Naujienos

Nosį riečiantys kvapai tualete: kada gelbsti liaudiški sprendimai?

2022-06-10 11:20:08

Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė.

Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas. Vis dėlto, jei tam įdedate daug pastangų, o rezultatas netenkina, verta pasvarstyti ir apie šiuolaikišką sanitarinės technikos sprendimą.

Ar įmanoma kvapus panaikinti su virtuvėje randamomis maistinėmis priemonėmis?

Sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas pasakoja, jog pirmas žingsnis kovoje su nemaloniais WC kambario kvapais – tai problemos identifikavimas. Jei ši zona įrengta atskirai nuo vonios, verta atkreipti dėmesį į WC puodo movą, kuri būna sujungta su nuotekų sistema. Jei ši įrengta nekokybiškai, tikėtina, jog tai gali būti problemos priežastis. Priešingu atveju, pasak jo, reikėtų susitaikyti, jog visa ko priežastis tėra gamta ir žmogaus fiziologija. Kiekvieno individo įpročiai, tiek maitinimosi, tiek gyvenimo būdo, yra individualūs, tad nenuostabu, kad tam tikrais atvejais jie gali palikti skirtingą šleifą WC kambaryje.

Vis dėlto, nuomonės formuotojos Aušros Gricenko įsitikinimu, kuri garsėja aktualiais namų valymo ir tvarkymosi patarimais, skubėti į parduotuvę ieškant buitinės chemijos neverta – pirmiausia, jos teigimu, galima išbandyti „namines“ švaros pagalbininkes. Kone kiekviename namų ūkyje randamos priemonės – soda, actas ar citrina – gali būti efektyvus nemalonių kvapų pašalinimo sprendimas.

„Naudodami cheminius ploviklius, kurie turi itin ryškų kvapą, teršiame ne tik gamtą, bet ir savo namų aplinką. Nors rinka tokiais pasiūlymais perpildyta, tendencijos rodo, kad natūralios valymo priemonės dabar kaip niekad grįžta į madą“, – sako „Švaros architektai” įkūrėja A. Gricenko.

Ji rekomenduoja pasigaminti specialias WC pastiles, suteikiančias WC puodui gaivumo, taip pat efektyviai kovojančias su nešvarumais ir vandens nuosėdomis. Tam, anot jos, tereikia sumaišyti 2/3 sodos, 1/3 citrinos rūgšties, indų ploviklį bei mėgstamą eterinį aliejų. Paruoštą „drėgno smėlio” konsistencijos masę A. Gricenko siūlo sudėti į silikonines formeles, pavyzdžiui, ledukų, o vėliau, sustingus, panaudoti WC puode. Geriausias rezultatas, ekspertės teigimu, pasiekiamas pastilę palikus WC puode per naktį, o ryte, nuleidus WC puodo vandenį, dar gerai perplovus sieneles su šepečiu.

Dar vienas patarimas, kurį duoda A. Gricenko, tai lašelis eterinio aliejaus, užlašinamas ant tualetinio popieriaus kartoninio laikiklio ar vatos diskelių, kuriuos rekomenduojama laikyti ant dailaus padėkliuko. Toks sprendimas, pasak jos, leis maloniam aromatui pasklisti po WC patalpą.

Ieškantiems didesnio komforto – inovatyvūs sprendimai iš santechnikos gamintojų

Tuo metu T. Ivanausko manymu, eksperimentuoti su naminėmis priemonėmis gali tie, kurie tokiems užsiėmimams turi pakankamai laiko ir kantrybės. Standartinis ventiliatorius, įrengtas WC kambario lubose, gali būti vienu iš sprendimų mažinant problemos mąstą, tačiau net ir jo veikimo mechanizmas sukurtas taip, kad pirmiau visi nemalonūs kvapai pasklinda po patalpą, o ištraukiami tik ilgainiui. Situacija dar labiau suprastėja, jei su blogu kvapu nusprendžiama kovoti skersvėjo pagalba – tuomet rizikuojama kvapą „parpūsti“ ir į kitas namų erdves.

Siekiant užtikrinti maksimalų komforto jausmą namuose, gamintojai deda daug pastangų ir ieško geriausių technologinių sprendimų. Tad inovacija, padedanti pilnai išvengti nepageidaujamų kvapų WC kambaryje, pasak T. Ivanausko, jau kurį laiką yra prieinama realybė.

„Su pažangiausiomis technologijomis koja kojon žengiame jau seniai, be to aktyviai sekame vartotojų poreikius. Štai kodėl rinkai esame pristatę „Geberit DuoFresh“ įrankį. Tai potinkinis WC modulis su integruota oro filtravimo sistema ir sanitarinių lazdelių priedu, užtikrinantis gaivų orą tualete. Modulio veikimas labai paprastas, bet ypač efektyvus. Nemalonus kvapas integruoto ventiliatoriaus pagalba surenkamas ten kur ir atsiranda – pačiame WC puode. Oras tuomet filtruojamas per aktyviosios anglies filtrą, kuris būna sumontuotas už pasirinkto „Geberit Sigma“ serijos vandens nuleidimo mygtuko. Kai oras išgryninamas, tylus ventiliatorius išsklaido jį patalpoje. Labai svarbu, kad kiekvienas vartotojas nustatymus, tokius kaip ventiliatoriaus aktyvumas, aktyvinimas ir kt., gali keisti individualiai „Geberit Home App“ mobiliosios aplikacijos pagalba“, – inovaciją pristato „Geberit“ atstovas.

Pats modulis, pasak T. Ivanausko, gali būti montuojamas iš karto rengiant potinkinį WC rėmą arba kiek vėliau. Kaip minėta, jis neriboja dizaino pasirinkimo galimybių ir yra tinkamas daugeliui „Geberit Sigma“ vandens nuleidimo mygtukų. Papildomai integruotas sanitarinių lazdelių priedas užtikrina, kad gaiviosios lazdelės bakelyje (šiek tiek žemiau vandens lygio) lengvai tirpsta ir kaskart nuleidžiant vandenį užtikrina unitazo švarą – suteikia gaivų kvapą, užtikrina higieną ir apsaugo potinkinio bakelio mechanizmus nuo apkalkėjimo. Tiesa, tai dar ne visi inovacijos privalumai. Anot sanitarinių sistemų eksperto, „DuoFresh“ modulis ne tik pašalina nemalonius kvapus, bet ir turi papildomą orientacinio apšvietimo funkciją. Integruotas aplinkos apšvietimo intensyvumo arba judesio daviklis aktyvuoja LED apšvietimą ir užtikrina, kad rastumėte kelią vonios kambaryje naktį.

Taigi, norintys užsitikrinti ne tik gražią, bet ir gaivią WC kambario atmosferą, gali pasirinkti: pastangas dėti patiems, ar atsiduoti profesionalų siūlomiems sprendimams.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.