Naujienos

Kaip priversti jūsų internetines sistemas dirbti sklandžiai?

2020-04-15 10:35:59

Pastarosiomis dienomis IT sistemos Lietuvoje ir pasaulyje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Be sutrikimų veikia tik tos sistemos, kurių architektai apgalvojo galimas didesnes infrastruktūros, aplikacijų apkrovas ir tam pasiruošė iš anksto.

Ne išimtis ir Lietuvos švietimo sistema, kuri nebuvo pasiruošusi nuotoliniams mokymams internetu. Nors buvo užtikrinta, kad sistemos atlaikys, jau patį pirmą nuotolinių mokymų rytą sklandžiai neveikė nei viena lietuviška skaitmeninės edukacijos sistema. Mokytojams ir mokiniams teko ieškoti alternatyvių būdų nuotoliniams mokymams. Vieni naudojo Zoom, kiti Messenger, Skype, ar panašias programas. Tačiau buvo žinoma, kad apkrovos stipriai padidės ir programuotojai galėjo tam pasiruošti. Juk neveikiant web svetainėms, ar aplikacijoms, prarandamos ne tik gautinos pajamos, tačiau ir paieškos sistemų reitingai, bei žmonių pasitikėjimas. O tai ilguoju laikotarpiu gali net sužlugdyti verslą.

Taigi, kokie paprasčiausi būdai sumažinti sistemų apkrovimą ir priversti jas dirbti sklandžiai?

Optimizuoti procesus.

Priklausomai nuo to, kokio tipo svetainę norima optimizuoti, reikia atlikti ir atitinkamus pataisymus. Kadangi skirtingų svetainių ir aplikacijų begalės, visų pakeitimų neįmanoma aprašyti. Tačiau galima apibendrinti dažniausiai pasitaikančius:

- Jei svetainėje daug grafinių elementų, ar video, galima sumažinti kokybę, arba ją automatiškai pritaikyti pagal srauto apkrovimus. Tuomet nors ir nukentės vaizdo kokybė, bet vartotojams turinys bus pasiekiamas žymiai greičiau.
- Jei naudojama daug CSS, Java, ar kitų scriptų, būtina juos peržiūrėti. Tikėtina, kad daugumą tokių skriptų reikia įkelti tik kai kuriuose puslapiuose, bet tikrai ne visuose.
- Dinaminio turinio kešavimas (cache). Svetainės dinaminį turinį, kuris retai keičiasi, rekomenduojama saugoti laikinojoje atmintyje (cache). Taip žymiai pagreitinamas svetainės pasiekimo greitis ir mažinamas serverio apkrovimas, nes papildomai nebesikreipiama į API ir duombazes.
- Statiniam turiniui nustatyti galiojimo laiką. Naršyklei paprašius grafinio elemento, CSS, ar JavaScript failo, jis nebus atnaujinamas tol, kol baigsis jo galiojimo terminas. Taip bus sumažinamas serverio darbas.
- 404 klaidų pašalinimas. Neegzistuojantys grafiniai elementai, nuorodos vedančios į niekur, ar neegzistuojantys vidiniai puslapiai stabdo svetainės darbą, nes naršyklė vis kreipiasi į neegzistuojantį elementą ir bando jį pasiekti. Nors tai per daug neapkrauna serverio, tačiau ištaisius šias klaidas, lankytojams sukuriamas patikimos svetainės įspūdis ir truputį pagerina paieškų sistemų reitingus. Rekomenduojama atlikti diagnostiką ir pašalinti visas tokias klaidas.
- CDN (turinio pristatymo tinklas) serverių naudojimas. Jei svetainė sulaukia tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio, rekomenduojama naudoti CDN serverius. Tokiu atveju svetainė lankytojui bus siunčiama iš artimiausiai esančio serverio ir veiks greičiau.

Reikia nepamiršti, kad svetainės greitis ne tik svarbus kokybės parametras lankytojams, tačiau tai daro didelę įtaką ir paieškos sistemų algoritmams. Visi nori atsidurti pirmuose paieškų sistemų puslapiuose, todėl reikia stengtis, kad svetainė veiktų greitai. Paprasčiausi nemokami įrankiai įvertinti svetainės greitį: https://tools.pingdom.com/

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Konteinerizacija

Lietuvoje kol kas dar mažai konteinerių entuziastų, tačiau vis dažniau jais domimasi. Skirtingai nei virtualūs serveriai (VPS), konteineriai nenaudoja įrangos abstrakcijos lygmens, tad daugiau resursų skiriama tiesioginei naudingai užduočiai atlikti. Tai leidžia naudoti žymiai mažiau resursų, bei konteinerius paleisti vos tik prisireikia - per sekundės dalį. Konteinerizacija taip pat supaprastina darbą programuotojams, nes jiems nebereikia rūpintis, kokią operacinė sistema bus naudojama. Taip pat, programuotojai gali konteinerius susikurti ir savo asmeniniame kompiuteryje ir ten išsibandyti, kaip veikia jų kuriamos aplikacijos.

Dažniausiai konteineriais pradedama domėtis tuomet, kai svetainė, ar aplikacija patiria didžiules apkrovas, o jau naudojamas pats galingiausias serveris ir vertikaliai plėstis nebėra kur. Tai vienas iš scenarijų, tačiau konteinerizacija, tai pat, gali padėti taupyt. Dažnai įmonėms nenaudinga nuomotis daug dedikuotų serverių, ar juos įsigyti patiems, nes dalies serverių prireikia tik tuomet, kai padidėja apkrovos. Konteinerizavus aplikacijas ir perkėlus jas į duomenų centrą, siūlantį valandinius mokėjimus, galima dalį serverių nuomotis sudarant ilgalaikį kontraktą (mėnesiui, metams ir pan.). Kitą dalį, pakilus apkrovoms, automatiškai paruošiant per kelias minutes ir paleidžiant juose turimus konteinerius. Apkrovoms nurimus, valandinių serverių galima tiesiog iškart atsisakyti. Taip konteinerizuota sistema bus ne tik pasiruošusi horizontaliai išsiplėsti atsiradus didesnėms apkrovoms, bet susitraukti, kai jų nelieka užtikrinant optimalų finansinių išteklių naudojimą.

Konteinerių technologija yra atviro kodo (open source) ir nemokama, tačiau reikalauja specifinių žinių. Daugiau informacijos galima rasti čia: https://www.docker.com/

Galingesnis serveris.

Pats paprasčiausias būdas priversti svetainę, ar web aplikaciją veikti greičiau, perkelti ją į spartesnį serverį. Visų pirma, rekomenduojama išanalizuoti, kurių resursų trūksta. Dažniausiai neužtenka interneto srauto, procesoriaus ar operatyviosios atminties (RAM). Jei serveryje jau įdiegta stebėjimo programa (monitoring), galima aiškiai matyti, kokių resursų trūksta ir pagal tai pasirinkti naują serverį. Kartais serverio net nebūtina keisti, galima paprašyti tiekėjo, kad pridėtų papildomos atminties, padidintų interneto pralaidumą, ar įdėtų galingą vaizdo plokštę jei jos netikėtai prisireikia. Taip įmanoma svetainę priversti dirbti žymiai sparčiau vos per kelias valandas.

Ilgametę serverių prieglobos patirtį turinčios UAB „Cherry Servers“ specialistai mielai konsultuoja kokį serverį pasirinkti, kad internetinis projektas veiktų optimaliai. Kartu su partnerių pagalba siūloma konteinerizuoti aplikacijas ir jas perkelti į tam puikiai pritaikytą infrastruktūrą.

UAB „Cherry Servers“ yra dedikuotų debesijos resursų tiekėja, pirmoji Europoje pasiūliusi pilnai automatizuotas ir dedikuotas IT infrastruktūros paslaugas, kurios gali būti naudojamos pagal pareikalavimą, mokant tik už panaudos valandas. Tai itin aktualu įmonėms, kurioms didesnio serverių kiekio reikia tik per pikus, arba reikia greitai apdoroti didžiulius informacijos kiekius (big data). Galima ženkliai sutaupyti, kai pastoviai nuomojamasi tik dalis serverių, o kita dalis užsakoma trumpajam laikotarpiui tik apkrovoms padidėjus. Šiuo metu „Cherry Servers“ aptarnauja klientus iš daugiau nei 140 skirtingų pasaulio šalių, padėdama smulkiam ir vidutiniam verslui augti skaitmeninėje erdvėje lengviau. Kadangi šiuo metu ypatingai svarbus interneto pralaidumas, įmonė džiaugiasi galėdama pasiūlyti itin spartų interneto pralaidumą - 3Gbps daugumai serverių. Techninė pagalba teikiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Kokybiškos nuotraukos Jums
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2020-10-29 15:41:06

2020 m. kibernetiniai nusikaltėliai prisitaikė prie skaitmenizacijos

Pasaulį apėmus pandemijai prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir kibernetiniai nusikaltėliai. Įmonėms pradėjus dirbti per nuotolį ir pakitus ne tik darbo aplinkai bei priemonėms, bet ir komunikacijai tarp darbuotojų, tai lėmė spartesnį tam tikrų kenkėjiškų programų išplitimą Lietuvoje.
       2020-10-03 19:09:18

Operacinės sistemos, kurios galėjo, bet neužkariavo pasaulio

Jei istorija būtų pasisukusi kita linkme, šiandien vietoje „Windows“ operacinės sistemos (OS) daugelyje kompiuterių galbūt naudotume „AmigaOS“ ar „OS/2“, o „Apple“ kompiuteriuose vietoje „macOS“ turėtume „BeOS“. Nieko apie jas negirdėjote? Nenuostabu – jų dienos jau seniai suskaičiuotos.
       2020-08-25 06:46:10

Gudrybės, kaip susikurti gerą slaptažodį: gal jaustukai?

Būdų ir pasirinkimų, kaip apsaugoti savo įrenginius ar virtualius profilius, dabar – kaip niekada daug. Be įprastų slaptažodžių ar PIN kodų galime naudoti savo pirštų atspaudus, veido atpažinimą ir net jaustukų (angl. emoji) kombinacijas.
       2020-08-19 09:43:13

Duomenų vagystė: jos išvengti padės paprastas sprendimas

Pasaulį drebinančios įvairaus masto ir formos programišių atakos priverčia atkreipti viso pasaulio ir Lietuvos žmonių dėmesį į savo socialinių tinklų paskyrų ir asmeninės informacijos apsaugą.
Daugiau naujų naujienų
       2020-10-31 10:19:50

Į patalpas žiemai veržiasi graužikai? Apie klaidas, bandant su jais kovoti

Graužikai – problema, su kuria susiduriama ne tik namuose. Su šia problema galime susidurti ir darbe – atvėsus orams graužikai iš lauko veržiasi į vidų ir nieko stebėtino, kad sugeba atrasti kelią ir į biurus, sandėlius ar kitas darbines patalpas.
       2020-10-31 10:16:00

Pasitikrinkite: ar išnaudojate šiuos išmaniųjų belaidžių ausinių privalumus?

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pardavimai rodo, kad tarp populiariausių išmaniųjų įrenginių belaidės ausinės užima antrąją vietą, nusileisdamos tik išmaniesiems laikrodžiams.
       2020-10-31 09:26:42

REKORDAS! Praėjusią parą registruotas 1001 koronaviruso atvejis

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1 001 naujas koronaviruso atvejis, bendras susirgusiųjų skaičius siekia 14 824. Dar 8 žmonės mirė, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
       2020-10-31 09:00:46

Bravo už planą Vytautui Kasiulevičiui

Skelbdamas naujienas retai susiduriu su tuo, kad išsakytos mintys 100% sutaptų su manosiomis. Taip dažnai nutinka pamačius profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus išdėstytas mintis. Ne išimtis ir šios:
       2020-10-30 17:40:36

Epidemiologiniai tyrimai, kurie šiuo metu vėluoja, nebebus atliekami

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad ir toliau kasdien fiksuojant daugiau nei 700 koronavirusinės infekcijos atvejų, tų asmenų, kurie iki vakar gavo informaciją apie teigiamą laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti rezultatą, tačiau NVSC specialistai su jais nesusisiekė, užsikrėtimo aplinkybės nebebus tiriamos.
       2020-10-30 11:07:37

Praėjusią parą registruoti 735 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse.
       2020-10-30 09:31:50

Namus nuo vagių apsaugo kameros, užrakintos durys, šunys bei kaimynai

Artėjantį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį šalies gyventojai keliaus aplankyti mirusių artimųjų kapų. Išvykstantys iš namų kelioms dienoms turėtų nepamiršti pasirūpinti buto ar namo saugumu, nes tokie ilgieji savaitgaliai yra pats darbymetis ilgapirščiams.
       2020-10-30 08:58:12

Premjero Sauliaus Skvernelio kritika išrinktiesiems

"Priartėjome prie 1000 užsikrėtusių asmenų per parą. Padėtis yra rimta ir verčia imtis rimtų sprendimų. Tą ir darome. Tie, kurie sako, kad ši Vyriausybė nesiruošė, turėtų žinoti: jeigu būtume nesiruošę, šiandien užsikrėtusius skaičiuotume ne šimtais, o galbūt net dešimtimis tūkstančių.
       2020-10-30 07:34:52

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.
       2020-10-29 16:01:42

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos valdymui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę.
       2020-10-29 15:51:22

Užliejimas, gedimai ir kitos žalos būste – nuomotojo ar nuomininko atsakomybė?

Nuomojantis ar nuomojant būstą, jame įvykę nelaimingi atsitikimai atneša keliskart daugiau rūpesčių. Patirtus nuostolius lydi ginčai – kas atsakingas už įvykį, kam privaloma atlyginti žalą bei kaip užtikrinti, kad panašūs nesutarimai ateityje nepasikartotų?
       2020-10-29 15:41:06

2020 m. kibernetiniai nusikaltėliai prisitaikė prie skaitmenizacijos

Pasaulį apėmus pandemijai prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir kibernetiniai nusikaltėliai. Įmonėms pradėjus dirbti per nuotolį ir pakitus ne tik darbo aplinkai bei priemonėms, bet ir komunikacijai tarp darbuotojų, tai lėmė spartesnį tam tikrų kenkėjiškų programų išplitimą Lietuvoje.
       2020-10-29 10:31:45

REKORDAS po REKORDO! Lietuvoje – 950 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse.
       2020-10-29 08:57:41

Orijus Gasanovas: „Pandemija paspartino įmonių kompiuterizaciją“

Pavasarį šalyje paskelbus karantiną, visų gyvenimai tarsi sustojo: retesni susitikimai su draugais, pasikeitusios laisvalaikio veiklos, darbas nuotoliniu būdu.
       2020-10-29 08:48:26

Apie izoliaciją NVSC sąlytį turėjusius informuos trumposiomis SMS žinutėms

Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu auga ir sąlytį turėjusių arba, paprastai tariant – kontaktavusių su užsikrėtusiaisiais, skaičius.
       2020-10-29 08:44:18

6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

Vizitas pas kardiologą šiuo visiems įtemptu laikotarpiu drąsiai gali būti prilyginamas laimingam loterijos bilietui. Galiausiai apsilankius gydytojo kabinete, trumpą konsultacijos laiką norisi išnaudoti teisingai. O kokius klausimus reikėtų užduoti, kad vizitas būtų sėkmingas ir efektyvus?
       2020-10-29 08:39:47

4 priežastys, kodėl planšetė yra geriau už nešiojamąjį kompiuterį

Anksčiau neretai kovą tarp šių dviejų įrenginių beveik visuomet laimėdavo nešiojamasis kompiuteris, tačiau pastaraisiais metais planšetės itin patobulėjo. Dabar jos savo našumu ir patogumu jau prilygsta „vyresniesiems broliams“.
       2020-10-28 17:03:42

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.
       2020-10-28 16:39:50

Simonas Urbonas dalijasi trimis nebrangiais receptais iš kiaušinių

Atrodo, kad iškepti kiaušinienę gali net ir visai kojos į virtuvę nekeliantis žmogus, tačiau trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas sako, jog norint patikrinti geriausius pasaulio šefus, reikia jų paprašyti iškepti būtent kiaušinį.
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.