Naujienos

Muzikinis testas jūsų ausinėms: prireiks šių 7 dainų

2021-04-29 09:19:34

Kiekvienas mūsų yra bent šiek tiek melomanas ir visi turime savo mėgstamiausių dainų grojaraščius. Kita vertus, tai, kaip skamba mūsų klausomos dainos labai priklauso ir nuo to, per kur jų klausome.

Netgi ta pati daina vienaip skambės grojama patefonu, kitaip – klausoma tiesiog iš nešiojamo kompiuterio ir dar kitaip – klausant to paties kūrinio atliekamo gyvai. Bene labiausiai iš visų muzikos klausymo priemonių išsiskiria būtent ausinės – daugybė dainų, klausantis jų per ausines, gali nuskambėti kitaip ar net nustebinti. Būtent todėl įsigijus naujas ausines ar jas renkantis, yra dainų, kurias patariama bent kartą perklausyti tam, kad pajustume jų kokybę.

„Viena pagrindinių priežasčių, kodėl mes renkamės ausines – muzikos klausymasis. Belaidės ausinės mums padeda patogiai mėgstamų dainų klausytis sportuojant, keliaujant ar tiesiog norint atsiriboti nuo aplinkos triukšmo. Kita vertus, muzikos klausymasis per ausines turi ir kitą, ne tokį akivaizdų išskirtinumą – kai kurios dainos ar muzikos kūriniai tiesiog skamba geriau ar bent jau įdomiau. Pavyzdžiui, klausantis muzikos per ausines galime labiau atskirti muzikos instrumentus, kai jie skamba tai kairėje, tai dešinėje ausyje, o kokybiškos ausinės leidžia dar geriau pagauti itin skambių dainų garsinius niuansus. Taip pat ausinės turi ir papildomų naudų, kurių nesiūlo joks kitas muzikos klausymo būdas – galimybę atsiriboti nuo aplinkos triukšmo ar jį slopinti. Taigi, norint pakrikštyti savo naujas ausines būtent jose geriausiai skambančiomis dainomis, geriausia tai daryti ne aklai“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje, ir dalijasi 7 išskirtinėmis dainomis, kurių būtina pasiklausyti su savo naujomis ausinėmis.

1. „Queen“ – „Bohemian Rhapsody“

Ne visų šiame tekste išskirtų dainų būtina klausytis iš karto – galima tiesiog išsirinkti vieną ar kelis, kurie labiausiai atitiks jūsų muzikinį skonį. Apšilimui – nemari klasika arba šešių minučių trukmės kūrinys, kuris atskleidžia ne tik puikų Freddie Mercury balsą, bet ir gerokai skiriasi nuo kitų grupės „Queen“ dainų.

Klausant šios dainos, pavyzdžiui, per kolonėles – jos įspūdis niekur nedingsta, bet ausinės leidžia „Bohemian Rhapsody“ patirti kitaip. Skirtingi balsai iš skirtingų ausinių pusių sukurs iliuziją, kad kažkur jums už nugaros iš tikrųjų dainuoja choras. Daina išskirtinė ne tik vokalu, bet ir savo gitaros solo partija, kuri su ausinėmis skamba itin ryškiai. Klasika tapęs kūrinys yra ne tik geras būdas užsimerkus pasimėgauti pačia daina, bet ir gera proga išbandyti naujai įsigytas ausines. Klausant dainos su ausinėmis labai gerai atsiskleidžia skirtingi „Bohemian Rhapsody“ sluoksniai – nuo vokalo iki choro ar gitaros partijos, todėl aiškus ir ryškus jų atkūrimas liudija ir ausinių kokybę“.

2. „Spaces“ ir Sarah de Warren – „Undone“

„Dainos, kuriomis išbandome savo ausines, neturi būti vien klasika ar didžiausi hitai. Tiesiog kai kurie kūriniai labiau išryškina ar leidžia pajausti mūsų ausinių kokybę. Vienas tokių kūrinių – daina „Undone“. Ji gali patikti ne kiekvieno skoniui, bet svarbiausia dainos dalis, kurios mums reikia testuojant ausines – žemi dažniai. Nuo 40 dainos sekundės mus pasitinka trys tokie žemi smūgiai – pirmąjį, klausant ausinėmis, turėtume išgirsti kiek kairiau, antrąjį – šiek tiek dešiniau, o trečiasis per vidurį. Vėliau šie žemi smūgiai dainoje intensyvėja ir kartojasi, todėl norint patikrinti, kiek gerai jūsų ausinėse skamba bosas – ši daina yra patogus būdas. Tiesa, tam, kad tinkamai išgirstumėte šiuos žemus dažnius, geriausia dainos nesiklausyti triukšmingoje aplinkoje arba naudoti triukšmo slopinimo funkciją. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds 4i“ ausinėse integruoti jutikliai aktyviai nustato ir mažina bet kokį aplinkos triukšmą, todėl klausoma daina skambės aiškiai net jei būsite judrioje gatvėje ar lauko kavinėje“, – išskiria Š. Urbonas.

3. „Pink Floyd” – „Money“

Nors tai dar viena klasikinė ir daugeliui gerai žinoma daina, taip pat ji ir geras būdas įsitikinti, kaip kai kurie kūriniai, užsidėjus ausines, skamba kitaip. Bene labiausiai gali nustebinti tikroviški garsų efektai, skambantys dainoje. „Money“ dainos įžangoje kasos aparato ir žvangančių monetų skambėjimas sklandžiai pereina tai iš dešinės ausies į kairę, tai atvirkščiai. Todėl klausantis šios dainos per ausines galima ne kartą krūptelėti, nes atrodys, kad bent kelios monetos jums ką tik iškrito iš kelnių ar palto kišenės. Tad norint patikrinti, kaip jūsų testuojamos ausinės atkuria tikroviškus garsus – daina „Money“ puikus pasirinkimas.

4. „Florence and the Machine“ – „Hunger“

Vienu mėgstamiausių melomanų kūrinių, kuris puikiai tinka testuoti naujas ausines, tapo 2018 m. pasirodžiusi daina „Hunger“. Ji tokia ritmiška, kad galėsite iš karto įsitikinti, ką sugeba jūsų ausinės: daina prasideda nuo styginių melodijos ir charakteringo atlikėjos vokalo, o vėliau pasipildo moderniais elektroniniais potėpiais. Todėl ši daina tinkama norintiems pasitikrinti, ar ausinės ryškiai bei aiškiai groja ritmiškas dainas, o grupės „Florence and the Machine“ vokalistės Florence Welch balso diapazonas neabejotinai leis pasiklausyti, kaip gerai ausinės atkuria dinamišką vokalą.

5. David Bowie – „Space Oddity“

Nors ši daina pasirodė dar 1969 m., šiandien ji yra tarp tų dainų, kurių tiesiog būtina pasiklausyti su ausinėmis.

Kai šio kūrinio klausysitės su ausinėmis – neišsigąskite, jos tikrai nesugedo, tiesiog pagrindinė akustinės gitaros solo partija visos dainos metu yra grojama tik per dešinę ausinę. Taip pat ši daina pasižymi išskirtiniu lėtu kylimu bei kulminacija, tad dainos geriausia yra klausytis užsimerkus ir visiškoje tyloje. Arba ausinėmis, kurios palaiko aplinkos triukšmo slopinimo funkciją, nes tai viena tų dainų, kurios intensyvėjimo reikia klausytis nuo pat pradžių tam, kad būtų sukurtas reikiamas efektas. Galiausiai, šiuolaikinės ausinės – geras būdas išgirsti šį jau daugiau nei 50 metų gyvuojantį kūrinį naujai.

6. David Guetta ir Sia – „Titanium“

Net jei įprastai vengiate ar esate jau atsiklausę popmuzikos, tarp šių dainų pasitaiko savo skambesiu išsiskiriančių kūrinių, kurie gerai tinka ausinių testavimui.

„2011 m. pasirodęs kūrinys „Titanium“ – populiari to meto daina. Bet jos tikroji išliekamoji vertė yra skirtingos ir visos dainos metu besikeičiančios miksavimo technikos, kurios taps pilnaverčiu testu jūsų ausinėms. Galima sakyti, kad šioje dainoje vienu metu vyksta labai daug dalykų – nuo pradžioje stipriai naudojamo reverbo iki žemų dažnių ar dažnų pakilimų bei nusileidimų dainoje. „Titanium“ savo skambesiu ir gausiai naudojamomis technikomis yra puikus būdas patikrinti, kaip ausinės atkuria skirtingus garsus ir kiek ryškiai jie skamba. Jeigu ši daina klausant jos ausinėmis skamba kiek vienodai, tuomet metas pasikeisti ausines. Pavyzdžiui, naujosios „FreeBuds 4i“ pasižymi itin autentišku garsų atkūrimu, kuris išryškina tiek aiškų vokalą, tiek ir stiprius žemuosius dažnius“, – pažymi Š. Urbonas.

7. „London Symphony Orchestra“ – „Canon“

Galiausiai, ausinių testavimo pabaigai, verta įsijungti ir kūrinį, kurį atlieka orkestras. Londono simfoninio orkestro atliekamas kūrinys „Canon“ gerai tinka ausinių testui, nes nėra per greitas, lėtai kylantis. Jis prasideda nuo žemų styginių, o vėliau įsijungia smuikai ir altai. Kūrinys pakankamai lėtas, todėl galima ramiai įsiklausyti ir išgirsti kiekvieną instrumentą. Taip pat klausant orkestro atliekamų kūriniu galima išgirsti tikrus instrumentus, nepagražintus muzikinių efektų, todėl jei norite išgirsti, kaip jūsų ausinės atkuria instrumentinę muziką – kūrinys „Canon“ yra geras testas.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Ši naujiena peržiūrėta 5908 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-12-11 10:46:30

Draudimas apeliacinės instancijos teismui priimti blogesnį sprendimą

Lietuvos teisinėje sistemoje viena iš pamatinių teisingumo vertybių yra užtikrinti sąžiningą ir teisingą bylos nagrinėjimą. Čia ypatingai svarbus principas „non reformatio in peius“, kuris užtikrina, kad asmuo, apskundęs pirmosios instancijos teismo sprendimą, nepatirs dar blogesnių pasekmių vien dėl to, kad pasinaudojo savo teise į apeliaciją.
       2024-12-07 15:35:40

Kaip teisingai interpretuoti prietaisų skydelio siunčiamus signalus

Daugelis vairuotojų į prietaisų skydelio rodmenis žvilgteli tik tada, kai reikia pasitikrinti greitį ar degalų likutį. Tačiau ką daryti, kai prietaisų skydelyje netikėtai užsidega koks nors indikatorius ar perspėjanti lemputė?
       2024-12-07 15:19:48

5 programėlės, kurios pravers kiekvienam vairuotojui

Šiais laikais galima rasti programėlę kiekvienai gyvenimo sričiai – ne išimtis ir automobilio vairavimas. Rinkoje siūloma daugybė mobiliųjų aplikacijų, kurios ne tik palengvina kasdienę automobilio priežiūrą, bet ir padeda išvengti aibės nepatogumų kelyje.
       2024-12-04 12:13:29

KTU kibernetinio saugumo specialistas: DI tampa puolimo įrankiu

Sparčiai augant technologijų naudojimui kasdienybėje, daugėja ir kibernetinių grėsmių. Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) kibernetinio saugumo specialistas doc. Šarūnas Grigaliūnas sako, kad pasaulyje kibernetinių išpuolių skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 75%.
       2024-11-30 12:44:22

5 magiški šventinio laikotarpio filmai, kuriuos privalote pamatyti su visa šeima

Kalėdų laikotarpis – tai metas, kai daugiau laiko praleidžiame namuose, apsupti šeimos šilumos ir jaukumo. Šventinė atmosfera suartina, o viena mėgstamiausių veiklų šaltuoju metu – kartu žiūrėti filmus, kurie įtraukia ir padeda atsipalaiduoti.
       2024-11-27 10:33:13

Ar verta kurti interneto svetainę savo hobiui ir kokį domeną naudoti?

Pasak psichologų, laisvalaikio pomėgiai yra vienas geriausių būdų, kaip po sunkios darbo dienos toliau negalvoti apie darbinius reikalus ir atsipalaiduoti. Hobis – sveikos emocinės sveikatos šaltinis, todėl vis daugiau lietuvių ieško įdomių laisvalaikio veiklų, kurias siekia paversti net savo verslu.
       2024-11-22 10:00:32

Ekspertai apie atliekų rūšiavimą: kartais žmonių pastangos nueina perniek

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje vidutiniškai perdirbama tik apie 9 proc. plastiko, 21 proc. stiklo ir 60 proc. popieriaus atliekų. Jungtinių tautų organizacijos (JTO) vertinimu, situacija gali dar labiau pablogėti, nes iki 2050 m. kietųjų komunalinių atliekų susidarymas išaugs nuo 2,3 mlrd. iki, tikėtina, 3,8 mlrd. tonų.
       2024-11-20 17:16:39

„Teltonikos“ skandalas atskleidė biurokratijos problemų mastą

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ragina kurti verslo tarybą. Pastarosiomis dienomis kilęs įmonės „Teltonika skandalas atskleidė ne tik vienos įmonės problemas, bet ir platesnį biurokratijos iššūkių kontekstą Lietuvoje.
       2024-11-20 17:11:42

Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: infrastruktūros spragos stabdo pažangą?

„Teltonikos“ atvejis tikėtina padės spręsti elektros infrastruktūros vystymo klausimus. Tačiau Lietuvai turint ambiciją tapti skaitmeninės pažangos lydere, lygiai taip pat būtina turėti aukštos kokybės patikimą interneto ryšį, kurį gali užtikrinti tik išvystyta plačiajuosčio ryšio infrastruktūra.
       2024-11-16 15:20:51

Dėl vasarinių padangų nebegalioja automobilio techninė apžiūra ir draudimas

Naudodami šaltajam sezonui netinkamas automobilio padangas, vairuotojai rizikuoja ne tik savo ir kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybėmis, bet ir gali susidurti su kitais nemalonumais, pavyzdžiui, nebegaliojančiais techninės apžiūros pažyma ir draudimu.
       2024-11-13 18:05:56

Technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?

Ne visi herojai dėvi apsiaustus – kai kurie jų turi tik ekranus, bet yra visada pasiruošę traukti mus iš mirties gniaužtų. Jie pastebi net menkiausius savininko sveikatos nukrypimus, geriau už bet ką kitą žino, kada iškviesti pagalbą, o prireikus – netgi patys jį pristato į gydymo įstaigą.
       2024-10-30 17:45:08

Per 20 metų patyčių mastas Lietuvoje beveik nesumažėjo: kas kiša koją pokyčiams?

Nepaisant daugybės pastangų kovoti su patyčiomis mokyklose ir internete, naujausi tyrimai rodo, kad Lietuvoje šios problemos mastas išlieka vienas didžiausių Europoje – jas patiria trečdalis paauglių.
       2024-10-30 17:42:54

Kenčiate nuo šiukšles kaupiančio kaimyno? Išeitis yra, tik ne visi apie tai žino

Į namus sklindantis dvokas, keliaujantys tarakonai ir nuolatinė gaisro baimė – su tokia kasdienybe susiduria daugiabučių gyventojai, šalia kurių gyvena šiukšles kaupiantis kaimynas.
       2024-10-30 17:40:00

Slaugytojai konsultuodami galės pratęsti paskirtą gydymą receptiniais vaistais

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) plečia bendrosios praktikos slaugytojų profesines veiklos sritis. Nuo šiol slaugytojai, įvertinę pacientų sveikatos būklę, galės savarankiškai pratęsti gydytojo paskirtą lėtinių ligų gydymą ir išrašyti receptą vaistams.
       2024-10-30 17:33:32

Kaip išvengti klaidų renkantis pirmąjį būstą?

Nors pirmuosius namus žmonės perka sau, profesiniai ar šeimos pokyčiai dažnai lemia tai, kad tokį turtą ilgainiui gali tekti parduoti ar išnuomoti. Ekspertų teigimu, būtent patrauklumas antrinėje rinkoje turėtų būti prioritetas jaunam žmogui ar šeimai renkantis pirmąjį būstą.
       2024-10-30 17:27:45

Naudotos ar naujos padangos: kam vairuotojai teikia pirmenybę?

Artėjant žieminių padangų sezonui, daugelis vairuotojų sprendžia, kokias padangas pasirinkti savo automobiliui – naujas ar naudotas? Ar verta skubėti pas meistrus, ar galima darbus atlikti savarankiškai?
       2024-10-30 17:21:50

Pasakė, kam orgazmas yra naudingiausias: sumažina tikimybę susirgti vėžiu

Nepaisant to, kad orgazmas yra natūralus žmogaus kūno atsakas, apie jį vis dar sklando daugybė mitų ir netikslių įsitikinimų. Kodėl vieniems žmonėms šį jausmą pasiekti lengviau nei kitiems?
       2024-10-25 09:54:44

Milijonierius po savaitės: kaip laimėjus loterijoje neprarasti šalto proto

Visai neseniai šalį apskriejo žinia apie lietuvį, loterijoje laimėjusį istoriškai didžiausią sumą Baltijos šalyse – 81 mln. eurų. Nors apie tokią sėkmę svajoja kone kiekvienas, daugelis neįvertina tinkamo finansinio raštingumo pasirengimo svarbos.
       2024-10-21 17:21:30

Kas pragraužė skylę: kandis ar kailiavabalis?

Drabužinės kandys ir kailiavabaliai – vabzdžiai, kenkiantys tekstilės gaminiams, kailiams, kilimams, baldams ir net muziejų eksponatams. Nors pamačius skylę vilnoniame megztinyje, kašmyro šalike ar kilime dažniausiai kaltiname kandžių lervas.
       2024-10-21 14:03:20

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Vidutinis „TikTok“ naudotojas programėlėje praleidžia bent 95 minutes per dieną, nepalyginamai daugiau nei bet kuriame kitame soc. tinkle. Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis.
       2024-10-21 13:56:51

Atliko elektros naudojimo eksperimentą namuose: kiek pavyktų sutaupyti

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skaičiuoja, kad buitiniai vartotojai per 2023 metus sunaudojo 28 proc. visos elektros energijos Lietuvoje. Todėl skatinant energetinį efektyvumą šalyje svarbu tampa kalbėti ne tik apie elektros energijos mažinimą įmonėse, bet ir namų ūkiuose.
       2024-10-21 13:51:20

Bendrabutis, buto nuoma ar buto pirkimas – ką rinktis studentui?

Aukštosiose mokyklose Lietuvoje šiuo metu studijuoja daugiau kaip 100 tūkst. studentų ir net 69 proc. jų gyvena savarankiškai. Kasmet studentai susiduria su sudėtingu pasirinkimu: gyventi dažnai nelabai aukštos kokybės, tačiau pigiame bendrabutyje, mokėti daugiau už komfortiško būsto nuomą ar, padedant tėvams, įsigyti nuosavą butą?
       2024-10-18 17:50:21

Seimas įteisino patogesnį būsto paskolų refinansavimą

Seimas priėmė Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2025 m. vasario 1 d. leisti gyventojams paprasčiau, greičiau ir be papildomų išlaidų refinansuoti būsto paskolas.
       2024-10-18 17:39:41

ESO atmeta abejones dėl išmaniųjų skaitiklių: duomenimis manipuliuoti neįmanoma

Lietuvos gyventojams diegiami naujos kartos išmanieji apskaitos prietaisai yra patikimi ir koreguoti jų duomenų neįmanoma, o visose perdavimo sistemos grandyse yra įdiegti aukščiausi saugumo sprendimai.
       2024-10-17 10:30:18

Ar jūsų robotą dulkių siurblį apsėdo demonas? Ne, tai tik programišiai

Robotas dulkių siurblys vejasi katę ir tuo pat metu šūkauja necenzūrinius žodžius. Skamba kaip scenarijus iš mokslinės fantastikos filmo, tačiau tai jau tapo realybe.
       2024-10-16 13:06:23

Tvaresnis dyzelinas: ar Lietuvoje tai taps norma?

Elektromobilių gamintojams Europoje susiduriant su sunkumais pereinant prie šios technologijos, vis daugiau diskutuojama apie neišnaudojamą kitų alternatyvių degalų potencialą.
       2024-10-12 12:17:35

Paaiškėjo tikrieji piratinio turinio naudojimo Lietuvoje mastai

Keturi iš dešimties Lietuvos gyventojų bent kartais vartoja nelegalų turinį, o reguliariai tai daro ketvirtadalis gyventojų. Trečdalis gyventojų piratinį turinį dažniausiai vartoja nelegaliai žiūrėdami filmus, serialus, televizijos laidas, kitus vaizdo įrašus, o apie ketvirtadalis – klausydamiesi muzikos.
       2024-10-11 18:26:10

Darbas nuotoliniu būdu išliks: kaip išvengti ginčų?

Nors nuotolinio darbo galimybė suteikia darbuotojams daugiau lankstumo, tačiau kartu darbdaviui kelia papildomų iššūkių, susijusių su tinkamo darbo organizavimo ir reguliavimo užtikrinimu.
       2024-10-09 17:55:52

Šeimos gydytojai bus skatinami atlikti daugiau tyrimų

Nuo spalio 1 d. plečiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis papildomai apmokamų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektras, kad šeimos gydytojai galėtų skirti daugiau svarbių tyrimų pacientams.
       2024-10-09 11:08:03

Verta suklusti perkantiems internetu: 900 kenkėjiškų svetainių apsimeta „Amazon“

Prasidėjo kasmetinės „Amazon“ išpardavimų dienos, kai platforma vilioja pirkėjus patraukliais pasiūlymais. Tačiau saugumo ekspertas įspėja – nustatyta daugiau nei 100 skirtingų sukčiavimo atvejų ir beveik 900 naujų kenkėjiškų svetainių, kurios apsimeta „Amazon“.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.