Naujienos

Kaip jaunuolių idėjos tampa verslu, išgyvenančiu ir pasaulinę pandemiją?

2020-10-02 08:22:23

COVID-19 pandemija sujaukė daugelio verslų planus, ji taip pat paveikė ir startuolių ekosistemą. Nors startuoliai ir susidūrė su įvairiais iššūkiais, nemaža dalis jų sugebėjo šioje sudėtingoje situacijoje rasti naujų sprendimų, pakoreguoti savo veiklos modelį.

Tai padėjo ne tik išgyventi, bet kai kuriais atvejais ir sėkmingai išnaudoti esamą situaciją.

„Verslios Lietuvos“ analitikų duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį bendri šalies startuolių pardavimai vidaus ir užsienio rinkose siekė 242,3 mln. eurų – 18 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Per visą pirmąjį pusmetį pardavimai siekė 483,8 mln. eurų, t. y. 30 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2019 metais.

„Šiuo metu geriausiai sekasi startuoliams, inovatyvius produktus kuriantiems mokslo (angl. Edutech), kibernetinio saugumo (angl. Cyber Security), medicinos (angl. Medtech) srityse, taip pat siūlantiems sprendimus, susijusius su internetine prekyba bei prekių pristatymu į namus, pavyzdžiui, „Ziticity“ pristatymų platforma Lietuvoje. Sunkumus šiuo metu patiria startuoliai, savo veiklą vystantys turizmo srityje, o pagrindiniais iššūkiais startuoliams išlieka tie patys veiksniai – lėšų trūkumas bei sudėtingesnės sąlygos pritraukiant užsienio investicijas dėl užsidariusių sienų“, – sako Roberta Rudokienė, „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Pasak jos, pandemijos metu puikiai sekasi tiek didiesiems lietuviškiems startuoliams – „Vinted“, „Tesonet“ – tiek mažesniems, dar ankstyvesnėje stadijoje esantiems startuoliams – „Interactio“ ar „Ziticity“. Pastarajam net ir pandemijos metu pavyko pritraukti 2,2 mln. eurų investiciją savo tolimesnei veiklai vystyti.

Kelias iki sėkmingo startuolio reputacijos

„Startup Lithuania“ vadovės teigimu, pradedantiesiems startuoliams ypatingai svarbu pritraukti talentus ir sėkmingai suformuoti komandą, jiems ne mažiau aktualu išsigryninti sprendžiamą problemą, atlikti rinkos ir konkurentų analizę. Turint idėją taip pat būtina apgalvoti ir investicijų pritraukimo klausimą, kad būtų įmanoma realizuoti sugalvotą produktą ar paslaugą.

Neretai idėjos gimsta ir komandos susiformuoja hakatonuose – renginiuose, kur susiburia įvairių sričių specialistai tam, kad sukurtų naują produktą ar paslaugą, savo idėjas paverstų startuoliu. „Startup Lithuania“ vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo organizuoti hakatonus.

„Pagrindinis hakatonų tikslas ir yra skatinti idėjų turinčius žmones kurti inovatyvius produktus. Siekiamybė – kad po hakatono komandos ir toliau vystytų idėjas bei kurtų startuolius. Turime nemažai pavyzdžių, kuomet hakatono metu gimsta inovatyvūs sprendimai, ateityje galintys tapti tvariais verslais. Pavyzdžiui, „Act on Crisis“ programėlė, skirta emociniam balansui palaikyti, gimė tarptautiniame hakatone „The Global Hack“, kuriame jos kūrėjai varžėsi su kitais 15 tūkst. dalyvių ir laimėjo antrąją vietą“, – pasakoja R. Rudokienė.

Anot jos, hakatonai gali tapti puikia erdve jauniems žmonėms realizuoti sumanymus ir atskleisti savo verslumą.

„Puikiu pavyzdžiu laikome jaunuolį, kuris aktyviai dalyvavo ne viename mūsų organizuotame hakatone, įvairiuose mokymuose bei mentorystės programose ir besimokydamas 10-oje klasėje įkūrė startuolį – sutelktinio finansavimo platformą, orientuotą į įvairaus turinio kūrėjus visame pasaulyje, leisiančią jiems uždirbti papildomai, monetizuojant jų turinį“, – išskirtine sėkmės istorija dalijasi „Startup Lithuania“ vadovė.

Ji įsitikinusi, kad šalies jaunimas turi nemažai potencialo ir skaitmeninių įgūdžių, deja, mokymo institucijose iki šiol per mažai mokoma bendrai apie verslo, ypatingai inovatyvaus kūrimą nuo idėjos iki investicijų pritraukimo.

Hakatonai – pakilimo takas kūrybiškiems jaunuoliams

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatoriai kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse – hakatonuose, kuriuose pasitelkę technologines žinias bei subūrę bendraminčių komandas jaunuoliai turės galimybę sukurti ir įgyvendinti savo verslo idėjas.

„Pristatome hakatonų ciklą „Startuoliai, keičiantys visuomenę”, kuris nuo spalio 2 d. iki lapkričio 7 d. keliaus per visą Lietuvą. Juose kiekvienas 14-29 metų jaunuolis turės galimybę išmokti taikyti technologijas ir skaitmeninius įgūdžius realizuodamas savo idėją, kurią vėliau galės vystyti nacionaliniame hakatone. Dažnai hakatonai tampa pakilimo taku kūrybiškam jaunimui, todėl šiuo renginių ciklu norime suteikti progą visiems šalies jaunuoliams įgyvendinti galvoje dūzgiančius sumanymus ir galbūt susikurti karjerą dar mokyklos ar universiteto suole“, – sako projekto veiklų koordinatorė Simona Gogelytė.

Pasak jos, kiekviename regione komandos varžysis dėl geriausios idėjos, kurią išrinks komisija. Geriausios idėjos ir laimėjusios komandos susirinks nacionaliniame ir paskutiniame hakatone, kuriame kovos dėl pagrindinio prizo – 500 eurų vertės stipendijos ir „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ mentorystės sesijos tolimesniam idėjos ar produkto vystymui. Norint užsiregistruoti į hakatoną, tereikia apsilankyti svetainėje www.prisijungusi.lt ir užpildyti formą.

Hakatonuose taip pat dalyvaus ir e. skautai – bendruomenė, vienijanti daugiau nei 1,5 tūkst. 14-29 metų amžiaus savanorių visoje Lietuvoje. E. skautai visose šalies bibliotekose konsultuoja gyventojus, supažindina juos su išmaniųjų įrenginių bei interneto funkcijomis ir atsako į visus aktualius klausimus, taip pat ir patys aktyviai domisi informacinių technologijų sritimi.

Norint tapti e. skautu, taip pat reikia apsilankyti svetainėje www.prisijungusi.lt. Užsiregistravus ir susipažinus su ten esančia e. skautams aktualia informacija, tereikia atlikti testą ir parsisiųsti e. skauto pasą. Tuomet beliks su juo nuvykti į artimiausią biblioteką ir susitarus su bibliotekininku pradėti veiklą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.