iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Keturi patarimai Lietuvos bendrovėms, kaip atkreipti Y kartos darbuotojų dėmesį

2016-05-27 18:15:40

Y karta, dar žinoma, kaip tūkstantmečio vaikai (dabartiniai 18-34 m. žmonės), vis labiau įsitvirtina mūsų darbovietėse ir iki 2020 m. sudarys pusę visos pasaulinės darbo jėgos. Jos atstovai turi kitokį požiūrį į darbą, santykius su vadovais ir kolegomis.

foto

Todėl bendrovių vadovai, norėdami atkreipti jų dėmesį, turi susikoncentruoti į keturias sritis: bendradarbiavimą, technologijas, lankstumą ir savo verslo viziją.

„Y karta, kaip ir visos kitos praeities ar būsimos darbuotojų kartos, į darbo vietą atsineša naują požiūrį, reikalavimus ir norus. Bendrovės, norėdamos išlikti konkurencingos ir būti žingsniu priekyje, tai turi suprasti ir taikytis prie savo darbuotojų požiūrio, o ne bandyti juos pakeisti. Ši karta pasižymi tuo, kad technologijos jų gyvenime vaidina itin svarbų vaidmenį: didžioji dalis jos atstovų augo, kai pradėjo populiarėti kompiuteriai, internetas ir mobilieji telefonai. Tai itin atsispindi ir jų reikalavimuose darbdaviams“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pastarasis „Microsoft“ tyrimas atskleidė keturias sritis, kurios Y kartai vertinant darbo vietą yra pačios svarbiausios: naujausios technologijos, duomenų saugumas, bendradarbiavimo kultūra bei darbovietės vizija ir tikslai.

Patarimas nr. 1: skatinkite bendradarbiavimą

Minėtas tyrimas atskleidė, kad puiki bendradarbiavimo kultūra – svarbiausias geros darbovietės požymis šios kartos atstovams. „Klaidingai galvojama, kad Y karta – izoliuoti technologijų ir mieliau dirba vieni. Priešingai – jie labai nori dirbti komandose, jas burti ir spręsti verslo problemas kartu“, – teigia A. Kavaliauskas.

Tyrimas rodo, kad 65 proc. pirmenybę teikia gyviems susitikimams, o 51 proc. prisijungę prie projekto nori gyvo bendravimo: „Tai nereikia suprasti tiesiogiai ir skatinti darbuotojams rengti kuo daugiau susitikimų – atsižvelkime į Y kartos įpročius ir suteikime jiems įrankius, kaip „Office 365“, kurie leistų bendradarbiauti moderniai: virtualiai dirbti komandai prie vieno projekto, gyvai redaguoti dokumentus ir be jokių trikdžių organizuoti virtualius susitikimus.“

Patarimas nr. 2: sukurkite modernią darbo vietą

Net 93 proc. Y kartos atstovų, rinkdamiesi naują darbo vietą, technologijas išskiria, kaip itin svarbų kriterijų. „Seniau gal ir pakako atidėti kompiuterinės ar programinės įrangos atnaujinimą iki to momento, kol darbas tapdavo nepakenčiamai lėtas. Šiandien situacija kitokia – reikia ne tik sparčiai atnaujinti IT ūkį, bet ir atsižvelgti į darbuotojų norus: gal jiems patogiau darbuotis su keliais dideliais ekranais, o gal mieliau mažas nešiojamas kompiuteris. Y karta pasižymi tuo, kad jie nori įrankių, kurie ne tik leistų atlikti konkrečią jiems skirtą užduotį, bet ir įgalintų daugiau“, – pastebi „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, negavę reikiamos programinės ar kompiuterinės įrangos, jie ją vienaip ar kitaip susiranda patys. Šiemet apklausus 6200 smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų daugiau nei 20 Europos šalių, paaiškėjo, kad apie pusę Y kartos atstovų darbo vietoje naudoja asmeninį išmanųjį telefoną, kas ketvirtas – nešiojamą kompiuterį, o kas dešimtas – planšetinį kompiuterį.

Patarimas nr. 3: turėkite tvirtą misiją ir vertybių sistemą

„Deloitte“ atliktas tyrimas atskleidė, kad net 6 iš 10 Y kartos atstovų nurodo, jog jų darbovietės tikslai buvo viena iš priežasčių, kodėl jie nusprendė prisijungti prie komandos: „Tūkstantmečio vaikai nori susieti savo karjerą su kilniais tiksliais. Absoliuti dauguma jų renkasi darbo vietas, kurios turi jiems priimtinas aiškias vertybes ir kilnią misiją. Tai pat jie mano, jog patys kontroliuoja savo karjeros kelią, o ne vadovas ar kažkokios išorinės aplinkybės.“

Patarimas nr. 4: suteikite daugiau lankstumo

„Šiemet laukia labai įdomi tendencija – „Microsoft“ tyrėjai prognozuoja, kad egzistuoja didelė tikimybė, jog šiais metais daugiau jaunų darbuotojų pradės darbuotis virtualiuose darbuose nei įprastose darbovietėse. Tai reiškia, kad lankstumas bus itin svarbus, nes nuotolinis darbas taps tokia pat įprasta darbo forma, kaip ir važiavimas kiekvieną dieną į ar iš darbo“, – atkreipia dėmesį A. Kavaliauskas.

PwC nustatė, kad turėdami daugiau lankstumo per pusę šios kartos atstovų dirbtų iš namų ar dabartines darbo valandas pakeistų į jiems priimtinesnes: „Sprendimas paprastas – keiskime vidinę bendrovės politiką ir leiskime darbuotojams dirbti ten kur jiems patogu ir taip kaip jiems patogu. Tam didelių investicijų nereikia – visi pagrindiniai darbo įrankiai išsikėlė į debesis. Todėl pasiekti ir redaguoti dokumentus su „Office 365“ ar analizuoti duomenis su „PowerBI“ galima iš bet kurios pasaulio vietos – tereikia nešiojamojo ar planšetinio kompiuterio ir interneto.“

Susitaikykime su mintimi: Y karta darbus keis dažnai

Kartu su šia karta į darbo rinką ateina ir nauja tendencija – projektų ekonomika (angl. gig economy). Y kartos atstovai mieliau renkasi trumpus, jiems įdomius projektus ir kratosi tradicinės „nuo 9 iki 18 val.“ darbo kultūros. PwC skelbia, kad apie 40 proc. tūkstantmečio vaikų neplanuoja dirbti vienoje darbovietėje devynis ar daugiau metų, o „Deloitte“ teigia, kad didžiausia šios kartos siekiamybė – nuosavas verslas: daugiau nei pusė jų planuoja pradėti dirbti sau, o apie trečdalis jau šį tikslą pasiekė.

„Prie tokios realybės turi taikytis ir bendrovės. Vis dažniau susidursime su darbuotojais, kurie prisijungs prie komandos tik konkrečiam projektui. Todėl labai svarbu sukurti tokią darbo aplinką, kuri pritrauktų Y kartą, leistų jiems išlaisvinti savo kūrybiškumą“, – sako „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2018-03-20 11:27:44

Viena darbo valanda per metus Lietuvoje pabrango 8 proc.

Bloomberg professional terminale paskelbtais duomenimis, Lietuvos darbo sąnaudų indeksas buvo didžiausias iš visų Baltijos šalių – 8,3 proc. Tai reiškia, jog vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos 2017 m. ketvirtą ketvirtį, palyginti su 2016 m. tuo pačiu ketvirčiu, padidėjo daugiau negu 8,0 proc.
iliustracija2018-03-20 11:17:29

Kūdikių susilaukę tėvai apdraudžiami 10 tūkst. eurų suma

Per metus Lietuvoje gimsta apie 30 tūkst. vaikų. Daugelio jų tėvai yra pasiryžę užtikrinti jų materialinę gerovę, laimingą vaikystę bei saugią ateitį. Vis tik nors dažnas tėtis ir mama mano turintys tam visas galimybes, tačiau ne visos aplinkybės priklauso nuo jų pačių, o vienas netikėtas įvykis ar nelaimė gali apversti viską aukštyn kojomis.
iliustracija2018-03-20 11:06:17

Trys fotografavimo telefonu klaidos, skiriančios mėgėją nuo profesionalo

Kiekviena įamžinta akimirka, jei ji pateikta tinkamai, gali būti išskirtinė. Deja, kartais plika akimi matomas vaizdas stipriai pranoksta tą, kurį išvystame telefono ekrane. Nuotraukos būna „išsiliejusios“, spalvų žaismas bei sodrumas išnykę, o gautas rezultatas gerokai nuvilia.
iliustracija2018-03-20 10:34:36

Kaip įsteigti bendriją? Nemokama pagalba vilniečiams

Pasirodo tai visai paprasta. Žinoma, kai Jums padeda profesionalai. Tokios galimybės suteikiamos visiems daugiabučių namų savininkams. Ir visa tai visiškai nemokamai. Susipažinkime detaliau su šiomis paslaugomis.
iliustracija2018-03-18 11:22:31

Pulsas – ką jis pasako apie mūsų sveikatos būklę bei ištvermę?

Ar žinote, kad sportuojančio žmogaus pulsas ramybės būsenoje yra kiek žemesnis, nei to, kuris nesportuoja? Sportininko širdies ritmas gali būti netgi mažesnis nei 40 tvinksnių per minutę. Treniruota, sportiška širdis gali pakelti žymiai didesnius fizinius krūvius. Kuo sveikesni esame, tuo mūsų širdies ritmas yra retesnis, ir atvirkščiai.
iliustracija2018-03-16 12:34:21

Draudimo išmokos po gaisro nesulaukianti „Agromėsa" atleidžia 100 žmonių

Pernai per gaisrą sudegusio „Agromėsos" paukštienos perdirbimo cecho atstatymą stabdo draudikai. Draudimo bendrovės „Seesam Insurance" ir „Ergo Insurance" atsisako verslininkams atlyginti didžiąją dalį žalos dėl nutrūkusios komercinės veiklos, kaip tai buvo numatyta draudimo sąlygose.
iliustracija2018-03-16 12:08:39

Kodėl nereikia bijoti dirbtinio intelekto: 4 dalykai, kaip palengvinti gyvenimą

Dirbtinis intelektas – pastaruoju metu neabejotinai karščiausias diskusijų bei tyrimų objektas tarp išmaniųjų telefonų gamintojų. Toną šiai diskusijai davė bendrovė „Huawei“, kuri pirmoji pirkėjams pasiūlė intelektualųjį telefoną su dirbtinio intelekto lustu.
iliustracija2018-03-16 11:03:54

Beveik 70 proc. Lietuvos gyventojų nepakankamai rūpinasi savo saugumu internete

Lietuvoje turime įdomų paradoksą – net devyni iš dešimties šalies gyventojų sako, jog jiems labai svarbus jų asmeninių duomenų saugumas išmaniuosiuose įrenginiuose.
iliustracija2018-03-16 10:58:30

„All Digital Week 2018“: per daug gera žinia gali būti netikra

Pagal savo prigimtį skaitmeninė erdvė talkina gyvenimo progresui, tačiau šiandien ji gali tapti spąstais nepasiruošusiems. Šia erdve sėkmingai naudojasi netikrų žinių kūrėjai, informacinių karų organizatoriai ir tiesioginės rinkodaros veikėjai, medžiojantys asmeninius duomenis.
iliustracija2018-03-16 10:28:29

Kūrybingi užsieniečiai renkasi Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su grupe užsieniečių, apsisprendusių Lietuvoje gyventi, investuoti ir kurti savo verslą. Pasak Prezidentės, Lietuvoje turime nemažai gražių pavyzdžių, kai iš užsienio atvykę investuotojai mūsų šalyje suranda ne tik verslo galimybes, bet ir antrą Tėvynę.
iliustracija2018-03-15 16:59:36

Lietuvos televizijos programų struktūra pagal kilmės šalį, formą ir turinį

Apibendrinant galima pasakyti, kad kitų šalių audiovizualinių kūrinių produkcijos pasiskirstyme dominuojančias pozicijas užima produkcija iš Jungtinės Amerikos Valstijų, o daugiausia rusiškos kilmės produkcijos nustatyta mažiau žiūrimose nacionalinėse televizijos programose.
iliustracija2018-03-15 16:22:36

Gamtos energetinis gėrimas – sula. Kada ir kaip?

Vėluojantis pavasaris savaite kita vėliau šiemet leis pasimėgauti ir sula – pačios gamtos sukurtu natūraliu energiniu gėrimu, grąžinsiančiu jėgas į per žiemą pavargusius mūsų kūnus.
iliustracija2018-03-15 15:57:49

Artimiausius 10 metų transporte – daugiau pokyčių nei per pastarąjį amžių

Elektromobilių varžybos „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ šiemet vyks jau ketvirtą kartą. Per tokį automobilių industrijai trumpą laiką elektromobilių rinka Lietuvoje kone apsivertė aukštyn kojomis.
iliustracija2018-03-14 13:16:57

Nauja mada stumia iš eterio amerikiečių melodramas

Ilgą laiką televizijos kanalų topuose užtikrintai įsitvirtinę amerikiečių muilo operos priverstos savo pozicijas užleisti vis didesnio populiarumo sulaukiantiems turkų serialams.
iliustracija2018-03-14 09:08:55

LR vadovams - EBU laiškas dėl LRT daromo politinio spaudimo

Europos transliuotojų sąjunga (EBU, angl. European Broadcasting Union) atsisakė dalyvauti LRT veiklą tiriančios Seimo laikinosios komisijos veikloje ir kreipėsi į Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai daromo politinio spaudimo.
iliustracija2018-03-14 08:45:40

„Lidl“ didina atlyginimus parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams

Nuo kovo „Lidl Lietuva“ padidins atlyginimus parduotuvių ir Kauno rajone įsikūrusio logistikos centro darbuotojams. Augančių atlyginimų naudą pajus daugiau negu 1400 darbuotojų.
iliustracija2018-03-14 08:42:59

Vietoje atmintį gerinančių vaistų – 4 programėlės telefone

Nuolat pamirštate svarbius susitikimus, vaikų šventes, o raktelių pasigendate tik pasiekę automobilį? Tuomet įdarbinkite savo išmanųjį, kuris ne tik gali atsiminti už jus, bet ir veikti ne prasčiau nei vaistai nuo užmaršumo.
iliustracija2018-03-14 08:32:59

Lyderystė: ką svarbu žinoti?

Lyderystė šiais laikais akcentuojama tiek mokykloje, tiek darbe. Lyderystė padeda rasti problemų sprendimo būdus, nepasimesti kritinėse situacijose. Kas svarbiausia būnant lyderiu? Kokios yra jo savybės?
iliustracija2018-03-14 08:24:58

Penki išmanūs miego patarimai, padėsiantys lengviau atsikelti ir užmigti

Daugeliui natūrali rytinė rutina asocijuojasi su mygtuko „snausti“ paspaudimu ir kelių papildomų saldžiausio miego minučių pasimėgavimu. Kaip rodo statistika, maždaug 85 proc. žmonių pabunda naudodami žadintuvą, o šis dažnai sugadina nuotaiką ar net sukelia stresą.
iliustracija2018-03-14 08:22:29

Siūloma stiprinti intelektinės nuosavybės apsaugą internetinėje erdvėje

Kultūros ministerija parengė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimo projektą, numatantį naujas teisių gynimo priemones, kurios užkirstų kelią neteisėtam turinio atgaminimui ir paskelbimui internetinėje erdvėje.
iliustracija2018-03-13 10:41:51

Kaip tampama skaičiavimo mintinai genijumi?

Dešimtmetė olimpiados nugalėtoja per pusę minutės mintyse sudėjo ir atėmė 70 skaičių. Vilniuje vykusios didžiausios Baltijos šalių skaičiavimo mintinai olimpiados nugalėtoja tapo dešimtmetė vilnietė Rustė Kryžanauskaitė.
iliustracija2018-03-08 21:20:33

JAV gyvenančio lietuvio įkurta įmonė pagrindinį padalinį plėtoja Lietuvoje

Jau dabar kiekvienuose namuose gausu prie interneto besijungiančių įrenginių. Ateityje jų tik daugės, o su šia plėtra didės tiek kibernetinių atakų grėsmė, tiek ir poreikis sistemų, galinčių apsaugoti namų bevielio interneto tinklą nuo programišių atakų.
iliustracija2018-03-06 21:52:07

Dalijimosi ekonomika: yra sričių, kur lenkiame net švedus

Kas trečias 18-35 metų lietuvis per pastaruosius metus bent kartą naudojosi dalijimosi ekonomikos paslaugomis, rodo naujausias tyrimas. Su naujomis technologijomis užaugusi tūkstantmečio arba Y karta ir skaitmeninė transformacija yra dalijimosi ekonomikos garvežys, žadantis šiai rinkai didžiulį potencialą.
iliustracija2018-03-02 18:46:07

Žiemai nesitraukiant, elektros energiją gamina kombinuoto ciklo blokas

Elektros kaina biržoje išlieka neįprastai aukšta, tad elektros energiją Elektrėnuose jau antrą parą gamina „Lietuvos energijos gamybos“ valdomas kombinuoto ciklo blokas (KCB).
iliustracija2018-03-02 16:27:41

Daugėja melagingų el. laiškų su prašymu atlikti finansines operacijas

Nacionalinio kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo siunčiamų melagingų „direktoriaus laiškų", kuriuose imituojamas atsakingas pareigas įstaigoje užimantis asmuo, kurio vardu laišką gavusių specialistų prašoma atlikti finansines operacijas.
iliustracija2018-02-28 12:47:34

Kada geriausia sugrįžti į režimą po nėštumo ir kaip atgauti formas?

Net ir nėštumo metu dalis moterų nenustygsta vietoje – mankštinasi, daug vaikšto ar netgi bėgioja. Noras neprarasti įprasto gyvenimo režimo bei turėtų formų ir po gimdymo jas skatina į įprastą rutiną sugrįžti kuo greičiau.
iliustracija2018-02-27 19:56:37

Interneto svetainių kūrimas: specialisto įžvalgos 2018-iesiems

Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 1,3 mlrd. interneto svetainių ir šis skaičius kas minutę pasipildo dar 300–500 svetainių. Tiesa, vos ketvirtadalis iš jų yra aktyvios, likusi dalis – rezervuoti domenai.
iliustracija2018-02-27 10:20:53

ESO pataria, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šalį sustingdžius šalčiui, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.
iliustracija2018-02-26 20:55:38

„Huawei“ staigmena – pirmasis pasaulyje telefono intelekto valdomas automobilis

Technologijų lyderė „Huawei“ tapo pirmuoju pasaulyje mobiliųjų įrenginių gamintoju, kuris panaudojo dirbtinio intelekto technologija aprūpintą išmanųjį telefoną automobiliui vairuoti. „RoadReader“ vardu pavadintas projektas – tai naujas etapas „Huawei“ įmonės istorijoje.
iliustracija2018-02-26 18:30:48

Užsieniečiai apie kolegas lietuvius: sumanūs, greiti ir sveikai įsiutę

Ziegelbrucke miestelis Šveicarijoje gali pasirodyti ramus, nuo pasaulio reikalų atitolęs užkampis kalnų papėdėje. Tačiau toks įspūdis klaidingas. Čia įsikūrusi „Carlsberg“ grupės tiekimo grandinės būstinė, iš kurios koordinuojami procesai beveik 100 daryklų visame pasaulyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.