Naujienos

Pristatyta sugadinta prekė: ką pirkėjams būtina žinoti?

2023-01-31 14:57:24

Pandemijos paskatinti pirkėjai ir toliau vis dažniau perka internetu bei renkasi bekontaktį pristatymo būdą ar kurjerių tarnybų paslaugas. Tačiau Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai pastebi – nors gyventojų pateikiamų skundų dėl pirkinių, atvežtų su mechaniniais pažeidimais, skaičius šiemet sumažėjo, dar pernai jis buvo ypač išaugęs.

Todėl baldų prekybininkai pirkėjams primena, kokių klaidų nedaryti kurjeriams į namus pristačius prekes ir pataria kaip elgtis, kad pirkinių pristatymo paslauga būtų išties naudinga.

Kiekvienas turi prekės patikrinimo teisę

Internetu įsigytų prekių, kurios gyventojams pristatomos su mechaniniais pažeidimais, problematika VVTAT yra žinoma ir dar 2021-aisiais specialiai organizuotame susitikime buvo aptarta su pardavėjais bei kurjerių atstovais. Tačiau, apie tai kalbanti VVTAT atstovė spaudai Dalia Malinauskienė sako, – nors po šio pasitarimo skundų skaičius sumažėjo, vartotojai į tarnybą vis dar kreipiasi iki šiol.

„Tiesa, lygindami 2022-ųjų III-iojo ketvirčio duomenis su tokiu pačiu laikotarpiu 2021-aisiais pastebime – ne teismo tvarka išnagrinėtų ginčų skaičius dėl mechaniškai pažeistų baldų pervežant sumažėjo trečdaliu. Tačiau tokių atvejų pikas fiksuotas karantino laikotarpiu, 2020–2021 metais. Tuomet vartotojai daugiau pirko baldus internetu, o tai sukeldavo ir tam tikrų iššūkių dėl prekių pristatymo. VVTAT duomenimis, 2021-ųjų trijų ketvirčių gautų prašymų skaičius minėtoje srityje beveik 20 proc. viršijo per visus 2020 metus gautų skundų kiekį“, – pažymi D. Malinauskienė.

Todėl baldų salonų tinklo „Gintaro baldai“ elektroninės prekybos vadovas Evaldas Narmontas pastebi – kiekvienas pirkėjas, į namus užsisakęs pirkinius, turi prekės patikrinimo teisę. Pastarąja, priduria jis, būtina pasinaudoti, kadangi neretai, kilus ginčui dėl daikto mechaninio pažeidimo, sudėtinga nustatyti, kas atsakingas už siuntinio pažeidimus – pardavėjas, kurjeris ar vairuotojas.

„Baldų, kaip ir bet kurių prekių, pardavimą reguliuoja teisiniai aktai. Jie numato pirkėjo teisę patikrinti pirkinį perimant pastarąjį iš kurjerio, tačiau ne visi žmonės apie tai žino, neretai tuo ir nepasinaudoja. Prekes būtina įvertinti kurjerio akivaizdoje, nes tai vėliau leis išvengti galimų nesusipratimų, ginčų bei nereikalingų finansinių išlaidų“, – pasakoja E. Narmontas.

Fiksuokite prekės išpakavimą

Visgi praktika rodo – pirkėjai, prekių nepatikrinę tuomet, kai jos pristatytos, vėliau neretai patiria nemenkų sunkumų bandydami įrodyti, jog mechaniniai pažeidimai buvo atsiradę iki siuntos perdavimo. Todėl E. Narmontas pabrėžia – išvengti rūpesčių ir ginčų su pardavėju bei kreipimosi pagalbos į VVTAT galima labai paprastai.

„Reikalaukite kurjerio sudaryti sąlygas apžiūrėti ne tik prekės pakuotę, bet ir patį pirkinį. Jei tokios galimybės nesuteikiamos, turite teisę siuntos nepriimti. Taip pat patikrinkite, ar prekė yra be pastebimų pažeidimų, pilnos komplektacijos, su visomis detalėmis. Siūlyčiau ir neskubėti pasirašyti visų dokumentų. Ypač tokių, kurie patvirtina, jog neturite pretenzijų, nėra prekės pažeidimų“, – pataria E. Narmontas.

Tačiau, papildo jis, puikiai suprantama, kad ne visi pirkiniai yra taip lengvai patikrinami. Pavyzdžiui, baldai neretai būna supakuoti atskiromis dalimis dėžėse, o visų pakuočių atidarymas bei peržiūra užtruktų labai daug laiko.

„Tuomet siuntą išpakuokite patys namuose kuo greičiau. Tai darydami, fiksuokite išpakavimą ir prekės apžiūros procesą jį filmuodami, fotografuodami. Tačiau neretai to nedaroma – pamirštama ar pritingima, nors toks dokumentavimas yra svarus teisinis įrodymas galimo vėlesnio ginčo nagrinėjimo atveju. Svarbu pažymėti ir dar vieną privalomą aspektą. Jei prekę apžiūrint su kurjeriu arba vieniems yra pastebėti pažeidimai, būtina nedelsiant informuoti apie tai pardavėją raštu“, – pasakoja E. Narmontas.

Yra dar patogesnis sprendimas

Tačiau E. Narmontas tikina – žinant savo teises ir suprantant, kaip prekes tinkamai priimti bei patikrinti, baldų pristatymo į namus paslauga suteikia daug privalumų. Anot pašnekovo, užsisakius prekių atvežimą į namus, sutaupoma daugybė laiko, jėgų ir finansų.

„Baldai yra didžiulis pirkinys. Todėl jį atsivežti patiems prireikia specialaus transporto, pervežėjų pagalbos, gaištamas laikas, o ir sudėjus visas išlaidas suma susidaro nemaža. Tuo tarpu, baldų pristatymo paslauga visoje Lietuvoje apytiksliai kainuoja sąlyginai nedaug, o perkant už didesnę sumą net ir nemokama. Tad, pavyzdžiui, suskaičiavus visas išlaidas ir sugaištą laiką, kai nusipirktus baldus pasiima pats klientas, išeina daug didesnė suma nei naudojantis pristatymo paslauga“, – teigia E. Narmontas.

Todėl, anot jo, pirkėjai šia paslauga naudojasi ypač dažnai. Be to, priduria E. Narmontas, lietuviai vis atidžiau pasidomi savo teisėmis, taigi ginčų dėl pažeistų baldų dažniausiai yra išvengiama.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.