Naujienos

Kaip išsirinkti žaidimams skirtą nešiojamą kompiuterį?

2016-10-06 09:04:49

Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamą kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? Pataria Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai.

foto

Inovatyvios šiuolaikinių įrenginių gamyboje taikomos technologijos leidžia kompaktiškame korpuse integruoti galingus konstrukcijos elementus. Todėl žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai aprūpina mobilumu, kurio negali pasiūlyti joks klasikinis stacionarus kompiuteris. Žaisti galima praktiškai bet kur, o tai ko gero kiekvieno šios pramogos mėgėjo lūkestis.

Pagrindiniai žaidimų kompiuterio parametrai

Žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turėtų būti aprūpinti tokiais galingais elementais:

-Vaizdo plokštė GPU

-RAM

-Procesorius CPU

Galinga vaizdo plokštė

Galinga ir naši vaizdo plokštė – žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuterių pagrindas. Ji atsako už vaizdo kokybę ir sklandumą, todėl turi būti pakankamai sparti tam, kad galėtų susidoroti su šiuolaikiškų žaidimų grafiniais efektais. Vertėtų atkreipti dėmesį į vaizdo plokštės atminties talpą, nes ji remia matomo kompiuterio ekrane vaizdo atkūrimo procesą. Pakankama vaizdo plokštės žaidėjams skirtame kompiuteryje atminties talpa – tai 2 GB. 4 GB vaizdo plokštės jau leis paleisti šiuolaikiškus žaidimus esant maksimaliems nustatymams ir didžiausiai raiškai.

RAM atmintis

Nešiojamo kompiuterio našumas labai priklauso nuo operatyviosios RAM atminties talpos ir spartos. Ji atsako už reikalingų procesoriaus veikimui duomenų saugojimą ir atkūrimą. Kitaip tariant, visi duomenys, kuriuos turėtų apdoroti procesorius (reikalingi, pavyzdžiui, žaidimų paleidimui), yra įrašomi RAM atmintyje. Kuo didesnė jos talpa, tuo greičiau nešiojamas kompiuteris galės atlikti operacijas.

Efektyviam žaidimų apdorojimui rekomenduojama rinktis mažiausiai 6 GB RAM turintį nešiojamo kompiuterio modelį (nors rinkoje prieinami yra ir 16, ir 32 GB kompiuteriai).

Galingas procesorius

Spartus ir našus procesorius (CPU) – labai svarbus žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementas. Jo taktinis dažnis atsako už šimtus operacijų atliekamų per trumpesnį nei viena sekundė laiką. Nuo procesoriaus spartos priklauso bendras nešiojamo kompiuterio galingumas. Šiuolaikiniai žaidimai reikalauja spartaus procesoriaus, remiančio vaizdo plokštės darbą. Jei ieškote geriausio našumo sprendimo, pagalvokite apie tokius procesorius kaip pavyzdžiui, „Intel Core i7“ arba „Intel Core i5“, arba „FX-Series“ serijos „AMD“.

Kaip išsirinkti optimalią nešiojamo kompiuterio konfigūraciją?

Kruopštus ir nuodugnus nešiojamo kompiuterio daugelio parametrų įvertinimas gali būti problematiškas. Todėl savo paiešką rekomenduojama susiaurinti iki 3 svarbiausių elementų, kurie turi didžiausią įtaką įrenginio našumui žaidimų metu.

Kaip išsirinkti jų optimalią konfigūraciją? Pasinaudokite žemiau esančia lentele prieš tai atsakę sau į klausimą, kokius žaidimus ketinate žaisti.Į kokius dar nešiojamo kompiuterio parametrus verta atkreipti dėmesį?

Kokią operacinę sistemą rinktis žaidėjui?

Operacinė sistema atlieka labai svarbų vadimenį žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje. Rinkoje prienami įrenginiai įvairių populiarios „Windows“ sistemos versijų. Nepaisant to, kad „Microsoft“ diegia naujausius technologijų sprendimus ir optimizavo „Windows 10“ įrangos reikalavimų požiūriu, jos įdiegimas ne visada yra geriausias sprendimas žaidėjams. Senesni žaidimai (3–4 metų senumo) dažnai nėra pritaikyti naujausiai sistemai. Jei ketinate žaisti naujausius žaidimus bei karts nuo karto taip pat paleisti senesnes versijas, rekomenduojama susipažinti su konkrečios operacinės sisemos galimybėmis.

„Windows 10“

Naujausia „Microsoft“ sistemos versija, kuri pasižymi visais 8.14 ir 7 sistemos privalumais. Naujoji sistema gavo geresnį įrangos optimizavimą mobiliesiems įrenginiams, todėl veikia našiau.

„Windows 8“ ir „Windows 8.1.“

Pasirodė 2012 metais. Šiuo metu beveik visi nešiojami kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema turi 8.1 versiją, kurią galima atnaujinti iki naujesnės – „Windows 10“. Šiuolaikiška, „plytelių“ sąsaja puikiai pasiteisina įrenginiuose su jutikliniu ekranu. Tačiau „Windows 8/8.1“ gali turėti problemų su senesnių žaidimų paleidimu.

„Windows 7“

Pasirodė 2009 metais. Meniu skaidrumas, veikimo greitis ir mažas avaringumas lėmė, kad dauguma šia sistema naudojasi iki šiol. „Windows 7“ operacinė sistema yra dažnai atnaujinama, todėl palaiko tiek senesnius, tiek naujesnius žaidimus.

„OS X“

Uždara „Apple“ operacinė sistema, skirta „MackBook“ įrenginiams, yra mažiau populiari tarp žaidėjų dėl nedidelio suderinamumo tiek su naujesniais, tiek su senesniais žaidimais.

Talpus ir spartus kietasis diskas

Kietojo disko talpa žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio atveju nėra tokia svarbi, kaip sparta, su kokia jis atlieka visas operacijas. Spartus kietasis diskas užtikrina lengvą prieigą prie įrašytų duomenų, kas lemia, kad naudojimasis įrenginiu yra kur kas patogesnis. Stacionariuose ir nešiojamuose kompiuteriuose kietieji diskai duomenis įrašo į magnetines plokšteles, kurios sukasi su skirtingu greičiu. Todėl skiriami magnetiniai diskai su 5400 aps./min bei 7200 aps./min. sparta. Kuo spartesnis diskas, tuo spartesnis duomenų įrašymas ir nuskaitymas. Dar geriau rinktis kompiuterį su sparčiu SSD disku, kuris net iki 10 kartų greitesnis už įprastą HDD.Kokią ekrano įstrižainę rinktis?

Nešiojamų kompiuterių žaidimams atveju reikšmingas mobilumas, tačiau vis dėlto tokiame įrenginyje didžiausia svarba tenka našumui. Visi žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementai turėtų būti aukščiausios kokybės; tai aktualu ir ekranui. Nešiojamo kompiuterio matrica atvaizduojanti Full HD vaizdą – pagrindas. Didelė raiška (1920 x 1080 pikselių) užtikrina tikslų visų grafinių efektų, prieinamų naujausiuose žaidimuose, atvaizdavimą. Negalima nepaminėti, kad šioje rinkoje yra ir dar geresnę kompiuterinės grafikos kokybę užtikrinančių sprendimų – nešiojami kompiuteriai palaikantys 4K 4096 x 3112 pikselių standartą.

Tačiau ne tik raiška turi įtakos pramogų kokybei. Tokios pat svarbos yra ir ekrano įstrižainė. Didesnės įstrižainės ekranas įgalina pastebėti daug detalių pirmame 3D žaidimų plane.

Įprastai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turi 15,6 arba 17,3 colio įstrižaines. Vertėtų prisiminti, kad ekrano dydis turi įtakos įrenginio svoriui. Žaidėjui skirtas nešiojamas kompiuteris su 17,3 col. įstrižaine gali sverti virš 3 kg. Toks įrenginys bus mažiau mobilus, o naudojimosi patogumas bus didesnis nei modelio su 15,6 colio įstrižaine atveju.

Žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio ekranas turėtų pasižymėti dideliu ryškumo lygiu, tolygiu pašvietimu ir tiksliu spalvų perteikimu. Svarbus taip pat matricos apdailos tipas – ji gali būti blizgi (angl. glare) arba matinė.

Matrica: blizgi ar matinė?

Blizgi matrica geriau perteikia spalvas, tačiau linkusi atspindėti šviesą, todėl naudojimasis kompiuteriu su tokiu ekranu labai saulėtoje vietoje gali būti nelabai patogus.Matinė matrica sugeria šviesą, tačiau kartais gali susidaryti įspūdis, jog matiniame ekrane atvaizduojamoms spalvoms trūksta gylio.Optinis įrenginys žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje

Žaidimų nešiojamų kompiuterių atvejais daug modelių neturi optinio įrenginio, nes jo vietą užima moderni aušinimo sistema. Tačiau jeigu jums svarbu, kad įrenginys įrašytų ir skaitytų DVD diskus, prieš pirkimą, pasitikrinkite, ar pasirinktas konkretus kompiuteris turi optinį įrenginį.

Jei nešiojamas kompiuteris neturi optinio įrenginio, o jūs norite naudotis žaidimais ar kitomis programomis, įrašytomis į CD/DVD diskus, praktišku sprendimu gali būti išorinio optinio įrenginio įsigijimas atskirai.

Žaidimų nešiojamų kompiuterių mobilumas

Žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris turėtų būti aprūpintas kuo įmanoma didesniu išorinių jungčių (įvesties/išvesties) skaičiumu. Sąrašas jungčių, į kurias vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį:

HDMI – skaitmeninė išvestis video ir audio signalo siuntimui neprarandant vaizdo kokybės. Ypač naudinga tais atvejais, jei prie nešiojamo kompiuterio norite prijungti monitorių ar projektorių ir mėgautis žaidimu dideliame ekrane.

DisplayPort – panašių į HDMI savybių jungtis, tačiau sukurta kompiuterinės įrangos poreikiams. Yra tikimybė, kad ji gali būti nesuderinama su kai kuriais signalo imtuvais, pvz. senesniais LCD TV.

USB 3.0 – greita USB jungtis pravers, jei norėsite žaidimą ar kitą programą iš flash atminties perkelti į kompiuterį. Ši jungtis pasižymi didesniu pralaidumu nei USB 2.0.

USB 3.1 (Type C) – naujausia ir sparčiausia universali jungtis šiuo metu esanti rinkoje.

RJ-45 – būtina jungtis, jei norite paleisti žaidimą LAN tinkle ir žaisti su kitais žaidėjais tinkle. Taip pat naudojama Ethernet tinklo kūrimui.

Ausinių/mikrofono jungtis – ypač svarbi, jei norite prie nešiojamo kompiuterio prijungti išorinį garso imtuvą, pvz., ausines ar garsiakalbius. Tai gai būti 2 atskiros įvestys garsiakalbiui ir mikrofonui arba 1 all in one standarto įvestis.

Jei norite mėgautis aukščiausio lygio patogumu žaidimų metu, pagalvokite taip pat ir apie priedus (ausines su mikrofonu, žaidimų pelę, aušinimo padą, žaidimų klaviatūrą).

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.