Naujienos

Studentai įkvėpimo sėmėsi ir iš mito apie Kauno drakoną

2017-04-15 09:03:18

Virtualios ekskursijos po Kauną, galimybė žaisti krepšinį istorinėse miesto vietose tuomet, kai pasaulį drebino du didžiausi karai istorijoje, bei mitas apie Kaune miegantį drakoną ir jo kiaušinių paieška – visa tai į virtualią realybę perkels Kauno technologijos universiteto (KTU), Austrijos ir Vokietijos universitetų studentai.

Į komandas susibūrę jaunuoliai visą balandžio mėnesį kurs virtualios realybės žaidimų prototipus, kuriuos balandžio 7 d. pristatė Kauno miesto savivaldybei.

Tarptautinis tarpdisciplininis studijų projektas „Virtual Reality Marketing“, KTU Ekonomikos ir verslo fakultete (EVF) šiais metais vykstantis jau trečią kartą, subūrė KTU, Dortmundo taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) ir Kremso taikomųjų mokslų universiteto (Austrija) studentus. Pirmą kartą prie projekto prisijungė ir KTU talentų akademijos „GIFTed“ pirmakursiai.

Daugiau skirtumų, daugiau idėjų

Michaelis Reineris, Kremso taikomųjų mokslų universitete dėstantis programų sistemas, šiuolaikinę IT komunikaciją, socialinių tinklų ir virusinę rinkodarą, verslo ir duomenų analitiką, sako, kad Austrijos verslo administravimo studentai nori ne tik bendradarbiauti su užsienio šalių universitetų studentais, bet ir susidurti su skirtingais požiūriais, dalyvauti diskusijoje, generuoti naujas idėjas.

„Studentams pateikus tam tikrą užduotį, galiu nesunkiai nuspėti, koks bus jų požiūris į gautą problemą. Visai kitokį rezultatą galima pasiekti tą pačią užduotį skyrus grupei studentų, studijuojančių informatiką, technologijos mokslus, verslo administravimą, marketingą. Tokiu būdu gaunama daugiau ir įvairesnių idėjų, o tai reiškia ir geresnį galutinį rezultatą“, – įsitikinęs M. Reineris, jau trečius metus dalyvaujantis projekte.

Labai svarbus „Virtual Reality Marketing“ aspektas – tarpdiscipliniškumas, leidžiantis studentams pamatyti, kad baigus studijas ir pradėjus savo karjerą, teks dirbti labai skirtingose komandose, o neretai ir skirtingose veiklos srityse.

„Teorija leidžia pamatyti turimas galimybes, todėl tai yra labai svarbi studijų dalis, tačiau praktinė patirtis, kurią studentai gauna iš tokio tipų projektų, yra neįkainojama, nes parodo, kurios iš tų galimybių būsimam specialistui yra daugiau ar mažiau tinkamos, o tai, mano nuomone, yra raktas į sėkmę“, – teigė pašnekovas.

Išmoks peržengti „nusivylimo lygmenį“

Visos projekte dalyvaujančios komandos organizacijai turėjo parengti pristatymą apie siūlomas virtualios realybės žaidimų idėjas. Austrijos universiteto dėstytojo nuomone, studentams pravartu išmokti priimti neigiamą atsakymą: „Atvejus, kai pradedantieji verslininkai, manantys, jog turi puikią idėją, kreipiasi į įmones, o šių atsakymas daugeliu atvejų būna „ne“, vadinu „nusivylimo lygmeniu“.

Todėl, jo nuomone, daug naudingiau šią patirtį gauti paskaitų ar projekto metu, nei baigus universitetą ir pradėjus dirbti, kai nuo idėjos pristatymo priklauso ne tik asmens savimeilė, bet ir būsimas atlygis. Ankstyva patirtis, mokėjimas „išgyventi“ nusivylimą, sprendimų, idėjų paieška taip pat yra gyvybiškai svarbi šio projekto dalis.

„Nekantrauju pamatyti, ką studentai sugalvos šiais metais, nes žinau, kad jų potencialas – didžiulis. Jeigu Kauno miesto savivaldybė taip pat tai pamatys, šios idėjos gali nueiti ilgą kelią“, – mano M. Reineris.

Pašnekovo teigimu, jau trečius metus vykstančio projekto privalumai – tarptautiškumas, nes studentai susirenka iš skirtingų Europos regionų, neformalūs renginiai, padedantys jaunuoliams geriau pažinti vieniems kitus, išplėsti kontaktų ratą.

„Linkėčiau, kad ateityje į projektą įsitrauktų dar įvairesnių specialybių studentai“, – sakė M. Reineris.

Įkvėpė naujoji Europos kultūros sostinė

Projekte dalyvaujantis KTU studentas Mantas Gailius, pirmame kurse studijuojantis Programų sistemas ir priklausantis talentų akademijai „GIFTed“, su komandos nariais kuria virtualios realybės žaidimą „Awake the Dragon“ (liet. „Pažadink drakoną“). Šiuo žaidimu bus siekiama pristatyti naująją Europos kultūros sostinę 2022 metams – Kauną.

Pasak studento, žaidimas implikuos Kauno mitą apie čia pasislėpusį ir miegantį drakoną bei leis ieškoti jo kiaušinių išmėtytų viso miesto teritorijoje.

„Per šią savaitę suspėjome padaryti tik žaidimo prototipą, kuris, beje, pavyko kur kas geriau nei tikėjomės. Norėtume sukurti ir taip ištobulinti šį žaidimą, kad jį būtų galima naudoti įvairiose konferencijose, Universitete ir Kaune vykstančiuose renginiuose“, – sakė M. Gailius.

Vaikinas teigė visada norėjęs sudalyvauti tarptautiniame projekte, todėl pasitaikius galimybei, nedvejodamas prisijungė prie „Virtual Reality Marketing“ projekto, kuriame naudojamos šiuolaikinės technologijos, virtuali realybė, pasitelkiamos novatoriškos idėjos, studentai gali patys kažką sukonstruoti.

M. Gailiui iki šiol vykęs darbas su užsienio studentais buvo labai įdomus, nes leido išplėsti pažinčių ratą, sumažinti kalbos barjerą, pamatyti, kokių įgūdžių ir idėjų turi kitų šalių studentai.

Žaidimas – turistams ir krepšinio mėgėjams

Dortmundo taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) Informatikos studentė Juli Helmich-Blümel kartu su kitais komandos nariais, iš kurių penki – KTU studentai, kuria virtualios realybės žaidimą „Kaunas Ball“. Mergina paaiškino, kad žaidimas nukels į žinomas tarpukario Kauno istorines vietas, tuo pat metu žaidėjui leidžiant žaisti krepšinį.

„Norime, kad žaidimas paskatintų norą domėtis Kaunu, atvykti į šį miestą ir atrasti gražiausias jo vietas“, – sakė Vokietijos studentė.

Jos nuomone, dalyvavimas „Virtual Reality Marketing“ projekte yra puiki patirtis, nes pavyksta pamatyti ne tik užsienio universiteto darbo „virtuvę“, bet ir sutikti skirtingų studijų programų studentus.

„Tikiuosi, kad pasibaigus šiam projektui, visi papildysime žinias apie virtualią realybę, būsime patobulinę savo komandinio darbo įgūdžius, pagilinę marketingo, komunikacijos gebėjimus, mokėdami aiškiai ir patraukliai pristatyti savo idėjas verslo atstovams“, – kalbėjo Juli Helmich-Blümel.

Projekto idėja gimė Suomijoje

EVF Marketingo katedros dėstytoja Elena Vitkauskaitė pasakojo, kad projekto idėja gimė Suomijoje, dalyvaujant intensyviose „Erasmus“ programose: „Norėdami bendradarbiauti toliau ir tęsti pradėtas iniciatyvas panašiomis tematikomis, kartu su kitais dėstytojais sugalvojome kurti naują projektą – taip gimė „Virtual Reality Marketing“ idėja.“

„Pirmasis blynas nebuvo prisvilęs. 2015 metais pirmą kartą surengtas projektas puikiai pavyko, todėl jį organizuojame jau trečius metus iš eilės. „Virtual Reality Marketing“ suteikia studentams galimybę pamatyti, išbandyti kažką naujo, prisiliesti prie virtualios realybės kūrimo, sukurti žaidimą tikrai įmonei ar organizacijai ir pabendrauti su užsienio studentais“, – projekto privalumus vardijo E. Vitkauskaitė.

Dėstytojos nuomone, bendras Lietuvos ir užsienio studentų darbas, susidūrimas su skirtingais požiūriais, idėjomis yra labai vertinga patirtis ir viena iš priežasčių, kodėl gimė šis projektas. „Studentai pamatys, kad būsima darbo kasdienybė yra labai tarpdiscipliniška, t.y. teks dirbti su skirtingų sričių specialistais įmonėse ar kuriant nuosavą verslą“, – pažymėjo E. Vitkauskaitė.

Pasak lektorės, pirmaisiais metais žaidimų prototipai buvo kuriami dvejoms Austrijos įmonėms, kurios liko labai patenkintos rezultatais. Žaidimus, pasibaigus projektui, toliau vystė Vokietijos studentai. Sukurti virtualios realybės žaidimai, kaip sėkmingas verslo ir universitetų bendradarbiavimo pavyzdys, buvo demonstruojami tiek Vokietijoje, tiek Austrijoje, tiek Lietuvoje, pavyzdžiui, žaidimų kultūros parodoje „GameOn“.

E. Vitkauskaitė pažymėjo, kad projekto metu išvystytos idėjos patiko ir verslo įmonėms. Praėjusiais metais žaidimų prototipus studentai kūrė mažoms Lietuvos bendrovėms.

„Šiemet žaidimai kuriami Kauno miesto savivaldybei. Pristačius jų idėjas, savivaldybės atstovai su nekantrumu domėjosi, ar šios idėjos virs realiais žaidimais, – sakė viena iš projekto iniciatorių. – Būtų smagu, jei pasibaigus trečiajam projektui, turėtume pirmą tikrą sėkmės istoriją, kai žaidimas patiktų įmonei ne tik kaip studijų projekto rezultatas, bet taptų realiu produktu ar realiai naudojama aplikacija.“

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-24 15:28:52

Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai buvo rekomenduotos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau dabar daugėja susijusių užsikrėtimo atvejų.
       2020-09-24 15:20:21

Per artimiausius dešimt metų elektromobilį Lietuvoje planuoja įsigyti kas antras

Lietuviai yra didžiausi elektromobilių entuziastai Baltijos valstybėse, o maždaug pusė (46 proc.) šalies gyventojų per artimiausią dešimtmetį planuoja įsigyti elektra varomą automobilį.
       2020-09-24 15:02:22

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį.
       2020-09-24 08:50:14

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse.
       2020-09-24 07:48:04

Koronavirusas atokvėpio vilčių neteikia

Koronaviruso atvejų Lietuvoje daugėja. Ne visi laikomės rekomendacijų ir elgiamės atsakingai. Gal reomendacijas reiktų keisti nurodymais? Ryšium su viruso plitimu epidemiologė Rolanda Lingienė facebook'e pateikia savo pamastymus ir ateities veiklos planus.
       2020-09-23 18:01:53

Tyrimas: kas pandemijos metu lemia gyventojų sprendimą dėl būsto įsigijimo

Pandemijos kontekste įsigyti nuosavą būstą Lietuvos gyventojus labiausiai paskatintų žemesnės būsto paskolos palūkanos bei pasiūlymas laikinai padengti paskolos įmokas darbo netekimo atveju.
       2020-09-23 17:59:42

„Paysera“ pradeda prekybą auksu

Didžiausia Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“ pradeda prekybą auksu. Skirtingai nei kitos „fintech“ bendrovės, „Paysera LT“ prekiaus ne biržoje parduodamais šio tauriojo metalo vienetais, o tikrais luitais, plytelėmis ir monetomis.
       2020-09-23 09:37:21

Per pandemiją sujudo etatiniai vagišiai: vogti eina kaip į darbą

Tęstines vagystes vykdantys ilgapirščiai Lietuvoje jaučiasi nebaudžiami – sučiupti jie atsiperka tik piniginėmis baudomis, kurių nemoka, ir vos paleisti dar tą pačią dieną leidžiasi ieškoti naujo grobio.
       2020-09-23 09:26:02

Socialinių tinklų paveikslas keičiasi. Kur ir ką veikia jaunimas?

Kol milijardai žmonių spiečiasi didžiuosiuose socialiniuose tinkluose, jaunimas randa naujų erdvių ir būdų bendrauti privačiai bei išreikšti save. Nuo garsiųjų „TikTok“, „Discord“ ir „Reddit“ iki dar tik augančių „Byte“, „QQ“ ir „Qzone“ – erdvių bendrauti, atsiskleisti ir sužinoti kas dabar „ant bangos“ paaugliams nestinga.
       2020-09-23 09:20:52

„Samsung“ pristatė naują duomenų kaupiklį „980 PRO“ – patiks žaidimų mėgėjams

Rugsėjo 23 d. „Samsung“ pristatė pirmąjį vartotojams skirtą PCIe 4.0 sąsajos NVMe standarto duomenų kaupiklį – „980 PRO“.
       2020-09-23 09:14:31

Darnus judumas – nauda ne tik miestui, bet ir indėlis į asmeninę sveikatą

Ši savaitė yra Europos judumo savaitė, kurios metu siekiama skatinti, populiarinti ir išbandyti darnias transporto priemones kasdienėms kelionėms mieste. Šių metų darnaus judumo savaitės tema – „Judumas – be jokios taršos“.
       2020-09-23 09:08:45

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse. 23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose. 3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.
       2020-09-23 09:05:10

Beveik pusė vaikų prie ekranų praleidžia daugiau penkių valandų

Nematomi nuotolinio mokymo rezultatai: beveik pusė vaikų prie ekranų praleidžia daugiau penkių valandų. Nors šiais mokslo metais ugdymo procesas sugrįžo į įprastą ritmą, augant užsikrėtimų mokyklose skaičiui, prisimenama ir pavasarį taikyta nuotolinio mokymo(si) koncepcija.
       2020-09-23 08:53:22

Vos pusė darbuotojų yra nusiteikę veikti organizacijos labui

Vos pusė darbuotojų yra nusiteikę veikti organizacijos labui: galbūt verta didinti jų įsitraukimą? Kone kiekvieno darbdavio svajonė – įsitraukę, motyvuoti, tobulėjantys ir gerus atsiliepimus į išorę nešantys darbuotojai.
       2020-09-23 08:36:10

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami

„Sodra“ primena jaunuoliams: pasitikrinkite, ar esate draudžiami sveikatos draudimu „Sodra“ išsiuntė priminimus beveik 3,5 tūkst. gyventojų, kuriems jau rugsėjį gali tekti patiems sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestį.
       2020-09-23 08:20:32

Sena daržovė, nauji gaminimo būdai: ką dar gali pasiūlyti svogūnai?

Turbūt nėra virtuvės, kurioje tarp maisto produktų nerastume svogūnų. Juos tapo įprasta naudoti praktiškai visuose gaminiuose – ruošiant salotas, troškinius ar patiekalus iš mėsos.
       2020-09-23 08:03:41

Šiemet Lietuvoje nuo erkinio encefalito mirė trys asmenys

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito (EE). Mirties atvejai nustatyti Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskrityse. Ligoniai priklausė 65–74 ir 45–54 metų amžiaus grupėms.
       2020-09-23 07:55:52

Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

Lietuvoje per savaitgalį, t. y. penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) darbdaviams rekomenduoja darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma.
       2020-09-22 16:21:16

Lietuvos eksporto prognozės: tikimasi, kad kitąmet sugrįšime į 2019 m. lygį

Prasidėjusi pandemija, griežtas ir ilgai užsitęsęs karantinas jau dabar pakeitė mūsų šalies bei viso pasaulio eksporto tendencijas, tačiau prognozuojama, kad poveikis bus dar didesnis nei tikėtasi – neigiamų pasekmių mastą lems tai, ar kils antroji viruso banga, ar ne.
       2020-09-22 09:28:02

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje.
       2020-09-22 08:55:32

Kaip išvengti nugaros skausmų dirbant su kompiuteriu?

Nugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus.
       2020-09-22 08:53:07

Psichologė pataria: kaip išvengti vaikų keliamų scenų apsipirkinėjant?

Krentantis ant žemės ir garsiai rėkiantis vaikas parduotuvėje – dažna tėvų baimė. Tačiau didelės vaikų užgaidos gali ne tik iššaukti nemalonias situacijas viešumoje, bet ir išbalansuoti santykius šeimoje.
       2020-09-22 08:50:37

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės.
       2020-09-21 11:46:36

Tyrimas: 1 iš 5 lietuvių slaptažodį nulaužti užtruktų iki 10 sekundžių

Metai iš metų atliekami saugumo internete tyrimai rodo tą pačią bėdą – žmonės savo paskyroms apsaugoti naudoja apmaudžiai silpnus slaptažodžius, be to juos keičia – retai. Ši problema ypač paaštrėjo pandemijos metu, mat darbas iš namų padidino duomenų apsaugos ir privatumo grėsmes.
       2020-09-21 11:38:36

Noras eiti į mokyklą išblėso. Kaip reaguoti tėvams?

Pirmųjų dienų entuziazmas einant į mokyklą daliai vaikų po truputį slopsta. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako sulaukiantys tėvų klausimų, kaip padėti vaikams turėti daugiau energijos ir noro mokytis. Pastebima, kad daugėja sloguojančių, kosinčių vaikų.
       2020-09-21 10:49:17

Šiandieninis COVID-19 valdymo komiteto posėdis ir sprendimai

Saulius Skvernelis šiandien po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio informuoja: "Radviliškyje pratrūkęs COVID-19 židinys yra pamokanti istorija, kad viskas prasideda nuo neatsargaus elgesio. Tereikia labai nedaug: kažkas iškišo nosį per kaukę, kažkas nenusiplovė rankų – ir turime problemą.
       2020-09-21 10:44:22

Per praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 70-čiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po 1 atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.