Naujienos

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

2022-08-09 12:59:38

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.

Nereikia pavydėti – reikia tokia galimybe pasinaudoti. Tą padaryti teliko kelios savaitės – iki rugpjūčio 31 d.

„Vokietijos valdžios sprendimas sukurti tokią „pagalvę“ kovojant su infliacija – puikios žinios ir vokiečiams, ir turistams, ir net aplinkai. Milijonai žmonių galėjo aplankyti vietas, į kurias paprastai nebūtų važiavę, vokiečiai užfiksavo eismo spūsčių sumažėjimą, o gerokai sumažinta traukinių bilietų kaina prisidėjo ir prie infliacijos suvaldymo“, - sako keltų operatoriaus „DFDS Seaways“ rinkodarinių kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Ji pastebi, kad Vokietijai šiemet atsidūrus vasaros kelionių chaoso oro uostuose epicentre, o kelionėms automobiliu brangtelėjus dėl degalų kainų, žmonės vis aktyviau domisi alternatyviais būdais keliauti.

„Iššūkiai tikrai nemažina žmonių noro pažinti svečias šalis, tik gal kiek koreguoja būdus, kaip tą padaryti – prisimenamas ir dviratis, ir viešasis transportas. Suabejoję savo laiko ir fizinių galimybių ištekliais, dažniausiai tokioms kelionėms žmonės renkasi kaimynines šalis. Tačiau pagudravus, pavyzdžiui, iki Kylio uosto nuplaukus keltu, tuomet dviračiu ir viešuoju transportu galima išnarstyti net ir Vokietiją. O bilietas dviračiui keltu – vos 15 Eur, tad patogu vykti ir su savo dvirate priemone bei pataupyti“, - sako N. Sinkevičienė.

Ką reikia žinoti apie 9 Eur bilietą?

Vos už 9 eurus kiekvienas, įsigijęs šį bilietą, likusią vasarą gali keliauti tiek kartų, kiek nori, beveik visomis viešojo transporto rūšimis visoje Vokietijoje. Tai apima autobusus, U-Bahn, S-Bahn, tramvajus ir vietinius bei regioninius traukinius. Taip pat įtraukti ir tam tikri keltų reisai Berlyne bei Hamburge.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad bilietas negalioja važiuojant pirmąja klase, taip pat tolimojo susisiekimo autobusais ir traukiniais (EC, IC, greitaisiais ICE). Tiesa, vienam maršrutui padaryta išimtis: su 9 eurų bilietu galima vykti važiuoti tarp Brėmeno ir Norddeich-Mole stoties“, - pažymi N. Sinkevičienė.

Bilietas yra skirtas tik vienam žmogui – perduoti jo kitam asmeniui negalima. Vaikams iki 6 metų amžiaus jo nereikia, mat Vokietijoje jie traukiniais važinėja nemokamai. Jau sulaukusiems 6-erių, reikės ir bilieto.

Patogu tai, kad bilietą galite įsigyti bet kur Vokietijoje, ir jis galios visoje šalyje. Pavyzdžiui, jeigu jį nusipirksite Kylio mieste, nuvykę į Berlyną taip pat galėsite nemokamai naudotis numatytu transportu.

Bilietus paprasta įsigyti bilietų kasose, „Deutsche Bahn“ bei kitų viešojo transporto įmonių interneto svetainėse. Yra išleista ir speciali išmaniųjų telefonų programėlė, skirta šiems lengvatiniams bilietams Vokietijoje nusipirkti.

„Šis bilietas skirtas vietiniams maršrutams, bet tai nereiškia, kad jie visi yra trumpi. Pavyzdžiui, ilgiausia iš galimų kelionių be persėdimo – iš netoli Kylio esančio Rostoko į Elsterverdą, kuris įsikūręs jau netoli Drezdeno. Visgi šio pasiūlymo žavesys yra tai, kad galite persėdinėti iš vieno traukinio į kitą kiek tik norite kartų, tad nors ir lėčiau nei greitaisiais traukiniais, jūs galite ištyrinėti visą Vokietiją nuo Šiaurės jūros iki Alpių“, - sako N. Sinkevičienė.

Ir net ne tik Vokietiją! Nors bilietas daugiausia taikomas vietiniam susisiekimui, tačiau yra ir išimčių: su juo galima važiuoti Bavarijos regioniniu traukiniu (BRB) į netoliese esantį Zalcburgą ir Kufšteiną Austrijoje, taip pat yra galimybių pasiekti Šveicariją, Lenkiją, Nyderlandus, Belgiją.

DFDS rekomenduoja 3 idėjas nepamirštamai kelionei traukiniu Vokietijoje:

Palei jūrų pakrantes

Nors Vokietija paprastai nesiejama su smėliu ir jūra, tačiau iš tiesų Šiaurės ir Baltijos jūros pakrantėse gausu kerinčių vaizdų ir galimybių įdegti. Verta aplankyti ne tik patį Kylį, bet iš jo pasiekti ir Brėmerhafeną, Kukshafeną prie Šiaurės jūros. Arba vyki į Rytus ir palyginti vokiškus Baltijos jūros kurortus su lietuviškais ar latviškais, patyrinėti įstabią senųjų Hanzos miestų architektūrą.

„Neapsigausite nusprendę pasiekti Riugeno salą, kuri vadinama viena gražiausių Europoje. Ryškiai baltos kreidos uolos nuo pakrančių šauna į dangų, bangos skalauja šviesų ir minkštą smėlį, o elegantiški kurortai tiesiog keri savo medine architektūra“, - vardija N. Sinkevičienė.

Verta išnaudoti progą pamatyti ir kitoje Jutlandijos pusiasalio pusėje esančią Zilto salą, kuri yra be galo mėgstama pačių vokiečių ir net vadinama „Šiaurės jūros karaliene“.

Industrinė didybė

Vasara daugumai asocijuojasi su paplūdimiu, bet norintiems kitokių įspūdžių siūloma patraukti į pramonine praeitimi garsėjančią Rūro žemę. Joje didžiąją XX a. dalį veikusios didelės anglių kasyklos ir plieno gamyklos yra tapusios neatsiejama kraštovaizdžio dalimi. Šiandien čia kalnakasybos jau seniai nebėra, o Ruhrgebiet virto muziejumi po atviru dangumi.

Industriniu paveldu besididžiuojantis kraštas yra sukūręs ir specialų pramoninį Rūro žemės maršrutą. Keliaudami juo pamatysite aukštakrosnes, dujofikacines krosnis ir vėjo bokštus, kurie iki šiol formuoja Rūro regiono veidą. Nemažai buvusių gamybinių objektų yra saugomi kaip paminklai, o pramoninis kompleksas „Zollverein“ net įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

„Priešingai nei gali pasirodyti, senosiose gamyklose nėra slogios atmosferos, jos nėra tiesiog niūrios atminties vietos. Jos, pavyzdžiui Duisburgo „Landschaftspark“, jau seniai virtusios „gyvomis“ pramoninėmis ir kultūrinėmis erdvėmis bei patraukliomis renginių vietomis, pritraukiančiomis turistus“, - pažymi DFDS atstovė.

Vynuogynais nuaugusios kalvos

Ieškantiems ramios kelionės, kai nereikia skubėti, o galvą nuo rūpesčių pravėdinti norisi žvelgiant į tarp upių įsispraudusias žalias kalvas, verta keliauti į Reino kraštą-Pfalcą. Beje, tai ir geriausias Vokietijos regionas vyno mėgėjams, mat jame vynininkystė gyvuoja jau daugiau kaip 1000 metų.

Populiariausias traukinių maršrutas čia yra tarp Kelno ir Koblenco – dviejų pagrindinių Reino upės miestų. Šis maršrutas, kurį traukiniu nuvažiuosite per mažiau nei valandą, 80 km driekiasi prie ikoniškosios upės. Būtina aplankyti ir vaizdingąjį Heidelbergą – universitetinį miestą, garsėjančiu barokiniu senamiesčiu, gražiais upės vaidais ir įspūdinga pilimi ant kalvos.

O geriausia pažinti šio krašto kultūrą – tai vietiniais traukiniais keliauti po garsiajame Vokietijos vyno kelyje esančius miestelius, tokius kaip Bockenheim, Bad Dürkheim, Neustadt ir Landau. Vyno kelias yra seniausias iš Vokietijoje sukurtų specialių maršrutų, ir kasmet pritraukiantis gamtos bei maisto gurmanus.

„Važiuodami traukiniu tarp Reino miestų, būtinai pasistenkite atsisėsti prie lango. Tai viena vaizdingiausių kelionių traukiniu Vokietijoje, o nuostabus kalvoto regiono kraštovaizdis įstrigs visam gyvenimui“, - rekomenduoja N. Sinkevičienė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-14 17:16:23

Keliautojai dairosi rudens atostogų krypčių: tinkamiausios visų tipų poilsiui

Šąlant orams Lietuvoje, o tuo pačiu artėjant vaikų rudens atostogoms keliautojai pradeda dairytis, kur galėtų nuvykti per jas pailsėti. Lietuvos turizmo rinkos lyderis „Novaturas“ sulaukia vis daugiau užklausų dėl šiam laikotarpiui tinkamiausių krypčių ir išskiria keletą poilsio rudenį privalumų:
       2022-09-07 14:39:07

Prognozuoja brangiausias keliones žiemą – ką verta žinoti norintiems sutaupyti?

Nors dar tik pradėjome skaičiuoti pirmąsias rudens dienas, tačiau pradėti planuoti žiemos keliones ekspertai rekomenduoja kuo anksčiau. Nuo poilsio prie šiltos jūros iki slidinėjimo snieguotose trasose – idėjų žiemos atostogoms tikrai netrūksta.
       2022-09-02 09:59:46

Madeira – populiari keliautojų kryptis ištisus metus

Po pandemijos atsigavęs turizmas ir prieš tai padarytas kelionių agentūrų įdirbis rodo, kokie sprendimai išties pasiteisina. Kelionių organizatorius „Itaka“, dar 2019 m. pirmasis Lietuvoje pasiūlęs visus metus pasiekiamą Madeiros kryptį, fiksuoja rekordinius salos lankymo skaičius.
       2022-09-02 09:23:33

Rudenėjanti Graiko Zorbos sala – Kreta: ideali kryptis vasarai pratęsti

Legendomis ir mitais apipinta Kreta yra didžiausia Graikijos sala. Šis saulėtas kraštas, skalaujamas Egėjo ir Libijos jūrų, keliautojams siūlo ne tik daugiau nei 960 km vaizdingos pakrantės, kurioje galima praleisti tingias atostogas, bet ir kultūrą, tradicijas bei 6000 m. pr. m. e. menančią istoriją.
       2022-08-23 13:45:32

Rudens sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Vasaros sezonas Lietuvos išvykstamojo turizmo sektoriui buvo sėkmingas – keliautojų srautai netgi pranoko ikipandeminį lygį. Tiesa, pastebima, kad žmonių poreikiai per pastaruosius dvejus metus pakito – dabar prioritetas teikiamas kelionių garantijoms ir saugumui.
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:47:09

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.