iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Žymiausi Europos vaizdo efektų specialistai - Kaip kuriama grafika?

2015-07-26 23:11:54

Šiuolaikinės grafikos darbams, prestižinius apdovanojimus laiminčiam vaizdo turiniui, kompiuterinei ir judesio animacijai ar kitų vaizdo efektų kūrimui šiandien pasitelkiami ne tik žalieji ekranai, bet ir tokių veiksmo dramų, kaip „Crossbones“, „Constatine“, „Kung Fury“ specialieji efektai.

foto

Tiesa, norint vartotoją priblokšti galutiniu produktu, reikia itin galingos technikos. Europoje veikiančios vaizdo efektų studijos „Important Looking Pirates“, FIDO bei interaktyviųjų ekranų sistemų įmonė „VISUAL ART“ neapsieina be „Dell Precision“ galingų stalinių kompiuterių.

„Dirbame su vaizdo efektų specialistais visame pasaulyje ir žinome, kad dažnai darbo krūviai yra dideli, o darbų atlikimo terminai – trumpi. Mūsų tikslas yra pasiūlyti veiksmingą ir patikimą technologiją, kuri skatintų kūrybiškumą ir padėtų klientams greitai įgyvendinti savo idėjas, – sako „Dell EMEA“ Sprendimų klientams padalinio vadovas Timo Shinnors. – Nuo žaidimų kampanijų, pilnametražių filmų ir televizijos laidų iki interaktyviųjų ekranų sistemų – labai malonu matyti, kokie modernūs produktai kuriami naudojant „Dell Precision“ stalinius kompiuterius.“

Tokie vaizdo efektų specialistai kaip BAFTA apdovanojimą laimėjusi FIDO studija jau 15 metų dirba reklamos ir pilnametražių filmų kūrimo srityje, įskaitant šiuolaikinę kultinę klasiką – naujausią David‘o Attenborough‘o televizijos serialą „Kung Fury“ ir įspūdingąjį filmą „Kick Ass“. Puikiai žinoma kaip kailiniuotų, plunksnuotų ir kitų būtybių animacijos specialistų komanda siekia išplėsti vaizdo efektų galimybių ribas. Studijoje naudojami „Dell Precision“ galingi staliniai vertikalūs kompiuteriai, „Dell“ vaizduokliai, kompiuterinių tinklų, duomenų saugojimo ir serverių sprendimai, kurie padeda įgyvendinti vis didėjančius iššūkius, kuriant veiksmo scenų specialiuosius efektus ir skaitmeninės animacijos projektus.

„Dell“ dėmesį skiria detalėms, ne vien tik pačiam produktui – tai yra būtent, tai, ko mums reikėjo. Tam, kad mūsų darbuotojai galėtų susitelkti ties kūrybiniais klausimais, kompanija padeda mums viską įdiegti ir pasirengti darbui. Mūsų veikloje labai svarbus kūrybiškumo ir tikslumo derinys, tad ir naudojama technika turi padėti įgyvendinti sumanymus“, - sako FIDO vyriausiasis technologijų specialistas Thomas Ericsson.

„Dell Precision“ stalinių kompiuterių galingumas ypač pravertė kuriant tokius projektus kaip visuomenės finansuotas, devintojo dešimtmečio įkvėptas populiarus David‘o Sandberg‘o filmas „Kung Fury“, kuris nuo išleidimo gegužės pabaigoje buvo peržiūrėtas daugiau nei 18 milijonų kartų. Šiame projekte dirbusiai komandai buvo pateikta daugybės valandų trukmės žaliame ekrane filmuota medžiaga, iš kurios ji turėjo sukurti apie 400 kadrų, sudariusius apie 90 procentų visų skaitmeninių trumpametražio filmo kadrų.

Pradėję nuo kelių monitorių, su „Dell“ trečius metus dirba ir „Important Looking Pirates“ komanda, kurianti stulbinančius vaizdo efektus, už kuriuos buvo nominuota prestižiniuose „Visual Effects Society“ (Vaizdo efektų draugija) apdovanojimuose. Tai – didžiausiais įvertinimas šioje srityje. Studija, teikianti paslaugas visose skaitmeninės gamybos platformose, gali didžiuotis ir savo įspūdingu darbų portfeliu: televizijos veiksmo dramos „Crossbones“ ir „Constantine“ bei pasaulinio tinklo klientai, tokie kaip NBC, „Fox Sports“, BBC ir „Discovery Channel“.

„Technologija yra svarbiausias dalykas mūsų našumui ir verslui, todėl norėjome surasti patikimą IT partnerį, kuris padėtų mums kurti realius sprendimus ir kuris augtų kartu su mumis. Dabar mes galime ramiai miegoti, žinodami, kad turime lankstų, veiksmingą ir didelę duomenų saugojimo talpą užtikrinantį sprendimą bei puikią teikiamą pagalbą. Turimi „Dell Precision“ staliniai kompiuteriai ir kompanijos infrastruktūra leidžia mums dirbti kokybiškai ir sistemingai visose srityse, o vienintelis iššūkis, kurį turime įveikti, yra mūsų kūrybiškumas“, – teigia „Important Looking Pirates“ vienas iš steigėjų, vaizdo efektų kūrimo darbų vadovas Niklas Jacobson.

Komandai sparčiai išaugus iki daug dirbančios ir tarptautinį pripažinimą įgijusios studijos, kurioje visu etatu dirba 48 vaizdo efektų specialistai, atsirado sunkumų dirbant su buvusia infrastruktūra ir iškilo priverstinio veiklos sustabdymo grėsmė. Komanda kreipėsi į „Dell“, siekdama gauti lankstų sprendimą, kuris užtikrintų puikų darbo našumą su nedideliais reikalavimais priežiūrai. Pasitelkusi daugiau nei 40 „Dell Precision“ galingų stalinių vertikalių kompiuterių, komanda optimizavo darbo vietų aplinką, taip pat užtikrinta lengvesnė priežiūra ir patikima techninė pagalba. Darbui naudodama naujausius „Dell“ vaizduoklius, stalinius kompiuterius, duomenų saugojimo ir serverių sprendimus, išnaudodama „Dell“ stalinių kompiuterių virtualizavimo galimybes, „Important Looking Pirates“ ir toliau plečia vaizdo efektų galimybių ribas, kurdama kokybišką vaizdinę medžiagą žiūrovų mėgstamiems televizijos serialams ir žaidimams.

„Dell Precision“ galingus stalinius kompiuterius, „Dell UltraSharp“ vaizduoklius ir „Dell“ tinklo įranga, serverių ir duomenų saugojimo sprendimus, kurie padeda kurti strategijas atitinkančią, veiksmingą ir pagal vietą pritaikytą skaitmeninę komunikaciją naudoja ir Stokholme veikianti įmonė VISUAL ART.

„Mūsų pažadas klientams yra teikti tik aktualią ir ekonomiškai subalansuotą komunikaciją bei paslaugas. Įgyvendiname daugybę fotosesijų, ultra-HD vaizdo kadrų, atliekame postprodukcijos darbus, specializuojamės judesio grafikoje, kompiuterinės animacijos ir interaktyvaus turinio srityje. Per 8 valandų darbo dieną mūsų serveriai per sekundę paleidžia vidutiniškai 4,5 kadro. Svarbiausias darbo su „Dell“ aspektas yra jų patikimumas. Mes pasitikime veiksmingumu, nes jeigu negali juo pasikliauti, viskas netenka prasmės. Mums negali kas nors neveikti – tam paprasčiausiai neturime laiko“, – sako VISUAL ART įmonės viceprezidentas Peter Karlsson.

Anksčiau įmonė specializavosi reklamų ir pilnametražių filmų vaizdo efektų kūrime, o dabar kuria judančią vaizdinę medžiagą ir skaitmeninius reklamos sprendimus, teikia strateginio konsultavimo paslaugas ir visą techninę pagalbą tarptautinių prekių ženklų savininkams. Interaktyviųjų ekranų sistemų įmonė VISUAL ART su viskuo, kas susiję su ekranų medijomis, veikia „vieno langelio“ principu. Tarp klientų yra „IKEA“, „7Eleven“, „McDonalds“ ir pirmaujantis Švedijos parduotuvių tinklas ICA.

Komanda siekia technologijas taikyti reklamos, mažmeninės prekybos ir pramonės bendradarbiavimo srityse bei nuolat ieško naujų būdų, kaip klientai galėtų naudoti interaktyviųjų ekranų sistemas. Įmonė yra sukūrusi naujovišką specializuotą programinės įrangos platformą VAplayer, kurioje intuityvi sąsaja mažmeninės prekybos klientams padeda realiu laiku tinkinti savo skaitmeninius duomenis.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-25 09:18:54

Koronavirusas: viskas, ką vilniečiai turi žinoti

Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins.
       2020-02-25 08:01:30

Ką daryti, kad sportas nepakenktų?

„Jaučiausi gerai, kol nepradėjau sportuoti. Niekada nemaniau, kad paprasčiausias bėgimas sugadins man sveikatą“, – su tokiais žodžiais kaunietė Joana pasirodė traumatologo kabinete. Moteris tikina, kad pradėjusi lankytis sporto salėje, jau po pirmųjų treniruočių nusprendė, kad teiginys, jog sportas – sveikata, yra mitas.
       2020-02-24 16:09:45

„Brexitas“ įvyko. O kas toliau laukia e. parduotuvių?

Su sausiu baigėsi ir 47-erius metus trukusi Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje (ES). Klausimą „kas toliau“ sau uždavė daugybės sričių atstovai, o siuntų bendrovės ir jų paslaugomis besinaudojantys žmonės ir įmonės – ne išimtis.
       2020-02-24 16:06:23

Elektros rinkos barometras: vėjuoti orai sumažino elektros energijos kainas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina sumažėjo visose Baltijos šalyse. Lietuvoje elektra pigo mažiausiai, bet kaina vis dar nepasiekė Latvijos ir Estijos lygio: Latvijos ir Estijos prekybos zonose vidutinė elektros energijos kaina krito 20 proc. iki 23,75 EUR/MWh, Lietuvoje – 19 proc. iki 23,52 EUR/MWh.
       2020-02-24 15:51:38

Papildomos priemonės dėl skrydžių iš Šiaurės Italijos keleivių patikros

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.
       2020-02-24 14:29:43

Veiksmai dėl koronaviruso COVID-19: tik laukiame kol pasieks ir Lietuvą

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įrašu, kuriuo skatina institucijas imtis veiksmų, kad koronaviruso atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama