Naujienos

Slidinėjimo sezonas: keliautojų laukia snieguotos viršukalnės ir pramogos

2023-02-03 16:41:01

Nors kalendorinė žiema persirito į antrą pusę, slidinėjimo sezonas populiariausiuose Europos kurortuose dar tik įsibėgėja – kalnų entuziastai čia laukiami iki pat kovo vidurio.

Italijos kurortuose keliautojų poilsiu besirūpinantys turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ atstovai pasakoja, jog sniego kalnuose šiuo metu tikrai netrūksta, tad atvykus su šeima galima ne tik slidinėti, bet ir išbandyti įvairias pramogas: grožėtis vaizdais iš kalnuose įsikūrusių SPA centrų, mėgautis itališkos virtuvės patiekalais ar aktyviai ilsėtis žygiuojant po Alpes.

Populiariausia slidinėjimo kryptis – Italija

Kaip teigia didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ pardavimų direktorė Rasa Barisienė, šiais metais slidinėjimo kelionės ne tik grįžo su trenksmu, bet ir viršijo priešpandeminį lygį: „Šiemet trimis slidinėjimo kryptimis per sezoną nuskraidinsime apie 3 400 keliautojų. Pastebime tendenciją, jog slidinėjimo entuziastai vėl renkasi keliones didesnėmis draugų ar kelių šeimų kompanijomis – grįžtama prie iš anksto planuotų atostogų modelio. Pandemijos metais buvo linkstama į keliavimą siauresniame rate, bet šiemet slidinėjimo mėgėjai grįžo prie įprastinio keliavimo grupėmis.“

Pasak R. Barisienės, šiais metais keliautojų labiausiai pamėgta slidinėjimo kryptis – Italija, kurioje jau kelerius metus nepralenkiamas Livigno slidinėjimo kurortas. „Šį kurortą renkasi apie 40 proc. visų mūsų slidininkų Italijos Alpėse. Šis kurortas patrauklus dėl savo išvystytos infrastruktūros, restoranų ir naktinių klubų gausos, taip pat neapmokestinto muito zonos, kurioje apsipirkti galima žymiai pigiau. Slidinėjimą Italijoje šeimos daugiausia renkasi dėl gero kainos ir kokybės santykio, vaikus užimančių klubų gausos bei įvairaus sunkumo trasų, tinkamų tiek pradedantiesiems slidininkams, tiek patyrusiems šio sporto mėgėjams. Tuo tarpu poros dėl aukštesnės klasės viešbučių pasiūlos pirmenybę teikia Prancūzijai ar Andorai. Būtent šioje mažoje pietvakarių Europos šalyje SPA paslaugos daugiausia orientuotos į suaugusiuosius, o turint laisvą nuo slidinėjimo dieną galima aplankyti netoliese esančias šalis – Prancūziją ar Ispaniją“, – pataria ekspertė.

Jai pritaria ir šiuo metu Livigno kurorte dirbantis „Novaturo“ atstovas užsienyje Vytautas Ivanauskas. Jis teigia, jog kiekvienoje trasoje galima sutikti lietuvių, čia šiais metais mūsų tautiečių netrūksta: „Livigno kurortinis miestelis yra įsikūręs šalia Šveicarijos pasienio net 1816 metrų aukštyje virš jūros lygio. Nuo pat sausio mėnesio, kai kituose kurortuose dėl netikėto atšilimo trūko sniego, šiame kurorte visos trasos veikė ir iki šiol dirba pilnu pajėgumu. Kadangi kurortas yra ganėtinai aukštai kalnuose, čia vyrauja baltesnė žiema nei Lietuvoje, tad sniego bei šalčio poilsiautojams tikrai netrūksta. Be to, sniegą gamina ir specialios sniego patrankos. Jau kelias savaites naktimis Livigno kurorte temperatūra nukrinta iki -14 laipsnių šalčio, o dieną šiek tiek atšyla ir vyrauja tobulas oras slidinėjimui, apie -4 laipsnius šalčio.“

Siūlo išskirtinių pramogų

Atstovas užsienyje pastebi, jog į Livigno kurortą dažnai atvyksta didesnės kompanijos, kurios visą savaitę mėgaujasi ne tik žiemos sportu, bet ir kitomis pramogomis, kurių šiame kurorte tikrai netrūksta. „Livigno garsėja après-ski barais su įvairiomis programomis, tad daugelis poilsiautojų po ilgos slidinėjimo dienos laiką leidžia ten. Laukiamiausia keliautojų pramoga – antradienio vakarais kurorte vykstantis slidinėjimo instruktorių pasirodymas, per kurį maždaug 40 instruktorių komanda sinchroniniu būdu leidžiasi nuo kalno. Tuo tarpu ketvirtadieniais visiems galima išbandyti naktinį slidinėjimą“, – sako V. Ivanauskas.

Jei antra pusė ar šeimos draugai nenori leistis į slidinėjimo nuotykius, „Novaturo“ atstovas pataria jiems atrasti kitas veiklas kalnuose: „Net ir nemėgstantys aktyvių pramogų Livigno kurorte ras ką veikti, pavyzdžiui, galės mėgautis SPA malonumais, leistis į žygius, važinėtis keturračiais ar kartingais, paskraidyti parasparniais. Kurorte įsikūręs ir prabangus sveikatingumo parkas „Aquagranda“ – tai vienas didžiausių integruotų sveikatingumo centrų Europoje. Be to, vietinėse kavinėse bei restoranuose būtina paragauti populiariosios kukurūzų košės su elniena ir atrasti mėgstamiausius vietinės virtuvės valgius. Vaikams taip pat patiks apsilankymas kurorto muziejuje ir haskių kaimelyje, kur galima pasivažinėti haskių tempiamomis rogėmis.“

Primena apie skirtingas slidinėjimo trasas

Antrus metus iš eilės Italijos kalnų Val Rendenos regione „Novaturo“ atstovu užsienyje dirbantis Žilvinas Žebrauskas taip pat tvirtina, jog sniego šio kurorto trasose yra užtektinai: „Sniego danga ant trasų siekia nuo pusės metro iki metro, o lyginant su praėjusiais metais, šiemet slidinėjimo atžvilgiu sąlygos yra žymiai geresnės. Pernai nuo sausio iki kovo snigo vos kelis kartus, o šiais metais sulaukiame daug dažnesnio snygio. Tad sniego užtenka, ne tik ant trasų, bet ir už jų, kur pats mėgstu slidinėti.“

Norintiems pirmą kartą leistis į slidinėjimo kelionę, Žilvinas primena, jog svarbu pasidomėti kalnų kurorte esančių trasų sudėtingumu, mat vienoje vietoje gali būti daugiau trasų patyrusiems slidininkams, o kitoje – daugiau mokyklų ir veiklų pradedantiesiems ar šeimoms su mažais vaikais. „Taip pat reikėtų turėti omenyje, jog skirtingose šalyse net ir slidinėjimo trasos žymimos skirtingai. Regionas, kuriame šiuo metu dirbu, nėra ekstremalus, labiau pritaikytas šeimoms, vidutinio bei pradedančio lygio slidininkams. Čia yra daug mėlynų bei lengvų raudonų trasų, tad kiekvienas keliautojas galės rasti tai, ko ieško: net ir maži vaikai ar dar niekada slidžių nebandę suaugusieji Val Rendenos regione išsirinks mėgstamą nusileidimo kelią.“

Pasak Ž. Žebrausko, keliautojams tikrai nevertėtų nerimauti dėl slidinėjimo įrangos, ją galima išsinuomoti visuose kurortuose, tad nebūtina pirkti ar skolintis prieš kelionę. „Svarbiausia į tokio tipo kelionę pasiimti patogią slidinėjimo aprangą. Ji turėtų nevaržyti judesių ir būti bent kiek atspari drėgmei, kad aktyviai slidinėjant kalnuose nebūtų per šilta. Visą kitą galima išsinuomoti slidinėjimo kurortuose. Nuomos punkte darbuotojai pagal slidininko patirtį ir poreikius parinks optimaliausią slidžių modelį, teisingai suverš apkaustus, o slidinėjimo įrangą paruoš pagal tą savaitę vyraujantį orą“, – akcentuoja „Novaturo“ atstovas kryptyje.

Sutaupyti padės išankstinis planavimas

Nors prasidėjo paskutinis žiemos mėnuo, „Novaturo“ pardavimų direktorės Rasos Barisienės teigimu žiemos sporto kelionėms dar liko du mėnesiai. „Į Italiją, Bergamo oro uostą, paskutinis skrydis numatytas kovo 18 dieną, o į Barseloną, su pervežimu į Andorą, paskutinis skrydis laukia vasario 25 d., tad ieškantys aktyvaus poilsio kalnuose dar tikrai gali spėti juo pasimėgauti. Tiesa, reikėtų paskubėti, nes laikui bėgant apgyvendinimo kainos kyla, o pasiūla kurortuose mažėja. Dėl to visada protingiausia kelionę įsigyti iš anksto ir užsitikrinti geriausią kainos bei kokybės santykį. Taip keliaujant galima sutaupyti net iki 30 proc. galutinės kainos.“

Pardavimų direktorė atskleidžia, jog kitų metų išankstinių slidinėjimo kelionių pardavimai prasidės jau šį pavasarį: „Visada siūlome naudotis kelionių organizatorių paslaugomis dėl įskaičiuotų pervežimų bei nuosavos slidinėjimo įrangos gabenimo kainų. Mūsų keliautojus oro uoste pasitinka lietuviškai kalbantis „Novaturo“ atstovas, kuris ne tik padeda įvairiose situacijose visų atostogų metu, bet ir suteikia reikiamą informaciją vos atvykus į šalį. Taigi, galite jaustis ramūs, kad susižeidus ar kitaip nukentėjus kalnuose turėsite, kas jumis pasirūpins.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.