Naujienos

Keturi patarimai Lietuvos bendrovėms, kaip atkreipti Y kartos darbuotojų dėmesį

2016-05-27 18:15:40

Y karta, dar žinoma, kaip tūkstantmečio vaikai (dabartiniai 18-34 m. žmonės), vis labiau įsitvirtina mūsų darbovietėse ir iki 2020 m. sudarys pusę visos pasaulinės darbo jėgos. Jos atstovai turi kitokį požiūrį į darbą, santykius su vadovais ir kolegomis.

foto

Todėl bendrovių vadovai, norėdami atkreipti jų dėmesį, turi susikoncentruoti į keturias sritis: bendradarbiavimą, technologijas, lankstumą ir savo verslo viziją.

„Y karta, kaip ir visos kitos praeities ar būsimos darbuotojų kartos, į darbo vietą atsineša naują požiūrį, reikalavimus ir norus. Bendrovės, norėdamos išlikti konkurencingos ir būti žingsniu priekyje, tai turi suprasti ir taikytis prie savo darbuotojų požiūrio, o ne bandyti juos pakeisti. Ši karta pasižymi tuo, kad technologijos jų gyvenime vaidina itin svarbų vaidmenį: didžioji dalis jos atstovų augo, kai pradėjo populiarėti kompiuteriai, internetas ir mobilieji telefonai. Tai itin atsispindi ir jų reikalavimuose darbdaviams“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pastarasis „Microsoft“ tyrimas atskleidė keturias sritis, kurios Y kartai vertinant darbo vietą yra pačios svarbiausios: naujausios technologijos, duomenų saugumas, bendradarbiavimo kultūra bei darbovietės vizija ir tikslai.

Patarimas nr. 1: skatinkite bendradarbiavimą

Minėtas tyrimas atskleidė, kad puiki bendradarbiavimo kultūra – svarbiausias geros darbovietės požymis šios kartos atstovams. „Klaidingai galvojama, kad Y karta – izoliuoti technologijų ir mieliau dirba vieni. Priešingai – jie labai nori dirbti komandose, jas burti ir spręsti verslo problemas kartu“, – teigia A. Kavaliauskas.

Tyrimas rodo, kad 65 proc. pirmenybę teikia gyviems susitikimams, o 51 proc. prisijungę prie projekto nori gyvo bendravimo: „Tai nereikia suprasti tiesiogiai ir skatinti darbuotojams rengti kuo daugiau susitikimų – atsižvelkime į Y kartos įpročius ir suteikime jiems įrankius, kaip „Office 365“, kurie leistų bendradarbiauti moderniai: virtualiai dirbti komandai prie vieno projekto, gyvai redaguoti dokumentus ir be jokių trikdžių organizuoti virtualius susitikimus.“

Patarimas nr. 2: sukurkite modernią darbo vietą

Net 93 proc. Y kartos atstovų, rinkdamiesi naują darbo vietą, technologijas išskiria, kaip itin svarbų kriterijų. „Seniau gal ir pakako atidėti kompiuterinės ar programinės įrangos atnaujinimą iki to momento, kol darbas tapdavo nepakenčiamai lėtas. Šiandien situacija kitokia – reikia ne tik sparčiai atnaujinti IT ūkį, bet ir atsižvelgti į darbuotojų norus: gal jiems patogiau darbuotis su keliais dideliais ekranais, o gal mieliau mažas nešiojamas kompiuteris. Y karta pasižymi tuo, kad jie nori įrankių, kurie ne tik leistų atlikti konkrečią jiems skirtą užduotį, bet ir įgalintų daugiau“, – pastebi „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, negavę reikiamos programinės ar kompiuterinės įrangos, jie ją vienaip ar kitaip susiranda patys. Šiemet apklausus 6200 smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų daugiau nei 20 Europos šalių, paaiškėjo, kad apie pusę Y kartos atstovų darbo vietoje naudoja asmeninį išmanųjį telefoną, kas ketvirtas – nešiojamą kompiuterį, o kas dešimtas – planšetinį kompiuterį.

Patarimas nr. 3: turėkite tvirtą misiją ir vertybių sistemą

„Deloitte“ atliktas tyrimas atskleidė, kad net 6 iš 10 Y kartos atstovų nurodo, jog jų darbovietės tikslai buvo viena iš priežasčių, kodėl jie nusprendė prisijungti prie komandos: „Tūkstantmečio vaikai nori susieti savo karjerą su kilniais tiksliais. Absoliuti dauguma jų renkasi darbo vietas, kurios turi jiems priimtinas aiškias vertybes ir kilnią misiją. Tai pat jie mano, jog patys kontroliuoja savo karjeros kelią, o ne vadovas ar kažkokios išorinės aplinkybės.“

Patarimas nr. 4: suteikite daugiau lankstumo

„Šiemet laukia labai įdomi tendencija – „Microsoft“ tyrėjai prognozuoja, kad egzistuoja didelė tikimybė, jog šiais metais daugiau jaunų darbuotojų pradės darbuotis virtualiuose darbuose nei įprastose darbovietėse. Tai reiškia, kad lankstumas bus itin svarbus, nes nuotolinis darbas taps tokia pat įprasta darbo forma, kaip ir važiavimas kiekvieną dieną į ar iš darbo“, – atkreipia dėmesį A. Kavaliauskas.

PwC nustatė, kad turėdami daugiau lankstumo per pusę šios kartos atstovų dirbtų iš namų ar dabartines darbo valandas pakeistų į jiems priimtinesnes: „Sprendimas paprastas – keiskime vidinę bendrovės politiką ir leiskime darbuotojams dirbti ten kur jiems patogu ir taip kaip jiems patogu. Tam didelių investicijų nereikia – visi pagrindiniai darbo įrankiai išsikėlė į debesis. Todėl pasiekti ir redaguoti dokumentus su „Office 365“ ar analizuoti duomenis su „PowerBI“ galima iš bet kurios pasaulio vietos – tereikia nešiojamojo ar planšetinio kompiuterio ir interneto.“

Susitaikykime su mintimi: Y karta darbus keis dažnai

Kartu su šia karta į darbo rinką ateina ir nauja tendencija – projektų ekonomika (angl. gig economy). Y kartos atstovai mieliau renkasi trumpus, jiems įdomius projektus ir kratosi tradicinės „nuo 9 iki 18 val.“ darbo kultūros. PwC skelbia, kad apie 40 proc. tūkstantmečio vaikų neplanuoja dirbti vienoje darbovietėje devynis ar daugiau metų, o „Deloitte“ teigia, kad didžiausia šios kartos siekiamybė – nuosavas verslas: daugiau nei pusė jų planuoja pradėti dirbti sau, o apie trečdalis jau šį tikslą pasiekė.

„Prie tokios realybės turi taikytis ir bendrovės. Vis dažniau susidursime su darbuotojais, kurie prisijungs prie komandos tik konkrečiam projektui. Todėl labai svarbu sukurti tokią darbo aplinką, kuri pritrauktų Y kartą, leistų jiems išlaisvinti savo kūrybiškumą“, – sako „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.