Naujienos

„Regitra“ įspėja: ieškodami lengvesnių kelių įgyti teisę vairuoti pakenksite sau

2022-05-07 12:31:22

Pasirinkus ne mokytis, o tiesiog nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, mergina prarado 18 tūkst. eurų. Tai viena iš kelių kasmet įvykstančių istorijų, kai bandoma lengvesniu būdu įgyti teisę vairuoti.

„Regitra“ vien per šių metų keturis mėnesius socialiniuose tinkluose jau užfiksavo per 60 asmenų anketų, siūlančių tokią neteisėtą „pagalbą“. Tačiau nepaisant nuolatinių įspėjimų neužkibti ant sukčių kabliuko, vis dar atsiranda besinaudojančių jų „paslaugomis“. „Regitra“ skatina būsimus vairuotojus ne tik neieškoti aplinkkelių, bet ir būti sąmoningais, nes būti vairuotoju, tai reiškia būti atsakingu už savo ir kitų gyvybes.

Kaip teigia „Regitros“ korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius, būsimi vairuotojai, norėdami įgyti teisę vairuoti sukčiavimo ar papirkinėjimo metodais, neretai nesusimąsto, kaip kenkia sau ir kokios gali būti tokio elgesio pasekmės.

„Svarbu suprasti, kad mokomės dėl savęs. Vairuotoju ne gimstama, o tampama. Deja, yra tokių asmenų, kurie savo energiją, laiką ir pinigus nukreipia pačia netinkamiausia kryptimi. Nesusimąstoma, kaip rizikuojama, nes tokiu būdu ne tik neįgyjami kiekvienam vairuotojui reikalingi įgūdžiai, bet ir galima sulaukti baudžiamosios atsakomybės. Be abejo, kyla klausimas, kodėl apskritai norisi sukčiauti. Priežasčių matyt yra ne viena. Pavyzdžiui, įtakos turi visuomenėje sklandantys mitai, kad egzaminą išlaikyti be kyšio neįmanoma, tokiu būdu tarsi provokuojant ieškoti nelegalių būdų. Todėl labai norisi paskatinti būsimo vairuotojo aplinką, pradedant nuo šeimos narių, draugų iki vairavimo instruktorių, prisidėti prie švietimo, pilietiškumo ugdymo ir vertybių aiškinimo, kodėl svarbu savo pastangomis įgyti teisę vairuoti“, – sako E. Bogavičius.

Kaip dar praėjusią savaitę pranešė policija, iš Klaipėdos rajono gyventojos sukčiai išviliojo 18 tūkst. eurų už tariamą vairuotojo pažymėjimą. Tai ne vienintelis atvejis. Į tokias ar panašias situacijas papuolę asmenys kartais patys kreipiasi ir į „Regitrą“ pripažindami, kad liko apgauti. Štai vienas paskutiniųjų pasakojo, jog keletą kartų neišlaikęs egzamino nusprendė pasinaudoti „Regitros“ „darbuotojo“ paslaugomis. Su juo susirašinėdamas internetu jam pervedė 750 eurų, tačiau, be abejonės, jokios paslaugos negavo, nes suprato, kad bendravo su sukčiumi, kuris „Regitroje“ net nedirba.

„Turime ir tokių istorijų, kai žmogui, kuris perveda pinigus, sukčiai pasako tiesiog nuvykti į „Regitros“ padalinį ir užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, nes neva viskas jau suderinta iš anksto. Na, o atvykus paaiškėja, kad jis liko apgautas. Darbuotojai patikrina informaciją sistemoje ir mato, kad asmuo dar yra neišlaikęs vairavimo egzaminų“, – teigia „Regitros“ atstovas.

Įprastai sukčiai sukuria netikrą „Facebook“ anketą, kurioje dažniausiai nurodo, kad dirba „Regitroje“. Jose būna labai mažai įrašų, nuotraukų, draugų, nepateikiama asmeninės informacijos. Na, o tam, kad pasiektų kuo daugiau žmonių, savo pasiūlymus iš tokių netikrų anketų skelbia įvairiose grupėse su „Regitros“ nuotraukomis, po jais dažniausiai išjungdami komentavimo galimybę. Susirašinėdami jie teigia turintys pažįstamų „Regitroje“, prašo atsiųsti savo asmens duomenis (pvz.: asmens kodą, medicininę pažymą), skubina atlikti pavedimą. Taigi, tokiais atvejais ne tik prarandami pinigai, bet ir iškyla reali grėsmė, kad atskleisti asmens duomenys bus panaudoti netinkamai, pavyzdžiui, kitam nusikaltimui.

„Yra ir tokių atvejų, kai už pinigus pažadama, kad asmeniui tik „dėl akių“ reikia atvykti laikyti egzaminą, nes viskas bus sutarta iš anksto su „Regitros“ darbuotojais dėl teigiamo rezultato. Jei visgi asmuo neišlaiko, tokie „tarpininkai“ sugrąžina dalį pinigų motyvuodami, kad buvo padarytos kritinės klaidos, dėl kurių egzaminuotojas tikrai negalėjo „užsimerkti“, nes egzaminas yra filmuojamas. Na, o jei išlaiko – sako štai viską pavyko suderinti, nors iš tikrųjų žmogus pats savo jėgomis išlaikė egzaminą. Matyt tokiais atvejais sumokėjimas už neva teigiamą egzamino rezultatą veikia kaip placebo efektas ir asmuo jaučiasi labiau pasitikintis bei ramesnis. Tokių susitarimų pasitaiko ir su nesąžiningais vairavimo instruktoriais, kurie pažindami klientą ir suprasdami jo įgytus vairavimo įgūdžius, gali siekti pasinaudoti klientų patiklumu“, – sako E. Bogavičius.

Kaip rodo praktika, be sukčių skelbimų socialiniuose tinkluose naudojami ir kiti neteisėti būdai. Vienas jų – egzaminą ateina laikyti kitas asmuo, pateikdamas suklastotą asmens dokumentą. Tokiu atveju kviečiami ir policijos pareigūnai, nes už suklastotą dokumentą gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Kitas sukčiavimo būdas susijęs su teorijos egzaminais, kuomet egzaminuojamieji naudojasi neleistina vaizdo ir garso perdavimo įranga. Kitaip tariant, yra filmuojamas ekranas su klausimais, o kitoje ryšio pusėje esantis žmogus diktuoja atsakymus.

„Šiemet tokių atvejų jau esame užfiksavę 6. Pastebime, kad įranga tobulėja ir ją vis sunkiau aptikti, todėl tai yra viena iš priežasčių, kodėl visoje Lietuvoje pagal olandų modelį diegiame naujo standarto teorijos klases. Jos padeda dar paprasčiau pastebėti bandančius sukčiauti asmenis, nes klasėse būsimi vairuotojai sėdi puslankiu, o kiekvienoje egzaminavimo vietoje yra papildomi veidrodžiai ir stebėjimo kameros“, – pasakoja „Regitros“ atstovas.

Svarbu pastebėti ir tai, kad visiems nesąžiningai besielgiantiems asmenims egzaminą pakartotinai leidžiama laikyti tik po metų, kad būtų laiko susivokti, jog reikia įdėti šiek tiek pastangų savarankiškai išmokti Kelių eismo taisykles ir pasiruošti savo jėgomis išlaikyti teorijos egzaminą, o ne tobulinti korupcinio pobūdžio įgūdžius.

„Nepateisiname jokių bandymų apeiti sistemą ir neteisėtais būdais gauti vairuotojo pažymėjimą. Lygiai taip pat įmonėje taikome nulinę toleranciją korupcijos apraiškoms. „Regitros“ egzaminuotojams daryti poveikį dėl palankaus sprendimo priėmimo ir už jį atsilyginant yra traktuojama kaip nusikalstama veika. Todėl labai kviečiame visuomenę būti pilietiška ir nepakančia korupcijos apraiškoms ir, jei turite konkrečios informacijos apie galimai neteisėtus veiksmus, visada praneškite apie tai „Regitros“ pranešimų apie pažeidimus kanalu pranesk@regitra.lt arba tiesiogiai teisėsaugos institucijoms. Užtikriname asmens ir jo pateiktos informacijos konfidencialumą“, – teigia „Regitros“ korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius.

Svarbu pranešti ir apie socialiniuose tinkluose pastebimus siūlymus su neteisėta „pagalba“ dėl vairuotojo pažymėjimų. „Regitra“ imasi priemonių, kad sukčių paskyros bei jų skelbimai būtų blokuojami ir žmonės nebūtų apgaudinėjami. Tuo pačiu kviečiame pranešti ir Policijos virtualiam patruliui, kad policija taip pat galėtų reaguoti į neteisėtą veiklą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.