iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Kaip vaiko tinginystę paversti į genialumą?

2019-03-19 15:56:57

Didžiausi tinginiai - geriausi išradėjai. Kiekvienoje šeimoje turime žmogų, kurį atitinka tinginio apibūdinimas. Tinginystė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip absoliučiai nereikalinga žmogaus savybė, stabdanti jo tobulėjimą. Tačiau tinginystė gali būti raktas į ilgalaikę vaiko sėkmę.

Legendinė Microsoft įkūrėjo Bill Gates citata: „Aš pasirenku tinginį atlikti sunkiai užduočiai, nes tinginys atras greičiausią būdą ją atlikti”. Šiuolaikinės technologinės įmonės vertina tinginystę, nes ji veda prie didesnio našumo.

Kuo susijusi tinginystė ir genialumas? Tarp tinginystės ir genialumo yra vienas elementas - technologijos. Visos genialios technologijos yra paremtos paprastumo principu - kuo technologija sudėtingesnė, tuo paprastesni turi būti visi joje esantys procesai.

Pavyzdžiui - programuotojo parašyta programa gali būti parašyta milijonais skirtingų būdų atlikti tai pačiai funkcijai. Tačiau pati efektyviausia programa yra ta, kuri yra trumpiausia, t.y. ją užtruks mažiausiai laiko apdoroti ir ji reikalaus mažiausiai energijos išteklių tam pačiam veiksmui atlikti.

Kaip motyvuoti vaiką tinginystę paversti į produktyvų laiko išnaudojimą?

Efektyviausios priemonės ugdyti šiuolaikinių vaikų produktyvumą jauname amžiuje - įkvėpimas, teigiami pavyzdžiai, realaus pritaikymo parodymas ir svarbiausia - stiprus palaikymas tobulėjimo kelyje. Esminiai vaiko tinginystės transformavimo į genialumą aspektai:

Įkvėpimas - kaip įkvėpti vaikus siekti sėkmingos ateities?

Teigiami pavyzdžiai - žmonės, turintys panašių hobių, interesų, kaip ir vaikas, tačiau gyvenime jau yra pasiekę sėkmingų rezultatų.

Realaus pritaikymo parodymas - kaip šiandieniniai veiksmai pavirs į sėkmę ateityje?

Stiprus palaikymas - kokia pagalba reikalinga norint vaiką “pastūmėti” sėkmės keliu?

Įkvėpimas yra momentinis jausmas, kurį būtina įtvirtinti konkrečiais veiksmais, turinčiais realų, pagrįstą pritaikymą.

Kalbant apie technologinį ugdymą - didžiausios Lietuvoje neformalaus technologinio ugdymo įstaigos - Robotikos akademijos - vadovas Kristijonas Vasiliauskas teigia, jog “Svarbu pradėti nuo paprastos minties, kurią norime įdiegti vaikui. Jei norime vaiką paskatinti rinktis technologijas - svarbu pradėti nuo įkvėpimo, tuomet “parduoti” šią idėją vaikui, parodyti kaip realybėje ji pritaikoma, o tuomet pradėti dirbti kartu su vaiku siekiant tikslo. Labai didelis kiekis tėvų Lietuvoje tikisi “įsigyti” vaikų išsilavinimą, sąmoningumą bei suvokimą. Tačiau šias savybes galima ugdyti tik pastoviai bendraujant su vaiku, užduodant kryptingus klausimus, diskutuojant apie tai mokykloje bei popamokinėse veiklose nagrinėjamas temas. Tik tokiu būdu vaikas gali pilnai atsiskleisti ir tam reikalingas 100% tėvų palaikymas”, - teigia Kristijonas Vasiliauskas.

Paklaustas apie tinkamiausią būdą įkvėpti vaikus, Kristijonas nusijuokia: “Šiais metais nerasite geresnės vietos vaiko įkvėpimui, nei šeštadienį vyksianti Robotiada”.

Kas ta Robotiada?

Kosminė stotis: Robotiada yra šį šeštadienį (kovo 23 d.) vyksiantis renginys, kurio pagrindinis tikslas - įkvėpti, motyvuoti ir suteikti tinkamus įrankius vaikams, jog šie taptų ateities lyderiais. Šį renginį kasmet remia Vilniaus miesto savivaldybė, Mokslo, Technologijų ir Inovacijų Agentūra (MITA) bei įvairios Lietuvos įmonės (tarp jų - Swedbank), siekiančios skatinti vaikų tobulėjimą šalyje. Kosminė stotis: Robotiada 2019 yra vienintelis renginys, kuriame vaikai gali pamatyti kaip šiandien atliekami veiksmai ateityje pavirsta į sėkmę karjeroje bei gyvenime.

Įkvėpimas - ar įsivaizduojate ką nors labiau motyvuojančio siekti tobulėti nei kitos planetos - Marso - kolonizavimo plano kūrimą atvirame kosmose?

Teigiami pavyzdžiai - sėkmingi technologijų kūrėjai - verslininkai, programuotojai, inovacijas kuriantys inžinieriai yra tokie patys kompiuterinių žaidimų (kaip populiariųjų “Minecraft” ir “Fortnite”) žaidėjai, animacinių filmų gerbėjai, norintys pasidalinti savo įspūdinga patirtimi su jaunąja karta.

Realaus pritaikymo parodymas - Robotiada yra renginys, kuriame vaikai gali pamatyti kaip maži veiksmai šiandien veda iki didžiulės sėkmės ateityje. Tik čia išvysite kaip gali tobulėti jūsų vaikas jau nuo 4 m. amžiaus.

Stiprus palaikymas - geriausias būdas palaikyti vaiką - dalyvauti pažinimo procese kartu su juo.

Renginyje vyks didžiausios šalyje dirbtuvės, kuriose 2 000 vaikų robotų pagalba atlikinės Marso kolonizavimo užduotis - turimas žinias pritaikys sprendžiant realią problemą, su kuria susiduria NASA mokslininkai. Kalbant apie praktinius, kasdienius įgūdžius - renginyje vaikai galės tobulinti savo finansinio raštingumo bei asmeninių finansų valdymo įgūdžius, specialiai tam sukurtoje Swedbank Finansų laboratorijoje. Finansų laboratorija yra išskirtinė, nes vaikams informacija pateikiama vizualiai, per modernius jutimui jautrius ekranus, su realiais pavyzdžiais ir pamokomis, tad vaikams šią informaciją labai lengva įsiminti, kaip ir renginio dirbtuvėse.

Renginyje laukia įkvepiančių technologijų paroda, kurių kurėjai - tokie patys žaidimų, filmų, serialų entuziastai, kaip ir mūsų vaikai. Visa paroda moderniausių vizualizacijų technologijų dėka pavirs į planetariumą, o visos renginio erdvės - nesibaigiančio kosmoso platybėmis. Plačiau apie renginyje pristatomas technologijas ir nepamirštamas pramogas galite skaityti apsilankę šioje nuorodoje.

Palaikant vaiką būtina suteikti jam galimybę pamatyti ir suvokti tai, kas ateityje gali formuoti jo gyvenimo sėkmę - kartu su šeima atvykite į Kosminę stotį: Robotiadą - joje laukia simuliacija, galinti tapti Jūsų vaiko ateitimi.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
iliustracija2019-06-18 17:26:31

Geriausias LG siūlomas LED televizorius „NanoCell“ – jau ir Lietuvoje

LG Electronics (LG) „NanoCell“ televizoriai, pažangiausias kompanijos LED televizorių gaminys, suteikia aukščiausią vaizdo kokybę, tikrovišką vaizdą, kalibruotas spalvas ir platesnius žiūrėjimo kampus, kartu su nepaprastai plonu monitoriumi bei daugiau plačių ekranų pasirinkimų nei bet kada anksčiau.
iliustracija2019-06-18 17:20:23

Kaune iškilo legendinei senbernarei Bitei skirta skulptūra

Apie legendinį ir kauniečiams puikiai žinomą šunį – senbernarę Bitę – nuo šiol primins ją įamžinusi skulptūra. Prie Žaliakalnio turgaus iškilęs naujas meno kūrinys tapo naujausiu idėjų konkurso „Kauno akcentai“ projektu.
iliustracija2019-06-15 07:43:08

Populiariausių ir geriausiai apmokamų programavimo kalbų Europoje TOP 10

Prieš priimant sprendimą mokytis geidžiamiausios profesijos darbo rinkoje - programavimo, neretai kyla klausimas: kuri iš šimtų pasaulyje naudojamų programavimo kalbų yra perspektyviausia ir geriausiai apmokama.
iliustracija2019-06-15 07:38:31

„Mobility Tech 2019“: savivaldžių automobilių ateities politika gimsta Vilniuje

Šiandien Vilniuje tarptautiniame renginyje „Mobility Tech 2019“ Europos ekspertai diskutuoja apie savivaldžių automobilių ateities perspektyvas Europos Sąjungoje. Jų pasiūlymai taps pagrindu formuojant šios srities Europos transporto politiką.
iliustracija2019-06-15 07:35:05

IBM gimtadienis: 6 faktai apie IT banginį, kurio nekentė Steve‘as Jobsas

Daugiau nei 350 tūkstančių darbuotojų 177 šalyse turinti JAV korporacija IBM sekmadienį švęs savo 108-ąjį gimtadienį. Ir nors žmonėms ji geriausiai žinoma dėl savo techninių ir programinių sprendimų, šimtus tūkstančių patentų turinti kompanija yra sukūrusi visiems mums gerai pažįstamų dalykų.
iliustracija2019-06-15 07:25:22

Pensijų kaupimas: trijų žingsnių gidas, kaip nepasiklysti pasirinkimuose

Artėjantis pensijų sistemos reformos pabaigos terminas paskatino užklausų bangą dėl dalyvavimo II pensijų pakopoje. Atsižvelgdama į dažniausiai užduodamus klausimus, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA) parengė trijų žingsnių gidą, padėsiantį susigaudyti esminiuose privataus pensijos kaupimo momentuose.
iliustracija2019-06-15 07:22:29

Kokius vaistus vartojantiems žmonėms vengti saulės vonių?

Karštis ir saulė į vaistines bei gydymo įstaigas jau atginė būrius žmonių, besiskundžiančių perkaitimu, odos nudegimu, sutrikusia širdies veikla ir kitais karščio sukeltais negalavimais.
iliustracija2019-06-15 07:16:18

Kaip nepadaryti klaidos renkantis naują dviratį?

Šiltuoju metų laiku dviratis – ne tik smagi pramoga, bet ir populiari bei stilinga susisiekimo priemonė. Pastaruoju metu madoje ryškios spalvos, įvairūs raštai ir aksesuarai, tačiau neretai pamirštama atsižvelgti į tai, kokiais keliais ar kaip ilgai bus važinėjama.
iliustracija2019-06-15 07:02:57

LSMU medicinos studentai išgelbėjo gyvybę bendramoksliui

Staigi mirtis gali ištikti kiekvieną – reikia būti tam pasirengus. Tad visi būsimieji medikai turėtų praktiškai mokėti pradinio žmogaus gaivinimo veiksmus bei atlikti defibriliaciją.
iliustracija2019-06-14 12:52:23

Misija: lengvos ir išmanios vestuvės. 5 patarimai jai įgyvendinti

Vasaros vestuvių sezonas įsibėgėja ir daugeliui būsimųjų jaunavedžių yra ne tik džiugus laukimo, bet ir įtemptas, šventės organizavimo darbų kupinas metas. Todėl technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip didžiąją šventę surengti lengviau ir patogiau.
iliustracija2019-06-14 12:49:24

„Bolt“ pradeda veikti Londone: siūlys mažesnes kainas ir „panikos“ mygtuką

Viena didžiausių Europos pavėžėjimo paslaugų platformų „Bolt“, anksčiau žinoma kaip „Taxify“, šiandien pradeda veikti Londone. Platforma pristato aukštesnius saugumo standartus bei vietiniams pavėžėjams konkurencingas sąlygas – tikimasi, kad mažesnės kainos keleiviams ir lankstesni komisiniai vairuotojams leis „Bolt“ mieste įsitvirtinti greitai.
iliustracija2019-06-14 12:47:17

Ketvirtoji pramonės revoliucija – versle išliks tik inovatoriai

Dešimtmetį Lietuvoje gyvenančio brito, verslininko Alex Gibb teigimu, jei įmonės nori pranokti konkurentus, išlikti ir suklestėti, jos jau dabar turi būti pasirengusios diegti inovacijas ir prisitaikyti prie kintančio pasaulio, priešingu atveju, jos tiesiog žlugs.
iliustracija2019-06-14 12:39:03

Išgauti pribloškiančius kadrus padės kelios išmaniojo funkcijos

Šiandien, kai mūsų dėmesys koncentruotis į vieną dalyką tesiekia vos 8 sekundes, komunikacija nuotraukomis ir filmukais tapo itin svarbia tarpusavio bendravimo dalimi.
iliustracija2019-06-14 12:36:17

Pamatėte Sosnovskio barštį? Praneškite, kur jis!

Sunkiai naikinamas mechaniniais ar net cheminiais būdais Sosnovskio barštis sparčiai plinta ir užima vis daugiau Lietuvos teritorijos. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir Aplinkos ministerija kviečia Lietuvos gyventojus būti neabejingiems ir pranešti apie jo augimo vietas.
iliustracija2019-06-14 12:32:58

Geriausias televizorius jūsų namams: kaip tokį išsirinkti?

Planuojate įsigyti naują televizorių, tačiau nesate tikri, kokiais kriterijais reiktų vadovautis? Pateikiame technologijų eksperto patarimus, kaip nepasiklysti tarp televizorių modelių, raiškos ir funkcijų įvairovės, bei į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, renkantis šį naują buities prietaisą.
iliustracija2019-06-14 12:25:34

NT rinkos rodiklis, galintis padėti prognozuoti, ar pigs būstas Lietuvoje

Ekonomikos klasika teigia, kad kainos laisvoje rinkoje, iš esmės, priklauso nuo paklausos ir pasiūlos santykio: jei paklausa auga labiau nei pasiūla, kainos didėja, jei atvirkščiai – mažėja.
iliustracija2019-06-14 12:22:24

Rekordiniai karščiai Lietuvoje puola ir išmaniuosius įrenginius

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra bando mūsų kantrybę. Taip pat tenka apsirūpinti dideliais kiekiais vandens, pamiršti dietas ir vaduotis ledais, o išeiti į lauką be rimtos priežasties nerekomenduojama.
iliustracija2019-06-14 12:19:14

„Uber“ pristato savaeigę transporto priemonę, maisto pristatymo dronais testus

Antrąją ir paskutiniąją trečiojo kasmetinio „Elevate Summit“ susitikimo dieną „Uber“ pristatė kaip bendradarbiauja su vyriausybės ir pramonės atstovais kuriant pirmąjį pasaulyje oro transporto tinklą su saugiomis bei tyliomis elektrinėmis „Uber Air“ transporto priemonėmis.
iliustracija2019-06-12 18:28:19

Uber pristatė oro transporto kelionių naujoves

Kasmetinėje dviejų dienų „The Uber Elevate Summit“ konferencijoje Vašingtone mobilumo platformos „Uber“ atstovai pristatė paslaugą „Uber Air“, dizaino koncepcijas bei partnerystes, kurios padės įgyvendinti naujausią „Uber“ ambiciją – sukurti pirmąjį pasaulyje miesto oro transporto tinklą.
iliustracija2019-06-07 17:41:20

Vienas iš šešių šalies gyventojų nėra nė karto iškėlęs kojos iš Lietuvos

Tyrimas parodė, kad vienas iš šešių Lietuvos žmonių nėra nė karto buvęs užsienyje. Už valstybės sienos nė sykio kojos neiškėlusių mūsų šalies gyventojų kur kas daugiau nei tokių žmonių Latvijoje ar Estijoje. Naujausiais duomenimis, beveik kas aštuntas Latvijos ir Estijos gyventojas nėra lankęsis kitoje valstybėje.
iliustracija2019-06-07 17:37:13

Pasakyk, kur gyveni, pasakysiu, kokia tavo sveikata

Oro užterštumas, geriamojo vandens kokybė, žalumos kiekis ir kiti gyvenamosios aplinkos veiksniai turi įtakos vaikų ir suaugusiųjų sveikatai ir lėtinių ligų raidai – nutukimui, alergijoms, širdies ir kraujagyslių ligoms, taip pat psichologiniams bei emociniams sutrikimams.
iliustracija2019-06-07 17:30:50

Įjungtas – įprastas televizorius, išjungtas – tikras meno kūrinys

Ar kasdien naudojami buities prietaisai gali tapti unikaliais meno kūriniais? Būti ne tik pramogų centru, bet ir namų interjero akcentu? Mūsų dienomis televizorius tapo reikšminga interjero detale, taigi, labai svarbu, kad šis prietaisas patalpoje iš tiesų derėtų tiek įjungtas, tiek išjungtas.
iliustracija2019-06-06 11:08:08

Būdai, kaip susikurti modernią ir patogią darbo erdvę namie

Prieš pora metų pradėtas skaičiuoti „Leesman“ darbo efektyvumo indeksas rodo, kad 90 proc. dirbančių asmenų darbo erdvę laiko vienu svarbiausiu produktyvumo elementų. Nesvarbu, dirbate ofise ar namie – darbo aplinka turi būti patogi ir leidžianti susikaupti.
iliustracija2019-06-05 14:51:41

5 svarbiausios procedūros, atliekamos automobilio techninės priežiūros metu

Reguliari techninė automobilio priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir periodiška žmogaus sveikatos, pavyzdžiui, dantų patikra. Tinkamai prižiūrėta transporto priemonė ne tik suteikia jo savininkui saugumo jausmą kelyje, bet ir užtikrina ekonominę automobilio vertę.
iliustracija2019-06-05 14:39:25

Rekordinis karštis padidina širdies smūgio pavojų: kaip apsisaugoti?

Kad ir kaip maloniai džiugintų šilta vasara, termometrų stulpeliams staigiai šoktelėjus į rekordines aukštumas, karštis gali tapti labai pavojingu. Karšta oro temperatūra labiausiai veikia vaikus, vyresnio amžiaus asmenis ar tuos, kurie turi lėtinių ligų.
iliustracija2019-06-05 13:54:40

Pradedama teikti hibridinės televizijos paslauga HiTV

Šalies televizijos ir radijo kompanijos su televizorių gamintojų atstovybėmis Lietuvoje parengė ir šiandien pradeda teikti naujos kartos hibridinės televizijos paslaugą HiTV visoje Lietuvoje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama