Naujienos

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

2022-09-20 09:47:09

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.

„Kauno implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Andriaus Jonaičio teigimu, implantacija – išties sudėtinga procedūra. Viena to priežasčių yra ta, kad individualios kiekvieno paciento kaulo anatominės savybės ne visuomet leidžia įsriegti implantą taisyklinga kryptimi, o tai ateityje gali turėti įtakos tiek paties implanto prigijimui, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir prie jo pritvirtintos restauracijos funkcionalumui bei estetikai. Negana to, tokių anatominių darinių, kaip sinuso ančių, nosies ertmių bei apatinio žandikaulio nervo topografinės savybės sukelia nemažai rizikų juos pažeisti implantacijos metu. Pasak ilgametę patirtį turinčio implantologijos specialisto, šios priežastys per visą gydymo implantais laikotarpį sukėlė iš tiesų daug komplikacijų, o tai nulėmė nemažos dalies pacientų nepasitikėjimą šia paslauga. Tačiau gydytojas skuba nuraminti, kad šiais laikais, išvengti žmogiškų klaidų, ir net sudėtingiausiais atvejais implantą įsriegti itin tiksliai padeda vis didesnio specialistų ir pacientų pripažinimo sulaukianti skaitmeninė implantacija.

„Per beveik 40-ties metų implantacijos praktiką Lietuvoje mes, implantuojantys gydytojai, įgijome daug vertingos patirties ir išsigryninome, kokie implantai tinkamiausi, siekiant atstatyti kramtymo funkciją. Paaiškėjo, kad pirmaisiais metais naudoti ir gan perspektyviai atrodę endosaliniai (įsukami tiesiai į žandikaulį) bei poantkauliniai (turintys metalinę bazę, kuri yra pritvirtinta po dantenų audiniu, bet virš arba ant žandikaulio kaulo) implantai, laikui bėgant, deja, sukelia daug komplikacijų ir įvairių problemų. Vėliau sekę sriegiami implantai tik po beveik penkiolikos metų mums taip pat atskleidė begalę klaidų, padarytų neturint pakankamai informacijos ir reikiamų techonologijų. Todėl atlikome daugybę išsamių klinikinių tyrimų, kurių metu stebėjome bei analizavome sėkmingiausius implantacijos atvejus ir šiandien galime drąsiai teigti, jog turime moderniausias medžiagas bei technologijas ir žinome, koks implantų dizainas bei kokia sriegimo metodika turi būti naudojama, norint džiaugtis idealiais rezultatais net praėjus 15–20 metų“, – patirtimi dalinasi A. Jonaitis.

Pagrindinė šių laikų naujovė, padedanti pasiekti pačius geriausius rezultatus – skaitmeninė implantacija, t.y. skaitmeninis būsimos implanto padėties suplanavimas. „Jau senokai žinojome, koks implanto medžiagiškumas ir dizainas yra geriausias, tačiau nežinojome, kaip užtikrinti, kad implantas būtų įsriegtas idealiai. Tai tas pats, kas nupirkus pačias geriausias medžiagas bei įrangą namo statybai, pavesti jį statyti neypatingai patyrusiems ir neturintiems jokio projekto statybininkams“, – vaizdžiai pasakoja ilgametę patirtį turintis gydytojas.

Pasak jo, kaip ir namo statyboje, taip ir kramtymo funkcijos atkūrime sėkmės pagrindas yra geras projektas. Tik pagal tokį projektą pastatytas namas nekels problemų ir bus ilgaamžis. Alternatyvus palyginimas yra ir implantacijoje: tik pagal skaitmeninį planą implantą įmanoma įsriegti nepriekaištingai tiksliai, užtikrinant pacientui nepriekaištingą komfortą ir maksimalią implanto tarnavimo trukmę.

Kaip vyksta skaitmeninė implantacija

Prieš implantacijos procedūrą, pasitelkus skaitmenines technologijas, nesukeliant jokio diskomforto pacientui, atliekami reikalingi tyrimai ir surenkama informacija apie paciento žandikaulius, sąkandį, kaulo tipą.

Įvertinus gautus duomenis ir galimas rizikas, nustatomas taisyklingas sąkandis, jo aukštis ir pagaminami laikini protezai, idealiai atitinkantys būsimus nuolatinius. Pacientas gali juos pasimatuoti, įvertinti, kaip su jais jaučiasi, ar patogus sąkandis, esant poreikiui, protezai gali būti koreguojami. Kai protezai idealiai atitinka paciento lūkesčius, pagal juos gaminamas chirurginis gidas. Jame esančios specialios ertmės padeda gydytojui kontroliuoti implantų sriegimo kryptį ir įstriegti juos į tiksliai numatytas vietas. Tokiu būdu prarasti dantys atkuriami ypatingai tiksliai, be pjūvio ir skausmo. Šis metodas garantuoja ne tik tikslesnius rezultatus, bet ir komfortiškesnį ir greitesnį gijimą. Prigijus implantams, atliekamas dantų protezavimas – ant implantų fiksuojami dantų protezai (vainikėliai arba plokstelės), efektyviai atkuriantys dantų funkciją, formą ir estetinę išvaizdą.

Skaitmeninės implantacijos galimybės

Skaitmeninė implantacija šiandien specialistų visame pasaulyje pripažįstama pažangiausiu gydymo būdu, užtikrinančiu sklandžią bet kurios implantacijos procedūros eigą ir padedančiu idealiai tiksliai išspręsti net ir pačius sudėtingiausius atvejus. Pasitelkus šį metodą, galima sėkmingai atkurti tiek vieną, tiek kelis, tiek daugumą ar net visus dantis.

Atkuriant vieną dantį, pažeistas dantis pašalinamas ir, pasitelkus skaitmeniniu būdu pagal paciento kaulo anatomiją pagamintą gidą, idealiai tiksliai įsriegiamas implantas, taip užtikrinant ne tik greitesnį prigijimą, tačiau ir preciziškai tikslią būsimo danties padėtį.

Andrius Jonaitis pasakoja, kad netekus kelių dantų ir norint atkurti juos keliais implantais bei tiltu (keliais apjungtais vainikėliais), ypatingai svarbu užtikrinti implantų lygiagretumą. Jeigu lygiagretumo pasiekti nepavyksta, labai dažna to pasekmė – sulūžęs tiltas arba nutirpęs apie implantus kaulas. Skaitmeninės implantacijos metu, gido dėka dar prieš procedūrą suplanuojamos tikslios implantų kryptys ir pagal jas lengvai nepriekaištingai tiksliai įsriegiamas implantas.

„Paskutiniais klinikiniais tyrimais įrodyta, jog yra neįmanoma pasiekti idealaus tikslumo, atliekant žandikaulio atkūrimą 4 ar daugiau implantų. Žmogaus žandikaulių anatomija yra tokia individuali, jog pasiekti tikslią implantų padėtį kaule, jų tarpusavio lygiagretumą bei numatyti jų kryptis pagal ant jų pritvirtintus būsimus protezus – praktiškai neįmanoma jokiam, net ir ypatingai patyrusiam ir daug praktikos praktikos turinčiam gydytujui. Dėl šios priežasties iki šiol buvo ir vis dar yra be galo daug nesėkmingų atvejų, kuomet pacientai skundėsi nepatogumu naudojantis protezais, neestetišku vaizdu, dažnais protezų įtrūkimais ar lūžiais bei trumpalaikiu implantu tarnavimu. Todėl tokių pasekmių eliminavimą užtikrinanti skaitmeninė implantacija sparčiai keičia tradicinę visame pasaulyje“, – sako gydytojas.

Patyręs implantologijos specialistas įvardina ir daugiau skaitmeninės implantacijos privalumų. Pasitelkus šį metodą, vieną, kelis ar visus dantis galima atkurti vos per vieno vizito metu, nes viskas ypatingai tiksliai suplanuojama ir pagaminama dar prieš atliekant procedurą. Kai kuriais atvejais implantacija atliekama be dantenų pjūvio, o gijimas visada užtrunka net 30-40 proc. trumpiau, nei sriegiant implantus tradiciniu būdu. Užtikrinus preciziškai tikslią implanto padėtį, garantuojamas ir juvelyriškai tikslus dantų protezavimas, maksimaliai atkuriantis visas jų funkcijas ir estetiką.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.