Naujienos

Italijos Kalabrija – vieta, kur atostogauja ir patys italai

2020-08-25 06:33:17

Dažniau keliaujantieji po Italiją Kalabrijos kryptį laiko bene pikantiškiausiu „kąsneliu“. Ir tai – ne tik dėl Kalabrijos kulinariniam paveldui priskiriamos geru kiekiu pipirų pastiprintos nduja dešros ar kaitrios saulės, mat Kalabrija – pati piečiausia Italijos dalis.

Regionas kalnuotas, pakrantės išraižytos vaizdingais skardžiais, todėl pakeliauti po vietovę – ir šioks toks iššūkis, ir sykiu nepakartojamus vaizdus žadanti patirtis.

Populiari ir tarp pačių italų

Kalabrija – ne tik vizualinių, bet ir temperatūrinių kontrastų kraštas. Keliaujant į kalnus gali prireikti striukių ir megztinių, o paplūdimyje gali ištikti ir per 30 laipsnių karščio. Tiesa, į šį regioną atostogų užsakomaisiais skrydžiais poilsiautojai iš Lietuvos skraidinami jau nuo rugpjūčio 23 dienos, kuomet temperatūra palengva pradeda vėsti ir tampa maloni. Beje, būtent Kalabriją atostogoms renkasi ir vietiniai – patys italai.

„Apskritai Kalabrija vos prieš kelis dešimtmečius buvo ekonomiškai vienas skurdžiausių Italijos regionų, todėl dabar ją atranda ne tik turistai iš viso pasaulio, bet ir iš kitų Italijos regionų atvykstantys vietiniai,“ – sakė Akvilė Barakauskaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Vienas regionas – 3 pažinimo kryptys

Jei iš viršaus matoma Italijos forma prilyginama batui, o tiksliau – ilgaauliui, tai Kalabrija yra tas pretenzingai nusmailintas bato priekis. Geografiškai Kalabrija apibūdinama kaip pusiasalis, kurį iš vakarų pusės skalauja Tirėnų, o iš rytų – Jonijos jūros. Dar būtų galima pasakyti, jog Kalabrija – tai vieta, kur baigiasi žemyninė Italija, mat toliau ir piečiau į jūrą – tik Sicilijos sala. Ji vos už 3,2 km nuo piečiausio Kalabrijos taško, tad jei šiemet savo atostogas susiplanavote Kalabrijoje, galėsite aplankyti ir Siciliją – tarp krantų nuolat kursuoja turistus ir vietos gyventojus plukdantys laivai.

Apskritai apsistoję Kalabrijoje gausite rinktis iš trijų pažinimą garantuojančių krypčių: galima keliauti po patį Kalabrijos pusiasalį, plaukti į jau minėtąją Siciliją arba vykti kiek šiauriau, į Bazilikatos regione įsikūrusį Materos miestą. Pasak archeologų, 9 tūkst. metų skaičiuojanti Matera yra seniausia žinoma gyvenama vietovė ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje, o senumo varžytuvėse pasaulyje ji nusileidžia tik Jordanijos Petrai. „Matera saugoma UNESCO, o tarp turistams aplankyti rekomenduojamų objektų – urvuose išskobti būstai-urvai, kuriuos vietiniai vadina sassi ir kurie buvo pirmieji miesto pastatai, jei tik galima juos taip pavadinti. Kad ir kur beitumėte, visa Matera – muziejus po atviru dangumi, tik keista, kaip dar be apsauginio kupolo. Dėl išsaugoto senojo miesto veido Melas Gibsonas filmą „Kristaus kančia“ filmavo būtent Materos gatvėse,“ – sakė A. Barakauskaitė.

Pasižymi puikia itališka virtuve

Atvykę į Kalabriją tiesioginiu užsakomuoju skrydžiu, greičiausiai apsigyvensite rytinėje pusiasalio pakrantėje, prie Jonijos jūros, kur galima išsirinkti tiek komfortišką, tiek ir ekonominio tipo apgyvendinimą. „Kad ir kokį viešbutį bepasirinktumėte – nedidelį, jaukų ir ramų ar erdvų, su visą dieną siūlomomis pramogomis ar vaikus užimančiais animatoriais – visur mėgausitės puikiu itališku maistu. Pavyzdžiui, viešbutis „Marina del Marchese Beach Resort 4*“ turi nuosavą daržą, kur auginamos daržovės ir žalumynai keliauja tiesiai į viešbučio restorano virtuvę,“ – pasakojo „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Geriausi suvenyrai – nduja dešra ir alyvuogių aliejus

Kalabrijos kalnus sudaro trys skirtingos kalnų grupės, lemiančios ir vizualinę jų įvairovę. Pavyzdžiui, dalis kalnų apaugę vešliais miškais, tačiau yra ir vėjų bei saulės gairinamų plynaukščių, taip pat upių ir krioklių, ir tyvuliuojančių ežerų. Aukščiausias taškas – Montalo Uffugo – siekia 1995 metrų aukštį. Kalnas įdomus tuo, jog apsuptas plačių žmogaus sukurtų terasų.

Kuo žemiau nuo kalnų, tuo arčiau ne tik paplūdimiai, bet ir žemdirbystei tinkami plotai. Žinoma, turistams tai turi rūpėti tik dėl dviejų priežasčių: ar vietos ūkiai tinka grožėtis ir juos galima fotografuoti, o antroji priežastis – žinodami, ką vietiniai augina ar gamina, būsite taiklesni rinkdamiesi lauktuves. Juk visuomet smagiau parsivežti tai, kas sukurta vietoje, o ne ką siūlo masinių suvenyrų gamintojai, kurie tas pačias prekes siunčia ir į Kiniją, ir į Afriką.

Apatiniuose kalnų šlaituose įsikūrę vynuogynai leis patenkinti abu poreikius – ir vaizdų, ir lauktuvių, mat vynuogės virsta vynu, balzamiko actu ir visokiais kitokiais parsigabenti į namus tinkamais produktais. Pusiasalio klimatas tinka ne tik vynmedžiams, bet ir alyvmedžiams tarpti, tad paieškoję krautuvėse ar turguose galėsite įsigyti tikro ir šviežio vietoje pagaminto aliejaus.

Na ir, žinoma, nepamirštame ndujos – dešros, gaminamos iš kiaulienos žandų, lašinių ir nemenkos dozės aštriųjų Kalabrijos pipirų. Ši dešra įdomi ne tik savo sudėtimi, bet ir konsistencija, kuri dar ir padiktuoja kiek neįprastą valgymo būdą – nduja yra minkšta, todėl kabinama šaukštais. O sykį paragavę, vėliau ją jausit daugelyje tradicinių Kalabrijos virtuvės patiekalų – nuo sriubos, salotų iki makaronų ar nduja apteptų skrebučių. Nduja – regionui bene būdingiausios lauktuvės.

Vien paplūdimio pramogoms – per graži kryptis

Ir nors viešbučiuose ir šalia esančiuose nedideliuose miestukuose sau pramogų ras ir su visai mažais vaikais atostogaujančios šeimos, visgi, jei esate suaugę ar vaikai – jau rimti paaugliai, būtų nuodėmė neiškelti kojos iš viešbučio, mat šiame Italijos regione yra ir nacionalinių parkų, ir įstabiausių pakrantės miestų, bažnyčių ir vienuolynų, pilių ir rūmų, įsikūrusių kuo aukščiau ir baisiau, t. y. ant skardingų uolų. Toks – kregždžių gyvenimas.

Pavyzdžiui, Tropėja – ant vandens skalaujamos uolos įsikūręs viduramžių miestelis su įspūdinga katedra. Ko gero, ši katedra yra populiariausia fotografuojama Kalabrijos vieta. Netoli Tropėjos yra paviršinio nardymo centrai, mat vanduo čia – įspūdingai skaidrus, leidžiantis pasigrožėti povandeniniu pasauliu.

Žvejams ir romantikams tiesiog privalu apsilankyti Sciloje – tai ant uolos įsikūręs žvejų kaimelis, kuriame gaudomos kardžuvės. Jei ne žvejoti, verta bent paragauti vietos restoranuose pagal tradicinius receptus paruoštos žuvies. Jei visgi ieškote didesnių miestų, Kalabrijos sostine laikomas Katancaras, kuriame gyvena apie 150 tūkst. žmonių.

„Kai dėl Covid-19 – šiuo metu Italija laikoma saugia šalimi, epidemiologinė situacija joje – gera, tad sugrįžus iš Italijos neprivaloma izoliuotis. Vykstant į Italijos regioną Kalabriją užsakomaisiais skrydžiais įsigijus kelionės paketą, deklaracijos pildyti nebūtina, atvykusių keliautojų deklaracija pasirūpins Kalabrijos viešbučiai. Nuolat stebime situaciją, bendraujame su vietoje esančių „Tez Tour“ biurų atstovais. Keliautojų saugumas mums – pagrindinis prioritetas“, – akcentavo „Tez Tour“ atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-03-25 08:01:07

Vertingi patarimai keliaujantiems į Dubajų

Ne taip seniai Jungtiniai Arabų Emyratai atsirado tų žmonių, kurie mėgsta keliauti, svajonių šalių sąrašuose. Per kelis dešimtmečius Vidurio Rytų šalis davė pasauliui ne vieną, o dvi prabangiausias atostogų vietas.
       2021-03-09 18:05:37

Atvykimas į Lietuvą. Kas keičiasi nuo kovo 10 d.?

Nuo kovo 10 d. visiems asmenis, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą.
       2021-02-08 10:23:27

Nuo pirmadienio keliautojams – naujos procedūros, raginama pasiruošti

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo pirmadienio oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.
       2021-02-01 11:31:01

Slidinėjimas: kokios taisyklės šiuo metu galioja Alpių regiono šalyse?

Pagaliau sulaukus tikros žiemos ir daug sniego, daugelis pradeda svajoti apie slidinėjimo atostogas. Deja, koronaviruso pandemija niekur nedingo ir šiais metais žiemos pramogų mėgėjai greičiausiai bus priversti atidėti slidinėjimo atostogų planus užsienyje.
Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.