Naujienos

Italijos Kalabrija – vieta, kur atostogauja ir patys italai

2020-08-25 06:33:17

Dažniau keliaujantieji po Italiją Kalabrijos kryptį laiko bene pikantiškiausiu „kąsneliu“. Ir tai – ne tik dėl Kalabrijos kulinariniam paveldui priskiriamos geru kiekiu pipirų pastiprintos nduja dešros ar kaitrios saulės, mat Kalabrija – pati piečiausia Italijos dalis.

Regionas kalnuotas, pakrantės išraižytos vaizdingais skardžiais, todėl pakeliauti po vietovę – ir šioks toks iššūkis, ir sykiu nepakartojamus vaizdus žadanti patirtis.

Populiari ir tarp pačių italų

Kalabrija – ne tik vizualinių, bet ir temperatūrinių kontrastų kraštas. Keliaujant į kalnus gali prireikti striukių ir megztinių, o paplūdimyje gali ištikti ir per 30 laipsnių karščio. Tiesa, į šį regioną atostogų užsakomaisiais skrydžiais poilsiautojai iš Lietuvos skraidinami jau nuo rugpjūčio 23 dienos, kuomet temperatūra palengva pradeda vėsti ir tampa maloni. Beje, būtent Kalabriją atostogoms renkasi ir vietiniai – patys italai.

„Apskritai Kalabrija vos prieš kelis dešimtmečius buvo ekonomiškai vienas skurdžiausių Italijos regionų, todėl dabar ją atranda ne tik turistai iš viso pasaulio, bet ir iš kitų Italijos regionų atvykstantys vietiniai,“ – sakė Akvilė Barakauskaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Vienas regionas – 3 pažinimo kryptys

Jei iš viršaus matoma Italijos forma prilyginama batui, o tiksliau – ilgaauliui, tai Kalabrija yra tas pretenzingai nusmailintas bato priekis. Geografiškai Kalabrija apibūdinama kaip pusiasalis, kurį iš vakarų pusės skalauja Tirėnų, o iš rytų – Jonijos jūros. Dar būtų galima pasakyti, jog Kalabrija – tai vieta, kur baigiasi žemyninė Italija, mat toliau ir piečiau į jūrą – tik Sicilijos sala. Ji vos už 3,2 km nuo piečiausio Kalabrijos taško, tad jei šiemet savo atostogas susiplanavote Kalabrijoje, galėsite aplankyti ir Siciliją – tarp krantų nuolat kursuoja turistus ir vietos gyventojus plukdantys laivai.

Apskritai apsistoję Kalabrijoje gausite rinktis iš trijų pažinimą garantuojančių krypčių: galima keliauti po patį Kalabrijos pusiasalį, plaukti į jau minėtąją Siciliją arba vykti kiek šiauriau, į Bazilikatos regione įsikūrusį Materos miestą. Pasak archeologų, 9 tūkst. metų skaičiuojanti Matera yra seniausia žinoma gyvenama vietovė ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje, o senumo varžytuvėse pasaulyje ji nusileidžia tik Jordanijos Petrai. „Matera saugoma UNESCO, o tarp turistams aplankyti rekomenduojamų objektų – urvuose išskobti būstai-urvai, kuriuos vietiniai vadina sassi ir kurie buvo pirmieji miesto pastatai, jei tik galima juos taip pavadinti. Kad ir kur beitumėte, visa Matera – muziejus po atviru dangumi, tik keista, kaip dar be apsauginio kupolo. Dėl išsaugoto senojo miesto veido Melas Gibsonas filmą „Kristaus kančia“ filmavo būtent Materos gatvėse,“ – sakė A. Barakauskaitė.

Pasižymi puikia itališka virtuve

Atvykę į Kalabriją tiesioginiu užsakomuoju skrydžiu, greičiausiai apsigyvensite rytinėje pusiasalio pakrantėje, prie Jonijos jūros, kur galima išsirinkti tiek komfortišką, tiek ir ekonominio tipo apgyvendinimą. „Kad ir kokį viešbutį bepasirinktumėte – nedidelį, jaukų ir ramų ar erdvų, su visą dieną siūlomomis pramogomis ar vaikus užimančiais animatoriais – visur mėgausitės puikiu itališku maistu. Pavyzdžiui, viešbutis „Marina del Marchese Beach Resort 4*“ turi nuosavą daržą, kur auginamos daržovės ir žalumynai keliauja tiesiai į viešbučio restorano virtuvę,“ – pasakojo „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Geriausi suvenyrai – nduja dešra ir alyvuogių aliejus

Kalabrijos kalnus sudaro trys skirtingos kalnų grupės, lemiančios ir vizualinę jų įvairovę. Pavyzdžiui, dalis kalnų apaugę vešliais miškais, tačiau yra ir vėjų bei saulės gairinamų plynaukščių, taip pat upių ir krioklių, ir tyvuliuojančių ežerų. Aukščiausias taškas – Montalo Uffugo – siekia 1995 metrų aukštį. Kalnas įdomus tuo, jog apsuptas plačių žmogaus sukurtų terasų.

Kuo žemiau nuo kalnų, tuo arčiau ne tik paplūdimiai, bet ir žemdirbystei tinkami plotai. Žinoma, turistams tai turi rūpėti tik dėl dviejų priežasčių: ar vietos ūkiai tinka grožėtis ir juos galima fotografuoti, o antroji priežastis – žinodami, ką vietiniai augina ar gamina, būsite taiklesni rinkdamiesi lauktuves. Juk visuomet smagiau parsivežti tai, kas sukurta vietoje, o ne ką siūlo masinių suvenyrų gamintojai, kurie tas pačias prekes siunčia ir į Kiniją, ir į Afriką.

Apatiniuose kalnų šlaituose įsikūrę vynuogynai leis patenkinti abu poreikius – ir vaizdų, ir lauktuvių, mat vynuogės virsta vynu, balzamiko actu ir visokiais kitokiais parsigabenti į namus tinkamais produktais. Pusiasalio klimatas tinka ne tik vynmedžiams, bet ir alyvmedžiams tarpti, tad paieškoję krautuvėse ar turguose galėsite įsigyti tikro ir šviežio vietoje pagaminto aliejaus.

Na ir, žinoma, nepamirštame ndujos – dešros, gaminamos iš kiaulienos žandų, lašinių ir nemenkos dozės aštriųjų Kalabrijos pipirų. Ši dešra įdomi ne tik savo sudėtimi, bet ir konsistencija, kuri dar ir padiktuoja kiek neįprastą valgymo būdą – nduja yra minkšta, todėl kabinama šaukštais. O sykį paragavę, vėliau ją jausit daugelyje tradicinių Kalabrijos virtuvės patiekalų – nuo sriubos, salotų iki makaronų ar nduja apteptų skrebučių. Nduja – regionui bene būdingiausios lauktuvės.

Vien paplūdimio pramogoms – per graži kryptis

Ir nors viešbučiuose ir šalia esančiuose nedideliuose miestukuose sau pramogų ras ir su visai mažais vaikais atostogaujančios šeimos, visgi, jei esate suaugę ar vaikai – jau rimti paaugliai, būtų nuodėmė neiškelti kojos iš viešbučio, mat šiame Italijos regione yra ir nacionalinių parkų, ir įstabiausių pakrantės miestų, bažnyčių ir vienuolynų, pilių ir rūmų, įsikūrusių kuo aukščiau ir baisiau, t. y. ant skardingų uolų. Toks – kregždžių gyvenimas.

Pavyzdžiui, Tropėja – ant vandens skalaujamos uolos įsikūręs viduramžių miestelis su įspūdinga katedra. Ko gero, ši katedra yra populiariausia fotografuojama Kalabrijos vieta. Netoli Tropėjos yra paviršinio nardymo centrai, mat vanduo čia – įspūdingai skaidrus, leidžiantis pasigrožėti povandeniniu pasauliu.

Žvejams ir romantikams tiesiog privalu apsilankyti Sciloje – tai ant uolos įsikūręs žvejų kaimelis, kuriame gaudomos kardžuvės. Jei ne žvejoti, verta bent paragauti vietos restoranuose pagal tradicinius receptus paruoštos žuvies. Jei visgi ieškote didesnių miestų, Kalabrijos sostine laikomas Katancaras, kuriame gyvena apie 150 tūkst. žmonių.

„Kai dėl Covid-19 – šiuo metu Italija laikoma saugia šalimi, epidemiologinė situacija joje – gera, tad sugrįžus iš Italijos neprivaloma izoliuotis. Vykstant į Italijos regioną Kalabriją užsakomaisiais skrydžiais įsigijus kelionės paketą, deklaracijos pildyti nebūtina, atvykusių keliautojų deklaracija pasirūpins Kalabrijos viešbučiai. Nuolat stebime situaciją, bendraujame su vietoje esančių „Tez Tour“ biurų atstovais. Keliautojų saugumas mums – pagrindinis prioritetas“, – akcentavo „Tez Tour“ atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Turizmas: kitos panašios naujienos
       2024-04-30 17:58:00

6 gajūs mitai apie senjorų keliones – ekspertai siūlo nustoti jais vadovautis

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ne išimtis – senjorai, kurie vis dažniau leidžiasi svetur pažinti užsienio kultūras. Vis tik kelionių organizatoriai pastebi, kad dar nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių keliauti nedrįsta, nes turi daugybę išankstinių nusistatymų.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2023-12-27 13:40:43

Atostogų Egipte gidas: ką pamatyti, paragauti, kokias pramogas išbandyti?

Daugelis keliautojų sutinka, kad geriausias metas iš arčiau pažinti Egiptą yra tuomet, kai Lietuvoje jau atvėsta orai. Dienomis temperatūra čia dar lepina šiluma, todėl net žiemą Egipte galima mėgautis tiek keliautojų pamėgtais vandens malonumais, tiek leistis į pažintines keliones.
       2023-10-05 10:40:07

Slidinėjimo tinklaraščio autoriaus patarimai, kaip planuoti kelionę į kalnus

Aktyvių žiemos veiklų mėgėjai jau pradeda planuoti artėjantį slidinėjimo sezoną. Ruošiantis iš anksto galima sustiprėti fiziškai, įsigyti reikiamus drabužius ir įrangą palankesnėmis kainomis, gauti norimą viešbutį pasirinktame slidinėjimo kurorte.
       2023-10-03 15:03:54

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų:
       2023-08-22 11:08:14

Atostogas lietuviai planuoja ir rudenį: kas lemia jų pasirinkimą?

Pratęsti vasarą ir susiplanuoti atostogas galima ir rudenį. Nuosaikesnė šiluma, sumažėję turistų srautai, lengviau prieinami turistiniai objektai vilioja keliautojus vykti į kurortus ir pasibaigus pagrindiniam atostogų sezonui.
       2023-08-17 13:10:57

Į gražiausias Skandinavijos vietas – kemperiu? Keli naudingi patarimai

Jei kuri nors vieta Žemėje yra idealiai pritaikyta kelionei kemperiu, tai neabejotinai Skandinavija. Joje rasite labai savitą kalnų, miškų, plynaukščių, fjordų ir krioklių derinį, kuriuo pasimėgauti leis bene idealiai sutvarkyta infrastruktūra.
       2023-06-13 19:17:01

Amžino pavasario sala Madeira: kodėl verta čia apsilankyti ir vasarą?

Dėl savo ypatingo klimato Madeira neretai vadinama amžinojo pavasario sala – čia beveik visus metus laikosi nuosaikiai šilta ir maloni oro temperatūra.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-11 13:05:59

Fotogeniškiausios Peloponeso vietos – atraskite ir įsiamžinkite

Viduržemio jūros skalaujamas Peloponeso pusiasalis Graikijoje rikiuojasi populiariausių šalies regionų sąrašo viršuje. Ir ne veltui – ši kryptis siūlo tūkstantmečių senumo istoriją, baltus paplūdimius, laukinę gamtą, jaukius miestelius.
       2023-04-29 14:46:01

Populiarios Graikijos salos: kaip išsirinkti tinkamiausią savo atostogoms

Svajojantiems apie dideles, storas graikiškas atostogas – nuspręsti kur keliauti nėra lengva. Žemyninė Graikijos dalis kupina antikinių istorijos reliktų, bet vis dėlto, keliautojų širdis dažniausiai pavergia Graikijos salos, kurių Jonijos ir Egėjo jūrose – visa galybė.
       2023-04-27 15:41:34

Sakartvelas – įspūdžių gausa, išskirtiniai patiekalai ir prieinamos kainos

Atostogų ir įspūdžių išsiilgę keliautojai renkasi Juodosios jūros skalaujamą Sakartvelą. Ši šalis lietuvius žavi vietos gyventojų nuoširdumu ir svetingumu, autentiška virtuve bei galimybe aplankyti pajūrį ir kalnus.
       2023-04-22 15:54:18

Madeira – pamėgta turistų ir režisierių, šiemet čia filmuoti „Žvaigždžių karai“

Dėl savo specifinės lokacijos ir turiningos istorijos, Madeiros salos kraštovaizdis yra labai unikalus. Geografinės aplinkybės lėmė, kad oras saloje yra tarsi „amžinas pavasaris“, o Portugalijos atradimų epocha turėjo įtakos tam, kad dabar Madeiros saloje galima atrasti unikalios augmenijos iš skirtingų pasaulio kampelių.
       2023-04-12 19:41:44

Iš amžinojo pavasario salos sugrįžusi keliautoja pasidalijo patarimais

Arčiau Afrikos nei žemyninės Portugalijos esančioje Madeiros saloje pavasariška temperatūra laikosi ištisus metus, čia dominuoja subtropinis klimatas. Saloje atostogavę Rasa su vyru Laurynu patvirtina – tai išskirtinio grožio sala, kuri padeda išvėdinti mintis ir sustiprinti kūną.
       2023-03-03 17:00:15

Keliautojų tyrimas: kelionės pasirinkimą lemia tinkama atostogų data ir trukmė

Kelionių išsiilgę žmonės dar pernai ėmė keliauti itin aktyviai, o šiais metais, vertinant išankstinius kelionių pardavimus, keliaus dar intensyviau. Turizmo ekspertai pastebi, kad keliautojai tampa vis reiklesni, o dažniausiai kelionės pasirinkimą lemia tinkama atostogų data ir trukmė.
       2023-02-21 12:09:06

Atraskite mažai tyrinėtą ir unikalią Kalabriją – įsimylėsite iš pirmo žvilgsnio

Kalabrija – daugelio turistų dar neatrastas Italijos regionas, kuriame persipina turkio spalvos įlankos, nesibaigiantys žali kalnai ir žavingi viduramžių kaimeliai su turtinga istorija.
       2023-01-30 18:35:43

Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į kalnus: reikalavimai ir dažniausi pavojai

Kai Lietuvoje žiema apie save primena tik epizodiškai, sniego ir su juo susijusių pramogų išsiilgę žmonės vis dažniau patraukia į kalnus. Neretam tokios išvykos į užsienyje įkurtus ir, atrodytų, šalia debesų besidriekiančius slidinėjimo kurortus, yra ilgametė tradicija.
       2023-01-22 11:36:17

Kodėl visus metus laukė atostogų arba kaip Vaiva atsidūrė Marsa Alame

Egiptas daugeliui žinomas dėl Kairo ar Hurgados, bet čia galima aplankyti ir nuostabiomis pakrantėmis bei koraliniais rifais garsėjantį Marsa Alamą. Būtent čia gide dirba Vaiva Andriušytė, kuri vieną dieną nusprendė darbą prie kompiuterio iškeisti į nuolatines atostogas ir keliones tampant gide.
       2023-01-13 20:22:07

Neapsidraudusių slidininkų kalnai nelaukia, o baudos ir traumos – tyko

Aktyvų laisvalaikį renkasi vis daugiau žmonių, o viena tokių pramogų – kalnų slidinėjimas. Lietuvoje šio sporto entuziastų gretos taip pat auga.
       2022-12-21 18:29:15

Šventės užsienyje: moterys svajoja apie gimtadienį, vyrai – apie Naujuosius

Net 82 proc. lietuvių nori šventes praleisti svetur. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ vykdytos apklausos duomenimis, moterys dažniausiai svajoja apie gimtadienį užsienyje, vyrai – apie Naujuosius Metus.
       2022-11-14 10:32:57

Prieš vykstant į kalnus: profesionalai įvardijo, kaip tinkamai pasiruošti

Žiemos kelionių sezonas – jau čia pat, todėl aktyvaus kalnų sporto mėgėjai jau pradeda sukti galvą, kur atostogas leis šiemet. Poilsis kalnuose – ne tik puikus būdas turiningai laiką praleisti su šeima, bet ir pasimėgauti užburiančio grožio gamta.
       2022-11-01 18:52:37

Egzotinių kelionių sezonas prasideda: ką svarbu žinoti renkantis tolimą kryptį?

Spalio pabaigoje, Lietuvoje įpusėjus rudeniui, didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ startuoja su egzotinių krypčių sezonu. Vasaros bei egzotikos išsiilgusių keliautojų šiais metais laukia jau pamėgtų Tailando, Maldyvų, Seišelių salų ramybė, taip pat su Lotynų Amerika kviečiantys susipažinti Meksikos bei Kubos kurortai.
       2022-09-27 14:27:25

JAE fenomenas – bekraštė dykuma virto viena turtingiausių pasaulio šalių

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) daugeliui asocijuojasi su Dubajaus vaizdais: moderni architektūra, palmių formos salos, prabangūs pajūrio kurortai.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-14 17:16:23

Keliautojai dairosi rudens atostogų krypčių: tinkamiausios visų tipų poilsiui

Šąlant orams Lietuvoje, o tuo pačiu artėjant vaikų rudens atostogoms keliautojai pradeda dairytis, kur galėtų nuvykti per jas pailsėti. Lietuvos turizmo rinkos lyderis „Novaturas“ sulaukia vis daugiau užklausų dėl šiam laikotarpiui tinkamiausių krypčių ir išskiria keletą poilsio rudenį privalumų:
Daugiau naujų naujienų
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
       2024-05-03 12:32:56

Lietuviški smidrai auga taip greitai, kad sunku rasti šviežesnę daržovę

Pirmieji lietuviški smidrai jau rikiuojasi prekybos tinklo „Maxima“ lentynose – žalieji, baltieji ir violetiniai šviežutėliai smidrai lepins gurmanus maždaug iki Joninių. Smidrai – greičiausiai auganti daržovė, kurios derlius sezono metu nuimamas kasdien.
       2024-05-02 17:21:43

Nelegalus gyvūnų dauginimas ir jo keliami pavojai

Dauginimu vadinamas nelegalus gyvūnų veisimas, kurio metu neužtikrinama jų gerovė. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme rašoma, kad gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir (ar) sukeliantis žalingas pasekmes jų sveikatai ir gerovei, laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais.
       2024-05-01 10:45:36

ES investicijų dvidešimtmetis: į Lietuvos gerovę investuota per 16 mlrd. eurų

Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, šalies BVP vienam gyventojui išaugo net 199 procentais, o investicijos – viršija 16 mlrd. eurų.
       2024-04-30 17:58:00

6 gajūs mitai apie senjorų keliones – ekspertai siūlo nustoti jais vadovautis

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ne išimtis – senjorai, kurie vis dažniau leidžiasi svetur pažinti užsienio kultūras. Vis tik kelionių organizatoriai pastebi, kad dar nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių keliauti nedrįsta, nes turi daugybę išankstinių nusistatymų.
       2024-04-30 17:55:07

Laimo liga gali sukelti negalią visam gyvenimui. Kaip to išvengti?

Pavasarį erkių aktyvumas – didžiausias, ir net 1 iš 3 šių nariuotakojų grupės atstovų yra užsikrėtęs Laimo ligos sukėlėjais. 2023 m. Lietuvoje buvo užregistruota 2880 Laimo ligos atvejų, rodo Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.
       2024-04-29 17:10:38

Paskutinė diena sumokėti PSD įmokas, nemokėtas nuo pandemijos

Balandžio 30 d. yra paskutinė diena sumokėti per COVID-19 pandemiją ir karantiną nemokėtas einamąsias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Galimybe laikinai nemokėti įmokų naudojosi apie 115 tūkstančių savarankiškai dirbančių žmonių, iki šiol nuo karantino likusią skolą sumokėjo apie 40 tūkstančių.
       2024-04-29 16:55:36

Nepelnytai primiršta žuvis: vietoje lašišos galite rinktis ją

Nors daugelis upėtakių rūšių aptinkamos laukinėje gamtoje, visame pasaulyje jie taip pat plačiai auginami maistui. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad ši žuvis – tai baltyminis produktas, kuris gali padėti reguliuoti svorį ir skatinti sotumo jausmą.
       2024-04-29 16:46:46

„Citus“ ekspertai: įsigytas turtas turi hipoteką; ką galiu su juo daryti

Pirkdami būstą su paskola ar kreditu, dažniausiai, turime sudaryti ir hipotekos sutartį, tai yra įkeisti turtą kaip užstatą. Kas yra ta hipoteka, kam ji reikalinga ir ko jokiu būdu nerekomenduojama daryti – net ir susidūrus su sunkumais mokant įmokas.
       2024-04-29 16:30:40

Nereikės ir skristi: temperamentingoji Ispanija – jūsų virtuvėje

Iberijos, arba Pirėnų, pusiasalis pasižymi ne tik stulbinamais geografiniais paminklais, bet ir gilias istorines šaknis turinčiais kulinariniais šedevrais. Tai – begalės skirtingų rūšių kumpių, tyriausi alyvuogių aliejai, šviežios jūros gėrybės ir dar daugiau, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.
       2024-04-29 15:21:43

Pabodo įprastas karbonadas? Vos su vienu nauju priedu jis bus toks traškus

Minkštutėlis viduje, o iš išorės maloniai traškus – toks karbonadas yra siekiamybė ne vienam. Šis sotus patiekalas yra pigios ir greitai paruošiamos vakarienės klasika, tačiau pasinaudojus keliomis gudrybėmis visiems įprastas karbonadas gali gerokai nustebinti ir net įtikti sveiko gyvenimo būdo šalininkams.
       2024-04-29 15:12:29

Jei atsibodo šaltibarščiai, metas išmėginti šią sriubą: nustebins ne tik spalva

Iš pradžių gaspačo buvo gaminama sutrinant duoną, česnaką, alyvuogių aliejų ir actą, dažnai su pomidorais. Tai buvo valstiečių sriuba, kurią karštais vasaros mėnesiais valgydavo ūkininkai.
       2024-04-29 15:08:09

Ukrainos telecentrui perduoti radijo siųstuvai

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) Ukrainos Radijo transliacijų, radijokomunikacijų ir televizijos koncernui perdavė 17 FM radijo siųstuvų, kurie naudojami pažeistiems radijo siuntimo tinklams atstatyti.
       2024-04-29 15:05:12

100 tūkstančių gaminančių vartotojų pagamina beveik pusę elektros energijos

Šimtas tūkstančių gaminančių vartotojų (GV). Tiek saulininkų ir vėjininkų prie tinklo per kelis pastaruosius metus prijungė ir balandį 100 tūkstantąjį prijungimą užfiksavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2024-04-29 15:00:27

Sukčiai ne tik paskambina, bet ir atvyksta į namus pasiimti bankų kortelių

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras šalies gyventojus perspėja apie naują sukčių taikomą metodą. „Google“, banko ar policijos ir kitų institucijų darbuotojais apsimesdami sukčiai telefonu įtikina gyventojus apie kriminaliniais tikslais naudojamas jų banko sąskaitas ar kitas jautrias paskyras.
       2024-04-29 14:55:12

Ar būtina visiškai uždaryti programėles, kad telefonas neišsikrautų ilgiau?

Telefono baterija bus ilgaamžiškesnė, jei įrenginį retkarčiais išjungsite ir įjungsite, o krauti išmanųjį įkroviklio laidą įkišus į kompiuterį – kenksminga. Tai tik keli klaidingi mitai, susiję su būdais pagerinti telefono baterijos veikimo laiką.
       2024-04-29 14:50:58

Plyšęs meniskas: kodėl injekcijos į kelio sąnarį negydo?

Populiarėjant gydymui injekcijomis, ortopedas-traumatologas Markas Fiodorovas pastebi, kad į konsultacijas atvyksta vis daugiau pacientų, nusivylusių neefektyviu plyšusio menisko gydymu injekcijomis kitose klinikose.
       2024-04-27 17:58:05

Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: galite likti nepasiekiami

Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.