Naujienos

Jaunimas vengia suvirintojo darbo. Susirūpino metalo konstrukcijų gamintojai

2023-10-30 20:22:20

Lietuvoje trūkstant suvirintojų, metalo konstrukcijų gamintojai nerimauja, ar nepritrūks kvalifikuotų darbuotojų – nors šalies profesinių mokyklų ruošiamų specialistų lyg ir turėtų pakakti, ne visi baigę mokslus pasirenka šį karjeros kelią.

Nuo suvirintojo darbo jaunimą atbaido ne tik noras užsidirbti greitai ir nesitepant rankų, bet ir motyvacijos stoka, teigia metalo apdirbimo atstovai.

„Šiuo metu situacija darbo rinkoje yra tokia, kad pamačius gerą suvirintoją ar šaltkalvį skubame jį įdarbinti, net jei tuo momentu nežinome, ar turime jam darbo. Labai trūksta gerų, kvalifikuotų suvirintojų“, – komentuoja Rokiškio rajone veikiančios „Pandmetos“ direktorius Aurelijus Ragauskas.

Dėl šios priežasties metalo konstrukcijų gamintojai noriai bendradarbiauja su profesinėmis mokyklomis – ne tik priima studentus praktikai, bet ir siūlo darbo vietas šiems vos baigus mokslus.

„Kol kas daugiausia bendradarbiaujame su Rokiškio profesinio mokymo centru, norėtume užmegzti ryšius ir su kitomis profesinėmis mokyklomis. Jaučiame savotišką pasididžiavimą, kad buvęs mūsų įmonės darbuotojas šiuo metu pats dirba profesinio mokymo centre ir moko jaunuolius šios profesijos, o neretai vasarą, laisvu nuo pamokų metu prisijungia padirbėti, kad neprarastų įgūdžių ir galėtų gerąją patirtį perduoti jaunimui“, – sako A. Ragauskas.

Pašnekovo teigimu, pabendravus su profesinių mokyklų dėstytojais tenka išgirsti, kad nors suvirintojo profesija tebėra paklausi, baigus mokslus ją pasirenka vis mažiau jaunuolių.

„Šiuo metu jaunimas labai blaškosi. Ateina pabandyti savaitę, mėnesį, žiūrėk, jau išvažiuoja į užsienį laimės ieškoti. Gal trūksta noro dirbti – dauguma jaunimo nori dirbti kuo lengviau ir iškart daug užsidirbti, o gal kažkokio susidomėjimo. Laimei, dar yra suvirintojų, kurie labai domisi šia sritimi, ieško informacijos internete, prašo papildomų priedų prie suvirinimo įrangos, kad tik galėtų išbandyti naujus darbo metodus. Iškart matosi, kad žmogus yra užsidegęs, tačiau tokių vis mažiau ir mažiau“, – dalinasi įmonės vadovas.

Pradėti nuo mokyklos suolo

Kad suvirintojo darbas nėra lengvas, rodo ir šioje srityje dirbančių vyrų gausa – moteriškos lyties atstovės prie suvirinimo įrangos vis dar yra retenybė.

„Tai nėra švarus darbas. Visų pirma, virinant yra didelis karštis, nuo tokio darbo gali ir oda nudegti, patamsėti. Be to, reikia ir kantrybės, ir ištvermės – pavyzdžiui, virinant dažnai vargina nepatogi kūno poza, karštis ir dūmai, gali ir koks metalo lašas ant kūno nutikšti, bet turi pabaigti pradėtą darbą, kad nesugadintum virinamos siūlės. Realiai suvirintojams dėl darbo kokybės reikia ne tik turėti žinių ir įgūdžių, bet ir retkarčiais pakentėti“, – pabrėžia A. Ragauskas.

Pasak jo, norint sudominti jaunimą suvirintojo darbu, ko gero reikėtų pradėti nuo mokyklos suolo – kuo daugiau moksleiviams rodyti tikrą gamybinių įmonių darbą, leisti susipažinti su kuo daugiau įvairių profesijų.

„Atvažiuoja vaikai iš savo dar pakankamai jauno ir švaraus pasaulio ir pamato realybę – metalo konstrukcijų gamykloje apstu ir dulkių, ir kitų nešvarumų. Vienus tai atbaido, o kitus gali ir sudominti – štai kur sukuriami įspūdingi įrenginiai, kuriais vėliau naudojasi dar didesnės gamyklos. Tokių moksleivių ekskursijų gamykloje metu neslepiame, kad mums yra didelė garbė gaminti įrenginius, kuriais naudojasi tūkstančius darbuotojų turinčios gamybinės įmonės“, – pastebi pašnekovas.

Paklaustas, ar profesinių mokyklų ruošiamų specialistų žinios yra pakankamos, A. Ragauskas pabrėžia – vien teorijos suvirintojams nepakanka, šiai specialybei itin svarbi praktika.

„Ateina turintys gerą pagrindą, tačiau suvirintojas tampa geru specialistu tik per patirtį. Kuo daugiau praktinės patirties turi dirbti pradedantis suvirintojas, tuo jam lengviau darbe. Neužtenka tik mokyklos suteikiamų užduočių, reikia ir papildomai pasipraktikuoti – ar namų garaže, ar atliekant praktiką įmonėje. Metalo virinimas turi įtraukti, nes tai nėra vien skirtingų detalių sujungimas – tai visa metalo apdirbimo kultūra“, – pastebi jis.

Suvirintojo darbas skirtingose įmonėse taip pat gali būti įvairus – vieni dirba prie sunkiosios žemės ūkio technikos remonto, kiti – gamina metalo konstrukcijas, treti – virina laivus, kranus ir net strateginius objektus. Kuo aukštesnės kvalifikacijos specialistas, tuo didesnės ir darbo galimybės.

„Esame nestandartinių įrenginių gamintojai, tad suvirintojui tenka pabūti ir šaltkalviu, ir inžinieriumi – reikia ir brėžinius mokėti skaityti, ir kai kurias detales pasiruošti, nors tam turime ir atskirus paruošėjus bei šaltkalvius, ir pagalvoti, kaip tas skirtingas detales sujungti į visumą. Turime tiek universalių, kaip juokaujame, karių, kiek reta gamybinė įmonė turi – būtent ši įgūdžių ir patirties įvairovė yra itin didelis privalumas tiek įmonei, tiek patiems darbuotojams“, – sako „Pandmetos“ direktorius.

Ši naujiena peržiūrėta 3643 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-11 21:08:45

Ketvirtoji pramonės revoliucija: kova dėl kvalifikuotos darbo jėgos

Dažnai girdimas naratyvas, jog prasidėjusi ketvirtoji pramonės revoliucija, kitaip dar vadinama Pramone 4.0, sumažins gamybos darbuotojų poreikį iki minimumo. Tačiau bent šiandien realybė yra kitokia.
       2023-12-11 15:36:02

„ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu?

Šių metų lapkritį bene populiariausio dirbtinio intelekto (DI) įrankio „ChatGPT“ naudotojų skaičius pasiekė 180 milijonų žmonių, o vien per spalį jame buvo apsilankyta daugiau kaip 1,7 milijardo kartų.
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.