Naujienos

Kaip priversti jūsų internetines sistemas dirbti sklandžiai?

2020-04-15 10:35:59

Pastarosiomis dienomis IT sistemos Lietuvoje ir pasaulyje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Be sutrikimų veikia tik tos sistemos, kurių architektai apgalvojo galimas didesnes infrastruktūros, aplikacijų apkrovas ir tam pasiruošė iš anksto.

Ne išimtis ir Lietuvos švietimo sistema, kuri nebuvo pasiruošusi nuotoliniams mokymams internetu. Nors buvo užtikrinta, kad sistemos atlaikys, jau patį pirmą nuotolinių mokymų rytą sklandžiai neveikė nei viena lietuviška skaitmeninės edukacijos sistema. Mokytojams ir mokiniams teko ieškoti alternatyvių būdų nuotoliniams mokymams. Vieni naudojo Zoom, kiti Messenger, Skype, ar panašias programas. Tačiau buvo žinoma, kad apkrovos stipriai padidės ir programuotojai galėjo tam pasiruošti. Juk neveikiant web svetainėms, ar aplikacijoms, prarandamos ne tik gautinos pajamos, tačiau ir paieškos sistemų reitingai, bei žmonių pasitikėjimas. O tai ilguoju laikotarpiu gali net sužlugdyti verslą.

Taigi, kokie paprasčiausi būdai sumažinti sistemų apkrovimą ir priversti jas dirbti sklandžiai?

Optimizuoti procesus.

Priklausomai nuo to, kokio tipo svetainę norima optimizuoti, reikia atlikti ir atitinkamus pataisymus. Kadangi skirtingų svetainių ir aplikacijų begalės, visų pakeitimų neįmanoma aprašyti. Tačiau galima apibendrinti dažniausiai pasitaikančius:

- Jei svetainėje daug grafinių elementų, ar video, galima sumažinti kokybę, arba ją automatiškai pritaikyti pagal srauto apkrovimus. Tuomet nors ir nukentės vaizdo kokybė, bet vartotojams turinys bus pasiekiamas žymiai greičiau.
- Jei naudojama daug CSS, Java, ar kitų scriptų, būtina juos peržiūrėti. Tikėtina, kad daugumą tokių skriptų reikia įkelti tik kai kuriuose puslapiuose, bet tikrai ne visuose.
- Dinaminio turinio kešavimas (cache). Svetainės dinaminį turinį, kuris retai keičiasi, rekomenduojama saugoti laikinojoje atmintyje (cache). Taip žymiai pagreitinamas svetainės pasiekimo greitis ir mažinamas serverio apkrovimas, nes papildomai nebesikreipiama į API ir duombazes.
- Statiniam turiniui nustatyti galiojimo laiką. Naršyklei paprašius grafinio elemento, CSS, ar JavaScript failo, jis nebus atnaujinamas tol, kol baigsis jo galiojimo terminas. Taip bus sumažinamas serverio darbas.
- 404 klaidų pašalinimas. Neegzistuojantys grafiniai elementai, nuorodos vedančios į niekur, ar neegzistuojantys vidiniai puslapiai stabdo svetainės darbą, nes naršyklė vis kreipiasi į neegzistuojantį elementą ir bando jį pasiekti. Nors tai per daug neapkrauna serverio, tačiau ištaisius šias klaidas, lankytojams sukuriamas patikimos svetainės įspūdis ir truputį pagerina paieškų sistemų reitingus. Rekomenduojama atlikti diagnostiką ir pašalinti visas tokias klaidas.
- CDN (turinio pristatymo tinklas) serverių naudojimas. Jei svetainė sulaukia tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio, rekomenduojama naudoti CDN serverius. Tokiu atveju svetainė lankytojui bus siunčiama iš artimiausiai esančio serverio ir veiks greičiau.

Reikia nepamiršti, kad svetainės greitis ne tik svarbus kokybės parametras lankytojams, tačiau tai daro didelę įtaką ir paieškos sistemų algoritmams. Visi nori atsidurti pirmuose paieškų sistemų puslapiuose, todėl reikia stengtis, kad svetainė veiktų greitai. Paprasčiausi nemokami įrankiai įvertinti svetainės greitį: https://tools.pingdom.com/

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Konteinerizacija

Lietuvoje kol kas dar mažai konteinerių entuziastų, tačiau vis dažniau jais domimasi. Skirtingai nei virtualūs serveriai (VPS), konteineriai nenaudoja įrangos abstrakcijos lygmens, tad daugiau resursų skiriama tiesioginei naudingai užduočiai atlikti. Tai leidžia naudoti žymiai mažiau resursų, bei konteinerius paleisti vos tik prisireikia - per sekundės dalį. Konteinerizacija taip pat supaprastina darbą programuotojams, nes jiems nebereikia rūpintis, kokią operacinė sistema bus naudojama. Taip pat, programuotojai gali konteinerius susikurti ir savo asmeniniame kompiuteryje ir ten išsibandyti, kaip veikia jų kuriamos aplikacijos.

Dažniausiai konteineriais pradedama domėtis tuomet, kai svetainė, ar aplikacija patiria didžiules apkrovas, o jau naudojamas pats galingiausias serveris ir vertikaliai plėstis nebėra kur. Tai vienas iš scenarijų, tačiau konteinerizacija, tai pat, gali padėti taupyt. Dažnai įmonėms nenaudinga nuomotis daug dedikuotų serverių, ar juos įsigyti patiems, nes dalies serverių prireikia tik tuomet, kai padidėja apkrovos. Konteinerizavus aplikacijas ir perkėlus jas į duomenų centrą, siūlantį valandinius mokėjimus, galima dalį serverių nuomotis sudarant ilgalaikį kontraktą (mėnesiui, metams ir pan.). Kitą dalį, pakilus apkrovoms, automatiškai paruošiant per kelias minutes ir paleidžiant juose turimus konteinerius. Apkrovoms nurimus, valandinių serverių galima tiesiog iškart atsisakyti. Taip konteinerizuota sistema bus ne tik pasiruošusi horizontaliai išsiplėsti atsiradus didesnėms apkrovoms, bet susitraukti, kai jų nelieka užtikrinant optimalų finansinių išteklių naudojimą.

Konteinerių technologija yra atviro kodo (open source) ir nemokama, tačiau reikalauja specifinių žinių. Daugiau informacijos galima rasti čia: https://www.docker.com/

Galingesnis serveris.

Pats paprasčiausias būdas priversti svetainę, ar web aplikaciją veikti greičiau, perkelti ją į spartesnį serverį. Visų pirma, rekomenduojama išanalizuoti, kurių resursų trūksta. Dažniausiai neužtenka interneto srauto, procesoriaus ar operatyviosios atminties (RAM). Jei serveryje jau įdiegta stebėjimo programa (monitoring), galima aiškiai matyti, kokių resursų trūksta ir pagal tai pasirinkti naują serverį. Kartais serverio net nebūtina keisti, galima paprašyti tiekėjo, kad pridėtų papildomos atminties, padidintų interneto pralaidumą, ar įdėtų galingą vaizdo plokštę jei jos netikėtai prisireikia. Taip įmanoma svetainę priversti dirbti žymiai sparčiau vos per kelias valandas.

Ilgametę serverių prieglobos patirtį turinčios UAB „Cherry Servers“ specialistai mielai konsultuoja kokį serverį pasirinkti, kad internetinis projektas veiktų optimaliai. Kartu su partnerių pagalba siūloma konteinerizuoti aplikacijas ir jas perkelti į tam puikiai pritaikytą infrastruktūrą.

UAB „Cherry Servers“ yra dedikuotų debesijos resursų tiekėja, pirmoji Europoje pasiūliusi pilnai automatizuotas ir dedikuotas IT infrastruktūros paslaugas, kurios gali būti naudojamos pagal pareikalavimą, mokant tik už panaudos valandas. Tai itin aktualu įmonėms, kurioms didesnio serverių kiekio reikia tik per pikus, arba reikia greitai apdoroti didžiulius informacijos kiekius (big data). Galima ženkliai sutaupyti, kai pastoviai nuomojamasi tik dalis serverių, o kita dalis užsakoma trumpajam laikotarpiui tik apkrovoms padidėjus. Šiuo metu „Cherry Servers“ aptarnauja klientus iš daugiau nei 140 skirtingų pasaulio šalių, padėdama smulkiam ir vidutiniam verslui augti skaitmeninėje erdvėje lengviau. Kadangi šiuo metu ypatingai svarbus interneto pralaidumas, įmonė džiaugiasi galėdama pasiūlyti itin spartų interneto pralaidumą - 3Gbps daugumai serverių. Techninė pagalba teikiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2020-08-10 14:18:37

Ekspertas pataria: kaip paruošti įmonės IT ūkį antrajai COVID-19 bangai

Ne visoms pasaulio šalims pilnai atsigavus po pirmosios COVID-19 bangos, prasidėjusios dar 2020-ųjų pradžioje, ekspertai jau perspėja apie antrąją. Augantis susirgimų skaičius Lietuvos Vyriausybę jau pastūmėjo viešosiose uždarose erdvėse grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes.
       2020-06-19 08:50:50

5 mitai apie programuotojus

Nors daugelis įmonių neįsivaizduoja savo darbo be IT specialistų komandos, o ši specialybė vis patenka tarp geidžiamiausių ir geriausiai apmokamų, programuotojų darbo kasdienybė iki šiol yra apipinta daugybe mitų ir legendų.
       2020-06-16 06:54:20

Lietuva dalyvauja tarptautiniame superkompiuterių skaičiavimų konkurse

Lietuva pirmą kartą dalyvauja tarptautiniame superkompiuterių skaičiavimų konkurse. Devintus metus iš eilės Tarptautinė superkompiuterių konferencija (ISC) organizuoja konkursą, kuriame dalyviai kviečiami rasti sprendimus aktualioms šių dienų problemoms.
       2020-04-24 07:21:24

Kibernetinė ataka prieš „Telia” sutrikdė „Paysera“ veiklą

Trečiadienį, telekomunikacijų bendrovei „Telia“ patyrus kibernetinę ataką, buvo sutrikdyta elektroninės pinigų įstaigos „Paysera“ veikla. Šie trikdžiai palietė ne tik pinigų pervedimus, bet ir įmokų surinkimą elektroninėse parduotuvėse, atsiskaitymą bankinėmis kortelėmis, „Paysera Tickets“ veiklą bei klientų aptarnavimo centro pasiekiamumą.
Daugiau naujų naujienų
       2020-08-10 14:18:37

Ekspertas pataria: kaip paruošti įmonės IT ūkį antrajai COVID-19 bangai

Ne visoms pasaulio šalims pilnai atsigavus po pirmosios COVID-19 bangos, prasidėjusios dar 2020-ųjų pradžioje, ekspertai jau perspėja apie antrąją. Augantis susirgimų skaičius Lietuvos Vyriausybę jau pastūmėjo viešosiose uždarose erdvėse grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes.
       2020-08-10 14:16:19

Miško gėrybės – grybai: kaip džiovinti ir kur laikyti?

Džiovinimas – vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių konservavimo būdų. Tačiau norint šiuo būdu išsaugoti miško grybų skonines ir maistines savybes, reikėtų nepamiršti kelių svarbių taisyklių.
       2020-08-10 14:13:57

Lietuvoje registruota trylika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Kauno, keturi – Vilniaus apskrityse.
       2020-08-09 11:28:28

Per vakar patvirtintas dvidešimt vienas koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas dvidešimt vienas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Didžioji dalis jų – 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 – Vilniaus, 2 – Utenos.
       2020-08-08 17:38:49

Lietuvoje – trisdešimt septyni koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt septyni koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Dvidešimt devyni iš jų registruoti Kauno apskrityje, keturi – Vilniaus, trys – Klaipėdos, taip pat vienas atvejis registruotas Panevėžio apskrities gyventojui.
       2020-08-07 17:45:20

Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?

Nida – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kasmet sulaukianti kelis šimtus tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio. Nors nemažai šurmulio sukėlė šiais metais Neringoje smarkiai padidinta rinkliava už automobilį, žmonės toliau plūsta mėgautis nuostabiu šalies kampeliu.
       2020-08-07 17:12:17

Dirbtinis intelektas – sritis, kuri savo piko dar nepasiekė

„Daugeliui dirbtinis intelektas (DI) asocijuojasi su filmų brukamais protingais, tačiau pavojingais robotais-mašinomis, keliančiais grėsmę žmonių egzistencijai, tačiau oficiali sąvoka gana greitai nuleidžia ant žemės“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto prof. dr. Tomas Krilavičius.
       2020-08-07 17:09:54

Vairuotojų kultūra: užstatyti automobiliai ir atlenkti valytuvai

Vasaros karščiai ir mintys apie atostogas priverčia atsipalaiduoti bei prarasti budrumą ne vieną vairuotoją. Skubėdami ilsėtis ar pramogauti jie kartais neatkreipia dėmesio, ar laikosi kelių eismo taisyklių, rizikuodami išprovokuoti kitų vairuotojų nepasitenkinimą ar net sulaukti policijos dėmesio.
       2020-08-07 16:56:37

Tarptautinė alaus diena: 3 ypatingi patiekalai iš šio gėrimo

Alus – vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Tačiau maisto gurmanams jis žinomas ir kaip puikus ingredientas, suteikiantis patiekalams išskirtinį skonį. Rugpjūčio 7-ąją minima Tarptautinė alaus diena.
       2020-08-07 16:52:33

Laužo dūmo aromatu kvepiantys desertai: 3 idėjos vasaros iškylai

Vasaros iškylos neapsieina be ant laužo kepamų šašlykų ar dešrelių, tačiau ar bandėte ant kepimo grotelių ruošti desertus? Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi idėjomis, kaip ant laužo ugnies pasigaminti desertą.
       2020-08-07 16:45:41

Praėjusią parą patvirtinti dvidešimt trys koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt trys nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Devyni iš jų registruoti Vilniaus apskrityje, septyni – Kauno, penki – Utenos ir du Panevėžio apskrityje.
       2020-08-06 17:42:04

Pristatyta kompiuteriui nenusileidžianti planšetė „Galaxy Tab S7“

Vakar vykusio virtualaus „Samsung“ produktų pristatymo metu bendrovė pristatė naujausią planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S7“ ir didesnę jo versiją „Tab S7+“. Abu įrenginiai turi didelį ekraną, galingą procesorių, patobulintą „S Pen“ rašiklį, klaviatūrą ir kitas funkcijas, kurios vartotojams leis planšetėmis naudotis kaip kompiuteriu.
       2020-08-06 15:37:29

Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.
       2020-08-06 14:41:21

Pasitikrinkite ar žinote: 5 išmanūs „Google Maps“ triukai

Kelionių po Lietuvą ar svetur planavimas dažnam kelia nemenkų iššūkių. Žinodami ir įvaldę šias patogias programėlės „Google Maps“ funkcijas, išvykas planuosite kaip profesionalai ir sutaupysite daug brangaus laiko.
       2020-08-06 10:16:03

Šalies ekonomika kol kas pandemiją atlaikė kur kas geriau, nei tikėtasi

Naujausi šalies ekonomikos rodikliai rodo, kad kol kas pandemija atlaikyta kur kas geriau, nei tikėtasi. Tolygūs išlieka mokėjimai pagal Ekonomikos skatinimo planą, baigiant įgyvendinti vienas priemones, įsibėgėja ir/arba pradedamos vykdyti kitos.
       2020-08-06 09:18:11

Grūdiniai produktai: kodėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą

Vaisių ir daržovių nauda sveikatai – nenuginčijama, tačiau apie grūdinių produktų vartojimą vis dar sklando įvairūs mitai. Dietistė Živilė Dumbraitė teigia, kad tinkamai parinktus grūdinius produktus kiekvienas turėtume įtraukti į savo racioną ir dalijasi patarimais, kaip teisingai juos vartoti ir išsirinkti parduotuvių lentynose.
       2020-08-06 08:50:59

Registrų sutrikimai tęsiasi – notarų klientams teks semtis kantrybės

Notarų klientams, ypač norintiems atlikti nekilnojamojo turto perleidimo sandorius, teks gerokai pasisemti kantrybės – dalis valstybinės įmonės Registrų centro valdomų registrų vis dar stringa.
       2020-08-06 08:44:22

Termometro pasirinkimo vingrybės: kas temperatūrą matuoja tiksliausiai?

Nuo koronaviruso proveržio pradžios temperatūrą šalies gyventojai matuojasi dažniau ir atidžiau. Nors dar prieš dešimtmetį pardavinėti uždraustų gyvsidabrio termometrų vis dar galima rasti kai kurių šalies gyventojų namuose, pastaruosius iš vaistinių lentynų jau seniai išstūmė kitokių technologijų ir modelių prietaisai.
       2020-08-06 08:40:14

Kodėl žindyti viešai vis dar yra stigma?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl pasirinkimo maitinti krūtimi kiekvienais metais daugiau kaip 823 tūkst. vaikų ir daugiau kaip 20 tūkst. motinų išvengia mirties.
       2020-08-06 08:30:23

Naujausi COVID-19 atvejai: daugiausia užsikrėtimų – Kauno apskrityje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt keturi nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika registruota Kauno apskrityje, po keturis atvejus – Utenos ir Vilniaus apskrityse.
       2020-08-05 14:42:11

Aviečių metas: 3 skanių ir sveikų desertų idėjos

Saldžios ir sodrios spalvos avietės – vienos populiariausių vasaros uogų. Mitybos specialistai jas rekomenduoja vartoti dėl sveikatai naudingų maistinių savybių, konditeriai avietes giria dėl jų universalumo gaminant desertus, o prekybininkai teigia, kad sezono metu šios uogos yra vienos populiariausių.
       2020-08-05 14:30:54

Kaip sutvarkyti automobilį, kad atrodytų lyg ką tik iš salono?

Kodėl vienas naudotas automobilis atranda naują šeimininką vos per kelias dienas, o kitas ištisus mėnesius „kabo“ skelbimų lentose? Pasirodo, kaip gyvenime, taip ir dėvėtų automobilių rinkoje viską lemia pirmas įspūdis, prie kurio labiausiai prisideda transporto priemonės švara, tvarka.
       2020-08-05 14:27:16

Ar durys į universitetą uždarytos neišlaikius matematikos egzamino?

Liepos 5 dieną Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė matematikos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų rusų ir anglų, istorijos, geografijos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.
       2020-08-05 11:25:34

Per parą koronavirusas patvirtintas dešimčiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-05 07:56:03

Apklausa: elektrą taupo devyni iš dešimties gyventojų

Karantino metu daugelyje namų ūkių išaugus elektros suvartojimui ir sąskaitoms, devyni iš dešimties gyventojų stengiasi mažinti energijos naudojimą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad populiariausias ir paprasčiausias būdas taupyti elektrą – išjungti šviesą vos tik išėjus iš patalpos.
       2020-08-05 07:54:13

IT sektorius: ar talentų trūkumą išspręstų moterų atėjimas į rinką?

Užimtumo tarnybos duomenimis, karantino metu darbo neteko daugiau moterų. Negana to, pastarąjį mėnesį moterų nedarbo rodiklis pralenkė vyrų. Viena iš pagrindinių to priežasčių – dauguma moterų vis dar dirba ekonominiams nuosmukiams jautresniame paslaugų sektoriuje.
       2020-08-05 07:49:17

Nesugebantiems pailsėti per atostogas: kaip išsimiegoti ir atsipalaiduoti?

Net 70 proc. žmonių pripažįsta, jog atostogų metu jiems sunkiai sekasi atsipalaiduoti ir netikrinti darbinio elektroninio pašto, rodo „LinkedIn Summer Vacation data“ tyrimo duomenys.
       2020-08-04 15:31:42

Atgaiva karštą vasaros dieną: kaip pasigaminti skanią šaltą arbatą namuose?

Šalta arbata – gaivinantis ir troškulį karštą vasaros dieną malšinantis gėrimas, kurį lengvai galime pasidaryti ir namų sąlygomis. Tačiau kaip išsirinkti, kokius ingredientus geriausia derinti tarpusavyje?
       2020-08-04 15:24:59

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“.
       2020-08-04 11:56:30

Lietuvoje – septyniolika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta septyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Šeši atvejai registruoti Vilniaus apskrityje, po penkis – Panevėžio ir Kauno, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.