Naujienos

„Bitės“ personalo vadovė: 5 dalykai šiais metais padėsiantys karjeroje

2020-01-08 12:32:27

Daugiau nei pusė dirbančiųjų dairosi naujo darbo, rodo JAV atliktas „Gallup“ tyrimas. Lietuvoje tendencijos panašios – 48 proc. keistų darbą, jei sulauktų patrauklesnio pasiūlymo, skelbia pernai KOG tyrimų instituto atliktas tyrimas. Tai rodo, kad vis tik nemažai žmonių nesijaučia gerai savo darbo vietoje.

Tad ką daryti, kad atsidūrę svajonių darbo pokalbyje būtumėte tikri, jog darbdavys jūsų atžvilgiu bus nusiteikęs pozityviai?

„Nors vieno stebuklingo recepto, leidžiančio sužibėti visuose su darbu susijusiuose pokalbiuose, deja, nėra, gerai pasiruošus pokalbiui, 5 patarimai pravers ieškant svajonių darbo 2020-aisiais“, – sako „Bitė Lietuva“ Žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Paskutinis CV mados klyksmas – paprastumas

Madinga savo CV padaryti kuo labiau išskirtiniu. Pavyzdžiui, modernus dizainas, įmantrus informacijos išdėstymas, šmaikštumas ir t.t. Bet kartais visos šios pastangos apkarsta, nes užmirštami pagrindiniai CV privalumai – paprastumas ir aiškumas. Idealiu atveju visas CV turi sutilpti į vieną A4 formato lapą, o informacija visų pirma pateikta konkrečiai ir aiškiai, o tik po to – įmantriai.

„Taip pat būsimi kandidatai pamiršta būti matomi socialiniame tinkle „LinkedIn“. Tai – tarsi antra CV pusė, o kai kurie kandidatai šį socialinį tinklą apskritai naudoja vietoje tradicinio CV. Reikėtų prisiminti, kad puikus CV visuomet yra tik pusė darbo. Jei jau išsiuntei CV, laiku atsiliepk ir į skambutį. Šiandien nemaža dalis kandidatų į skambučius dėl darbo atsiliepia tik iš 2 ar net 3 karto, o tai darbdaviui gali siųsti prastą pirmąjį signalą“, – pastebi ekspertė.

Vietoje jaudulio prieš pokalbį – papildomas laikas pasiruošimui

„Pasiruošimas pokalbiui – etapas, kuris visiškai priklauso nuo paties kandidato. Visų pirma reikėtų prisiminti, kad darbo pokalbyje renkasi abu – tiek darbdavys, tiek ir darbuotojas, todėl jei darbdavys jaus, kad kandidatas abejingas, didelė tikimybė, kad toks darbo pokalbis nebus sėkmingas. Taip pat svarbu, kad pats kandidatas uždavinėtų klausimus bei nepamirštų įvardinti savo pageidavimų ar išsakytų nuomonę, nes su darbu susiję pokalbiai neturi būti vienpusiški. Galiausiai, dar prieš einant į tokį pokalbį reikia nusiteikti sėkmei, o ne nusivylimui“, – teigia E. Staniulionė.

Visada ir visur vertinamas domėjimasis

„Vienas dalykas, kuris nieko nekainuoja, bet kuris bus visuomet įvertintas – tai domėjimasis. Pasiruošimo pokalbiui metu pasidomėti konkrečia įmone ar jos darbuotojais nėra sunku, bet tai gali lengvai padaryti įspūdį darbdaviui. Taip pat tai visuomet liudija apie kandidato norą įsidarbinti ir nesuvaidintą susidomėjimą konkrečia įmone. Panašus patarimas ir siekiantiems vidinės karjeros – verta domėtis einamaisiais projektais, užduotimis, pasiekimais. Siekiant vidinės karjeros patartina apie tai atvirai kalbėti su vadovu, kelti šiuos klausimus ir parodyti, kad tuo domitės. Didelė dalis įmonių turi savo įpėdinių programas, todėl domėjimasis yra pirmas žingsnis į teigiamus pokyčius karjeroje“, – išskiria specialistė.

Aiškumas turėtų būti viso darbo pokalbio mantra

Visada susidaro prastas įspūdis, kai potencialūs kandidatai ar darbuotojai negali aiškiai atsakyti, kokios karjeros nori. Dėl šios priežasties jie negali įvardinti ir norimo darbo arba kaip turėtų atrodyti juos dominančios užduotys, iššūkiai. Taip pat svarbu būti proaktyviems ir pirmiems parodyti ar pasakyti, kas jus domina, nes tiems, kam tinka bet koks darbas, paprastai būtent toks ir pasiūlomas.

„Svarbu kalbantis dėl darbo vadovautis ir savo vertybėmis bei nepamiršti turimų stiprybių. Pabrėžus savo individualias vertybes, tikėtina, parodysite, kad jūs ir įmonė turite daug bendro. Taip pat nepatartina pokalbio metu parduoti pamatinių vertybių už atlygį, nes vėliau vien dėl pinigų ir eisite į darbą, bet būsite nepatenkinti, nepritapsite prie kolektyvo ir t.t. Todėl įmonės veikla, vadovas, komanda ar pati įmonė jums turi ne mažiau reikšmės nei atlygis“, – pataria E. Staniulionė.

Darbdavys visuomet įvertins jūsų asmeninius tikslus

Į darbo pokalbius visada patariama ateiti turint aiškų tikslą. O jei siekiama karjeros įmonės viduje – terminus, iki kada norima naujos pozicijos ir ką kaip darbuotojas iki tol turite padaryti. Tai pirmasis ženklas, kad jūs šiam darbui ar konkretiems pokyčiams esate pasiruošę. Taip pat svarbu atkaklumas: sulaukę neigiamo atsakymo, būtinai paprašykite grįžtamojo ryšio, paklauskite, ko jums pritrūko, nes tai gali būti raktas įsidarbinant ar pakylant karjeros laipteliu kitą kartą.

„Pabaigai išduosiu nedidelę paslaptį: žmogiškųjų išteklių specialistai dažnai susiduria su situacija, kai turi pasirinkti, kas svarbiau – kandidato patirtis ar potencialas bei motyvacija. Tokiais atvejais motyvacija paprastai nusveria svarstykles į savo pusę. Tad jei renkamasi tarp kandidato, kuris ateina su patirtimi, bet kuriam trūksta motyvacijos, laimės tas, kuris ateina motyvuotas ir gerai žinantis, ką ir kuriose srityse turi išmokti“, – apibendrina E. Staniulionė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.