Naujienos

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

2022-09-20 09:47:09

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.

„Kauno implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Andriaus Jonaičio teigimu, implantacija – išties sudėtinga procedūra. Viena to priežasčių yra ta, kad individualios kiekvieno paciento kaulo anatominės savybės ne visuomet leidžia įsriegti implantą taisyklinga kryptimi, o tai ateityje gali turėti įtakos tiek paties implanto prigijimui, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir prie jo pritvirtintos restauracijos funkcionalumui bei estetikai. Negana to, tokių anatominių darinių, kaip sinuso ančių, nosies ertmių bei apatinio žandikaulio nervo topografinės savybės sukelia nemažai rizikų juos pažeisti implantacijos metu. Pasak ilgametę patirtį turinčio implantologijos specialisto, šios priežastys per visą gydymo implantais laikotarpį sukėlė iš tiesų daug komplikacijų, o tai nulėmė nemažos dalies pacientų nepasitikėjimą šia paslauga. Tačiau gydytojas skuba nuraminti, kad šiais laikais, išvengti žmogiškų klaidų, ir net sudėtingiausiais atvejais implantą įsriegti itin tiksliai padeda vis didesnio specialistų ir pacientų pripažinimo sulaukianti skaitmeninė implantacija.

„Per beveik 40-ties metų implantacijos praktiką Lietuvoje mes, implantuojantys gydytojai, įgijome daug vertingos patirties ir išsigryninome, kokie implantai tinkamiausi, siekiant atstatyti kramtymo funkciją. Paaiškėjo, kad pirmaisiais metais naudoti ir gan perspektyviai atrodę endosaliniai (įsukami tiesiai į žandikaulį) bei poantkauliniai (turintys metalinę bazę, kuri yra pritvirtinta po dantenų audiniu, bet virš arba ant žandikaulio kaulo) implantai, laikui bėgant, deja, sukelia daug komplikacijų ir įvairių problemų. Vėliau sekę sriegiami implantai tik po beveik penkiolikos metų mums taip pat atskleidė begalę klaidų, padarytų neturint pakankamai informacijos ir reikiamų techonologijų. Todėl atlikome daugybę išsamių klinikinių tyrimų, kurių metu stebėjome bei analizavome sėkmingiausius implantacijos atvejus ir šiandien galime drąsiai teigti, jog turime moderniausias medžiagas bei technologijas ir žinome, koks implantų dizainas bei kokia sriegimo metodika turi būti naudojama, norint džiaugtis idealiais rezultatais net praėjus 15–20 metų“, – patirtimi dalinasi A. Jonaitis.

Pagrindinė šių laikų naujovė, padedanti pasiekti pačius geriausius rezultatus – skaitmeninė implantacija, t.y. skaitmeninis būsimos implanto padėties suplanavimas. „Jau senokai žinojome, koks implanto medžiagiškumas ir dizainas yra geriausias, tačiau nežinojome, kaip užtikrinti, kad implantas būtų įsriegtas idealiai. Tai tas pats, kas nupirkus pačias geriausias medžiagas bei įrangą namo statybai, pavesti jį statyti neypatingai patyrusiems ir neturintiems jokio projekto statybininkams“, – vaizdžiai pasakoja ilgametę patirtį turintis gydytojas.

Pasak jo, kaip ir namo statyboje, taip ir kramtymo funkcijos atkūrime sėkmės pagrindas yra geras projektas. Tik pagal tokį projektą pastatytas namas nekels problemų ir bus ilgaamžis. Alternatyvus palyginimas yra ir implantacijoje: tik pagal skaitmeninį planą implantą įmanoma įsriegti nepriekaištingai tiksliai, užtikrinant pacientui nepriekaištingą komfortą ir maksimalią implanto tarnavimo trukmę.

Kaip vyksta skaitmeninė implantacija

Prieš implantacijos procedūrą, pasitelkus skaitmenines technologijas, nesukeliant jokio diskomforto pacientui, atliekami reikalingi tyrimai ir surenkama informacija apie paciento žandikaulius, sąkandį, kaulo tipą.

Įvertinus gautus duomenis ir galimas rizikas, nustatomas taisyklingas sąkandis, jo aukštis ir pagaminami laikini protezai, idealiai atitinkantys būsimus nuolatinius. Pacientas gali juos pasimatuoti, įvertinti, kaip su jais jaučiasi, ar patogus sąkandis, esant poreikiui, protezai gali būti koreguojami. Kai protezai idealiai atitinka paciento lūkesčius, pagal juos gaminamas chirurginis gidas. Jame esančios specialios ertmės padeda gydytojui kontroliuoti implantų sriegimo kryptį ir įstriegti juos į tiksliai numatytas vietas. Tokiu būdu prarasti dantys atkuriami ypatingai tiksliai, be pjūvio ir skausmo. Šis metodas garantuoja ne tik tikslesnius rezultatus, bet ir komfortiškesnį ir greitesnį gijimą. Prigijus implantams, atliekamas dantų protezavimas – ant implantų fiksuojami dantų protezai (vainikėliai arba plokstelės), efektyviai atkuriantys dantų funkciją, formą ir estetinę išvaizdą.

Skaitmeninės implantacijos galimybės

Skaitmeninė implantacija šiandien specialistų visame pasaulyje pripažįstama pažangiausiu gydymo būdu, užtikrinančiu sklandžią bet kurios implantacijos procedūros eigą ir padedančiu idealiai tiksliai išspręsti net ir pačius sudėtingiausius atvejus. Pasitelkus šį metodą, galima sėkmingai atkurti tiek vieną, tiek kelis, tiek daugumą ar net visus dantis.

Atkuriant vieną dantį, pažeistas dantis pašalinamas ir, pasitelkus skaitmeniniu būdu pagal paciento kaulo anatomiją pagamintą gidą, idealiai tiksliai įsriegiamas implantas, taip užtikrinant ne tik greitesnį prigijimą, tačiau ir preciziškai tikslią būsimo danties padėtį.

Andrius Jonaitis pasakoja, kad netekus kelių dantų ir norint atkurti juos keliais implantais bei tiltu (keliais apjungtais vainikėliais), ypatingai svarbu užtikrinti implantų lygiagretumą. Jeigu lygiagretumo pasiekti nepavyksta, labai dažna to pasekmė – sulūžęs tiltas arba nutirpęs apie implantus kaulas. Skaitmeninės implantacijos metu, gido dėka dar prieš procedūrą suplanuojamos tikslios implantų kryptys ir pagal jas lengvai nepriekaištingai tiksliai įsriegiamas implantas.

„Paskutiniais klinikiniais tyrimais įrodyta, jog yra neįmanoma pasiekti idealaus tikslumo, atliekant žandikaulio atkūrimą 4 ar daugiau implantų. Žmogaus žandikaulių anatomija yra tokia individuali, jog pasiekti tikslią implantų padėtį kaule, jų tarpusavio lygiagretumą bei numatyti jų kryptis pagal ant jų pritvirtintus būsimus protezus – praktiškai neįmanoma jokiam, net ir ypatingai patyrusiam ir daug praktikos praktikos turinčiam gydytujui. Dėl šios priežasties iki šiol buvo ir vis dar yra be galo daug nesėkmingų atvejų, kuomet pacientai skundėsi nepatogumu naudojantis protezais, neestetišku vaizdu, dažnais protezų įtrūkimais ar lūžiais bei trumpalaikiu implantu tarnavimu. Todėl tokių pasekmių eliminavimą užtikrinanti skaitmeninė implantacija sparčiai keičia tradicinę visame pasaulyje“, – sako gydytojas.

Patyręs implantologijos specialistas įvardina ir daugiau skaitmeninės implantacijos privalumų. Pasitelkus šį metodą, vieną, kelis ar visus dantis galima atkurti vos per vieno vizito metu, nes viskas ypatingai tiksliai suplanuojama ir pagaminama dar prieš atliekant procedurą. Kai kuriais atvejais implantacija atliekama be dantenų pjūvio, o gijimas visada užtrunka net 30-40 proc. trumpiau, nei sriegiant implantus tradiciniu būdu. Užtikrinus preciziškai tikslią implanto padėtį, garantuojamas ir juvelyriškai tikslus dantų protezavimas, maksimaliai atkuriantis visas jų funkcijas ir estetiką.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2023-10-04 08:44:43

Dirbtinis intelektas rinkodaroje: neteisingi klausimai gali lemti nesėkmę

Rinkodaros, kaip organizacijos veiksmų, kuriais siekiama sukurti ir pateikti rinkai ekonominę vertę, sritis yra užprogramuota keistis tokiu greičiu, kaip keičiasi vartotojo poreikiai, ir atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai vystosi naujos technologijos.
       2023-10-03 15:03:54

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų:
       2023-10-03 14:57:22

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Besibaigiant jau tretiems 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso.
       2023-10-03 14:54:58

Skaitmeninė verslo tapatybė: kaip neprarasti klientų pasitikėjimo?

Pastaraisiais metais keliems Lietuvos verslams teko susidurti su klientų duomenų nutekėjimu. To pasekmes išgyveno abi pusės: klientai tapo sukčiavimo aukomis, taip pat susidūrė su dideliais kiekiais reklaminių laiškų savo pašto dėžutėse.
       2023-10-02 16:02:37

X, Y ir Z kartų finansiniai įpročiai: kokie esminiai jų skirtumai

Vieni taupo „kojinėje“, kiti pinigus laiko net ne fizinėje, o išmaniajame telefone įdiegtoje elektroninėje piniginėje. Ekspertai – „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė, psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – dalinasi ryškiausiais skirtingų kartų finansiniais įpročiais ir pasakoja to priežastis.
       2023-10-02 16:00:07

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

Tobulėjant kibernetinių nusikaltėlių atakoms, vis daugiau dėmesio skiriama būdams, kaip nuo jų apsisaugoti. Vienas dažniausiai naudojamų, žinoma, yra paskyras internete apsaugantys slaptažodžiai.
       2023-09-29 19:31:44

Elektromobilis, hibridas ar vidaus degimo variklis? Kaip pasirinkti automobilį?

Koks automobilis pats patraukliausias kasdieniniam naudojimui? Visi giria elektromobilius, bet ar pakaks vieno įkrovimo kelionei prie jūros? O galbūt hibridas? Daug kas mano, jog tai protingas kompromisas tarp efektyvumo ir ekologijos.
       2023-09-29 14:17:13

Tamsūs vakarai – ne priežastis išlaidauti. Kaip sumažinti elektros sąskaitą

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiam paros metui vis daugiau laiko praleidžiame namuose, su šeima. Tai lemia ir didesnes elektros sąskaitas – ne tik ilgiau laikome įjungtą apšvietimą, bet ir ilgesnes valandas praleidžiame prie televizoriaus ar elektrinės viryklės.
       2023-09-27 16:56:13

Atostogų biudžetas: ar lietuviai moka planuoti išlaidas?

Nors lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto, dažniausiai atostogoms jie išleidžia daugiau nei tikisi. Remiantis „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios keliautojų apklausos duomenimis, 48 proc. respondentų atostogoms planuoja išleisti iki 600 eurų asmeniui.
       2023-09-22 16:02:31

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu.
       2023-09-21 18:21:46

Vilnius turės didžiausią šilumos siurblį Baltijos regione

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo statyti galingiausią absorbcinį šilumos siurblį (AŠS) Baltijos regione, kuris padidins biokuro katilo efektyvumą ir leis panaudoti gamybos metu susidarančią atliekinę šilumą.
       2023-09-21 15:10:01

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau.
       2023-09-19 18:24:36

Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi.
       2023-09-19 11:26:54

Gyventojų siaubas – kas valandą šalyje užliejama bent po vieną būstą

Viena iš dažniausių būsto žalų priežasčių yra užliejimai, su kuriais gyventojai susiduria kiekvieną dieną. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kasdien šalyje yra užliejama vidutiniškai po 28 būstus.
       2023-09-18 12:33:43

Soros – ateities augalai, maistingumu lenkiantys javus?

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais (IYM 2023). #IYM2023 siekiama kalbėti apie sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis.
       2023-09-17 15:42:18

Kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais.
       2023-09-17 14:25:43

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
       2023-09-15 15:43:53

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai.
       2023-09-15 10:50:38

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – nepraraskite budrumo

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai skverbiasi į pačias įvairiausias gyvenimo sritis – šiandien jis pasitelkiamas ne tik surinkti informaciją ar parengti dokumentus, jau pasigirsta ir kalbų apie mėginimą DI įdarbinti įmonės vadovais ar fondų valdytojais.
       2023-09-15 10:42:37

Vos 25 centai už kilogramą bulvių garantuos gardžius ir pigius pietus

Savaitgalis daugeliui yra tas metas, kai atsiranda daugiau laiko apsipirkimui ir galima neskubant įsigyti ne tik kasdienių maisto produktų, bet ir ilgo galiojimo prekių.
       2023-09-14 16:23:33

Dizainerė pataria, kaip įrengti studento būstą turint nedidelį biudžetą

Jaukaus ir praktiško studento būsto įrengimui didelių išlaidų tikrai neprireiks. Dažnai pakanka tik kūrybiškumo ir kelių detalių, kad sukurtumėte patogias gyvenimo sąlygas.
       2023-09-14 16:12:10

Stabligė – kaustanti liga

„Prevencija netūrėtų būti pakabinta tik ant sveikatos priežiūros sistemos, šeimos gydytojų komandos, bet mums reikėtų pasidalinti šia atsakomybe su socialiniu sektoriumi ir visuomenės sveikatos biurais“, – teigia šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė.
       2023-09-14 16:08:17

Dirbti ar nedirbti sulaukus pensinio amžiaus?

Atrodytų, kad atsakymas aiškus – tie asmenys, kurie uždirba mažiau ir kurių laukia mažesnės pensinės išmokos, turėtų dažniau pasilikti darbo rinkoje sulaukę pensinio amžiaus.
       2023-09-13 18:49:13

Blokuojami 53 IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 53 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2023-09-13 10:13:23

„iPhone 15“ serijos įrenginiai: tokią laisvę „Apple“ duoda retai

Rugsėjo 12-tąją, antradienį technologijų milžinė „Apple“ surengė laukiamiausią metų renginį – tiesioginėje transliacijoje pristatė naujausius įrenginius. Jame „iPhone“ gerbėjai pagaliau galėjo išvysti ir netrukus rinkoje pasirodysiančius 15 kartos išmaniuosius telefonus.
       2023-09-12 13:34:22

Ekspertas apie dirbtinio intelekto įrankius verslui: leisti?

Nors aplink apstu pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas (DI) padeda sukurti sėkmingą reklaminę kampaniją, pameta gerų idėjų verslo plėtrai, duoda rekomendacijų, kaip sutrumpinti darbuotojų priėmimo į darbą procedūras,
       2023-09-12 13:31:25

Atsisakius šio įpročio, jūsų telefono baterija tarnaus gerokai ilgiau

Neretai širdis nukrenta į kulnus, kai ne laiku ir ne vietoje išsikrauna išmanusis telefonas. Ar tai nutiktų lankantis svetimoje šalyje ir neturint navigacijos, ar stovint eilėje prie kasos be mokėjimo kortelės – nerimą pajunta dauguma.
       2023-09-12 11:10:08

Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kas padidina sąskaitas

Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos?
       2023-09-12 11:05:24

Knarkimas ne tik pablogina gyvenimo kokybę, bet ir turi įtakos sveikatos būklei

Su knarkimo epizodais susiduria beveik visi žmonės ir tai dažnai būna normali organizmo būklė, nebūtinai signalizuojanti apie sveikatos sutrikimą.
       2023-09-12 10:59:33

Internete išsaugote savo mokėjimo duomenis? Kodėl geriau to nedaryti

Kiek daugiau nei 60 proc. 16-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų bent kartą per pastaruosius 12 mėn. pirko prekes ar paslaugas internetu, rodo naujausia Valstybės duomenų agentūros statistika.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.