Naujienos

„SpaceX“ į kosmosą pakėlė dar du „NanoAvionics“ Lietuvoje pagamintus palydovus

2023-04-17 16:22:44

Šeštadienį, du UAB „Kongsberg NanoAvionics“ („NanoAvionics“) sukurti palydovai kartu su „SpaceX“ misija „Transporter 7“ pakilo į kosmosą iš Kalifornijoje esančios Vandenbergo kosminių pajėgų bazės ir buvo paleisti į 500 km aukštį.

Vienas iš jų yra skirtas Dubajaus elektros ir vandens tiekimo tarnybai (DEWA) ir aptarnaus didžiausią pasaulyje saulės baterijų parką.

Dubajaus elektros ir vandens tinklai stebimi iš orbitos

DEWASAT 2 mažasis palydovas – ankstesnės DEWA misijos tąsa. Praėjusių metų sausio mėnesį į orbitą buvo paleistas „NanoAvionics” Lietuvoje pagamintas DEWASAT 1. Po šio įvykio DEWA tapo pirmąja pasaulyje komunalinių paslaugų įmone, turinčia savo palydovą orbitoje.

Abu palydovai DEWASAT 1 ir DEWASAT 2 yra DEWA programos „Space-D“ dalis. Programos tikslas padėti Jungtinių Arabų Emyratų komunalinių paslaugų bendrovėms gerinti elektros ir vandens tinklų eksploatavimą, priežiūrą ir planavimą. Vienas iš palydovų fotografuos DEWA infrastruktūrą, o kitas priims ir siųs trumpąsias žinutes apie sensoriais fiksuojamą tinklų būklę. Pastarasis palydovas veikia kaip komunikacinis įrenginys, ryšį teikiantis ir nuo antžeminių komunikacijos tinklų nutolusiose lokacijose, tai ypač aktualu dykumoms. Palydovai bus naudojami stebėti Dubajaus elektros energijos tinklams, aprūpinantiems daugiau kaip 3 milijonus žmonių.

„Elektros bei vandens tiekimo optimizavimas pasitelkiant palydovines technologijas padeda ne tik sumažinti išlaidas, bet ir prisidėti prie klimato kaitos sušvelninimo. Didžiuojamės, kad Lietuvoje kuriami mažieji palydovai suteikia galimybę DEWA bendrovei būti novatoriškų palydovinių programų priešakyje“, – komentuoja „NanoAvionics“ įkūrėjas Vytenis J. Buzas.

Lietuvoje įsikūrusios bendrovės „NanoAvionics“ ir pažangiausiais sprendimais garsėjančios Dubajaus įmonės DEWA bendradarbiavimas apima ne tik palydovų gamybą, bet ir jų paleidimo valdymą, antžeminės stoties statybą ir žinių perdavimą – išsamią mokymo programą Jungtinių Arabų Emyratų specialistams ir pagalbą plečiant būsimus DEWA kosmoso infrastruktūros pajėgumus.

Spartus įmonės augimas

„Nepaisant pasaulyje vykstančių neramumų, kosmoso industrija veikia pilnu pajėgumu, toliau jaučiame didelį susidomėjimą mūsų teikiamomis paslaugomis ir į tai atsižvelgdami didiname gamybos apimtis. DEWA noras toliau bendradarbiauti parodo, kokius gebėjimus ir vertę kuria mūsų ekspertų komanda ir kaip efektyviai savo žiniomis dalijasi su partneriais“, – teigia V. J. Buzas.

Pastaraisiais metais „NanoAvionics“ smarkiai augo ir plėtėsi. Praėjusiais metais bendrovė paleido į orbitą bei pristatė klientams 15 palydovų, šiemet į kosmosą pakelti dar 6. Įmonei pavyko padidinti komandos ir pajamų augimą beveik 100 proc., tai lėmė 86 pasirašytos sutartys su naujais ir nuolatiniais klientais. Įmonės kontrolinį akcijų paketą praėjusiais metais įsigijo norvegų aukštųjų technologijų koncernas "Kongsberg".

Praėjusių metų gruodį įmonė atidarė naują palydovų surinkimo ir kosminių misijų centrą Vilniuje. Naujosios patalpos išsidėsčiusios penktame VITP aukšte, kuriame yra misijų valdymo centras, gamybos bei darbo erdvės. Pastato patalpose įrenginėjama ir palydovų testavimo erdvė.

Įmonėje šiuo metu dirba 275 darbuotojai, tačiau ji nuolat plečiasi ir ieško naujų darbuotojų įvairiose srityse: nuo inžinerijos iki komercinių pozicijų. Bendrovė turi klientų net 47 šalyse, glaudžiai bendradarbiauja su tomis valstybėmis bei su mokslo ir komercinėmis industrijomis visame pasaulyje – NASA, Europos kosmoso agentūra, „Thales Alenia Space“ ir kitomis. Įmonė išplėtė ir administracinius bei gamybinius padalinius, šiai dienai jie įsikūrę ir JAV bei Jungtinėje Karalystėje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Technologijos: kitos panašios naujienos
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
       2023-05-03 13:31:11

Netolima ateitis: nauji telefonai salonuose iš 100 proc. panaudotų detalių

Tarptautinės organizacijos „Circle Economy“ 2022 m. pristatytos paskutinio penkmečio ataskaitos duomenys parodė, kad tik 8,6 proc. to, ką žmonija sunaudoja, grįžta atgal į gamtos ciklą.
       2023-04-14 18:03:10

Kaip dirbtinis intelektas gali pakeisti mums svarbiausią sritį – mediciną?

Šiuo metu nėra karštesnės technologijos už dirbtinį intelektą (DI). Ir viena iš sričių, kurioje žmonės labiausiai tikisi perspektyvų, yra medicina.
       2023-04-03 19:20:12

„Telia“ pradeda naudoti akinius, kurie rodo ryšio bangas

„Telia“ inžinieriai Norvegijoje šią savaitę pradėjo testuoti JAV startuolio „BadVR“ sukurtus „SeeSignal“ papildytos realybės akinius, jie leidžia klientų namuose ar biuruose vizualiai matyti mobiliojo, WiFi ir Bluetooth ryšio bangas.
       2023-01-31 11:46:39

Didelės šalies perspektyvos: lietuviai kuria visame pasaulyje žinomus lazerius

Lietuvoje pirmasis lazerio spindulys nušvito vos prieš 56 metus, o šiandien lietuviški lazeriai eksportuojami į žymiausius pasaulio mokslo ir didžiausius pramonės centrus visame pasaulyje – Europos Sąjungą, JAV, Kiniją, Japoniją, P. Korėją ir kitas šalis.
       2022-12-02 11:11:12

Technologijų prognozės: metavisata, klimato kaitos stabdymas ir DI pažabojimas

Per ateinančius trejus metus vienu iš pagrindinių verslo prioritetų taps klimato kaitos stabdymas, tvarumą ir skaitmeninį imunitetą didinančios technologijos.
       2022-03-18 13:31:14

Virtualios šiukšlės: kas tai yra ir kaip jas išsikuopti?

Šiandien mūsų turimi prietaisai generuoja daugiau duomenų nei bet kada anksčiau. Panašu, kad šių duomenų kiekis ir toliau didės, nes jie taps vertingesni, o technologijos, leidžiančios analizuoti didžiausias duomenų bazes – vis labiau prieinamos vartotojams.
       2022-02-24 17:51:52

Lauko apšvietimo nauda ir kaip jį pasirinkti?

Ne paslaptis, jog apšvietimas namuose yra labai svarbus elementas, galintis sukurti norimą atmosferą bei įnešti tam tikrą nuotaiką į patalpą. Tačiau ar žinojote, jog jis gali itin pasitarnauti ne tik namų viduje, bet ir jų išorėje?
       2022-02-02 16:27:21

Lietuvos lazerių įmonėms – dėmesys JAV

Net 17 Lietuvos įmonių, atstovaujančių lazerių sektorių, dalyvavo vienoje didžiausioje, specializuotoje, milžiniško susidomėjimo sulaukiančioje parodoje „Photonics West“, San Franciske (JAV).
       2022-01-19 13:46:01

Kaip atrodys internetas: holografinis ir trinantis ribas su realybe

Internetas pastaraisiais metais tapo tokiu įprastu dalyku, jog kasdienėje kalboje šį žodį pradėjome vartoti itin retai. Jį pakeitė pavadinimai programėlių ir aplikacijų, be kurių šiandien vargiai galėtume nudirbti bet kokį darbą ar netgi paskaityti knygą ir užvesti automobilį.
       2021-07-02 12:30:57

„SpaceX“ į orbitą pakėlė dar du lietuvių „NanoAvionics“ sukurtus palydovus

Birželio 30 dienos vėlų vakarą iš Floridos valstijoje Kanaveralo iškyšulyje esančio kosmodromo pakilo bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9”, kurioje – dar du Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ palydovai.
       2021-06-29 15:09:37

Kaip dirbtinis intelektas pakeis švietimo sistemą?

Dirbtinis intelektas (DI), reiškiantis kompiuterio ar tam tikros kompiuterinės programos gebėjimą savarankiškai mokytis ir įgyvendinti tam tikrus uždavinius, labai dažnai minimas tarp perspektyviausių šių dienų technologijų.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-01-25 08:47:51

Pandemijos įtaka IT: kokias silpnybes išryškino ir galimybes atvėrė?

Pandemija privertė įmones ir organizacijas ieškoti sprendimų, kurie leistų dirbti visiškai naujomis sąlygomis. Taip pat išryškėjo, kaip stipriai įvairiose gyvenimo srityse esame priklausomi nuo informacinių technologijų, kompiuterių tinklo, interneto greitaveikos, IT sistemų saugumo ir patikimumo.
       2020-12-29 08:18:11

Dirbtinio intelekto tendencijos: ko tikėtis 2021?

2020 metais, pandemijos akivaizdoje, dirbtinis intelektas pasiūlė sprendimų sudėtingiausiems iššūkiams ir atsidūrė dėmesio centre. Šiandien DI technologijos yra naudojamos kuriant vakciną nuo COVID-19, sprendžiant su vakcina susijusius logistinius iššūkius, matuojant žmonių nuotaikas, dezinfekuojant patalpas be žmogaus dalyvavimo.
       2020-10-09 07:47:00

Patentuotos technologijos dar nevirtusios realybe

Išmaniųjų telefonų rinka tobulėja neįtikėtinu greičiu – šiandien mūsų nebestebina nei įrenginio atrakinimas atpažįstant veidą, nei telefonų kameros, prilygstančios fotoaparatams.
       2020-09-15 06:30:55

Baltijos šalys ir Lenkija bendradarbius diegiant 5G ryšio tinklus

Pirmadienį Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, Estijos Ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą.
       2020-08-03 16:35:04

Revoliucijos nesukėlusios technologijos: nuo riedžių iki išmaniųjų akinių

Kiekviena nauja inovacija atkeliauja su milžiniškomis perspektyvomis ir pažadu pakeisti mūsų pasaulį iš esmės. Kita vertus, tokioms vizijoms persikelti į realybę pavyksta gana retai.
       2020-07-13 15:06:46

Kada 5G sulauksime Lietuvoje: triukšmo daug, pritaikomumas – negreitai

Nors apie 5G pastaruoju metu ir kalbama nemažai, sklando ir nemažai nepagrįstų sąmokslo teorijų, kurias skuba paneigti net valstybių vadovai, vis tik praktinio naujos technologijos diegimo dar reikės palaukti.
       2020-07-07 08:21:10

Investavo į vibracijų energijos generatoriaus kūrėjus

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelų tinklo „LitBan“ nariais investuoja į lietuvišką startuolį „Nanoenergija“, kurio komanda sukūrė vibracijų energijos generatorių.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-04-14 09:41:05

Neperžengus namų slenksčio: technologijos, kurios padės prižiūrint senolius

Judėjimo ir bendravimo apribojimai karantino metu ypač apsunkina rūpinimąsi pagyvenusiais žmonėmis, kuriems bet kada gali prireikti pagalbos.
       2020-04-08 08:36:26

Kaip nuotoliniam darbui išnaudoti visus turimus išmaniuosius įrenginius?

Darbas iš namų gali sukelti netikėtų nepatogumų, jei esame pripratę prie didelių ekranų savo darbovietėje ar dirbti keliais įrenginiais vienu metu. Vis tik dirbti lengviau ir sklandžiau gali padėti visi mūsų turimi įrenginiai – telefonai, planšetės ir net televizoriai.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
Daugiau naujų naujienų
       2023-06-08 17:07:36

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-06-08 13:27:08

Savivaldybėse paspirtukams gali būti draudžiama važiuoti šaligatviu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, kuriais numatomi nauji reikalavimai paspirtukams, tarp kurių galimas draudimas važiuoti šaligatviu.
       2023-06-07 15:44:40

5 klaidos grilinant, kurios gali pakenkti sveikatai

Gegužės 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena. Kasdien per 1,5 mln. žmonių pasaulyje suserga dėl to, kad suvalgo nesaugaus maisto. Šis klausimas tampa itin aktualiu Lietuvoje vasarą, kai šylant orams lengva pamiršti tinkamai pasirūpinti greitai gendančiais produktais.
       2023-06-07 11:28:49

Laivus projektuojanti inžinierė: profesijos pasirinkimą lemia gebėjimai

Nors XXI amžius dažnai vadinamas lygių galimybių amžiumi, tačiau vyrų ir moterų galimybėms vienodėjant, požiūris į profesijas kaip vyriškas arba moteriškas beveik nesikeičia.
       2023-06-06 17:14:18

Prasidėjo sausmedžio uogų sezonas: supermaistas, puikiai tinkantis virtuvėje

Prasidėjo šviežių lietuviškų uogų – ne tik populiariųjų braškių, šilauogių ir aviečių, bet ir lietuviams dar gana neįprastų sausmedžio uogų – sezonas. Didelė dalis tautiečių vis dar nėra ragavę šių uogų ir nė nenumano, kad jos auginamos Lietuvoje.
       2023-06-06 17:05:42

Kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių, kai tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln., skelbta 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje.
       2023-06-05 12:49:37

Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai.
       2023-06-05 12:36:18

Ką daryti atėjus laikui atsinaujinti „Mobile-ID“: patarimas – geriau nedelsti

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” savo klientus apie besibaigiančius „Mobile-ID“ sertifikatus informuoja SMS žinute. Taip vartotojai žino, kad netrukus šią paslaugą reiks atnaujinti.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-29 16:48:43

Alpių virtuvės paslaptys: užkandžiai ir kruopščiai saugomas desertas

Nors Alpės labiau įsivaizduojamos kaip žiemos atostogų kurortas, net ir vasarą šis kraštas turi, ką pasiūlyti: žaliuojančius slėnius, atgaivinančius ežerus ir, žinoma, įspūdingas kalnų panoramas.
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-05-29 16:37:47

Ko Lietuvos vaikus gali išmokyti unguriai?

Viena gegužės diena mažiesiems Žaslių miestelio gyventojams buvo itin įsimintina. Vaikai iš vietos pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ auklėtiniai gavo progą su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę išleisti tūkstančius europinių ungurių jauniklių.
       2023-05-29 16:29:11

Sugalvojau įsigyti oro kondicionierių: ar nepavėlavau ir ar kas jį sumontuos?

Lietuviški sezonai keičiasi gana greitai: atrodytų, dar vakar buvo šalnos, o jau šiandien saulė kaitina taip, kad namie – tikra pirtis. Specialistai pastebi, kad daugelis apie namų vėsinimą susimąsto tik tada, kai ima kamuoti kaitra, bet tokiu atveju dažnai jau būna per vėlu.
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:39:44

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.