Naujienos

„Bitės“ personalo vadovė: 5 dalykai šiais metais padėsiantys karjeroje

2020-01-08 12:32:27

Daugiau nei pusė dirbančiųjų dairosi naujo darbo, rodo JAV atliktas „Gallup“ tyrimas. Lietuvoje tendencijos panašios – 48 proc. keistų darbą, jei sulauktų patrauklesnio pasiūlymo, skelbia pernai KOG tyrimų instituto atliktas tyrimas. Tai rodo, kad vis tik nemažai žmonių nesijaučia gerai savo darbo vietoje.

Tad ką daryti, kad atsidūrę svajonių darbo pokalbyje būtumėte tikri, jog darbdavys jūsų atžvilgiu bus nusiteikęs pozityviai?

„Nors vieno stebuklingo recepto, leidžiančio sužibėti visuose su darbu susijusiuose pokalbiuose, deja, nėra, gerai pasiruošus pokalbiui, 5 patarimai pravers ieškant svajonių darbo 2020-aisiais“, – sako „Bitė Lietuva“ Žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Paskutinis CV mados klyksmas – paprastumas

Madinga savo CV padaryti kuo labiau išskirtiniu. Pavyzdžiui, modernus dizainas, įmantrus informacijos išdėstymas, šmaikštumas ir t.t. Bet kartais visos šios pastangos apkarsta, nes užmirštami pagrindiniai CV privalumai – paprastumas ir aiškumas. Idealiu atveju visas CV turi sutilpti į vieną A4 formato lapą, o informacija visų pirma pateikta konkrečiai ir aiškiai, o tik po to – įmantriai.

„Taip pat būsimi kandidatai pamiršta būti matomi socialiniame tinkle „LinkedIn“. Tai – tarsi antra CV pusė, o kai kurie kandidatai šį socialinį tinklą apskritai naudoja vietoje tradicinio CV. Reikėtų prisiminti, kad puikus CV visuomet yra tik pusė darbo. Jei jau išsiuntei CV, laiku atsiliepk ir į skambutį. Šiandien nemaža dalis kandidatų į skambučius dėl darbo atsiliepia tik iš 2 ar net 3 karto, o tai darbdaviui gali siųsti prastą pirmąjį signalą“, – pastebi ekspertė.

Vietoje jaudulio prieš pokalbį – papildomas laikas pasiruošimui

„Pasiruošimas pokalbiui – etapas, kuris visiškai priklauso nuo paties kandidato. Visų pirma reikėtų prisiminti, kad darbo pokalbyje renkasi abu – tiek darbdavys, tiek ir darbuotojas, todėl jei darbdavys jaus, kad kandidatas abejingas, didelė tikimybė, kad toks darbo pokalbis nebus sėkmingas. Taip pat svarbu, kad pats kandidatas uždavinėtų klausimus bei nepamirštų įvardinti savo pageidavimų ar išsakytų nuomonę, nes su darbu susiję pokalbiai neturi būti vienpusiški. Galiausiai, dar prieš einant į tokį pokalbį reikia nusiteikti sėkmei, o ne nusivylimui“, – teigia E. Staniulionė.

Visada ir visur vertinamas domėjimasis

„Vienas dalykas, kuris nieko nekainuoja, bet kuris bus visuomet įvertintas – tai domėjimasis. Pasiruošimo pokalbiui metu pasidomėti konkrečia įmone ar jos darbuotojais nėra sunku, bet tai gali lengvai padaryti įspūdį darbdaviui. Taip pat tai visuomet liudija apie kandidato norą įsidarbinti ir nesuvaidintą susidomėjimą konkrečia įmone. Panašus patarimas ir siekiantiems vidinės karjeros – verta domėtis einamaisiais projektais, užduotimis, pasiekimais. Siekiant vidinės karjeros patartina apie tai atvirai kalbėti su vadovu, kelti šiuos klausimus ir parodyti, kad tuo domitės. Didelė dalis įmonių turi savo įpėdinių programas, todėl domėjimasis yra pirmas žingsnis į teigiamus pokyčius karjeroje“, – išskiria specialistė.

Aiškumas turėtų būti viso darbo pokalbio mantra

Visada susidaro prastas įspūdis, kai potencialūs kandidatai ar darbuotojai negali aiškiai atsakyti, kokios karjeros nori. Dėl šios priežasties jie negali įvardinti ir norimo darbo arba kaip turėtų atrodyti juos dominančios užduotys, iššūkiai. Taip pat svarbu būti proaktyviems ir pirmiems parodyti ar pasakyti, kas jus domina, nes tiems, kam tinka bet koks darbas, paprastai būtent toks ir pasiūlomas.

„Svarbu kalbantis dėl darbo vadovautis ir savo vertybėmis bei nepamiršti turimų stiprybių. Pabrėžus savo individualias vertybes, tikėtina, parodysite, kad jūs ir įmonė turite daug bendro. Taip pat nepatartina pokalbio metu parduoti pamatinių vertybių už atlygį, nes vėliau vien dėl pinigų ir eisite į darbą, bet būsite nepatenkinti, nepritapsite prie kolektyvo ir t.t. Todėl įmonės veikla, vadovas, komanda ar pati įmonė jums turi ne mažiau reikšmės nei atlygis“, – pataria E. Staniulionė.

Darbdavys visuomet įvertins jūsų asmeninius tikslus

Į darbo pokalbius visada patariama ateiti turint aiškų tikslą. O jei siekiama karjeros įmonės viduje – terminus, iki kada norima naujos pozicijos ir ką kaip darbuotojas iki tol turite padaryti. Tai pirmasis ženklas, kad jūs šiam darbui ar konkretiems pokyčiams esate pasiruošę. Taip pat svarbu atkaklumas: sulaukę neigiamo atsakymo, būtinai paprašykite grįžtamojo ryšio, paklauskite, ko jums pritrūko, nes tai gali būti raktas įsidarbinant ar pakylant karjeros laipteliu kitą kartą.

„Pabaigai išduosiu nedidelę paslaptį: žmogiškųjų išteklių specialistai dažnai susiduria su situacija, kai turi pasirinkti, kas svarbiau – kandidato patirtis ar potencialas bei motyvacija. Tokiais atvejais motyvacija paprastai nusveria svarstykles į savo pusę. Tad jei renkamasi tarp kandidato, kuris ateina su patirtimi, bet kuriam trūksta motyvacijos, laimės tas, kuris ateina motyvuotas ir gerai žinantis, ką ir kuriose srityse turi išmokti“, – apibendrina E. Staniulionė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-28 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 356 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4949 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 356 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 651 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 651 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.