Naujienos

Nacionalinės Šuns dienos paminėjimui: asmeninis keturkojo grojaraštis

2020-04-24 10:43:31

Šiandien Lietuvoje minima Šuns diena, Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva pradėta švęsti nuo 2016 metų. Nors karantinu labiausiai džiaugėsi šuneliai, šią dieną galima dar labiau praskaidrinti tiek jiems, tiek jų šeimininkams.

Tai padaryti šiems keturkojams ir jų augintojams skirti podkastai bei vaizdo įrašai, išmaniosios programėlės, padedančios dresuoti augintinius ir net šunys-influenceriai. Plačiau apie visa tai pasakoja „Bitės Profai“.

„Karantino laikotarpis mūsų keturkojams draugams yra svajonių išsipildymo metas – šunims už viską svarbesnis kontaktas su žmogumi, o jo saviizoliacijos metu tikrai nestinga. Todėl šią dieną savo keturkojams padovanokite ne tik gardų skanėstą, bet dar daugiau dėmesio. Tai padaryti lengviau padės specialiai šunims skirtas turinys internete bei šeimininkams vertingi ir įdomūs patarimai“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

1. Grojaraščiai, vaizdo klipai ir meditacija augintiniams

Plečiantis turinio pasiūlai interneto platformose, vis daugiau dėmesio skiriam ir mūsų augintiniams. Pavyzdžiui, „Spotify“ platforma leidžia susikurti grojaraštį savo gyvūnui, o „YouTube“ rodo vaizdo įrašus, skirtus keturkojų poilsiui, atsipalaidavimui ir net meditacijai.

„Užsukę į „Spotify“ puslapį gyvūnams https://pets.byspotify.com, būsite paprašyti nurodyti, kokiam augintiniui skirtas šis grojaraštis. Pasirinkę šuniuką turėsite galimybę išsamiau papasakoti apie jį. Pavyzdžiui, ar jis energingas ar ramus, drovus ar draugiškas, apatiškas ar smalsus. Taip pat, galėsite pridėti savo augintinio vardą ir nuotrauką, kuri puoš „Spotify“ automatiškai sukurtą jūsų augintinio grojaraštį“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei kartu muzikos klausytis nenorite, išbandykite „YouTube“ kanalą šunims „dogTV“, kuriame gausu šiems gyvūnams skirtų vaizdo įrašų. Tarp jų ir atsipalaidavimui ar aktyvumui paskatinti skirtas turinys. Kanale rasite ir keturkojų šeimininkams įdomaus turinio – patarimus, kaip dresuoti šunis, atsakymus į dažniausius šeimininkų klausimus ar tiesiog smagias gyvūnų gyvenimo akimirkas.

2. Karantino pabaigai ruoškitės jau dabar

Karantinas – svajonių išsipildymo laikas jūsų augintiniui, nes šunys itin džiaugiasi ilgu šeimininkų buvimu namie. Vis tik čia slypi ir grėsmės – po ilgo buvimo kartu, grįžus į įprastą ritmą, kai didžiąją dienos dalį su šunimi nesimatote, šį gali apimti nerimas, teigia specialistai.

Kad to pavyktų išvengti, metas išsiskyrimui ruoštis jau dabar, sako M. Vrubliauskas: „Kasdien po kelis kartus šunį palikite namuose vieną, kad šis ir vėl priprastų prie buvimo pats su savimi. Tai daryti būtina, antraip karantinui pasibaigus, šunį gali apimti nerimas, pasireiškiantis nevaldomu elgesiu – baldų niokojimu, garsiu lojimu ar inkštimu, net gi savęs žalojimu.“

Jei dabar galimybės tokiems pratimams neturite arba manote, kad jie jūsų augintiniui geriau jaustis nepadės, į pagalbą pasitelkite išmaniąsias kameras.

„Tokios kameros leidžia realiu laiku stebėti namuose paliktą augintinį ir, esant reikalui, reaguoti į neįprastą jo elgesį. Kamera fiksuoja ir garsą, tačiau tuo pat metu leidžia per ją kalbėti. Taip galėsite savo balsu nuraminti vienatvės išgąsdintą savo augintinį ir po truputį pratinti prie buvimo su savimi“, – sako M. Vrubliauskas.

3. Puikus metas mokytis ir šeimininkams

Šuns diena pradėta švęsti, siekiant priminti, kad meilė augintiniui, visų pirma, reiškia atsakomybę. Todėl verta šią dieną skirti laiko savišvietai ir šeimininkams susipažinti su šunų pasaulio naujienomis. Tai padaryti padės šiam tikslui skirti podkastai ir vaizdo įrašai.

„Vaizdo įrašų platformoje „YouTube“ ypatingai vertinamas beveik 2,5 mln. sekėjų turintis kanalas „Zak George’s Dog Training Revolution“ (liet. Zak‘o George‘o šunų dresūros revoliucija). Jo kūrėjas Zak George vaizdo įrašuose pasakoja apie viską, ko gali prireikti šunų augintojams. Čia rasite tiek naudingų patarimų, tiek vertingų dresūros pamokų, tiek smagių epizodų iš keturkojų gyvenimo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei norite ne pamokų, o tiesiog smagių pokalbių apie šuniukus, dėmesį verta atkreipti į podkastą „Can I Pet Your Dog?“ (liet. ar galiu paglostyti tavo šunį?).

„Tai smagus, neįpareigojantis ir vis dar aktyviai kuriamas podkastas, kuris puikiai tiks šunų mylėtojams. Jame laidos vedėjos – šunį turinti Allegra Ringo ir šuns norinti Renee Colvert – diskutuoja apie šunų pasaulio naujienas, tendencijas ir tai, ką apie šunis sužinojo per praėjusią savaitę. Taip pat neįpareigojančiai ir įtraukiančiai aptaria skirtingas šunų veisles, todėl toks turinys puikiai tiks laisvalaikio praleidimui“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

4. Smagios smulkmenos: treniruotės ir šunų „šypsenėlės“

Lietuvių sukurtoje programėlėje „Dogo“ rasite visus šuns dresūrai reikalingus įrankius bei daugiau nei 100 pamokų, todėl Šuns dieną galėsite praleisti smagiai mankštindamiesi su savo augintiniu.

„Pradėti verta nuo bendro paklusnumo komandų, išmokančių gulėti, sėdėti, neloti, ateiti pakviestam. Vėliau galima pereiti prie sudėtingesnių užduočių, pavyzdžiui, „ėjimo į tualetą“, miegojimo paskirtoje vietoje, pavadėlio nešiojimo. Galiausiai, augintinį galėsite išmokyti ir kelių nuotaikingų triukų. O visų svarbiausia – kartu aktyviai pajudėsite ir praleisite daugiau laiko kartu“, – sako M. Vrubliauskas.

Taip pat šią dieną galite išbandyti visas su šunimis susijusias klaviatūros šypsenėles (angl. emoji), siūlo M. Vrubliauskas: „Šypsenėlių pasaulyje šunims skirtas ypatingas dėmesys. Šie keturkojai turi net tris pagrindines – šuniuko, pudelio, ir šuns snukučio. Bet ar žinojote, kad nuo 2019 m. klaviatūroje galite rasti ir šunį-vedlį bei šunį-pareigūną? Šiose šypsenėlėse vaizduojamas Labradoro veislės keturkojis su vedlio įranga ar pareigūno liemene“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

5. Šunys–influenceriai: milijonai sekėjų ir pasaulinė šlovė

O dienos pabaigoje pasižiūrėkite, ką veikia populiariausi pasaulio šunys. Pasirodo, nuomonės formuotojais (angl. influencers) gali būti ne tik žmonės, bet ir jūsų augintiniai. Štai, pavyzdžiui, šunų pasaulio žvaigždė yra šuniukas Jiff Pom.

„Šunytis yra Pomeranijos špico veislės, kurios trumpinys Pom ir yra influencerio „pavardė“. Dar 2017 m. jis pasiekė Gineso pasaulio rekordą kaip daugiausiai sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“ turintis gyvūnas – tuo metu jį sekė beveik 8,5 milijono žmonių. Dabar šis skaičius išaugo iki 10 milijonų ir Jiff Pom pavertė „Instagram“ platformos karaliumi“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Tiesa, šunytis jau seniai peržengė interneto populiarumo ribas – pasirodė dainininkės Katy Perry vaizdo klipe, Mark‘o Zuckerberg‘o konferencijoje, o Los Andželo mieste švenčiama jo vardo diena.

Nors Jiff Pom karaliauja ir dabar itin populiariame socialiniame tinkle „TikTok“ bei laikomas pasaulyje labiausiai sekamu augintiniu, „Facebook“ platformoje populiarumu jis nusileidžia prancūzų buldogui Manny The Frenchie. Pastarąjį čia seka daugiau nei 1,7 mln. vartotojų. Šis keturkojis laikomas populiariausiu šios veislės atstovu pasaulyje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.