Naujienos

Po 10-ies metų emigracijoje: darbdavio požiūris skyrėsi kaip diena ir naktis

2020-02-06 08:07:55

Jei jautiesi laukiamas, priimti sprendimą grįžti į Lietuvą nėra sunku net po svetur praleisto dešimtmečio, sako gyvenimą gimtinėje vėl pradėję kurti buvę emigrantai. Jų teigimu, norėdami susigrąžinti išvykusiuosius turėtume sudaryti patrauklias darbo sąlygas ir suteikti galimybę jiems pritaikyti jau įgytas žinias.

Statistikos departamento duomenys rodo, šiemet pirmą kartą po 28-erių metų pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius padidėjo. Tam įtaką padarė būtent grįžtantys emigrantai – pernai beveik 11 tūkst. žmonių daugiau atvyko į Lietuvą nei išvyko.

Tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vykdomos programos „Work in Lithuania“ vadovės Eglės Adašiūnaitės teigimu, atvykstančių į Lietuvą skaičiaus augimas įrodo džiugią tendenciją, kad vis dažniau specialistai Lietuvą renkasi tolimesnei karjerai ir gyvenimui.

„Prie šios pozityvios tendencijos prisideda ir didėjantis tarptautinių darbdavių skaičius, auganti Lietuvos ekonomika. Dažnu atveju specialistai į Lietuvą atvyksta su antrosiomis pusėmis ar net šeimomis, tad jiems itin aktualu antrųjų pusių integracija, priėmimo į mokyklas ar darželius klausimai. Darbdaviai savo ruožtu išskiria, kad užsienyje įgavę tarptautinės patirties specialistai pasižymi progresyviu mąstymu, sklandžiai dėsto savo mintis anglų kalba, puikiai įsilieja į kolektyvą“, – nurodė ji.

Tai patvirtina ir JAV sveikatos priežiūros produktų gamintojos „Hollister Lietuva“ pavyzdys – net 1 iš 6 gamyklos darbuotojų – iš emigracijos grįžę lietuviai.

Nuo paprasto gamybos darbuotojo pakilo iki vadovo

„Visuomet stengiuosi tobulėti ir nesustoti vienoje vietoje. Pastarąjį dešimtmetį dirbau pozicijose nuo paprasto gamybos darbuotojo iki jos vadovo. Įgijau naujų įgūdžių, išmokau dirbti skirtingomis sąlygomis ir su įvairiomis komandomis. Tapau maisto pramonės specialistu, kuris išmanė visus žingsnius nuo produkto gamybos planavimo iki patekimo ant lentynos“, – savo istoriją pasakoja vienas jų, Simonas Mocevičius, „Hollister Lietuva“ pamainos meistras.

Beveik 10 metų Jungtinėje Karalystėje praleidęs S. Mocevičius svetur spėjo įsitvirtinti ne tik darbinėje srityje, bet ir sukurti šeimą – būtent tai galiausiai ir nulėmė jo sprendimą grįžti į Lietuvą. Čia jis – jau 3 mėnesius.

„Kuo ilgiau gyvenome Jungtinėje Karalystėje, tuo labiau norėjome namo. Nors apsistojome nedideliame miestelyje, išmokome kalbą, visuomet jaučiau, kad gyvenu ir dirbu ne savo šalyje“, – pripažino pašnekovas.

Turi tik vieną patarimą svarstantiems, ar grįžti

Darbo Lietuvoje S. Mocevičius pradėjo ieškoti dar gyvendamas svetur. Nors įmonių, kurias domino jo patirtis, netrūko, daugumai jų darbuotojo reikėjo čia ir dabar.

„Su „Hollister Lietuva“ pradėjau bendrauti likus kelioms savaitėms iki grįžimo į Lietuvą. Apie įmonę buvau daug skaitęs, sekiau visas naujienas. Iš pradžių pretendavau į mokymų koordinatoriaus pareigas, tačiau kartu su įdarbinimo specialiste nutarėme, kad galėčiau tapti pamainos meistru. Pasikalbėję telefonu susitarėme susisiekti internetu, o galiausiai sulaukiau skambučio, kviečiančio susitikti ir gyvai“, – apie įdarbinimo procesą pasakojo specialistas.

Jo teigimu, dabartinė darbovietė išsiskyrė ne tik profesionalumu, bet ir dėmesiu potencialiam darbuotojui – išlaikė kontaktą, bendravo ne tik el. laiškais, išsamiai pristatė savo veiklą.

„Čia dirbu jau beveik 3 mėnesius ir kasdien išmokstu vis naujų dalykų. Labai džiaugiuosi prisijungęs prie tokios profesionalios komandos, kur visi yra lygiaverčiai, padeda vieni kitiems ir ne tik palaiko nuostabią vidaus atmosferą, bet ir patys ją kuria. Patarti svarstantiems grįžti galiu tik vieną – Lietuvoje tikrai nėra taip blogai, kaip pasakoja dalis išvykusių“, – šyptelėjo jis.

Darbdavio požiūris skyrėsi kaip diena ir naktis

Savo ruožtu „Hollister Lietuva“ inžinerinių projektų vadovas Aurimas Proscevičius atvirai sako niekuomet negalvojęs Anglijoje likti visam laikui. Iš Lietuvos jis emigravo dėl finansinių priežasčių, tačiau visuomet kėlė sau tikslą galiausiai grįžti pas šeimą ir draugus.

„Su žmona į Lietuvą atostogoms parvykdavome bent kartą per metus ir kartodavome, kad grįšime. Gimtasis kraštas, viskas žinoma – ir patys niekuomet nesusidūrėme su problemomis, ir kiti etikečių neklijavo“, – džiaugėsi pašnekovas.

Jis taip pat Anglijoje praleido bene 10 metų – dirbo maisto pramonėje, su inžineriniais projektais. Įdomu tai, kad A. Proscevičius visą patirtį svetur kaupė vienoje įmonėje.

„Darbdavio požiūris į darbuotoją tuomet Anglijoje ir Lietuvoje skyrėsi kaip diena ir naktis. Nesulyginamas buvo ir visas projektų valdymo procesas, mokymų sistema. Tuomet nebuvo įprasta su vadovu kalbėtis akis į akį, reguliariai apžvelgti pasiektus rezultatus. Per šiuos metus įgijau daug tarptautinės patirties, kurią dabar galiu pritaikyti čia“, – pasakojo pašnekovas.

Sprendimą grįžti nulėmė darbo pasiūlymas: geriau nei loterijoje laimėti

Paklaustas, kodėl į Lietuvą grįžo būtent dabar, pašnekovas aiškino, kad priežastis – pasiūlymas dirbti „Hollister Lietuva“. Netrukus darbą Lietuvoje surado ir jo žmona.

„Geriau nei loterijoje laimėti – abu darbo pasiūlymų sulaukėme vos ne tuo pačiu metu. Apsisprendėme lengvai, grįžome jau turėdami darbus“, – prisiminė A. Proscevičius.

Į Lietuvą jis parskrido penktadienį, o dirbti pradėjo jau pirmadienį.

„Sprendimą prisijungti prie „Hollister Lietuva“ priėmiau dėl dviejų priežasčių. Pirma, kalbame apie tarptautinę įmonę, kuri daug dėmesio skiria vidinei kultūrai. Tikiu, jei nori būti geriausias, turi dirbti pas geriausius. Antra, dirbu panašų darbą – norėjau patirtį, kurią sukaupiau emigracijoje, panaudoti Lietuvoje“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Lietuvoje A. Proscevičius – jau pusmetį. Jis džiaugiasi, kad šiandien darbo kultūra Lietuvoje yra panaši į Anglijos: „Smagu būti to dalimi“.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Darbas: kitos panašios naujienos
       2020-03-19 09:18:02

Darbas iš namų: patarimai kaip neprarasti motyvacijos ir planuotis savo dieną

Darbas namuose neabejotinai turi savų pliusų – raminanti, saugi aplinka, o sutaupytą laiką, kuris anksčiau buvo skirtas kelionėms į ir iš ofiso, galima skirti malonesnei veiklai. Tačiau darbas nuotoliniu būdu gali tapti ir tikru iššūkiu – čia lengviau užsiimti pašalinėmis veiklomis, neretai sunku išlaikyti sveiką darbo dienos režimą ir motyvaciją.
       2020-03-06 08:46:28

Karjera iš naujo: 7 veiksmų planas, kaip pasiryžti keisti darbą ar profesiją

Nors skaičiuojama, kad jaunoji karta darbą keičia kone kas dvejus metus, vis dėlto tokie pokyčiai, ypač jei keičiamas ne tik darbas, bet ir profesija, gali kelti iššūkių. Pradedantys galvoti apie karjeros kaitą kelia sau daugybę klausimų, kurie gali trukdyti priimti sprendimą.
       2020-03-05 10:07:57

Darbo keitimo grėsmės: kaip pasiruošti spontaniškumui?

Turbūt ne vienam žmogui yra pasitaikiusi situacija, kai darbą tenka palikti, nors naujojo paieškos dar nepradėtos. Statistika rodo, kad naujo darbo paieškos vidutiniškai trunka apie pusmetį, o net 4 iš 10 gyventojų, netekę pagrindinių pajamų, nesiskolindami išgyventų vos mėnesį.
       2020-02-29 13:48:44

Kaip išgyventi nuotolinio darbo sąlygomis?

Koronavirusas jau Lietuvoje, todėl laikas imtis jo plitimo stabdymo sprendimų. Vienas esminių – nuotolinis darbas. Nors jis senokai įteisintas, senokai reklamuojamas, bet dabar ateina lemtingų išbandymų laikas.
Daugiau naujų naujienų
       2020-04-04 18:08:34

Vilnius siūlo sprendimą saviizoliacijai: programėlė mobiliesiems „Karantinas“

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su sveikatingumo programėlės „Lympo“ komanda karantinuotųjų izoliavimui pasitelkė išmaniąsias technologijas ir sukūrė programėlę mobiliesiems telefonams „Karantinas“.
       2020-04-04 17:55:56

Kol opozicija kritikuoja esančius valdžioje, veiklūs žmonės dirba

Žurnalistas Andrius Tapinas ir jo komanda džiaugiasi į Lietuvą atvykusiomis naujomis apsauginėmis priemonėmis medikams. Tokios veiklos rezultatai yra žymiai geriau nei valdžios kritika sėdint rankas sudėjus.
       2020-04-04 17:20:35

Ir tarp medikų pasitaiko nesąžiningų arba Svetima gėda

Vakar žurnalistas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žinia, kad vilnietė gydytoja - rezidentė internetu perpardavinėjo respiratorius, kurie už suaukotus pinigus buvo nupirkti Lietuvos medikams.
       2020-04-04 14:40:51

Šeštadienį nusileido dar viena asmens apsaugos priemonių siunta

Šeštadienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas – šįkart daugiau nei 23 tonų sveriančiame krovinyje atgabenta vienkartinės medicininės aprangos ir vienkartinių chirurginių kaukių.
       2020-04-04 12:31:08

Kaip vesti pamokas skaitmeniniu formatu? Lyderiai dalijasi savo patirtimi

Kovo mėnesio pabaiga Lietuvoje buvo vienas iš labai retų atvejų, kuomet įprastas gyvenimas, kokį žinome ir matome - smarkiai pasikeitė. Valstybėje paskelbus karantiną didelė dalis įmonių arba sustabdė arba perkėlė savo veiklas į skaitmeninį formatą.
       2020-04-04 12:01:33

Raimondas Kuodis siūlo aukoti ekonomiką, o ne gyvybes

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis teigia neabejojantis, kad koronaviruso sukelta ekonominė krizė bus didesnė negu krizė, prasidėjusi 2008 m. Tačiau pakentėjus iki birželio galo, anot jo, pasaulis ir vėl po truputį galės grįžti į normalias vėžes.
       2020-04-04 11:37:44

Patvirtintas dešimtas mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtintas dešimtas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Buvusi medikė buvo gydoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.
       2020-04-04 11:06:13

Kultūros ministras ragina atsižvelgti į kultūros srities darbuotojų padėtį

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kreipėsi į savivaldybių vadovus, ragindamas kultūros įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina savivaldybė, darbą organizuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų tiek kultūros įstaigų veikla, tiek šią veiklą užtikrinantys kultūros įstaigų darbuotojai, tiek ir Lietuvos gyventojai, kultūros vartotojai.
       2020-04-04 09:22:34

FNTT ėmėsi norinčių nesąžiningai pasipelnyti iš koronaviruso

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai atliko patikrinimus pagal gyventojų pranešimus dėl prekybos šiuo metu rinkoje itin didelę paklausą turinčiomis apsaugos nuo naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2) priemonėmis ir net greitaisiais COVID-19 testais.
       2020-04-04 09:04:21

RRT skelbia interneto spartos matavimų duomenis Vilniaus mieste

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, siekdama įvertinti mobiliojo interneto prieigos duomenų perdavimo spartą karantino metu, atliko matavimus Vilniaus mieste. Matavimai atlikti UAB „Bitė Lietuva“, „Telia Lietuva“, AB, UAB „Tele2“ ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro tinkluose, važiuojant pasirinktu maršrutu.
       2020-04-04 08:50:48

Atgabeno priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Logistikos įmones valdanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Hoptrans“, vykdydama Vyriausybės specialųjį užsakymą, sėkmingai organizavo medicininės apsaugos priemonių, skirtų su koronaviruso infekcija kovojantiems šalies medikams, pervežimą iš Kinijos į Lietuvą.
       2020-04-04 08:40:43

Automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su koronaviruso plitimu, Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos.
       2020-04-04 08:37:02

Į kovą su koronavirusu stoja ir NVI: čia jau atliekami COVID-19 testai

Koronaviruso mėginiai nuo šiol bus tiriami ir Nacionaliniame vėžio institute (NVI) – Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) įvertinus įstaigos galimybes ir pasirengimą į koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą penktadienį įtraukta ir NVI laboratorija.
       2020-04-04 08:24:04

Koronaviruso (COVID-19) šuolis Lietuvoje

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 75. Tiek per dieną dar nebuvo fiksuota. Šiuo metu didesnę ligos atvejų dalį jau sudaro šalies viduje įvykę užsikrėtimai. Virusas jau pradėjo plisti šalies viduje ir tik nuo mūsų elgesio priklauso kaip greitai jis plis.
       2020-04-04 08:16:22

Dviem dienom trumpinamas mobilių patikros punktų darbo laikas

Siekiant subalansuoti paimtųjų ėminių ir atliktų tyrimų kiekius, dviem dienoms – balandžio 5–6 dienomis – trumpinamas mobilių punktų darbo laikas. Dėl tos pačios priežasties minėtomis dienomis didžiuosiuose miestuose veiks tik po vieną mobilų punktą.
       2020-04-03 10:53:24

Dėl karantino reikalavimų – patikrinimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Sulaukus skundų iš medikų bendruomenės ir pacientų dėl galimai nesilaikomų saugos reikalavimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), kurioje gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės, imamasi papildomų priemonių siekiant stabdyti galimą koronaviruso plitimą šioje gydymo įstaigoje.
       2020-04-03 07:34:18

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 696 asmenims

Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-04-02 13:10:47

Su COVID-19 susijusios inovacijos iš ES fondų bus finansuojamos 100 proc.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra patvirtinto daug palankesnes sąlygas verslui gauti subsidijų pagal ES investicijų priemones „Inostartas“ ir „Inopatentas“.
       2020-04-02 10:41:31

Kas darbą nuotoliniu būdu gali paversti lengvesniu procesu?

Trečią savaitę dirbame iš namų, tad visus pokalbius su kolegomis ar klientais teko perkelti į skaitmeninę erdvę. Kai kurie vis dar ieško sprendimų, kaip palengvinti darbą namuose, todėl pateikiame penkis patarimus, kurie darbą iš namų pavers sklandesniu, padės patogiau dalintis įvairiais dokumentais, organizuoti darbo eigą ir rengti vaizdo skambučius.
       2020-04-02 10:37:30

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams

Apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų žmonės turi nepamiršti net ir sėsdami į savo automobilį. Draudikai vairuotojams pataria vengti tiesioginio kontakto su kitais vairuotojais, tarnybų bei degalinių darbuotojais.
       2020-04-02 10:31:55

Daugėjant tyrimų gyventojų prašoma kantrybės

Sėkmingai sukūrus mobiliųjų punktų tinklą ir tikslingai pradėjus nuo koronaviruso tirti visus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, vis didesnės apkrovos tenka šalies laboratorijoms, dėl ko kartais gali užtrukti tyrimų atsakymai.
       2020-04-02 07:59:18

Karantino poveikį asmeniniams finansams pajuto beveik 40 proc. šalies gyventojų

Daliai įmonių pristabdžius ar iš viso nustojus vykdyti savo veiklą, 38 proc. šalies gyventojų teigia jau spėję pajusti dėl karantino stojančios ekonomikos poveikį asmeniniams finansams, rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa.
       2020-04-02 07:55:40

Kompensuos gyventojams dalį išlaidų už įsigytą elektromobilį

Siekdama sumažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui ir skatinti naudotis mažataršiais automobiliais, Aplinkos ministerija gyventojams kompensuos dalį išlaidų už įsigytą elektromobilį. Šiam tikslui iš ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų.
       2020-04-02 07:52:27

Bendravimas per atstumą: kaip būti suprastam teisingai?

81 proc. žmonių darbe patiria komunikacijos iššūkių, o 46 proc. apklaustųjų teigia, kad technologijos nesusikalbėjimą tik didina, rodo tyrimo duomenys. Ilgas darbo iš namų laikotarpis šią problemą gali paaštrinti, todėl svarbu žinoti keletą nuotolinio bendravimo principų, lengvinančių bendravimą per atstumą.
       2020-04-02 07:43:07

Šalyje griežtinamos karantino sąlygos

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.
       2020-04-01 15:58:38

Per parą tyrimų apimtys Klaipėdoje ženkliai išaugs

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sumontavus neatlygintinai gautą automatizuotą laboratorinę įrangą, Vakarų Lietuvos regiono žmonėms atliekamų tyrimų apimtys ženkliai išaugs. Darbui su šia modernia įranga planuojama įsigyti ir 30 tūkstančių specialių jai pritaikytų reagentų.
       2020-04-01 15:57:06

Raseinių karščiavimo klinika jau priima pirmuosius pacientus

Šiandien Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės g. 2) duris atvėrė Raseinių karščiavimo klinika, kur galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai. Čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).
       2020-04-01 10:10:37

Balandžio 1-osios pokštai Lietuvos zoologijos sode

Melagių diena – tai Pasaulinė juoko diena, švenčiama visame pasaulyje. Tą dieną visi krečiame pokštus ir išdaigas savo artimiesiems, draugams ir kolegoms. O kaip yra gyvūnų pasaulyje? Ar jie taip pat apgaudinėja ir krečia išdaigas?
       2020-04-01 09:59:02

Ką daro vienas galingiausių lazerių pasaulyje, kurį sukūrė lietuviai

Prieš beveik metus Nobelio premijos laureatas prof. Gérard’as Mourou įžiebė vieną galingiausių lazerių pasaulyje, kurį sukūrė lietuviai. Jo kūrėjai pasidalino, kaip lazeris veikia, kuo jis ypatingas, ir kur bus pritaikomas.
       2020-04-01 07:31:47

Gydantys gydytojai spręs dėl priverstinio užsikrėtusiųjų gydymo per karantiną

Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotus siūlymus, kurie leis karantino metu gydančiam gydytojui pačiam, be teismo sprendimo, nuspręsti infekuotus žmones, kurie nesutinka gydytis patys, gydyti ne ilgiau kaip mėnesį, kol jie taps nepavojingi aplinkiniams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama