Naujienos

Paaiškino, ką apie baterijas svarbu žinoti kiekvienam elektromobilio savininkui

2022-10-19 11:03:19

Kiekvienas elektromobilio savininkas žino: smarkiai atvėsus orams, prieš pradedant važiuoti naudinga pašildyti savo keturračio bateriją, o karštą vasaros dieną labai sveika akumuliatorių vėsinti.

Optimalios temperatūros taisyklė svarbi ne tik leidžiantis į kelionę, bet ir įkraunant elektromobilį. Esant netinkamai temperatūrai, net paties sparčiausio įkrovimo sistemos neišnaudos visų savo galimybių, nes stengsis apsaugoti bateriją nuo neigiamo poveikio.

„Elektromobiliuose dažniausiai montuojamos ličio jonų baterijos, kuriose pasiekus žemą temperatūrą – minus 10 laipsnių pagal Celsijų ar žemiau – ima didėti elektrolito klampa ir sumažėja jo laidumas, o tai tiesiogiai prastina baterijos rodiklius – sukauptą energijos kiekį bei įkrovimo greitį. Aukšta temperatūra taip pat kelia grėsmę baterijų veikimo efektyvumui, patikimumui ir saugumui“, – paaiškina Vilniaus Gedimino technikos universiteto Automobilių inžinerijos katedros profesorius Vidas Žuraulis.

Tai žinodami, vis daugiau dėmesio elektromobilių baterijų temperatūros optimizavimo priemonėms skiria ir patys gamintojai. Naujausiuose modeliuose, pavyzdžiui, „Porsche Taycan“, „Audi e-Tron GT“ ar „Hyundai Ioniq 5“, montuojami šilumos siurbliai. Šie įrenginiai leidžia greitai ir kontroliuojamai pasiekti optimalią baterijų temperatūrą ir taip užtikrinti greičiausią įkrovimą kiekvieno iš šių modelių klasėje.

Vertinti reikia ne tik aplinkos temperatūrą

V. Žuraulio teigimu, dabartinėms ličio jonų baterijoms katastrofiškai pavojinga temperatūros riba – net 80 laipsnių pagal Celsijų. Toks karštis nėra būdingas jokiam planetos kampeliui. Tačiau reikia suprasti, kad per didelę kaitrą lemia ne vien aplinkos temperatūra. Itin aukšta temperatūra gali būti pasiekta ir eksploatuojant elektromobilį nestandartiniais režimais.

„Tai gali būti ypač dažnas ir agresyvus automobilio pagreitėjimas, lemiantis spartų baterijos iškrovimą. Taip pat kylančios temperatūros priežastimi gali tapti baterijos įkrovimas per didele galia, nors šiuo atveju dažniausiai nuo to apsaugo akumuliatorių valdymo moduliai“, – dėsto mokslininkas.

Elektromobilių specialistų vertinimu, optimalus šio tipo transporto priemonių baterijos temperatūros diapazonas prieš pradedant ją įkrauti svyruoja tarp 20 ir 30 laipsnių Celsijaus. Todėl prieš įsikraunant reikėtų atitinkamai bateriją pašildyti ar atvėsinti.

Be to, vos prasidėjus įkrovimo procesui, baterijos celės šyla. Pavyzdžiui, jeigu aplinkos temperatūra yra neigiama, vidinė baterijos varža smarkiai išauga, o įkrovos metu didelė dalis energijos pavirs ne vėliau nuvažiuotais kilometrais, bet šiluma, kurios prireiks celių temperatūrai pakelti.

Vertinant tik aplinkos poveikį, anot V. Žuraulio, per aukšta jau galima traktuoti 25 laipsnių pagal Celsijų temperatūrą, kai tuo metu elektromobilis įkraunamas saulės atokaitoje. Tokiu atveju vidinė baterijos temperatūra gali pasiekti 50 laipsnių ar net daugiau, kas lemia ir baterijos ilgaamžiškumo mažėjimą.

„Paprastai elektromobilio sistema tokiomis sąlygomis įkrovimą stabdo automatiškai. Šiuos elektrotechninių režimų procesus bei kitus aplinkos rodiklius kontroliuoja vadinamieji baterijos celių valdikliai, kurie būtini tinkamam akumuliatoriaus darbui, saugumui ir ilgaamžiškumui.

Valdikliai taip pat atlieka celių balansavimo funkciją – sulygina atskirų celių darbines įtampas, kad baterijos talpa būtų išnaudota optimaliai: kiek galima daugiau įkrauta ir iškrauta“, – paaiškina profesorius.

Tinkama temperatūra – maksimali įkrovimo sparta

Maksimalus elektromobilių įkrovimo greitis priklauso nuo keleto veiksnių visumos. Tai – ir baterijų celių cheminė sudėtis, temperatūros kontrolės sistema, akumuliatoriaus termoizoliacija, baterijos valdymo modulio bei kitos įrangos nustatymai.

Tinkama darbinė temperatūra pažangiausiems elektromobiliams taip pat yra svarbi, nes suteikia galimybę mėgautis didžiausiu jų privalumu – itin greitu energijos papildymu. Visu savo galingumu veikiančios sparčiojo įkrovimo sistemos tokiuose modeliuose kaip dabartiniai spartos lyderiai „Ioniq 5“, „Taycan“ ar „e-Tron GT“ leidžia jų energijos atsargas iki 80 proc. atkurti per mažiau nei 20 minučių.

Pasak V. Žuraulio, jeigu elektromobilio baterijos temperatūra per žema arba per aukšta, įkrovimo greitis gali skirtis net kartais. Problemos sprendimų yra, tačiau skirtingi gamintojai renkasi skirtingas priemones, kurios taip pat priklauso ir nuo konkretaus modelio.

Mokslininko tvirtinimu, nepaisant to, kad priverstinis šildymas ar aušinimas taip pat išeikvoja dalį baterijos energijos, geriausia įdiegti visą termoreguliavimo sistemą. Vis dėlto kai kurie gamintojai apsiriboja pasyviuoju temperatūros reguliavimu: jie diegia tik ventiliatorius arba ventiliatorius su salono termoreguliavimo sistemos sąsaja ir palieka vien apsaugas nuo kritinių temperatūrų. Taip sutaupoma komponentų, o tai reiškia, jog krinta elektromobilio kaina bei svoris.

„Baterijos komponentų – modulių ir celių – išdėstymas bei konstrukcijai sutvirtinti naudojamos medžiagos taip pat padeda palaikyti optimalią baterijų temperatūrą, tačiau didelės galios elektromobiliuose temperatūrai valdyti montuojamos atskiros sistemos. Čia neapsiribojama tik baterijų temperatūros valdymu – aušinamos ir traukos variklių šylančios mechaninės dalys bei elektros energijos inverteriai“, – atskleidžia pašnekovas.

Šiuolaikines technologijas pasitelkiantys gamintojai randa ir daugiau sumanių būdų, kaip patobulinti optimalios baterijų temperatūros palaikymo procesus. Štai minėta „Hyundai“ nuo šių metų liepos gaminamuose „Ioniq 5“ modeliuose ne tik montuoja 7 proc. – 77,4 kWh naudingosios talpos – didesnę bateriją, tačiau ir diegia išankstinio jos kondicionavimo sistemą.

Pastaroji sujungta su navigacijos sistema, tad suteikia galimybę iš anksto numatyti elektromobilio įkrovimo vietą. Prie jos artėjant, akumuliatorius pagal poreikį aušinamas arba šildomas.

Tuomet baterijos temperatūra leidžia gerokai paspartinti įkrovimo sesiją. Išankstinis baterijos kondicionavimas taip pat padeda optimizuoti jos temperatūrą prieš pradedant kelionę.

TV antenų montavimas ir remontas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Transportas: kitos panašios naujienos
       2024-12-07 15:35:40

Kaip teisingai interpretuoti prietaisų skydelio siunčiamus signalus

Daugelis vairuotojų į prietaisų skydelio rodmenis žvilgteli tik tada, kai reikia pasitikrinti greitį ar degalų likutį. Tačiau ką daryti, kai prietaisų skydelyje netikėtai užsidega koks nors indikatorius ar perspėjanti lemputė?
       2024-12-07 15:19:48

5 programėlės, kurios pravers kiekvienam vairuotojui

Šiais laikais galima rasti programėlę kiekvienai gyvenimo sričiai – ne išimtis ir automobilio vairavimas. Rinkoje siūloma daugybė mobiliųjų aplikacijų, kurios ne tik palengvina kasdienę automobilio priežiūrą, bet ir padeda išvengti aibės nepatogumų kelyje.
       2024-10-30 17:27:45

Naudotos ar naujos padangos: kam vairuotojai teikia pirmenybę?

Artėjant žieminių padangų sezonui, daugelis vairuotojų sprendžia, kokias padangas pasirinkti savo automobiliui – naujas ar naudotas? Ar verta skubėti pas meistrus, ar galima darbus atlikti savarankiškai?
       2024-08-27 18:33:18

10 keistų kelių eismo taisyklių, kurias reikėtų žinoti keliaujant į užsienį

Kiekviena šalis turi daugybę vairuotojams skirtų kelių eismo taisyklių, kurios, pirmiausia, turėtų užtikrinti saugumą keliuose bei pagarbą aplinkiniams. Visgi pasaulyje gausu kontroversiškų įstatymų, kurie stebina tiek vietinius vairuotojus, tiek ir svečius iš užsienio.
       2024-05-25 12:37:25

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2023-04-28 11:58:02

Plieniniai žirgai vėl keliuose: kas pakiša koją motociklininkų saugumui

Lietuvoje prasideda motociklininkų sezonas, didžioji jų dalis į kelius išvažiuoja tik šiltuoju metų laiku, o artimiausiais mėnesiais motociklų vairuotojai bus vieni aktyviausių eismo dalyvių.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2021-09-03 06:06:45

Kodėl nevienodai dyla automobilio padangos?

Vėl atėjo laikas keisti padangas, nors nusidėvėjęs tik vienas kraštas? O galbūt pastebėjote, kad tik tam tikros visai neseniai pirktų padangų dalys dėvisi greičiau?
       2021-09-01 18:55:31

4 ženklai, kad automobilio servisą atliekate per retai

Automobiliais reikia rūpintis. Dažnai tiek biudžetinės, tiek premium klasės modeliai reikalauja panašios priežiūros – alyvos, filtrų keitimas, važiuoklės remontas. Didžiausias skirtumas yra dalių ir darbų kaina.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-03-23 06:55:51

Korėjiečių kalbą studijuojanti pavežėja iš keleivių sulaukia nuostabos ir dovanų

Turi dantų technikės specialybę, studijuoja Azijos kultūros studijas, mokosi korėjiečių kalbos ir dirba „Bolt“ pavežėja. Taip trumpai galima apibūdinti 26-erių kaunietę Akvilę Mačinskaitę, kuri savarankišką darbą vežiojant klientus vadina savo meditacija.
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-09-07 10:04:08

Nematomi pilotų sargai – žiniavietės specialistai

Neretai daugelio pažintis su aviacija apsiriboja skrydžiu lėktuvu į kelionę ar darbo reikalais – su oreivyste nesusijusiems žmonėms įprastai sudėtinga įsivaizduoti, kiek daug pasiruošimo ir informacijos reikia, kad kiekvienas jų skrydis vyktų sklandžiai ir saugiai.
       2020-05-28 13:15:22

Onkologiniams ligoniams - transporto bilietai su 80 proc. nuolaida

Seimas priimtomis Transporto įstatymo pataisomis asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikė galimybę vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais,
       2020-04-26 18:28:24

Kad kelionė dviračiu ar elektriniu paspirtuku nesibaigtų ligoninėje

Šylant orams ir švelnėjant karantino sąlygoms, gatvėse ir keliuose pastebimai padaugėjo dviračių bei elektrinių paspirtukų. Vis dėlto ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje šių ekologiškų transporto priemonių populiarėjimą lydi rūpestis dėl sparčiai augančio jų naudotojų traumų skaičiaus.
Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.