Naujienos

Kaip apsisaugoti nuo viruso, kai tenka vykti į parduotuvę?

2021-01-20 10:56:43

Likti namuose ir susilaikyti nuo išvykų – taip patariama stabdyti koronaviruso plitimą. Tačiau kaip sumažinti užsikrėtimo tikimybę, kai išvykti iš namų yra privaloma, o kelionės tikslas – maisto prekių parduotuvė?

Tokioje vietoje susitikimas su kitais žmonėmis tampa kone neišvengiamas. Vis tik lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė atkreipia dėmesį, kad apsipirkimai bus saugesni, jei prekybos centrų lankytojai laikysis kelių pagrindinių taisyklių.

Sąmoningumas auga

Kaip pasakoja E. Dapkienė, apsirūpinimas maisto produktais net ir pandemijos akivaizdoje išlieka būtinas, tačiau labai svarbu, kad kiekvienas vykstantis į prekybos centrą laikytųsi visų numatytų rekomendacijų bei į apsilankymą parduotuvėje žiūrėtų kaip į būtinybę, o ne pramogą. „Maximos“ atstovė pastebi, kad įtakos saugumui parduotuvės patalpose turi ir jos dydis. Nors neretai lankytojai vengia didesnių prekybos centrų manydami, kad ten bus ir didesnis apsiperkančiųjų skaičius, juose vienam pirkėjui tenkantis plotas – didesnis.

„Savo ruožtu mes ėmėmės visų įmanomų priemonių, kad užsikrėtimo tikimybė „Maximos“ parduotuvėse būtų minimizuota: nuolat dezinfekuojame dažniausiai liečiamus paviršius, prie kasų įrengėme išlaikyti atstumą padedančias nuorodas ir organinio stiklo pertvaras. Vis dėlto tam, kad kelias virusui plisti būtų užkirstas, itin svarbus lankytojų elgesys parduotuvės patalpose“, – akcentuoja ji.

„Maximos“ atstovė teigia vis dažniau pastebinti, kad prekybos centrų lankytojų sąmoningumas auga, tačiau pasitaiko ir atvejų, kai pirkėjams klaidų išvengti nepavyksta. E. Dapkienė išskiria 5 taisykles, kurios padės sumažinti užsikrėtimo tikimybę parduotuvėje.

1. Į parduotuvę – tik su namų darbais

Tam, kad apsipirkimas būtų saugesnis, o kartu ir greitesnis, svarbu dar namuose įvertinti, kokių maisto ar buities prekių trūksta. Apsižvalgę namuose, dar prieš eidami į parduotuvę, pirkėjai turėtų susidaryti sąrašą, kuris padėtų ne tik nepamiršti būtinų įsigyti prekių, bet ir padėtų mažiau laiko sugaišti prekybos centro patalpose.

„Apsipirkimų planavimas – itin svarbus veiksnys kovojant su plintančiu virusu. Todėl sudarant pirkinių sąrašą reikėtų atsižvelgti ne tik į einamai dienai reikalingų produktų įsigijimą, bet ir pagalvoti, ką galima nusipirkti artimiausioms dienoms, kad apsilankymų parduotuvėje skaičių pavyktų sumažinti iki vieno karto per savaitę“, – sako E. Dapkienė.

Tam, kad kontaktų skaičius su svetimais žmonėmis būtų mažesnis, reikėtų įvertinti ir parduotuvės užimtumą bei vykti tomis valandomis, kai pirkėjų srautai būna mažesni: 8–10 val. ryte arba 20–22 val. vakare.

2. Lankytis po vieną

Suplanavus pirkinių krepšelį jau galima pradėti planuoti ir apsilankymą prekybos centre. Tiesa, siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką, reikėtų šį darbą patikėti tik vienam iš šeimos narių. Laikantis šios rekomendacijos pavyks ne tik sumažinti kontaktų su kitais žmonėmis skaičių, bet ir išlaikyti didesnę vienam žmogui tenkančio prekybos centro ploto dalį.

Tiesa, vienam žmogui parnešti pirkinius, skirtus visai savaitei, gali būti sudėtinga, tačiau tokiais atvejais reikėtų suplanuoti, kad kol vienas iš šeimos narių, naudodamasis pirkinių vežimėliu, šeimą aprūpina reikiamomis prekėmis, tol antras žmogus laukia automobilyje arba lauke netoli prekybos centro.

3. Apsauga ir dezinfekcija

Saugiam apsipirkimui užtikrinti reikėtų iš anksto pasirūpinti ir prekybos centro patalpose dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei mūvėti vienkartines apsaugines pirštines.

„Itin svarbu, kad tiek veido kaukė, tiek pirštinės būtų sterilios. Nereikėtų vienkartinių medicininių kaukių naudoti pakartotinai, o jei apsaugai naudojamos daugkartinio naudojimo apsaugos priemonės, svarbu po kiekvieno naudojimo jas tinkamai dezinfekuoti arba išgarinti“, – primena E. Dapkienė.

Tiesa, net ir dėvint apsaugines pirštines, reikėtų pasinaudoti parduotuvėse įrengtais dezinfekcinio skysčio stendais bei tiek prieš, tiek po apsipirkimo dezinfekuoti rankas.

4. Saugus atstumas ir greitas apsipirkimas

Ne ką mažiau svarbi taisyklė, galinti padėti sumažinti užsikrėtimo tikimybę, – saugaus 2 metrų atstumo išlaikymas nuo kitų pirkėjų ir parduotuvės darbuotojų bei tikslingas prekių krepšelio papildymas.

„Apsiperkant sugaišti mažiau laiko gali padėti prekių krepšelio papildymas tokia tvarka, kokia yra sukrautos prekės parduotuvėje. Jei pradžioje yra namų apyvokos produktai, reikėtų apžvelgti, galbūt sąrašo pabaigoje esate numatę įsigyti higienos ar kitų pirkinių. Tokiu būdu prekybos centre pavyks išvengti blaškymosi“, – pataria E. Dapkienė.

Vis dėlto, taupant laiką nereikėtų daryti klaidų. Greitas ir saugus apsipirkimas yra neatsiejamas nuo saugaus atstumo palaikymo, tad prireikus prekės, kurią jau renkasi kitas žmogus, nereikėtų grūstis, o mandagiai palaukti kiek toliau ir tik šiam pasitraukus pačiam priartėti prie lentynos. Be to, renkantis prekes reikėtų paisyti ir dar vienos rekomendacijos bei vengti liesti įvairius parduotuvėje esančius paviršius ir prekes, kurių neketinama įsigyti.

5. Atsiskaitymas be kontakto

Saugiai pripildžius pirkinių vežimėlį suplanuotomis prekėmis, reikėtų nepamiršti ir saugaus atsiskaitymo. Tam, kad pavyktų išvengti kontakto su kitais žmonėmis ar parduotuvės darbuotojais, patariama rinktis savitarnos kasas bei mokėti banko kortele su bekontakte pinigų nuskaitymo funkcija.

„Jei vis dėlto pirkėjas nori, kad jį aptarnautų kasininkas, reikėtų griežtai laikytis ant grindų įrengto žymėjimo bei išlaikyti saugų atstumą nuo kitų laukiančiųjų. Negana to, priartėjus prie kasos, derėtų vengti prisilietimų prie paviršių bei paisyti įrengtos organinio stiklo pertvaros – jei reikia, su kasininku kalbėti nebandant jos išvengti“, – kalba „Maximos“ atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 434 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 434 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.