Naujienos

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

2022-10-11 14:52:04

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.

Kita vertus, gausus pasirinkimas gali sukelti pasimetimą – kaip išsirinkti tinkamiausią? 1a.lt personalas peržvelgė savo patirtį ir sudėliojo svarbiausius akcentus, pagal kuriuos susigaudysite, kurie monitoriai verti dėmesio.

Kokia kompiuterio paskirtis ir kokią sumą galite išleisti naujam monitoriui?

Monitorius arba ekranas – tai labiausiai matoma kompiuterio dalis, per kurią vyksta jūsų „vizualinis bendravimas“ su įrenginiu. Todėl labai svarbu, jog jis teiktų jums malonumą, būtų patogus, patiktų.

Pats pirmas klausimas, į kurį būtina atsakyti: ką jūs veikiate su kompiuteriu? Jei tik retsykiais prieinate pasitikrinti elektroninio pašto, paklaidžioti internete, susimokėti mokesčius ir pan., pakaks ir mažesnio, prastesnės raiškos ekrano. Jei žiūrite filmus, žaidžiate modernius žaidimus ar dirbate su grafinėmis programomis – geriau rinktis didesnį, aukštesnės raiškos, kokybiškesnį gaminį.

Antrasis faktorius, kurį reikėtų apsvarstyti yra suma, kurią galite sau leisti. Monitorių kainos įvairios. Didesni, aukštesnių parametrų ekranai kainuoja brangiau, o mažesni, ne tokie kokybiški – pigiau. Net jei pagal veiklos ar darbo pobūdį reikalingas „kietesnis“ monitorius, mes suprantame, jog pasirinkimą galų gale lems ir jūsų finansinės galimybės.

Užduotis iš esmės tokia: išsirinkti geriausią, kuris pateisintų lūkesčius, bet neviršytų biudžeto. Jeigu monitorius neatitiks jūsų poreikių, jausitės išmetę pinigus į balą, todėl neskubėkite, kai matote, kad iki norimo varianto dar šiek tiek trūksta. Jei dar galite naudotis senuoju, rekomenduojame pataupyti ir įsigyti kokybišką monitorių. Kitas variantas – pirkti išsimokėtinai arba luktelėti akcijų.

Monitoriaus paskirtis

Dar kiek atidžiau panagrinėkime, kokias „pareigas“ galima suteikti ekranui. Taip bus aiškiau, kokio įrenginio būtent jums reikia. Išskirsime tokias veiklų kategorijas:

✅ žaidimams;
✅ darbui su grafika;
✅ biuro darbams;
✅ kasdienėms veikloms.

O dabar apžvelkime, kas kiekvienai šių kategorijų svarbiausia.

Žaidimams

Moderniems, kokybiškiems žaidimams rekomenduojama rinktis ne ilgesnį nei 5 ms reakcijos laiką.

Atsinaujinimo dažnis:
paprastesniems žaidimams pakaks 100 Hz;
konkurencingiems, modernesniems – nuo 144 Hz.

Monitorius turėtų palaikyti „Nvidia G-Sync“ arba „AMD FreeSync“ technologiją (derinkite su vaizdo plokšte).

Jei yra HDR funkcija, pagerėja spalvų perdavimas žaidžiant šviesoje ar prieblandoje.

Tinka didesnis kraštinių santykis:
21:9;
32:9;
32:10.

Didesnis monitorius šiuo atveju suteiks daugiau malonumo ir emocijų.

Jei turite didesnį biudžetą, atkreipkite dėmesį į lenktos formos ekranus.

Darbui su grafika

Itin didelę reikšmę turi spalvų perdavimas (geriausiai tinka IPS technologiją palaikantys monitoriai).

Kuo didesnė spalvų gama (sRGB, Adobe RGB ir t. t.), tuo geriau. Taip pat pravarti funkcija keisti spalvų temperatūras, nustatyti profilius, keisti nustatymus.

Blizgus ekrano paviršius neiškraipo atspalvių, todėl su tokiu darbas bus kokybiškesnis.

Kuo didesnis, tuo geriau.

Biuro darbams

Patogu, jei galima keisti monitoriaus aukštį, matymo kampą. Tai leidžia maksimaliai pritaikyti sau darbo vietą ir išvengti didelių kaklo apkrovų.

Ilgai žiūrint į monitorių vargsta ne tik kaklas, bet ir akys, todėl praverstų ir mėlynos spalvos filtras, blizgumo pašalinimas, neatspindinti danga.

Dirbant su lentelėmis, analizuojant duomenis, programuojant patogesni platesni modeliai, o dydis pritaikomas pagal situaciją, tačiau rekomenduojamas kraštinių santykis 21:9.

Darbui su tekstu pakanka 4:3 ar 5:4 kraštinių santykio.

Kasdienėms veikloms

Šiuo atveju specialios funkcijos nėra svarbios, dažniausiai pakanka HD vaizdo kokybės.

Visiškai užtenka 19–21 colių įstrižainės monitoriaus, ar net mažesnio. Tinkamas kraštinių santykis 16:9.

Svarbiausi parametrai, apie kuriuos reikia pagalvoti

Na o dabar pakalbėkime apie pagrindines monitorių charakteristikas, į kurias būtina atkreipti dėmesį.

Dydis

Be jokios abejonės vaizdas didesniame ekrane atrodo geriau. Jeigu kompiuteris yra svarbi jūsų darbo ar laisvalaikio dalis, rinkitės didesnę įstrižainę. Tik, aišku, įvertinkite, kiek vietos ant stalo turite.

Filmų peržiūrai, žaidimams ar darbui su grafinėmis programomis didesnis ekranas tikrai patogesnis. Pasak ekspertų iš 1a.lt, monitoriai, kurie labiausiai tenkina tokiomis veiklomis užsiimančius vartotojus turi 21:9 kraštinių santykį. Naršymui internete visiškai pakanka ir mažesnių, kurių kraštinių santykis 16:9 ar 16:10.

Ekrano forma

Populiariausi plokšti ekranai, tačiau rinkoje rasite ir lenktų (deja, jie brangesni). Lenkta forma patogi tuo, jog į jūsų matymo lauką sutalpina daugiau vaizdo. Tai ypač aktualu kompiuterinių žaidimų fanams, kadangi taip galima geriau įsijausti į veiksmą, pasijusti virtualaus pasaulio dalimi. Jeigu tik galite tam skirti didesnes sumas ir norite ypač ryškių pojūčių – lenktu monitoriumi nenusivilsite.

Ekrano panelė

Dabartinėje monitorių pasiūloje, vyrauja trys ekrano panelių rūšys - LCD, LED LCD bei OLED. LCD arba „Liquid Crystal Display“ (liet. skystųjų kristalų ekranas) yra jau daug metų naudojama technologija pasižyminti tik gera kaina. Investavę daugiau galėsite įsigyti ženkliai pranašesnį LED LCD „light-emitting diode“ (liet. šviesą skleidžiantis diodas) monitorių, kuris garantuos tolygesnį ryškumą, mažesnį reakcijos laiką, stabilesnį vaizdo perdavimą, platų kontrasto spektrą, ilgaamžiškumą bei aukštesnį energetinį efektyvumą.

Taip pat, svarbu išskirti vis daugiau populiarumo sulaukiančią, tačiau vis dar aukštą kainą išlaikančią OLED arba „organic light-emitting diode“ (liet. organiškas šviesą skleidžiantis diodas) technologiją. OLED monitoriai neturi lygių kontrasto santykyje ar tamsių spalvų perteikime. Taip pat, ši technologija geba pasiūlyti mažiausią reakcijos laiką ir lenktą ekrano formą - žaidėjams tai gali būti ypač naudinga.

Ekrano raiška

Raiška arba, moderniau tariant, rezoliucija apibūdinama skaičiumi, kuris nurodo, kiek pikselių telpa į ekraną. Kuo jų daugiau, tuo kokybiškesnis vaizdas. Vis tik turėkite omenyje, kad didesnei raiškai reikalinga galingesnė vaizdo plokštė.

Labai dažnai monitoriai turi funkciją keisti rezoliuciją, t. y. pasirinkti iš kelių variantų.. Raiškos gali būti HD (1280x720), Full HD (1920x1080), QHD (2560x1440), 4K (3840x2160), 8K (7680x4320).

Monitoriaus įstrižainė

Rekomenduojama monitoriaus raiška
21’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
24’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
27’’
2560x1440 (16:9 kraštinių santykis)
32’’
3840x2160 (16:9 kraštinių santykis)
34’’
3440x1440 (21:9 kraštinių santykis)
43’’
3840x1200 (32:10 kraštinių santykis)
49’’
5120x1440 (32:9 kraštinių santykis)

Kokias jungtis turi monitorius?

Tai įvertinti labai svarbu, nes esamos jungtys nulemia tai, su kokiais įrenginiais bus galima sujungti monitorių. Dažniausiai naudojamos:

- VGA. Ji tinkama senesnių modelių kompiuteriams. Jei jūsiškis jau kiek pagyvenęs, bet dar esate juo patenkinti, ji veikiausiai bus reikalinga;
- DVI. Tai plačiai paplitusi jungtis, būdinga senesnės kartos kompiuteriams;
- HDMI - labiausiai naudojama jungtis. Ji leidžia prie monitoriaus prijungti TV priedėlius, žaidimų kompiuterius, „Blue-Ray“ grotuvus ir pan.;
- USB-C (Thunderbolt 3) jungtis naudinga, jeigu turite „MacBook Pro“ ar kitokį nešiojamąjį kompiuterį su tokia pačia jungtimi. Ji užtikrina, kad jums prireiks tik vieno laido ir vaizdo transliavimui, ir kompiuterio krovimui.
- DisplayPort jungtis gali tapti pravarti jei naudojatės senesniu „Apple“ kompiuteriu ar norite pilnai išnaudoti monitoriaus dažnio (Hz) galimybes. Tai ypač svarbu kompiuterinių žaidimų mėgėjams.

Kokias papildomas funkcijas pasirinkti?

Modernios technologijos leidžia įvairiems prietaisams suteikti patogių papildomų funkcijų. Monitoriai – ne išimtis. Taigi be to, kad ekranas transliuoja vaizdą, jis dar gali turėti:

- integruotą vaizdo kamerą, kuri lemia didesnę monitoriaus kainą, tačiau gali būti palengvinimu su daug vaizdo skambučių susiduriančiam vartotojui.
- galimybę keisti ekrano padėtį, t. y. iš horizontalios pasukti į vertikalią;
integruotus garsiakalbius. Šiuo atveju pats monitorius kiek brangesnis, tačiau jums nereikės pirkti papildomų garso kolonėlių (tai reiškia dar ir daugiau laisvos vietos ant stalo);
- imtuvinį derintuvą, kuris leidžia per ekraną stebėti televizijos programas.
- integruotas USB jungtis, kurios bus lengviau pasiekiamos nei kompiuteryje esančios jungtys.

Bet kokiu atveju, monitoriaus parametrai privalo būti suderinti su kompiuterio parametrais. Jums nėra reikalo pirkti modernaus ekrano, jei „dėžė“ senstelėjusi, nes ji paprasčiausiai „nepaveš“ naujesnių technologinių sprendimų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2022-02-02 11:22:02

4 skaitmenizacijos tendencijos, keičiančios verslo pasaulį

Iki pandemijos skaitmenizacijos galimybių neišnaudoję verslai jai įsisiūbavus stipriai pasigailėjo. Tad geriausias laikas skaitmenizuotis buvo vakar. Sekantis palankiausias metas – šiandien.
       2021-12-15 15:25:02

IT saugumo specialistai pakraupę: tokios spragos nebuvo jau seniai

Viso pasaulio IT specialistus ant kojų sukėlė vadinamoji nulinės dienos kritinė saugumo spraga, pavadinta „Log4Shell“. Ji aptikta plačiai naudojamoje „Apache Log4j“ įrašų bibliotekoje ir kelia pavojų serveriams, duomenų centrams, debesijos bei kitoms paslaugoms.
       2021-11-22 19:54:19

Patarimai, kaip išnaudoti „Microsoft Word“ galimybes

Tekstams kurti skirtą programą „Microsoft Word“ gerai pažįsta didžioji dalis kompiuterių naudotojų. Nesvarbu, ką rašote – ar baigiamąjį studijų darbą, ar pirmąją savo knygą, viskas prasideda nuo tuščio „Word“ puslapio.
       2021-10-13 08:09:10

4 paplitę kibernetinio sukčiavimo būdai – įsidėmėkite ir neapsigaukite

Kibernetinių duomenų pasisavinimas pasaulyje atsirado beveik prieš trisdešimt metų ir per šį laiką tobulėjo bei keitėsi. Mantas Užupis, „Tele2“ IT saugumo ekspertas, pristato keturias labiausiai paplitusias kibernetines apgaules ir būdus, kaip jas atpažinti.
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-11 10:31:53

Kibernetinių nusikaltimų daugėja – įmonių sauga nekinta?

Pandemijos nulemtos nuotolinio darbo tendencijos iškėlė naujus kibernetinio saugumo iššūkius – per metus kibernetinių incidentų skaičius išaugo 25 proc.
       2021-09-09 18:10:36

Naujoji „macOS Monterey“ OS: patogiausios ir įdomiausios funkcijos

Birželio pradžioje, per tradicinį „Apple“ WWDC renginį buvo pristatyta naujausia asmeniniams „Mac“ kompiuteriams skirta operacinė sistema „macOS Monterey“.
       2021-09-09 08:11:08

4 būdai įgauti programavimo patirties neturint darbo

Retas darbo skelbimas šiais laikais nereikalauja kandidato patirties toje srityje – ypač tai galioja techninėms specialybėms, kur tempas toks didžiulis, kad rezultatų užsakovai reikalauja čia ir dabar. Viena tokių – IT ir programavimas.
Daugiau naujų naujienų
       2022-12-03 19:44:24

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai, kaip apsisaugoti nuo korozijos

Snygis į Lietuvą atklydo gerokai anksčiau nei kalendorinė žiema. Ir nors kelininkai gatves prevenciškai pradėjo barstyti dar iki pradedant snigti, žiema užsimojo iš peties. Jau ne vienerius metus kovai su sniegu kelininkai pasitelkia kelių tipų druskų mišinius.
       2022-12-03 10:39:53

Judėjimo negalia – (ne)kliūtis sudaryti santuoką: situacija Lietuvoje

Dažnai porai vestuvės tampa viena svarbiausių dienų gyvenime. Gruodžio 3 d. minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, už lygybę pasisakanti Lietuvos humanistų bendruomenė VšĮ „Laimingas žmogus“, bendradarbiaudama su humanistines vestuvių ceremonijas kuriančia ir vedančia komanda „Taip“
       2022-12-03 10:30:43

Žvejyba ant ledo: ką reikia žinoti žvejams?

Šaltiems orams nesitraukiant ant ežerų, upių, tvenkinių, marių formuojasi ledas, viliojantis poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkos ministerija primena žvejams, kaip saugiai elgtis žvejojant ant užšalusių vandens telkinių ir įspėja, kad bereikalinga rizika gali būti pražūtinga.
       2022-12-03 10:27:22

„Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ paskelbė Lietuvos kredito reitingus

Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjusios tarptautinės kredito reitingų agentūros „Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ teigiamai vertina efektyvią Lietuvos ekonominę politiką ir narystę euro zonoje, taip pat santykinai stabilų ir žemą valstybės skolos lygį.
       2022-12-02 11:11:12

Technologijų prognozės: metavisata, klimato kaitos stabdymas ir DI pažabojimas

Per ateinančius trejus metus vienu iš pagrindinių verslo prioritetų taps klimato kaitos stabdymas, tvarumą ir skaitmeninį imunitetą didinančios technologijos.
       2022-12-02 11:05:11

10 minučių – ar užtenka tiek laiko kokybiškam vaikų pavalgymui mokykloje?

Kai kalbame apie kokybišką maitinimąsi dažniausiai galvoje turime šviežų, sveiką maistą, estetiškai patiektą, pagamintą iš aukščiausios kokybės produktų. Tačiau ar pagalvojote, kad kokybė – tai kartu ir galimybė laiku, neskubant pavalgyti, mėgaujantis kiekvienu kąsniu.
       2022-12-02 11:01:45

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Jei būsto paskolą esate pasiėmę gerokai seniau ir turite likusią nedidelę neišmokėtą sumą, kaip geriau elgtis šiandien, kai kylantis Euribor augina ir paskolos įmokas? Galbūt toliau mokėti įmokas pagal grafiką, o gal padengti paskolos likutį iš turimų santaupų?
       2022-12-02 10:58:28

Didžioji dalis gyventojų pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių – iš pasibaigusiųjų etapų vartotojų net 9 iš 10 pasirinko nepriklausomo tiekėjo paslaugas, tuo tarpu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.
       2022-12-02 10:54:37

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – bręsta interneto pokyčiai

Milijardais vertinamų didžiųjų technologijų kompanijų: „Google“, „Amazon“, „Meta“ ir kitų laukia sudėtingi iššūkiai – technologijų raida subrandino naują decentralizuoto interneto kartą, kuri nebus palanki šiandienos gigantams.
       2022-12-01 17:58:45

Psichologinis smurtas ir priekabiavimas darbe – kaip atlikti vidinį tyrimą?

Lapkričio 1 d. įsigaliojus Darbo kodekso pakeitimams, buvo įtvirtinta darbdavių pareiga užkirsti kelią psichologinio smurto, mobingo ir priekabiavimo apraiškoms bei apsaugoti aukas.
       2022-12-01 13:37:54

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atleidžia Koršunovą iš pareigų

Šią savaitę priimtas sprendimas atleisti iš pareigų Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovą Oskarą Koršunovą. Tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.
       2022-11-30 13:25:39

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ – vertingiausia įmonė Baltijos šalyse

Komponentus COVID-19 vakcinoms gaminanti Lietuvos bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ išsiveržė į pirmą vietą naujausiame Baltijos šalių vertingiausių įmonių 30-uke, nukarūnuodama praėjusių metų lyderę „Vilniaus prekybą“, kuri šių metų tyrime rikiuojasi antroje vietoje.
       2022-11-30 13:17:42

Ekspertas pataria: kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai?

Lietuvoje pamažu įsivyrauja žiema – kausto šaltis ir minusinė temperatūra, keliuose ankstyvą rytą būna plikledis, prastas matomumas dėl stipraus snygio ar rūko. Dažnu atveju tai tampa iššūkiu ne tik vairuotojams, bet ir automobiliams – reikia nuo jų nuvalyti sniegą, anksčiau užkurti, kad apšiltų ir pan.
       2022-11-29 21:30:34

Advento pradžiai – 3 pasninko patiekalų idėjos: gaminkite sveikai, bet sočiai

Iki didžiųjų metų švenčių liko mažiau nei mėnuo. Ir nors švenčių laukimas asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, reikėtų nepamiršti ir tikrosios advento reikšmės, kuri simbolizuoja rimtį ir susikaupimą. Ne išimtis pasninkavimas.
       2022-11-29 19:07:01

Kinijos ir kitų šalių investicijoms – papildomi barjerai ES

Europa pagaliau ištaisė Europos Sąjungos verslą ilgai piktinusią teisės aktų spragą, leidusią valstybės remiamoms Kinijos (ir kitų trečiųjų šalių) įmonėms lengvai pirkti verslus Europoje ir dempinguoti viešųjų pirkimų kainas.
       2022-11-29 18:56:24

Karo sukelta įtampa slūgsta, tačiau išlieka pavojingai aukšta

Absoliuti dauguma, 79 proc., Lietuvos gyventojų jaučia padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą, kuris šiek tiek sumažėjo, lyginant su situacija pavasarį, kai Rusijai užpuolus Ukrainą, net 87 proc. mūsų visuomenės patyrė emocinį šoką.
       2022-11-29 18:47:47

Saugirdas Vaitulionis rekomenduoja: 5 dėmesio verti serialai

Užklupus žiemiškiems orams, žmonės renkasi daugiau laiko praleisti ne lauke, o namuose. Populiariausias užsiėmimas šiltai susisukus į pledą – žiūrėti filmus ir serialus.
       2022-11-29 18:41:33

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta.
       2022-11-28 11:30:40

Praradote įrenginį su svarbiais duomenimis? Kokius žingsnius privalote atlikti

Telefono praradimas sukelia daugybę rūpesčių – nuo neplanuotų išlaidų įsigyjant naują įrenginį iki rizikos prarasti jame saugomus asmeninius duomenis.
       2022-11-26 19:53:48

Nuo kitų metų keičiasi „Vilniaus vandenų“ paslaugų įkainiai

Nuo artėjančių metų sausio didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus paslaugų įkainius, kurie dėl išaugusių elektros kainų padidės 57 euro centais (su PVM).
       2022-11-24 16:26:24

Ar 5G padarys galą šviesolaidiniam internetui? Kodėl tai netaps realybe

Prieš porą mėnesių Lietuvoje įvykus plataus masto 5G įjungimui, gyventojų išmaniuosiuose įrenginiuose atsivėrusios mobiliojo interneto galimybės dalį privertė suabejoti šviesolaidinio interneto reikalingumu.
       2022-11-23 11:40:15

Draudikai perspėja verslininkus saulės elektrinių savininkus

Lietuvoje diegiant vis daugiau saulės elektrinių, ima ryškėti, kodėl verslo įsirengtos elektrinės stipresniam vėjui yra atsparios mažiau, negu turimos gyventojų. Gamtos stichijų sukeltus nuostolius vertinantys draudikai sako, kad, tais atvejais, kai verslui buvo padaryta žala, priežastis buvo netinkamai sumontuotos elektrinės.
       2022-11-23 10:48:43

Kaip taupymas gali padėti tapti laimingais?

Automobilis, apie kurį seniai svajojate, kelionė į egzotiškus kraštus ar noras turėti nerūpestingą ateitį – priežasčių taupyti yra išties daug. Vis dėlto ne visi taupo turėdami konkretų tikslą, kiti taupo vien iš atsargumo.
       2022-11-23 10:38:58

Nesusipratėliams gyvenimas teikia įtaigias pamokas

Lapkričio 19-ąją apie 17 val. pro Šiaulių rajone, Dargaičių kaime, esantį tvenkinį važiavę žmonės pamatė sunerimti privertusį vaizdelį – vandenyje iki pusės buvo paniręs automobilis RENAULT LAGUNA. Žmonių jame nesimatė.
       2022-11-23 10:27:46

Kaip prižiūrėti vaikų dantis, kad išvengti problemų ateityje?

Vaikų dantų priežiūrai ir teisingų įpročių formavimui mažylių tėveliams rekomenduojama skirti dėmesį jau pasirodžius pirmiesiems pieniniams dantukams. Dažnai įvairios vaikų dantų ligos išsivysto dėl to, kad dantų priežiūra pradėta taikyti per vėlai arba neteisingai.
       2022-11-23 10:05:56

LRT pristato naują strategiją: keliami ambicingi tikslai, svarbiausia išlieka

LRT taryba patvirtino naują LRT strategiją 2023–2027 m., kurios ašis – auditorija. Pasikeitę jos įpročiai padiktavo skaitmenizacijos poreikį: turinio pateikimui portale bei skaitmeninėse platformose bus skiriama dar daugiau dėmesio.
       2022-11-23 09:58:12

Azijietiškas troškinys su arbūzais, vištienos sriuba su melionais

Netikėti receptai, kuriuos privalote išmėginti šią žiemą. Arbūzai ir melionai asocijuojasi su karštomis vasaros dienomis, bet šios gėrybės pasitarnauti gali gaminant šiltus bei jaukius žiemiškus patiekalus: šildančius mėsos troškinius, netgi sriubas.
       2022-11-23 09:51:22

Žvejų dieną minint: kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį

Ar žinote, kad jau daugiau nei šimtą metų švenčiama Lietuvos kariuomenės diena nėra vienintelė šiandien minima šventė? Lapkričio 23-ąją kalendoriuje galima išvysti ir žvejų globėjo Šv. Klemenso vardą – šia proga ekspertai pasakoja, kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį.
       2022-11-23 09:46:13

5 priežastys, kodėl reiktų rinktis fizinio asmens bankrotą

Jau beveik dešimtmetį egzistuojanti fizinio asmens bankroto galimybė vis dar kelia klausimų asmenims, svarstantiems pasirinkti tokią alternatyvą, siekiant išsigelbėti nuo skolų. Vis tik baimintis bankroto proceso nereikėtų.
       2022-11-22 20:17:10

Ekspertai atsakė, ar vėjo jėgainės gali „užpūsti“ dideles elektros kainas

Stebint elektros energijos kainų kadrilį „Nord Pool“ biržoje, daug vilčių dedama į atsinaujinančią energetiką: įsismarkavus vėjams Skandinavijos šalyse, iškart pastebimas teigiamas efektas elektros kainai biržoje – kuo daugiau pagaminama energijos iš atsinaujinančių šaltinių, tuo labiau krenta elektros kaina.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.