Naujienos

Tamsus paros metas: kaip išvengti filmo „Vienas namuose“ scenarijaus?

2018-11-30 11:13:56

Belaukiant Kalėdų ir mintyse jau besirengiant žiūrėti kultiniu šios šventės filmu tapusį „Vienas namuose“, pravartu prisiminti ir kitą šio filmo akcentą – ilgapirščius.

Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. O juostos „Vienas namuose“ nuotykiai įvyko taip pat neatsitiktinai: anksti temstant, daugeliui zujant visur po miestą prieš šventes ir pamirštant atsargumą, žmonių namai tampa lengvu vagių taikiniu. Tačiau priešingai nei kultiniame Kalėdų filme, šiais laikais ilgapirščiai tikrai nėra lengvai pergudraujami ar kvaili – dažniausiai jie ateina pasiruošę, vagystės tikslą nusimato iš anksto, o pajutę bent menkiausią pavojų nėra linkę rizikuoti. Todėl besiruošiant Kalėdoms Lietuvos policija atkreipia dėmesį į tai, kaip tamsiu paros metu yra linkę elgtis ilgapirščiai, o bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertai pataria, kaip gyventojai gali apgudrauti ilgapirščius ne prasčiau nei „Vienas namuose“ herojus.

„Tamsus paros metas nebūtinai reiškia, kad tai – ženklas bijoti ir laukti nusikaltėlių. Žvelgiant statistiškai, nusikaltimai, užfiksuoti rudenį ar žemą ženkliai nelenkia įvykdytų pavasarį ar vasarą. Kita vertus, plėšimai, vagystės ar įsilaužimai tamsiu paros metu gali būti pavojingesni: tamsoje labai sunku gerai įžiūrėti ilgapirščio ar piktadario veidą, o pastariesiems lengva pabėgti arba pasislėpti. Todėl artėjant didžiosioms žiemos šventėms visuomet patariame gyventojams galvoti ne vien apie dovanas ir artėjančias pramogas su šeima, bet ir laiku pasirūpinti savo bei savo artimųjų saugumu“, – įspėja Lietuvos Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Anot R. Matonio, nors policijos darbuotojai nuolat rūpinasi, kad gyventi šalyje būtų kuo saugiau, kiekvienas tiek miesto, tiek kaimo gyventojas turėtų taip pat rūpintis savo užgyventu turtu. Tuo metu vienas buvęs Didžiosios Britanijos detektyvas, pasidalinęs su žmonėmis, kas labiausiai masina ar atgraso ilgapirščius, pabrėžė, kad daug kas priklauso nuo pačių gyvenamųjų patalpų savininkų.

1. Šviesa – vienas didžiausių ilgapirščių priešų

Šiandien Didžiojoje Britanijoje vos 9 proc. gyventojų investuoja į savo saugumą įsigydami papildomą tam skirtą įrangą, tačiau apsaugoti savo turtą gali padėti paprasčiausia šviesa ar į judesį reaguojančios lempos.

„Natūralu, kad ilgapirščiai, pasirinkę veikti tamsiu paros metu, labiausiai nenorėtų patekti į ryškiai apšviestas vietas. Todėl automatiškai įsijungiančios į judesį reaguojančios lempos ar prožektoriai gali atbaidyti potencialius nusikaltėlius. Lygiai taip pat ir su šviesa pačiuose gyvenamosiose patalpose – ten, kur įjungtos lempos ilgapirščiams brautis norėsis mažiausiai, todėl jei išeinama vakarui iš namų, kartais verta palikti įjungtas kad ir mažiausias šviesas. Tam galima įsigyti ar įsisukti ekonomines lemputes. Kita vertus, artėja Kalėdos, tad apsisaugojimas nuo ilgapirščių šviesa gali būti suderintas ir su šventinėmis dekoracijomis, pavyzdžiui, šviečiančiomis girliandomis, pakabinamos ant langų ar balkonų ar terasų turėklų“, – teigia Policijos departamento atstovas.

2. Puikiu pagalbininku gali tapti senas išmanusis telefonas

Kaip teigia „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis, padėti apsaugoti savo namus gali netgi nebenaudojamas išmanusis telefonas, tereikia jį tinkamai tam paruošti.

„Visada klientams ir bičiuliams patariu neskubėti išmesti senų išmaniųjų telefonų, nes niekada nežinai, kur ir kaip jie dar gali praversti. Išmani namų apsauga – vienas tokių pavyzdžių. Tam, kad įsirengtumėte namie nieko nekainuojančią improvizuotą kamerą jums tereikia tiek senojo tiek dabartinio išmaniųjų telefonų ir vienos programėlės. Atsisiuntus „Alfred Home Security Camera“ („iOS“, „Android“) ir įsirašius ją abejuose telefonuose, senesnį išmanųjį tereikės pasidėti norimoje vietoje ir galėsite per naująjį išmanųjį stebėti savo namus. Tai pravartu ne tik „laukiant“ netikėtų svečių, bet ir auginant pašėlusį augintinį ar norint pamatyti, ką veikia namie trumpam palikti vaikai. Kita vertus, šio metodo nepavyks naudoti kaip ilgalaikės stebėjimo kameros, tačiau kaip trumpalaikis ar laikinas sprendimas tai tikrai suveikia“, – sako G. Gruodis.

3. Pravartu susitvarkyti gyvenamosios vietos aplinką

Dar vienas dalykas, kurio galime pasimokyti iš su Kalėdomis siejamo filmo yra gyvenamosios vietos aplinka, kuri, nesutvarkyta, gali tapti nusikaltimo „bendrininku“.

„Kartais gyventojai, nenorėdami užkrauti savo namų nereikalingais daiktais, nusprendžia perkelti juos į balkonus ar savo kiemus. To nerekomenduojame daryti arba prieš darant gerai pagalvoti apie pačius daiktus, kurie atsiduria balkone ar kieme. Visada patariame nepamiršti, kad visi tokie daiktai gali tapti lengva pagunda ilgapirščiams patekti į jūsų gyvenamąsias patalpas. Pasiėmę, pavyzdžiui, seną, nebenaudojamą dviratį įsilaužėliai gali be savo įrankių paprasčiausiai išdaužti langą arba pakėlę kitus daiktus taip pat juos panaudoti norėdami įsilaužti į namus. Todėl pasirūpinti savo aplinka verta ne vien dėl estetinių priežasčių, bet ir saugumo“, – sako R. Matonis.

4. Išmanūs saugumo sprendimai šiandien „draugauja“ su telefonu

Pasak G. Gruodžio, šiandien saugumo sistemos yra lengvai susiejamos su išmaniaisiais telefonais, o kai kurioms jų netgi nereikia elektros šaltinio, tad jos gali saugoti turtą net tose vietose, kur dar neįvesta elektra.

„Tenka pastebėti, kad žmonės dažnai kreipiasi dėl išmanių saugumo sprendimų tada, kai nukenčia nuo ilgapirščių ar patiria kitokių nuostolių. Bet šiandien saugumo sistemos ne tik lengvai įsidiegiamos, bet ir dar lengvai naudojamos: pavyzdžiui, išmanioji saugumo paslauga AJAX leidžia visus detektorius – dūmų, vandens nuotėkio, stiklo dužimo ir kt. – susieti su savo išmaniuoju telefonu. Kitas šių laikų saugumo technologijų išmanumą liudijantis pavyzdys – „Arlo“ kameros variantas „Arlo Go“, kuriam nereikia elektros šaltinio, tad vieną kartą pakrauta ši kamera gali veikti tris mėnesius. Tokia kamera pravarti tiems žmonėms, kurie rudenį ar žiemą užsiima statybomis ir bijo, kad neapšviestose ar kitaip neapsaugotose statybų teritorijose ilgapirščiai gali susigundyti lengvu grobiu. Tuo metu kamera vagis dažnai priverčia apsigalvoti“, – sako G. Gruodis.

5. Netikėti ženklai-išdavikai

Kartais ilgapirščių žvilgsnį gali užkabinti paprasčiausi dalykai, kuriems neteikiame didelės reikšmės, tačiau kurie gali lemti nemalonų vagių apsilankymą jūsų namuose.

„Visada gyventojams patariame atkreipti dėmesį į lengvai pamirštamas detales, kurios retai praslysta pro ilgapirščių, planuojančių nusikaltimą, akis. Vienas dažniausių pavyzdžių – tradicinės pašto dėžutės. Kartais žmonės pamiršta jas patikrinti, tuomet jose prisikaupia skrajučių, kitos korespondencijos ir ilgapirščiai mato, kad pašto dėžutė netikrinama. Kelias dienas prasukę ratus pro pašto dėžutes ir įsidėmėję, kad niekas jų neatidaro, vagys gali nusitaikyti būtent į jūsų būstą. Tad reikėtų ne tik reguliariai pasitikrinti pašto dėžutę – ar paprašyti, kad ją patikrintų kaimynai – bet ir per daug nesidžiaugti apie išvykimą ar nebuvimą namie socialiniuose tinkluose ir nestatyti prie langų itin brangių ar akį traukiančių daiktų“, – sako R. Matonis.

12 paprastų patarimų, kurie padės užtikrinti, kad Kalėdos neprimins kriminalinių filmų

Jei nesinori, kad Kalėdos primintų per televizorių švenčių metu žiūrimų kriminalinių filmų, verta nepamiršti ir elementarių, tačiau veiksmingų apsisaugojimo būdų, kurie priklauso nuo mūsų pačių:

1. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

2. Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.

3. Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose.

4. Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

6. Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

7. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

8. Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją arba išmaniąją apsaugos sistemą, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

9. Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įsistiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

10. Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

11. Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, nes nusikaltėliai dar gali būti neišėję arba slėptis bute. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite nusikaltėlių. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

12. Jeigu jus apvogė ar apgavo nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibudinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Ši naujiena peržiūrėta 3208 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.