Naujienos

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

2022-10-11 14:52:04

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.

Kita vertus, gausus pasirinkimas gali sukelti pasimetimą – kaip išsirinkti tinkamiausią? 1a.lt personalas peržvelgė savo patirtį ir sudėliojo svarbiausius akcentus, pagal kuriuos susigaudysite, kurie monitoriai verti dėmesio.

Kokia kompiuterio paskirtis ir kokią sumą galite išleisti naujam monitoriui?

Monitorius arba ekranas – tai labiausiai matoma kompiuterio dalis, per kurią vyksta jūsų „vizualinis bendravimas“ su įrenginiu. Todėl labai svarbu, jog jis teiktų jums malonumą, būtų patogus, patiktų.

Pats pirmas klausimas, į kurį būtina atsakyti: ką jūs veikiate su kompiuteriu? Jei tik retsykiais prieinate pasitikrinti elektroninio pašto, paklaidžioti internete, susimokėti mokesčius ir pan., pakaks ir mažesnio, prastesnės raiškos ekrano. Jei žiūrite filmus, žaidžiate modernius žaidimus ar dirbate su grafinėmis programomis – geriau rinktis didesnį, aukštesnės raiškos, kokybiškesnį gaminį.

Antrasis faktorius, kurį reikėtų apsvarstyti yra suma, kurią galite sau leisti. Monitorių kainos įvairios. Didesni, aukštesnių parametrų ekranai kainuoja brangiau, o mažesni, ne tokie kokybiški – pigiau. Net jei pagal veiklos ar darbo pobūdį reikalingas „kietesnis“ monitorius, mes suprantame, jog pasirinkimą galų gale lems ir jūsų finansinės galimybės.

Užduotis iš esmės tokia: išsirinkti geriausią, kuris pateisintų lūkesčius, bet neviršytų biudžeto. Jeigu monitorius neatitiks jūsų poreikių, jausitės išmetę pinigus į balą, todėl neskubėkite, kai matote, kad iki norimo varianto dar šiek tiek trūksta. Jei dar galite naudotis senuoju, rekomenduojame pataupyti ir įsigyti kokybišką monitorių. Kitas variantas – pirkti išsimokėtinai arba luktelėti akcijų.

Monitoriaus paskirtis

Dar kiek atidžiau panagrinėkime, kokias „pareigas“ galima suteikti ekranui. Taip bus aiškiau, kokio įrenginio būtent jums reikia. Išskirsime tokias veiklų kategorijas:

✅ žaidimams;
✅ darbui su grafika;
✅ biuro darbams;
✅ kasdienėms veikloms.

O dabar apžvelkime, kas kiekvienai šių kategorijų svarbiausia.

Žaidimams

Moderniems, kokybiškiems žaidimams rekomenduojama rinktis ne ilgesnį nei 5 ms reakcijos laiką.

Atsinaujinimo dažnis:
paprastesniems žaidimams pakaks 100 Hz;
konkurencingiems, modernesniems – nuo 144 Hz.

Monitorius turėtų palaikyti „Nvidia G-Sync“ arba „AMD FreeSync“ technologiją (derinkite su vaizdo plokšte).

Jei yra HDR funkcija, pagerėja spalvų perdavimas žaidžiant šviesoje ar prieblandoje.

Tinka didesnis kraštinių santykis:
21:9;
32:9;
32:10.

Didesnis monitorius šiuo atveju suteiks daugiau malonumo ir emocijų.

Jei turite didesnį biudžetą, atkreipkite dėmesį į lenktos formos ekranus.

Darbui su grafika

Itin didelę reikšmę turi spalvų perdavimas (geriausiai tinka IPS technologiją palaikantys monitoriai).

Kuo didesnė spalvų gama (sRGB, Adobe RGB ir t. t.), tuo geriau. Taip pat pravarti funkcija keisti spalvų temperatūras, nustatyti profilius, keisti nustatymus.

Blizgus ekrano paviršius neiškraipo atspalvių, todėl su tokiu darbas bus kokybiškesnis.

Kuo didesnis, tuo geriau.

Biuro darbams

Patogu, jei galima keisti monitoriaus aukštį, matymo kampą. Tai leidžia maksimaliai pritaikyti sau darbo vietą ir išvengti didelių kaklo apkrovų.

Ilgai žiūrint į monitorių vargsta ne tik kaklas, bet ir akys, todėl praverstų ir mėlynos spalvos filtras, blizgumo pašalinimas, neatspindinti danga.

Dirbant su lentelėmis, analizuojant duomenis, programuojant patogesni platesni modeliai, o dydis pritaikomas pagal situaciją, tačiau rekomenduojamas kraštinių santykis 21:9.

Darbui su tekstu pakanka 4:3 ar 5:4 kraštinių santykio.

Kasdienėms veikloms

Šiuo atveju specialios funkcijos nėra svarbios, dažniausiai pakanka HD vaizdo kokybės.

Visiškai užtenka 19–21 colių įstrižainės monitoriaus, ar net mažesnio. Tinkamas kraštinių santykis 16:9.

Svarbiausi parametrai, apie kuriuos reikia pagalvoti

Na o dabar pakalbėkime apie pagrindines monitorių charakteristikas, į kurias būtina atkreipti dėmesį.

Dydis

Be jokios abejonės vaizdas didesniame ekrane atrodo geriau. Jeigu kompiuteris yra svarbi jūsų darbo ar laisvalaikio dalis, rinkitės didesnę įstrižainę. Tik, aišku, įvertinkite, kiek vietos ant stalo turite.

Filmų peržiūrai, žaidimams ar darbui su grafinėmis programomis didesnis ekranas tikrai patogesnis. Pasak ekspertų iš 1a.lt, monitoriai, kurie labiausiai tenkina tokiomis veiklomis užsiimančius vartotojus turi 21:9 kraštinių santykį. Naršymui internete visiškai pakanka ir mažesnių, kurių kraštinių santykis 16:9 ar 16:10.

Ekrano forma

Populiariausi plokšti ekranai, tačiau rinkoje rasite ir lenktų (deja, jie brangesni). Lenkta forma patogi tuo, jog į jūsų matymo lauką sutalpina daugiau vaizdo. Tai ypač aktualu kompiuterinių žaidimų fanams, kadangi taip galima geriau įsijausti į veiksmą, pasijusti virtualaus pasaulio dalimi. Jeigu tik galite tam skirti didesnes sumas ir norite ypač ryškių pojūčių – lenktu monitoriumi nenusivilsite.

Ekrano panelė

Dabartinėje monitorių pasiūloje, vyrauja trys ekrano panelių rūšys - LCD, LED LCD bei OLED. LCD arba „Liquid Crystal Display“ (liet. skystųjų kristalų ekranas) yra jau daug metų naudojama technologija pasižyminti tik gera kaina. Investavę daugiau galėsite įsigyti ženkliai pranašesnį LED LCD „light-emitting diode“ (liet. šviesą skleidžiantis diodas) monitorių, kuris garantuos tolygesnį ryškumą, mažesnį reakcijos laiką, stabilesnį vaizdo perdavimą, platų kontrasto spektrą, ilgaamžiškumą bei aukštesnį energetinį efektyvumą.

Taip pat, svarbu išskirti vis daugiau populiarumo sulaukiančią, tačiau vis dar aukštą kainą išlaikančią OLED arba „organic light-emitting diode“ (liet. organiškas šviesą skleidžiantis diodas) technologiją. OLED monitoriai neturi lygių kontrasto santykyje ar tamsių spalvų perteikime. Taip pat, ši technologija geba pasiūlyti mažiausią reakcijos laiką ir lenktą ekrano formą - žaidėjams tai gali būti ypač naudinga.

Ekrano raiška

Raiška arba, moderniau tariant, rezoliucija apibūdinama skaičiumi, kuris nurodo, kiek pikselių telpa į ekraną. Kuo jų daugiau, tuo kokybiškesnis vaizdas. Vis tik turėkite omenyje, kad didesnei raiškai reikalinga galingesnė vaizdo plokštė.

Labai dažnai monitoriai turi funkciją keisti rezoliuciją, t. y. pasirinkti iš kelių variantų.. Raiškos gali būti HD (1280x720), Full HD (1920x1080), QHD (2560x1440), 4K (3840x2160), 8K (7680x4320).

Monitoriaus įstrižainė

Rekomenduojama monitoriaus raiška
21’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
24’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
27’’
2560x1440 (16:9 kraštinių santykis)
32’’
3840x2160 (16:9 kraštinių santykis)
34’’
3440x1440 (21:9 kraštinių santykis)
43’’
3840x1200 (32:10 kraštinių santykis)
49’’
5120x1440 (32:9 kraštinių santykis)

Kokias jungtis turi monitorius?

Tai įvertinti labai svarbu, nes esamos jungtys nulemia tai, su kokiais įrenginiais bus galima sujungti monitorių. Dažniausiai naudojamos:

- VGA. Ji tinkama senesnių modelių kompiuteriams. Jei jūsiškis jau kiek pagyvenęs, bet dar esate juo patenkinti, ji veikiausiai bus reikalinga;
- DVI. Tai plačiai paplitusi jungtis, būdinga senesnės kartos kompiuteriams;
- HDMI - labiausiai naudojama jungtis. Ji leidžia prie monitoriaus prijungti TV priedėlius, žaidimų kompiuterius, „Blue-Ray“ grotuvus ir pan.;
- USB-C (Thunderbolt 3) jungtis naudinga, jeigu turite „MacBook Pro“ ar kitokį nešiojamąjį kompiuterį su tokia pačia jungtimi. Ji užtikrina, kad jums prireiks tik vieno laido ir vaizdo transliavimui, ir kompiuterio krovimui.
- DisplayPort jungtis gali tapti pravarti jei naudojatės senesniu „Apple“ kompiuteriu ar norite pilnai išnaudoti monitoriaus dažnio (Hz) galimybes. Tai ypač svarbu kompiuterinių žaidimų mėgėjams.

Kokias papildomas funkcijas pasirinkti?

Modernios technologijos leidžia įvairiems prietaisams suteikti patogių papildomų funkcijų. Monitoriai – ne išimtis. Taigi be to, kad ekranas transliuoja vaizdą, jis dar gali turėti:

- integruotą vaizdo kamerą, kuri lemia didesnę monitoriaus kainą, tačiau gali būti palengvinimu su daug vaizdo skambučių susiduriančiam vartotojui.
- galimybę keisti ekrano padėtį, t. y. iš horizontalios pasukti į vertikalią;
integruotus garsiakalbius. Šiuo atveju pats monitorius kiek brangesnis, tačiau jums nereikės pirkti papildomų garso kolonėlių (tai reiškia dar ir daugiau laisvos vietos ant stalo);
- imtuvinį derintuvą, kuris leidžia per ekraną stebėti televizijos programas.
- integruotas USB jungtis, kurios bus lengviau pasiekiamos nei kompiuteryje esančios jungtys.

Bet kokiu atveju, monitoriaus parametrai privalo būti suderinti su kompiuterio parametrais. Jums nėra reikalo pirkti modernaus ekrano, jei „dėžė“ senstelėjusi, nes ji paprasčiausiai „nepaveš“ naujesnių technologinių sprendimų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2023-10-05 16:30:32

„Aš nesu robotas“ – atsakė, kodėl DI robotams įveikti testą tampa vis lengviau

Tikriausiai pažįstama situacija, kai kuriant paskyrą elektroninėje parduotuvėje jūsų paprašoma įrodyti, kad nesate robotas. Pavyzdžiui, pažymėti visas nuotraukas su šviesoforais, perėjomis ar dviračiais.
       2023-08-16 11:07:18

Kibernetinis saugumas (ne)apsimoka? Kaip įmonėms sutaupyti ir apsisaugoti

Priešingai įprastai nuomonei, kad kibernetiniai nusikaltėliai pirmiausia taikosi į dideles korporacijas, iš tiesų vienodą riziką patiria tiek didelės įmonės, tiek smulkusis verslas.
       2023-06-26 16:36:55

Nepatikėkite savo duomenų tik vienam įrenginiui: kaip saugoti duomenų kopijas

Galbūt jau pažįstama situacija, kai dėl gedimų ar virusų kompiuteryje staiga pradingsta ilgai ruoštas rašto darbas ar nebepasiekiamas tampa visas sukauptas nuotraukų archyvas telefone.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-01-30 12:56:55

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi.
       2023-01-09 16:56:06

Kompiuteriniai žaidimai: tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?

Per paskutinius tris metus vaizdo žaidimų auditorija išaugo net 26 procentais. Nors paskutinių metų vaizdo žaidimų populiarumą daugiausiai augino pandemija, ši kategorija nežada sustoti ir ateityje, žaidimų kategorijai prognozuojamas prieaugis apie 10 proc. per metus.
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-26 17:27:41

Stabdo senėjimą ir uždegimus – šie vaisiai privalo atsidurti ant jūsų grilio

Žinomas angliškas posakis „Vienas obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai tinka ir persikams. Vienas persikas per dieną ne tik suteiks daug naudų įvairioms organizmo sistemoms, bet ir pagerins odos būklę.
       2024-04-26 12:51:17

Farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas.
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.