Naujienos

Analizuoti vartotojų duomenis verslui taps paprasčiau

2016-07-28 11:28:45

Tyrimų bendrovės „Garner“ ekspertų teigimu, iki 2018 m. daugiau nei pusė didžiųjų organizacijų visame pasaulyje konkuruos tarpusavyje, naudodamos pažangiąją analitiką ir trečiųjų šalių sukurtus algoritmus – visa tai lems didžiulį pramonės šakų veiklos sutrikdymą[i].

foto

Iki 2020 m. apie 40 proc. naujų stambaus verslo investicijų, skirtų verslo plėtros galimybių ir analitikos sferai, atiteks prognozuojamajai ir veiklos gaires numatančiai analitikai.

Akivaizdu, kad organizacijos siekia vis labiau suprasti ir nuspėti vartotojų elgesį, optimizuoti kritinius verslo bei gamybos procesus, siekti inovacijų, kurios garantuotų konkurencinį pranašumą. Galimybė prognozuoti duomenis tampa nepakeičiamu privalumu, norint išlikti veržliems, tačiau reikia pasikliauti pažangiomis duomenų analizėmis, kurių naudą iki šiol, vis dėlto, supranta ne visi didieji rinkos žaidėjai. Siekdama pagelbėti IT milžinė „Dell“ išleido naują pažangios analitikos platformos versiją – „Statistica 13.1“. Naujausi pokyčiai – tai pagalba didžiųjų duomenų (angl. Big Data) analitikams ir su daiktų internetu (IoT) dirbančioms kompanijoms bei didėjančių įvairialypių duomenų masyvų analizei.

Tarp naujų „Statistica“ platformos galimybių – funkcionalūs įrankiai, leidžiantys vartotojų duomenų analitikams lengviau paruošti struktūruotus ir nesistemintus duomenis, įdiegti gautus analitinius duomenis į įrenginius ir tinklo įrangą bei pratęsti duomenų bazės analizės galimybes tokiose platformose, kaip „Apache Hive“, „MySQL“, „Oracle“ ir „Teradata“.

Naujausi „Statistica 13.1“ platformos patobulinimai leidžia organizacijoms lengviau susidoroti su globaliu tradicinių duomenų analitikų trūkumu, suvaldyti sudėtingą modernią daiktų interneto aplinką bei padeda spręsti naujų duomenų šaltinių ir tipų plitimą.

Naujausia pažangios analitikos platformos versija siūlo nemažai galimybių, kurios skirtos specifiniams vartotojų duomenų tyrėjų poreikiams patenkinti. Naudojant naujausius šios platformos šablonus (angl. „Statistica Reusable Process Templates“), galima lengviau pasidalinti analitine medžiaga su ne techninio profilio vartotojais.

„Statistica“ įrankis leidžia tradicinių duomenų tyrėjams vienu metu kurti tiek analitinius modelius, tiek darbo eigos šablonus, kuriais vėliau be vargo galės pasinaudoti ne techninio profilio verslo analitikai. Taip ne tik sumažinama dubliavimo problema, bet ir verslo atstovams suteikiama galimybė efektyviai išnaudoti analitinę medžiagą ir spręsti realias verslo problemas, nesinaudojant įprastomis techninėmis ekspertizėmis.

Pažangios analitikos platformą „Statistica“ naudojant kartu su „Dell Boomi“, „analitinius atomus“ galima nusiųsti į bet kurį galutinio vartotojo įrenginį arba komunikacinę tinklo įrangą, tokią kaip „Dell Edge Gateway 5000 Series“. Tai leidžia daiktų interneto analitinius šablonus patalpinti praktiškai toje tinklo vietoje, kurioje duomenys ir yra sukuriami. Tokiu būdu organizacijos išvengia didžiulių pastangų ir kaštų, kadangi nereikia gigantiško duomenų srauto persiuntinėti į centrines saugyklas, o kartu galima nedelsiant imtis veiksmų, kai tik bus padarytos tam tikros analitinės įžvalgos.

Atnaujintas analitikos įrankis taip pat išplečia Statistica Distributed Analytics Architecture (NDAA) galimybes duomenų analizei pasitelkti įvairias duomenų bazes – ne tik „Microsoft SQL Server“. Tokia galimybė ne tik palengvina analitikų darbą, bet ir sumažina tinklų bei tinklo įrangos apkrovimą, kadangi intensyvius skaičiavimus galima atlikti tiesiogiai per šaltinio kodus. Organizacijos gali pasinaudoti „Hadoop“ klasterių ir kitų platformų skaičiavimų galia, o kartu sumažinti tinklo duomenų srautą, mat nereikia kilnoti didžiulių duomenų masyvų iš vienos vietos į kitą.

„Statistica“ leidžia apjungti prognozuojančiosios analitikos ir žmogiškosios patirties galimybes. Taip galima lengviau išsiaiškinti sukčiavimo atvejus, o kartu suprasti sudėtingus sąryšius tinklų viduje. Tinklų analitika leidžia kitaip pažvelgti į problemas, kadangi vartotojai galės vizualizuoti sąryšius, o gautą rezultatą matyti grafiniuose sąryšių žemėlapiuose.

Papildomos „Statistica 13.1“ funkcijos, kurios supaprastina ir išplečia pažangios analitikos galimybes:

patobulinta vizualizacijų panelė / suvestinė (angl. „dashboard“) vartotojams leidžia lengviau sukurti analitinius grafikus, o su procesais susijusias vizualizacijas susieti su aukščiausio lygio MAS („Monitoring and Alerting Server“) suvestinėmis;atnaujinta Webvartotojo sąsaja, leidžianti analizės rezultatus šiuolaikiškai atvaizduoti bet kurioje interneto naršyklėje;išplėstos patikrintų duomenų įvesties galimybės, užtikrinančios, kad asmenys, naudojantys rankinį duomenų įvedimo būdą, galės sukurti tokį duomenų rinkinį, kuris tiktų sudėtingesnei analizei.

Papildomi šaltiniai:

Atsisiųsti Gartner „Magic Quadrant for Advanced Analytics Platforms“ (Vasaris, 2016);Atsisiųsti „Dell Statistica“ bandomąją versiją; Video: Drive Better Internet of Things Insights with Edge & Core Analytics

[i] Šaltinis: Gartner, „Magic Quadrant for Advanced Analytics Platforms“, February, 2016

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
       2020-05-18 17:55:39

Lietuvos koronaviruso valdymo statistika Europos šalių kontekste

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvos rodikliai Europos šalių kontekste atskleidžia tinkamą koronaviruso (COVID-19) infekcijos valdymą mūsų šalyje.
       2020-05-18 11:39:56

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.
       2020-05-18 11:21:23

Gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją

Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
       2020-05-18 07:33:22

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne vieną klasika tapusį desertą.
       2020-05-17 13:30:27

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 16 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.