Naujienos

Kaip vaiko tinginystę paversti į genialumą?

2019-03-19 15:56:57

Didžiausi tinginiai - geriausi išradėjai. Kiekvienoje šeimoje turime žmogų, kurį atitinka tinginio apibūdinimas. Tinginystė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip absoliučiai nereikalinga žmogaus savybė, stabdanti jo tobulėjimą. Tačiau tinginystė gali būti raktas į ilgalaikę vaiko sėkmę.

Legendinė Microsoft įkūrėjo Bill Gates citata: „Aš pasirenku tinginį atlikti sunkiai užduočiai, nes tinginys atras greičiausią būdą ją atlikti”. Šiuolaikinės technologinės įmonės vertina tinginystę, nes ji veda prie didesnio našumo.

Kuo susijusi tinginystė ir genialumas? Tarp tinginystės ir genialumo yra vienas elementas - technologijos. Visos genialios technologijos yra paremtos paprastumo principu - kuo technologija sudėtingesnė, tuo paprastesni turi būti visi joje esantys procesai.

Pavyzdžiui - programuotojo parašyta programa gali būti parašyta milijonais skirtingų būdų atlikti tai pačiai funkcijai. Tačiau pati efektyviausia programa yra ta, kuri yra trumpiausia, t.y. ją užtruks mažiausiai laiko apdoroti ir ji reikalaus mažiausiai energijos išteklių tam pačiam veiksmui atlikti.

Kaip motyvuoti vaiką tinginystę paversti į produktyvų laiko išnaudojimą?

Efektyviausios priemonės ugdyti šiuolaikinių vaikų produktyvumą jauname amžiuje - įkvėpimas, teigiami pavyzdžiai, realaus pritaikymo parodymas ir svarbiausia - stiprus palaikymas tobulėjimo kelyje. Esminiai vaiko tinginystės transformavimo į genialumą aspektai:

Įkvėpimas - kaip įkvėpti vaikus siekti sėkmingos ateities?

Teigiami pavyzdžiai - žmonės, turintys panašių hobių, interesų, kaip ir vaikas, tačiau gyvenime jau yra pasiekę sėkmingų rezultatų.

Realaus pritaikymo parodymas - kaip šiandieniniai veiksmai pavirs į sėkmę ateityje?

Stiprus palaikymas - kokia pagalba reikalinga norint vaiką “pastūmėti” sėkmės keliu?

Įkvėpimas yra momentinis jausmas, kurį būtina įtvirtinti konkrečiais veiksmais, turinčiais realų, pagrįstą pritaikymą.

Kalbant apie technologinį ugdymą - didžiausios Lietuvoje neformalaus technologinio ugdymo įstaigos - Robotikos akademijos - vadovas Kristijonas Vasiliauskas teigia, jog “Svarbu pradėti nuo paprastos minties, kurią norime įdiegti vaikui. Jei norime vaiką paskatinti rinktis technologijas - svarbu pradėti nuo įkvėpimo, tuomet “parduoti” šią idėją vaikui, parodyti kaip realybėje ji pritaikoma, o tuomet pradėti dirbti kartu su vaiku siekiant tikslo. Labai didelis kiekis tėvų Lietuvoje tikisi “įsigyti” vaikų išsilavinimą, sąmoningumą bei suvokimą. Tačiau šias savybes galima ugdyti tik pastoviai bendraujant su vaiku, užduodant kryptingus klausimus, diskutuojant apie tai mokykloje bei popamokinėse veiklose nagrinėjamas temas. Tik tokiu būdu vaikas gali pilnai atsiskleisti ir tam reikalingas 100% tėvų palaikymas”, - teigia Kristijonas Vasiliauskas.

Paklaustas apie tinkamiausią būdą įkvėpti vaikus, Kristijonas nusijuokia: “Šiais metais nerasite geresnės vietos vaiko įkvėpimui, nei šeštadienį vyksianti Robotiada”.

Kas ta Robotiada?

Kosminė stotis: Robotiada yra šį šeštadienį (kovo 23 d.) vyksiantis renginys, kurio pagrindinis tikslas - įkvėpti, motyvuoti ir suteikti tinkamus įrankius vaikams, jog šie taptų ateities lyderiais. Šį renginį kasmet remia Vilniaus miesto savivaldybė, Mokslo, Technologijų ir Inovacijų Agentūra (MITA) bei įvairios Lietuvos įmonės (tarp jų - Swedbank), siekiančios skatinti vaikų tobulėjimą šalyje. Kosminė stotis: Robotiada 2019 yra vienintelis renginys, kuriame vaikai gali pamatyti kaip šiandien atliekami veiksmai ateityje pavirsta į sėkmę karjeroje bei gyvenime.

Įkvėpimas - ar įsivaizduojate ką nors labiau motyvuojančio siekti tobulėti nei kitos planetos - Marso - kolonizavimo plano kūrimą atvirame kosmose?

Teigiami pavyzdžiai - sėkmingi technologijų kūrėjai - verslininkai, programuotojai, inovacijas kuriantys inžinieriai yra tokie patys kompiuterinių žaidimų (kaip populiariųjų “Minecraft” ir “Fortnite”) žaidėjai, animacinių filmų gerbėjai, norintys pasidalinti savo įspūdinga patirtimi su jaunąja karta.

Realaus pritaikymo parodymas - Robotiada yra renginys, kuriame vaikai gali pamatyti kaip maži veiksmai šiandien veda iki didžiulės sėkmės ateityje. Tik čia išvysite kaip gali tobulėti jūsų vaikas jau nuo 4 m. amžiaus.

Stiprus palaikymas - geriausias būdas palaikyti vaiką - dalyvauti pažinimo procese kartu su juo.

Renginyje vyks didžiausios šalyje dirbtuvės, kuriose 2 000 vaikų robotų pagalba atlikinės Marso kolonizavimo užduotis - turimas žinias pritaikys sprendžiant realią problemą, su kuria susiduria NASA mokslininkai. Kalbant apie praktinius, kasdienius įgūdžius - renginyje vaikai galės tobulinti savo finansinio raštingumo bei asmeninių finansų valdymo įgūdžius, specialiai tam sukurtoje Swedbank Finansų laboratorijoje. Finansų laboratorija yra išskirtinė, nes vaikams informacija pateikiama vizualiai, per modernius jutimui jautrius ekranus, su realiais pavyzdžiais ir pamokomis, tad vaikams šią informaciją labai lengva įsiminti, kaip ir renginio dirbtuvėse.

Renginyje laukia įkvepiančių technologijų paroda, kurių kurėjai - tokie patys žaidimų, filmų, serialų entuziastai, kaip ir mūsų vaikai. Visa paroda moderniausių vizualizacijų technologijų dėka pavirs į planetariumą, o visos renginio erdvės - nesibaigiančio kosmoso platybėmis. Plačiau apie renginyje pristatomas technologijas ir nepamirštamas pramogas galite skaityti apsilankę šioje nuorodoje.

Palaikant vaiką būtina suteikti jam galimybę pamatyti ir suvokti tai, kas ateityje gali formuoti jo gyvenimo sėkmę - kartu su šeima atvykite į Kosminę stotį: Robotiadą - joje laukia simuliacija, galinti tapti Jūsų vaiko ateitimi.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-08 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 2806 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-08 08:08:18

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: dirbantiems savarankiškai

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų nepamiršti, kad nuo pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo įmokas. „Sodra“ primena, kiek, kada ir kaip mokėti bei kodėl svarbu tai padaryti.
       2021-03-08 07:42:36

Kovo 8-oji: Moterys, pakeitusios technologijų istoriją

Šiais metais pasaulis mini 110-ąją Tarptautinę moters dieną. Idėja kasmet švęsti Kovo 8-ąją kilo moterų teisių gynėjai Clara Zetkin, kuri ją pasiūlė 1910 m. Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje Kopenhagoje.
       2021-03-08 07:36:33

Kolektyvinis intelektas: ar kartu esame protingesni?

Šeima, kariuomenė, valstybė, organizacija – jas sieja ne tik tam tikros bendruomenės sukūrimas, bet ir kiek paradoksaliai skambanti kolektyvinio intelekto (KI) sąvoka. Kas tai yra? Kaip KI gali pasitarnauti mūsų kasdieniame gyvenime?
       2021-03-08 07:32:50

Pieno produktų vartojimas: ką valgo vaikai, tačiau vengia suaugusieji?

Nors pieno produktai – neatsiejama daugelio šeimų kasdieninės mitybos dalis, vaikų ir suaugusių pasirinkimai stipriai skiriasi. Suaugusieji daugiausia vartoja pieną, grietinę ar sviestą.
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.