Naujienos

ES šalys narės sutarė dėl priemonių taikymo atvykstantiems iš Kinijos

2023-01-06 16:57:20

Kinijoje sparčiai plintant koronavirusui, Europos Sąjungos (ES) šalys imasi koordinuotų atsargumo priemonių. Iš Kinijos į ES skrendančiuose lėktuvuose bus rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes, kelionės metu laikytis infekcijų prevencijos priemonių.

Jei asmuo, atvykęs iš Kinijos, Lietuvoje pajaučia simptomus, rekomenduojama likti namuose, atlikti COVID-19 savikontrolės testą ir kreiptis į gydytoją.

Šiuo metu stebimas labai didelis COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimas Kinijoje, tačiau tikslių duomenų apie situaciją trūksta. Dabartiniais duomenimis, Kinijoje neplinta naujos pavojingos atmainos, Europos gyventojai turi aukštus imunizacijos rodiklius, sveikatos sistemos yra gerai pasirengusios galimoms didesnėms apkrovoms. Vis dėlto, informacija iš Kinijos yra nepakankama, situacija nuolat keičiasi, be to, nuo 2023 m. sausio 8 d. Kinija sušvelnins kelionių apribojimus, todėl valdant rizikas, susijusias su situacija Kinijoje, ES šalys narės sutarė taikyti papildomas atsargumo priemones.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į epidemiologinę COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) situaciją Kinijoje ir į Europos Komisijos išplatintus patarimus keliautojams, parengė su kelionėmis susijusias rekomendacijas. Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, daug dėmesio skiria stebėsenai ir viruso genomo sekos nustatymui, t. y. viruso mutacijų aptikimui, kad būtų galima laiku nustatyti naujas pavojingas viruso atmainas. Lietuvoje vykdomi ir nuotekų tyrimai, kurie taip pat rekomenduojami kaip atsako priemonė. Reaguojant į naujus ES sutarimus dėl koordinuoto atsako, ieškoma būdų vykdyti nuotekų iš orlaivių testavimą bei didinti sekoskaitos aprėptis. Epidemiologinė situacija Lietuvoje yra nuolat stebima ir esant poreikiui gali būti imamasi papildomų prevencijos priemonių.

Keliautojams, kurie atvyksta iš Kinijos į ES valstybes, rekomenduojama atidžiai susipažinti su atvykimo šalies taisyklėmis, nes kai kurios šalys gali taikyti privalomus reikalavimus atvykstant. Lietuva neturi tiesioginių skrydžių su Kinija.

Primename, kad valdant COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją) svarbi vakcinacija, apsauganti nuo sunkių ligos formų, kaukių / respiratorių dėvėjimas uždarose erdvėse, kuriose yra daug žmonių, rankų higiena bei kosulio ir čiaudulio etiketas, patalpų vėdinimas. SAM primena, kad vakcinacijai galima registruotis, jeigu po pastarojo skiepo nuo COVID-19 ligos arba persirgimo šia liga praėjo pusė metų. Užsiregistruoti vakcinacijai galima internetu Koronastop.lt arba paskambinus į bet kurią gydymo įstaigą, kurioje pageidaujama skiepytis.

Rekomendacijos keliautojams dėl kelionų į/iš Kinijos

Šiuo metu stebimas labai didelis COVID-19 atvejų skaičius Kinijoje, nors patikimų duomenų apie situaciją trūksta. Kai kurios šalys imasi su kelionėmis susijusių priemonių, tokių kaip atsitiktine tvarka atliekami tyrimai oro uostuose arba neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato arba skiepijimo pažymėjimo reikalavimas.

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į epidemiologinę COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) situaciją Kinijoje, nuo 2023 m. sausio 8 d. planuojamą anksčiau Kinijoje įvestų kelionių ribojimų panaikinimą ir į Europos Komisijos išplatintus patarimus keliautojams, teikia su kelionėmis susijusias rekomendacijas gyventojams.

1. Informacija ES / EEE keliautojams, norintiems vykti į Kiniją

Keliautojai, vykstantys į Kiniją ar bet kuriuos pasaulio regionus, kuriuose stebimas intensyvus SARS-CoV-2 viruso, sukeliančio COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), plitimas, turėtų imtis atsargumo priemonių, nes kelionės metu gali išaugti užsikrėtimo rizika, be to, prireikus gali būti sunkiau gauti sveikatos priežiūros paslaugas šalyje, kurioje lankomasi. Keliautojai turėtų įsitikinti, kad turi visapusišką sveikatos draudimą šalyje, į kurią keliaujama. Rekomendacijas keliaujantiems į užsienio valstybes rasite Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt/.

• Skiepai. Keliautojams rekomenduojama pasiskiepyti COVID-19 vakcinomis, įskaitant stiprinamąsias dozes. Primename, kad Lietuvoje rekomenduojama pasiskiepyti: asmenims, kurie yra skiepyti ir persirgę ir yra praėję daugiau nei 180 dienų; kurie yra skiepyti ir persirgę ir yra praėję daugiau nei 90 dienų; neskiepytiems, bet persirgusiems ir jei yra praėję daugiau nei 180 dienų; neskiepytiems ir nesirgusiems rekomenduojama pasiskiepyti nedelsiant. Taip pat svarbu būti pasiskiepijus kitomis į Nacionalinę imunoprofilaktikos programą įtrauktomis vakcinomis (pavyzdžiui, rizikos grupėms pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina).

• Medicininės kaukės. Kelionės metu medicininės kaukės yra viena iš veiksmingiausių priemonių, padedančių užkirsti kelią SARS-CoV-2 viruso plitimui. Todėl rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius žmonių susibūrimo vietose, be kita ko, skrydžio metu. Keliautojams, turintiems didelę riziką sirgti COVID-19 liga sunkiai, kelionės metu rekomenduojama dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes, net jei toks reikalavimas nėra privalomas. Asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo ligų infekcijų simptomai, primygtinai rekomenduojama dėvėti respiratorių ar medicininę kaukę nepriklausomai nuo konkrečiam skrydžiui taikomų reikalavimų.

• Bendros rekomendacijos. Visiems gyventojams rekomenduojama susirgus likti namie. Visiems rekomenduojama laikytis rankų higienos bei čiaudėjimo / kosėjimo etiketo, įskaitant tinkamą kaukių naudojimą, ir kuo mažiau būti viešosiose erdvėse, kuriose daug žmonių, įskaitant viešąjį transportą, kad būtų mažinamas ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas sukeliančių virusų plitimas ir poveikis. Ypač skatiname šių rekomendacijų laikytis pažeidžiamus asmenis, kuriems yra didelė riziką sirgti sunkiai.

2. Informacija keliautojams, atvykstantiems į ES / EEE iš Kinijos

Visiems keliautojams rekomenduojama pasidomėti, kokius reikalavimus taiko kitos šalys, t. y. šalis į kurią vykstama, taip pat per kurias keliaujama tranzitu, pavyzdžiui, ar reikalaujama pateikti COVID-19 tyrimų rezultatus ar skiepijimo būklės dokumentus. Daugiau informacijos galima rasti šalies, į kurią vykstama, ambasados ar kitose oficialiose interneto svetainėse. Šiuo metu kai kuriose ES / EEE šalyse dėl ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų pakilimo šiuo metu yra padidėjusi sveikatos sistemos apkrova ir tai gali paveikti ir tos šalies piliečių, ir ES / EEE besilankančių keliautojų galimybes gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

• Medicininės kaukės. Kelionės metu medicininės kaukės yra viena iš veiksmingiausių priemonių, padedančių užkirsti kelią SARS-CoV-2 viruso plitimui. Todėl rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius žmonių susibūrimo vietose, be kita ko, skrydžio metu. Keliautojams, turintiems didelę riziką sirgti COVID-19 liga sunkiai, kelionės metu rekomenduojama dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes, net jei toks reikalavimas nėra privalomas. Asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo ligų infekcijų simptomai (kurie kosėja ar čiaudo), primygtinai rekomenduojama dėvėti respiratorių ar medicininę kaukę nepriklausomai nuo konkrečiam skrydžiui taikomų reikalavimų.

• Pasireiškus simptomams atvykus į Lietuvą:
✅ likti namuose, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą, į kitas žmonių susibūrimo vietas, atlikti COVID-19 savikontrolės testą, kreiptis konsultacijos į savo šeimos gydytoją;
✅ jei yra galimybė, kol yra simptomai būti atskiroje patalpoje nuo kitų šeimos narių;
✅ tais atvejais, kai būtina bendrauti kitais asmenimis, dėvėti respiratorių arba medicininę kaukę,
✅ laikytis atstumo;
✅ kuo dažniau vėdinti gyvenamąją patalpą (-as) 10 min. plačiai atvėrus langą;
✅ kosėjant ar čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine servetėle arba tai daryti į sulenktą alkūnę;
✅ kuo dažniau plauti rankas su muilu jas muiluojant ne trumpiau nei 20 sek;
✅ dažnai liečiamus paviršius gyvenamojoje vietoje, pvz., durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. kasdien valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais;
✅ panaudotas higienos priemones (kaukes, servetėles) išmesti į šiukšlių dėžę su dangčiu ir šalinti kaip nerūšiuotas buitines atliekas.

• Bendrosios rekomendacijos. Dėl išliekančio aukšto ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas sukeliančių virusų paplitimo ES / EEE, taip pat ir Lietuvoje, įskaitant respiracinį sincitinį virusą (RSV), SARS-CoV-2 ir gripą, visiems į Europą atvykstantiems keliautojams ir apskritai visiems piliečiams rekomenduojama susirgus likti namie, taip pat visiems asmenims rekomenduojama laikytis rankų higienos bei čiaudėjimo / kosėjimo etiketo, įskaitant tinkamą kaukių naudojimą, ir kuo mažiau būti viešosiose erdvėse, kuriose daug žmonių, įskaitant viešąjį transportą, kad būtų mažinamas ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas sukeliančių virusų plitimas ir poveikis. Ypač skatinama šių rekomendacijų laikytis pažeidžiamus asmenis, kuriems yra didelė riziką sirgti sunkiai.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-05-10 18:12:32

Nepavyko su egzaminais – galimybė studijuoti išlieka

Mykolo Romerio universitetas (MRU) suteikia galimybę abiturientams, kuriems pritrūko konkursinio balo, patekti į savo svajonių studijų programą, neprarandant metų, siekti savo tikslų universitetinėse studijose.
       2024-05-10 17:43:43

Vištienos kepsneliai „Eurovizijos“ vakarui: pirštus apsilaižys visa kompanija

Šeštadienį lauksite svečių „Eurovizijos“ vakarui ir nežinote, ką greitai, skaniai bei pigiai paruošti? Pamarinavę vištienos šlauneles su citrinos žievele, aromatingais kepsneliais mėgausitės vos po pusvalandžio.
       2024-05-10 11:51:56

Kartų kaitos problema – žmonės vengia darbo gamybinėse įmonėse

Aprangos ir tekstilės pramonė Lietuvoje turi gilias tradicijas ir užimą svarbią vietą šalies ūkio struktūroje. Mūsų šalyje veikia ne viena istorinė tekstilės įmonė, savo pavyzdžiu įrodanti šios pramonės šakos gyvybingumą. Viena jų – AB „Liteksas“, netrukus švęsianti įmonės gyvavimo šimtmetį.
       2024-05-10 11:35:56

Baigtas Kruonio HAE 1-ojo hidroagregato kapitalinis remontas

Didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje vystanti ir valdanti „Ignitis gamyba“ sėkmingai užbaigė Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) 1-ojo hidroagregato kapitalinį remontą.
       2024-05-10 11:30:28

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.
       2024-05-10 11:24:26

„Eurovizijos“ populiarumas Lietuvoje: transliacijoms prireikė visų pajėgumų

„Eurovizijos“ žiūrimumas Lietuvoje ir toliau muša rekordus. Jau rytoj daugelis stebės konkurso finalą, o antradienį nuskambėjęs pirmasis pusfinalis prie ekranų tradiciškai subūrė didžiulį žiūrovų skaičių ir maksimaliai išnaudojo internetinei transliacijai skirtus vietinius pajėgumus.
       2024-05-10 10:16:50

Santuokų - Skyrybų statistika per pastaruosius 5-10 metų

Vis mažiau porų įteisina savo santykius vedybomis: - 2023 metais buvo 11 proc. mažiau santuokų palyginus su 2022 m. - Per paskutinius 9 metus santuokų, tenkančių 1000 gyventojų, sumažėjo 35 proc.
       2024-05-10 10:10:18

Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį

Sparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam tikrų maisto produktų kiekį, ne visada gali pavykti atsikratyti nereikalingais kilogramais.
       2024-05-10 10:01:28

Būsimas sutuoktinis turi būsto paskolą, ar aš automatiškai tapsiu bendraskoliu?

Vidutinis asmenų, sudarančių santuoką, amžius, anot Valstybės duomenų agentūros duomenų, pamažu didėja, tad neretai vienas iš būsimų jaunavedžių jau būna žengęs pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius ir įsigijęs nekilnojamąjį turtą su būsto paskola.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2024-05-09 20:57:53

Kai rolės apsikeičia – 50-mečio vadovo darbo paieškos patirtis

„Aš irgi vengdavau samdyti vyresnius žmones, paprastai – dėl per didelės jų kvalifikacijos. Dabar pats esu tokioje jų situacijoje“, – sako penktą dešimtį peržengęs Saulius, beveik tris dešimtmečius vadovavęs vienai prekybos sektoriaus įmonei.
       2024-05-09 20:51:46

Lytinis švietimas pagal estus: tūkstančiai įsimylėjėlių bučiuosis gatvėje

Jau gegužės 18 dieną tūkstančiai besibučiuojančių žmonių užplūs Europos kultūros sostinės Tartu (Estija) gatves. Šia pikantiška iniciatyva estai siekia atkreipti dėmesį į lytinio švietimo svarbą regione.
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
       2024-05-03 12:32:56

Lietuviški smidrai auga taip greitai, kad sunku rasti šviežesnę daržovę

Pirmieji lietuviški smidrai jau rikiuojasi prekybos tinklo „Maxima“ lentynose – žalieji, baltieji ir violetiniai šviežutėliai smidrai lepins gurmanus maždaug iki Joninių. Smidrai – greičiausiai auganti daržovė, kurios derlius sezono metu nuimamas kasdien.
       2024-05-02 17:21:43

Nelegalus gyvūnų dauginimas ir jo keliami pavojai

Dauginimu vadinamas nelegalus gyvūnų veisimas, kurio metu neužtikrinama jų gerovė. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme rašoma, kad gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir (ar) sukeliantis žalingas pasekmes jų sveikatai ir gerovei, laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais.
       2024-05-01 10:45:36

ES investicijų dvidešimtmetis: į Lietuvos gerovę investuota per 16 mlrd. eurų

Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, šalies BVP vienam gyventojui išaugo net 199 procentais, o investicijos – viršija 16 mlrd. eurų.
       2024-04-30 17:58:00

6 gajūs mitai apie senjorų keliones – ekspertai siūlo nustoti jais vadovautis

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ne išimtis – senjorai, kurie vis dažniau leidžiasi svetur pažinti užsienio kultūras. Vis tik kelionių organizatoriai pastebi, kad dar nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių keliauti nedrįsta, nes turi daugybę išankstinių nusistatymų.
       2024-04-30 17:55:07

Laimo liga gali sukelti negalią visam gyvenimui. Kaip to išvengti?

Pavasarį erkių aktyvumas – didžiausias, ir net 1 iš 3 šių nariuotakojų grupės atstovų yra užsikrėtęs Laimo ligos sukėlėjais. 2023 m. Lietuvoje buvo užregistruota 2880 Laimo ligos atvejų, rodo Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.