rudeniui ar žiemai, didelė dalis Lietuvos gyventojų kenčia dėl sezoninių emocinių sutrikimų, lydimų prastos nuotaikos, galvos skausmo, svorio augimo ir kitų problemų. Taip nutinka dėl natūralios šviesos trūkumo, nes tai sutrikdo emocinę pusiausvyrą ir išbalansuoja biologinį laikrodį.

Stipriausia natūrali šviesa mus džiugina šiltuoju metų laiku – vasarą, o trumpėjant dienoms ir vėstant orui, jos kiekis ima mažėti. Žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, kurios paprastai stokoja natūralios šviesos. Būtent todėl apšvietimas tampa vienu reikšmingiausių veiksnių, galinčių suteikti natūralios šviesos trūkumą pakeičiant jį alternatyviu, inovatyviu apšvietimu.

Tokia yra „Biownlight“ jau šešerius metus vystoma šviesos technologija, kuri yra tiek pažengusi, kad apibūdinimas „išmani šviesa“ jai yra per daug ribotas.

„Reikėtų tai vadinti gerąja šviesa. Išmanioji šviesa yra labiau ribotas apibūdinimas. Mūsų sprendimas yra gerokai aukštesnio lygio ir tai pripažįsta Europos šviesos asociacijos. Jos daug šneka apie gerąją šviesą – tiesiogiai darančią įtaką žmogaus biologiniams, cirkadiniams poreikiams.

Todėl ir „Išmaniajame mieste“ matome daug potencialo: išmanūs pastatai negali būti be inovatyvių sprendimų. Erdvės skirtos ne daiktams, o žmonėms. Čia jie praleidžia didelę dalį savo laiko, o prigimtinė šviesa yra natūrali. Todėl mūsų šviesos sprendimų idėja nukreipta į tai, kad perkeltume natūralią lauko šviesą į vidines erdves. Galima netgi sakyti, kad šios sistemos sukuriama šviesa yra arti tobulumo“, – sako „Biownlight“ produkto vystymo vadovas Ramūnas Danauskas.

Kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais „Biownlight“ technologija dar 2018-aisiais gavo „Metų gaminio“ auksinį apdovanojimą, taip pat nominuota „TiL2018“ apdovanojimuose.

„Dažniausiai norint supaprastinti natūralios šviesos atkartojimą šviestuvuose maišomos dvi baltos spalvos: šilta ir šalta balta spalva. Tai tėra vizualinis efektas, mat tokios šviesos poveikis nėra giluminis, jis neatkartoja natūralios spalvos. Todėl mūsų produktuose maišomos septynios spalvos. Tai ne tik sudėtingesnė technologija, bet ir biologiškai paveiki, orientuota į žmogų.

Norime valgyti labiausiai mums tinkamą maistą, gerti geriausios kokybės vandenį. Taip yra ir su šviesa. Tai yra prigimtinis poreikis, todėl ji turi būti aukščiausio lygio“, – pasakoja R. Danauskas.

Naujiena – pastatomi toršerai

Natūrali šviesa svarbi ne tik darbe, bet ir privačiame gyvenime. Todėl „Biownlight“ technologija universali ir pritaikoma įvairiuose objektuose – kultūros namuose, gydymo įstaigose, senelių namuose, mokykloje, biure, gamybinėse patalpose ar gyvenamuosiuose namuose.

„Šviestuvai su šia technologija turi įvairaus montavimo galimybes: gali būti montuojami į lubas, prie jų ar nuleidžiami nuo lubų, jų korpusas gali būti įvairių atspalvių“, – sako R. Danauskas.

Jis taip pat pasakoja, kad pandemijos laikotarpiu sukurta ir naujiena.

„Tai – pastatomi toršerai. Jie įkvėpti pandeminio laikotarpio, kai stipriai išpopuliarėjo darbas iš namų ir poreikis turėti natūralia šviesa apšviestą darbo vietą.

Prieš išleisdami juos į rinką, surengėme eksperimentą: išdalijome 15 tokių šviestuvų žmonėms, kad jie juos naudotų savo darbo vietose. Buvo labai smagu aptarti rezultatus ir tai, kokį poveikį jie jautė. Dauguma jų šiuos šviestuvus pasiliko sau. Tai yra kokybiškos šviesos vaisiai“, – džiaugiasi „Biownlight“ atstovas.

„Biownlight“ šviestuvas turi aliuminio korpusą, pilnai perdirbamus dangtelius. Todėl tai yra ne tik kokybiška bei inovatyvi, bet ir ekologiška technologija.

Skandinaviškas dizainas

Pastaruoju metu didelio dėmesio sulaukia dizaino sprendimai. Visame pasaulyje įsigali nauja mada – minimalizmas. Tokį standartą atitinka ir „Biownlight“ šviestuvai.

„Šviestuvų dizainą mums kūrė žinomas Lietuvos dizaino industrijos atstovas Tomas Jasiulis. Jis turėjo kelias sudėtingas užduotis. Norint išgauti artimą natūraliai, kintančią baltą šviesą, dizainas turėjo tenkinti spalvų maišymo kameros parametrus. Tai yra skandinaviško tipo, minimalistinis dizainas, kuris realizuoja ir funkcinę gaminio pusę“, – teigia R. Danauskas.

„Išmaniajame mieste“ – nebe pirmą kartą

„Biownlight“ technologija pritaikoma „Išmanaus miesto“ konkurse nebe pirmą kartą. Natūralios šviesos technologija konkurso dalyviams buvo prieinama „Išmanusis miestas 7“ konkurse.

„Visus „Išmanaus miesto“ dalyvius supažindinome su mūsų technologija: kokia tai šviesa, kokie parametrai sudaro esminę naudą, kaip sistema gali būti geriausiai realizuojama atsižvelgiant į objektą“, – sako R. Danauskas.

Jis apibendrina, kad prieš penkerius metus „Biownlight“ technologija buvo dar mažai žinoma, tačiau dabar vis daugiau specialistų kalba apie gerąją, natūralią šviesą.

„Susipažįstame ir kalbamės su savo srities specialistais, ne tik jie, bet ir mes patys išplečiame akiratį. Todėl dalyvaujame projekte antrą kartą, tikiuosi, kad dalyvausime ir ateityje.

Jau dabar jaučiame, kad apie mus šneka ir mus pažįsta. Prieš penkerius metus buvo tik diskusija, o dabar turime ir realizuotų projektų, ir geresnį žmonių supratimą, ką suteikia natūrali šviesa. Natūrali šviesa tampa natūraliu pasirinkimu projektuose“, – įsitikinęs „Biownlight“ atstovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
       2022-01-26 12:35:04

Manote, kad puikiai pažįstate „Android“ operacinę sistemą? Nežinomos gudrybės

Pirmaujančios verslo statistikos platformos „Statista“ 2021 m. duomenimis, net 7 iš 10 išmaniųjų telefonų rinkoje turi „Android“ operacinę sistemą.
       2022-01-26 12:21:25

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitą?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami.
       2022-01-26 10:54:22

Lietuvoje sparčiai daugėja apie vyną išmanančių mėgėjų

Bet kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai šiandien atveria nuomonių įvairovę. Jų margumyne girdėti balsų, teigiančių, kad alkoholio keliamas problemas Lietuvoje galima spręsti ne draudimais, o švietimu, edukacija.
       2022-01-26 10:52:41

Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?

Miegas - svarbiausias geros nuotaikos, savijautos, sveikatos rodiklis. Miegame visi, tačiau, ypač daug laiko tai darydami praleidžia mūsų mažieji - vaikai. Miegas jiems yra be galo svarbus.
       2022-01-26 10:52:05

Didžiausios 2022 m. pavasario mados tendencijos

Dar visai neseniai garsiausios pasaulio mados sostinės žibėjo nuo mados savaitės renginių. Jų metų mados namai pristatė pavasario/vasaros mados tendencijas. Nepaisant to, kad prabanga dvelkiančius renginius pakoregavo pandemija, jų metu pasirodžiusios tendencijos privertė nustebti ne vieną mados pasaulio žinovą.
       2022-01-26 10:48:58

Tyrimas atskleidė, kaip atrodo lietuviška, latviška ir estiška svajonės

„Svajonių darbas“, „naujas automobilis“, „sveikas vaikas“, „mano namai“, „geras laikas“ – tai frazės, kuriomis žiniasklaidoje apibūdinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų svajonės, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas.
       2022-01-26 10:10:40

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 9490

Atlikus 30557 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 9490. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 10:00:31

Kitoks žvilgsnis į mėsainius: kaip pasigaminti sveikesnius ir egzotiškesnius

Mėsainis ne veltui yra vadinamas gatvės maisto karaliumi. Vis dažniau atrandame mėsainius, kurie atstovauja ne greito maisto kategoriją. Mėsainius galime ruošti iš sveikų ingredientų.
       2022-01-26 09:54:36

Vairuotojų krizė tampa nepakeliama – kviečia dirbti užsieniečius

Vilkikų vairuotojų krizė Europoje neslūgsta – masiškai trūkstamą kvalifikuotą darbo jėgą bandoma pritraukti iš užsienio. Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimą, o vokiečiai pripažino, kad logistikos sektorius be darbo migrantų nebeišsiverčia.
       2022-01-26 09:40:36

Nepraleiskite svarbiausio dienos valgio: trys greitai paruošiamų pusryčių idėjos

Praleisti pusryčius ir iškeisti juos į bent kelias minutes miego ryte – itin viliojanti ir maloniai nuodėminga mintis. Atsilaikyti sunku, tačiau to nereikėtų paversti įpročiu, skatinančiu atsisakyti valgyti ryte.
       2022-01-26 09:38:39

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas nuolat skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė.
       2022-01-26 09:34:46

Įgūdžiai 2022-aisiais: ko ieškos darbdaviai ir ko trūksta darbuotojams

2021-ųjų gale personalo valdymo pasaulyje didžiojo persikvalifikavimo tendenciją pakeitė didžiojo atsistatydinimo bumas. Įvairių tyrimų duomenimis, vis daugiau (kartais net iki 60 proc.) šiandien dirbančių žmonių 2022-aisiais keis darbovietę, o neretai – ir veiklos sritį.
       2022-01-26 09:29:38

Vaistininkas atsako, ką daryti stipriai sušalus žiemos metu

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą.
       2022-01-26 09:14:09

Finansiniai sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo 10,2 mln. eurų

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
       2022-01-26 09:05:24

Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui: 4 žingsnių planas

Mokėti ne nuomos mokestį, o savų namų paskolos įmoką būtų daug maloniau, sutiktų daugelis šiuo metu galvojančių apie nuosavo būsto įsigijimą.
       2022-01-26 09:00:15

Scenografė Birutė Ukrinaitė apie Undinės apdarą be žuvies uodegos

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė teatre kartu su režisieriumi Gyčiu Padegimu dirba jau beveik ketvirtį amžiaus ir vizualiai yra apipavidalinusi daugiau nei 50 spektaklių.
       2022-01-25 18:34:59

Prezidentas pasirašė Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą. Asmenvardžių rašymas dokumentuose pirmą kartą yra sureguliuotas įstatymo lygmeniu.
       2022-01-25 18:18:46

Kokį automobilio akumuliatoriaus kroviklį pirkti?

Kiekvienam vairuotojui savo namuose pravartu turėti akumuliatoriaus kroviklį. Norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgai, labai svarbu palaikyti tinkamą jo įkrovą. Taigi, kroviklis ne tik leidžia reguliariai pakrauti akumuliatorių, bet ir įkrauti jį kai automobilis sunkiai užsiveda.
       2022-01-25 18:11:16

Naminis riešutų sviestas – per 5 minutes: prireiks vos trijų ingredientų

Mėgstate pasmaližiauti, tačiau atidžiai stebite, kas atsiduria jūsų lėkštėje? Į savo racioną įtraukite riešutų sviesto, kuris yra ne tik ypatingo skonio, bet ir pasižymi įvairiausių gerųjų savybių gausa. Be to, šį skanėstą paprastai pasigaminsite ir namuose.
       2022-01-25 18:07:30

Lietuviškai mišrainei konkurentų nėra: ekspertai apie tai ko reikia pirkėjams

Kasmet maisto pasaulyje apžvelgiamos naujos tendencijos. Dalis jų keičiasi kasmet, pavyzdžiui, skirtingų pasaulio virtuvių išpopuliarėjimas. Tačiau kai kurios tendencijos įsitvirtina ilgam ir tampa mūsų kasdienybės dalimi.
       2022-01-25 18:01:44

„Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir bendrąja Baltijos šalių įmone „RB Rail AS“ pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą europinės vėžės geležinkelio plėtros projektui „Rail Baltica“.
       2022-01-25 17:58:53

Ekranas kur panorėjus: „Samsung“ pristatė įrenginį, kuris nustebins galimybėmis

Mobilumas ir universalumas šiandien yra vienos esminių savybių, kurių vartotojai tikisi iš naujausių technologijų. Tai galioja ne tik išmaniesiems telefonams ir kompiuteriams, bet ir kitiems kasdienybę praturtinantiems ir gyvenimą patogesniais darantiems įrenginiams.
       2022-01-25 16:30:06

Būsto įsigijimo Lietuvoje mitai: kaip nusipirkti namus gyvenant užsienyje

Svetur gyvenantys lietuviai aktyviai investuoja į NT gimtinėje, tačiau dažnas iki šiol susiduria su įvairiais su tuo susijusiais mitais bei baimėmis.
       2022-01-25 16:20:45

Žiema Vytarui Radzevičiui – daržovių laikas: kodėl jų reikėtų valgyti daugiau?

Žiemą jaučiame ne tik saulės, bet ir vitaminų stygių, todėl mitybos specialistai šaltuoju metų laikotarpiu rekomenduoja valgyti daugiau daržovių bei vaisių, kurie ne tik papildo vitaminų atsargas, bet ir stiprina imunitetą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.