Naujienos

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

2022-10-11 14:52:04

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.

Kita vertus, gausus pasirinkimas gali sukelti pasimetimą – kaip išsirinkti tinkamiausią? 1a.lt personalas peržvelgė savo patirtį ir sudėliojo svarbiausius akcentus, pagal kuriuos susigaudysite, kurie monitoriai verti dėmesio.

Kokia kompiuterio paskirtis ir kokią sumą galite išleisti naujam monitoriui?

Monitorius arba ekranas – tai labiausiai matoma kompiuterio dalis, per kurią vyksta jūsų „vizualinis bendravimas“ su įrenginiu. Todėl labai svarbu, jog jis teiktų jums malonumą, būtų patogus, patiktų.

Pats pirmas klausimas, į kurį būtina atsakyti: ką jūs veikiate su kompiuteriu? Jei tik retsykiais prieinate pasitikrinti elektroninio pašto, paklaidžioti internete, susimokėti mokesčius ir pan., pakaks ir mažesnio, prastesnės raiškos ekrano. Jei žiūrite filmus, žaidžiate modernius žaidimus ar dirbate su grafinėmis programomis – geriau rinktis didesnį, aukštesnės raiškos, kokybiškesnį gaminį.

Antrasis faktorius, kurį reikėtų apsvarstyti yra suma, kurią galite sau leisti. Monitorių kainos įvairios. Didesni, aukštesnių parametrų ekranai kainuoja brangiau, o mažesni, ne tokie kokybiški – pigiau. Net jei pagal veiklos ar darbo pobūdį reikalingas „kietesnis“ monitorius, mes suprantame, jog pasirinkimą galų gale lems ir jūsų finansinės galimybės.

Užduotis iš esmės tokia: išsirinkti geriausią, kuris pateisintų lūkesčius, bet neviršytų biudžeto. Jeigu monitorius neatitiks jūsų poreikių, jausitės išmetę pinigus į balą, todėl neskubėkite, kai matote, kad iki norimo varianto dar šiek tiek trūksta. Jei dar galite naudotis senuoju, rekomenduojame pataupyti ir įsigyti kokybišką monitorių. Kitas variantas – pirkti išsimokėtinai arba luktelėti akcijų.

Monitoriaus paskirtis

Dar kiek atidžiau panagrinėkime, kokias „pareigas“ galima suteikti ekranui. Taip bus aiškiau, kokio įrenginio būtent jums reikia. Išskirsime tokias veiklų kategorijas:

✅ žaidimams;
✅ darbui su grafika;
✅ biuro darbams;
✅ kasdienėms veikloms.

O dabar apžvelkime, kas kiekvienai šių kategorijų svarbiausia.

Žaidimams

Moderniems, kokybiškiems žaidimams rekomenduojama rinktis ne ilgesnį nei 5 ms reakcijos laiką.

Atsinaujinimo dažnis:
paprastesniems žaidimams pakaks 100 Hz;
konkurencingiems, modernesniems – nuo 144 Hz.

Monitorius turėtų palaikyti „Nvidia G-Sync“ arba „AMD FreeSync“ technologiją (derinkite su vaizdo plokšte).

Jei yra HDR funkcija, pagerėja spalvų perdavimas žaidžiant šviesoje ar prieblandoje.

Tinka didesnis kraštinių santykis:
21:9;
32:9;
32:10.

Didesnis monitorius šiuo atveju suteiks daugiau malonumo ir emocijų.

Jei turite didesnį biudžetą, atkreipkite dėmesį į lenktos formos ekranus.

Darbui su grafika

Itin didelę reikšmę turi spalvų perdavimas (geriausiai tinka IPS technologiją palaikantys monitoriai).

Kuo didesnė spalvų gama (sRGB, Adobe RGB ir t. t.), tuo geriau. Taip pat pravarti funkcija keisti spalvų temperatūras, nustatyti profilius, keisti nustatymus.

Blizgus ekrano paviršius neiškraipo atspalvių, todėl su tokiu darbas bus kokybiškesnis.

Kuo didesnis, tuo geriau.

Biuro darbams

Patogu, jei galima keisti monitoriaus aukštį, matymo kampą. Tai leidžia maksimaliai pritaikyti sau darbo vietą ir išvengti didelių kaklo apkrovų.

Ilgai žiūrint į monitorių vargsta ne tik kaklas, bet ir akys, todėl praverstų ir mėlynos spalvos filtras, blizgumo pašalinimas, neatspindinti danga.

Dirbant su lentelėmis, analizuojant duomenis, programuojant patogesni platesni modeliai, o dydis pritaikomas pagal situaciją, tačiau rekomenduojamas kraštinių santykis 21:9.

Darbui su tekstu pakanka 4:3 ar 5:4 kraštinių santykio.

Kasdienėms veikloms

Šiuo atveju specialios funkcijos nėra svarbios, dažniausiai pakanka HD vaizdo kokybės.

Visiškai užtenka 19–21 colių įstrižainės monitoriaus, ar net mažesnio. Tinkamas kraštinių santykis 16:9.

Svarbiausi parametrai, apie kuriuos reikia pagalvoti

Na o dabar pakalbėkime apie pagrindines monitorių charakteristikas, į kurias būtina atkreipti dėmesį.

Dydis

Be jokios abejonės vaizdas didesniame ekrane atrodo geriau. Jeigu kompiuteris yra svarbi jūsų darbo ar laisvalaikio dalis, rinkitės didesnę įstrižainę. Tik, aišku, įvertinkite, kiek vietos ant stalo turite.

Filmų peržiūrai, žaidimams ar darbui su grafinėmis programomis didesnis ekranas tikrai patogesnis. Pasak ekspertų iš 1a.lt, monitoriai, kurie labiausiai tenkina tokiomis veiklomis užsiimančius vartotojus turi 21:9 kraštinių santykį. Naršymui internete visiškai pakanka ir mažesnių, kurių kraštinių santykis 16:9 ar 16:10.

Ekrano forma

Populiariausi plokšti ekranai, tačiau rinkoje rasite ir lenktų (deja, jie brangesni). Lenkta forma patogi tuo, jog į jūsų matymo lauką sutalpina daugiau vaizdo. Tai ypač aktualu kompiuterinių žaidimų fanams, kadangi taip galima geriau įsijausti į veiksmą, pasijusti virtualaus pasaulio dalimi. Jeigu tik galite tam skirti didesnes sumas ir norite ypač ryškių pojūčių – lenktu monitoriumi nenusivilsite.

Ekrano panelė

Dabartinėje monitorių pasiūloje, vyrauja trys ekrano panelių rūšys - LCD, LED LCD bei OLED. LCD arba „Liquid Crystal Display“ (liet. skystųjų kristalų ekranas) yra jau daug metų naudojama technologija pasižyminti tik gera kaina. Investavę daugiau galėsite įsigyti ženkliai pranašesnį LED LCD „light-emitting diode“ (liet. šviesą skleidžiantis diodas) monitorių, kuris garantuos tolygesnį ryškumą, mažesnį reakcijos laiką, stabilesnį vaizdo perdavimą, platų kontrasto spektrą, ilgaamžiškumą bei aukštesnį energetinį efektyvumą.

Taip pat, svarbu išskirti vis daugiau populiarumo sulaukiančią, tačiau vis dar aukštą kainą išlaikančią OLED arba „organic light-emitting diode“ (liet. organiškas šviesą skleidžiantis diodas) technologiją. OLED monitoriai neturi lygių kontrasto santykyje ar tamsių spalvų perteikime. Taip pat, ši technologija geba pasiūlyti mažiausią reakcijos laiką ir lenktą ekrano formą - žaidėjams tai gali būti ypač naudinga.

Ekrano raiška

Raiška arba, moderniau tariant, rezoliucija apibūdinama skaičiumi, kuris nurodo, kiek pikselių telpa į ekraną. Kuo jų daugiau, tuo kokybiškesnis vaizdas. Vis tik turėkite omenyje, kad didesnei raiškai reikalinga galingesnė vaizdo plokštė.

Labai dažnai monitoriai turi funkciją keisti rezoliuciją, t. y. pasirinkti iš kelių variantų.. Raiškos gali būti HD (1280x720), Full HD (1920x1080), QHD (2560x1440), 4K (3840x2160), 8K (7680x4320).

Monitoriaus įstrižainė

Rekomenduojama monitoriaus raiška
21’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
24’’
1920x1080 (16:9 kraštinių santykis)
27’’
2560x1440 (16:9 kraštinių santykis)
32’’
3840x2160 (16:9 kraštinių santykis)
34’’
3440x1440 (21:9 kraštinių santykis)
43’’
3840x1200 (32:10 kraštinių santykis)
49’’
5120x1440 (32:9 kraštinių santykis)

Kokias jungtis turi monitorius?

Tai įvertinti labai svarbu, nes esamos jungtys nulemia tai, su kokiais įrenginiais bus galima sujungti monitorių. Dažniausiai naudojamos:

- VGA. Ji tinkama senesnių modelių kompiuteriams. Jei jūsiškis jau kiek pagyvenęs, bet dar esate juo patenkinti, ji veikiausiai bus reikalinga;
- DVI. Tai plačiai paplitusi jungtis, būdinga senesnės kartos kompiuteriams;
- HDMI - labiausiai naudojama jungtis. Ji leidžia prie monitoriaus prijungti TV priedėlius, žaidimų kompiuterius, „Blue-Ray“ grotuvus ir pan.;
- USB-C (Thunderbolt 3) jungtis naudinga, jeigu turite „MacBook Pro“ ar kitokį nešiojamąjį kompiuterį su tokia pačia jungtimi. Ji užtikrina, kad jums prireiks tik vieno laido ir vaizdo transliavimui, ir kompiuterio krovimui.
- DisplayPort jungtis gali tapti pravarti jei naudojatės senesniu „Apple“ kompiuteriu ar norite pilnai išnaudoti monitoriaus dažnio (Hz) galimybes. Tai ypač svarbu kompiuterinių žaidimų mėgėjams.

Kokias papildomas funkcijas pasirinkti?

Modernios technologijos leidžia įvairiems prietaisams suteikti patogių papildomų funkcijų. Monitoriai – ne išimtis. Taigi be to, kad ekranas transliuoja vaizdą, jis dar gali turėti:

- integruotą vaizdo kamerą, kuri lemia didesnę monitoriaus kainą, tačiau gali būti palengvinimu su daug vaizdo skambučių susiduriančiam vartotojui.
- galimybę keisti ekrano padėtį, t. y. iš horizontalios pasukti į vertikalią;
integruotus garsiakalbius. Šiuo atveju pats monitorius kiek brangesnis, tačiau jums nereikės pirkti papildomų garso kolonėlių (tai reiškia dar ir daugiau laisvos vietos ant stalo);
- imtuvinį derintuvą, kuris leidžia per ekraną stebėti televizijos programas.
- integruotas USB jungtis, kurios bus lengviau pasiekiamos nei kompiuteryje esančios jungtys.

Bet kokiu atveju, monitoriaus parametrai privalo būti suderinti su kompiuterio parametrais. Jums nėra reikalo pirkti modernaus ekrano, jei „dėžė“ senstelėjusi, nes ji paprasčiausiai „nepaveš“ naujesnių technologinių sprendimų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2023-10-05 16:30:32

„Aš nesu robotas“ – atsakė, kodėl DI robotams įveikti testą tampa vis lengviau

Tikriausiai pažįstama situacija, kai kuriant paskyrą elektroninėje parduotuvėje jūsų paprašoma įrodyti, kad nesate robotas. Pavyzdžiui, pažymėti visas nuotraukas su šviesoforais, perėjomis ar dviračiais.
       2023-08-16 11:07:18

Kibernetinis saugumas (ne)apsimoka? Kaip įmonėms sutaupyti ir apsisaugoti

Priešingai įprastai nuomonei, kad kibernetiniai nusikaltėliai pirmiausia taikosi į dideles korporacijas, iš tiesų vienodą riziką patiria tiek didelės įmonės, tiek smulkusis verslas.
       2023-06-26 16:36:55

Nepatikėkite savo duomenų tik vienam įrenginiui: kaip saugoti duomenų kopijas

Galbūt jau pažįstama situacija, kai dėl gedimų ar virusų kompiuteryje staiga pradingsta ilgai ruoštas rašto darbas ar nebepasiekiamas tampa visas sukauptas nuotraukų archyvas telefone.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-01-30 12:56:55

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi.
       2023-01-09 16:56:06

Kompiuteriniai žaidimai: tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?

Per paskutinius tris metus vaizdo žaidimų auditorija išaugo net 26 procentais. Nors paskutinių metų vaizdo žaidimų populiarumą daugiausiai augino pandemija, ši kategorija nežada sustoti ir ateityje, žaidimų kategorijai prognozuojamas prieaugis apie 10 proc. per metus.
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
Daugiau naujų naujienų
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.