Naujienos

Italijos Kalabrija – vieta, kur atostogauja ir patys italai

2020-08-25 06:33:17

Dažniau keliaujantieji po Italiją Kalabrijos kryptį laiko bene pikantiškiausiu „kąsneliu“. Ir tai – ne tik dėl Kalabrijos kulinariniam paveldui priskiriamos geru kiekiu pipirų pastiprintos nduja dešros ar kaitrios saulės, mat Kalabrija – pati piečiausia Italijos dalis.

Regionas kalnuotas, pakrantės išraižytos vaizdingais skardžiais, todėl pakeliauti po vietovę – ir šioks toks iššūkis, ir sykiu nepakartojamus vaizdus žadanti patirtis.

Populiari ir tarp pačių italų

Kalabrija – ne tik vizualinių, bet ir temperatūrinių kontrastų kraštas. Keliaujant į kalnus gali prireikti striukių ir megztinių, o paplūdimyje gali ištikti ir per 30 laipsnių karščio. Tiesa, į šį regioną atostogų užsakomaisiais skrydžiais poilsiautojai iš Lietuvos skraidinami jau nuo rugpjūčio 23 dienos, kuomet temperatūra palengva pradeda vėsti ir tampa maloni. Beje, būtent Kalabriją atostogoms renkasi ir vietiniai – patys italai.

„Apskritai Kalabrija vos prieš kelis dešimtmečius buvo ekonomiškai vienas skurdžiausių Italijos regionų, todėl dabar ją atranda ne tik turistai iš viso pasaulio, bet ir iš kitų Italijos regionų atvykstantys vietiniai,“ – sakė Akvilė Barakauskaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Vienas regionas – 3 pažinimo kryptys

Jei iš viršaus matoma Italijos forma prilyginama batui, o tiksliau – ilgaauliui, tai Kalabrija yra tas pretenzingai nusmailintas bato priekis. Geografiškai Kalabrija apibūdinama kaip pusiasalis, kurį iš vakarų pusės skalauja Tirėnų, o iš rytų – Jonijos jūros. Dar būtų galima pasakyti, jog Kalabrija – tai vieta, kur baigiasi žemyninė Italija, mat toliau ir piečiau į jūrą – tik Sicilijos sala. Ji vos už 3,2 km nuo piečiausio Kalabrijos taško, tad jei šiemet savo atostogas susiplanavote Kalabrijoje, galėsite aplankyti ir Siciliją – tarp krantų nuolat kursuoja turistus ir vietos gyventojus plukdantys laivai.

Apskritai apsistoję Kalabrijoje gausite rinktis iš trijų pažinimą garantuojančių krypčių: galima keliauti po patį Kalabrijos pusiasalį, plaukti į jau minėtąją Siciliją arba vykti kiek šiauriau, į Bazilikatos regione įsikūrusį Materos miestą. Pasak archeologų, 9 tūkst. metų skaičiuojanti Matera yra seniausia žinoma gyvenama vietovė ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje, o senumo varžytuvėse pasaulyje ji nusileidžia tik Jordanijos Petrai. „Matera saugoma UNESCO, o tarp turistams aplankyti rekomenduojamų objektų – urvuose išskobti būstai-urvai, kuriuos vietiniai vadina sassi ir kurie buvo pirmieji miesto pastatai, jei tik galima juos taip pavadinti. Kad ir kur beitumėte, visa Matera – muziejus po atviru dangumi, tik keista, kaip dar be apsauginio kupolo. Dėl išsaugoto senojo miesto veido Melas Gibsonas filmą „Kristaus kančia“ filmavo būtent Materos gatvėse,“ – sakė A. Barakauskaitė.

Pasižymi puikia itališka virtuve

Atvykę į Kalabriją tiesioginiu užsakomuoju skrydžiu, greičiausiai apsigyvensite rytinėje pusiasalio pakrantėje, prie Jonijos jūros, kur galima išsirinkti tiek komfortišką, tiek ir ekonominio tipo apgyvendinimą. „Kad ir kokį viešbutį bepasirinktumėte – nedidelį, jaukų ir ramų ar erdvų, su visą dieną siūlomomis pramogomis ar vaikus užimančiais animatoriais – visur mėgausitės puikiu itališku maistu. Pavyzdžiui, viešbutis „Marina del Marchese Beach Resort 4*“ turi nuosavą daržą, kur auginamos daržovės ir žalumynai keliauja tiesiai į viešbučio restorano virtuvę,“ – pasakojo „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Geriausi suvenyrai – nduja dešra ir alyvuogių aliejus

Kalabrijos kalnus sudaro trys skirtingos kalnų grupės, lemiančios ir vizualinę jų įvairovę. Pavyzdžiui, dalis kalnų apaugę vešliais miškais, tačiau yra ir vėjų bei saulės gairinamų plynaukščių, taip pat upių ir krioklių, ir tyvuliuojančių ežerų. Aukščiausias taškas – Montalo Uffugo – siekia 1995 metrų aukštį. Kalnas įdomus tuo, jog apsuptas plačių žmogaus sukurtų terasų.

Kuo žemiau nuo kalnų, tuo arčiau ne tik paplūdimiai, bet ir žemdirbystei tinkami plotai. Žinoma, turistams tai turi rūpėti tik dėl dviejų priežasčių: ar vietos ūkiai tinka grožėtis ir juos galima fotografuoti, o antroji priežastis – žinodami, ką vietiniai augina ar gamina, būsite taiklesni rinkdamiesi lauktuves. Juk visuomet smagiau parsivežti tai, kas sukurta vietoje, o ne ką siūlo masinių suvenyrų gamintojai, kurie tas pačias prekes siunčia ir į Kiniją, ir į Afriką.

Apatiniuose kalnų šlaituose įsikūrę vynuogynai leis patenkinti abu poreikius – ir vaizdų, ir lauktuvių, mat vynuogės virsta vynu, balzamiko actu ir visokiais kitokiais parsigabenti į namus tinkamais produktais. Pusiasalio klimatas tinka ne tik vynmedžiams, bet ir alyvmedžiams tarpti, tad paieškoję krautuvėse ar turguose galėsite įsigyti tikro ir šviežio vietoje pagaminto aliejaus.

Na ir, žinoma, nepamirštame ndujos – dešros, gaminamos iš kiaulienos žandų, lašinių ir nemenkos dozės aštriųjų Kalabrijos pipirų. Ši dešra įdomi ne tik savo sudėtimi, bet ir konsistencija, kuri dar ir padiktuoja kiek neįprastą valgymo būdą – nduja yra minkšta, todėl kabinama šaukštais. O sykį paragavę, vėliau ją jausit daugelyje tradicinių Kalabrijos virtuvės patiekalų – nuo sriubos, salotų iki makaronų ar nduja apteptų skrebučių. Nduja – regionui bene būdingiausios lauktuvės.

Vien paplūdimio pramogoms – per graži kryptis

Ir nors viešbučiuose ir šalia esančiuose nedideliuose miestukuose sau pramogų ras ir su visai mažais vaikais atostogaujančios šeimos, visgi, jei esate suaugę ar vaikai – jau rimti paaugliai, būtų nuodėmė neiškelti kojos iš viešbučio, mat šiame Italijos regione yra ir nacionalinių parkų, ir įstabiausių pakrantės miestų, bažnyčių ir vienuolynų, pilių ir rūmų, įsikūrusių kuo aukščiau ir baisiau, t. y. ant skardingų uolų. Toks – kregždžių gyvenimas.

Pavyzdžiui, Tropėja – ant vandens skalaujamos uolos įsikūręs viduramžių miestelis su įspūdinga katedra. Ko gero, ši katedra yra populiariausia fotografuojama Kalabrijos vieta. Netoli Tropėjos yra paviršinio nardymo centrai, mat vanduo čia – įspūdingai skaidrus, leidžiantis pasigrožėti povandeniniu pasauliu.

Žvejams ir romantikams tiesiog privalu apsilankyti Sciloje – tai ant uolos įsikūręs žvejų kaimelis, kuriame gaudomos kardžuvės. Jei ne žvejoti, verta bent paragauti vietos restoranuose pagal tradicinius receptus paruoštos žuvies. Jei visgi ieškote didesnių miestų, Kalabrijos sostine laikomas Katancaras, kuriame gyvena apie 150 tūkst. žmonių.

„Kai dėl Covid-19 – šiuo metu Italija laikoma saugia šalimi, epidemiologinė situacija joje – gera, tad sugrįžus iš Italijos neprivaloma izoliuotis. Vykstant į Italijos regioną Kalabriją užsakomaisiais skrydžiais įsigijus kelionės paketą, deklaracijos pildyti nebūtina, atvykusių keliautojų deklaracija pasirūpins Kalabrijos viešbučiai. Nuolat stebime situaciją, bendraujame su vietoje esančių „Tez Tour“ biurų atstovais. Keliautojų saugumas mums – pagrindinis prioritetas“, – akcentavo „Tez Tour“ atstovė.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2020-10-01 15:27:58

Skirtingi scenarijai subliuškus Baltijos šalių burbului: kurį pasirinks Lietuva?

Vienos krypties turizmo politikos klausimu besilaikiusios Baltijos šalys subliuškus kelionių burbului pasuko skirtingais keliais.
       2020-08-31 09:12:50

Daugumai Baltijos šalių žmonių ši vasara – be idealių atostogų

Nors skrydžiai į užsienio šalis šį atostogų sezoną buvo gerokai apriboti ir daugelis žmonių poilsį svetur atidėjo ateičiai, tyrimai rodo, kad beveik kas antras Baltijos šalių gyventojas idealiomis atostogomis vadina kelionę į užsienį.
       2020-08-07 17:45:20

Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?

Nida – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kasmet sulaukianti kelis šimtus tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio. Nors nemažai šurmulio sukėlė šiais metais Neringoje smarkiai padidinta rinkliava už automobilį, žmonės toliau plūsta mėgautis nuostabiu šalies kampeliu.
Daugiau naujų naujienų
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
       2020-11-24 15:01:02

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati.
       2020-11-24 13:34:43

Kas patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios priemonės?

Nors nuosavo automobilio turėjimas ilgą laiką buvo vertinamas kaip didžiulis privalumas, pastaruoju metu ši nuostata palengva kinta. Tai lemia ne tik vis labiau augantys automobilio išlaikymo kaštai, bet ir įvairių alternatyvių susisiekimo priemonių pasirinkimas.
       2020-11-24 13:32:04

Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui

Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.
       2020-11-24 10:44:46

Seimas pritarė I. Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nutarė pritarti Respublikos Prezidento teikiamai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.
       2020-11-24 09:15:27

Vytautas Getautis: kartais naujų išradimų idėjos kyla ir bėgiojant stadione

KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) profesorius Vytautas Getautis labiausiai žinomas už pasiektą pasaulinį saulės elementų efektyvumo rekordą – kartu su kitais mokslininkais sukurtas saulės elementas net 29,15 proc. krintančios šviesos paverčia elektros energija.
       2020-11-24 09:03:25

„iGEM“ nugalėtojų komandos vadovė: pandemija netapo kliūtimi siekti rezultato

Lapkričio 13–22 d. vykusiame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ iš Vilniaus universiteto (VU) studentų sudaryta komanda laimėjo didįjį prizą.
       2020-11-24 08:09:15

Ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją

Ko gero, pats tamsiausias ir niūriausias mėnuo lapkritis yra ir pats tinkamiausias laikas pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Mat kuo juodžiau už lango, tuo vertingesnė tampa elektros lemputės teikiama šviesa.
       2020-11-24 08:02:42

IT ir IRT sektoriai: per pirmą karantiną išryškėjusios tendencijos

Per 8 mėnesius, kuomet Lietuva gyvena pandemijos sąlygomis, praktiškai neliko nei vieno sektoriaus, kurio vienaip ar kitaip nepalietė koronavirusas. Vieniems verslams šis pasaulinio masto iššūkis tapo rimtu išbandymu ir privertė iš esmės peržiūrėti verslo strategiją, tuo tarpu kitus palietė mažiau ir netgi atvėrė naujų galimybių.
       2020-11-24 07:55:37

Ilja Laurs: nekilnojamojo turto rinkos ateitis – tokenizacija

„Jau daugiau nei šimtmetį nekilnojamasis turtas išlieka didžiausia pasaulyje turto klase. Paradoksalu, jog nepaisant technologinės pažangos, vartotojams investuoti į nekilnojamąjį turtą dėl mažo supratimo ir menko pasitikėjimo šia turto klase išlieka sudėtinga.
       2020-11-23 14:50:15

Sveikatos ekspertų taryba: būtina saugoti visuomenės emocinę sveikatą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį mišriu nuotoliniu būdu susitikęs su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, aptarė atnaujintas COVID-19 pandemijos plėtros prognozes, taip pat rekomendacijas dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo bei visuomenės informavimo COVID-19 klausimais.
       2020-11-23 14:36:20

Apie lytinį raštingumą pirmiausiai iš šeimos

Lytinis raštingumas yra svarbi kiekvieno mūsų sveikatos ir gerovės dalis, kuris, kaip sako psichologai, pradedamas formuotis šeimos aplinkoje. Tai, kokia čia tvyro emocinė atmosfera, daro įtaką vaiko, vėliau ir paauglio socialinei raidai, jo asmenybės formavimui.
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-11-23 12:20:36

„Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Jovita Juodsnykytė nuramina, kad pajutus peršalimo simptomus naudinga kuo skubiau kreiptis į vaistininką ir gydytojo gali net neprireikti.
       2020-11-23 11:48:35

Besidomintiems grybais VDU Botanikos sodas – tikras rojus

Apie gausias ir unikalias Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo kolekcijas buvo rašyta ne kartą. Tačiau apie įvairių formų ir spalvų grybus, augančius kartu su introdukuotais ir vietinių rūšių kolekciniais augalais – dar nekalbėjome.
       2020-11-23 09:11:20

Akcijos magija: kaip nepamesti galvos ir sutaupyti

Ar analizuojate savo pirkimo įpročius? Jei taip, ko gero, pastebėjote, kad žodžiai „akcija“ ir „nuolaida“ daugumą mūsų veikia tikrai magiškai.
       2020-11-23 08:57:59

Perspėja, kad vienas pirkėjų įprotis šiemet gali kelti problemų

Tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“ perspėja, kad net ir atradę apsipirkimą internetu Lietuvos gyventojai kalėdines dovanėles vis tiek nori pirkti gyvai, o maistą įsigyja paskutinėmis dienomis.
       2020-11-23 08:42:40

Tyrimų rezultatai - autobuse užsikrėsti „Covid-19” rizika yra labai maža

„Covid-19” krizė parodė, koks svarbus yra keleivinis transportas, norint užtikrinti susisiekimą ir pagrindinių paslaugų tęstinumą. Šalyje įvedus karantiną ir drastiškai sumažėjus keleivių skaičiui, keleivinio susisiekimo rinką sukrėtė smūgis.
       2020-11-23 08:09:43

Gera žinia verslui – „Sodra“ su Briuseliu suderino didesnę mokestinę pagalbą

Gera žinia Covid-19 poveikį patyrusiam verslui – „Sodrai“ su Europos Komisija (EK) suderino pagalbą įmonėms, net jeigu pagalbos suma viršija EK nustatytą maksimalios valstybės pagalbos (de minimis) sumą.
       2020-11-23 08:04:29

Regionuose trūksta virš 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima kritiškai trūkti. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) skelbia, kad šiuo metu rinkoje trūksta 145-ių vaistininkų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.