Naujienos

Kaip priversti jūsų internetines sistemas dirbti sklandžiai?

2020-04-15 10:35:59

Pastarosiomis dienomis IT sistemos Lietuvoje ir pasaulyje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Be sutrikimų veikia tik tos sistemos, kurių architektai apgalvojo galimas didesnes infrastruktūros, aplikacijų apkrovas ir tam pasiruošė iš anksto.

Ne išimtis ir Lietuvos švietimo sistema, kuri nebuvo pasiruošusi nuotoliniams mokymams internetu. Nors buvo užtikrinta, kad sistemos atlaikys, jau patį pirmą nuotolinių mokymų rytą sklandžiai neveikė nei viena lietuviška skaitmeninės edukacijos sistema. Mokytojams ir mokiniams teko ieškoti alternatyvių būdų nuotoliniams mokymams. Vieni naudojo Zoom, kiti Messenger, Skype, ar panašias programas. Tačiau buvo žinoma, kad apkrovos stipriai padidės ir programuotojai galėjo tam pasiruošti. Juk neveikiant web svetainėms, ar aplikacijoms, prarandamos ne tik gautinos pajamos, tačiau ir paieškos sistemų reitingai, bei žmonių pasitikėjimas. O tai ilguoju laikotarpiu gali net sužlugdyti verslą.

Taigi, kokie paprasčiausi būdai sumažinti sistemų apkrovimą ir priversti jas dirbti sklandžiai?

Optimizuoti procesus.

Priklausomai nuo to, kokio tipo svetainę norima optimizuoti, reikia atlikti ir atitinkamus pataisymus. Kadangi skirtingų svetainių ir aplikacijų begalės, visų pakeitimų neįmanoma aprašyti. Tačiau galima apibendrinti dažniausiai pasitaikančius:

- Jei svetainėje daug grafinių elementų, ar video, galima sumažinti kokybę, arba ją automatiškai pritaikyti pagal srauto apkrovimus. Tuomet nors ir nukentės vaizdo kokybė, bet vartotojams turinys bus pasiekiamas žymiai greičiau.
- Jei naudojama daug CSS, Java, ar kitų scriptų, būtina juos peržiūrėti. Tikėtina, kad daugumą tokių skriptų reikia įkelti tik kai kuriuose puslapiuose, bet tikrai ne visuose.
- Dinaminio turinio kešavimas (cache). Svetainės dinaminį turinį, kuris retai keičiasi, rekomenduojama saugoti laikinojoje atmintyje (cache). Taip žymiai pagreitinamas svetainės pasiekimo greitis ir mažinamas serverio apkrovimas, nes papildomai nebesikreipiama į API ir duombazes.
- Statiniam turiniui nustatyti galiojimo laiką. Naršyklei paprašius grafinio elemento, CSS, ar JavaScript failo, jis nebus atnaujinamas tol, kol baigsis jo galiojimo terminas. Taip bus sumažinamas serverio darbas.
- 404 klaidų pašalinimas. Neegzistuojantys grafiniai elementai, nuorodos vedančios į niekur, ar neegzistuojantys vidiniai puslapiai stabdo svetainės darbą, nes naršyklė vis kreipiasi į neegzistuojantį elementą ir bando jį pasiekti. Nors tai per daug neapkrauna serverio, tačiau ištaisius šias klaidas, lankytojams sukuriamas patikimos svetainės įspūdis ir truputį pagerina paieškų sistemų reitingus. Rekomenduojama atlikti diagnostiką ir pašalinti visas tokias klaidas.
- CDN (turinio pristatymo tinklas) serverių naudojimas. Jei svetainė sulaukia tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio, rekomenduojama naudoti CDN serverius. Tokiu atveju svetainė lankytojui bus siunčiama iš artimiausiai esančio serverio ir veiks greičiau.

Reikia nepamiršti, kad svetainės greitis ne tik svarbus kokybės parametras lankytojams, tačiau tai daro didelę įtaką ir paieškos sistemų algoritmams. Visi nori atsidurti pirmuose paieškų sistemų puslapiuose, todėl reikia stengtis, kad svetainė veiktų greitai. Paprasčiausi nemokami įrankiai įvertinti svetainės greitį: https://tools.pingdom.com/

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Konteinerizacija

Lietuvoje kol kas dar mažai konteinerių entuziastų, tačiau vis dažniau jais domimasi. Skirtingai nei virtualūs serveriai (VPS), konteineriai nenaudoja įrangos abstrakcijos lygmens, tad daugiau resursų skiriama tiesioginei naudingai užduočiai atlikti. Tai leidžia naudoti žymiai mažiau resursų, bei konteinerius paleisti vos tik prisireikia - per sekundės dalį. Konteinerizacija taip pat supaprastina darbą programuotojams, nes jiems nebereikia rūpintis, kokią operacinė sistema bus naudojama. Taip pat, programuotojai gali konteinerius susikurti ir savo asmeniniame kompiuteryje ir ten išsibandyti, kaip veikia jų kuriamos aplikacijos.

Dažniausiai konteineriais pradedama domėtis tuomet, kai svetainė, ar aplikacija patiria didžiules apkrovas, o jau naudojamas pats galingiausias serveris ir vertikaliai plėstis nebėra kur. Tai vienas iš scenarijų, tačiau konteinerizacija, tai pat, gali padėti taupyt. Dažnai įmonėms nenaudinga nuomotis daug dedikuotų serverių, ar juos įsigyti patiems, nes dalies serverių prireikia tik tuomet, kai padidėja apkrovos. Konteinerizavus aplikacijas ir perkėlus jas į duomenų centrą, siūlantį valandinius mokėjimus, galima dalį serverių nuomotis sudarant ilgalaikį kontraktą (mėnesiui, metams ir pan.). Kitą dalį, pakilus apkrovoms, automatiškai paruošiant per kelias minutes ir paleidžiant juose turimus konteinerius. Apkrovoms nurimus, valandinių serverių galima tiesiog iškart atsisakyti. Taip konteinerizuota sistema bus ne tik pasiruošusi horizontaliai išsiplėsti atsiradus didesnėms apkrovoms, bet susitraukti, kai jų nelieka užtikrinant optimalų finansinių išteklių naudojimą.

Konteinerių technologija yra atviro kodo (open source) ir nemokama, tačiau reikalauja specifinių žinių. Daugiau informacijos galima rasti čia: https://www.docker.com/

Galingesnis serveris.

Pats paprasčiausias būdas priversti svetainę, ar web aplikaciją veikti greičiau, perkelti ją į spartesnį serverį. Visų pirma, rekomenduojama išanalizuoti, kurių resursų trūksta. Dažniausiai neužtenka interneto srauto, procesoriaus ar operatyviosios atminties (RAM). Jei serveryje jau įdiegta stebėjimo programa (monitoring), galima aiškiai matyti, kokių resursų trūksta ir pagal tai pasirinkti naują serverį. Kartais serverio net nebūtina keisti, galima paprašyti tiekėjo, kad pridėtų papildomos atminties, padidintų interneto pralaidumą, ar įdėtų galingą vaizdo plokštę jei jos netikėtai prisireikia. Taip įmanoma svetainę priversti dirbti žymiai sparčiau vos per kelias valandas.

Ilgametę serverių prieglobos patirtį turinčios UAB „Cherry Servers“ specialistai mielai konsultuoja kokį serverį pasirinkti, kad internetinis projektas veiktų optimaliai. Kartu su partnerių pagalba siūloma konteinerizuoti aplikacijas ir jas perkelti į tam puikiai pritaikytą infrastruktūrą.

UAB „Cherry Servers“ yra dedikuotų debesijos resursų tiekėja, pirmoji Europoje pasiūliusi pilnai automatizuotas ir dedikuotas IT infrastruktūros paslaugas, kurios gali būti naudojamos pagal pareikalavimą, mokant tik už panaudos valandas. Tai itin aktualu įmonėms, kurioms didesnio serverių kiekio reikia tik per pikus, arba reikia greitai apdoroti didžiulius informacijos kiekius (big data). Galima ženkliai sutaupyti, kai pastoviai nuomojamasi tik dalis serverių, o kita dalis užsakoma trumpajam laikotarpiui tik apkrovoms padidėjus. Šiuo metu „Cherry Servers“ aptarnauja klientus iš daugiau nei 140 skirtingų pasaulio šalių, padėdama smulkiam ir vidutiniam verslui augti skaitmeninėje erdvėje lengviau. Kadangi šiuo metu ypatingai svarbus interneto pralaidumas, įmonė džiaugiasi galėdama pasiūlyti itin spartų interneto pralaidumą - 3Gbps daugumai serverių. Techninė pagalba teikiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2020-04-24 07:21:24

Kibernetinė ataka prieš „Telia” sutrikdė „Paysera“ veiklą

Trečiadienį, telekomunikacijų bendrovei „Telia“ patyrus kibernetinę ataką, buvo sutrikdyta elektroninės pinigų įstaigos „Paysera“ veikla. Šie trikdžiai palietė ne tik pinigų pervedimus, bet ir įmokų surinkimą elektroninėse parduotuvėse, atsiskaitymą bankinėmis kortelėmis, „Paysera Tickets“ veiklą bei klientų aptarnavimo centro pasiekiamumą.
       2020-04-07 11:39:07

Nesąžiningi pardavėjai internete: kaip atpažinti?

Šiuo sudėtingu laikotarpiu, visame pasaulyje susiduriant su COVID-19 infekcija, internetinė prekyba tapo bene vienintele išeitimi apsipirkti saugiai. Tačiau patrauklios sąlygos vilioja ir nesąžiningus pardavėjus, kurie, naudodamiesi susiklosčiusia padėtimi, nevengia pasipelnyti iš budrumą praradusių vartotojų.
       2020-04-02 10:41:31

Kas darbą nuotoliniu būdu gali paversti lengvesniu procesu?

Trečią savaitę dirbame iš namų, tad visus pokalbius su kolegomis ar klientais teko perkelti į skaitmeninę erdvę. Kai kurie vis dar ieško sprendimų, kaip palengvinti darbą namuose, todėl pateikiame penkis patarimus, kurie darbą iš namų pavers sklandesniu, padės patogiau dalintis įvairiais dokumentais, organizuoti darbo eigą ir rengti vaizdo skambučius.
Daugiau naujų naujienų
       2020-05-31 16:56:28

Gardūs ir sveiki desertai – misija įmanoma

Nesvarbu, koks metų ar paros laikas ir nuotaika – skanaus deserto norisi visada. Tačiau kasdien valgydami miltinius ir daug cukraus turinčius patiekalus galime prisišaukti įvairius negalavimus.
       2020-05-31 16:50:29

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 30 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 5.
       2020-05-29 10:59:04

Lietuvos mokykloms – nemokamas nuotolinio mokymosi įrankių paketas

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą mokymosi procesą karantino metu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su „Microsoft Lietuva“ ir „Squalio Lietuva“ dar balandžio mėnesio pabaigoje daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų suteikė prieigą prie „Microsoft 365 A3“ programinės įrangos paketo.
       2020-05-29 10:51:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 28 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 6.
       2020-05-29 09:55:41

Šią vasarą atostogautojus priims Vilnius: sostinė pavirs skirtingomis šalimis

Vilnius vasaros savaitgaliais šalies gyventojus kvies atostogauti keliaujant aplink pasaulį. Sostinės bendruomenės, ekskursijų ir renginių organizatoriai, restoranai, viešbučiai ir menininkai susivienijo, kad į užsienį išvykti negalintiems lietuviams egzotiškas patirtis sukurtų gimtinėje.
       2020-05-29 09:51:55

7 pagalbos sau būdai, kaip be streso pasiruošti egzaminams

Pagalvojus apie sesiją, atsiskaitymus ir egzaminus, studentus gali apimti mintys apie įmanomą ar įsivaizduojamą nesėkmę – „nepavyks pasiruošti atsiskaitymui, neišlaikysiu egzamino, atsiskaitymo metu sutriks internetas“ ir pan.
       2020-05-29 09:40:28

Netikėta karantino pasekmė – socialinius tinklus užkariauja medikai

Koronaviruso pandemijos metu krito beveik visų socialinių tinklų žvaigždžių aktyvumas. Ir nors tokiose platformose kaip „Facebook“ didžiausias lankytojų srautas kilo iki 15 proc., turinio, ypač remiamo, skaičius sumažėjo.
       2020-05-28 13:29:11

Kodėl vyrams reikia minkšto dantų šepetėlio ir kiti 10 faktų

Burnos higiena – kasdienis kiekvieno iš mūsų rūpestis, kuris neturėtų apsiriboti tik dantų valymu ryte ir vakare. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad rūpindamiesi savo šypsena dažnai vadovaujamės mitais ir neskiriame tam pakankamai dėmesio.
       2020-05-28 13:24:54

Seimas svarstys pagalbos priemones vyresniems darbuotojams

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Užimtumo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymų ir Darbo kodekso pataisas (projektai Nr. XIIIP-4901, Nr. XIIIP-4903, Nr. XIIIP-4904), kuriomis siūloma paskata darbdaviams, kurie išlaikys 60 m. ir vyresnius darbuotojus.
       2020-05-28 13:18:29

Seimas svarstys pataisas dėl ligos išmokų karantino metu

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisas (projektas Nr. Nr. XIIIP-4902), kuriomis siūloma, kad dar tęsiantis ekstremaliai situacijai ir karantinui būtų aiškiai nustatoma ligos išmokų mokėjimo pabaiga.
       2020-05-28 13:15:22

Onkologiniams ligoniams - transporto bilietai su 80 proc. nuolaida

Seimas priimtomis Transporto įstatymo pataisomis asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikė galimybę vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais,
       2020-05-28 13:02:48

Raudonos spalvos vaisiai: kuo naudingi ir ką iš jų pagaminti?

Daugiau daržovių ir vaisių: argi ne tokius pažadus sau davėme šį pavasarį? O štai raudonos spalvos vaisiai – puikus antioksidantas. „Maximos“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalijasi, kad tikra vitaminu bomba galima vadinti braškes, o taip pat kaip jas panaudoti gaminant sveikas ir skanias salotas.
       2020-05-28 12:41:56

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 27 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 9.
       2020-05-28 07:53:45

Kol vaistai ir vakcina nuo koronaviruso neatrasti, rūpinkitės imunine sistema

Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiuo metu, kol dar neturime nei vaistų, nei vakcinos nuo koronaviruso, ypatingai svarbu kuo labiau sumažinti riziką užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imuninę sistemą.
       2020-05-28 07:48:50

Specialisto patarimai: poreikis keltis į internetą pamatuojamas objektyviai

COVID-19 pandemija smarkiai suvaržė daugybės Lietuvos verslininkų veiklą ir privertė juos ieškoti naujų sprendimų. Elektroninės komercijos specialistas Aurimas Junčis sako, kad verslo iškėlimo į internetą poreikis yra objektyviai pamatuojamas ir tam nebūtina sulaukti tokios situacijos, į kurią dabar pasinėręs visas pasaulis.
       2020-05-27 17:06:07

Karantino sąlygos darosi švelnesnės

Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, šiandien posėdyje priėmė sprendimą pratęsti karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelninti karantino sąlygas.
       2020-05-27 10:39:28

Prasidėjo sodo darbų sezonas: 3 pavojai, tykantys neatsargių sodininkų

Švelnėjant karantino sąlygoms ir artėjant vasarai, vis daugiau žmonių vyksta į sodus ar sodybas, kur jų laukia sezoniniai darbai. Išsiilgus gryno oro ir aktyvios veiklos nė nekyla mintis, kad sodininkystės ar daržininkystės darbai gali baigtis ir nemalonumais.
       2020-05-27 10:33:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 26 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 8.
       2020-05-27 07:20:08

7 priežastys, kodėl svoris nekrenta

Pradėjai laikytis dietos, bet rezultatai netenkina? Pradėjai daugiau sportuoti, bet svoris vis vien nekrenta? Jei ir Tu susiduri su šiomis problemomis – galbūt šiame straipsnyje rasi atsakymą, kodėl negali atsikratyti papildomais kilogramais.
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.