Naujienos

Kelionių pirkimas internetu: užtruksite tiek, kiek išgerti puodelį kavos

2023-01-27 12:22:37

Pagreitį sparčiai skaitmenizacijai davusi pandemija šalies gyventojus įpratino keliones planuoti ir pirkti internetu. Toks kelionės organizavimo būdas, pasak turizmo ekspertų, vartotojų vertinamas ne tik dėl patogumo bei galimybės taupyti laiką.

Keliones perkantieji internetu jaučiasi labiau įgalinti, nes turi galimybę patys išsinagrinėti pasiūlą, tarpusavyje palyginti ir išsirinkti norimus viešbučius bei skrydžius ar iš anksto įsivertinti socialinėje erdvėje vyraujančius kitų keliautojų atsiliepimus.

Daugiau pirkimo laisvės ir patogumo

Kaip pastebi „Coral Travel“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Olga Belova, pandemija paskatino to dar nepadariusius pasaulio ir Lietuvos verslus persikelti į interneto erdvę. Ne išimtis ir kelionių organizavimas.

„Šiandien ne tik esame įpratę lankymąsi prekybos centruose keisti į apsipirkimą internetu, bet ir turime galimybę įsigyti receptinius vaistus neišėję iš namų. Savo patogią kasdienybę sunkiai įsivaizduojame ir be kelionių planavimo bei pirkimo internetu. Kelionių įsigijimas internetu keliautojams suteikia daugiau laisvės ir patogumo, o trunka maždaug tiek, kiek išgerti puodelį gardžios ryto kavos“, – pasakoja O. Belova.

Pasak ekspertės, kai kurie kelionių organizatoriai ir agentūros, įvertinę pirkimo internetu naudą, apskritai atsisako fizinių prekybos vietų. Tuo tarpu apčiuopiamus kelionių pirkimo internetu pranašumus puikiai jaučia ir norintys keliauti.

„Pirmiausia, perkantieji organizuotą kelionę internetu turi visišką laisvę įsigyti kelionę jiems patogiu laiku ir vietoje – neiškėlus kojos iš namų, pertraukos metu tarp darbų ar esant visai kitame pasaulio kampelyje. Kelionių pardavimo platformose informacija pateikiama vienoje vietoje, paieškos sistemos patogios, funkcionalios – nesunku savarankiškai palyginti norimus viešbučius, skrydžius, jų kainas. Aiški rezervacinė sistema leidžia lengvai ir greitai kiekvienam suprantamu būdu atlikti kelionės rezervaciją ir kelių mygtukų paspaudimu už ją susimokėti“, – pranašumus vardija O. Belova.

Patogu ir tai, kad kelionę perkant internetu, kaip ir fiziniu būdu, vartotojai turi galimybę patys nuspręsti, ar už rezervuotą kelionę iš karto mokės visą kainą, ar kelionės sumą išskaidys dalimis. Tiek perkantiesiems internetu, tiek fiziškai taikomos patrauklios kelionių kainos, nuolaidos. Be to, kelionę įsigyjant internetu, kelionių pardavėjai neretai siūlo ir specialias kainas.

Profesionalų konsultacija išlieka prioritetu

Ir nors, pasak O. Belovos, kelionių pirkimo internetu procesas patogus ir lengvas tarsi kavos pertraukėlė, kelionės planavimas ir sukomplektavimas reikalauja įgūdžių ir profesinių žinių.

Jai antrina ir keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, pastebintis, jog kelionių pardavimams persikėlus į skaitmeninę erdvę keliautojai savarankiškėja. Nepaisant to, kelionių profesionalų vaidmuo ir santykis su keliautojais planuojant kelionę vis tiek išlieka aktualus.

„Norint užsisakyti kelionę, nebūtina gaišti laiko vykstant į fizinį biurą – visa informacija patogiai pateikiama pardavimo sistemoje, tad klausimų savo kelionės agentui taip pat sumažėja. Ir nors renkantis kelionę pasidaroma namų darbų savarankiškai – išsirenkama kelionės kryptis, išsigryninami atostogų poreikiai, aktyviai kreipiamasi pagalbos ir į savo kelionių agentą ar kelionių organizatorių. Profesionalo konsultacija padeda iš didžiulės gausos internete išsirinkti keliautojui tinkamiausią pasiūlymą“, – pasakoja jis.

Kad kelionių agento svarba planuojant keliones internetu niekur nedingo, pritaria ir kelionių organizatoriaus „Baltic Clipper“ vadovas Egidijus Vaišvilas:

„Nepaisant visų galimybių savarankiškai pirkti bilietus, rezervuoti viešbučius ar keliones, kelionių agentų svarba išaugo. Mes turime daugiau informacijos, galime padėti sudėtingose situacijose. Juk kelionių agentas gelbsti ne tik išsirenkant kelionę, bet ir padeda spręsti kelionės metu kylančias problemas. Tuo pat metu klientai įprato su kelionių agentais bendrauti elektroniniais kanalais, todėl dabar nebestebina, kai net ir egzotinių kelionių sąlygas keliautojai suderina tik žinutėmis“, – patirtimi dalijasi E. Vaišvilas.

„Perkantieji keliones internetu lygiai taip pat kaip ir fizinėse pardavimo vietose gauna asmenines kelionių profesionalo konsultacijas. Skirtumas tas, kad konsultacijos ir bendravimas su klientu atranda kitas šiuolaikiniam žmogui patogesnes formas – internetinius susirašinėjimus, nuotolinius vaizdo ar garso skambučius. Pirmenybę teikiantieji gyvam bendravimui – visuomet laukiami fiziniuose kelionių pardavimų taškuose“, – papildo „Coral Travel“ atstovė.

Kelionių mugės atranda virtualius formatus

Kaip pasakoja Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė, pakitusi keliautojų elgsena ir išaugęs kelionių pirkimas internetu, turizmo atstovus skatina ieškoti vis daugiau netradicinių sprendimų. Štai pavyzdžiui, šiemet pirmą kartą Lietuvoje kelionių mugę perkeliant į virtualią erdvę.

„Virtualios mugės formatu siekėme, kad sparčiu tempu gyvenančiam šiandienos žmogui renginys būtų kuo patogesnis ir prieinamesnis. Nuo šiol prie tradicinių mugių pratę keliautojai gali sėkmingai pasinaudoti ir specialiais arti 30 kelionių organizatorių ir agentūrų subūrusios virtualios kelionių mugės pasiūlymais bei nuolaidomis. Vos keliais mygtukų spustelėjimais išvengiama automobilių spūsčių, savaitgalį niekur nebereikia skubėti, todėl lieka daugiau laiko sau ar maloniam buvimui su šeima“, – šią savaitę startavusios didžiausios Lietuvoje virtualios kelionių mugės „Vivattur“ išskirtinumais dalijasi M. Plepytė-Rainienė.

Pasak virtualioje mugėje dalyvaujančios kelionių agentūros „West Express“ vadovo R. Ušecko, iki sausio 30 d. vyksiantis renginys padės ne tik susiplanuoti svajonių atostogas patraukliomis kainomis, bet ir suteiks galimybę laimėti prizų.

„Džiaugiamės, kad mugės dalyviams galime padėti susiplanuoti keliones pačiomis geriausiomis kainomis, perkant internetu ar atvykus į mūsų kelionių biurą. Renginio svečius, kaip ir įprastose mugėse, kviečiame sukti laimės ratą, laimėti įvairių nuolaidų ir net kelionę į Turkiją“, – virtualios mugės planais dalijasi R. Ušeckas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.