iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Keturi patarimai Lietuvos bendrovėms, kaip atkreipti Y kartos darbuotojų dėmesį

2016-05-27 18:15:40

Y karta, dar žinoma, kaip tūkstantmečio vaikai (dabartiniai 18-34 m. žmonės), vis labiau įsitvirtina mūsų darbovietėse ir iki 2020 m. sudarys pusę visos pasaulinės darbo jėgos. Jos atstovai turi kitokį požiūrį į darbą, santykius su vadovais ir kolegomis.

foto

Todėl bendrovių vadovai, norėdami atkreipti jų dėmesį, turi susikoncentruoti į keturias sritis: bendradarbiavimą, technologijas, lankstumą ir savo verslo viziją.

„Y karta, kaip ir visos kitos praeities ar būsimos darbuotojų kartos, į darbo vietą atsineša naują požiūrį, reikalavimus ir norus. Bendrovės, norėdamos išlikti konkurencingos ir būti žingsniu priekyje, tai turi suprasti ir taikytis prie savo darbuotojų požiūrio, o ne bandyti juos pakeisti. Ši karta pasižymi tuo, kad technologijos jų gyvenime vaidina itin svarbų vaidmenį: didžioji dalis jos atstovų augo, kai pradėjo populiarėti kompiuteriai, internetas ir mobilieji telefonai. Tai itin atsispindi ir jų reikalavimuose darbdaviams“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pastarasis „Microsoft“ tyrimas atskleidė keturias sritis, kurios Y kartai vertinant darbo vietą yra pačios svarbiausios: naujausios technologijos, duomenų saugumas, bendradarbiavimo kultūra bei darbovietės vizija ir tikslai.

Patarimas nr. 1: skatinkite bendradarbiavimą

Minėtas tyrimas atskleidė, kad puiki bendradarbiavimo kultūra – svarbiausias geros darbovietės požymis šios kartos atstovams. „Klaidingai galvojama, kad Y karta – izoliuoti technologijų ir mieliau dirba vieni. Priešingai – jie labai nori dirbti komandose, jas burti ir spręsti verslo problemas kartu“, – teigia A. Kavaliauskas.

Tyrimas rodo, kad 65 proc. pirmenybę teikia gyviems susitikimams, o 51 proc. prisijungę prie projekto nori gyvo bendravimo: „Tai nereikia suprasti tiesiogiai ir skatinti darbuotojams rengti kuo daugiau susitikimų – atsižvelkime į Y kartos įpročius ir suteikime jiems įrankius, kaip „Office 365“, kurie leistų bendradarbiauti moderniai: virtualiai dirbti komandai prie vieno projekto, gyvai redaguoti dokumentus ir be jokių trikdžių organizuoti virtualius susitikimus.“

Patarimas nr. 2: sukurkite modernią darbo vietą

Net 93 proc. Y kartos atstovų, rinkdamiesi naują darbo vietą, technologijas išskiria, kaip itin svarbų kriterijų. „Seniau gal ir pakako atidėti kompiuterinės ar programinės įrangos atnaujinimą iki to momento, kol darbas tapdavo nepakenčiamai lėtas. Šiandien situacija kitokia – reikia ne tik sparčiai atnaujinti IT ūkį, bet ir atsižvelgti į darbuotojų norus: gal jiems patogiau darbuotis su keliais dideliais ekranais, o gal mieliau mažas nešiojamas kompiuteris. Y karta pasižymi tuo, kad jie nori įrankių, kurie ne tik leistų atlikti konkrečią jiems skirtą užduotį, bet ir įgalintų daugiau“, – pastebi „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, negavę reikiamos programinės ar kompiuterinės įrangos, jie ją vienaip ar kitaip susiranda patys. Šiemet apklausus 6200 smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų daugiau nei 20 Europos šalių, paaiškėjo, kad apie pusę Y kartos atstovų darbo vietoje naudoja asmeninį išmanųjį telefoną, kas ketvirtas – nešiojamą kompiuterį, o kas dešimtas – planšetinį kompiuterį.

Patarimas nr. 3: turėkite tvirtą misiją ir vertybių sistemą

„Deloitte“ atliktas tyrimas atskleidė, kad net 6 iš 10 Y kartos atstovų nurodo, jog jų darbovietės tikslai buvo viena iš priežasčių, kodėl jie nusprendė prisijungti prie komandos: „Tūkstantmečio vaikai nori susieti savo karjerą su kilniais tiksliais. Absoliuti dauguma jų renkasi darbo vietas, kurios turi jiems priimtinas aiškias vertybes ir kilnią misiją. Tai pat jie mano, jog patys kontroliuoja savo karjeros kelią, o ne vadovas ar kažkokios išorinės aplinkybės.“

Patarimas nr. 4: suteikite daugiau lankstumo

„Šiemet laukia labai įdomi tendencija – „Microsoft“ tyrėjai prognozuoja, kad egzistuoja didelė tikimybė, jog šiais metais daugiau jaunų darbuotojų pradės darbuotis virtualiuose darbuose nei įprastose darbovietėse. Tai reiškia, kad lankstumas bus itin svarbus, nes nuotolinis darbas taps tokia pat įprasta darbo forma, kaip ir važiavimas kiekvieną dieną į ar iš darbo“, – atkreipia dėmesį A. Kavaliauskas.

PwC nustatė, kad turėdami daugiau lankstumo per pusę šios kartos atstovų dirbtų iš namų ar dabartines darbo valandas pakeistų į jiems priimtinesnes: „Sprendimas paprastas – keiskime vidinę bendrovės politiką ir leiskime darbuotojams dirbti ten kur jiems patogu ir taip kaip jiems patogu. Tam didelių investicijų nereikia – visi pagrindiniai darbo įrankiai išsikėlė į debesis. Todėl pasiekti ir redaguoti dokumentus su „Office 365“ ar analizuoti duomenis su „PowerBI“ galima iš bet kurios pasaulio vietos – tereikia nešiojamojo ar planšetinio kompiuterio ir interneto.“

Susitaikykime su mintimi: Y karta darbus keis dažnai

Kartu su šia karta į darbo rinką ateina ir nauja tendencija – projektų ekonomika (angl. gig economy). Y kartos atstovai mieliau renkasi trumpus, jiems įdomius projektus ir kratosi tradicinės „nuo 9 iki 18 val.“ darbo kultūros. PwC skelbia, kad apie 40 proc. tūkstantmečio vaikų neplanuoja dirbti vienoje darbovietėje devynis ar daugiau metų, o „Deloitte“ teigia, kad didžiausia šios kartos siekiamybė – nuosavas verslas: daugiau nei pusė jų planuoja pradėti dirbti sau, o apie trečdalis jau šį tikslą pasiekė.

„Prie tokios realybės turi taikytis ir bendrovės. Vis dažniau susidursime su darbuotojais, kurie prisijungs prie komandos tik konkrečiam projektui. Todėl labai svarbu sukurti tokią darbo aplinką, kuri pritrauktų Y kartą, leistų jiems išlaisvinti savo kūrybiškumą“, – sako „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2018-10-11 14:06:09

5 vaikų lavinimo būreliai, kurių nebuvo jūsų vaikystėje

Kokią užklasinę vaiko veiklą pasirinkti – klausimas, kylantis daugeliui tėvų, nes būrelių pasiūla šiuo metu yra labai didelė. Tėvai dažnai renkasi tuos būrelius, kuriuos lankė patys, bet šiuolaikiniams vaikams dažnai įdomūs kitokie dalykai ar reikia kitokių gebėjimų.
iliustracija2018-10-10 12:28:32

Į ENEX generalinę asamblėją atvyksta galingiausia pasaulio žiniasklaida

Buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas, vizionierius dr. Kjellas Nordstromas, „Reporteriai be sienų“ atstovas Olafas Steenfadtas – tokias žinomas visame pasaulyje asmenybes į Vilnių sukvietė didžiausias pasaulio komercines televizijas vienijančios organizacijos ENEX generalinė asamblėja.
iliustracija2018-10-10 12:22:28

„Tele2“ galutinai pašalino ryšio sutrikimus

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ praneša, kad ryšio sutrikimai jau galutinai pašalinti. Dalis klientų nuo antradienio popietės susidūrė su ryšio sutrikimais, kuriuos nulėmė gedimas viename iš operatoriaus duomenų centrų.
iliustracija2018-10-10 12:17:12

Stresas kelyje: daugiausia įtampos kyla dėl staiga persirikiuojančių automobilių

Nors vairavimas daugeliui žmonių yra malonus užsiėmimas, vis dėlto sėdus prie vairo kartais nepavyksta išvengti ir stresinių situacijų. Tai patvirtinti galėtų bet kuris vairuotojas, kuriam yra tekę bent kartą išvažiuoti į judrias didmiesčių gatves.
iliustracija2018-10-10 09:08:54

Kaip užauginti sveiką vaiką: mažiau perdėto rūpesčio ir daugiau bendravimo

Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais net 88, 9 proc. vaikų buvo registruota bent viena liga ar trauma. Net 62, 8 proc. vaikų sirgo kvėpavimo sistemos ligomis, 26, 8 proc. – akių ligomis, kiti – patyrė fizines traumas, skundėsi virškinimo sutrikimais.
iliustracija2018-10-09 19:55:07

Niujorko įkvėpti įvaizdžiai pagal V. Šaulytę: kaip priderinti makiažą?

Niujorko mados savaitės ir šio didmiesčio gatvės mada visada diktuoja stiliaus tendencijas pasauliui. Tačiau anot stilistės Viktorijos Šaulytės, kasdienybėje niujorkiečiai mėgsta gan klasikinius ir neutralius derinius, kuriuos pabrėžia išskirtiniai akcentai, vienas iš jų – makiažas.
iliustracija2018-10-09 19:47:03

Seime vyks konferencija „Kada nebeduosime kyšių sveikatos sistemoje?“

Spalio 12 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) bus rengiama metinė konferencija „Kada nebeduosime kyšių Lietuvos sveikatos sistemoje?“
iliustracija2018-10-09 14:14:34

Ar vaikas be tėvų gali eiti pas gydytoją?

Ligonių kasų specialistų neretai teiraujamasi, ar gali vaikas be tėvų ateiti pas gydytoją. Juk šeimose pasitaiko, kai susirgus vaikui į gydymo įstaigą jo nėra kam palydėti arba palydi jį ne tėvai, o artimieji. Atrodo, kas gi čia tokio, juk vaikus nuo gimimo iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė.
iliustracija2018-10-09 14:09:57

142 metai po pirmojo telefono skambučio: į ką jis evoliucionavo šiandien?

1876 metų spalio 9 diena turėjo būti ypatinga: tą dieną Aleksandras Grehamas Belas atliko pirmąjį nuotolinį telefono skambutį tarp Kembridžo ir Bostono miestų JAV. Panašu, kad tai – vienas reikšmingiausių įvykių iki pat šių dienų, nes pokalbiai telefonu ir toliau auga.
iliustracija2018-10-09 14:07:24

Mokytojai siekia skaitmeninių pokyčių - juos pradės 12 mokyklų

Šiais laikais tiek įmonių strateginiai planai, tiek žmonių pokalbiai apie gyvenimą dažnai sukasi apie raktažodį „pokyčiai“. Kita vertus, nors pokyčiai technologijų pasaulyje yra tokie dažni, kad jau praktiškai gali būti vadinami rutina, švietimo srityje jie vis dar plinta kur kas lėčiau.
iliustracija2018-10-07 09:46:10

Įdomu: 4 stebinantys faktai apie išmaniuosius

Išmanieji tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, daugeliui pakeitę įprastą laikrodį, fotoparatą ar net kompiuterį. Tačiau kai kurie faktai apie įrenginius, užkariavusius beveik visas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo sritis, vis dar yra mažai kam žinomi.
iliustracija2018-10-07 09:38:33

IT darbo rinka kaista: paaiškėjo geidžiamiausi specialistai

Darbas IT srityje turi daugiau nei vieną dešimtį skirtingų pareigybių, todėl būsimam specialistui išsirinkti tokią, kuri patiktų – nėra lengva. Žmonės, šioje srityje jau nestokojantys žinių ir patirties, Lietuvoje gali nesunkiai rasti gerai apmokamą darbą su įvairiais privalumais patraukliausiose kompanijose.
iliustracija2018-10-07 09:25:49

Kaip atrodo darbas tų, kurie atakuoja savo pačių darbdavius?

Vis dažnesnės ir skaudesnės programišių atakos verčia stambiausias pasaulio IT įmones įdarbinti specialistus, kurių tikslas ne kurti apsaugą, bet ieškoti, kaip ją apeiti. Nes tam, kad sustabdytum nusikaltėlius, turi žinoti, kaip jie mąsto.
iliustracija2018-09-27 13:21:51

Kai vaikai pradeda keliauti patys: 4 patarimai tėvams

Prasidėję mokslo metai kai kuriems mokiniams reiškia naujus iššūkius: savarankišką keliavimą į mokyklą ir būrelius, pirmuosius važiavimus viešuoju transportu vieniems, o tėvams – nerimą dėl jų saugumo. Tačiau šiuos rūpesčius gali išspręsti išmanusis telefonas ir „GPS“ palydovinė sistema.
iliustracija2018-09-27 08:25:08

Tyrimas: Lietuvos smulkusis verslas neįvertina IT potencialo ir pavojų

Smulkiose Lietuvos įmonėse kompiuterine ir IT įranga dažniausiai rūpinasi ne patyrę šios srities specialistai, o atsitiktiniai darbuotojai. Ir nors bendrovės pripažįsta dažnai susiduriančios su technologiniais nesklandumais, iš klaidų mokytis jos nelinkusios.
iliustracija2018-09-27 08:22:05

Kaip dirbtinis intelektas mums padės apsipirkti, o pardavėjams – parduoti?

Reikia naujų keliavimo batų? Dirbtinis intelektas išanalizuoja būsimą maršrutą, pagal jį parenka tinkamiausią batų modelį, suranda geriausią pasiūlymą, o pardavėjas jau žino, kur keliausite ir pasiūlo dar papildomų naudingų priedų.
iliustracija2018-09-27 08:18:46

3 pasiūlymai, ką dar galima nuveikti su planšete

Vis pasigirsta nuomonių, kad planšetiniai kompiuteriai praranda savo populiarumą ir dažniausiai yra naudojami žiūrėti filmams ar skirti kitoms pramogoms, tik ne rimtiems darbams. Tačiau daugelis nė nepagalvoja, kiek iš tiesų galima nuveikti su šiuo už nešiojamą kompiuterį mažesniu, bet už išmanųjį telefoną didesniu įrenginiu.
iliustracija2018-09-23 11:56:34

Popiežius paragino dovanoti save kitiems netrokštant tapti herojais

Šv. Mišių metu Kauno Santakoje susirinkusiems žmonėms Šventasis Tėvas sakė homiliją: „Krikščionio gyvenimo kelias visuomet veda per kryžių, kuris tuo metu atrodo, kad niekuomet nesibaigs.
iliustracija2018-09-23 11:47:12

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas - turtuolis iš gaunamų pajamų sugeba kiekvieną mėnesį atsidėti bent eurą, o vargšas išleidžia bent 1 euru daugiau nei gauna.
iliustracija2018-09-23 11:40:41

Kodėl jūsų verslui reikia internetinės svetainės?

Net ir mažiausioms įmonėms klientus galinčios pritraukti internetinės svetainės yra reikalingos, nes taip įrodama, kad jūsų verslas – gyvas. Nors pastaruoju metu internetinių verslo svetainių svarba išaugo kaip niekada, daug mažesnių įmonių to dar nesupranta.
iliustracija2018-09-21 19:34:13

Vilnių garsinantis paveikslas atgijo virtualioje realybėje

Popiežiaus Pranciškaus vizito proga Vilniuje technologijų pagalba žymusis Dievo Gailestingumo paveikslas įgaus dar nematytą virtualų pavidalą.
iliustracija2018-09-20 08:47:08

Perkate naują išmanųjį laikrodį? Viskas, į ką turite atkreipti dėmesį

Ant sporto entuziastų ir mėgėjų riešų besipuikuojančių išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas itin platus, o kur dar jų siūlomų funkcijų gausa. Miego bei streso stebėsena, kalorijų ir žingsnių skaičiavimas, įvairios sveikatingumo programos, galimybė atsiliepti į skambučius ir kitos funkcijos bei techninės galimybės.
iliustracija2018-09-20 08:32:45

„RENAULT Z35.2“ savavaldis elektromobilis: pristatymo paslaugų vizija

Skaičiuojama, kad sparčiai didėjant urbanizacijai iki 2030 metų daugiau kaip 70 % pasaulio gyventojų gyvens miestuose ir metropoliuose, todėl užtikrinti miestų gyventojų mobilumą reikia vis pažangesnių sprendimų.
iliustracija2018-09-19 21:35:25

36 metai po pirmojo „emodžio“: 5 faktai, kurių galbūt nežinojote

Lygiai prieš 36 metus šiandien JAV profesorius ir kompiuterių mokslininkas Scottas Fahlmanas savo elektroniniame laiške pirmą kartą panaudojo šypsenėlės simbolį – „: - )“. Taip pat jis panaudojo ir kitą gerai žinomą simbolį – „: - (“.
iliustracija2018-09-16 19:31:10

Pradedamas retransliuoti kanalas „Current Time (Nastojaščeje Vremia)“

Penktadienį 15 val. Vilniaus televizijos bokšte, dalyvaujant Lietuvos užsienio reikalų ministrui ir JAV ambasadorei, oficialiai pradėta JAV "Current Time (Настоящее время)" televizijos transliacija.
iliustracija2018-09-15 09:07:06

Vilnius privažiavo sankryžą: ar pasuksime Maskvos, ar Kopenhagos keliu?

Automobilių skaičius Lietuvoje nuolat auga, o eismas – intensyvėja. Vien Vilniaus gatvėse darbo dienomis galima suskaičiuoti per 340 tūkst. automobilių. Taip pat 90 proc. paros dauguma šių automobilių laikomi specialiai jiems išbetonuotose miesto vietose.
iliustracija2018-09-15 08:59:22

Briuselyje atvertas kelias oficialiai pradėti Baltijos šalių sinchronizaciją

Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija, kartu su tvirta Europos Komisijos parama, toliau kryptingai žengia įgyvendindamos strateginį viso regiono energetinio saugumo projektą – Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa.
iliustracija2018-09-13 16:35:42

Programuotojų dieną – mitybos patarimai dirbantiems protinį darbą

Įtemptas analitinis ar kūrybinis darbas reikalauja tiek fizinių, tiek emocinių resursų, ypač, jei valandų valandas tenka praleisti nejudrioje pozicijoje, susikoncentravus į kompiuterio ekraną. Tokia situacija – dažno IT specialisto kasdienybė, ilgainiui tampanti iššūkiu jo organizmui.
iliustracija2018-09-07 16:34:18

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti mokytis jūsų vaikui?

Prasidėjus naujiems mokslo metams, namuose vėl užvirė ginčai su vaikais dėl nepadarytų namų darbų ar neperskaitytų knygų? Ar žinojote, kad puikus būdas motyvuoti, ugdyti bei lavinti vaikus gali būti ir išmaniosios technologijos?
iliustracija2018-08-28 10:17:06

Optimizuojamas keleivių vežimas traukiniais: veš ir autobusai

Siekdama optimizuoti keleivių vežimą traukiniais ir mažinti dėl šių paslaugų patiriamus nuostolius, Susisiekimo ministerija siūlo vietiniais traukinių maršrutais keleivius vežti kombinuotuoju būdu, pasitelkiant ir autobusus.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.