iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

KTU absolventas: dabartinėse laboratorijose sėdėčiau iki išnaktų

2016-08-12 09:39:40

Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) absolventai dažnai aplanko savo Alma Mater. Čia juos atveda ne tik smalsumas ar nostalgija, bet ir gerokai pragmatiškesnės priežastys. Viena pagrindinių – naujų specialistų savo vadovaujamoms elektronikos įmonėms paieška.

foto

Po 16 metų „gimtajame“ fakultete apsilankęs įmonės „Eldes“, kuriančios išmanius ir patogius namų apsaugos ir valdymo sprendimus, technikos direktorius Mindaugas Zarumskis neslepia: „pokyčiai Universitete – milžiniški“.

Sėkmingai veikiančios įmonės vieną iš vadovų M. Zarumskį itin džiugina tai, kad studentai gali mokytis dirbti su šiuolaikine, šiuo metu pramonėje naudojama gamybos ir testavimo įranga. „Mano laikais tokias technologijas išvysdavai tik pradėjęs dirbti įmonėse. Ypač didelį įspūdį paliko laboratorija, kurioje išvydau naujutėlaičius dronus, bepiločių lėktuvų modelius“, – sako KTU absolventas, mielai sutikęs plačiau papasakoti apie savo karjeros pradžią, verslo vystymą ir naujų darbuotojų poreikį.

– Prieš kalbėdami apie dabartį, trumpam žvilgtelkime į praeitį. Kokių žinių ir įgūdžių įgavote studijuodamas Elektros ir elektronikos (tuomet – Elektronikos ir valdymo) fakultete?, – paklausėme M. Zarumskio.

– Studijos fakultete suteikė pagrindines, bazines elektronikos žinias. Tai leido perprasti elektroninių schemų veikimo principus, įgalino eksperimentuoti. Kadangi studijų metu šiek tiek trūko realaus prisilietimo prie schemotechnikos, baigęs studijas daug eksperimentavau su siųstuvų ir įvairių maitinimo šaltinių projektavimu, mikrovaldikliais. Tačiau jokiu būdu nenuvertinu studijų metu fakultete įgytų žinių. Jų dėka tie mano vėlesni eksperimentai buvo sistemiški, gebėjau geriau suprasti vykstančius procesus bei tyrinėti gautus rezultatus. Vėliau tai itin pasitarnavo kuriant realius elektronikos prietaisus.

– Šiuo metu vadovaujate klestinčios įmonės inžinierių komandai. Tačiau dabartines pareigas, tikriausiai, užėmėte ne iš karto baigęs studijas. Koks buvo Jūsų karjeros kelias? Kaip kūrėte savo įmonę?

– Įmonės kūrimo kelias buvo išties ilgas. Vos baigęs studijas, stengiausi susirasti darbovietę, susijusią su elektroninės įrangos projektavimu ir gamyba, nes norėjosi įgyti kuo daugiau praktinės patirties. Tai pavyko padaryti tikrai nesunkiai, bet nesinorėjo sustoti, todėl noriai aukojau savo laisvalaikį ir savaitgalius dalyvavimui įvairiuose projektuose, kurie buvo vienaip ar kitaip susiję su elektronika. Laikui bėgant, sukauptos žinios leido vystyti tokius projektus vis greičiau ir kokybiškiau. Tuomet jau pradėjau dairytis krypties, kuria būtų galima judėti toliau.

Pirmiausiai reikėjo sugalvoti produktą, su kuriuo galėtum auginti įmonę. Tuo metu prie manęs prisijungė dar du kolegos, taip pat KTU absolventai. Visi kartu nusprendėme įkurti kompaniją, kuri užsiims projektais elektronikos srityje. Aktyviai ieškojome užsakovų, kuriems būtų galima pasiūlyti savo paslaugas, t.y. sukurti įrenginį ar net visą sistemą. Taip ir dirbome, kol galų gale nusprendėme sukurti savo unikalų įrenginį ir jį tiesiog pasiūlyti rinkai. Tas įrenginys buvo apsaugos centralė. Sėkmingas produkto startas rinkoje lėmė tai, kad įmonė ėmė labai stipriai augti, atsirado įvairių papildomų poreikių, praplėtėme savo produktų portfelį ir pradėjome aktyviai plėsti savo veiklos geografiją.

– Augant tiek produkcijos pasiūlai, tiek tikslinių rinkų skaičiui, reikėjo ir vis daugiau žmogiškųjų išteklių, investicijų į gamybos plėtrą?

– Žinoma, pradėjus aktyviau dalyvauti tarptautinėse parodose, prie komandos prisijungė ir vadybininkai užsienio rinkoms. Pradžioje – Baltijos regionui, vėliau – Jungtinei Karalystei, kitoms Vakarų Europos valstybėms.

Kadangi iki tol viską gaminome patys, t.y. patys lituodavome, pakuodavome, rengdavome tekstus vartotojo instrukcijoms ir pan., greitai pajutome, kad norint judėti pirmyn, turėsime papildomai investuoti į įmonės gamybinių pajėgumų didinimą. Taip atsirado gamybinis padalinys Kaune. Ir toliau augome, pritraukėme papildomų investicijų iš specialių investicinių fondų ir šiuo metu jau turime 70 nuolatinių darbuotojų. Bet tikrai dar nežadame sustoti. Mūsų strateginiuose planuose artimiausiems keleriems metams numatoma išlaikyti daugiau nei 30 proc. metinį augimą.

– Be Jūsų įvardintų strateginių planų, susijusių su plėtra, kokius dar išskirtumėte savo veiklos prioritetus, kurie suteiks „Eldes“ konkurencinį pranašumą artimiausioje ateityje?

– Rinka, kurioje veikia mūsų bendrovė, yra ypač konkurencinga. Mūsų konkurentų sąraše puikuojasi tokie gigantai kaip „Tyco“ ir „Honeywell“. Tad itin svarbu išlikti inovatyviems, gebantiems pasiūlyti nestandartinius sprendimus. Mūsų įmonėje vien Tyrimų ir plėtros departamente šiuo metu dirba daugiau nei 20 žmonių, t.y. beveik trečdalis visų įmonės darbuotojų. Visi šie žmonės yra jauni, kūrybingi, turintys puikių idėjų ir energijos siekiant jų įgyvendinimo. Tai mums leidžia sukurti vis tobulesnius ir sudėtingesnius įrenginius, su kuriais kartais pasiseka užsiimti net ir rinkos pionierių poziciją.

– Šiandien esate Elektros ir elektronikos fakultete. Kokie yra Jūsų vizito pagrindiniai tikslai?

– Kaip jau minėjau, artimiausioje ateityje norime išlaikyti daugiau nei 30 proc. metinį augimą, o tam reikalingi resursai, tiek žmogiškieji, tiek finansiniai. Be universitetuose ruošiamų talentų mus taip pat domina galimybė glaudžiau bendradarbiauti technologijų srityje, kartu spręsti gamyboje iškylančias problemas, atlikti rinkai reikalingus tyrimus ir pan. Mano vizito metu su KTU Elektros ir elektronikos fakulteto vadovybe taip pat aptarėme galimybę aktyviai dalyvauti edukaciniame procese, kad kartu su universitetu galėtume nukreipti studentų lavinimą dar labiau rinkai naudinga linkme.

– Vizito metu skyrėte nemažai laiko ir fakulteto, jame esančių laboratorijų apžiūrai. Ar įžvelgėte daug skirtumų, lyginant su ta infrastruktūra, kuria naudojotės kaip studentas Elektronikos inžinerijos studijų metu?

– Po studijų baigimo pirmą kartą apsilankiau universitete. Milžiniški pokyčiai tikrai paliko neišdildomą įspūdį. Manau, kad jei čia mokyčiausi dabar, fakultete esančiose moderniose laboratorijose praleisčiau visą savo laisvalaikį.

Itin džiugina tai, kad dabar studentai gali mokytis dirbti su šiuolaikine, šiuo metu pramonėje naudojama gamybos ir testavimo įranga. Mano laikais tokias technologijas išvysdavai tik pradėjęs dirbti įmonėse. Ypač didelį įspūdį paliko laboratorija, kurioje išvydau naujutėlaičius dronus, bepiločių lėktuvų modelius. Šiuo metu ši elektronikos šaka yra kaip tik „ant bangos“, vyksta nuolatiniai proveržiai tiek jų tobulinimo, tiek pritaikymo srityse. Džiaugiuosi, kad ir studentai galės aktyviai prisidėti prie šio jaudinančio proceso.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama