Naujienos

KTU absolventas: dabartinėse laboratorijose sėdėčiau iki išnaktų

2016-08-12 09:39:40

Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) absolventai dažnai aplanko savo Alma Mater. Čia juos atveda ne tik smalsumas ar nostalgija, bet ir gerokai pragmatiškesnės priežastys. Viena pagrindinių – naujų specialistų savo vadovaujamoms elektronikos įmonėms paieška.

foto

Po 16 metų „gimtajame“ fakultete apsilankęs įmonės „Eldes“, kuriančios išmanius ir patogius namų apsaugos ir valdymo sprendimus, technikos direktorius Mindaugas Zarumskis neslepia: „pokyčiai Universitete – milžiniški“.

Sėkmingai veikiančios įmonės vieną iš vadovų M. Zarumskį itin džiugina tai, kad studentai gali mokytis dirbti su šiuolaikine, šiuo metu pramonėje naudojama gamybos ir testavimo įranga. „Mano laikais tokias technologijas išvysdavai tik pradėjęs dirbti įmonėse. Ypač didelį įspūdį paliko laboratorija, kurioje išvydau naujutėlaičius dronus, bepiločių lėktuvų modelius“, – sako KTU absolventas, mielai sutikęs plačiau papasakoti apie savo karjeros pradžią, verslo vystymą ir naujų darbuotojų poreikį.

– Prieš kalbėdami apie dabartį, trumpam žvilgtelkime į praeitį. Kokių žinių ir įgūdžių įgavote studijuodamas Elektros ir elektronikos (tuomet – Elektronikos ir valdymo) fakultete?, – paklausėme M. Zarumskio.

– Studijos fakultete suteikė pagrindines, bazines elektronikos žinias. Tai leido perprasti elektroninių schemų veikimo principus, įgalino eksperimentuoti. Kadangi studijų metu šiek tiek trūko realaus prisilietimo prie schemotechnikos, baigęs studijas daug eksperimentavau su siųstuvų ir įvairių maitinimo šaltinių projektavimu, mikrovaldikliais. Tačiau jokiu būdu nenuvertinu studijų metu fakultete įgytų žinių. Jų dėka tie mano vėlesni eksperimentai buvo sistemiški, gebėjau geriau suprasti vykstančius procesus bei tyrinėti gautus rezultatus. Vėliau tai itin pasitarnavo kuriant realius elektronikos prietaisus.

– Šiuo metu vadovaujate klestinčios įmonės inžinierių komandai. Tačiau dabartines pareigas, tikriausiai, užėmėte ne iš karto baigęs studijas. Koks buvo Jūsų karjeros kelias? Kaip kūrėte savo įmonę?

– Įmonės kūrimo kelias buvo išties ilgas. Vos baigęs studijas, stengiausi susirasti darbovietę, susijusią su elektroninės įrangos projektavimu ir gamyba, nes norėjosi įgyti kuo daugiau praktinės patirties. Tai pavyko padaryti tikrai nesunkiai, bet nesinorėjo sustoti, todėl noriai aukojau savo laisvalaikį ir savaitgalius dalyvavimui įvairiuose projektuose, kurie buvo vienaip ar kitaip susiję su elektronika. Laikui bėgant, sukauptos žinios leido vystyti tokius projektus vis greičiau ir kokybiškiau. Tuomet jau pradėjau dairytis krypties, kuria būtų galima judėti toliau.

Pirmiausiai reikėjo sugalvoti produktą, su kuriuo galėtum auginti įmonę. Tuo metu prie manęs prisijungė dar du kolegos, taip pat KTU absolventai. Visi kartu nusprendėme įkurti kompaniją, kuri užsiims projektais elektronikos srityje. Aktyviai ieškojome užsakovų, kuriems būtų galima pasiūlyti savo paslaugas, t.y. sukurti įrenginį ar net visą sistemą. Taip ir dirbome, kol galų gale nusprendėme sukurti savo unikalų įrenginį ir jį tiesiog pasiūlyti rinkai. Tas įrenginys buvo apsaugos centralė. Sėkmingas produkto startas rinkoje lėmė tai, kad įmonė ėmė labai stipriai augti, atsirado įvairių papildomų poreikių, praplėtėme savo produktų portfelį ir pradėjome aktyviai plėsti savo veiklos geografiją.

– Augant tiek produkcijos pasiūlai, tiek tikslinių rinkų skaičiui, reikėjo ir vis daugiau žmogiškųjų išteklių, investicijų į gamybos plėtrą?

– Žinoma, pradėjus aktyviau dalyvauti tarptautinėse parodose, prie komandos prisijungė ir vadybininkai užsienio rinkoms. Pradžioje – Baltijos regionui, vėliau – Jungtinei Karalystei, kitoms Vakarų Europos valstybėms.

Kadangi iki tol viską gaminome patys, t.y. patys lituodavome, pakuodavome, rengdavome tekstus vartotojo instrukcijoms ir pan., greitai pajutome, kad norint judėti pirmyn, turėsime papildomai investuoti į įmonės gamybinių pajėgumų didinimą. Taip atsirado gamybinis padalinys Kaune. Ir toliau augome, pritraukėme papildomų investicijų iš specialių investicinių fondų ir šiuo metu jau turime 70 nuolatinių darbuotojų. Bet tikrai dar nežadame sustoti. Mūsų strateginiuose planuose artimiausiems keleriems metams numatoma išlaikyti daugiau nei 30 proc. metinį augimą.

– Be Jūsų įvardintų strateginių planų, susijusių su plėtra, kokius dar išskirtumėte savo veiklos prioritetus, kurie suteiks „Eldes“ konkurencinį pranašumą artimiausioje ateityje?

– Rinka, kurioje veikia mūsų bendrovė, yra ypač konkurencinga. Mūsų konkurentų sąraše puikuojasi tokie gigantai kaip „Tyco“ ir „Honeywell“. Tad itin svarbu išlikti inovatyviems, gebantiems pasiūlyti nestandartinius sprendimus. Mūsų įmonėje vien Tyrimų ir plėtros departamente šiuo metu dirba daugiau nei 20 žmonių, t.y. beveik trečdalis visų įmonės darbuotojų. Visi šie žmonės yra jauni, kūrybingi, turintys puikių idėjų ir energijos siekiant jų įgyvendinimo. Tai mums leidžia sukurti vis tobulesnius ir sudėtingesnius įrenginius, su kuriais kartais pasiseka užsiimti net ir rinkos pionierių poziciją.

– Šiandien esate Elektros ir elektronikos fakultete. Kokie yra Jūsų vizito pagrindiniai tikslai?

– Kaip jau minėjau, artimiausioje ateityje norime išlaikyti daugiau nei 30 proc. metinį augimą, o tam reikalingi resursai, tiek žmogiškieji, tiek finansiniai. Be universitetuose ruošiamų talentų mus taip pat domina galimybė glaudžiau bendradarbiauti technologijų srityje, kartu spręsti gamyboje iškylančias problemas, atlikti rinkai reikalingus tyrimus ir pan. Mano vizito metu su KTU Elektros ir elektronikos fakulteto vadovybe taip pat aptarėme galimybę aktyviai dalyvauti edukaciniame procese, kad kartu su universitetu galėtume nukreipti studentų lavinimą dar labiau rinkai naudinga linkme.

– Vizito metu skyrėte nemažai laiko ir fakulteto, jame esančių laboratorijų apžiūrai. Ar įžvelgėte daug skirtumų, lyginant su ta infrastruktūra, kuria naudojotės kaip studentas Elektronikos inžinerijos studijų metu?

– Po studijų baigimo pirmą kartą apsilankiau universitete. Milžiniški pokyčiai tikrai paliko neišdildomą įspūdį. Manau, kad jei čia mokyčiausi dabar, fakultete esančiose moderniose laboratorijose praleisčiau visą savo laisvalaikį.

Itin džiugina tai, kad dabar studentai gali mokytis dirbti su šiuolaikine, šiuo metu pramonėje naudojama gamybos ir testavimo įranga. Mano laikais tokias technologijas išvysdavai tik pradėjęs dirbti įmonėse. Ypač didelį įspūdį paliko laboratorija, kurioje išvydau naujutėlaičius dronus, bepiločių lėktuvų modelius. Šiuo metu ši elektronikos šaka yra kaip tik „ant bangos“, vyksta nuolatiniai proveržiai tiek jų tobulinimo, tiek pritaikymo srityse. Džiaugiuosi, kad ir studentai galės aktyviai prisidėti prie šio jaudinančio proceso.

Fotografo paslaugos Jūsų šventei
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-07 17:15:31

Lietuva įsigys vaisto koronavirusui gydyti

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai.
       2020-07-07 13:30:36

Frankfurtas – vieta, kurią privalote aplankyti

Ar galite įsivaizduoti nuostabų rezultatą, kai vienoje vietoje dera spindintys dangoraižiai ir tuo pačiu nuostabios gamtos plotmės? Nereikia net įsivaizduoti, jeigu turite galimybę apsilankyti Frankfurte.
       2020-07-07 13:30:33

Tinkama pagalvės priežiūra garantuoja ilgaamžiškumą

Ar patalynei reikia skirti dėmesio, kad ji kuo ilgiau tarnautų? Žinoma, tačiau tai daro retas. Štai užvalkalus, užtiesalus daugelis mūsų skalbia kartą per savaitę ir dar dažniau, tačiau tinkamai nesirūpina pačia patalyne.
       2020-07-07 12:30:15

Parengtos koronaviruso platinimo prevencijos rekomendacijos keliautojams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso infekcijos plitimo situaciją kai kuriose Pasaulio šalyse, ragina keliautojus imtis reikiamų atsargumo priemonių ir paisyti specialistų rekomendacijų.
       2020-07-07 12:25:19

Po karantino: „Zoom“ išlieka 10 kartų populiaresnis, „TikTok“ – auga

Pasaulį sukaustęs karantinas Lietuvoje išpopuliarino iki tol gerokai mažiau dėmesio sulaukdavusias platformas – „Zoom“, „Microsoft Teams“, „Slack“, „TikTok“ ir kitas. Karantinui pasibaigus, kai kurių jų populiarumas neblėsta, o kitos naudojamos net gi mažiau nei prieš krizę.
       2020-07-07 11:22:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 6 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3.
       2020-07-07 08:47:42

Sumažėjo ligos išmokų gavėjų, tačiau vis dar daug bedarbių

Pirmąjį mėnesį po karantino nedarbo išmokų gavėjų skaičius vis dar žymiai didesnis, nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Tuo tarpu tėvams grįžus į darbus, o vaikams – į darželius, pastebimai sumažėjo ligos išmokas dėl ekstremaliosios situacijos gaunančiųjų skaičius.
       2020-07-07 08:26:41

Pradėti tyrimai arseno kilmei požeminiame vandenyje nustatyti

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) pradėjo tyrimus Raseinių rajone arseno kilmei požeminiame vandenyje nustatyti. Jie finansuojami iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.
       2020-07-07 08:21:10

Investavo į vibracijų energijos generatoriaus kūrėjus

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelų tinklo „LitBan“ nariais investuoja į lietuvišką startuolį „Nanoenergija“, kurio komanda sukūrė vibracijų energijos generatorių.
       2020-07-07 08:05:24

„Versli Lietuva“: 1 investuotas euras davė 15 eurų grąžos Lietuvos eksportui

Dvejus metus trukusi eksporto lyderių programa „Sparnai“ baigėsi šių metų birželį ir per šį laikotarpį Lietuvos eksportui sukūrė aiškiai pamatuojamą vertę – tarptautiniai pardavimai siekė 2,8 mln. Eur, o preliminarių kontraktų sudaryta už 15,3 mln. Eur.
       2020-07-07 07:36:04

Susiruošusiems automobiliu į Vilniaus centrą – patarimai atlikti namų darbus

Šiandien Vilniaus senamiestyje įsigaliojus kilpiniam eismui, į centrinę sostinės dalį išsiruošusiems vairuotojams draudikai siūlo atlikti namų darbus, o kelyje būti itin dėmesingiems ir atidiems – kad vairuojant būtų mažiau streso, netektų neplanuotai skubėti ir pavyktų greičiau prisitaikyti prie pokyčių.
       2020-07-05 19:28:59

Europos Komisija patvirtino 250 mln. investiciją į „airBaltic“ kapitalą

Vadovaudamasi ES valstybių paramos taisyklėmis, 2020 m. liepos 3 d. Europos Komisija patvirtino 250 mln. eurų siekiančią Latvijos vyriausybės investiciją į Latvijos oro linijų bendrovės „airBaltic“ kapitalą.
       2020-07-05 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3.
       2020-07-04 19:11:50

Kauniečių padėka ir atsisveikinimas su Šaru: ne „viso gero“, o „iki pasimatymo“

Kaune, greta kelio A1 iškilęs didžiulis plakatas „Ačiū, Šarai. Adeu!“, vos pasirodęs penktadienio popietę, netruko sulaukti visuomenės reakcijų ir žiniasklaidos dėmesio.
       2020-07-04 11:33:08

3 žingsniai, kurie padės pasiruošti ilgojo savaitgalio piknikui (+receptai)

Artėjant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai daugelis planuoja iškylas su šeima ir draugais. Tačiau kiekvienam pikniko organizatoriui neišvengiamai kyla klausimas – kaip jam pasiruošti?
       2020-07-03 16:29:04

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Nors dar prieš keletą metų sąvoka blogeris kai kam buvo naujiena, šiandien daugelis iš mūsų seka bent kelis Lietuvos ar pasaulio tinklaraštininkus, nuolat pasakojančius apie savo gyvenimą ir publikuojančius pavydą keliančias nuotraukas.
       2020-07-03 16:25:59

Vilniaus senamiestyje įsigalios kilpinis eismas: ką svarbu žinoti?

Jau nuo antradienio, liepos 7 d., Vilniaus senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio.
       2020-07-03 16:17:03

Plastinė nosies operacija: kokiais atvejais ji atliekama ir ko tikėtis

Nosis yra bene labiausiai pastebima veido dalis, ypatingai svarbi jo harmonijai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu ir bendrą veido išvaizdą. Pasak plastikos chirurgų, nosies plastika arba rinoplastika – viena sudėtingiausių ir subtiliausių estetinių operacijų.
       2020-07-02 15:37:59

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais. Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams.
       2020-07-02 15:30:10

Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje.
       2020-07-02 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 1 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
       2020-07-02 13:27:41

5 populiarūs mitai apie makaronus: kokius iš tikrųjų rinktis

Daugelis lietuvių garbina itališką virtuvę, tačiau būtiniausių žinių apie esminį šios virtuvės ingredientą – makaronus – jiems labai trūksta. Lietuviams makaronai vis dar asocijuojasi su sovietiniu požiūriu į siaubingos kokybės akimirksniu į košę suverdantį produktą.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-07-02 13:12:57

Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių?

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.
       2020-07-02 13:09:43

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus. Jau yra pirmas klientas

Pirmas šalies gyventojas, dalyvavęs pensijų kaupime ir sulaukęs pensinio amžiaus, jau pateikė „Sodrai“ prašymą įsigyti standartinį pensijų anuitetą. „Sodra“ centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja tapo nuo liepos 1-osios.
       2020-07-01 19:04:04

LRTK atkreipė dėmesį į Latvijos sprendimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
       2020-07-01 09:52:14

Kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus.
       2020-07-01 07:07:31

Lietuvoje pradedama prekiauti naujaisiais LG 8K televizoriais

2020 m. pradžioje išleistus „LG Electronics“ (LG) 8K televizorius jau galima įsigyti Lietuvoje. 8K televizorius išsiskiria rodomu ryškiu ir tiksliu vaizdu, kuriamais itin tikroviškais žiūrėjimo įspūdžiais.
       2020-07-01 06:43:46

Kaip karantinas paveikė el. prekybos verslą?

Šįmet verslas susidūrė su neeiline situacija, kuomet daugelis įmonių dėl siaučiančios pandemijos bei įvesto karantino sustabdė ar apribojo veiklą bei susidūrė su kur kas mažesniais pirkėjų srautais.
       2020-07-01 06:40:38

Kur priduoti senas padangas?

Kada suvartojame maistą, pakuotes arba likusias šiukšles paprasčiausiai išmetame į šiukšliadėžę ar konteinerį. Su padangomis, kada jos susidėvi, taip daryti nevertėtų, nes jas gali susirinkti piktavaliai ir perpardavinėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.